לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2012, 18:19
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "איש הברזל - כתבה מידיעות אחרונות על אל"ם צ', ראש פרויקט כיפת ברזל במפא"ת"

אחרי רפרוף:
* "מחבר עלה מאות דולרים, אז חיפשנו ומצאנו מחבר למכוניות צעצוע שעלה דולר בודד"- בוודאי, רק שהפריט לא נבחן כלל לעמידה בתקן צבאי, כולל תנאי סביבה וכו'.. אני יכול להבין צעד כזה כדי לקצר זמן אסקה, אך כצעד לחיסכון זו טיפשות.
* "4 בסולם בונן" הוא "אין משפט קיום, דרוש מחקר" (הפניה למצגת בנושא). ברור שלא זה המצב כי היו כבר מערכות ליירוט טילים באליסטיים- חץ, GBI, SM-3 , THAAD..
בכלל, לו כיפת ברזל אכן היתה במצב בו נדרש להוכיח את הטכנולוגיה, הרי שצ' ואנשי רפאל התרשלו כשהבטיחו פיתוח מהיר- הרי רמה כזו של אי-וודות מחייבת הרבה סבבי פיתוח .
"כיפת ברזל" היתה בשלב 1-3, תלוי איזה תחום בוחנים (למשל, לדעתי- שו"ב ברמת סיכון 1, "פער עדכון", כי לרפא"ל היה כבר את ה-"ברק". מיירט ברמת סיכון 2 "פער הנדסי/תכן התאמה" מבחינת מפא"ת (שכבר ניהלה את ה-"חץ") וברמה 3 "יש רק משפט קיום/תכן מקורי" מבחינת רפא"ל שלא פיתחה בעבר מיירט נגד-טילים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2012, 21:55
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מחבר ממכונית משחק.... נו שויין"

תגיד, לא ניתן להשאיר מקום לספק, כי אולי בכל זאת מדובר על משהו ברמת מורכבות של טבעת נצרה של רימון יד, למשל?
כזו שאם תקנה מספק צבאי אמריקאי, תידרש לשלם עליה לפי "מנגנון חיבור ניתוק מהיר עמיד מותאם ארגונומית ובעל תאימות לאחור לשורת דגמי אמל''ח העומדים בתקן נאט''ו מס' MG10 \348477901 \SE 1996", אבל אם תקנה אצל בית מלאכה באשקלון אולי תקבל מחיר של בית מלאכה באשקלון?
לדעתי יש לפחות אפשרות כזו. והייתי רוצה להאמין (בתור זה שהכיפה אמורה להיות לו מעל הראש) שזה בדיוק השיקול שהופעל.
קרא לי אופטימי, קרא לי תמים, קרא לי לתרגיל גיוס מלא כולל הוצאה מהימ''ח בערב חג סוכות, אבל אני רוצה להאמין שבחורינו עדיין מצוינים, לפחות אי-שם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר