לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2012, 11:51
צלמית המשתמש של Duckion`
  Duckion` Duckion` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי א**לת שמתחילה ב "קנון 550d ?!"

אני אישית לא כל כך מתעסק עם קנון אז אני לא יכול לענות לך על הרבה מהשאלות,
אבל בנוגע לזום, זה לא נכון לבדוק אותו כבר לפי X10 או X3 כי הזום מתחיל באורכי מוקד שונים ונמשך עד אורכי מוקד שונים, מצלמה של 18-200 מגיע עד 200 מ"מ שזה מן הסתם פחות מ300מ"מ אבל עדשת 70-300 היא עדשת X3 לאומת ה18-200 שהיא X11 בערך

לכן יותר נכון ללכת לפי אורך מוקד, כדי לגלות מה היה אורך המוקד שלך במצלמה הקודמת צריך לראות מה האורך מוקד בעדשה ואז להכפיל במקדם ההכפלה של החיישן כך תוכלי למצוא מה היה ערכי העדשה של המצלמה הקודמת שלך

או פשוט לבדוק באתר כמו dpreview

האורך מוקד של המצלמה הקודמת שלך היא 36 – 360 mm
18-55 זה לא בידיוק עדשה עם זום ולכן זה גם לא ממש יתקרב לזום שהיה לך במצלמה הקודמת

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2012, 19:17
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי א**לת שמתחילה ב "קנון 550d ?!"

אנסה לענות על כל השאלות ששאלת פה.

אורך מוקדם
כדי לפשט לך את כל עניין אורך המוקד, אסביר לך את זה כך:
במצלמת Full Frame (חיישן בגודל מלא - 35מ"מ) אורך מוקד של 50מ"מ יתן לך פרספקטיבה של מה שאתה רואה במציאות פחות או יותר. זאת אומרת ש-100מ"מ זה X2 ממה שאת רואה במציאות, ו-200מ"מ זה X4 ממה שאת רואה במציאות, וכן הלאה...

לקנון 550D אין חיישן בגודל מלא. יש לה חיישן בגודל של 23מ"מ אם אני לא טועה. מה שאומר שהצילומים שלך יהיו ביחס הגדלה של X1.5 בנוסף ליחס ההגדלה שנותנת לך העדשה. למשל צילום באורך מוקד של 200מ"מ בקנון 550D ייתן לך יחס הגדלה של X6 ממה שאת רואה במציאות בעיניים.

אני מקווה שלא בילבלתי אותך עוד יותר עם ההסבר הזה. בכל מקרה, אני ממליץ לך להתעלם מכל יחסי ההגדלה האלה ולהתחיל לדבר במונחים של אורך מוקד בלבד. ברגע שתתחילי לצלם עם מצלמת DSLR את כבר תרגישי בעצמך את יכולות הזום שלך.

איכות תמונה
מצלמת DSLR ככלל תמיד תביא לך איכות תמונה גבוהה יחסית למצלמות קומפקטיות או ממצלמות סמי- מקצועיות, אבל כדי למקסם את האיכות של התמונות שלך כדאי לך לקנות עדשה איכותית במסגרת התקציב שלך. עדשה איכותית משפרת באופן משמעותי את איכות התמונה במצלמה.

מהירות צילום
מהירות הצילום של המצלמה הוא כ-4 תמונות בשניה. ככלל הפלאש מאט את מהירות הצילום בכל מצלמה, אבל את יכולה לשפר את מהירות הצילום גם עם הפלאש במידה ואת לומדת לעבוד ביעילות עם הגדרות ידניות.

באיזה הגדרות אני משתמש במצלמה
אני נוטה להחליף בין מצבי הצילום. יש שלושה מצבי צילום עיקריים שלדעתי צריך להשתמש בהם: עדיפות צמצם, עדיפות תריס, וצילום ידני מלא.

במצב ידני אני משתמש בדרך כלל בתאורה שאינה טבעית. במצבי הצילום האחרים אני משתמש בתאורה טבעית בלבד. איך אני מחליט מה צריך? ובכן, תלוי מה אני רוצה להשיג בצילום. צריך לצלם הרבה, לצבור ניסיון, לקרוא הרבה מאמרים על צילום באינטרנט בשביל להבין איך ליישם הכי טוב את הטכניקות.

אני מצלם קרוב לשלוש שנים ועד היום אני לא מצליח לשלוט כמו שצריך בטכניקות, שהן מובנות מאליהן בשבילי, כי אני לא מצלם הרבה. הכי חשוב לצלם כמה שיותר. בסופו של דבר תבצעי את כל הדברים הטכניים האלה בטבעיות בלי לחשוב עליהם אפילו.

כמה זמן הסוללה מחזיקה
זה כמובן תלוי בכמה את מצלמת. יכולות להיות שלא תצטרכי לטעון אותה כמה ימים, כי את מצלמת ממש מעט, ויכול להיות שהיא תיגמר לך תוך כמה שעות, כי פשוט צילמת ברצף אין ספור תמונות

בכל מקרה, במצלמות DSLR יש סוללות ליתיום ואלה סוללות מאוד חזקות שיכולות להחזיק יחסית הרבה זמן.

מקווה שלא פיספסתי אף שאלה.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 18-10-2012 בשעה 19:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר