לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 08-09-2012, 22:04
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר
 
חבר מתאריך: 02.07.05
הודעות: 11,489
"170 אלף רקטות מול החץ והכיפה - מפת הטילים " של YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4278119,00.html

ניסיון של YNET לשרטט שת מצאי הטילים והרקטות המאיימים פוטנציאלית על ישראל. ההדגשות - שלי. הנתונים - באחריות YNET בלבד.

------------

התגובה לתקיפה באיראן עלולה לבוא בדמות מתקפה בלתי נתפשת של יותר מ-170 אלף רקטות וכמה מאות טילים כמעט מכל כיוון - אבל בישראל משוכנעים שמערכות ההגנה יצילו "חיים בכמויות". למה איראן מפחידה פחות ולמי הארסנל הגדול ביותר?

אם התוכנית לתקוף את מתקני הגרעין של איראן תצא לפועל, העורף הישראלי עלול לספוג מספר עצום של רקטות וטילים מצד הרפובליקה האיסלאמית ובנות בריתה: בישראל מעריכים כי בידי סוריה נמצאות 100 אלף רקטות, בידי חיזבאללה כ-60 אלף, בידי חמאס כ-12 אלף ובידי האיראנים כ-450 טילים מדוייקים.

לידיעת מתנגדי התקיפה, החלטה על דחיית הפעולה הצבאית לא תפחית מגודל האיום. לפי ההערכות במערכת הביטחון, המדינות והארגונים באזור ימשיכו להתחמש בשנים הקרובות ויגדילו בעשרות אחוזים את כמות הרקטות והטילים שברשותן - אמצעי לחימה שיהווה את הנשק העיקרי, אם לא היחיד, של כל אויב נגד ישראל בכל מלחמה עתידית.

מהעבר השני תעמוד ישראל עם מערכות ההגנה האווירית שלה – ארבע סוללות כיפת ברזל, כאשר שתיים נוספות יגיעו בשנה הבאה, מערכת חץ 2 ובעתיד גם שרביט קסמים, שנמצאת עדיין בפיתוח. מול רבבות הרקטות, אומר מפתח החץ עוזי רובין, המערכות הללו "יחסכו חיי אדם בכמויות".

בידי חיזבאללה נמצאות היום כ-60 אלף רקטות, פי חמישה מהכמות שהייתה ברשותם במלחמת לבנון השנייה. רובן מסוגלות להגיע עד למבואותיה הדרומיים של חיפה, כמה אלפים בודדים לפי ההערכות במערכת הביטחון יכולות להגיע לתל אביב וירושלים, ועוד כמה עשרות עד מאות בודדות יכולות להגיע עד באר שבע.

כמה עשרות הם למעשה טילים לכל דבר ועניין, אשר מצויידים במערכת הנחיה שיכולה לנווט את הטיל לנקודה מסוימת (כמו בסיס צבאי או מתקן אסטרטגי לאומי) - בניגוד לרקטות, שהינן נשק עם יכולת דיוק וקטלניות נמוכה אך עם יכולת הפחדה ושיתוק משמעותית.

לא רק חיזבאללה, קבלנית העבודה המרכזית של טהרן במזרח התיכון, מתעצמת. מלבד ההתחמשות בטילי נ"מ רוסיים מתקדמים אשר מדירים שינה מעיני מפקדי חיל האוויר, המשטר הקורס של אסד עדיין מסתיר בבונקרים קרוב ל-100 אלף רקטות מסוגים שונים.

כמו במקרה של חיזבאללה, גם כאן רוב הרקטות אפקטיביות לטווחים קצרים של עד כ-50 ק"מ, אולם כ-2,000 מהם מסוגלים להגיע לחיפה ותל אביב. כמות קטנה יותר מכסה את מרבית שטחה של מדינת ישראל.

במקרה של מלחמה באזור, כמובן שגם חמאס יוכל להצטרף לירי לעבר ישראל. בידי הארגון השולט ברצועת עזה ארסנל של כ-12 אלף רקטות, שרובם המכריע (יותר מ-90 אחוז) יעיל לטווח המוכרים, הקצרים והבינוניים – באר שבע במזרח ואשדוד ויבנה בצפון. חלק קטן מהרקטות יכולות להגיע גם לתל אביב.

אבל במערכת הביטחון חוששים יותר דווקא מהג'יהאד האיסלאמי, שצובר כוח גדול ברצועה, הוביל חלק מסבבי ההסלמה מול ישראל ונחשב ל"שגריר" של איראן בעזה. למרות שבישראל מעריכים כי כוחו הצבאי דומה לזה של חמאס, לא ברור בכמה רקטות מחזיק הארגון וכיצד ומאיפה – מהרצועה או מסיני – יפעל אם ישראל תתקוף באיראן. לא מן הנמנע שגם ארגוני הג'יהאד העולמי בסיני יצטרפו ללחימה ויירו רקטות גראד לעבר ישראל.

דווקא הטילים של איראן, שמאיימת כל הזמן "למחוק את ישראל" מהמפה, פחות מטרידים את מערכת הביטחון. לפי הערכות שונות, בידי האיראנים יש כ-450 טילי שיהאב ארוכי טווח שיכולים לפגוע במטרות מדויקות בישראל עם מרווח טעות של 2.6 קילומטר. ראש קרב של טיל כזה כולל כ-750-1,000 ק"ג חומר נפץ, פי שלושה-ארבעה מהסקאד שהחריב את הבית ברחוב אבא הלל ברמת גן במלחמת המפרץ.

עם זאת, המרחק הרב מאיראן (כ-1,300 ק"מ) יאפשר לצבא לזהות את השיגור, לתת התראה של לפחות עשר דקות לציבור ובמקביל לשגר את טיל החץ בשביל ליירט את השיהאב.

"השפעת הרקטות היא פסיכולוגית"
חשוב לציין שהארסנל העצום המוזכר לעיל כולל בעיקר רקטות ולא טילים. הרקטה היא נשק סטטיסטי שיכולת הפגיעה שלו מתפרסת על פני מספר קילומטרים במקרה הטוב, בניגוד לטיל שהוא מונחה ועם יכולת דיוק של בין עשרות למאות בודדות של מטרים.

לדברי ראש אמ"ן לשעבר, ראש המכון למחקרי ביטחון לאומיים אלוף (מיל') עמוס ידלין, "לרקטות יש השפעה צבאית נמוכה, רובן נופלות בשדות פתוחים. הרקטות הן כלי טרור עם יכולת השפעה פסיכולוגית. יש לנו יכולת להתגונן מהן, ובעיקר איך לתקוף, להרתיע ולהתריע".

לגבי הטילים המונחים, לפי ההערכות, חיזבאללה, סוריה ואיראן יבקשו לשמור על מצבור אמצעי הלחימה שלהם ולא ישגרו את כולם. חלק מאלו שישוגרו ייכשלו במהלך מעופם, חלק אחר ייורט על-ידי מערכות החץ או כיפת ברזל (ובעתיד גם על-ידי שרביט קסמים), ורק חלק קטן יפגע במטרה.

"שום מערכת הגנה לא יכולה להבטיח חיים נורמליים כשיורים עלייך טילים, אבל הן כן יחסכו חיי אדם בכמויות", מסביר רובין, חתן פרס ביטחון ישראל. "במלחמת בלבנון השנייה נהרגו 53 ישראלים מ-4,200 רקטות שנורו על-ידי חיזבאללה ורובן פגעו בשטחים פתוחים. גם המעט שפגע היה מרקטות פרימיטיביות ללא מנגנון הנחייה, אותה קטיושה - צינור שמכיל חומר נפץ. גם אם נסראללה אומר שיש לו 60 אלף רקטות במחסנים, זה לא אומר שהוא יירה את כולן, כפי שהוא ירה רק חלק קטן מהארסנל שלו ב-2006. אלו מספרים שנועדו להפחיד ולתת אורך נשימה".

6-7 טילים לאזור הקריה, אחד יפגע
רובין מעריך שבסוריה פיתחו עשרות טילים עם מערכת הנחיה על בסיס טיל הפתח-110 של איראן וייתכן שהעבירו את חלקם לידי חיזבאללה. "כך הם יכולים לבחור אם הם רוצים לפגוע בתחנת כוח של חברת חשמל או בתחנת דלק, עם יכולת דיוק של כמה מאות מטרים מהמטרה. כך שמבחינה סטטיסטית, אם הם רוצים לפגוע בבסיס הקריה בתל-אביב, הם צריכים לירות שישה או שבעה טילים כאלו, כשאחד מהם יפגע במתחם הבסיס והאחרים ייפלו מסביב וגם זה לא יהיה נעים".

רובין מסביר כי למרות שהרקטות אינן מדוייקות, אם הן ישוגרו למרכזי אוכלוסייה גדולים כמו תל אביב או חיפה, הסיכוי לפגיעה יגדל. "בדרום רוב הרקטות הללו לא פוגעות כי רוב היישובים קטנים, אבל כשאתה מדבר על רקטות כמו פאג'ר 5 שיש לחיזבאללה ומגיעות לתל אביב, אז טווח הפגיעה הוא ברדיוס של שניים עד שלושה ק"מ מהמטרה, וכידוע, תל אביב וחיפה רבתי נפרסות על שטח מיושב גדול מזה. עם מערכות הגנה פעילות, נזקים כלכליים יהיו, כי אנשים לא ילכו לעבודה וילדים לא יגיעו לבתי הספר, אבל מצבנו ללא מערכות ההגנה היה קטסטרופלי לאין שיעור".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 08-09-2012, 22:52
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.12.08
הודעות: 8,552
סביר מאוד להניח שהחיזבאללה הוא כלי שרת של איראן...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בדיוק מה שבאתי לכתוב, רק לגבי..."

והוא יפתח בחזית צפונית, בעת מלחמה עם ישראל (אלה ההשערות לפחות), מה הסיכויים שזה יקרה?
נדע בחודשים הקרובים...
העקב אכילס של צה"ל בלבנון 2, היה אותן הרקטות קטנות שניתן לפרוס באמצעות צוות של 2 לוחמים על אופנוע, לשגר, ולברוח...

או לחילופין, לפזר במטע זיתים, עם טיימר לשיגור.

על אף שהשגנו שליטה אווירית מוחלטת (נתון שמן הסתם נהנה ממנו גם בסיבוב הבא), עדיין היה לנו מאוד קשה להתמודד עם אותן רקטות קלות, שגרמו ללא מעט נזק בערי הצפון המרכזיות (נהריה / צפת / ק"ש).

הטעות הגדולה במלחמה הקודמת, זה שלא נכנסנו עד הליטאני, בתמרון מהיר.

עסקנו יותר באיתור קני טרור, חוליות שיגור, ומבצעים כירורגים - זו הסיבה המכרעת לכישלון.

אני מקווה מאוד שלמדנו מהטעות, אגב יש לציין (למי שלא יודע) - הרק"ק הבאמת איכותי של החיזבאללה (מהסוג שמסוגל לעשות חור לא קטן גם במגדלי עזריאלי), הושמד כבר בשעות הראשונות של המלחמה, אותו רק"ק היה מאוכסן בהאנגרים סודיים ומאובטחים של ארגון החיזבאללה, ורק שומרי סוד בארגון ידעו על קיומם.

אז נכון - קיים הבדל משמעותי בין כיפת הנ"מ האקטיבית של לבנון, לזו של איראן.

אך עם זאת, קשה לי להאמין שהאיראנים יוכלו לנייד את המשגרים שלהם לטעינה חוזרת, בקלות...

אם דוד סם יחליט לעזור לנו עם מלאכת הניקוי, התוצאה בכלל תהיה מעולה (ומהירה...), נחזיק אצבעות.
_____________________________________

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 08-09-2012 בשעה 23:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 08-09-2012, 23:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.10.08
הודעות: 25,344
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "סביר מאוד להניח שהחיזבאללה הוא כלי שרת של איראן..."

נכון, היה קשה לתפוס אותן, אבל אם נודה על האמת- הנזק שהן גרמו לא היה רציני, ברמת המדינה (נכון שכל אזרח שמת הוא אבדה, ובית בנהריה לא שווה פחות בבית תל אביב וכו', אבל אם במלחמה אזורית עסקינן, זה לא באמת מפריע לנו), ולכן גם לא כ"כ קריטי להשמידן בתחילת הלחימה. קודם כל את הכבדות והמסוכנות והמדויקות, לאחר מכן כשאוגדות שיריון שוטפות את השטח (כמו שהתוכניות המקוריות אמרו) במקום טנקים שנכנסים בהססנות ומדלגים ממגנן למגנן, אפשר לחפש רקטות אלו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 08-09-2012, 23:39
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.12.08
הודעות: 8,552
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נכון, היה קשה לתפוס אותן, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נכון, היה קשה לתפוס אותן, אבל אם נודה על האמת- הנזק שהן גרמו לא היה רציני, ברמת המדינה (נכון שכל אזרח שמת הוא אבדה, ובית בנהריה לא שווה פחות בבית תל אביב וכו', אבל אם במלחמה אזורית עסקינן, זה לא באמת מפריע לנו), ולכן גם לא כ"כ קריטי להשמידן בתחילת הלחימה. קודם כל את הכבדות והמסוכנות והמדויקות, לאחר מכן כשאוגדות שיריון שוטפות את השטח (כמו שהתוכניות המקוריות אמרו) במקום טנקים שנכנסים בהססנות ומדלגים ממגנן למגנן, אפשר לחפש רקטות אלו.


נזק פיזי - דיי מינורי (ביחס לגודל ישראל).

נזק פיננסי - דיי משמעותי (הפסד של מילארדים מקופת המדינה במהלך המלחמה).

הצפון היה משותק, נהריה (עיר של עשרות אלפי תושבים), נראתה כמו עיר נטושה, כמעט ולא היו מכוניות ברחובות, ומרבית התושבים הסתתרו במקלטים, והשאר אצל משפחות מאמצות.

אז לסיכום - כן, היה נזק בלבנון 2.
_____________________________________

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 09-09-2012, 21:24
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.10.08
הודעות: 25,344
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]נכון, היה קשה..."

לא ממש. למרות שזה נראה לך הרבה, התמ"ג ב-2006 עמד על 640 מיליארד ש"ח. להגיד שנזק למשק של כמה מיליארדים זה הרבה? ממש לא. בכל זאת, ומבלי להעליב אף אחד, הגליל והעמקים לא באמת חשובים מבחינה כלכלית למדינה. בחיפה יש נמל, בתי זיקוק וקריית הייטק, אבל פרט לה אין באמת חשיבות כלכלית בצפון, לא כזאת שעשויה לשתק מדינה. ולראיה- המעו"ף לא ממש התרגש מהמלחמה בזמנו.

אז מכיוון שאנחנו לא בראש של לחימה בשטחים אלא של מלחמה כוללת, המשק יוכל לספוג את אובדן התוצר משבוע שבועיים שלושה של לחימה עם חיזבאללה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 10-09-2012, 09:05
  yizhaq yizhaq אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.08.10
הודעות: 94
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא ממש. למרות שזה נראה לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא ממש. למרות שזה נראה לך הרבה, התמ"ג ב-2006 עמד על 640 מיליארד ש"ח. להגיד שנזק למשק של כמה מיליארדים זה הרבה? ממש לא. בכל זאת, ומבלי להעליב אף אחד, הגליל והעמקים לא באמת חשובים מבחינה כלכלית למדינה. בחיפה יש נמל, בתי זיקוק וקריית הייטק, אבל פרט לה אין באמת חשיבות כלכלית בצפון, לא כזאת שעשויה לשתק מדינה. ולראיה- המעו"ף לא ממש התרגש מהמלחמה בזמנו.

אז מכיוון שאנחנו לא בראש של לחימה בשטחים אלא של מלחמה כוללת, המשק יוכל לספוג את אובדן התוצר משבוע שבועיים שלושה של לחימה עם חיזבאללה.


זו מחשבה מעניינת מאוד. אולי בכל זאת זה יהיה לקח לא רע לראות את התל-אביבים (אלא שדואגים לקיום המדינה) מופצצים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 08-09-2012, 23:44
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר
 
חבר מתאריך: 02.07.05
הודעות: 11,489
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]אצטרף לתהיה -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
לא פורסם רשמית,
אבל כמו כל נתון אחר - תמיד ניתן לשער...

http://www.inss.org.il/upload/%28FILE%291193644250.pdf


"לנחש" או "לכתוב שטויות" אתה מתכוון.

הבאת מאמר של יפתח שפיר משנת 2006, בו הוא טוען שבאיראן היו בעת ההיא 20 טילים. הוא מציין "מעריכים ש...", בלי כל הבאת מקור, בלי שום הגיון (טיל שגמר פיתוח - לדגם הבסיסי - 3 שנים קודם כתיבת המאמר, ויוצרו ממנו 20 יחידות בשלוש שנים?).

בקיצור, אתה יכול לכתוב "להערכתי", או "אני משער". לא לקבוע מסמרות בפסקנות.

זאת ועוד - אני מזכירך כי המשגרים הם נגררים מתוצרת מקומית, וכל "ראש" של משאית סמי טריילר יכול לגרור אותם. אין מדובר ברכב TEL אחוד, וכשזה התכנון, אפשר לייצר מספרים גדולים מאוד של משגרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 09-09-2012, 00:25
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים
 
חבר מתאריך: 15.06.07
הודעות: 4,680
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
כמו שנכתב במחקר הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""170 אלף רקטות מול החץ והכיפה - מפת הטילים " של YNET"

http://www.biu.ac.il/Besa/MSPS82.pdf
מחקר מרתק של מרכז בס"א על משך המלחמה העתידית עם איראן ותנאי סיומה.

סביר להניח שבימים הראשונים לאחר תקיפה ישראלית\אמריקאית\משותפת על פרוייקט הגרעין האיראני, איראן לא תגיב ישר מהבטן, אלא תחכה, תנצל את האפקט למלחמה דיפלומטית קשה על ישראל-תגרום לאמברגו ובידוד באו"ם, אולי אפילו לסנקציות שיהיו ברמה של הסנקציות שיש על איראן עצמה.
למה להם לתקוף ישר? כשהם יכולים לנצל את העובדה שהם הצד המותקף, ואנחנו התוקפים.
הם יכולים לחכות, להעביר כוחות איראניים לשטח סוריה ושטח לבנון, לגרום לישראל לגייס מילואים כדי להגן על הרמה ולחייב אותנו להשאיר אותם שם כי פשוט ניהיה חייבים, במקביל להכין תאים וחוליות טרור בעולם(עם דגש על מטרות ישראליות בדרום אמריקה שם כידוע, איראן השקיעה המון בשנים האחרונות) להכין את חזבאללה וחמאס, ואז בבת אחת לתקוף, וכל זה מבלי שאיראן כמדינה ירתה אפילו טיל אחד על ישראל.
הם יכולים לשתק את מרכז הארץ בלי בעיה, למה להם לירות בעצמם כשיש את חזבאללה וחמאס? ישראל תצטרך להיכנס למערכה קרקעית בלבנון כדי לשתק את הירי, להיכנס לעזה, להשאיר כוח באיו"ש, וכמובן לשמור גם על הגבול המצרי שעכשיו משמש כר נוח לחוליות ג'יהאד עולמי וחוליות שעוברות מרפיח.במקביל לא נוכל להפקיר את הרמה כמו שעשינו במלחמה האחרונה, ניהיה חייבים להשאיר כוח שישמור עליה למקרה של מחטף סורי.
אז הנה תרחיש(יש שיגידו "תרחיש אימים" או הדפ"א המסוכנת) שהוא לדעתי הרבה יותר ריאלי מ10 שיהאבים שנורו מאיראן על תל אביב ביום.

מחקר של מרכז המידע למודיעין וטרור על אמריקה הלטינית כזירת פעולה של איראן:
http://www.terrorism-info.org.il/Da..._2078058313.pdf
_____________________________________


נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 09-09-2012 בשעה 00:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #33  
ישן 09-09-2012, 22:32
  Cabrio Cabrio אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.07.12
הודעות: 208
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""170 אלף רקטות מול החץ והכיפה - מפת הטילים " של YNET"

אמרו כאן לפניי ובצורה מדויקת - את מצבורי הטילים\רקטות ארוכי הטווח ניתו להשמיד על הקרקע בתחילת מערכה, עם אחוז זליגה לא גבוה. אך אני אעשיר ואסביר למה זה כך - טיל ארוך טווח הוא מוצר נפלא, אך מה לעשות - בגודל של 3 קומות... נסו לדמיין זאת. קשה מאוד, מאוד להחביא ולאחסן טילים כאלו. בטח כשאתה צריך להסתיר אותם משירותי ביון מוצלחים כגון אילה של ישראל וארה"ב. אותו דבר אמור לרקטות ארוכות הטווח של חיזבאללה.... ולמעריכים יתר על המדינה את האיראנים ואת החיזבאללה - גם אם גופים אילה ינסו להחביא אותם בבונקרים, הרי מדובר בסיוט לוגיסטי. שוב, הטילים ענקיים פיזית, "לך" תבנה בונקרים כל כך גדולים שיאחסנו את כולם, שגם תהיה בהם גישה קלה פנימה והחוצה. ועוד לא דיברנו על טילים מונעי דלק-נוזלי....
_____________________________________
Did you improve on the design?
Did you do something new?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 10-09-2012, 22:12
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 9,649
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Cabrio שמתחילה ב "אמרו כאן לפניי ובצורה מדויקת..."

מצד שני:
א. ראיה נסיבתית: החיזבאללה (ודרכו, איראן) מכירים את יכולות האיסוף והתקיפה של צה"ל לא מהאינטרנט אלא באופן אישי, כ-"פציינטים" שלו ב-2006 ולפני כן. אם הם טורחים לפתח ולפרוס טילים (והיו טענות ישראליות אפילו על אימוני החיזבאללה בסקאדים סוריים), אולי הם בכ"ז מעריכים שהעיניין שווה?

ב. טיעון טכני 1: אכן קשה להסתיר טיל באליסטי ורקטה ארוכת-טווח. אך לארגון כמו החיזבאללה יש הגדרות שונות ל-"סיוט לוגיסטי". למשל, נסה לספר למלחי "חנית" שהרעיון לפרוס מערך טיל חוף-ים, שבוודאי ינוטרל/יושמד לאחר המטח הראשון, הוא סיוט לוגיסטי. ייתכן ומבחינת החיזבאללה כדאי, למשל, לבנות 20 גני ילדים, כש-10 מהם כוללים משגרי רק"ק ארוך טווח מובנים, שמיועדים לירות מטח ולהיות מושמדים.
מבחינת אירן- "שיהאב" הוא אכן טיל גדול, אך:
- גם אירן מדינה גדולה (וגם רחוקה מישראל, וגם במצב מלחמה איתנו); סביר מאוד שאיננו יכולים לעקוב אחר הטילים בזמן אמת, לא כיום ולא בזמן לחימה. זה הרי מחייב עשרות מל"טים דוגמת ה-"איתן".
- בכל התרגילים ניתן להבחין במשגרים הנראים כמשאיות רגילות.

ג. טיעון טכני 2: איסוף מחייב שילוב של כל הערוצים: גלוי, חזותי, אותות וכו'. מאז 2006 היו מספר חשיפות של רשתות ומערכות ביון ישראליות כביכול בלבנון. ייתכן וחלקן ניטרלו דווקא את הדרכים בהן הושג המודיעין המצויין שאיפשר את "חד וחלק", ואין לישראל דרך אחרת שמאפשרת הגעה למודיעין ברמה זו.

בקיצור- ייתכן בהחלט שהחיזבאללה יוכל לירות מאות טילים ורקטות עד למרכז הארץ. 4000 (כפי שמצוין בכתבה) נשמע לי מופרך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:17

הדף נוצר ב 0.40 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר