לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2012, 20:28
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לא רק בפוליטיקה וממשל. בב"ש לא יקבלו סטודנטים לרפואה שמביעים דעות פוליטיות "שגויות"

רוצים ללמוד רפואה? מצוין. באוניברסיטת בן-גוריון ישמחו לקבל אתכם, בתנאי כמובן שיש לכם דעות פוליטיות נכונות. מועמדים ללימודים באוניברסיטה מלינים על הליך קבלה בעייתי ועל הטיה פוליטית בראיונות הקבלה בבית-הספר לרפואה שבנגב. מועמדת לרפואה: "הרגשתי פשוט מושפלת, אבל לא חשבתי שזה כל כך ישפיע על ההחלטה"

מלמדים לחשוב 'נכון'. בית החולים סורוקה. צילום: יח"צ

עד שא' הגיע לראיון הקבלה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון, הוא כבר הספיק לחוות לא-מעט קשיים. מזה כשנתיים הוא ניגש למיונים במוסדות בכל רחבי הארץ, ומשפר בהתמדה את ציוני הפסיכומטרי שלו בכדי להתגבר על משוכות תנאי הקבלה. אלא שדבר לא הכין אותו למשוכה הגבוהה מכולן – הדעה הקדומה.

בניגוד למוסדות אחרים, בבן-גוריון מייחסים חשיבות רבה לאישיותו של המועמד ולעולמו הערכי. וכך, לאחר כל הפרוצדורות הפורמאליות, גיליונות הציונים והטופסולוגיה האופיינית, עומדים המועמדים בפני ראיון אישי אשר בו מוכרע לבסוף גורלם. הרעיון יפה בתיאוריה; בבן-גוריון מעוניינים לראות את המועמד ולהתרשם ממנו אישית, מעבר למספרים ולטפסים. אך השאלה היא כיצד מתממש החזון בפועל.

http://mida.org.il/?p=316

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2012, 17:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
יכולתי לחשוב כמוך אבל אתמול תוך ארוחה משותפת עם מישהי לא ממש ימנית ובוגרת ירושלים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "קשקוש בלבוש. מכיר היטב את..."

שמעתי כי למרבית הצער גם חברים שלה שלמדו בסוף בירושלים - עברו חוויה דומה בב"ש. ולא אחד.

ית כן ומה שאתה מכיר נגע לעבר. בעבר היו מתקיימים בבן גוריון שני ראיונות עם שני מראיינים כל אחד. בד"כ היו כל הארבעה רופאים או לכל היותר חוקר אחד שאינו רופא השתלב בצוות. השאלות היו מתוך פול אבל היה בהחלט מקום למראיינים לפתח את השיח למקומות שראו לנכון. פעם גם סטודנטים שהיו עוסקים בפוליטיקה ישירה בתוך הקמפוס היו מושעים. היום מרצים בבן גוריון עושים זאת מהמקפצה וכמעט תמיד רק מצד אחד של הקשת.

התרשמות ע"י אדם אחד היא עיוות ללא קשר לזהות המראיין. מראיין בודד יכול להטות דברים שנעשו בארבע עיניים גם אם לא התכוון לכך. הוא פשוט נאמר אובייקטיבי לגבי כיפות סרוגות לשם הדוגמא כמו שבן כספית אוביקטיבי לגבי שרה. מקצועיות נטו .

לצערי הרב הרקורד של בן גוריון בהנהגת הנשיאה שבאה מהפקולטה המדוברת - לא ממש מרמז על אוביקטיביות על אנושית ולכן לא מן הנמנע שמרצים בעלי אג'נדת שמאל קיצון אם ישובצו בראיון - יעיפו לכל הרוחות וירמסו מי שאינו נראה להם.

איני יודע אם הוא משתתף בראיונות אבל לפני כחודש הופיע בטלויזיה אפידמיולוג/זיהומולוג מבן גוריון [וגם ממשהו למען זכויות אדם] שתקף את החוששים מהעברת שחפת ע"י הסודנים הפולשים. הוא הסביר כדבש וחמאה ששחפת היא בכלל 'מחלה יהודית' [מילים שלו!!] המעיט בסכנותיה בצורה מתמיהה והזכיר לכולנו ש'פעם חששו שהיהודים מעבירים את השחפת' [לא מצאתי סימוכין משמעותיים לתזה הזאת. נהפוך הוא - החשש היה כי היהודים שהם חולים פחות - מפיצים במזיד מחלות כשם שהם משתמשים בדם ילדים נוצרים למצות].

נראה לך שאם היה יושב אותו בחור זחוח מגייס את מלוא יכולת האוביקטיביות שלו ומראיין פעיל שכונות שהצליח להגיע לשלב הראיונות והיה מביע באוזניו את דעתו האמיתית על הפלישה הסודנית וסכנת חדירת זיהומים מאפריקה - היה לנער מהשכונה סכוי זהה לעבור כמו למישהו שבא מרמת אביב וסיפר כי הוא מחלק מרק לסודנים בגינת לוינסקי?

יש לי דברים אפילו פחות פוטוגנים לספר לך אבל אותם כדאי תמיד לשמור לכוס תה/קפה
ישן 15-09-2012, 19:12
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יכולתי לחשוב כמוך אבל אתמול תוך ארוחה משותפת עם מישהי לא ממש ימנית ובוגרת ירושלים"

כפי שכתבתי אלא אם כן היה שינוי קריטי בשנה האחרונה, (המעבר למראיין אחד הוא באמת מוזר, אבל עדיין יש שני סבבי ראיונות ואחד המראיינים הוא לא רופא) אז התחושה הייתה תמיד מאלו שהתקבלו שזה בכלל לא משנה מה ענית אלא איך אתה חושב.
למעט מקרי הקיצון. (אלו שמבינים את הטיפול במחבל כסוגיה פוליטית ולא אתית - וסוגיה מורכבת קרי "התשובה הייתי מטפל במחבל בלי להסס" זאת תשובה לא טובה למי שרוצה להתקבל) מה שעניין את הפקולטה זה איך אתה חושב. אחרי שקראתי את הדיון כאן יצרתי קשר עם נ' שלומד בשנה המקבילה לי בבן גוריון ושאלתי את דעתו על התפיסה הפוליטית בקרב הסטודנטים.
אם הייתה מסננת פוליטית אז לפחות בשנה שלו היא לא עבדה בצורה מוצלחת במיוחד.

ישן 15-09-2012, 19:18

אנשים שלוקחים את הפוליטיקה לעבודה תמיד היו ויהיו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כפי שכתבתי אלא אם כן היה..."

אם נאמר 10% מהמראיינים הפוטנציאלים בבן גוריון הם כאלה - אזי 10% מהמרואינים יפגעו כשיש מראיין בודד שאיש לא יודע לאן הוא לוקח את תחושות הבטן שלו. אם יש 1000 מרואינים ומתוכם 15% סרוגים ו60% ימניים לפי חתך הבחירות בציבור - זה אומר 60 נפגעים פוטנציאלים ו15 מכוסחים...

ו1% כשיש שני מראיינים [אל תתפוס אותי על המספר המדויק, הסתברות כבר הרבה מאחרי ובנוסף חטפתי שפעת או משהו לא מזוהה אחר].

עכשיו תאמר - יש גם ימניים בתוך כל סגל ולא תמיד כאלה שמצניעים עמדתם. זה נכון - אבל יש את 'רוח המפקדת' שקובעת מה מותר ומה אסור מבחינת PC ובב"ש רוח המפקדת נראית מרחוק די ברורה.

נסכם ששורש הבעיה היא במעבר לשיטה של מראיין אחד [לפי הנטען] כשפקולטאות אחרות עושות זאת בצוות.
ישן 15-09-2012, 18:13

שאלת המחבל היא דווקא שאלה אתית ענינית כשהיא נשאלת כראוי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שאלו אותך אותן בשבוע שעבר? קצת ענווה (אני יודע שזה לא מה שבודקים בקבלה לרפואה)"

וכאשר מתיחסים להנמקות המרואין העונה ולא ל'תוצאה'.

לשם הקצנה: אתה במיון ומולך מחבל ערבי הזקוק לחסם עורקים וקורבן יהודי הזקוק לפלסטר. עם תלך לחפש יוד ואיספלנית בשביל הקורבן ותתן למחבל לדמם למוות - מעלת בתפקידך ובשבועתך כרופא יהודי

עליך תמיד לקחת בחשבון כמובן ש'המחבל' עלול להתגלות בסוף כבחור תמים ממוצא מרוקאי משכונה ד' ו'הקורבן' כאיזה בהיר עור מיאטה...

אם יש סיכון חיים או נזק משמעותי לקורבן וסיכון גדול יותר למחבל - הגיוני שלא תפנה אוטומטית למחבל אלא תשטח את השיקולים שיעברו בראשך. אין תשובה נכונה לכולם. יש חשיבה נכונה עם מסקנות אפשריות שונות.
אני למשל חושב שבכל בדל סיכון אפשרי בשעת קרב ודחק למי שמוגדר וזהותו ברורה כ'קורבן' ברגע נתון צריך שיקול זה להכריע לטובת קדימות טיפולית בו על פני 'התוקפן'. אם אתה רופא בתאג"ד ויש לך מקום אחד במסוק שיכול להציל מאור עיניו של חיל ישראלי או את חייו של חיל אויב - צריך להיות מתחסד לא קטן כדי לתת עדיפות לחיל האויב.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-09-2012 בשעה 18:32.
ישן 15-09-2012, 21:23

החשיבה במקצוע הזה לא תמיד תגיע לקצה 'הנכון' של הקשת הפוליטית
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ציטוט"

כי את האמת - כל מי שטובל ידיו בקיא, שלשול ודם יודע. אין תשובה 'נכונה'.

דרך חשיבה 'נכונה' מבחינה אתית זה לא לדבר על שלום בין העמים או על רוחניקיות גלובאלית אלא לפרוט את המשמעויות של כל החלטה לקרוב ולרחוק ולהראות שיש לנשאל סרגל ערכים בעזרתו הוא אומד את החלטותיו ושהוא מסוגל להגן על סרגל הערכים שלו בלי להגיע לעודף צביעות ואבסורד.

זכור כי יותר מ10% מהמראיינים הם מטבע פילוח ההצבעה בישראל 'ימניים' גם אם אינם רעשניים במיוחד. כאשר הם בחזקת מראיין בודד ומישהו יביא להם את הג'אננה עם צדקנות בנוסח 'הנאנסת הייתה בשוק מתקדם עקב איבוד דם ומאחר ולשיקול דעתי סכויי ההשרדות של האנס היו טובים יותר פיניתי אותו ראשון לביה"ח'. או 'מחבל פצוע וקורבן פצוע הם היינו הך בשבילי כאיש מקצוע' - יוכל המראיין לחבוט בו מכל כיוון שיחפוץ.
ישן 17-09-2012, 00:08
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה מזכיר לי את הסיפור על הכלב המאולף
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "החשיבה במקצוע הזה לא תמיד תגיע לקצה 'הנכון' של הקשת הפוליטית"

שמאמנו, מתעלם לחלוטין מהתנהגותו של הכלב בפועל, אומר לכל מי שמוכן לשמוע שהכלב הזה צייתן , מחונך היטב ואף פעם לא יתקוף. כשנער קטן מתקרב לכלב הענק ומזיל הריר ושואל את המאמן אם גם הכלב יודע את זה...ברור לי מה נכון (בלי מרכאות )ברפואה אני בספק שהמראיין השמאלני הבודד אמין עליי בהקשר הזה.

אגב, אם 10% של המראיינים ימניים ותשובות שמאלניות יביאו להם תג'ננה , עדיין זה לא מאוזן כמותית וגם לא נכון איכותית. לא נכון לפסול מועמד שמאלני מהסיבות האלה אם הוא מספיק טוב בשביל להציל חיים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-09-2012, 19:19
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז כל מי שהשתתף בכתבה הזו..."

משקר, כנראה שלא. מתוסכל אולי כן.
להיכנס לבית ספר לרפואה בארץ זאת חוויה מתסכלת מאוד. ואני כותב בתור אחד שעבר אותה לא בהצלחה ונסע לחו"ל.
אחרי שהצלחה להגיע לסכם מרשים מאוד לכל הדעות אתה מתחרה עם עוד כ 20 אנשים עם סכם דומה שרוצים לא פחות ממך. בשלב הזה האוניברסיטאות ממציאות מיונים מסוגים שונים שמטרתם לבחור את אלו שאולי מתאימים.
בשלב זה אלו שידם משגת פונים למכוני הכנה, פסיכולוגים וכדומה על מנת להגיע מוכנים יותר.
בכל בית ספר לרפואה יש בכיתה את אלו שנשאלת השאלה איך לעזאזל הם התקבלו. (בכיתה שלי זה אני) ובעיקר בסוף המיונים הללו יש את אלו שאתה אומר איך יכול להיות שהמערכת מצאה אותם לא מתאימים?
שוב, קשה לי להאמין שבאופן עקבי יש שם שאלות פוליטיות.
ורק שיהיה ברור, במידה ובאופן עקבי השאלות הן פוליטיות אזי זאת שערורייה שצריכה להיפסק.

ישן 17-09-2012, 12:54

אם זה מעודד אותך - אז אותה אחת שסיפרה לי על חוויות חלק בני מחזורה מראיון ב"ש
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אשתי, רופאה בישראל ובוגרת..."

סיפרה שאחד מהם [שידע כבר כי התקבל לי-ם] כשהכבירו עליו עודף שאלות שהתשובה המצופה להן היא 'כן, אין דבר שאני רוצה לעשות יותר מלגור בשכון ד' ולעבוד כשאהיה גדול במרפאת לאקייה' פשוט עצר את הראיון, אמר 'הבנתי. לא תודה' והלך.

אני מאוד בעד זכויות מיעוטים בבריאות, ללא שמץ של ציניות. בריאות ויושרה מקצועית מגיעים לכל אזרח ואזרח במדינת ישראל. אני כמובן גם חושב ללא קשר למיעוטים שטוב יהיה אם כל אלה שעסקו במחקר אקדמי-רפואי בשלושה עשורים האחרונים בכל רחבי מדינת ישראל יציגו לאור השמש את טופסי ההסכמה ואישור קבלת ההסבר של המטופלים משתתפי המחקרים לסוגיהם. זהו נושא אתי מן המעלה הראשונה שראוי היה שיעלה כמקרה מבחן למרואיינים למשל בב"ש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר