לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2012, 07:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בהחלט.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "האם אתם חושבים שצריך לגרום לילדים לאכול בריא?"

המחויבות הכי גדולה של הורים ולמעשה המשימה שלהם היא להכין את ילדיהם לחיים האמיתיים.

זה החל מאיך לנגב את התחת נכון, מה לרחוץ ואיך במקלחת ועד הנחלת ערכים ומזון לנפש.
אכילה נכונה בהחלט נמצאת ברשימה הזאת.

אני לא תומך בהעלמה מוחלטת של הג'אנק- זה טיעון הפוך לחלוטין, הקיצוניות שבזה גרועה בדיוק כמו הקיצוניות של רק לאכול ג'אנק, אבל בהחלט צריכים למצוא איזון.

ילד שאוכל מקדונלדס בכל ארוחה, טוחן ממתקים כל היום ומוכן לאכול רק מה שהוא רוצה (שזה בד"כ רשימה מצומצמת מאוד) הוא ילד שגדל לא נכון.
ילד שאוכל רק צמחוני/טבעוני וחוסכים ממנו מאכלים שחשובים גם לגוף אבל גם קצת לנשמה- גדל לא נכון גם.

דרך המלך, כמו הרבה פעמים, היא האיזון. לתת לילד להיות ילד, לאכול זבל במידה, אבל בפירוש להנחיל לו ערכים של אכילה נכונה אמיתית. שידע לברור את המזונות שלו ע"פ החיוניות שלהן וידע להרכיב לעצמו תפריט נכון.

הורה שלא מנסה לפחות לעשות את זה- נכשל בתפקידו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2012, 08:38
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
טונות של נייר פרסומים מדעיים, טונות של מדענים שעשו קריירה מהשאלה שלך וטונות של בורקס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "האם אתם חושבים שצריך לגרום לילדים לאכול בריא?"

ורוגלך שהמדענים בלסו בזמן המינגלינג של כנס 'השמנה בילדים - המגיפה של המאה ה20' [ברביירה הצרפתית, רצוי באביב]
'סכרת סוג 2 - כבר לא רק מבוגרים' [קליפורניה]
'התסמונת המטבולית - סימנים מבשרים בגיל הילדות' [במלונות ים המלח אבל עם בופה טוב והנחה משמעותית לבת הזוג]

התשובה לשאלתך היא כמובן 'כן'. צריך לעשות משהו. קודם כל ההורים לילדיהם ורצוי גם לעצמם [למרות שבזאת אני נכשל]. האם הממשלה צריכה להתערב? זו כבר שאלה שהיא מעבר לבריאות וכוללת הבטים כלכליים וגם של חופש הפרט.

אני חושב שעל כל בקבוק משקה ממותק, שקית חטיפים וארוחה מהירה - צריכה להכתב אזהרה בדומה לאזהרת העישון. אני חושב שהדרכת דיאטנית ילדים כפעילות מעשירה צריכה להנתן באופן סדיר בכל מחלקת יולדות כשם שניתנת הדרכת אחות לטיפול בילד. אני חושב שהמדינה צריכה מעת לעת לצאת במסע פרסום והסברה בנושא ולהוזיל עלויות יעוץ דיאטניות והשתתפות בקבוצות הרזיה ופעילות לילדים שניתנות דרך קופות החולים.

האם להגביל בחוק מספר קלוריות ואחוזי שומן בארוחות המוגדרות ארוחות ילדים? זו כבר שאלה מורכבת יותר מאחר וקל לעקוף כל איסור שכזה ויש כאן כבר מרכיב של חדירה לתחום אחריות הפרט.

השמנה בגיל הרך ובפעוטות היא תלויית הורים. משקאות ממותקים וחטיפים הם מרכיב חשוב בדבר לצד רביצה מול הטלויזיה והמחשב. האם נחייב את ערוצי התקשורת להעלות כיתוב 'משרד הבריאות מזהיר - צפיה ביונית לוי וביובל המבולבל עלולה להזיק לבריאותך'?

השמנה בגיל הילדות קשורה בגורמים הקודמים אבל גם בארוחות מזון מהיר. האם ניתן לחייב חנויות למכור מזון מהיר כפיצה ומקזבל או בורגרביכס רק לילדים בלווי הורה? עד להיכן ניתן למשוך את הקו המגלגל את האחריות של האדם על עצמו ועל ילדיו לפתחו של רגולטור כלשהו?
ישן 17-09-2012, 11:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה באמת רוצה שהממשלה תחליט..."

אני מסכים שהממשלה לא צריכה להתערב, מצד שני הברירה הטבעית לא באמת משחקת פה, לצערי.

ע"ע השתי אחיות השמנות שתבעו את מקדונלדס שבאשמתם הן שמנות, מה שפתח את גל התביעות נגד רשתות הג'אנק פוד והוביל, בסופו של דבר, לסרט סופרסייז מי, שאשכרה היה צריך לפרוט לאנשים שג'אנק פוד זה לא בריא.

האבולוציה כבר לא משחקת. אנשים טיפשים מתרבים יותר מהר ובמספרים גבוהים יותר מאנשים אינטיליגנטיים וגם, למרבה הפלא, הם מגיעים ליותר עמדות כוח מבעבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-09-2012, 11:39
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile

הדבר היחיד שאני מאמינה שלממשלה יש זכות לעשות הוא לחנך לאכילה בריאה (ולדאוג לכך שיצרניות המזון יצהירו על מה נכנס לאוכל שלהן, שזה כבר פחות או יותר נעשה), הבעיה היא שלמערכת החינוך יש עוד הרבה מה לשפר בעצמה ובנושאים שהיא גם ככה מעבירה עד שהיא תוכל לדאוג לנושאים "שוליים" כאלה. הרי החינוך שמועבר כרגע נגד צריכת סיגריות ובעד צריכה מתונה של אלכוהול לא באמת עובד להערכתי, אז להשקיע עכשיו גם בחינוך לאכילה נכונה יהיה בזבוז כסף.
אני באופן אישי לא סומכת על הממשלה שתחנך את הילדים שלי במידה ויהיו לי. אני גדלתי כמעט בלי ממתקים בבית וג'אנק פוד בשבילי זה ארוע די נדיר ואני מקווה שאצליח לגדל גם את ילדי באותה צורה.

ישן 17-09-2012, 16:51
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "את טועה. אחוז המעשנים, גם..."

כאמור, זה לפי מה שנראה לי, יכול מאוד להיות שאני לא אובייקטיבית. חוץ מזה שפתחתי עכשיו את דוח שר הבריאות על העישון בישראל לשנת 2011 וזה לא כזה חד משמעי כמו שאתה מציג את זה ויש גם קריטריונים שיש בהם עליה.
בכל אופן זה ניתן כדוגמה ולא על זה הדיון, וכמו שאמרתי לשרוקי, גם אם יש ירידה, אי אפשר לזקוף אותה רק לזכות החינוך (שלדעתי, החלק שלו במניעת עישון לא כזה גדול).
כשמדובר במעשנים יש מלחמה הרבה יותר אגרסיבית שהיא לא מוצדקת (לדעתי) כלפי מעשנים, ובטח ובטח שהיא (או דומות לה) לא מוצדקת כלפי אנשים שאוכלים לא בריא.
הנקודה התחתונה היא שאני לא חושבת שלמערכת החינוך יש את הכלים להתמודד עם זה בצורה אפקטיבית כרגע, במיוחד לא כשהיא מנסה לחנך ילדים שממילא אין להם יותר מדי שליטה על מה שההורים נותנים להם לאכול.

ישן 17-09-2012, 11:45
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
לא צריך...

"לגרום לילדים לאכול בריא", צריך לאכול בריא בבית. זהו. אם אוכלים בריא בבית כבסיס, אז ממתק אקראי או כוס משקה ממותק פה ושם לא ישנו כלום. התפקיד של שמירה על תזונה בריאה שייך להורים.

האם הממשלה צריכה להתערב? תלוי מה אתה מגדיר "התערבות". עיקר ההתערבות צריכה לבוא, כרגיל, בחינוך, של הילדים וההורים כאחד. מעבר לזה לא יזיק פיקוח ראוי על האוכל במפעלי ההזנה של מערכת החינוך. בזאת בערך מסתיים תפקידה של הממשלה, לתפיסתי.

לפני איזה שנתיים-שלוש נסעתי במונית, וכצפוי, נכנסתי לשיחה עם הנהג, שנאם בפני נאום שלם על הילדים של היום ועל זה ש"מישהו צריך לעשות משהו". "מי זה מישהו?" שאלתי אותו. "אתה מדבר על הילדים שלי ושלך, כן?" "כן", הוא אמר. "מישהו צריך לחנך אותם! הממשלה חייבת לעשות משהו!" "סליחה, אבל המישהו הזה זה לא אנחנו, ההורים שלהם?" שאלתי אותו. תאמינו או לא - הוא השתתק עד סוף הנסיעה. פעם ראשונה שהצלחתי לגרום לנהג מונית לעשות את זה...

ישן 17-09-2012, 22:58
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "רק מי שלא צריך להיות הורה..."

בעיה אחת יש בתאוריה שלך,כי אנשים חסרי חינוך מביאים ילדים לעולם הזה,ולכן הממשלה צריכה להתערב כאן לפני שנגיע למצב של ארה"ב ובריטניה.
אפשר להעלות את הביטוח בריאות הרגיל שיורד לכל אדם מהשכר החודשי והתשלום על הביטוח המשלים ב 200% לילד,אם הילד/ה שמן/נה,וככה לפגוע להורים בחשבון הבנק ולשנות את התזונה של הילד/ה עם מיסים חדשים.

תוסיף לזה שיעורי ספורט כל יום בבתי הספר וחינוך לתזונה נכונה כפי שארז כתב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 17-09-2012 בשעה 23:01.
ישן 18-09-2012, 17:54
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה לא רק אורח החיים של..."

אני יודע, זה גולני שלא ידע. תראה גם פה- לחם אחיד במחיר מפוקח של כ-7.5 ש"ח, לחם מלא באותו משקל עולה 12 ואפילו יותר.

אגב- עוד הוכחה בטמטום של סבסוד ופיקוח על מוצרים. כי עכשיו הלחם הלבן מסובסד/מפוקח, אחרים רוצים שהלחם המלא יזכה לכך, הצליאקים ידרשו שלחם ללא גלוטן יקבל את ההטבות הללו, הטבעונים ידרשו דווקא פיתות (איכשהו מסתבר שטבעונים רבים לא אוכלים לחם בגלל שכנראה יש שם ביצה), ורק אני צריך לשלם על כל השטויות הללו.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 18-09-2012 בשעה 17:56. סיבה: קפיטליסט מסריח
ישן 18-09-2012, 18:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני יודע, זה גולני שלא ידע...."

אני יודע טוב מאוד. אבל העקרון הזה תופס בארה"ב, בארץ פחות.

בארץ- סביר לראות ילד שמן להורים עשירים באותה מידה שלהורים עניים.

הורים עניים כי הם מאכילים את הילדים שלהם בג'אנק (שבארץ עדיין לא זול מספיק כדי שיצדיק האבסה כמו בארה"ב) והורים עשירים כי הם מפטמים את הילדים שלהם בממתקים ושאר כל טובים וכי הילדים יושבים על התחת ומשחקים פלייסטיישן כל היום, בעוד ילדים עניים עדין צריכים להתרוצץ כדי לשעשע את עצמם.

ברור שזאת הכללה גסה, אבל לשם המחשה בלבד.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-09-2012, 19:39
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני יודע טוב מאוד. אבל העקרון..."

ושוב, הדוגמא של הלחם המלא בישראל היא ממש במקום. אוכל אורגני גם הוא יקר יותר, לחמים קלים יקרים יותר, הבשר בישראל יקר מאוד בגלל המכס ואילו הפחמימות זולות (פחמימות הן גורם להשמנה, לא בשר). הפחמימות גם נמצאות בכמעט כל אוכל מסורתי יהודי מכל העדות- אורז, איטריות, קוסקוס, לחמים, קובות ועוד.
וגם מההתרשמות שלי עם בני הנוער זה כך- פלייסטיישן יש לכולם כבר, מנוי לחדר כושר - לא. חוגים אחה"צ- לעשירים, קבוצות ספורט- לעשירים (פרט לכדורגל, נדמה לי שחלק נרחב מענפי הספורט הפופולריים מכילים יותר נערים מבית מעמד ביניים פלוס).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר