לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2012, 22:16
  matan0805 matan0805 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.08
[עזרה] עתודה או מצו"ב

שלום לכולם,

התקבלתי לאונ' תל אביב למגמת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. ניסיתי להכנס למגמה לתואר כפול בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה וגם פיזיקה, אך לא התקבלתי, כך שלפסגות כנראה לא אגיע. אני יכול להתחיל ללמוד שם כעתודאי רגיל בחודש הבא. אני נורא חושש ויש לי מלא שאלות. אני כל הזמן קורא באינטרנט ושומע שעתודאים אינם מרוצים מהמצב שלהם ושלפעמים הם משובצים במקומות מסריחים. אני גם שמעתי שזה טעות ושאסור לעשות את זה.
אני יודע שיש חבר'ה לא אובייקטיבים שמסיבות כאלה ואחרות (כמו אי קבלה למסלול עתודה כלשהו) אומרים כאלה דברים, אבל אני באמת חושש שזאת תיהיה טעות.
ניסיתי לעלות את היתרונות והחסרונות במסלול, שהם:
יתרונות - מרוויח תואר בחינם, מקבל מענקים, מקום עבודה מובטח, ניסיון במקצוע מובטח וגם באיזשהו מקום לא נותן שירות קרבי.
חסרונות - מעיב על חיי החברה בגיל הכייפי של החיים, אפשרות לשיבוץ במקומות לא אטרקטייבים בלשון המעטה, מקצוע לכל החיים וחייב לאהוב את זה ממש.

אני בעקרון אוהב ללמוד ואני מאוד רוצה לעסוק בפיתוח נשק וכדומה, אני ארצה להיות בתוך התעשייה הזאת ואני יודע שדרך המסלול הזה אני אוכל. אני חושב שאצליח בלימודים ואוכל אפילו להיות מצטיין. יש לי כמה שאלות בנושא:
1. עתודאים רגילים מקבלים הטבות? לפטופ, נסיעות, מזון?
2. עתודאים רגילים משרתים על מדים ? מתי והאם בכלל עושים קורס קצינים ?
3. אוכל להשתלב במסלול פסגות אם בין השנים ייראו שהציונים שלי ממש טובים ?
4. אפשר לקרוא למי שלומד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם הצבא ורוכש ניסיון על חשבון הצבא "מסודר בחיים"?

עוד לא קיבלתי תשובות, אבל אני גם ממוין ליחידת מצו"ב של חיל התקשוב (רשום עליה בויקיפדיה כך שאני מניח שלא עברתי עברת בט"ש). אם אתקבל, מה לדעתכם כדאי לי לבחור ? האם אפשר לשלב שירות ביחידה ולימודים באונ' תל אביב במגמה שנרשמתי אליה ?

נ.ב - החלום שלי זה להיות טייס כך שמתישהו בדרך אני מניח שאני אבקש מיונים לטיס. עשיתי ניתוח לייזר בעיניים לשם כך.

אשמח לכל פרט מידע בנושא וכל דעה תתקבל.
תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2012, 22:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "[עזרה] עתודה או מצו"ב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי matan0805
אני בעקרון אוהב ללמוד ואני מאוד רוצה לעסוק בפיתוח נשק וכדומה, אני ארצה להיות בתוך התעשייה הזאת ואני יודע שדרך המסלול הזה אני אוכל. אני חושב שאצליח בלימודים ואוכל אפילו להיות מצטיין.
ביטחון עצמי זה חשוב, אבל למה אתה בטוח שדרך המסלול הזה תוכל להגיע לפיתוח נשק ושות'? יש אינספור עתודאים (גם להנדסת חשמל), ואא"כ אתה מקומבן בצורה כזו או אחרת, אין לך דרך לדעת מראש לאיפה ישבצו אותך.
ציטוט:
במהלך התואר אתה לא באמת בצבא (אתה בדח"ש), אז אתה לא מקבל אוכל או החזרי נסיעות, או שום דבר בסגנון.
http://www.aka.idf.il/giyus/general...918&docId=61089
בזמן השירות אתה חייל (כמעט) כמו כל חייל אחר. אם תעשה את הקק"צ תקבל ישר דרגת סגן ולא סג"ם. אם לא, תקבל דרגת קמ"א. זה משפר את המשכורת קצת. לאפטופ? לא ממש.
ציטוט:
משרתים על מדים, אא"כ תגיע לאחת היחידות המתלהבות או שתשובץ בכלל מחוץ לצבא (שב"כ, מוסד וכאלה).
מתי עושים קק"צ וכאלה: http://www.aka.idf.il/giyus/general...918&docId=61090
(אגב, בתור מהנדס וקצין, כדאי שתלמד לחפש דברים כאלה בגוגל לבד.)

ציטוט:
עוד לא קיבלתי תשובות, אבל אני גם ממוין ליחידת מצו"ב של חיל התקשוב (רשום עליה בויקיפדיה כך שאני מניח שלא עברתי עברת בט"ש). אם אתקבל, מה לדעתכם כדאי לי לבחור ? האם אפשר לשלב שירות ביחידה ולימודים באונ' תל אביב במגמה שנרשמתי אליה ?
תלוי מה דעתך בקשר ליתרונות ולחסרונות שכתבת למעלה.
שירות במצו"ב יכול להיות נחמד. מבחינה טכנית זה יכול להיות מעניין. יש שם אנשים מוכשרים (ופחות מוכשרים - אבל כאלה יש בכל מקום). מבחינת אווירה ומסגרת, אלה דברים שמשתנים. בפעם האחרונה ששמעתי, אמרו לי דברים לא כל-כך חיוביים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-09-2012, 23:38
  reason reason אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "[עזרה] עתודה או מצו"ב"

ציטוט:
שלום לכולם,

אני בעקרון אוהב ללמוד ואני מאוד רוצה לעסוק בפיתוח נשק וכדומה, אני ארצה להיות בתוך התעשייה הזאת ואני יודע שדרך המסלול הזה אני אוכל. אני חושב שאצליח בלימודים ואוכל אפילו להיות מצטיין. יש לי כמה שאלות בנושא:
אם אתה מהפריפריה (מחוץ לגדרה-חדרה) תהיה שייך לעתידים ותקבל לפטופ, חוץ מזה תקבל 8500 שקל מענקים (אלא אם כן תהיה בעתידיאם ואז אולי תקבל יותר) בשנה.
אתה בדח"ש בתקופת הלימודים, קקצ עושים אחרי החזרה לשרות (בסוף התואר)
3. אוכל להשתלב במסלול פסגות אם בין השנים ייראו שהציונים שלי ממש טובים ?
כן, אולם זה אפשרי רק אם אתה לומד חשמל-פיזיקה
4. אפשר לקרוא למי שלומד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם הצבא ורוכש ניסיון על חשבון הצבא "מסודר בחיים"?
ממש לא!
רוב האנשים מקבלים תצפקיד שלא באמת תורם להם מקצועים, ורק מנוון את המוח.
הרבה אומרים שעתודאים להנדסת חשמל מצליחים על אף השירות.
יש יחידות בודדות שבהן השירות מקנה ניסיון אמיתי, אולם הרוב המוחלט של העתודאים מגיע לתפקידים שלא תורמים לניסיון.

נ.ב - החלום שלי זה להיות טייס כך שמתישהו בדרך אני מניח שאני אבקש מיונים לטיס. עשיתי ניתוח לייזר בעיניים לשם כך.

אשמח לכל פרט מידע בנושא וכל דעה תתקבל.
תודה מראש
ישן 20-09-2012, 12:12
  matan0805 matan0805 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "[QUOTE=matan0805]שלום..."

אז אתם אומרים שבעצם אני עושה דחיית שירות שבמהלכה כל ההוצאות הן עליי, אני מרוויח מהעניין תואר רציני ומכובד אבל הסיכויי שאקבל שיבוץ טוב אינו תלוי בכלל בי והוא מאוד נמוך.
אם אני אהיה בעתידים אקבל יותר כסף (אני ביישוב בשומרון בין אריאל לפ"ת) וגם לפטופ. אני התקבלתי למגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה לא נכללת במגמה - עדיין אוכל להתקבל לפסגות ?

בשורה התחתונה, אני לא מבין איזה רווח יש לצבא להשקיע כל כך הרבה במהנדסי חשמל בשביל שבסוף יתנוון להם המוח בתפקיד לא רלוונטי, זה נראה לי קצת אבסורד...

נ.ב - התכוונתי אם אני אהיה על מדים בזמן הלימודים וכו', אבל הבנתי כבר שלא.

שירות במצו"ב מעניין אותי מבחינה מקצועית, כי גם תחום אבטחת המידע ונגזרותיו מאוד מעניינים אותי, לכן קיימת ההתלבטות. אם אני רוצה משהו מעניין ומאתגר לעשות, שייתן לי הרבה לאזרחות ותנאים טובים בצבא, במה לדעתכם אצטרך לבחור ?
ישן 20-09-2012, 13:13
  reason reason אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "אז אתם אומרים שבעצם אני עושה..."

ציטוט:
אז אתם אומרים שבעצם אני עושה דחיית שירות שבמהלכה כל ההוצאות הן עליי, אני מרוויח מהעניין תואר רציני ומכובד אבל הסיכויי שאקבל שיבוץ טוב אינו תלוי בכלל בי והוא מאוד נמוך. כן עם הסתייגות שממוצע גבוה, יכול לעזור לך לקבל שיבוץ טוב (אבל לא מבטיח)
אם אני אהיה בעתידים אקבל יותר כסף (אני ביישוב בשומרון בין אריאל לפ"ת) וגם לפטופ. אני התקבלתי למגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה לא נכללת במגמה - עדיין אוכל להתקבל לפסגות ? לא

בשורה התחתונה, אני לא מבין איזה רווח יש לצבא להשקיע כל כך הרבה במהנדסי חשמל בשביל שבסוף יתנוון להם המוח בתפקיד לא רלוונטי, זה נראה לי קצת אבסורד...
ההשקעה לקבל מהנדס חשמל מאוד נמוכה, סהכ 8500* 4. והם מקבלים על זה בוגר תואר שחתום ל 3 שנים.
מבחינת הצבא גם תפקיד שנחשב מבחינת מהנדס לא טוב, נחשב תפקיד חשוב , ונקבע שצריך לאייש אותו מהנדס.

נ.ב - התכוונתי אם אני אהיה על מדים בזמן הלימודים וכו', אבל הבנתי כבר שלא.

שירות במצו"ב מעניין אותי מבחינה מקצועית, כי גם תחום אבטחת המידע ונגזרותיו מאוד מעניינים אותי, לכן קיימת ההתלבטות. אם אני רוצה משהו מעניין ומאתגר לעשות, שייתן לי הרבה לאזרחות ותנאים טובים בצבא, במה לדעתכם אצטרך לבחור ?

שמע, אני יודע מה עתודאים במצוב עושים, אני לא יודע מה עושים שם החיילים הרגילים.
ישן 20-09-2012, 13:50
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "אז אתם אומרים שבעצם אני עושה..."

אני חושב שלהגיד שהסיכוי לקבל תפקיד טוב הוא "מאוד נמוך", זו הקצנה.
אני מכיר הרבה עתודאים שמרוצים מהשירות שלהם, וגם לא מעט שלא מרוצים מהשירות שלהם. כמו תמיד, את אלו שלא מרוצים שומעים הרבה יותר, כי הם עושי הרבה יותר רעש.
בסופו של דבר, זו גם במידה רבה סוגיה של אופי של העתודאי עצמו - יש אנשים שלא יהיו מרוצים, לא משנה איפה ישימו אותם, ויש כאלה שילמדו להפיק את המירב, גם מתפקיד שלא היה בראש רשימת העדיפויות שלהם.
אני חושב שאת השאלה הכי חשובה, אתה דווקא לא העלית פה, והיא עד כמה תוכל להתמודד במשך שש שנים עם המערכת הצבאי. זו שאלה שקשה לענות עליה, מכיוון שלא היית עדין יום אחד בצבא, אבל מהנסיון שלי, זה מה שהכי משפיע על הסיפוק של עתודאים בשירות שלהם.

ישן 20-09-2012, 15:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זה נכון שצריך לעשות 3 שנים..."

שוב, אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל רק מציג את הצד השני של המטבע כדי שהבחור יקבל את ההחלטה על בסיס מקסימום מידע שיש לו.

לגבי התחושה שנובעת מכך שמדובר בהסכם ולא חובה - יכול להיות שאתה צודק, אבל מי שהולך לעתודה צריך לחשוב על זה מראש ואולי לבחור נקודת מבט אחרת. נקודת המבט האלטרנטיבית היא שהוא יכול לעשות 3 שנים רגילות (כחפ"ש ולא כקצין), ואחר כך לעבוד כמאבטח, מלצר, ברמן, מתדלק או עוד מספר עבודות סטודנטים קלאסיות במקביל ללימודים (מה שעושה את הלימודים גם קשים יותר וגם את התקופה לפחות כיפית), ואחר כך ללכת לחפש לעצמו עבודה. העבודה שהוא יקבל מהצבא אולי לא תהיה איי איי איי, אבל לפחות היא מובטחת לו. (ליתר דיוק, העבודה לא מובטחת - אולי הוא בכלל יכין מצגות פאוור פוינט במשך 6 שנים, אבל המשכורת מובטחת...)

ודאי שיש חסרונות ללהיות קצין, אבל במסלול של עתודה, לדעתי היתרונות עולים על החסרונות.
אני לא בטוח שהבנתי למה אתה מתכוון ב"לייצג את המערכת". כשאני רואה קצין יושב כמו ברברי עם רגליים על המושבים באוטובוס, בעיני הוא מייצג את המערכת יותר מרב"ט עם נעלי ספורט צהובות על חצי א'. נכון. אבל למי אכפת מזה?
כזה נוגע לתפקיד שלו - זה מאוד תלוי ביחידה ובשיבוץ הספציפי. יש מקומות שבהם עתודאי מגיע מהלימודים וישר הופך למפקד, ואז הוא באמת צריך לייצג את המערכת מול הפקודים שלו (אבל אם הוא ממש ממורמר ממילא זה לא יחזיק מעמד ובסוף יעבירו אותו לתפקיד לא פיקודי). במקומות אחרים עתודאי (וספציפית אני מדבר על מהנדסי חשמל) יכול לבלות 3 שנים של חובה ואפילו כמה משנות הקבע שלו כאיש צוות מן המניין שמפקד רק על עצמו ומייצג רק את עצמו.
[לצורך העניין, ביחידה שלי יש מדור שכולו מהנדסי חשמל, וזה לא יוצא דופן בכלל לראות סרן על מדי קבע שהוא 'חפ"ש', וברור למה - כי צריך רק ראש צוות אחד על 3-5 מהנדסים וצריך רק רמ"ד אחד על 3-5 צוותים...]

מי שממש לא מסתדר עם המערכת ישוחרר מהצבט בטירונות.
מי שלא מסתדר קצת פחות עם הצבא (או לא מתאים מסיבות אחרות) יהיה קצין, אבל לא ישובץ בשום תפקיד פיקודי.
מי שלא מסתדר קצת פחות עם הצבא (או לא מתאים מסיבות אחרות) לא יהיה קצין בכלל, ויהיה עתודאי עם דרגות קמ"א/קא"ב. יש כאלה. אלה בכלל לא צריכים לייצג אף אחד.

ישן 20-09-2012, 16:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לגמרי בעד הצגת כל הצדדים..."

אני שוב מסכים. לאן הגענו?

אני מסכים שהצבא לא הגיוני, אבל מה שתיארת קורה לדעתי (לא בדקתי את זה לעומק) בעיקר כשיש מעט קצינים, ולכן 'נאלצים' לשים מישהו שלא מתאים כל-כך לפיקוד. כשיש המון קצינים מתרחש התהליך ההפוך שממציאים תפקידים פיקטיביים למחצה כדי שקצינים לא ירגישו מבוזבזים (לדוגמה, מפצלים תפקיד של קצין לשניים, אפילו אם אין באמת צורך, ממציאים "פרויקטורים" יש מאין וכו'). וזה מתקשר ל"תלוי בשיבוץ" שהוא אחדש מגורמי אי-הוודאות הגדולים בקשר לעתודה.

המשפט האחרון שלך הוא הדילמה הגדולה, והיא נורא בעייתית פשוט כי אין למלש"ב מספיק מידע כדי להכריע לכאן או לכאן. השאלה היא איזה סיכון מפחיד אותו יותר: לא למצוא עבודה אחרי הצבא כי אין לו ניסיון (והעתודה נותנת לפחות ניסיון על הנייר, אפילו אם השיבוץ בפועל היה גרוע), או לסבול שלוש שנים נוספות במערכת פאשיסטית, דיקטטורית, X-ית (הצב במקום X עוד המון דברים רעים).

אני נוטה לחשוב שעתודה זה לא כזה נורא, כי אם מדובר במישהו שממש לא מסתדר בצבא, לא רק שיבטלו לו את הקבע, אלא שאולי הוא ישוחרר עוד במהלך הסדיר, if you know what I mean. אם זה לא המצב, אז כנראה שזה לא כזה נורא. זה לא שאין בוסים גרועים או סתם מסגרות מעפנות גם באזרחות. ההבדל העיקרי בין שיבוץ גרוע בצבא לסביבה גרועה באזרחות הוא לא 'רמת הגריעות', אלא הדברים שממילא רעים ו/או מעצבנים בצבא (אוכל גרוע; אבט"שים למיניהם - כאן קצין ייאלץ לפקד גם אם ביחידה שלו הוא בתפקיד 'חפ"ש'; מסדרים, מדים ונושאי דיגום לסוגיהם; זה שעקרונית הוא לא מקבל הוראות ממנהלים אלא פקודות ממפקדים והאפשרות התאורטית שבמקרה של מלחמת יום דין יישלחו אותו לחזית). זו לא החלטה קלילה, אבל נראה לי שכשזה מסוכם כך קצת יותר קל לאדם לחשוב האם הדברים האלה כל-כך נוראים מבחינתו. עבור רוב האנשים הם לא כל כך נוראים, ממה שראיתי, אבל זה כמובן לא אומר שום דבר לגבי האדם הספציפי. שיחשוב האם להימנע מאוכל גרוע, מדי א' מעפנים ומנהל חולה סגמת שווים את מימון התואר לבד והסיכון המוגבר לא למצוא עבודה...

ישן 20-09-2012, 23:59
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "הגעתי לכמה מסקנות מהאשכול הזה..."

לגבי האם אתה יכול לשנות את בחירת המקצוע, אני לא יודע - תפנה למדור עתודה, והם יוכלו להגיד לך. למען האמת בשלב כה מאוחר, אני אפילו לא בטוח שמבחינת האוניברסיטה תוכל להירשם לפקולטה אחרת מזו שנרשמת אליה.
בכל מקרה, אפילו אם לא יאשרו לך עכשיו להחליף מקצוע, הלימודים בשנה הראשונה בהנדסת חשמל ובמדמ"ח, הם די דומים להבנתי, ותוכל לבקש להחליף מסלול גם לאחר סמסטר (אם כי אין וודאות שיאשרו לך).

לגבי הסיכוי לשיבות יותר טוב - אני לא עשיתי סטטיסטיקה כזו, אבל אם reason אומר שהשיבוצים במדמ"ח יותר טובים מאשר בהנדסת חשמל, אני מניח שהוא יודע על מה הוא מדבר.

ישן 23-09-2012, 19:53
  reason reason אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "לא, כשאני אומר "אני בשלב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scattered mind
לא, כשאני אומר "אני בשלב האכזבה מהשירות" אני מתכוון לזה שאני בשלב האכזבה מהשירות, לא אתה. אם הייתי מתכוון אליך, הייתי אומר "אתה בשלב האכזבה מהשירות".

בכל אופן, אני שמח בשבילך שאתה לא מאוכזב מהשירות אבל אני גם לא יודע מה הממוצע שלך.
אני כן יודע מה הממוצע שלי, של העתודאים שלמדו איתי בתואר ושל העתודאים שמשרתים איתי ביחידה.
ואני רואה שכמה שיותר גבוהים הציונים שלך, ככה יש לך יותר אופציות. זה לא אומר שעם מעט אופציות לא תהיה מרוצה, אלא שהסיכוי להיות מרוצה גדל עם הממוצע.

הבחור למעלה שאל על להחליף מקצוע וכמו כן על שיבוץ, וברור שהממוצע משפיע על שני הפרמטרים האלה.

מצטער, הייתי בטוח שזאת עקיצה, כי לפני זה רשמת שהממוצע קובע את השיבוץ.
אז אני מצטער על אי ההבנה.

הבעיה שלי מקודם הייתה עם הניסוח שלך כי כתבת בהחלטיות "הכל תלוי בציונים שלך." ולהגיד את זה זה פשוט לא נכון.
אני אסביר גם את עצמי, למודיעין וימלי"ם יש עדיפות על חילות כמו תקשוב , חימוש וכו בבחירת העתודאים שהם מקבלים אולם גם החילות האלה יקבלו עתודאים עם ממוצעים גבוהים. ואני מכיר עתודאים עם ממוצע 90+ שמשרתים בחילות האלה.
גם בחילות האלה יש תפקידים מקצועיים, אבל זה שבאת עם ממוצע 90+ לא מבטיח שתקבל את התפקיד. יש עוד גורמים שמשפיעים : האם היית מצטיין השלמה, האם יש תקנים, האם יצאת לשנת שטח (מבטיחים שאם אתה יוצא לשנת שטח תקבל אחרי זה את התפקיד שתרצה), או סתם מזל.
ואין מה לעשות, זה סיכון מאוד גדול.
מה שכן לאנשים במועדון ה 100 מבטיחים שהם יקבלו את השיבוץ שהם רוצים בהנחה שאותו החיל ירצה אותם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר