לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2012, 08:22
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "ברית הבריונים"

עוד אחד שלא יודע מה זה "בריון"...

ציטוט:
שם הקבוצה "ברית הבריונים" ניתן על ידי אצ"ג. מקור השראתו היה במונח "בריונים" המופיע בשיריו של המשורר יעקב כהן אשר אהד את הקנאים הלאומיים, בעקבות הכינוי בו מכנה התלמוד הבבלי את הסיקריקים (מסכת גיטין נו, א). אחד משיריו של כהן, "שיר הבריונים",‏[1] שחובר בשנת 1903, היה גם המנון "השומר" והיה אהוב במיוחד על צעירי הרוויזיוניסטים, ומכאן קצרה הדרך לאימוץ השם באופן רשמי. אחימאיר ביקש לקרוא לתנועה "אגודת ש. א." - על שם שרה אהרונסון. שם נוסף היה "ברית ציונים מהפכנים"

חברי התנועה ראו עצמם כממשיכי דרכם של הקנאים מימי המרד הגדול ברומאים, שכונו 'סיקריקים', שכן גם הם התנגדו לשיתוף פעולה עם השלטון המקומי הזר, ודרשו בכל מחיר עצמאות לאומית ומדינית. 'הבריונים' קראו להפסקת השותפות של המוסדות הציוניים עם הממסד הבריטי, ולשחרור הארץ בכוח המרי העברי.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91...%A0%D7%99%D7%9D

בזמנו קראתי גם מאמר שלם שדן בעיצוב הזכרון דרך השפה ועל הבחירה להפוך את המונח "בריון" למשהו שלילי.
זה היה כמה ימים אחרי שקראתי כתבה של אחד השמאלנים במעריב שהכותרת שלה הייתה "ברית הבריונים" ומתחת היו תמונותיהם של אסד, אחמדינג'ד וקים ג'ונג איל או און, לא זוכר אם זה היה פרה או פוסט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2012, 09:41
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "זה מה שמפריע לך? וזה שהוא..."

תודה רבה פאקטשלי,ממש לא סכסכנית

אני עשיתי כמה שינויים בברית, גולני עוד יחזור ובגדול אך כרגע נבצר ממנו מלהיות בברית. אביעד נהיה מכור רק לדמאפ ואין לו זמן לברית לכן הוא גם הוצא מהברית.

אין שום משקע ביני לבין המנהל המכובד גולני. גולני הוא מאושיות אתר פרש. סמל לציונות, יהדות, אהבת הארץ, הגנה על המולדת וריווזיוניסט למופת.

כך הוא הדבר, אני מאחל לגולני להיות רכז פרומים בעתיד אך הוא יודע שמקומו בברית הוא טבעי וברור ובכל אימת שירצה או הברית תזדקק לו, הוא יוחזר לאלתר.

כל ניסיון להציג את העניין כסכסוך בין הברית לבין גולני הוא הצגת שווא וניסיון לפגוע בחברות של גולשים מהסוג שצריך יותר במדינה הזו.

המשך יום נעים.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 24-09-2012 בשעה 09:45.
ישן 24-09-2012, 14:58
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
רגע, לאט ומההתחלה.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "I really don't get it oh wise..."

ג'יש כתב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
...לעולם לעולם אתנהג לבחורות בכבוד ולא כמו ל"דיפוסבל פיס אוב מיט?" ...

ואז אתה כתבת:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
"דיפוסבל פיס אוב מיט?" ...

?

ואז המשכת וכתבת:
ציטוט:
מה פירוש המילים שרשמת.

אז החלטתי לסייע בתרגום המילים שכתב ג'יש באנגלית באותיות עברית, וכתבתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
disposable piece of meat

מסיבה כלשהי גולני חשב שאני מתלוצץ (באמת שאני לא יודע למה), וכתב לי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
Well played my friend, very well played...

מכיוון שלא הבנתי מה היה כל כך מוצלח במהלך שלי, כתבתי לו:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
I don't get it...
נראה לי שלזה טימון באמת התכוון.
(באדום תיקון של טעות הקלדה בהודעה המקורית).
ועכשיו אתה כותב לי:
ציטוט:
I really don't get it oh wise benny

אני לא ממש מבין מה הולך פה...

ישן 25-09-2012, 20:04

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "וואלה? אנחנו מדברים על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וואלה? אנחנו מדברים על הקומוניסט שלמד במזרח גרמניה, הוא יותר קרוב לימין הישראלי מאשר לשמאל הבולשביקי? שלא לדבר על זה שהוא נוצרי.. אה כן, ובוגד, להזכיר לך מאיפה יצאו הבוגדים בישראל?

בכל מקרה, הנה עוד הוכחה שאתה לא מבין הלצות (גם אם יש בהן אמת).

כאשר אתה מתכוון למה שאתה אומר, זה א משנה אם אתה אומר את זה כדי להתלוצץ או כדי להעביר נקודה. אתה לא יכול לצפות לכך שעקצות שלך ישארו ללא מענה, רק משום שכל מטרתן הייתה לעקוץ, נכון?

ולגבי בשארה - הוא בראש ובראשונה לאומן, ורק אחר כך כל דבר אחר, ולכן הוא דומה מאוד בעייני ללאומנים מהצד הימני של המפה הפוליטית בישראל. מהצד הזה, אגב, יצא גדול הבוגדים במדינה, רוצח ראש הממשלה.
מאותו הצד יצאו גם בוגדי האלטלנה.*

* זו הלצה, אבל אני מתכוון לזה. עכשיו תתאפק.

ישן 25-09-2012, 22:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ולאומן שמאמין שהלאום עומד מעל..."

מוזר, ואתה לא חושב שהלאום מעל הדמוקרטיה? שיש זכויות שניתנות רק לבני הלאום שלך ולא לבני לאום אחר גם אם הם אזרחים? שביטחון המדינה (מדינת הלאום שלנו) עולה על בערך כל זכות אחרת, כולל הזכות לחיים, לרכוש, חופש הביטוי, התנועה ועוד? השאלה היא כמובן המינון, אבל ביטחון המדינה בהחלט נמצא במקום רם ונישא.
אני יכול להודיע לך פה מעל דפי האתר שבמקרה בו הערבים יתרבו ללא סוף והיהודים יהפכו מיעוט, אני בהחלט מבכר דיקטטורה מאשר עלייה דמוקרטית שלהם לשלטון. לפי דבריך, אני חושש שאתה דווקא תאשר להם לשלוט.

שום מוסדות מדינה לא נפגעו מרצח רבין, תפסיק עם הפרופגנדה. ממשלת השמאל לא נפלה, בסך הכל עלה מחליף מאותה המפלגה, אפילו הסכמי אוסלו היקרים לך כך כך המשיכו. למעשה, אני משער שלולא הרצח רבין היה מובס (פרס הפסיד בקרב צמוד, לא הובס) וההסכמים היו נופלים, היות והיה מנדט לבטלם. שום דבר רועש לא קרה פה, לא הפכנו לדיקטטורה (רק תקשורתית..), לא פרצה מלחמת אזרחים ולא כלום, ממש כמו רצח נשיאים בארה"ב או רוה"מ שוודיה. רק בעיני אנשים היסטריים הרצח נופח ליותר ממה שהיה- רצח.
אז נחמד וטוב שמה שבעיניך הוא מה שבעיניך, רק חבל שהוא נשאר בעיניך בלבד.

ישן 25-09-2012, 23:41

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[font=Verdana][/font] מוזר,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

מוזר, ואתה לא חושב שהלאום מעל הדמוקרטיה?

ממש לא.
למעשה אני חושב שלאום הוא אחת מכמה דרכים מיותרות לחלוטין לחלק בני אדם לקבוצות, שעדיף היה לולא התקיימו. עם זאת, מכיוון שאי אפשר להפסיק לשחק במשחק הזה באופן חד צדדי, ועולם ללא לאומים ממשיך להיות חזון אוטופי ותו לא, אני משייך את עצמי ללאום היהודי, עם כל המשתמע מכך. אך לומר שהלאום הוא מעל הדמוקרטיה? (ואני לא מתכוון לדמוקרטיה במובן של שלטון הרב בלבד, אלא במובן הרחב יותר של המושג, שמציב בני אדם במרכז לפני כל דבר אחר) ממש ממש לא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שיש זכויות שניתנות רק לבני הלאום שלך ולא לבני לאום אחר גם אם הם אזרחים?

אכן יש כאלה זכויות. זה הכרח מהגדרתה של מדינת ישראל כמדינת לאום (לגבי עמדתי בסוגיה זו ראה סעיף קודם). האם זה אומר שהלאומיות נמצאת מעל הדמוקרטיה? ממש לא. במקרים מסוימים הדמוקרטיה בישראל מוותרת ללאומיות, ובמקרים אחרים הלאומיות לדמוקרטיה.
בדרך כלל (אם כי לא תמיד), האיזון בין השניים נראה סביר בעייני.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שביטחון המדינה (מדינת הלאום שלנו) עולה על בערך כל זכות אחרת, כולל הזכות לחיים, לרכוש, חופש הביטוי, התנועה ועוד? השאלה היא כמובן המינון, אבל ביטחון המדינה בהחלט נמצא במקום רם ונישא.

זה נכון לגבי כל מדינה בה אנשים משלמים מיסים ומגויסים לצבא בשביל להגן על המדינה. זה נכון גם לגבי מדינות שאינן מדינות לאום. כמו שאמרת, מינון הוא סוגייה מאוד חשובה. אי אפשר להגיד שבטחון המדינה באופן חד משמעי יותר חשוב מהזכות לחיים. אם כל אזרחי המדינה היו צריכים למות בשביל לשמור על בטחונה, הרי שלא היה ממש טעם בזה, נכון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני יכול להודיע לך פה מעל דפי האתר שבמקרה בו הערבים יתרבו ללא סוף והיהודים יהפכו מיעוט, אני בהחלט מבכר דיקטטורה מאשר עלייה דמוקרטית שלהם לשלטון. לפי דבריך, אני חושש שאתה דווקא תאשר להם לשלוט.

רב הסיכויים שבמצב כזה אני לא אהיה פה בכל מקרה. תחת שלטון דיקטטורי אני לא אחיה בשום מצב, גם אם מדובר בדיקטטורה יהודית, ובמדינה היהודית היחידה בעולם. מצד שני, אם המדינה תפסיק להיות יהודית, תיעלם הסיבה היחידה שלי לחיות דווקא פה ולא בכל מקום אחר, ולכן הערבים שינהלו פה את המדינה יצטרכו לעשות עבודה ממש טובה, בשביל שתהיה לי סיבה להישאר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שום מוסדות מדינה לא נפגעו מרצח רבין, תפסיק עם הפרופגנדה. ממשלת השמאל לא נפלה, בסך הכל עלה מחליף מאותה המפלגה, אפילו הסכמי אוסלו היקרים לך כך כך המשיכו. למעשה, אני משער שלולא הרצח רבין היה מובס (פרס הפסיד בקרב צמוד, לא הובס) וההסכמים היו נופלים, היות והיה מנדט לבטלם. שום דבר רועש לא קרה פה, לא הפכנו לדיקטטורה (רק תקשורתית..), לא פרצה מלחמת אזרחים ולא כלום, ממש כמו רצח נשיאים בארה"ב או רוה"מ שוודיה. רק בעיני אנשים היסטריים הרצח נופח ליותר ממה שהיה- רצח.

ראש ממשלה הוא מוסד מדינה כשלעצמו, ורצח שלו מהווה פגיעה קשה בדמוקרטיה, שהיא מאבני היסוד של המדינה. אם היום רב האזרחים בישראל רוצים שביבי יהיה ראש ממשלה, ומישהו קם ורוצח אותו, אותו אדם פוגע בזכות של אזרחי ישראל לבחור לעצמם ראש ממשלה (כן, גם אם השלטון נשאר בידי הליכוד).

ישן 26-09-2012, 08:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "..."

"לאום הוא אחת מכמה דרכים מיותרות לחלוטין לחלק בני אדם לקבוצות".

מפתיע, זה בכלל לא נשמע כאילו קרל מרקס מדבר דרכך כמו פיתום. טוב, זה כבר סוגר לנו בערך את רוב הדיון, וחוזר למה שכתבתי קודם.

לו בטחון המדינה לא היה חשוב יותר מהזכות לחיים, לא היינו מחסלים מחבלים. מי שמבכר את הזכות לחיים מעל הכל לא יכול להחזיק מדינה.

דעתך על סוג המדינה בה תרצה לחיות לא מפתיעה אותי, האמת, מבחינתך כנראה אין הבדל בין לגור בדמוקרטיה יהודית לבין דמוקרטיה קנדית, הרי מה שחשוב לך זאת הדמוקרטיה ולא הלאום. ולכן לא ברור לי מדוע לא בקנדה, או כל מקום אחר שלפי כל קריטריון אובייקטיבי טוב לחיות בו הרבה יותר. ציוני ירצה לחיות במדינת היהודים,לא רק בדמוקרטיה יהודית. אגב, ליברמן לפחות מנסה למנוע את המצב הזה, אבל מבחינתך הוא סתם לאומן...

ולבסוף- אתה שוב חוזר לתעמולה. לא קרה שום נזק דמוקרטי למדינה. ארה"ב לא קרסה לאחר רצח קנדי, או כליאת האזרחים היפנים, או ועדת מקארתי. ישראל לא קרסה לאחר רצח רבין, ולא תקרוס גם לאחר רצח ראש ממשלה מהימין. דמוקרטיה שתקרוס ממקרים כאלו כנראה מעולם לא היתה מספיק חזקה כדי לשרוד בלי קשר.
וכן, לרצוח ראש ממשלה זאת פגיעה בזכותם של אזרחי המדינה לבחור, אבל מה הקשר בין זה לבין בגידה? אתה סתם מנסה להסיט את העניין מכך שכל הבוגדים בישראל היו ערבים או שמאלנים (בוגדים אידיאולוגיים, תמיד יהיו בוגדים בשביל כסף הרי, אבל תאוות בצע היא דבר שמשותף לכולנו).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר