לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2012, 08:21
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל בכלל המקצועות הללו צריך..."

ראית פעם את מבחני לשכת עורכי הדין?
100 שאלות אמריקאיות מחולקות לחמישה פרקים, שכל קשר בינן לבין הפרקטיקה הוא מקרי בהחלט.
החומר שעליו מתבססות השאלות נוגע במקרים החריגים של החריגים של החריגים, התשובות האפשריות מתחכמות, ולעיתים אף תשובה אינה נכונה (ואז השאלה נפסלת לאחר השגות ואפילו עתירות לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים - זה קורה בכל בחינה).

שוב, אני לא יודע איך זה בשאר הבחינות המסמיכות כי אני עשיתי רק את אלה של לשכת עורכי הדין (בחינה בכתב, שבועיים אחר כך בחינה בעל פה), אבל כדי לעבור אותן אתה רק צריך ללמוד בעל פה מתוך ספרים כמו תוכי, ואז להגיע לבחינה ולהקיא את הכול. שום דבר מעבר. שום דרישה ליכולת ניתוח או להוכחת יכולת כלשהי.

אני מבטיח לך שגם אתה, שלא למדת ולא לומד משפטים, אם תסתגר בחדר במשך חודשיים-חודשיים וחצי עם הספרים ותשנן את החומר, תוכל לעבור את הבחינה.
אגב, הציון העובר הוא 65, או 12 תשובות נכונות בכל אחד מחמשת הפרקים (זאת אומרת שגם ציון 60-64 עובר אם אתה עומד בתנאי הזה).

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 16-09-2012 בשעה 08:25. סיבה: תוספת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2012, 10:12
צלמית המשתמש של עידו403

הבעיה היא בשניהם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אזי הבעיה היא במבחני הלשכה,..."

המכללות המדוברות (כאמור, לא כולל הבינתחומי והמכללה למינהל) מקבלות (כמעט) כל אחד ומוציאות לשוק בוגרים שמוציאים שם רע למקצוע. אין לי דרך אחרת להגדיר את זה.
המבחנים לא באמת בודקים את היכולות הנדרשות מעורך דין, וממשיכים את הכשל שהחל במכללות - ע"י הסמכת עורכי דין שאינם ראויים לתואר הזה.
המבחנים אמורים להיות כלי סינון, הבעיה איתם שלא רק שהם לא מסננים, אלא שהם מנציחים את החולי של המערכת.
ככה מגיעים למצב שמתוך כ- 2,500 מוסמכים (-/+) במחזור, כמעט 2,000 מגיעים מכמה מוסדות קקיוניים ושאם מבחני הלשכה היו מבצעים את תפקידם כראוי, לפחות חצי מהם לא היו מוסמכים עקב רמת הלימוד הנמוכה במקום שממנו הם הגיעו.

ישן 16-09-2012, 10:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הבעיה היא בשניהם"

כמו שאני מבין את המערכת (ואני לא באמת מבין אותה אז יכול להיות שאני טועה) הבעיה היא, שוב, במבחנים לא במכללות.

קח את הפסיכומטרי כמשל. הוא כביכול הרף הקובע להתאמה ללימודים גבוהים. אז מה איכפת לי אם מארגנים קבוצות לימוד במרתפים של בתים משותפים או שאנשים לומדים לבד בבית? כל עוד הם עומדים ברף שהמבחן קבע- הם מבחינתי מתאימים.

אם אני מעוניין שרק חבר'ה רציניים (או לחלופין רק חבר'ה שלמדו בקבוצת לימוד "נחשבת") יצליחו- עליי רק להעלות את הרף של הבחינה.

אותו דבר-
אם יגיעו למצב שבו המבחני לשכה קשים יותר/מתאימים יותר/ממיינים יותר ורק בוגרי מוסדות טובים יותר יצליחו לעבור אותם, המכללות הקיקיוניות יאלצו או להתאים את עצמם לסטנדרט החדש והגבוה יותר, או להיכחד. זה די פשוט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 16-09-2012, 10:54
צלמית המשתמש של עידו403

בשניהם יש בעיה, אבל שונה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כמו שאני מבין את המערכת (ואני..."

בחינות הלשכה מתבצעות במתכונת דפוקה שלא משקפת ולא יכולה לבדוק את היכולות של הנבחן.
כדי לעבור את הבחינות אתה צריך ללמוד בעל פה פרקים שלמים מתוך ספרים, אתה לא צריך שום רקע או שום ידע משפטי. אחי, שלומד כלכלה ומנע"ס, הצליח לפתור בעצמו כמה מהשאלות מבלי שעבר על עמוד אחד מתוך הספרים.

הבעיה במכללות היא אחרת - ראשית, כל אחד יכול להתקבל. אין סף קבלה ומספיק שתרצה+יש לך פנקס צ'קים, והתואר מובטח. בנוסף, לא מלמדים אותך לחשוב. מאכילים אותך את החומר בכפית, מלמדים אותך רק את מה שצריך ותו לא.
כמו כן, אין נירמול/תיקנון של ציונים ובחלק מהקורסים המבחן בסופם הוא אמריקאי, כולל קורסים "כבדים" - וזה מביא לכמויות בלתי הגיוניות של מצטיינים כאלו ואחרים שסיימו את התואר בממוצעים 90+ (ולפעמים 95+), בזמן שאני וחברים שלי ירקנו דם כדי להגיע ל-80 (את התואר אגב סיימתי עם ממוצע 81).
וככה מגיעים למצב שבכל מחזור האוניברסיטאות מוציאות כמה מאות בוגרים, בעוד המכללות מוציאות כמה אלפים.
הסיבות שציינתי לעיל הן אלה שמביאות להצפה במקצוע, והרמה באותם מוסדות היא זאת שמביאה לירידה ברמת המקצוע.
אחר כך אותם אלפי בוגרים מגיעים לבחינה בכתב, ובמקום לנתח קייס משפטי (למשל), כל מה שהם צריכים לזכור זה כמה זמן יש לך לערער על פסק דין, לאן, והאם זה בזכות או ברשות.

אני מצפה שיקרה לפחות אחד מהשניים, כשהשאיפה היא לשניהם:
1. הגבלה של המכללות - אם ביצירת תנאי סף לקבלה, אם בפיקוח צמוד יותר על התכנים המועברים ובקרה על הציונים, ואם במניעת פתיחת כל מיני מוסדות מיותרים.
2. שינוי שיטת בחינות הלשכה - לא עוד שאלות אמריקאות, או לא רק שאלות אמריקאיות, כי אם גם ניתוח קייסים מתחומים שונים, כדי לאמץ קצת את המוח ולא רק להקיא את החומר שלמדת בעל פה במשך חודשיים וחצי.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 16-09-2012 בשעה 10:57.
ישן 16-09-2012, 11:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "בשניהם יש בעיה, אבל שונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
בחינות הלשכה מתבצעות במתכונת דפוקה שלא משקפת ולא יכולה לבדוק את היכולות של הנבחן.
כדי לעבור את הבחינות אתה צריך ללמוד בעל פה פרקים שלמים מתוך ספרים, אתה לא צריך שום רקע או שום ידע משפטי. אחי, שלומד כלכלה ומנע"ס, הצליח לפתור בעצמו כמה מהשאלות מבלי שעבר על עמוד אחד מתוך הספרים.

אוקיי, ביססנו כבר שהבחינות לשכה גרועות, לטעמי פשוט הן מקור הבעיה, לא המכללות.

המכללות מורכבות בסה"כ מאנשים שמעוניינים להרוויח כסף ובתמורה מוכרים את האפשרות להיות עו"ד. הם לא מוכרים השכלה או ידע משפטי, אלא את האפשרות.

אם מדינת ישראל (או מי שלא אחראי על בחינות הלשכה) מחליטה שבשביל להיות עו"ד צריך גם ידע משפטי (שזה רק הגיוני) היא צריכה לשלב את זה במבחן ואז, בלית ברירה, גם המכללות ישלבו את זה בתוכנית הלימודים שלהן.
ציטוט:
הבעיה במכללות היא אחרת - ראשית, כל אחד יכול להתקבל. אין סף קבלה ומספיק שתרצה+יש לך פנקס צ'קים, והתואר מובטח. בנוסף, לא מלמדים אותך לחשוב. מאכילים אותך את החומר בכפית, מלמדים אותך רק את מה שצריך ותו לא.

1) התואר די חסר משמעות ללא בחינות הלשכה. כלומר, אתה יכול לסיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת "השקר הגדול של הגלקסיה", כל עוד לא עברת גם את מבחני הלשכה- זה לא שווה יותר מתואר ראשון במדעי ההתנהגות של חלזונות (עד כמה שידוע לי...)

2) בנוגע להאכלה בכפית- בסדר, שוב, מי שרגיל שמאכילים אותו בכפית צריך להיפסל בבחינות הלשכה. על המכללה להתאים את שיטת הלימוד שלה למבחן הסופי ולא שום טריק אחר....
ציטוט:
כמו כן, אין נירמול/תיקנון של ציונים ובחלק מהקורסים המבחן בסופם הוא אמריקאי, כולל קורסים "כבדים" - וזה מביא לכמויות בלתי הגיוניות של מצטיינים כאלו ואחרים שסיימו את התואר בממוצעים 90+ (ולפעמים 95+), בזמן שאני וחברים שלי ירקנו דם כדי להגיע ל-80 (את התואר אגב סיימתי עם ממוצע 81).

אבל שוב, שתי נקודות-
1) למיטב ידיעתי מצטיין הוא עניין יחסי, לא אבסולוטי. כלומר אם 50% מבוגרי המסלול הם בעלי ממוצע 90 ומעלה הרי שלא כולם יהיו מצטיינים, אלא רק האחוזים העליונים יותר.

2) שוב, למי איכפת איזה ציונים הם מקבלים-
א') זה לא משפיע על המבחני לשכה (ואני מניח שהציון במבחן הלשכה משמעותי לא פחות ואולי יותר מציוני התואר)
ב') מעסיקים יודעים להבחין בין מוסד טוב למוסד קיקיוני. יש לי שני חברים שלומדים מדעי המחשב, אחד באוניברסיטת ת"א ואחד באקדמית (שלמיטב ידיעתי היא גם לא כ"כ רעה). לזה באוניברסיטה יש ממוצע נמוך מלזה במכללה, אבל לו יהיה קשה פחות להשתלב בשוק עם גמר הלימודים.
ציטוט:
וככה מגיעים למצב שבכל מחזור האוניברסיטאות מוציאות כמה מאות בוגרים, בעוד המכללות מוציאות כמה אלפים.

שוב, למי איכפת? הם צריכים לעמוד בסטנדרט שקובעת המדינה. אם הסטנדרט נמוך מדי ומוציא יותר מדי עו"ד שלא ראויים לתואר הרי ששוב- הבעיה היא מבחני הלשכה, לא המכללות שבסה"כ מתאימות את חומר הלימוד שלהן למבחן הסופי.

ציטוט:
2. שינוי שיטת בחינות הלשכה - לא עוד שאלות אמריקאות, או לא רק שאלות אמריקאיות, כי אם גם ניתוח קייסים מתחומים שונים, כדי לאמץ קצת את המוח ולא רק להקיא את החומר שלמדת בעל פה במשך חודשיים וחצי.

זה, כאמור, הפתרון האמיתי. הוא יכריח את המכללות להתאים את עצמן לרמה הגבוהה יותר של מבחני הלשכה, או לחילופין יגרום להן לסגור את הפקולטות למשפטים שלהן. די פשוט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 16-09-2012, 12:05
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כולם רוצים, אבל האם צריך לאפשר לכולם להיות רואי חשבון/רוקחים/עורכי דין/אדריכלים?"

בוא נגיד ככה- זאת לא אמורה להיות הדאגה שלך. אין בעיה שלכל אזרח במדינה יהיה תואר ברוקחות ואדריכלות ומשפטים בו זמנית. מי שטוב ימצא עבודה, מי שלא- כנראה שלא.
הקריאות של עורכי הדין למשל בעד החמרת הבחינות או הארכת ההתמחות או חיוב בתואר שני הן בסך הכל דאגה לעצמם, לא לכבוד המקצוע ולא לרמתו. וזה הגיוני שיעשו זאת, כי הם דואגים לעצמם. לא שונה מכל תעשיין שמפעיל לוביסטים נגד ייבוא תוצרת מתחרה, או התפקדות של עובדי הנמלים למרכזי מפלגה כדי לשריין לעצמם את הזכות לירוק לכולנו בפנים.

האם הבחינות ללשכת עורכי הדין הפכו קלות יותר? לא שאני יודע. אם כך, מדוע הבחינות מפריעות לך/לכם רק כשיש עוד המוני בוגרים? כי עכשיו יש עוד אנשים שעוברים את הבחינה? והם מגיעים ממקום שיש בו צורך רק בדופק ושכר לימוד, כדבריך? מדוע יש מונופול ללשכת עורכי הדין בישראל? או רואי החשבון או הרופאים? כי הם משמרים את עצמם על חשבון כל האזרחים. אם אני רוצה שעורך דין יחתום איתי על חוזה לדירה, אני לא צריך בוגר העברית שהתמחה אצל אהרון ברק ויש לו תואר שני ולימודים בהארוורד. מספיק לי בוגר המכללה הכי קיקיונית. כשארצה לעתור לבג"צ פעם אחפש את אותו עילוי משפטי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:36

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר