לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2012, 17:58
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "הרמטכ"ל הורה על תרגיל פתע: כוחות יוטסו לגולן"

היתכן שמישהו שבחייו לא עשה מילואים איבד את הרגישות?
גם כך מעט ימי עבודה כל מי שיש לו עומס עבודה בתקופה זו - לחוץ על כל שעה ופתאום תוקעים לו תרגיל.....
בוא תתייצב תוציא את הכלי מהימ"ח תזווד תגיע תחזור לימ"ח.
ואו אז מתחילה העבודה על הניקיונות וההחזרה לאיחסון.
ואם זה היה קורה שבועיים אחרי סוכות?
לא אם אפשר להציק עןד קצת למילואימניקים.
לא על עצם התרגיל החשוב אני מלין - אלא על העיתוי נטול הרגישות.
שנה טובה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2012, 19:01
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "אתה בטוח שזה חוסר רגישות? אני..."

למה חייבים לתקוע תרגיל כזה בין ראש השנה לכיפור?
מה הלקח המבצעי?
מספיק שלעשרה אחוז מהמילואימניקים הישרים והנותנים מעצמם זה עיתוי חרא, להזכירך את אחוז בעלי הילדים הקטנים מקרב משרתי המילואים, שזו להם תקופת הבלבולים עם יש-גן אין-גן, אמא מתפעלת את הילדים והבית והעבודה ואבא את התמרון עם העבודה שלו ומידת יכולתו להיות בבית.

לטעמי עדיף להעיק על הסטודנטים לתואר ראשון בשנתם הראשונה מאשר על בעלי משפחות וילדים בזמן החגים.
ואם הרעים מפתיעים, מכובדי .B.A, אז אני מזנק ומתייצב בלי בכי ובלי נהי, ואשתי כבר יודעת בדיוק לאן היא הולכת ואל מי עם שלושת האינדיאנים, בדיוק בגלל מה שהיה לדור שלך ושל אבי.
כל עוד זה תרגיל, אפשר להתחשב במשפחות ובחיים האמיתיים. הרי בשביל זה כל היהודים באו לפה, נכון?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-09-2012, 14:04
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "רגב ואילן , תרגיל פתע לא בא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
רגב ואילן ,
תרגיל פתע לא בא לבדוק את המוכנות שלכם או של רוב משתתפי הפורום הזה שאני מניח שמתחזקים תיק מילואים מוכן עם כל מה שצריך וכמו שאמרת הכנות מדויקות מה לעשות במקרה חרום.
התרגיל (אני מניח) בא לבדוק את המוכנות של כל השאר ולבדוק שביום פקודה (גם אם היום הזה לא נוח) אין בעייה לגייס את האנשים ולהביא אותם למקומות בהם הם צריכים להיות על ציודם.
לעשות תרגיל ביום הכי נוח לכולם בשנה לא בדיוק תורם לכך.
אז נכון , אתה ואחרים שמוכנים לא צריכים תרגילים כאלה (ואני לא מדבר בציניות) , האחרים כנראה שכן.

ידידי
אני צריך תרגילים כאלו ומה שיותר !!!
האמן לי אף פעם זה לא מספיק ומכל תרגיל מכל סוג תמיד יוצאים טובים יותר ומשפרים.

רבותי כשרפת למשל צריכה אחרי שישי (קצר) שבת תורנים ראשון ערב חג קצר - שני שלישי תורנים ואו אז ביום רביעי חמישי אתה מתכנן להשלים פיגורים למתוח את הימים ואז בא הטלפון ולוקחים לך בורג חשוב (ושלאף אחד לא תהא טעות הוא קם ויצא לדרך). אז אתה בבעיה !!! וכשמסתבר שבקולחוז שלך יש יותר מאחד כזה זה עוד יותר בעיה.

אני בן 58 ועדיין משרת במילואים כי אני מאמין שאין לי ארץ אחרת.

מה ביקשתי קצת רגישות ?
כשהייתי בגיל משרתי המילואים של היום - לא היו נמנעים מלקחת מילואימניק לעבודה כמו היום, אז למה להקשות עוד יותר?
ולגבי הסטודנטים - כשהכסף יחולק גם לפי מפתח מילואים ולא רק לפי גולגולת המרצים שלך ידאגו לך להשלמה ואפילו למועד ז'.
(אגב אני כמפקד תמיד משתדל ללכת לקראת סטודנטים ככל שניתן - כדי לצאת נשכר בעתיד)

ישן 20-09-2012, 13:55
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "אתה בטוח שזה חוסר רגישות? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
אתה בטוח שזה חוסר רגישות?
אני זוכר יום כיפור רחוק אחד בשנת 1973 שבו נשלפתי מהבית, מהעבודה וכמעט מהחיים ואיש לא הזכיר "חוסר רגישות."
סבורני שיש לברך על תרגיל מהסוג הזה, שאגב היה נפוץ בזמני, כן, כ"נכס לאומי". תמיד העיתויים היו לא נוחים למישהו.

גם אני זוכר יום כיפור כזה.
אך זה לא המקרה.
ישבתי לפני כחודש וחצי עם מפקד האוגדה ואני דיברתי מילומניקית והוא דיבר סדירית.
לא רק שזה לא הוסיף דקה אחת של אימון, כדור אחד להקצאה, או שיפור הלכידות. אבל הוא הצליח להבהיר לנו שהוא לא מבין מה זה מילואים.
מילואימניקים ברגע האמת מתייצבים ב120 אחוז ונותנים את הנשמה - רק שבקצב הזה אני חושש שיוציאו להם את הנשמה לפני שיהיה רגע אמת.
ובדבר אחד אני מסכים
תרגילים כאלו מבורכים !!!
קצת רגישות לא תזיק.

ישן 19-09-2012, 19:04
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אוולת, עדיף בט"ש 21 יום
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ה[B]יתכן שמישהו שבחייו לא עשה..."

בבוקרו של יום יכול מנדהו להרים טלפון למקום עבודתו ולדווח כי תקפה אותו השפעת והוא יעדר 2-3 ימים.

מקומות העבודה מורגלים למצבים הללו ולא יקרה כלום כמעט בשום מקום עבודה אם כמה עובדים נעדרים.

מקומות עבודה מסויימים אפילו מסוגלים להבין שמנדהו לא נשאר בבית בגלל שפעת קלה אלא נשלח כתרגול להגן עליהם ועל ילדיהם וסביר כי מניעי ההעדרות יובנו.

הבעיה להערכתי מתחילה בימים הארוכים בהם חיילי המילואים נקראים לשירות בט"ש. כשמשהו נעלם ל- 21 יום מתחילים לחפש פתרונות להעדרותו. על כן עדיף למשק ולמילואמניק שיקראו לשירות שלא למטרת אמת בצורה מרוכזת. התרגיל לא יבזבז את זמנו הבאמת יקר של המילואמניק (לצד סטודנטים שאינם עובדים יש עובדים ששכרם מגיע ל- 25,000 ש"ח ויותר בחודש). הוא יגיע, יקבל ציוד, יעשה מה שצריך תוך שמוש מיטבי בזמנו - שהינו יקר בהרבה מאותן חיילות משועממות בנשקיה \ אפסנאות \ משרד שתפקידן למלא את תפקידן. אם יש משהו שיכול להוציא מילואניק מהכלים הוא שלב בו צריך להזדכות על הנשק והציוד ומורחים את התהליך 3 שעות רק כי גברת נשקית החליטה שהיא מעכבת 300 חיילי מילואים כי היא יכולה.

לא אני ולא אתה לא יודעים מה עניין את הרמטכ"ל לדעת כשהורה לחיילי סדיר ומילואים מייד עם סיום ראש השנה להגיע לתרגיל הזה.

אם יש כשל מסויים עדיף לגלות זאת כעת ולא בזמן אמת.
ישן 20-09-2012, 09:01
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "הרמטכ"ל הורה על תרגיל פתע: כוחות יוטסו לגולן"

הודעת דובר צה"ל
בשעות הלילה הוכרז על-ידי הרמטכ"ל על תרגיל פתע בגזרת הגולן. התרגיל כלל את היחידות הסדירות של צה"ל בלבד, בדגש על מערך האש, ונמשך יממה. מטרתו הייתה לדמות תרחיש אמת ולבדוק את מוכנות הצבא ביום חול כמו גם ביום חג.
http://www.idf.il/1133-17128-he/Dover.aspx

בתמונה- 4-1 חיילי התותחנים שהוקפצו במסגרת תרגיל הפתע המטכ"לי מגיעים אל הכלים ומכינים אותם לתנועה ולירי.
בתמונה- 5 הרמטכ"ל, רב אלוף, בני גנץ, וקצין תותחנים ראשי, תא"ל, רועי ריפטין, צופים בתרגיל הפתע המטכ"לי ברמת הגולן.

בתמונה- 6 הרמטכ"ל, רב אלוף, בני גנץ, ומג"ד קרן, סא"ל, אייל אמבון (אחד המגד"\ים שגדודו הוקפץ היום לפנות בוקר לתרגיל הפתע המטכ"לי) בשטחי התרגיל.
בתמונות- 7-8 הרמטכ"ל, רב אלוף, בני גנץ, בשיחה עם חיילי הגדודים שהוקפצו בשטחי האש ברמת הגולן.
בתמונות- 9-10 הרמטכ"ל, רב אלוף, בני גנץ, וקתמ"ר ממלחמת יום הכיפורים, אלוף במי"ל, נתי שרוני, בשיחה עם חיילי הגדודים שהוקפצו בשטחי האש ברמת הגולן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:40

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר