לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2012, 18:21
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
הגיוני למי?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "185 זה דווקא מאוד הגיוני...."

הסברתי בצורה מאוד ברורה את העניין. 185 זה בטח לא דופק שאפשר להישאר איתו לאורך זמן. כאמור -
אני מדבר על אנשים רגילים ולא על ספורטאי-על (שמפחיד עד כמה הדופק שלהם ביום יום נמוך). דוגמה:
קיליאן ז'ורנה, אלוף אולטרא מרתון ומייצג את חברת סלומון העולמית, יכול לשמר דופק מקסימלי של 190
פעימות במשך 3 שעות, ודופק המנוחה שלו הוא בסביבות ה-33 פעימות (כשבנאדם נורמלי פועם כ-70).

יש כל מיני חישובים מאוד כלליים לגבי רמת הדופק (220-גיל, שהם קצת מגוחכים לטעמי), אבל מה שבטוח
זה, שהגעה ל-200% פעימות זה דבר מסוכן ולא מומלץ כלל. כן, זה מאוד קל להגיע לדופק של 185 - אבל
מפה עד לומר שזה סביר ושגרתי - זה פשוט לא נכון. זה דופק מאוד גבוה והוא פשוט מסוכן.

יש דופק מטרה. 50-70 אחוז להורדת שומנים, 70-90 לחיזוק שרירים. כל אלה לא מגיעים ל-100% (אגב
המספרים לא בהכרח מדוייקים כי אני לא ארכיון. זה מה שאני זוכר).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2012, 19:58
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לא הבנתי את ה-ע'
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה מבלבל. יש דופקי מטרה..."

"דופק למטרת אימונים" ו"דופק למטרת בדיקת מאמץ" קשורים אחד בשני כחוט השני. בבדיקת מאמץ
בודקים את הדופק של הנבדק בזמן מנוחה ומשם מגיעים שלל החישובים האחרים. לטעון שבבדיקת
מאמץ מביאים את הלב לדופק שהוא יותר מ-200% מדופק במצב מנוחה זה לא סביר.

טווחי הדופק התקין של אדם בוגר (לא חולה, לא זקן, לא צעיר) עומדים על 60-80 פעימות לדקה. 185 bpm
זה בסביבות ה-130% מעל לדופק התקין (הגבוה). הבאתי את נתוני הספורט לא כדי להתרברב, אלא כדי
להבהיר לך שרק ספורטאי-על בעלי יכולות משובחות, כאלה שמתאמנים שנים על גבי שנים, מסוגלים לתחזק
דופק כה גבוה של כ-200% לאורך זמן.

בנאדם רגיל שהגיע לבדיקת מאמץ והדופק זינק כה גבוה, לא יוכל להישאר עם פעילות נמרצת שכזאת יותר
מכמה שניות - אז לטעון שזה מאוד הגיוני, זה פשוט לא נכון. בטח ובטח אנשים עם עבר לבבי, ובמקרה דנן -
צביקה הדר שבאמתחתו היסטוריה קרדיולוגית בעייתית משהו, ואני בספק אם הרופאים מספיק טיפשים כדי
להביא אותו לקצב פעימות כל כך גבוה ולא בריא בעליל.

ישן 20-09-2012, 21:14
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא הבנתי את ה-ע'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
"דופק למטרת אימונים" ו"דופק למטרת בדיקת מאמץ" קשורים אחד בשני כחוט השני. בבדיקת מאמץ
בודקים את הדופק של הנבדק בזמן מנוחה ומשם מגיעים שלל החישובים האחרים. לטעון שבבדיקת
מאמץ מביאים את הלב לדופק שהוא יותר מ-200% מדופק במצב מנוחה זה לא סביר.

.

ע' זה השם של איש שאומר לי כמה אני צריך לשחות, באיזה סגנון ובאיזה קצב.

טוב אני די בטוח שאתה עושה סלט שלם. אבל כפי שכתבתי די ולא בטוח במאה אחוז.
אבל אנסה להסביר, שרוקי בטח יוכל להרחיב.
בו נגיד שאתה סובל מעודף משקל ומטרת האימון שלך היא לרזות, אתה תלך למשהו שמבין בזה והוא יגיד לך שאתה צריך לעשות אימון במשך איקס זמן עם קצב דופק כזה. כך תדע שאתה באמת שורף שומן. אם לעומת זאת מטרת האימון שלך היא להפוך להיות בודי בילדר דופק המטרה שלך והמשך של אותו הדופק הוא אחר.
במקרה של בדיקת ארגומטריה אנחנו לא רוצים לשרוף שום דבר או לבנות שום דבר. אנחנו רק רוצים לבדוק האם יש היצרות בכלי הדם הכליליים ולזה יש נוסחה.
את הנוסחה שכתבת למעלה אני לא מכיר, זה שאני לא מכיר לא אומר כלום. יכול להיות שלא למדתי, יכול מאוד להיות שלמדתי ושכחתי.
אבל במבחני מאמץ הייתי נוכח. (משעמם מאוד מחכים שיגמר) וקצב של 180 בהחלט ראיתי שם, 185 אני לא בטוח. גם את הנתון של 185% או בכלל נתונים של אחוזים שהם מעל ל 100 אחוז ביחס לבדיקות מאמץ אני בכלל לא מכיר. בדרך כלל נקבע מראש דופק מטרה, קרי דופק שחושבים שהעומס על הלב הוא כזה שידגים היצרות במידה ויש כזאת ושואפים להגיע אליו. אם החולה לא מרגיש טוב במהלך הבדיקה או שהוא סובל מכושר ירוד או דברים דומים המבחן נפסק באמצע ואז מציינים לאן הגענו ביחס לדופק המטרה.
בגדול זה נושא מאוד משעמם אבל לטובת הדיון אני אבדוק בבית מה כותבים בספר.

ישן 20-09-2012, 00:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה לא ממש משנה פה..."

לא, ג'יש - מה שאתה אמרת ממש לא משנה. אפילו אם הוא משלם מס בריאות פי 3 ואפילו פי 10 מ"האזרח הממוצע" זה לא משנה כלום. השאלה היא הדלתא שלו ביחס לדלתא של האזרח הממוצע: כמה מס בריאות הוא משלם פחות כמה עולה הטיפול הרפואי בו ביחס לכמה מס בריאות משלם האזרח הממוצע וכמה עולה הטיפול הרפואי באזרח הממוצע. אם הוא משלם פי 10, אבל חולה פי טריליון, זה שהוא משלם קצת יותר לא עוזר לאף אחד...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-09-2012, 13:28
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
למי שהתבטא בעניינו של מר הדר, אין מושג שחוק
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לא, ג'יש - מה שאתה אמרת ממש..."

אין להם מושג שחוק אם השקלול של סך ההוצאה על בריאותו של הדר בחלוקה לסך תשלומי מס הבריאות שלו גבוהה יותר או נמוכה יותר מזו של האזרח הממוצע ולכן טוב היו עושים אילו היו סוכרים פיהם.

חוץ מזה, שאין סיבה אמיתית למקד את הדיון במס בריאות אלא בכמה המדינה משקיעה במר הדר חלקי המיסוי הכולל שהמדינה מטילה עליו (מס הכנסה, בריאות, ביטוח לאומי מע"מ , בלו, אגרות וכיו"ב). גם כאן למי שיטען שזה נמוך מהממוצע אין מושג שחוק, אבל דווקא כאן מכיוון שמר הדר משלם המון מס גם אם יש לו רו"ח מתוחכם, סביר להניח שמדד ה"תועלת לאזרח" שלו נמוך במיוחד אולי אפילו נמוך מהמדד של מי שפרסם את השטות הזאת בפייסבוק בזמן שמר הדר היה בבית החולים...

ישן 21-09-2012, 15:31
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא, אין פה מקום לטרוניה. כי בחישוב הכולל אין לך מושג מי מסבסד את מי"

כתבתי "כשאתה מסבסד נהנתנות שגרמה למצב המצער הזה, זה לא אותו הדבר, ויש פה מקום לטרוניה", בדגש על "כשאתה מסבסד". אני מעריך שיש סיכוי קלוש שסך ההוצאות הרפואיות עליו במהלך כל חייו קטנות מסך הכסף שהוא שילם במס הבריאות שלו (אני לא מדבר על כל המיסים שלו כי אז גם נצטרך לדבר על כל מה שקיבל בימי חייו וזה סיפור שלא נגמר, רק על הוצאות בריאות ומס בריאות).

אגב, אפשר להבין מדבריך שלו היה מדובר באדם ממוצע, כן היה מקום לטרוניה? שאתה מתנגד לדברים רק בגלל שהאיש נחשב אמיד?

ישן 22-09-2012, 07:04
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כתבתי "כשאתה מסבסד נהנתנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כתבתי "כשאתה מסבסד נהנתנות שגרמה למצב המצער הזה, זה לא אותו הדבר, ויש פה מקום לטרוניה", בדגש על "כשאתה מסבסד". אני מעריך שיש סיכוי קלוש שסך ההוצאות הרפואיות עליו במהלך כל חייו קטנות מסך הכסף שהוא שילם במס הבריאות שלו (אני לא מדבר על כל המיסים שלו כי אז גם נצטרך לדבר על כל מה שקיבל בימי חייו וזה סיפור שלא נגמר, רק על הוצאות בריאות ומס בריאות).

אגב, אפשר להבין מדבריך שלו היה מדובר באדם ממוצע, כן היה מקום לטרוניה? שאתה מתנגד לדברים רק בגלל שהאיש נחשב אמיד?

כשמישהו קורא את הקטע שכתבת הוא מבין שאתה מתכוון להדר ושאתה חושב שאכן אנחנו מסבסדים אותו.
אני חושב שזה לא נכון להשוות אותו לכולם רק במס הבריאות. למה? כי כל מה שקיבל במשך כל חייו זה קצת פחות מדיד ממס בריאות? אז מה, ממילא אתה מתבסס על השערה ואם היינו לוקחים בחשבון את מה ששילם וקיבל כל חייו הייתי אומר לך ב 99.99% שהוא נתן יותר ממה שקיבל.

אני מתנגד לדברים מכמה סיבות

א. הם מכוונים דווקא להדר למרות שיש עוד המון אנשים שהאגודה הזאת יכלה לכתוב נגדם. למה לדבר על אדם ספציפי? כי הוא סלב וזה יעשה רעש? זה מוכיח שהעניין העקרוני פחות חשוב להם.
ב. הם ניצלו את העובדה שהוא חלה והובל לבית החולים בשביל לעשות את זה, למרות שיכלו לבקר אותו גם בזמן שעישן והיה בריא. אתה הגרת את זה כחוסר טקט, לדעתי זו לשון המעטה.
ג. כפי שאמרתי, כשאתה מבקר אדם שנמצא על מיטת חוליו והביקורת שלך היא השמצה לא מבוססת - זה מכפיל את אלמנט גועל הנפש.

ישן 19-09-2012, 22:23
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הכל חוקי והכל לגיטמי. מס חברות הוא עדיין משלם
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חשבתי על זה, אבל לא נראה לי,..."

וברמת המחיה של החבר'ה הללו סביר שהוא מושך שכר מספיק בכדי לומר שגם בט"ל הוא משלם במקסימום. בכל אופן יש משהו לא אתי מצד עמותה הדואגת לבריאות הציבור לבוא ולצלוב מישהו שמצוי במצוקה ויש לו כעת משפחה דואגת. זה הרי לא שהוא חטף התקף לב רק כדי להציק לצבור.

למה לצביקה הדר שמשלם הרבה ומעשן סיגרים צריך להכניס קטנה בעת חוליו ואת 'האזרח הקטן' שלא עבד יום מימיו ורק בלס סיגריות צריך להציג כקורבן של צביקה?

השאלה לא קשורה לצביקה הדר. היא קשורה לשאלה האם את בטוח הבריאות הממלכתי צריך לתמחר כמו בטוח רגיל לפי סיכונים והתשובה בעיני היא 'בודאי שלא' כי אין לדבר סוף ואם לא בודקים בציציות בצד של הכסף שנכנס לא צריך להציק לאנשים חולים כשבכף יוצא.

חלק מהשוק החופשי מהותו זכותו של הבנאדם לכסח לעצמו את הבריאות והרי בכל דבר שחורג מבסיס ביטוח הבריאות הממלכתי עושה זאת האדם על חשבון עצמו. כמו שאמר מילטון פרידמן למברכיו ביום הולדתו: "תעשנו סיגרים, תעשו כסף ואל תשכחו לשלם מיסים"

ללא קשר לדמותו הטלויזיונית - שיהיה בריא.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 19-09-2012 בשעה 22:29.
ישן 19-09-2012, 23:44
  משתמש זכר b.b. king b.b. king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.12
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מעשן הרבה, עובד הרבה ובולס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
מעשן הרבה, עובד הרבה ובולס ובולס יותר מדי וכל זה בלי שום אימון גופני קצת למתן את הנזק. פשוט מתכון לאסון. תביאו אדם כזה למבחן מאמץ , זה עלול להיות מסוכן.
מזל גדול. באמת יצא בנס. מקווה שיפיק לקחים וישנה את אורח חייו הנהנתני. הוא כבר לא צעיר.

1. רוב הסיבות למחלות/אירועי הלב הן גנטיות.

2. דום לב? קישקוש: אם היה לו חלילה דום לב, הוא היה צריך לעבור החייאה, ולא זה מה שקרה. ארועי לב הן עניין שכיח לאחר ארגומריה / אקודובוטאמין ( חומר המעלה מאוד את הדופק, ומדמה מאמץ פיזי ).

3. גם לאורלי וילנאי היו אירועי לב חוזרים, והמשותף הוא : בית החולים איכילוב.

4. גם לי היו אירועי לב חוזרים, עד שהחלפתי בית חולים וצוות רפואי. מאז אני בלי שום בעיה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

ישן 20-09-2012, 06:20

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "לא דום לב, אבל הפרעת קצב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Noa_A
לא דום לב, אבל הפרעת קצב קטלנית. הוא עבר החייאה.

אני מניח שהוא חטף IF ( פרפור פרוזדורים ) ולא חלילה VF ( פרפור חדרים, הפרעה קטלנית, שרק מעטים שורדים אותה ).

אני אישית לא מאמין כלל באק"ג, ו/במאמץ ( ארגו ), אקו ו/או במאמץ/דובוטאמין ( למעט תוך ושתי לגבי מסתמים ), וגם לא מיפוי לב רגיל/ספקט ( בארץ זה מבוצע עם טליום, בארה"ב החומר נפסל, ומשתמשים שם בטכנציום ססטאמיבי , כמו במכון CARE בתל-אביב ), אלא אך ורק בצינתור אבחנתי כולל IVUS, ( נותן תמונה מדוייקת להפליא, כולל מיפוי עובי שכבות שומן ופלאק בעורקי הלב ) שניתן להופכו לטיפולי במקרה הצורך, ולפתור את הבעיה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

ישן 20-09-2012, 22:04
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב "[QUOTE=Noa_A]לא דום לב, אבל..."

המממ...
אני מכיר אותך או לפחות חברים שלך.
אתה גם מאמין שלכל כאב בטן צריך לעשות CT ולכל כאב ראש MRI.
בכאבים בחזה כדי לעשות CT עם חומר ניגוד הרי צריך לשלול תסחיף ריאתי.
כדאי גם לעשות בדיקת דם כל שישה חודשים בעצם כל שלשה או אפילו כל חודש כי אי אפשר לדעת.
קולונסוקפיה כדאי לעשות אחת לתקופה, אבל אם הצינור לא נוח אז בוא נעשה קולונוסקפיה וירטואלית וצנתור וירטואלי על הדרך.
ואפשר לעשות גם גסטרוסקופיה ואחת לאיזה זמן לעשות גם וק"ת, למה לא? בריום הרי זה חומר אינרטי.

אני רק רוצה להזכיר לך שכמות הקרינה בצנתור היא אדירה. וכך גם ב CT, בטח עם מוסיפים חומר ניגוד. בתהודה מגנטית אומנם אין קרינה אבל לפני שאתה מנער לי את כל אטומי המימן בגוף כדאי שתמצא לזה סיבה ממש טובה.

ישן 26-09-2012, 22:35

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "המממ... אני מכיר אותך או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
המממ...
אני מכיר אותך או לפחות חברים שלך.
אתה גם מאמין שלכל כאב בטן צריך לעשות CT ולכל כאב ראש MRI.
בכאבים בחזה כדי לעשות CT עם חומר ניגוד הרי צריך לשלול תסחיף ריאתי.
כדאי גם לעשות בדיקת דם כל שישה חודשים בעצם כל שלשה או אפילו כל חודש כי אי אפשר לדעת.
קולונסוקפיה כדאי לעשות אחת לתקופה, אבל אם הצינור לא נוח אז בוא נעשה קולונוסקפיה וירטואלית וצנתור וירטואלי על הדרך.
ואפשר לעשות גם גסטרוסקופיה ואחת לאיזה זמן לעשות גם וק"ת, למה לא? בריום הרי זה חומר אינרטי.

אני רק רוצה להזכיר לך שכמות הקרינה בצנתור היא אדירה. וכך גם ב CT, בטח עם מוסיפים חומר ניגוד. בתהודה מגנטית אומנם אין קרינה אבל לפני שאתה מנער לי את כל אטומי המימן בגוף כדאי שתמצא לזה סיבה ממש טובה.

אתה בטח תרשום לו 3 אקמול ( אבל רק 3! כי פאראצטמול דופק את הכבד ), ותשלח אותו הביתה: יחיה, יחיה, לא יחיה, נפטרנו מעוד חולה בעייתי. העיקר לא להעיק על מערכת הבריאות בבדיקות מייננות פולטות קרניים בתדר X כי חס וחלילה הן יכולות לגלות מחלות.

קולונוסקופיה וירטואלית וצינתור וירטואלי? שווה לתחת. ומה קורה אם משהו מתגלה? שוב צום 3 ימים ושוב קולונוסקופיה עם אנדוסקופ? וצינתור טיפולי במקרה שחסימה מתגלית באחד מעורקי/ענפי הלב?

תמשיך לרשום מרשמים דוקטור, תשתדל של תרופות זולות, ורצוי גנריות, זה יותר זול לקופות-החולים, ולעזאזל החולים.

גמר חתימה טובה ושנה טובה , וטוב שאני לא מטופל שלך. ניצלתי.

ישן 28-09-2012, 08:19
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]המממ... אני..."

אנסה להסביר.
ראשית אני עדיין לא רופא, בעזרת השם בעתיד הנראה לעין אהיה כזה אבל יש עדיין כמה וכמה משוכות משמעותיות.
ביבי, אתה חולה קלאסי. קרי, יש לך את הגישה לחומר הכתוב, המחלה שלך מעניינת אותך, אתה לא טיפש כך שאתה מבין את שכתוב ואתה כמובן רוצה לחיות. בשורה התחתונה המסקנה שלך היא צנתור, CT או בדיקת מח עצם.
אתה גם משוכנע שאם הבדיקות הללו נמנעות ממך השיקולים הם כלכליים מערכתיים ושפשוט לא סופרים אותך.
המציאות היא שונה לגמרי.
נתחיל מהסוף, למרות שלחלק לא קטן מהרופאים אכפת מהמערכת השיקול הכלכלי לא מנחה אותם. אבל זה בהחלט מתסכל שההתעקשות של אדון איקס על CT כשניתן להסתפק במישוש טוב של הבטן מונעת את היכולת לקנות מכשיר דיאליזה נוסף.
הרפואה היום הולכת ונהפכת לטכנאות סוג ג'. אם אנמנזה ובדיקה פיזקאלית טובה המחוברים לשכל ישר יכולים לתת תשובות טובות. אבל גם הרופא וגם החולה יודעים שבקצה המסדרון יש מכשיר שתמורת 250 צילומי חזה ידגים את הבטן בצורה של תמונה אז למה לטרוח לשאול לבדוק ובעיקר לחשוב?
אם ידוע שרק 20% מהכאבים בחזה הם ממקור כלילי. ובשעזרת אנמנזה בדיקה פיזקאלית ועוד בדיקה זולה ולא מזיקה כמו מבחן מאמץ אפשר לשלול את מקור הכאב אז למה לצנתר? מצד שני בקצה המסדרון תמורת אלפי צילומי חזה אפשר לראות את כלי הדם הכליליים בצורה מדוייקת ואם יש היצרות אפשר לשים תומכן. (שאגב, בחלק לא קטן מהמקרים לא הוכח שהוא מקטין תמותה) אז למה שלא נצנתר? אז עזבו את הסיכונים, את המחיר שבקרינה, את העומס המיותר על המערכת בואו נלך להדמיה.

לפני כמה שבועות התלוותי לביקור במרפאה של איזה רופא, רציתי להיחשף לעבודה בקהילה. אל הרופא הגיע ילד צעיר עם משהו שנראה כמו הפרעה בקרישה. האבחנה המבדלת של הפרעות בקרישה היא ארוכה מאוד. ובקצה הרשימה נמצאות הקטסטרופות. התורן הצעיר במיון רצה ללכת מיד לבדיקת מח עצם. מתוך מחשבה של קודם כל נשלול שלא מדובר כאן בקטסטרופה, ואם זה לא קטסטרופה אפשר להיות רגועים ולא צריך לחשוב. הרופא המטפל, שהוא קצת יותר מנוסה אבל בעיקר יותר רופא ופחות נקניק, בחר לעשות רפואה. אז הוא לא הלך למח עצם אלא לבדיקות דם יותר פשוטות, הפעיל את הראש התייעץ עם מומחים נוספים ובסופו של דבר הגיעו לאבחנה שמדובר במקרה פרטי של משהו שמה שחשוב לגביו שהוא לא סרטן ואפשר לטפל בו יחסית בקלות. למשפחה נחסך הסבל הלחץ וכל הדברים שעומדים מאחורי בדיקת מח עצם. (אני מבטיח לך שהשיקול הכלכלי לא עבר לשנייה בראש של אף אחד) ובעיקר נעשתה כאן רפואה כמו שהיא צריכה להיעשות.

הגישה שלך, שנובעת מתקשורת שמעצימה טעויות, עורכי דין תאבי בצע, וגם מרופאים שמשתפים פעולה גורמת לזה שכיום הרופאים לא עוזרים לחולים, הרופאים מטפלים בחולים ועוזרים לעצמם.

ישן 20-09-2012, 13:04
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
טאקט? אני אומר מה אני חושב נקודה.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אתה מכיר אותו ואת אורח חייו..."

לא יאה לך תפתחי מנהג לא לקרוא את ההודעות שלי. כך לא תתעצבני עם הקפה של הבוקר.
אני לא צריך לרכך את התגובה שלי כי זה לא יאה לטלי או למישהו אחר פה. אני לא בא ליפייף דברים כדי להישמע מנומס ואכפתי. את חושבת שאם את או אני היינו חוטפים מחר דום לב ומתים , לא שורדים כמו צביקה, זה היה מעניין לו את הביצה השמאלית אם הוא היה שומע על זה?? אין לי ספק שלא.
אז אני, מבלי להכיר אישית את הבנאדם, אני שמח לשמוע שהוא יצא מזה בשלום וקיבל הזדמנות לתקן את אורח חייו חסר האחריות והנהנתני, אך אם היה מת לא הייתי מזיל שום דמעה על אדם שהתייחס לגופו כפח זבל מהלך וחשב שהוא חסין מההשלכות הנובעות לכך.
.
עשרות אנשים טובים, עם משפחות וסיפורים נוגעים ללב , שתרמו למדינה ולחברה הרבה יותר מצביקה קיבלו ומקבלים דום לב כל שבוע במדינה הזאת! ולא ניצלו אלה נפטרו ונפטרים באורח פתאומי, אבל בגלל שלא רשום להם צביקה הדר על המצח או סלברטי פופולרי אחר אז לא מעניין אף אחד ואף אחד לא שומע בתקשורת על מותם המצער.

אבל בגלל שזה צביקה הדר, מנחה כוכב נולד מי יישמע, את בוחרת לפתוח על זה אשכול בסקופים כאילו מדובר במינימום בראש הממשלה. היה צריך לקבל כותרת גג בקו"ט. ועוד הוא אפילו לא נפטר אז אין באמת צורך לעשות מהומה על שום דבר.

והנה סימוכין בשבילך:

ד"ר איתי גל:
"לצביקה הדר היו מספר גורמי סיכון ברקע, שככל הנראה הגבירו אצלו את הסיכון למחלת לב. כידוע נהג צביקה לעשן סיגריות וסיגרים, ובנוסף סבל מהשמנת יתר ניכרת, שני גורמי סיכון משמעותיים למחלת לב וכלי דם."
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4283650,00.html

"הצנתור, אם תהיתם, מזכיר להדר להדק את החגורה מבחינת התפריט היומי, גם כשהם מצלמים תוכנית בעכו - העיר עם שלל המסעדות המצוינות. "אכלתי חומוס ודגים, אני בגמילה מהפיתות", הוא מודה. ומה עם הלחץ של התוכנית? "לא צריך להתחשב בי, דיי, אמרנו שזה זה חרטא", הדר מתלונן. אבל על הסיגרים הוא עדיין לא מצליח לוותר. "אני מתנהג כרגיל. זו היתה בדיקה - המחלף היה סתום, היה פקק, אז פותחים וממשיכים הלאה", צוחק המנחה הוותיק. רק בריאות."

http://bidur.nana10.co.il/Article/?ArticleID=910178

ואני יכול להמשיך להביא לך מקורות עד מחר . כפי שאת רואה גם אחרי הצינתור הבנאדם לא ממש ניסה לשנות את אורח חייו המסוכן.
ישן 23-09-2012, 16:21
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "איש, בחיים לא אאחל לך דבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
איש, בחיים לא אאחל לך דבר וחצי דבר שאיננו טוב...

תודה איש.

אתה מוזמן לבקר את צביקה הדר על המשחק (הגרוע שלו) על כך שמימי ז'וז'ו חלסטרא הוא לא עשה שום דבר חדש או מצחיק, על הרבה דברים - אבל אורח חייו הפרטי איננו ברשימה הזו. צביקה הדר איננו אייקון של חיים בריאים ומעולם לא התיימר להיות. מה אתה שופט?

אין לי מה לבקר את יכולות המשחק שלו אם הם ממש לא מעניינות אותי. בכל מקרה מבין את הנקודה שלך, אבל לא מסכים איתה. אז נסכים על כך שאין הסכמה.
דעתי היא שמי שמזניח את הגוף שלו, ישא בתוצאות. נקודה.

למה בתקשורת מבקרים את חייו האישיים של נתניהו? על היחסים בין עוזרת הבית שלו ואיפה בנו משרת? מה זה עניינם בכלל ומי נתן להם זכות לשפוט ולבקר את חיי המשפחה שלו? למה מדברים על הספקולציות סביב מיניותו של אהרוני השף? למה הכניסה לעורק הראשי של פוליקר למשך שנים על שנים האם הוא הומו או לא? עד שלבסוף יצא מהארון כי רצה שהציבור ירד לו מהויריד.
למה כל זה? כי הם דמויות ציבוריות שבחרו בקריירה מאחורי המצלמות. ומי שמאחורי המצלמות צריך להיות חשוף לביקורת, כי הם דמות חינוכית וייצוגית.

צביקה הדר הוא גם דמות חינוכית. הוא מודל לעשרות אלפי נערים שרואים אותו בכוכב נולד ומקבלים השראה ובוחנים כל תנועה שלו. הוא דמות חינוכית לעשרות אלפי נערים משנות ה90 אני שראו את הדמות שלנו ב"שמש" וחשבו שלהיות שמן זה אחלה ומגניב כי צביקה כזה. ולראות את תנצ'ר "המניאק" אוכל פסטרמה רעילה בכמויות אבל עזוב רעל, זה נראה זה טעים ובוא נבקש מאמא גם. או שראינו את וין דיזל במהיר ועצבני בורח מהחוק וחשבנו איזה יופי אנחנו מרגישים שאנחנו מתחברים לדמות למרות שהיא מייצגת כל דבר שהוא לא תקין בחברה הנורמטיבית.

כך שלאנשים האלה מאחורי המצלמות, ולא משנה כלל אם הם פוליטקאים, שחקנים, קומיקאים או מוזיקאים או אפילו דני קושמרו, לכולם יש מקום לא קטן בבנייתו של הדור הבא, כך שמין הסתם ראוי וצריך לבקר אותם כל זמן שהם ממשיכים לדבר אלינו בפריים טיים.

ישן 23-09-2012, 17:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]איש, בחיים לא..."

ציטוט:
אין לי מה לבקר את יכולות המשחק שלו אם הם ממש לא מעניינות אותי. בכל מקרה מבין את הנקודה שלך, אבל לא מסכים איתה. אז נסכים על כך שאין הסכמה.
דעתי היא שמי שמזניח את הגוף שלו, ישא בתוצאות. נקודה.

עד כאן אנחנו מסכימים, רק לא רואה איך זה נותן לך הזכות לבקר.
ציטוט:
למה בתקשורת מבקרים את חייו האישיים של נתניהו? על היחסים בין עוזרת הבית שלו ואיפה בנו משרת? מה זה עניינם בכלל ומי נתן להם זכות לשפוט ולבקר את חיי המשפחה שלו?

ההבדל הוא אך ורק בכך שמפוליטיקאי אתה מצפה לטוהר אופי והתנהגות כזו יכולה להצביע על שחיתות. במקרה הספציפי של נתניהו זה לא נכון אבל בוא נניח שהיית שומע עכשיו על פוליטיקאי שניצל את מעמדו כדי לדאוג שהבן העצלן שלו יקבל שירות של שבוע-שבוע בתור נהג בוס בזמן שאנשים אחרים הולכים לקרבי ונלחמים למען המדינה, איך היית מרגיש? (עוד פעם, למען הסר הספק, במקרה של נתניהו זה לא נכון, לפני שמישהו פה יבין אותי לא נכון)
ציטוט:
למה מדברים על הספקולציות סביב מיניותו של אהרוני השף? למה הכניסה לעורק הראשי של פוליקר למשך שנים על שנים האם הוא הומו או לא? עד שלבסוף יצא מהארון כי רצה שהציבור ירד לו מהויריד.

זו התנהגות בזויה ודוחה בדיוק מאותה הסיבה. למי אכפת מה הם עושים במיטה כל זמן שהם לא פוגעים באף אחד? אתה באמת מצדד בחלאות אוטו-הומופובים כמו אביעד קיסוס, שבכוח מוציאים בנאדם מהארון "למען הקהילה"?
זה לא צריך לעניין אף אחד. עצם זה שמתעסקים בזה זה בושה לנו.

ציטוט:
למה כל זה? כי הם דמויות ציבוריות שבחרו בקריירה מאחורי המצלמות. ומי שמאחורי המצלמות צריך להיות חשוף לביקורת, כי הם דמות חינוכית וייצוגית.

מי קבע זאת? מי אמר שאם אתה מול המצלמות יש חובה שתהיה יצוגי וחינוכי?
ציטוט:
צביקה הדר הוא גם דמות חינוכית. הוא מודל לעשרות אלפי נערים שרואים אותו בכוכב נולד ומקבלים השראה ובוחנים כל תנועה שלו. הוא דמות חינוכית לעשרות אלפי נערים משנות ה90 אני שראו את הדמות שלנו ב"שמש" וחשבו שלהיות שמן זה אחלה ומגניב כי צביקה כזה. ולראות את תנצ'ר "המניאק" אוכל פסטרמה רעילה בכמויות אבל עזוב רעל, זה נראה זה טעים ובוא נבקש מאמא גם. או שראינו את וין דיזל במהיר ועצבני בורח מהחוק וחשבנו איזה יופי אנחנו מרגישים שאנחנו מתחברים לדמות למרות שהיא מייצגת כל דבר שהוא לא תקין בחברה הנורמטיבית.

ובנקודה זו, כשל הטיעון שלך לחלוטין לטעמי. עם כל הכבוד לצביקה הדר, וין דיזל (או במקרה שלי ז'אן-קלוד זב-דם והאריסון פורד) וכל שאר הסלבריטיז, את החינוך והערכים צריכים להחדיר בך ההורים. לטעון שזה אחרת זו בריחה מאחריות ההורים. סתם דוגמא: עדן נתן-זאדה ימ"ש שנתפסו לזה שאהב לשחק בGTA. עם כל כמה שאהבתי את GTA בחיים לא חשבתי, אפילו לרגע, להתפרע על הכביש, לטבוח באנשים או לשדוד איזה מקום.... וכך עשרות אלפי שחקנים אחרים. אז מה ההבדל?
סלבריטיז דפוקים תמיד יהיו, תמיד היו. אם ההורים שלך חינכו אותך כמו שצריך אז וואלה, ת'יודע מה? סביר להניח שתצא בנאדם (ואכן יצאת אחלה בנאדם) גם אם גדלת על תנצר המניאק, ז'וז'ו חלסטרה ווין דיזל...

ישן 23-09-2012, 17:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ידידי, קשה לי להאמין שיותר מדי חבר'ה חושבים ששמן זה אחלה...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]איש, בחיים לא..."

בטח לא בגלל "שמש", שאני חייב להודות שמצאתי משעשעת למדי.
ובאופן כללי לגבי אורח חיים לא בריא ונשיאת הציבור בתוצאות:
ראה, הרבה מאוד מאיתנו מקיימים אורח חיים נגוע בגורמי סיכון: אחד מעשן, שני אוכל מזון עתיר שומן רווי, שלישי טיפוס לחוץ עם ובלי סיבות טובות להיות במתח ורביעי טוחן בשר אדום כאילו אין מחר (או סרטן מעי גס). חמישי דוחף 5 כפיות סוכר לקפה ושש לתה. ואפשר להמשיך ולהמשיך. כל אלו הם גורמי סיכון משמעותיים למחלות כרוניות קשות ויקרות מאוד מבחינת עלות הטיפול. וכן, אנחנו מממנים כל זה. אם נתחשבן עם כל חולה על איך שהוא ניהל את חייו, לא יישאר יותר מדי אנשים מבוגרים לטפל בהם...
בסופו של דבר כל אלו הן התנהגויות בקשת הסבירה ולכן הטיפול ניתן למי שמשלם את הביטוח הרפואי שלו (בישראל-מס בריאות). צביקה הדר, יש לשער (ואכן כותבים שיערו פה לפני) שילםן עשרות שנים קופת חולים ומס בריאות. סביר להניח ששילם גם יותר מהממוצע ויותר מהרבה אנשים שחלו בתרומת התנהלותם האישית והרוויחו הרבה פחות כסף בחיים.
באופן אישי, אני סבור (וכבר ירדו עלי בעניין בעבר פה) שחלק מהשמנים נמצאים במצבם בגלל חוסר משמעת עצמית ושליטה עצמית באופן כללי. אני לא יודע לגבי צביקה הדר אבל מהתנהגותו המוחצנת בהחלט ייתכן שהוא שייך לקבוצה הזו. מאידך-ייתכן שלא. הוא בחור גדול וככל שאני זוכר תמיד היה. לגבי עישון-אני לא מכיר יותר מדי קשר בין עישון סיגרים ובין מחלות לב/דם. סיגריות זה כמובן סיפור אחר, ולו משום שעישון סיגריות פירושו בדרך כלל צריכה הרבה הרבה יותר אינטינסיבית של תוצרי שריפת הטבק (והניקוטין הוא ממש לא המזיק שבהם) בהשוואה לסיגרים שאותם בדרך כלל מעשנים בתדירות נמוכה יחסית.
וסתם אנקדוטה שמדגימה שגם עם סיגרים לא רצוי להגזים-פרויד היה מעשן סיגרים אובססיבי והוא חטף סרטן אימתני בחלל הפה שגרם לכך שחלקים גדולים מהלשון והלסת שלו ניכרתו. הוא הגיע למצב שלא יכל עוד עם הסבל והתאבד במנת יתר של מורפיום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:02

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר