לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2012, 11:35
צלמית המשתמש של Idjo
  Idjo Idjo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עצות מכל סוג לקראת פתיחת שנת הלימודים"

עצות בעיקר ללימודי מתמטיקה אבל בטח רלוונטיות גם לדברים אחרים. הנקודה העיקרית היא שבמתמטיקה קשה להבין את החומר וגם אם מבינים קשה לפתור את התרגילים.
1. להבין כמה שיותר מוקדם את החומר. להתאמץ להבין כמה שיותר בהרצאה, אם יש פערים להשלים אותם מיד אחרי ההרצאה.
2. להבין כמה שיותר טוב את החומר. אם יש כמה דקות פנויות אף פעם לא מזיק לקרוא שוב את החומר כדי להבין אותו יותר טוב ולזכור אותו.
3. לשאול שאלות. יש תופעה נפוצה ושגויה שאף אחד לא מבין את המרצה אבל אף אחד לא שואל. מותר להכריח את המרצה להיות ברור וככל שעושים את זה יותר מוקדם זה יותר בר תיקון.
4. לנסות לסכם. אני לא הייתי מסכם בכלל בתיכון. התחלתי לסכם באוניברסיטה ובהרבה קורסים שלא עשיתי את זה בסוף התחרטתי. זה לא קל לרשום ובנוסף להקשיב אבל אינו דומה טקסט שכתבת לטקסט שמישהו אחר כתב. הכלל שלי הוא שאם אני הולך לאבד את המרצה אני מפסיק לכתוב.
5. לעבור על התרגיל לפני שפותרים אותו. אני בד"כ עובר על התרגיל ברגע שהוא מתפרסם ללא קשר למתי אני מתכנן לפתור אותו. ככה אפשר בינתיים לחשוב איך לתקוף את התרגיל או ממש לחשוב על פתרונות.
6. לפתור את התרגילים. לדעתי (הלא נפוצה) זה לא אתי להעתיק תרגילים אבל גם אם עושים את זה זאת אשליה לחשוב שזה בכלל מתקרב ללפתור את התרגיל מבחינה לימודית. ברוב הקורסים יש מבחן בסוף ושם זה בדיוק יבוא לידי ביטוי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2012, 20:11
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עצות מכל סוג לקראת פתיחת שנת הלימודים"

העצה הכי חשובה שלי היא ללמוד במהלך הסמסטר!
כשעוברים על החומר, למשל אחרי כל הרצאה כדי להבין שוב מה בדיוק לימדו (במיוחד במתמטיקה/כימיה/מחשבים...)
החומר לא נשכח, וגם יותר קל ללמוד למבחן כי אנחנו זוכרים אותו.
למשל בכימיה אורגנית שהיה הקורס הקשה בתואר שלי עד כה (וכנראה בכל התואר בכלל8) -
סיכמתי, שאלתי את המרצה שאלות תו"כ הרצאה אם לא הבנתי משהו [ואם לא הבנתי - סימן שעוד הרבה לא],
עברתי על החומר לאחר ההרצאה, עברתי על החומר בערב שלפני ההרצאה הבאה - כדי להיות בקיא בחומר לקראת השיעור.
בפעם הבודדת שלא עברתי על החומר לפני ההרצאה - נשארתי פעור פה חצי ממנה ולא הבנתי כלום.
קשה מאוד להשיג פער שנתפס, ולכן תמיד כדאי להיות עם היד על הדופק בהבנת החומר ובהישארות בקו של ההרצאות.
בהצלחה לכולם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר