לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2012, 09:28
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אפל וגם סמסונג עוד יתבעו אותם..."

הם עושים את זה בשם "מהפכת האהבה".
האירוניה שחברי הכת הזו אומרים (באותם רגעים בודדים שהם לא תחת השפעת סמים כמובן) שהם רוצים שלום, שוויון.אהבה ושאר החירטוטים האלה (האמת שהם רוצים להרשים את NIF ושאר מממני האנרכיה), אבל בזכות המקום שהם בחרו המלחמה בין ה iPhone לגלאקסי (או iOS לאנדרואיד אם תרצה) מעולם לא היתה כל כך קרובה לפיצוץ

אגב תביעות, פורסם שהמשטרה רוצה לתבוע אותם אזרחית על הנזק שעשו (שימוש בשוטרים וניידות, פקקים וכו'), מעניין מה יעקלו להם, את השכר מ NIF או את הבאנגים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2012, 22:19
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "נו העלת נקודה מעניינת. אמנם..."

לא, כי אני משלם גלובלי גם מים וגם חשמל

אם יהיו מספיק כמוני, אולי יתעוררו שם למעלה. אבל כל עוד אנשים מקשיבים לתעמולה של המים והחשמל, לא יהיה פה טוב. אגב- אין מחסור מים בישראל, לא יכול להיות מחסור במדינה שיושבת על החוף ולה טכנולוגיות ההתפלה מהמובילות בעולם. וחשמל? לולא האבטיחים (שילוב של אדומים וירוקים) היה גז טבעי בכמויות בישראל כבר עכשיו, מחירי החשמל היו יורדים, הזיהום היה פוחת, הכנסות המדינה היו עולות. אבל לא, פופוליסטים תמיד יהרסו הכל.

ממליץ להיכנס ל"בלוג ירוק" כדי לשמוע עוד על שקרי איכות הסביבה, מים וחשמל.

ישן 21-09-2012, 01:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שכר הדירה שלי כולל את כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שכר הדירה שלי כולל את כל ההוצאות (פרט לאינטרנט), לכן יש לי אינטרס להשתמש בכל אלו כמה שיותר, כדי לא לצאת מורווח.
כמו בצבא.
מקלחת של ארבע שעות. להשאיר אור, מזגנים ושיט דולק כל הזמן. החיים הטובים ממש...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
תחשוב על זה ככה- אם תלך עם חברים לאכול בחוץ, ואתם קובעים מראש שתתחלקו שווה בשווה בחשבון, נכון שיש לך אינטרס להזמין כמה שיותר?
האמת שזה לא דומה.
אתה 'דופק' את בעל הדירה שלך.
במקרה של הסועדים אתה נדפק. זו ממש דוגמה קלאסית של NPD, שהמקבילה הכלכלית שלה היא (לדוגמה) "מירוץ לתחתית".

</חפירה>

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-09-2012, 01:07

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]שכר הדירה שלי..."

למה אני נדפק במקרה של הסועדים? נכון, אני משלם יותר ממה שתכננתי, אבל גם מקבל יותר עבור זה- יותר אוכל, או אוכל יותר מובחר.אם למשל החשבון הרגיל היה אמור להיות אלף ולחלק בין 10 אנשים, הייתי אמור לשלם 100 לולא הייתי מנייאק. נניח שאני מבין באמצע הארוחה את הפטנט המדהים הזה? אני מזמין עוד ועוד אוכל, והחשבון עכשיו הוא 2000. אז נכון, אני משלם 200 ולא מאה, אבל אכלתי בשווי של 1100 ש"ח. אז יחסית לכמה שצרכתי, אני משלם פחות.

הפואנטה היא שכשיש עלות קבועה, השאיפה שלך היא להעמיס אותה על כמה שיותר יחידות.

ישן 21-09-2012, 01:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה אני נדפק במקרה של..."

כי כולם עושים את זה.
נניח שיש 10 סועדים, שכל אחד מהם רוצה לאכול בעלות של מאה שקל. ברגיל כל אחד היה אוכל במאה שקל ומשלם מאה שקל. אבל הם החליטו לחלק את החשבון שווה בשווה.
שרוקי קולט את זה ואומר לעצמו "בדוגרי לא הייתי מזמין את המנה של ה-500 שקל, כי אני לא באמת חושב שהיא שווה את זה, אבל מאחר והחשבון מתחלק בין כולם, אני אהיה מתחכם ואזמין את המנה של ה-500 במקום של ה-100, אבל הדלתא של ה-400 שקל תתחלק בין כל הסועדים, ואני אשלם רק 40 שקל יותר ולא 400 שקל יותר. אני כן חושב שהמנה של ה-500 שקל שווה 140 שקל, ולזה אני מוכן. אוי כמה שאני חכם."
הבעיה היא שתשעת הסועדים האחרים גם חכמים גדולים ועושים את אותו הדבר.
התוצאה הסופית: כולם מזמינים מנות של 500 שקל. כל אחד משלם 500 שקל על משהו שהוא לא חושב ששווה 500 שקל!

זה בדיוק הקטע פה. הסיבה שאתה מנסה לנצל את המצב, היא שלא היית מזמין את המנה היקרה יותר. היא לא באמת שווה לך. אם היא כן שווה לך את זה, היית מזמין אותה בלי קשר לאיך שמתחלק החשבון, כי המנה בניכוי ההוצאה הכספית עדיין נותנת לך תועלת חיובית.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נכון, אני משלם יותר ממה שתכננתי, אבל גם מקבל יותר עבור זה- יותר אוכל, או אוכל יותר מובחר
אתה משלם המון המון המון יותר, ומקבל אוכל מובחר טיפה טיפה טיפה יותר. אתה נדפק.
אם היית חושב שזו עסקה שווה היית עושה אותה ממילא.

ישן 24-09-2012, 15:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "פרט חשוב- לא כולם עושים את..."

זו סתם הנפצה מגוכחת. כלכלנים אולי יודעים לעשות את זה על הפעם הראשונה.

נניח ששרוקי, פסטן וברית הבריונים של טימון הולכים למסעדה ברמת החיל/הרצליה פיתוח, ומסכימים לחלק את החשבון המשותף שווה-בשווה. כולם למעט שרוקי מזמינים מנות ב-50-70 שקל, לפי העדפותיהם, אבל שרוקי הכלכלן שבטוח שהוא יתחמן את כולם מזמין סטייק ב-130 שקל. הו הא! איך שרוקי דפק את כולנו.

החשבון יוצא בערך 60*5 + 130 = 430 ש"ח, וכל אחד משלם 430/6 = 72+ 10% = 79 שקל.

בדרך בחזרה למשרד, פסטן, שאמנם איננו כלכלן, ובכלל לא חכם כמו שרוקי, מתחיל לתהות: איך זה שהוא הזמין מנה של 50 שקל (+5 שקל "טיפ") אבל שילם 80 שקל? 45% יותר? WTF!?!@?%#?
אחרי ההלם הראשוני, פסטן מבין ששרוקי הכלכלן הנבון ורב הפעלים דפק אותו ואת ברית הבריונים. פסטן וברית הבריונים סבסדו את שרוקי, כאילו הוא תאטרון הבימה או ועדי העובדים של הרכבת, הנמלים וחברת חשמל!!!111111

שבוע אחרי זה, החברים נפגשים שוב לארוחת צהריים, אבל הפעם פסטן מוכן. אמנם פסטן חושב ש-130 שקל לסטייק לא שווה את זה, הוא מבין בחכמתו הרבה שהוא ישלם עליו רק בסביבות 90 שקל, אם כולם יתנהגו כמו בשבוע שעבר. זה עדיין בסדר מבחינתו
הפעם, חברי ברית הבריונים, שמאמינים בפשטות, עדיין מזמינים בממוצע מנות של 60 שקל, אבל הפעם גם פסטן וגם שרוקי מזמינים את הסטייק ב-130. כשפסטן מזמין אחרון את הסטייק שרוקי קולט אותו וקורץ אליו.
הפעם החשבון הסופי הוא 550, וכל אחד מהארבעה משלם 92. פסטן קורץ אל שרוקי בחזרה.

הפעם בדרך בחזרה למשרד, גם טימון קולט שמשהו פה לא הגיוני. איך זה ששוב הוא משלם הרבה יותר ממה שהמנה שלו שווה? אחרי דקות ארוכות של מחשבה הוא קולט איך פסטן ושרוקי דופקים אותו.

בתור המנהיג הנאצל של ברית הבריונים הוא לא שומר את הגילוי לעצמו, אלא שולב מברקים לחבריו לברית, ובשבוע שלאחר מכן, שרוקי ופסטן שוב מזמינים את המנות ב-130 שקל, אבל טימון וחבורתו מחליטים לבוא להם בהפוכה ומזמינים משהו מטורף ב-180 שקל בממוצע לבריון.

הפעם החשבון הסופי הוא 1080 שקל - 180 שקל לסועד. שרוקי, "הכלכלן השווה מיליונים", נוסע בחזרה למשרד עם חור בכיס, בעודו חושב כמה הוא יכל לתדלק ב-180 שקל האלה, ומנסה להבין איפה הוא טעה...

כולם מזמינים מנה יקרה שלא שווה להם את המחיר הוא שיווי-המשקל היחיד כאשר מחלקים את את החשבון המשותף באופן שווה בין הסועדים, והוא דופק את כולם, כי... הם מזמינים מנות שלא מצדיקות את המחיר מבחינתם.

שיווי המשקל הזה (כמו שיווי-משקל רבים אחרים) מגיע אחרי תהליך של למידה, ולא - כלכלנים הם לא היחידים שרואים שדופקים אותם בקטע הזה.

ישן 24-09-2012, 16:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זו סתם הנפצה מגוכחת. כלכלנים..."

הרגת אותי... ממש חיבור קולח ומצחיק מאסכולת "פסטנה היפיפיה". חשוב רק לציין שכחבר לברית הנ"ל, אבל ויג'ילאנט עם ותק של 39 שנים על האדמה הזאת, לא סקרת את התגובה שלי (שמאחר ואני ויג'ילאנט, סביר להניח שאינה גלויה לעין):

* בשלב תשלום החשבון אני מבין ששילמתי מעבר למה שצרכתי ושאני מכסה נהנתנות חזירית של מישהו מהחבר'ה שעושה זאת במודע.

* בדרך הביתה אני די מהר סורק זכרונות מהארוחה, עושה 1+1 ומבין שזה יכול להיות או שרוקי (הקפיטליסט) או פשטן (הניהיליסט). מחשבה נוספת, והעובדה שאכלנו במסעדה לא כשרה מה שאומר שפשטן אכל עשבים ולא בשר, ממקד את החשד בשרוקי.

* בארוחה הבאה אני מזמין אנטריקוט 400 גרם, מודיע בנחמדות שמאחר ואני מזמין משהו יקר אני לא רוצה להיות נטל על כולם, ומשלם את החשבון לבד. במקביל, כטוב ליבנו בסודה ויין תוסס (ושאר דברים שחנונים שותים) אני מטפטף דיו שחור על הגוצ'י החומות חדשות של שרוקי שהוא קנה לרגל מינויו לתפקיד בכיר+כשהוא מגיש את הפלטינום שלו לתשלום למרכז השולחן, ואני מסדר את הכרטיסים למלצר , אני דואג לגרד עם הפס המגנטי את מגש האלומיניום של הטאפ+(במידה והמפתחות של הג'יפ של שרוקי על השולחן) אני מחכה שילך לשירותים ואז מטפטף מים לתוך כפתור הגומי של שלט האזעקה.

* לארוחה הבאה הוא לא מוזמן מאחר וטימון יקשיב לי ולא יזמין אותו. שיאכל עם שאר הכלכלנים, שזה משהו כמו שהולך עכשיו בסוריה (מאחל הצלחה לשני הצדדים).

זה כמובן במידה ושרוקי אכן עושה את מה שאתה אומר, פשטן... כי אם לא אז מעיקים עליו רק בשאלות הרגילות המעיקות ("נו? מה יוצא עם הבחורה ההיא שאתה בקראש עליה?" וכו').

ישן 21-09-2012, 00:42

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "לא לעזור לאוכלוסיות חלשות כי..."

ברור לשנינו שיש הבדל בין "לא לעזור" לבין "להכות קשישים", נכון?

אגב, לו היו יותר כמוני ופחות כמוך, המצב היה טוב יותר, למרות שזה נשמע פרדוקס. הממשלה מסתמכת על כך שאנשים כמוך (עם כוונה טובה, בסך הכל) יצרכו פחות מים ויתרמו מזמנם לעזור לזולת למרות המיסים הכבדים, ובכך מקבעת לנצח את שליטתה במשק. חייב להיות יותר רע לפני שיהיה באמת טוב.

סתם שאלה- כידוע לך לאנשים רבים יש כיום מסלול סלולר של דבר כפי יכולתך במחיר קבוע. האם לא לגיטימי לשוחח, לסמס ולגלוש כאוות נפשך, כדי לצאת מורווחת? האם את חוסכת בזמן דיבור כי לא נעים לך מחברת הסלולר, בהנחה שיש לך מסלול כזה? אם יגיד לך אדם שהוא כמעט שלא מסמס כי לא נעים לו לנצל כך את חברות הסלולר, לא תצחקי עליו? בואי ונניח לרגע שאין סכנה בריאותית בשיחה בסלולר, כך שהסיבה היחידה של אותו אדם לדבר פחות היא רחמים על חברת הסלולר שלו.
אני מניח שתסכימי שזה מגוחך, נכון? אז מדוע אין זה מגוחך בתחומים אחרים? מדוע חברה שמוכרת לי מוצר מתחננת בפני שלא לקנות את המוצר שלה? האם בסופר מתחננים בפנייך שלא לצרוך יותר מדי אוכל? בחנות הנעליים מבקשים בדמעות שתקני רק את המוצר הזול? אני מניח שלא. אז מדוע חברת החשמל ותאגידי המים מתחננים בפנינו שלא לצרוך מה שהם מייצרים?

ישן 21-09-2012, 12:21
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ברור לשנינו שיש הבדל בין "לא..."

זה לא לגמרי אותו הדבר, מים אין לנו יותר מדי לבזבז. אני לא יכולה לסבול כשאני שומעת שלא סוגרים מים. אני גם לא יכולה לסבול בזבוז.

בניגוד לזה, אם שילמתי כסף לחברת הטלפון והרווחתי מבצע שווה, אין שום סיבה שלא אנצל את זה. אני לא רואה איפה פה ההשוואה. בעסקה עם חברת הטלפון אף אחד לא נפגע, לעומת מקורות המים שכן מתכלים להם לאט. כאן אני מקבלת תמורה לכסף שלי, ושם אני סתם מבזבזת מים ללא הכרה. אז יופי, גם בדירה שלי אני משלמת רק חשמל. אין לי שום צורך להשאיר את הברז פתוח רק כדי להרגיש שאני לא סתם משלמת שכ"ד.

אני לא אומרת שאתה תעבור לקיצוניות כמו פגיעה בקשישים וגניבה מקופות צדקה, אני רק אומרת שהרצון הזה ליישם את כל העצות הכלכליות לצרכנות נבונה פוגעות בסופו של דבר. אז אל תתנדב, אל תתרום, אבל למה לכלות משאבים סתם? למה להתנהג בחזירות? כי אתה מקבל תמורה לכסף שלך, כי אתה יוצא מורווח?

זה שווה ערך בעיני ללקיחת ברזים ומגבות מאיזה בית מלון תורכי במסגרת "הכל כלול". עזוב את זה שהתורכים חארות ומגיע להם, באופן כללי זה מעשה לא יפה.

שוב פעם נאלץ לא להסכים.

ישן 21-09-2012, 12:36

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "זה לא לגמרי אותו הדבר, מים..."

זה בדיוק אותו הדבר. יש לנו כמות אינסופית של מים. אני שוב מזכיר שאנחנו יושבים על חוף הים, ולכן אין הגבלה לכמות המים שניתן לצרוך.

גם אני הרווחתי מבצע שווה. אני משלם סכום X על מים וחשמל, ולכן ככל שאצרוך יותר העלות פר יחידה תהיה לי זולה יותר. אני יכול לסגור את המים במקלחת כשאני מסתבן, אבל אז ייקח לי זמן מסוים לכוון אותם שוב, ואולי לחטוף זרם של מים קרים. ממש כמו שאת יכולה לחסוך בשיחות והודעות. אבל לשנינו זה יהיה פחות נוח, ואין סיבה כזאת, היות ואנחנו משלמים סכום גלובלי ללא קשר לצריכה.

בעסקה עם חברת המים לא נפגע אף אחד. אם לא היה מספיק מים היו מעלים את המחיר. מחיר, שהוא פונקציה של ביקוש והיצע בשוק משוכלל, הוא הגורם המרסן את הביקוש העודף. מקרה דומה- פעם הלחם היה מסובסד לרמה מצחיקה, אז חקלאים נהגו לקנות אותו כדי להאכיל את הבהמות שלהם. זאת היתה הרי חזירות, לא? כי הלחם סובסד כדי לעזור לעניים. אבל בכל פעם שנקבע מחיר שאינו המחיר האמיתי, חלים עיוותים בשוק. זה נכון למים, לחשמל, ללחם או לסלולרי. במקרה של סלולרי, זאת החלטה עסקית של חברה פרטית לתמחר את המוצר כך. ברור לשנינו שהחברה ככל הנראה מתמחרת לפי שימוש ממוצע והיא עדיין מרוויחה. אבל לממשלה אין פריווליגיה של חברה פרטית.

בניגוד למה שאולי חשבת, אני לא משאיר את הברז פתוח בבוקר עד שאני חוזר מהעבודה בערב. אני לא עושה את זה סתם, אני עושה דברים שיהיו נוחים עבורי. להתגלח/לצחצח/להתקלח בזרם רציף נוח הרבה יותר מלהפסיקו כל פעם. להדליק מזגן כל שניה שאני בבית יותר נוח מאשר ללבוש עוד כמה שכבות (בחורף) או לפתוח חלונות ולהזיע (בקיץ).

כל עוד מחירי החשמל והמים יהיו מעוותים, תהיה צריכה עודפת. כל עוד יש יישובים בהם המים למילוי הבריכה נהנים מתעריף של מים מוזלים לחקלאות, אנשים יבזבזו מים מבלי לחשוב פעמיים. עד שהמחיר לא ישקף את העלות האמיתית, יחול עיוות. כל עוד את מקשיבה לתעמולה שמאפשרת לממשלה להמשיך ולשלוט במחירי מוצרים ולהתערב בשוק, אנחנו מפסידים, כולנו, מפסידים הרבה יותר מאשר מעט המים והחשמל שאני צורך.

למה אני מנסה לצאת מורווח? זאת באמת שאלה מוזרה. למה אנשים מנסים להרוויח בחיים?

ולגבי טורקיה, קופות צדקה וזקנים- את חוזרת לאותה הנקודה. לא אגנוב מגבות מבית מלון כי הן לא שלי, אבל כן אוכל הרבה כי אני אוהב לאכול הרבה ומה שמונע ממני לאכול הרבה בחיי היומיום זה המחיר שאני משלם בסופר. אז מה, עלי לאכול מעט בחדר האוכל של המלון כדי לא לפגוע במלון?

ואנחנו לא נאלצים לעשות כלום. אני עוד אשטוף ממך את התעמולה בת עשרות השנים שהוטמעה בך.

ישן 21-09-2012, 16:02

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אז מה שאתה אומר הוא שחברת..."

מה שחברת החשמל צריכה זה תחרות.
תעריף החשמל אמור לשקף את עלות ייצורו. אם החברה רואה שיש ביקוש הולך וגובר לחשמל (למשל בגלל ריבוי מכוניות חשמליות או עליה ברמת החיים או בניית עוד מתקני התפלה), היא יכולה לבחור מבין שניים- עליית מחירים בגלל הביקוש שגדל, או הגדלת ההיצע, למשל על ידי בניית תחנות נוספות. תחשוב על זה ככה- אם אפל רואה שיש ביקוש עצום לאייפונים שלה, מה היא תעשה? או שתעלה את מחיר האייפונים, או שתבנה עוד מפעל כדי לייצר יותר אייפונים, נכון? אותו הסיפור בחשמל.

פגיעה בכיס יש לך גם ככה בלי שאתה יודע. נכון שאתה משלם פחות מאשר במערב על חשמל, אבל איפה ההפרש? חברת החשמל לוקחת הלוואות כדי לעמוד בהתחייבויות שלה, הרי המחיר הזול של החשמל לא מאפשר לה לסיים את השנה ברווח, היא כל הזמן מפסידה. ההלוואות הללו הולכות ומתנפחות והגיעו לכמה עשרות מיליארדים כבר. מי ישלם את זה בסוף? המדינה. כלומר- אתה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:09

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר