לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2012, 01:38
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adimar שמתחילה ב "שדה תעופה קידמי בתוך אירן?"

ציטוט:
מה מידת הפרקטיות של הכנת מלאי דלק ו/או פצצות שיוצבו מראש בשטח אירן?
לא חייבים להציב זמן רב מראש- אפשר להטיס במטוסי מטען מספר שעות לפני השימוש.
הבעיות אינן לוגיסטיות אלא מודיעיניות ומבצעיות- הרי יש צורך ב:
- כביש איכותי, ישר וארוך
- עם תנועה מועטה (שלא תיתקע עם עשרות מכוניות ומאות אזרחים באמצע בסיס הפריסה שלך)
- ניתן לאבטחה: מחוץ לכיסוי נ"מ, רחוק מבסיסי צבא, רצוי- בטופוגרפיה שתאפשר אבטחה קלה שלו
- בקירבה לשטחים בהם ניתן להנחית מסוקים/מטוסי תובלה (הכוח שישתלט על הכביש הרי צריך לנחות היכנשהוא, ולאחר ההפעלה- כוח האבטחה יצטרך להתפנות לאנשהוא)
- בקירבה ליעד (אחרת- מה עשית?)

וסה"כ- מה עשית? החלפת תנועה של מטוסי-קרב הלוך ושוב בתנועה של (פחות) מטוסי תובלה. דומני שזה לא מצדיק את המאמץ המבצעי ביחס לחלופה של פשוט לשלוח יותר מטוסי קרב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2012, 09:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא סביר שזה יקרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adimar שמתחילה ב "שדה תעופה קידמי בתוך אירן?"

יש הבדל ענק בין הפעלת מנחת קדמי לבין מסלול קדמי - מנחת קדמי כמו זה שהופעל במבצע טופר הנשר נועד להפעלת מטוסים ומסוקים עם יכולת מובנית לשימוש במנחתים מסוג זה. מטוסי קרב לעומתם נדרשים למסלול תקני, ובפרט כזה שמסוגל לעמוד בחיכוך ובמשקל הכרוכים בהמראה ונחיתה של מטוסים עמוסי דלק וחימוש. אמנם היה כאן בעבר דיון מרתק על הפעלת מנחתים קדמיים למטוסי קרב ע"י מספר מדינות אירופאיות (ובמקרים בודדים גם בארץ), אך יש לזכור ששם מדובר במסלולים ייעודיים ששולבו בכבישים קיימים בתוך גבולות המדינה המפעילה - לא בניצול של כבישים שלא מוכנים במדינות אחרות.

ישן 02-09-2012, 23:29
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא היחידה המתאימה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "לא לשכוח שיש יחידה בחיל האוויר עם ייעוד לפעולות כאלו"

בלי להיכנס ליכולות ויחידות של צה"ל - לאמריקאים יש יחידת בקרי טיסה קרביים (CCT) מאוד מקצועית ואיכותית שמחזיקה רקורד מרשים של הפעלת מנחתים ושדות תעופה גם בחורים הכי מוזנחים על פני הגלובוס - ועדיין, גם הם (לפחות לפי מקורות פתוחים) עסקו בתפעול מנחתים ושד"ת אשר שירתו מסוקים או מטוסי תובלה מוקשחים.

צריך לזכור שמטוסי קרב/תקיפה מודרניים יכולים לשאת כמויות עצומות של חימוש ומערכות תומכות אבל יש להם שתי נקודות תורפה: הם דורשים מסלולים עמידים בגלל משקל הסעה והמראה גבוה, ובנוסף הם מאוד רגישים לעצמים זרים שעלולים להזיק ולהרוס את המנועים. ובמתווה שמוצע כאן, סביר להניח שאותו מסלול על אי באמצע המפרץ הפרסי יהיה רך ועדין מדי וגם סביר להניח שהוא יהיה מאוד מלוכלך.

ישן 03-09-2012, 16:06
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
Sir Abu Nu’ayr

בקישור הבאה

גם אני השתעשעתי ברעיון של לכבוש אי בקרבת אירן שישמש לנו כמעין נושאת מטוסים באזור.
חיפשתי אי באוקיינוס ההודי הטווח של בין 200 ל500 ק"מ מאירן. לא מצאתי כלום.
בתוך המפרץ הפרסי חיפשתי אי שיהיה מספיק רחוק מאירן וגם יהיה לו שדה תעופה קיים.
זה מה שמצאתי אי קטן בקוטר 4 ק"מ רחוק מאירן יותר מ-200 ק"מ יש לו גם שדה תעופה קיים וגם נמל. והוא נראה די נטוש והוא בבעלות איחוד האמירות. האופן תיאורטי ניתן להגיע איליו עם ספינה שנשאת חילי חי"ר ואנשי חיל אוויר לתפעול השדה. דלק מטוסים וחימוש למטוסים.
ניראה לי שניתן להגן על האי ע"י כוח אווירי ויבשתי לפחות ליומיים שלושה ואז להתפנות.
שני נקודות לסיום הראשונה צריך להיות תרחיש מאוד קיצוני על מנת שישראל בכלל תחשוב על מבצע כזה. והשנייה בהיסטריה שלנו כבר הנחתנו הרקולסים בשדה תעופה של האויב במרחק 3000 ק"מ מישראל חילצנו בני ערובה ישראלים וחזרנו הביתה.
ישן 03-09-2012, 20:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

אם אי זוכר נכון, זה כבר לא סודי, שבמבצע מסוים, שנמשך תקופה לא קצרה, השתלטה יחיה (לא זאת שהוזכרה לעיל) על שד"ת במדינת היעד (שגם אם לא נקראה לא מדינת אויב, בטח שהיא לא ידידותית), ולאורך כל המבצע נחתו והמריאו מהשדה מטוסים ישראלים (לא הרקולסים, אבל גם להם יש דרישות אקסקלוסיביות לא פחותות משל מטוסי קרב).
ואם זה עדיין סודי, אז הרעיון הובן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר