לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2012, 19:17
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "מחר כשתקום בבוקר ותגלה שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
מחר כשתקום בבוקר ותגלה שאתה עדיין חי אז תבין שהוא עשה את הצעד הראשון.

אני מרגיש כרגע כאילו אני רואה בפעם הראשונה את הטוו'יסט בסוף הסרט "החוש השישי". פתאום אני מבין הכל...

אני אומר לך משהו בכנות. אני לחלוטין כן מאמין שקיים איזשהו כוח עליון. זה נותן לי תחושה טובה. אני אפילו מדבר אליו לפעמים - בעיקר כשרע לי. העניין הוא שהאל שלי והאל שלך הם לא אותו אחד. לאל שלי לא אכפת מדתות. האל שלי לא נתן לי איזושהי תורה ואין לו נציגים שמפרשים עבורי את הכוונות שלו. אני מקבל בהבנה ובהכנעה את זה שהוא בוחר להישאר מאחורי הפרגוד ואני מעריץ אותו על זה שלמרות שהוא יכול לגרום לי לרקוד לצלילי החליל שלו הוא החליט שאני אהיה ישות עצמאית - לטוב ולרע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2012, 19:51
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173]מחר כשתקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אני אומר לך משהו בכנות. אני לחלוטין כן מאמין שקיים איזשהו כוח עליון. זה נותן לי תחושה טובה. אני אפילו מדבר אליו לפעמים - בעיקר כשרע לי. העניין הוא שהאל שלי והאל שלך הם לא אותו אחד. לאל שלי לא אכפת מדתות. האל שלי לא נתן לי איזושהי תורה ואין לו נציגים שמפרשים עבורי את הכוונות שלו. אני מקבל בהבנה ובהכנעה את זה שהוא בוחר להישאר מאחורי הפרגוד ואני מעריץ אותו על זה שלמרות שהוא יכול לגרום לי לרקוד לצלילי החליל שלו הוא החליט שאני אהיה ישות עצמאית - לטוב ולרע.

יש הבדל גדול בין אחד שאומר שהכל מקרי ושמכנה דתיים בתור הוזים ו"מאמינים בחבר דמיוני" וכל השטויות האלה. לבין אחד שמוכן להודות שיש כוח עליון, שיקרא לו איכשהורוצה. אם אתה אכן מאמין ביישות רוחנית ומכנה אותו בשם "אל" אז אני חייב לציין שהאל שלי והאל שלך הם כן אותו אל, רק ששנינו רואים את תפקידו בצורה אחרת (וכמובן כך גם את תפקידינו בעולם). אני אישית שבעתי מוויכוחים עקרים על תפקידו של האל וכל זה. אני אסתפק במציאת השווה בין אנשים ולא את השונה.
ישן 19-09-2012, 19:05
  משתמש זכר vitya.k vitya.k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'יבורשקה שמתחילה ב "אני בעד להקדים תרופה למכה"

אלוהים, לחלק מאנשים זה כסף או יותר מזה זה תעשיית כסף מתורפת, ולחלק זה רק סוג של תרוץ מפני עברות שאחרי שעשו אותם הם תמיד יודעים לאן ללכת כדי לבקש סליחה (כמובן הם לא באים ומבקשים סליחה מהבן אדם שהם עשו לו רע, כי זה כל כך קל ללכת ולהתפלל במקום לבוא ולהודות שאתה טעית ולבקש סליחה ולא לעשות זאת ). אם אלוהים קיים, אז אני לא חושב שהוא סולח על זה שגונבים מעניים כסף כל שנה. אם אלוהים קיים, אני לא חושב שהוא היה סולח על זה שאדם דתי עושה דברים רעים בזדון לשכניו כל שנה מחדש. אם אלוהים היה קיים, אז אני לא חושב שהוא היה סולח על זה שהרבה אנשים דתיים מלמדים את ילדים שלהם שכל מי שלא נראה כמו הם אז הוא גויי ואפשר להתייחס אליו כ לזבל.
לדעתי אלוהים זה ליותר מהמצאה של בן אדם, שתעזור לו להתמודד עם קשיים יום יומיים על ידי מחשבה שמישהו אי שם יעזור לו.
בכלל כל העניין של אלוהים הבן אדם שהמציא אותו פשוט גאון.
ישן 19-09-2012, 19:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי vitya.k שמתחילה ב "אלוהים, לחלק מאנשים זה כסף או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vitya.k
אלוהים, לחלק מאנשים זה כסף או יותר מזה זה תעשיית כסף מתורפת, ולחלק זה רק סוג של תרוץ מפני עברות שאחרי שעשו אותם הם תמיד יודעים לאן ללכת כדי לבקש סליחה (כמובן הם לא באים ומבקשים סליחה מהבן אדם שהם עשו לו רע, כי זה כל כך קל ללכת ולהתפלל במקום לבוא ולהודות שאתה טעית ולבקש סליחה ולא לעשות זאת ). אם אלוהים קיים, אז אני לא חושב שהוא סולח על זה שגונבים מעניים כסף כל שנה. אם אלוהים קיים, אני לא חושב שהוא היה סולח על זה שאדם דתי עושה דברים רעים בזדון לשכניו כל שנה מחדש. אם אלוהים היה קיים, אז אני לא חושב שהוא היה סולח על זה שהרבה אנשים דתיים מלמדים את ילדים שלהם שכל מי שלא נראה כמו הם אז הוא גויי ואפשר להתייחס אליו כ לזבל.
לדעתי אלוהים זה ליותר מהמצאה של בן אדם, שתעזור לו להתמודד עם קשיים יום יומיים על ידי מחשבה שמישהו אי שם יעזור לו.
בכלל כל העניין של אלוהים הבן אדם שהמציא אותו פשוט גאון.
ולחילונים שעושים את כל זה הוא כן סולח? וואי איזה גזען הוא.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר