לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2012, 13:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ככלל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "יצא צדיק: הנהג השיב לסבתא 15 אלף שקל-ישראל היום. כל הכבוד לאותו נהג"

כספים שלפי החוק אני מחוייב להחזיר (ולא יודע מה אומר החוק בדיוק...) אני מחזיר לפי הנהלים (לבעל הכסף, למשטרה, למבוגר האחראי הקרוב ביותר).

כספים שלפי החוק איני מחוייב להחזיר:

במידה וישנה עדות ברורה שלפי תפישת עולמי לבעל הכסף אין זכויות קניין עליו (לדוגמא: הכסף הוא תרומה לארגון שמאל/זה כסף של פימפ/זה פדיון של כרטיסים מהופעה של משינה) אני לוקח אותו לעצמי ושליש ממנו תורם למטרה טובה (אני תמיד עושה את זה עם כספים ש"נופלים מהשמיים", כולל ה 300 יורו שמצאתי בחניון בנתב"ג מתעופפים ברוח לפני איזו שנה).

במידה ואין עדות כזאת בכלל אני עושה מאמץ (ואפילו מאמץ רציני *) למצוא את בעל הכסף ולהחזיר לו. אני יודע שלא משנה כמה אהנה מהכסף, תמיד אחיה עם מחשבה שלמישהו האבדן הזה מאוד מאוד שינה. בואו נהיה כנים? אפילו בשביל סטודנט תפרן 15K ברוב המקרים לא באמת יועילו, כמו שהאבדן שלהם לבעל הכסף עשוי להזיק.

* סיפור אמיתי על למה לפעמים מאמץ רציני כזה מוביל רק לתוצאות מזיקות... טרם עידן האינטרנט הלכתי לי ברחוב בני דן בת"א ומצאתי ארנק. בתוכו היו אי אילו מאות שקלים, כרטיסיות אוטובוס צבאיות, המון מסמכים אחרים אבל שום דבר עם מספר ת"ז או שם מלא של בעל הארנק. הבנתי שזה חייל, ואפילו שהוא היה ג'ובניק כמו שבני_חצ'קון לא אוהב שאומרים, החלטתי לנסות ולאתר אותו בכוח. חשבתי לעצמי שהרבה כסף מזומן+כרטיסיות צבאיות שהיו עולים עליהם מת"ש רציני מאוד באותו זמן, זה תיק תיק לנקניק הג'ובניק.

התחלתי לעשות סריקות של המסמכים, 144, דפי זהב וכל הגיון חידות חמיצר: שום דבר לא עובד. טלפונים שהיו שם : מבוי סתום. בסוף אני מגיע לאיזה פתקה מקופלת ועליה רשום שם של בחורה+מספר טלפון (קווי - מדובר על ימים שעוד לא לכולם היה סלולאר). מתקשר: אין תשובה. מתקשר יותר מאוחר: שוב אין. מתקשר בערב... עונה דברת נחמדה ומבוגרת. אני שואל בנימוס "האם (השם של הבחורה) נמצאת?" ושומע אנחה, שתיקה והתנשפויות... הגברת מתנצלת מאוד אחרי חצי דקה ואומרת לי "(השם של הבחורה) זו הבת שלי, היא נפטרה לפני חודשיים אחרי ששכבה שבוע בלי הכרה עקב תאונת דרכים. פשוט היה לי מפתיע מאוד לשמוע את השם שלה כאילו מחפשים אותה והיא פה". התנצלתי מאוד, והגברת אמרה שממש לא צריך ודברים כאלה טבעי שיקרו. מתתי לה תיאורים של השמות על המסמכים בארנק+העובדה שזה חייל+מקום מציאת הארנק והיא זיהתה מייד מי הבחור, שהיה חייל ששירת עם הבת שלה, ואמרה שהיא יודעת שהוא לפעמים ישן באכסניית בני דן. נתנה לי את הטלפון שלו והשם. התקשרתי אליו מייד, והוא ענה. שמע באדישות שמצאתי את ארנקו, והוסיף באותה אדישות שאם לא איכפת לי שאני עובר בבני דן שוב (והייתי עובר שם כי היה לי קו חלוקה של איזה מוצרים) שארים לו טלפון. למחרת על הבוקר (הייתי נוסע משם לקאנטרי דקל על הבוקר) התקשרתי אליו והצפונבון הלאקק ירד ולקח את הארנק, אמר תודה קצרה והתחפף.

חסרונות, לכן, בלחפש בעלים של ארנק:

* אבדן המון זמן לחיפושים אחרי הבעל בית
* עגמת נפש לאם שכולה
* כמה שקלים על טלפונים
* לדבר עם צפונבון

יתרונות בלחפש בעלים של ארנק

* זה כמו תשחץ (רק בלי בחורה בביקיני באמצע)
* מקור טוב לסיפורים בפורום.

תחליטו לבד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר