לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2012, 21:51
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Mr.K שמתחילה ב "תודה! לדעתי הפתרון היחידי הוא..."

זה לא עניין של "חוקיות" בעריכה. אני פשוט רוצה ללמוד לבצע את זה הכי טוב שאפשר בצילום. העריכה לא רלוונטית לעניין. לא בגלל שאני מזלזל במקצוע העריכה, אלא מכיוון שאני צלם חובב ולא עורך וגם מכיוון שעדיין לא למדתי לערוך כמו שצריך (לא יצא לי להקדיש לזה זמן לצערי). לאחר שהצילום יבוצע בצורה הכי טובה, לעורך (שזה יהיה אני כאשר אלמד לערוך) תהיה עבודה יותר קלה.

תחשוב על זה כמו על סרט שמצלמים. כל צלם יודע שהעורך יבחר רק אחוז מאוד מאוד קטן מהצילומים בהתחשב בכך שלא כל סצנה בכלל נכנסת לסרט ובהתחשב בעובדה שיש יותר מצלם אחד על הסט. לצורך העניין אם הצלמים יחפפו בעבודתם מידי פעם, העורך יעבוד יותר קשה ויש סיכוי מאוד גדול שיגיע לתוצאה לא פחות טובה גם אם לא היו מחפפים מידי פעם.

הרעיון המרכזי בכל החפירה שלי הוא שצלמים צריכים למקסם את הביצועים שלהם גם אם הם יודעים בוודאות שיגיעו לתוצאה זהה ע"י עריכה.

עכשיו לענייננו. לדעתי כן אפשר להגביר את ההצללה בזמן הצילום. אולי זה לא יהיה מושלם, אבל בהחלט יגביר את ההצללה. אם אני לא טועה, סגירת הצמצם כמה שיותר מגדילה את הקונטרסט בצילום, כי כאשר אתה סוגר את הצמצם זה מחשיך באופן משמעותי את האובייקט, אבל כמעט ולא פוגע בתאורת הרקע כיוון שהיא מאוד חזקה (אתה הרי מצלם מול מקור אור).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2012, 11:36
  משתמש זכר Mr.K Mr.K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "זה לא עניין של "חוקיות"..."

טוב מאוד שאתה חושב שצריך להוציא מקסימום מהמצלמה, אני גם באותו הראש שלך, ולכן אמרתי "וכמובן שהתמונה עצמה צריכה להכיל כבר את הבסיס של ההצללה", ולא לצלם מיליון תמונות ולבחור אחת בסוף ולערוך אותה זאת לא הדרך.
עריכה זה לא קסם, את התמונה אתה צריך לייצר עם המצלמה ולא עם פוטושופ או מה שלא יהיה, כמו שאמרת.
לדעתי סגירת הצמצם לא תביא לקונטרסט הרצוי במצב הספציפי שאני הייתי בו למשל.
לגבי זה שאתה לא יודע לערוך, לדעתי כדאי לך מאוד לנסות, זאת בעצם לא עריכה כמעט זה רק משחק של סקלה ימינה ושמאלה ותראה את התוצאה, אותו הדבר על בהירות, אפילו הדבר המאוד קטן הזה יכול לשנות לך את התמונה מקצה לקצה, טוב אולי הגזמתי אבל כן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-10-2012, 14:39
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "מצטער שאין לי הרבה להגיד...."

מניסיון שלי צריך
צילום מול מקור אור ישיר (שמש, מנורה חלון וכו')

לכוון את המצלמה בצורה כזו
רגישות ISO נמוכה (100-200)
צמצם פתוח רגיל (4-7)
מהירות תריס מהירה יחסית (כמובן שבתנאי צילום יותר חשוכים מהירות התריס יכולה לעלות)

התאורה צריכה להגיע מהגב של האובייקט, כך שבזמן צילום יהיה "צל" על החיישן

הרעיון הוא להתפקס על האובייקט, ולשחק עם מהירות התריס בצורה כזו שהאובייקט יצא חשוך מספיק והרקע מואר דיו, (ניתן לשים את הצמצם על אוטומט בהתחלה)

אם מהירות החשיפה איטית מידי הרקע ישרף והאובייקט יצא מואר

בהצלחה,
מחכה לראות תמונה שצילמת

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר