לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2012, 09:47
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אהה.. אני באמת מצטער
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הקהילה הנוצרית מזועזעת מהצתת מנזר השתקנים"

אך אין זה המקום הפעם לאיזשהוא צחוק או היתול. המעשה הסופר נפשע הזה, ראוי להוקעה ואני מקווה שיתפסו את הפורעים בהקדם ויכלאו לזמן ממושך.

לא רק שהפעולות אינן לגיטימיות נגד מסגדים, קל וחומר שלא כנגד כנסיות. אני לא חושב שניתן לייחס זדון כל שהוא אליהם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2012, 12:14
צלמית המשתמש של hayal pashot
  hayal pashot hayal pashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בפעם הבאה שיחללו בית כנסת..."

אין שום סיבה לחלל בתי כנסת בשום מקום באירופה, כי היהודים היו הקהילה הכי פצפיסטית

ודורשת שלום בהיסטוריה של היבשת האלימה הזאת.

הם לא עשו מעולם דבר רע לאף אחד.

וכידוע לך היטב.

תושבי יו"ש מתקיימים כבר עשורים רבים תחת איום יומיומי מהנסיעה בבוקר לעבודה ועד

החזרה בלילה הביתה, ובאזורים הקשים באיום של חדירה לבית לצורך שחיטה

במציאות בלתי נסבלת זאת ,סביר להניח שיהיה פה ושם נער או ילד , שגדלו כל חייהם בטראומה

מתמשכת , שיגיבו בצורה טיפשית וחסרת ערך.

ונגד מטרות לא רלבנטיות , ובוודאי עם עליית מנהיגים חמומי מוח כמו בן גביר\מרזל.

שלא מבינים את תפקידם כ"מבוגרים אחראים".

מפה ועד להצבת המעשה בכותרות ראשיות בעיתונים, במשך ימים רבים.

המרחק רב, תמיד צריך להסתכל על הקונטקסט ועל הרקע ולא להתבלבל,

בין מאורע אזוטרי חסר משמעות (אני מאמין שאנשי איתמר לא הולכים בקרוב ללכוד צעיר נוצרי

ולהתעלל בו עד מוות , כמו שעשו האיסלאמיסטים\ניאו נאצים\אנרכיסטים, באירופה.)

לבין מעשים שהם יומיומיים ונלווים לאלימות קשה מסיבות סאדיסטיות גרידא.

ציבור המתנחלים הוא הציבור הפחות קרימנלי במדינת ישראל, ישנם מדי שבוע מקרי רצח ואונס

של צעירים בני 12-18 בתוך הקו הירוק, לעומת שיעור אפסי ביו"ש.

האלימות כנגד הערבים היא אלימות כנגד עם שהכריז עליך כאוייב, רצוי שתתבצע ע"י גופי בטחון ,ולא

כנגד מטרות לא לוחמות, ובטח שלא כנגד ערבים נוצריים , שלמעט מקרים נדירים הם לא מעורבים.

ולהתחשב במציאות הקשה פוליטת בארץ ובעולם המשתנה לרעה.

אבל ההשוואה לבתי כנסת באירופה היא קלושה מאד.

אם כבר אפשר להשוות את זה לפגיעה באתרים קדושים בשעת מלחמה ,
ישן 05-09-2012, 12:26
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "אין שום סיבה לחלל בתי כנסת..."

לפי ההגיון שלך אפשר לתרץ ולהסביר גם את הטרור הפלסטינאי. מה הקשר בין כנסיה נוצרית שנמצאת בלטרון לבין הטרור הפלסטינאי באיו"ש? ההשוואה היא מצויינת, אין שום סיבה לפגוע במקום קדוש גם אם המקום הקדוש הוא של האויב שלך, קל וחומר כשהמקום הקדוש לא קשור לאויב שלך בכלל. מי שיוצא נגד חילול של המקומות הקדושים שלו לא יכול לקבל בהבנה חילול מקומות קדושים של אחרים. בעצם הוא יכול, אבל אז הוא יחשוף את עצמו כצבוע. אין פה שום צורך להסתכל על הקונטקסט, אתה מסתכל על הקונטקסט כשפלסטינאי רוצח ישראלים למשל? אני לא מסתכל על הקונטקסט במקרה כזה בדיוק כמו שבמקרה הזה אני לא מסתכל על הקונטקסט.

ישן 05-09-2012, 12:53

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לפי ההגיון שלך אפשר לתרץ..."

ראשית כפי שאמרתי השחתת הקירות במנזר היא מטומטמת מבחינה פונקציונלית.

(אבל ההבלטה שלה באה ממניעים מרושעים בהרבה.)

אני מדבר רק על ההיבט המוסרי.

1. נתת דוגמא של תקיפת ביה"כ באירופה, ואני התייחסתי לתקיפת מקומות קדושים ערביים,

(וזה רק לצורך שעשוע אקטואלי, האמת היא שמדינות במלחמה לא רק צריכות שלא להמנע מתקיפת

מקומות קדושים, אלא להפך לכוון אליהם במדוייק כי ברוב המקרים הדתות שהן שגרמו לה מהתחלה).

ובכן, הנוצרי\איסלאמיסטי האנטישמי תוקף, למרות שלא בוצעה נגדו שום פעולה עויינת מצד היהודים,

הוא עושה זאת מסיבות של שעמום,אבטלה,תענוג סאדיסטי, בצע כסף.

הצעיר היהודי מ"תג מחיר" תוקף מכיוון שמגיל 6 מאז שהוא קיים כיצור אינטליגנטי ,הוא חי תחת

סביבה מאויימת בלתי נפסקת. העובדה שמקרי "תג מחיר" מועטים כל כך היא פלא בלתי יאומן

ותעודת כבוד לתושבי יש"ע שחוקרים בעתיד ידעו להעריך.

ולאנלוגיה בין זכות הפלסטינאי לאלימות, החביבה על ארגונים שונים בישראל,

הפלסטינאים ביו"ש מעולם לא חיו תחת טרור, הם משגשגים בעריהם, נעים בבטחון

בכבישים, חברון רמאללה ושכם הן אולי הערים הבטוחות ביותר במזה"ת והמפותחות בעולם הערבי.

אם אתה לא בוחן את ההקשרים קרבן\פשע\כוונה תחילה במדוייק, אתה שומט את הקרקע מתחת

למערכת הצדק המערבי שהלו הן העקרונות שבונים אותה.
ישן 05-09-2012, 13:06
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hayal pashot שמתחילה ב "ראשית כפי שאמרתי השחתת הקירות..."

ומה תגיד לפלסטינאי שיגיד לך שהוא שלח איזה אהבל להתפוצץ בתוך אוטובוס כי מגיל 6 הוא חי תחת כיבוש ורואה את הקרובים שלו נהרגים מול העיניים שלו? הדעות שלי לגבי הטרוריסטים הפלסטינאים מוכרות, אבל אני לא אוהב צביעות. להגיד שזה בסדר לפגוע במסגד/כנסיה, אבל זה לא בסדר לפגוע בבית כנסת זו צביעות. להגיד שזה בסדר שילד יהודי יגיב באלימות לנוכח המצב, אבל זה לא בסדר שילד ערבי יגיב באלימות זו צביעות. אני לא חושב שזה בסדר לפגוע במקום קדוש ללא סיבה ממש טובה ולא משנה לאיזו דת המקום שייך. לדעתי להשתמש באלימות ובטרור כלפי חפים מפשע זה לא בסדר, ולא משנה אם אתה האלימות מפעיל יהודי או ערבי.

ישן 05-09-2012, 13:46

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ומה תגיד לפלסטינאי שיגיד לך..."

אני אומר לערבי הזה:

1. מי הם הקרובים שנהרגו לך מול העיניים ומדוע ?? האם הם חוסלו בגלל מעורבות בפח"ע??

אם כך אתה אחראי שלא ריסנת אותם, אם הם היו קורבן תמים שהיה קרוב לארוע מלחמתי,

אז תבדוק מי התוקף במלחמה (אינתיפאדה 88,00,21,36,47,ומדוע הוא תקף.)

ותאמין לי שאני רחוק מלחשוב שאנחנו "טלית שכולה תכלת", אבל הדברים ברורים.

וההבדל בין קרבן למתגונן קל להבחנה.

2. תגדיר "כיבוש", אם המדובר על הממשל הצבאי הרי זאת היתה תקופה זמנית, אולי לא נעימה

לחלקם ,אבל נעימה מאד ללא מעט, אולי אפילו הרוב.(לא מצב גרוע יותר מברלין אחרי המלחמה)

כיום אין שם שום כיבוש ,שכם לא כבושה ע"י איתמר,כפי

שת"א לא כבושה ע"י יפו, רמאללה לא כבושה ע"י פסגות, כפי שחיפה לא כבושה ע"י עכו,

וכפר סבא לא כבושה ע"י טייבה. כפי שחברון לא כבושה ע"י קריית ארבע,

המדובר בערים בעלות ציבור אתני שונה המעורבבות זאת בזאת.

זה שלציבור הערבי זה לא בא טוב בעיניים, זאת בעיה שלו, אבל בטח לא אליבי לפשע שנאה.
ישן 05-09-2012, 20:42
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לי חב"דניקים הציקו.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "החב"דניק לא מציק לי. אילו היה..."

ליתר דיוק 4 קבוצות שונות - אברכים ותלמידים בתקופת "בין הזמנים" מגובים במי שכנראה היה הרב שלהם, ארבו לעוברים ושבים בגבעת שמואל וניסו לשכנע אותם בדרכים נחמדות יותר ופחות להניח תפילין. , הראשון קרא לי מהצד ולא ייחסתי לזה חשיבות, אבל כשהשני עמד מולי וחסם לי את הדרך (קל מאוד לעשות את זה ביום שישי היכן שנמצאים בתי הקפה ודוכנים וממילא הדרך צרה) תוך שהוא מנסה לשכנע אותי. כשהוא אמר בפעם השנייה שזו מצווה גדולה אמרתי לו שאני מוכן אבל רק אחרי שהוא ישתחרר מצה"ל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-09-2012, 21:00
צלמית המשתמש של סגול טרי
  סגול טרי סגול טרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אתה יהודי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
אם התשובה היא כן אז חב"ד אינם מסיונרים (ובכלל מיסיון זהו מושג נוצרי) והנוצרים כן.

לא קראתי לחב"דניקים מיסיונרים ואכן לא הייתי מחשיב אותם ככאלה אולם לדעתי הם מקדמים את הראייה הדתית שלהם על ידי פנייה לאלו שאינם שותפים לה ובכך חולקים משהו קצת דומה עם המסיונרים.

ההבדל העיקרי כמובן הוא שקהל היעד של חב"דניקים הוא יהודי בדגש על חילונים בעוד אצל המיסיונרים קהל היעד זה בעצם כולם.

ציטוט:
חב"ד לא שרפו יהודים על כך שאמרו להם (בנימוס) "לא תודה" - אתה רוצה לנחש מי כן עשה זאת?

אני לא נוטה להשליך עוולות כאלה ואחרות על אנשים שנולדו מאות שנים לאחר שאותה עוולה נעשתה. צורת חשיבה כזו דומה מאוד לצורת החשיבה של האנשים שעמדו בראש האינקוויזיציה ואשר בחרו להאשים את היהודים במותו של מי נחשב למשיח שלהם.

אנחנו לא צריכים לאמץ את הטמטום שלהם רק בגלל שיהודים מתו בגללו... לי אישית זה נראה כלא הגיוני בכל מקרה.

ציטוט:
ואם אתה חושב לרגע שכביכול מדובר בהיסטוריה רחוקה, בקש ממסיונר להתנצל על האינקוויזיציה (או להתנער ממנה): אני חושב שלאחר שיפקחו עיניך אתה תהיה פחות נחמד ומנומס.

אני אינני מחפש שיח עם מסיונרים, כבר הסברתי לך שמעבר ל"לא, תודה" אני מנסה לא לומר כלום.
ישן 05-09-2012, 21:09
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אם האנשים האלה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סגול טרי שמתחילה ב "[QUOTE=ck5760]אם התשובה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סגול טרי
לא קראתי לחב"דניקים מיסיונרים ואכן לא הייתי מחשיב אותם ככאלה אולם לדעתי הם מקדמים את הראייה הדתית שלהם על ידי פנייה לאלו שאינם שותפים לה ובכך חולקים משהו קצת דומה עם המסיונרים.

ההבדל העיקרי כמובן הוא שקהל היעד של חב"דניקים הוא יהודי בדגש על חילונים בעוד אצל המיסיונרים קהל היעד זה בעצם כולם.

אני לא נוטה להשליך עוולות כאלה ואחרות על אנשים שנולדו מאות שנים לאחר שאותה עוולה נעשתה. צורת חשיבה כזו דומה מאוד לצורת החשיבה של האנשים שעמדו בראש האינקוויזיציה ואשר בחרו להאשים את היהודים במותו של מי נחשב למשיח שלהם.

אנחנו לא צריכים לאמץ את הטמטום שלהם רק בגלל שיהודים מתו בגללו... לי אישית זה נראה כלא הגיוני בכל מקרה.

אני אינני מחפש שיח עם מסיונרים, כבר הסברתי לך שמעבר ל"לא, תודה" אני מנסה לא לומר כלום.

אכן מצדיקים את האינקוויזיציה, אז זה בדיוק מה שניסיתי לחדד לך על ההבדל ולכן זה כן רלוונטי והעוולה אכן מושלכת עליהם כי הם ממשיכיה ולו הייתה להם הזדמנות הם היו חוזרים עליה.

ישן 05-09-2012, 13:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חילול של מקום קדוש הוא מעשה בזוי. מעשה שראוי להענש עליו בחומרה רבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הקהילה הנוצרית מזועזעת מהצתת מנזר השתקנים"

זה נכון לכנסיות ומנזרים, זה נכון למסגדים וזה נכון לבתי כנסת.

פשעי השחתת רכוש הקדשים דתיים צריכים לקבל קדימות בפענוח ולהעניק למבצעיהם ענישה קשה.

אבל [1] זה לא טרור. זה מעשה בזוי והוזלת דמים להשוות חילול מקום קדוש לטרור. משפחותיהם של 1000 ויותר חללי הטרור הערבי מאז אוסלו היו שמחים להמיר את מות יקירהם באיזה גרפיטי מכוער על קיר ביהכ"נ השכונתי [2] זה לא ברור מי מבצע את רוב המעשים הללו שכן יחס ההרשעות/פרסומים בהבט חילול מקומות קדושים לאיסלאם למרות 'מאמצי על' ומה שנראה כהטיה של זרועות החוק אינו תואם למידת ההמולה וההכאה התקשורתיים על החזה (של המתנחלים כמובן) בכל פעם שזה קורה [3] זה בזוי ומזמין שפיכות דמים להשתמש בכל מקרה שכזה כדי להסית כנגד אוכלוסיה יהודית שלמה (בד"כ המיעוט של 97% שאינם מרכינים ראש בפני דת השמאל הקיצון). יש מי שמאזין להסתה היוצאת מבית מוזס/שוקן והמאזינים הללו לא מסתפקים בגרפיטי והצתת דלתות של מבנים [4] זה בזוי, ציני, מכוון ומחליא לקיים את הדיכוטומיה של התעלמות כמעט מוחלטת מכל חילול מקום קדוש ליהדות בארץ והבלטת כל מקרה של פגיעה במקומות הקדושים של דתות שאינם יהדות ולהמנע מכל מעקב עיתונאי או התנצלות במקרים בהם מתגלה כי מקור העשן והאש לא ברורים כפי שהוצגו מלכתחילה.

אז - אני אשמח אם כל מורשע מרסס גרפיטי על מסגד וכנסיה יקבל X שנות מאסר אבל אם כל מורשע שריסס גרפיטי על ביכ"נ או סתם השליך אבנים / מרח שמן על הכביש / הכין מארב מצולם בסיבוב לאשה עם ילדים לא יקבל עונש שווה ערך - הרי שזו אכיפה סלקטיבית. אכיפה סלקטיבית היא פשע ברשות החוק.

לגבי הארוע המדובר - תמוה. נראה כפרובוקציה מכוונת ע"י פרובוקטורים חובבי נוחות וחיים טובים. מקום בטוח, במרכז הארץ, הרבה דיפלומטיה וכנגד גוף שבעצם אין לימין איזה מאבק עימו ואין לישוב יהודי כלשהו יחסי שכנות רעים עימו. בתור בלש קטן הייתי מרחיב את הקחרה לא רק לכיוון שנוח כרגע למר מוזס אלא בוחן יחד עם קבוצות ימין גם אפשרות של קבוצה דתית [לא פוליטית] קיצונית וגם של פרובוקטורים שאינם ימניים וחובבים נוחות, יין נסך ומהומות במקום בטוח שנוח ומהיר לקפוץ ממנו לת"א לאיזה כוס לאטה שמאטה כלשהו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר