לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --אודיו וקולנוע ביתי - רסיברים - HTPC - סטרימרים - DVD - טלוויזיות - סוני - פלזמה - LCD - דנון - OLED - Blu-ray - אינטרקונקט - הרמן/קרדון - כבלים אופטיים - מחברים איכותיים - טושיבה - מונסטר כבל - רמקולים - סאב-וופר - מגברים - מגברי מנורות - CLASS D - מקרנים - DLP - מסכים דקים - מרחק מומלץ ממסך - פיוניר - מרנץ - InFocus - Denon - Pioneer - Cabasse - Monitor Audio - IGH בית חכם - Kipsch - Boston Acoustics - Sennheiser - shure - speakercraft - - - - -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אודיו וקולנוע ביתי
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2012, 04:35
  ednri ednri אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.12
לגבי קליטה - עידן +

שלום.
אני גר בפתח תקווה.
יש לי כבר עשרות שנים אנטנה על הגג, שבעבר הייתה משמשת לקליטת שידורים אנלוגיים.
עד לפני כשבועיים קלטתי עם האנטנה שידורים אנלוגיים, ופתאום זה הפסיק ולא יכולתי לראות כלום.
קניתי היום ממיר בהום סנטר (של NEON) וחיברתי אליו את הכבל של האנטנה מהגג. סרקתי ערוצים, וכלום לא נמצא.
לאחר מכן ניתקתי את הכבל של האנטנה על הגג וחיברתי את האנטנה הקטנה שהגיעה עם הממיר. הממיר ממוקם קרוב לחלון. סרקתי ערוצים וזה אכן מצא את 6 הערוצים, בנוסף לתחנות הרדיו.
אבל הקליטה הייתה גרועה ביותר. כל הזמן השידור היה נקטע ומופסק, לפעמים זה רשם "אין אות" והשידור נפסק לגמרי, כל הזמן התמונה הייתה משובשת עם ריבועים.
ניסיתי לשחק עם האנטנה ולשנות את המיקום שלה, ואף הוצאתי אותה מבעד לחלון. הקליטה השתפרה והיו פחות שיבושים, אבל עדיין אי אפשר לראות ככה (מה שגם שזה היה בשעות הלילה המאוחרות ואני משער שכשיש יותר צופים הקליטה פחות טובה).

באתר של הרשות השנייה כתוב: "אפשר לקלוט את השידור הדיגיטלי גם באמצעות אנטנה חיצונית (הממוקמת על הגג), ששימשה לקליטת השידור האנלוגי. לשם כך יש לבצע את ההתאמות הבאות: כיוון האנטנה והתאמת גודל הדיפול באנטנה (לתדר הקליטה כ-30 ס"מ). יש לבדוק שלא קיים פילטר המותאם לתדר האנלוגי הישן.".

אז רציתי לשאול אם יש סיכוי שהאנטנה על הגג אכן תעבוד? האם צריך לבצע את ההתאמות האלו? ואם כן, מה זה בעצם אומר? איך אני אמור לכוון אותה, ומה זה בכלל דיפול?
יש לי עוד 2 טלוויזיות חוץ מהסלון שגם להן אקנה ממירים, אחת מהן נמצאת בחדר ללא חלונות, אז אני מניח שגם אם אקנה אנטנות פנימיות, לפחות באחת מהטלוויזיות הקליטה תהיה לא טובה, וזה בנוסף להוצאה הכספית.
עד עכשיו הייתי קולט בכל הטלוויזיות באמצעות האנטנה על הגג (בסלון יש מפצל שממנו הכבל של האנטנה מגיע לשני החדרים הנוספים), ואני מעוניין שזה ימשיך להיות ככה, גם בשידורים הדיגיטליים.

תודה רבה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2012, 09:00
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ednri שמתחילה ב "לגבי קליטה - עידן +"

קודם כל המשפט "מה שגם שזה היה בשעות הלילה המאוחרות ואני משער שכשיש יותר צופים הקליטה פחות טובה" מוטעה מעיקרו. זה לא אינטרנט ולא צינור מים, זה גלי רדיו. הם מתפזרים ומגיעים באופן שווה כל הזמן, ולא משנה אם קולטים אותם מיליארד איש או אף אחד.

קצת מוזר לי מה שאתה אומר, לכן בשלב ראשון תבדוק שאתה מחובר באמת לאנטנה, ולא לכבלים אנלוגיים. השידור האנלוגי באנטנות הפסיק כבר לפני זמן רב בכל הארץ, ולכן יתכן שאתה מחובר לכבלים האנלוגיים שכן משדרים, ומשם לא ניתן לקלוט שידור דיגיטלי של עידן.

אפשרות נוספת היא אכן מגברי אות ופילטרים לתדרים לא נכונים, שגם יכולים להשפיע. במקרה כזה הפתרון הוא להסיר כל קופסה חשודה, וכל דבר שלא קשור בדרך מהקיר לאנטנה. אם אתה קולט בתוך הבית באנטנה פשוטה, יספיק לך להעיף הכל מהאנטנה על הגג כדי לקלוט היטב.

דיפול זה סוג של אנטנה, שלפי גודלה מותאמת לתדרי קליטה שונים. אל תתעסק בזה בשלב הזה, זה לא מה שמפריע לקליטה בסיסית.

לגבי ממיר; הממיר שנותן היום קליטה טובה יותר מהאחרים הוא ממיר של KONKA, דגם 980 או 990. הוא מעט יקר יותר מהאחרים, אבל שווה לחפש ולהשקיע בו.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 09-09-2012 בשעה 09:14.
ישן 09-09-2012, 08:12
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ednri שמתחילה ב "לגבי קליטה - עידן +"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ednri
שלום.
אני גר בפתח תקווה.
יש לי כבר עשרות שנים אנטנה על הגג, שבעבר הייתה משמשת לקליטת שידורים אנלוגיים.
עד לפני כשבועיים קלטתי עם האנטנה שידורים אנלוגיים, ופתאום זה הפסיק ולא יכולתי לראות כלום.
קניתי היום ממיר בהום סנטר (של NEON) וחיברתי אליו את הכבל של האנטנה מהגג. סרקתי ערוצים, וכלום לא נמצא.
לאחר מכן ניתקתי את הכבל של האנטנה על הגג וחיברתי את האנטנה הקטנה שהגיעה עם הממיר. הממיר ממוקם קרוב לחלון. סרקתי ערוצים וזה אכן מצא את 6 הערוצים, בנוסף לתחנות הרדיו.
אבל הקליטה הייתה גרועה ביותר. כל הזמן השידור היה נקטע ומופסק, לפעמים זה רשם "אין אות" והשידור נפסק לגמרי, כל הזמן התמונה הייתה משובשת עם ריבועים.
ניסיתי לשחק עם האנטנה ולשנות את המיקום שלה, ואף הוצאתי אותה מבעד לחלון. הקליטה השתפרה והיו פחות שיבושים, אבל עדיין אי אפשר לראות ככה (מה שגם שזה היה בשעות הלילה המאוחרות ואני משער שכשיש יותר צופים הקליטה פחות טובה).
האנטנה לקליטת עידן+ היא אנטנה כיוונית, תחפש באתר של עידן+ איפה המשדר הקרוב אליך ותנסה לכוון את האנטנה אליו. זאת בהנחה שסיפקו לך אנטנה כיוונית ולא אנטנת שוט שהיא רב כיוונית (אנטנה פשוטה - חוט מוליך אחד על בסיס).
מספר הצופים לא ישפיע על איכות הקליטה שלך.
בגלל שהשידור דיגיטלי זה קצת יותר מסובך למצוא את הכיוון, אין את הקטע של לסובב קצת ולראות איך התמונה משתנה, מתחת לרמת קליטה השידור פשוט נעלם. צריך קצת יותר לשחק עם זה, אם יש לך במקלט מד עוצמת קליטה זה יכול לעזור.

באתר של הרשות השנייה כתוב: "אפשר לקלוט את השידור הדיגיטלי גם באמצעות אנטנה חיצונית (הממוקמת על הגג), ששימשה לקליטת השידור האנלוגי. לשם כך יש לבצע את ההתאמות הבאות: כיוון האנטנה והתאמת גודל הדיפול באנטנה (לתדר הקליטה כ-30 ס"מ). יש לבדוק שלא קיים פילטר המותאם לתדר האנלוגי הישן.".

אז רציתי לשאול אם יש סיכוי שהאנטנה על הגג אכן תעבוד? האם צריך לבצע את ההתאמות האלו? ואם כן, מה זה בעצם אומר? איך אני אמור לכוון אותה, ומה זה בכלל דיפול?
כן, יש סיכוי וצריך לפחות לפרק את הפילטר. דיפול זה מונח שקשור לתיכנון של האנטנה, בגדול כדי לקבל ביצועים טובים מהאנטנה היא צריכה להיות בכפולות של אורך הגל. למשל חצי אורך גל או רבע אורך גל. לכן אנטנות על הגג צריכות להיות באורך 30ס"מ ואנטנות שוט ביתיות 15ס"מ.

יש לי עוד 2 טלוויזיות חוץ מהסלון שגם להן אקנה ממירים, אחת מהן נמצאת בחדר ללא חלונות, אז אני מניח שגם אם אקנה אנטנות פנימיות, לפחות באחת מהטלוויזיות הקליטה תהיה לא טובה, וזה בנוסף להוצאה הכספית.
עד עכשיו הייתי קולט בכל הטלוויזיות באמצעות האנטנה על הגג (בסלון יש מפצל שממנו הכבל של האנטנה מגיע לשני החדרים הנוספים), ואני מעוניין שזה ימשיך להיות ככה, גם בשידורים הדיגיטליים.
אם ככה תשפץ את האנטנה שעל הגג.
תודה רבה מראש.

לצערי אני לא יודע להנחות אותך בביצוע שיפוץ לאנטנה, יכול להיות שתוכל לקבל אות חזק מספיק גם מהאנטנה כמו שהיא (בהנחה ואין פילטרים ומגבר על הדרך שינחיתו את התדרים של עידן+. שווה לנסות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר