לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2012, 04:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תמימות דעים בתקשורת האמריקנית: לא ייאמן, אבל רומני מוגדר כמנצח העימות

סקר בזק שערכה CBS אחרי העימות, נותן את התוצאות הבאות: 46% מהצופים נתנו נצחון לרומני, 22% לאובמה, ו-32% אמרו שהיה תיקו.
http://www.nationalreview.com/corne...mney-rich-lowry

להלן כמה ציטוטים שהביא האתר www.hotair.com מפי כתבים ופרשנים שאינם בדיוק עויינים לאובמה:
כריס מת'יוז מMSNBC:

פרשן NBC צ'אק טוד:

פרשן "טיים" מארק הלפרין נותן ציונים לשני המתנודדים

הפרשן השמרני (והמאוד פרו ישראלי) ביל קריסטול, מגדיר את הופעת רומני כטובה ביותר של רפו' בעשרים שנה האחרונות - דהיינו מאז רייגן

רייצ'ל מאדו (פרשנית אולטרה-שמאל) מגדירה את העימות כ"תיקו"

אנדרו סאליבן (פרשן אולטרה שמאלי, אנטי-ישראלי עד לגבול האנטישמיות ומעבר לו) טוען שהופעת אובמה עלולה לגרום לו נזק גם בקרב עצמאים שלא שקלו להצביע רומני קודם לכן

ההופעה של אובמה זעזעה רבים בשמאל - אבל הם מצאו אשם: - ג'ים לרר (המנחה העדין, שניווט עימות לא קל, באופן סביר לגמרי). מסתבר שהוא מתחנף למיט רומני, וביל מאהר (קומיקאי שמאלני שנוהג למצוא את רוב הדאחקות שלו על הרפו' באזור בית השימוש), צייץ בטוויטר שלו ללרר ש"אתה לא צריך לפחד מרומני. הוא לא יכול לפטר אותך". גם מאדו כועסת על לרר, כמובן...

תוספות בעריכה:
לינק לפוסט המעניין של אללה פאנדיט על נצחון רומני (זרוע צילומי מסך של כותרות, ולינקים רלוונטיים) :
http://hotair.com/archives/2012/10/03/romney-wins/

הוא גם מעדכן שבסקר בזק של CNN, קבעו 67% מהצופים שרומני ניצח, ו025% נתנו ת'נצחון לאובמה. בשאלת מי נראה כמנהיג חזק יותר, קיבל רומני 58% ואובמה קיבל 37%

----------------------------------------------------------------------

התרשמות אישית: הייתה הופעה טובה מאוד של רומני, ולמרבה ההפתעה, אובמה אכן הופיע לא כ"כ טוב. בהתחשב בכך שבאמת מדובר בסופרסטאר בכל הנוגע להופעות טלוויזיוניות, ההססנות שלו, שלעתים נראתה כמו העדר שליטה מלאה בחומר (רומני שלט בפרטים באופן גמור ומוחלט), נראתה רע. אני כמובן מוטה לחלוטין, אבל בכנות לא ציפיתי להופעה כ"כ בינונית של אובמה. היא הייתה כ"כ חלשה, שהבלוגר של הוטאייר "אללהפאנדיט" (שבמהלך העימות העלה ניחושים לגבי הספין התקשורתי שבו ייאחזו בתקשורת כדי להציג את אובמה כמנצח), טען שלא היה ספין כזה - כי פשוט לא היו נקודות חזקות בהופעה של אובמה. קשה שלא להסכים עימו...

אין לי מושג מה המשמעות של העימות, אבל זה בטח לא רע...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2012, 05:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני לא מופתע מחולשת אובאמה בעימות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תמימות דעים בתקשורת האמריקנית: לא ייאמן, אבל רומני מוגדר כמנצח העימות"

מעולם לא הייתי מאלה שהתלהבו מהרהיטות או הכריזמה שלו. מבחינתי הוא בינוני לגמרי משתי בחינות אלה גם יחד. בעיני הוא סוג של כתם רורשך שכל אחד רואה בו מה שהוא רוצה. זה שרומני לא היה גרוע יותר זו ההקלה.
ואגב, לפני העימות דווקא הזהירו מפני הטיה של לרר לטובת אובאמה. לרר עובד עבור PBS- שקיומה תלוי במידה רבה בתקציב נדיב שהיא מקבלת מהמימשל האמריקאי. רומני הכריז בבירור שהוא מעונין לקצץ באותו תקציב כך שללרר דווקא אינטרס אישי (לכאורה) בניצחון של אובאמה. מצד שני, שמו מצלצל כיהודי אז בטח שהוא שותף לאיזו קונספירציה נגד אובאמה (מה, לא? הבה נישאל את ג'רמי רייט...).
ישן 04-10-2012, 16:21
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זאת כמובן דעת הרוב. אני מתקשה לראות את זה.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא מסכים - אני חושב שהוא מאוד טלגני - לא קלינטון, אבל קרוב"

בעיני הוא לא בר השוואה מבחינות אלו לנשיאי עבר כמו רייגן, קלינטון או קנדי. האמת? אפילו נחות מבוש האב או ניקסון. נכון, הוא גבר נאה ללא ספק וחביב ומעורר אהדה כשמדובר בתיקשורת אינטימית יחסית (יענו, בראיונות בתיקשורת). אולם, הוא בעיני לא מבריק, לא מקורי, לא באמת כריזמטי ולא רהוט. בתור אחד שהרבה לעמוד מול קהל אני יכול להעיד שמי שמדבר כמוהו (לאט ולוקח את הזמן בין מילים) איננו מתנשא כפי שחושבים בטעות רבים ממתנגדי אובאמה ("מדבר אלינו כמו לילדים מפגרים") אלא פשוט לא שולט מספיק בחומר ולא חושב מהר מספיק ומספיק בביטחון. כנ"ל מי שמרבה כמוהו בביטויים חוזרים וחסרי משמעות שכל מטרתם להרוויח זמן לחשוב-ע"ע המשפט שמזוהה אצלי יותר מכל עם אובאמה:
"Let me be very clear...."
אני כמובן מתייחס כאן רק לתכונות הרלוונטיות לנושא. אני חושב שבגדול הוא כן אדם אינטליגינטי ופיקח. הבעיה איתו כנשיא היא פחות היכולות הבסיסיות ויותר האידיאולוגיות שמנחות אותו.
ישן 04-10-2012, 08:10
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תמימות דעים בתקשורת האמריקנית: לא ייאמן, אבל רומני מוגדר כמנצח העימות"

הקלטתי את העימות מכיוון שהוא התחיל בשלוש לפנות בוקר (שעון ישראל) וכרגע סיימתי לצפות בו. העימות (שעסק בענייני כלכלה ותפקיד הממשל הפדרלי) נמשך שעה וחצי כאשר לאורך כל הדרך מיט רומני פשוט לא הפסיק להרשים.

א. לרומני יש את הדבר הזה שמכנים אותו הקול הנשיאותי. הוא הפגין שילוב של: רהיטות, סמכותיות, בקיאות עמוקה בפרטים, עמידה על שלו בנחישות (אך לא בדורסנות) ואנושיות. אני משוכנע שכל אדם שפוי שצפה בעימות הזה מסוגל לדמיין את רומני יושב על הכיסא בחדר הסגלגל ועושה את העבודה בצורה המקצועית ביותר שניתן לדמיין.

ב. שפת הגוף של רומני והאנרגיות שהוא שידר היו מעולות. מצד אחד היה לנו את אובמה שהיה מאופק וקצת נוקשה ומצד שני היה לנו את רומני שהפגין התלהבות ותשוקה גדולה להעביר את המסרים שלו.

ג. כאשר רומני אמר לאובמה משהו בסגנון: "יש לי חמישה ילדים ככה שאני רגיל לזה שמישהו אומר שוב ושוב את אותם דברים גם כשזה לא נכון" (והוא אמר את זה בצורה שהרגישה לא מתנשאת) הרגשתי כאילו צפיתי ברוקי בלבואה מכניס את האגרוף החזק הראשון לאפולו קריד והקהל (שבהתחלה התבקש להפגין איפוק) התחיל לצחוק.

ד. רומני הפגין בקיאות פשוט מעלפת בפרטים ולא ניסה להתחמק מאף כדור שאובמה זרק לכיוונו. תוך כדי העימות הוא רשם על נייר דברים שאובמה אמר ואז תקף אותם נקודה אחר נקודה. דווקא אובמה היה זה שהתחמק מלהתמודד עם ביקורת כאשר רומני הטיח בו שהוא אחראי להטבות בהיקף מפלצתי לתעשיות הירוקות (ועקץ אותו שמשם הוא מקבל תרומות) שלא הוכיחו את עצמן תוך שאובמה תוקף הטבות קטנות יותר שניתנות לתעשיית הנפט תוך שהוא מתעלם מכך שההטבות האלה ניתנות כבר שנים תחת כהונות של נשיאים רפובליקנים ודמוקרטים.

ה. היו לרומני המון רגעים טובים - ההתייחסויות לכך שלרומני (כמושל מסצ'וסטס) יש רקורד מוכח ומרשים של קידום חקיקה תוך שיתוף פעולה דו-מפלגתי (בעוד שאובמה ניסה לכפות חקיקה על אפם וחמתם של הרפובליקנים) ולכך שמערכת החינוך במסצ'וסטס מדורגת בתור אחת המצטיינות באיחוד היו רק חלק מהדברים שנתנו תחושה חזקה שהאיש יכול לעשות עבודה טובה יותר מהנשיא הנוכחי אילו רק יתנו לו את ההזדמנות.

חשבתי שהעימות יהיה משעמם כי שני המתמודדים לא ירצו לומר משהו שיתסיס את המתלבטים אבל העימות היה מאוד אנרגטי (בזכות רומני) ומהנה לצפייה.

וכן, רומני לגמרי ניצח
ישן 04-10-2012, 19:32
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הרפובליקנים בעד היהודים..."

בניסיון המאוד צר שלי הייתי עד לזה אישית.

המחנה קיץ שהייתי בו במישיגן כונה בפני המקומיים כ"jew camp" (על אף שלא היה זה מחנה יהודי בצורה רישמית).

בהתחלה כשיצאנו מהמחנה הייתי משתדל להסתיר את המוצא שלי ככל שניתן (בעיקר דואג שמדריכים אחרים ממדינות זרות לא יפלטו שום דבר) עד שפעם אחת מישהו פלט משהו והופתעתי לראות תגובה כל כך חמה ואוהבת (עד רמת נבוכות)

בקשר ליהודים - גם בראיה מאוד צרה של חברים בפייסבוק וקצת ממה ששמעתי מהם - רובם דמוקרטים ואם היו משתתפים בבחירות בארץ סביר להניח שהיו מצביעים ליכוד.

בנושא לא קשור כל כך אבל הזכיר לי בגלל ארה"ב - אני חושב שכבר כתבתי את זה פעם, יצא לי להיות בכנס שדרות שאפשר לראות בו נוכחות דיי מוגברת של ח"כים מהליכוד: רוב הפוליטקאים מכל המפלגות מאוד לא הרשימו אותי בלשון המעטה, יש שניים שעל אף שדעותיי שונות לחלוטין משלהם הייתי מאוד שמח לראות בעמדות משפיעות יותר בממשלה ובכנסת - מישהו בכיר בתנועת הליכוד האמריקאית שאינני זוכר את שמו לצערי, אבל מאוד קינאתי בזה שהוא פועל בפוליטיקה האמריקאית ולא הישראלית. וציפי חוטבלי שבניגוד לכל ח"כ אחר שהיה שם, נראה שהיא דיברה לעיניין ואף הבינה בנושאים שבהם התבטאה.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 04-10-2012 בשעה 19:45.
ישן 04-10-2012, 18:51
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
אני באמת לא מבין מדוע עדיין היהודים בארה"ב מצביעים ברובם לדמוקרטים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בהתחשב בנטייה המסורתית של..."

ובלי קשר בכלל למי עומד בראשם
בקשר לנסיון של הרפובליקנים להפגין חום כלפי היהודים לעומת ההיספאנים והשחורים
התשובה די פשוטה ברגע שמועמד רפובליקני יעשה זאת דהיינו יפגין חום ואהבה כלפי היספאנים ושחורים ויהיה עויין ליהודים הוא כבר לא יהיה מועמד מטעמם
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בהתחשב בנטייה המסורתית של היהודים האמריקאים לכיוון הדמוקרטי אני מתקשה להבין איך זה שהרפובליקנים לא פיתחו כלפיהם עוינות. לפעמים זה נראה כאילו הרפובליקנים יוצאים מגדרם כדי להפגין חום כלפי היהודים (וישראל) ואני לא מזהה ניסיון זהה לתת את אותו חיבוק חם לקהילה הלטינית ו/או השחורה למרות שיש שם הרבה הרבה יותר קולות.
ישן 04-10-2012, 19:35
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

נאום ראשון של ברק אובמה לאחר העימות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקור: YNET

הטענה של אובמה מאוד מעניינת. הוא למעשה אומר שהוא הפסיד בעימות למישהו שיש לו חזון טוב יותר לגבי אמריקה, שהוא הפסיד למישהו שהציג פתרונות טובים יותר לאתגרים שארה"ב מתמודדת איתם, שהוא הפסיד למישהו מרשים יותר ממנו - אבל המישהו הזה לא אמיתי. זה כאילו הוא אומר: "נכון, יש חלופה אחרת שהינה יותר טובה ממני והחלופה הזו יכולה להביס אותי אבל רומני רק העמיד פנים שהוא מאמין בדברים שאמר במהלך העימות אז אל תאמינו שהוא החלופה הטובה הזו".

שוב, זו טענה מעניינת שלא גורמת לאובמה להיראות טוב כי בשורה התחתונה הוא למעשה מכיר בזה שיש שם בחוץ סט של רעיונות שטובים משלו.
ישן 04-10-2012, 19:42
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "נאום ראשון של ברק אובמה לאחר העימות"

לא שאני לא חושב שהמשפט הזה לא אידיוטי (אתה נשיא ארה"ב, אתה לא מסוגל להוציא משפט טוב יותר מ"זה לא הוגן הוא רימה"(לקרוא כילד בן 6)?)

מה שכן, אני בטוח שלמועמד לנשיאות יש עמדה טובה הרבה יותר בעימות - הוא יכול להבטיח מה שבא לו והוא לא חייב להציג שום קבלות.

אבל (וזה אבל גדול), אלו חוקי המשחק ואובמה יודע את זה. הוא נהנה מהיתרון הזה בעבר (על אף שלא התמודד מול נשיא מכהן, היה לו את יתרון האופוזיציה) - זה לא תירוץ ללמה הוא נכשל בעימות.

בתחושה האישית אבל, אני לא מבין מה ההתלהבות הגדולה מרומוני, אני לא בטוח בכלל בבטחון הרב שנותנים בכך שהוא יהיה תומך ישראל נלהב.

ישן 04-10-2012, 20:22
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "לא שאני לא חושב שהמשפט הזה לא..."

מבחינתי, ברומני יש משהו (מבחינת תפיסת עולם כלכלית) שמזכיר לי את נתניהו. שניהם לא אוהבים את הקונספט שאומר "בואו נגדיל את החוב הלאומי שלנו כדי שהדור הנוכחי יוכל לחיות ברמה גבוה מזו שהוא מסוגל לייצר בעצמו ונדפוק את הדורות הבאים שיצטרכו לשלם את החשבון". כאילו, אַחֲרַי הַמַּבּוּל. הדבר שמפחיד אותי באנשים מן הסוג הזה (גם שלי יחימוביץ' היא כזו) זה שאין להם קמצוץ של מושג שהם כאלה. הם רוצים לפתור בעיות ע"י זה שהם ישפכו עליהן כסף. הם כמו אישה שלא מבינה מה רע בלחיות על מינוס של 100,000 ש"ח בבנק כי החיים נראים לה יפים כל עוד הבנק לא סוגר לה את ברז הכסף.

מבחינה מדינית/ביטחונית - אובמה הפך את ארה"ב למשהו רופס ועלוב. נמר של נייר. ארה"ב לא קיימת יותר כישות מרתיעה. האם איראן וסוריה היו מכסחות למפגינים/למורדים את הצורה באותה צורה ברוטאלית אילו ארה"ב לא הייתה מאבדת את המעמד שלה?האם איראן הייתה מרשה לעצמה לצפצף על העולם ולרוץ לגרעין אילו ידעה שבעל הבית בארה"ב עלול להשתגע? רומני עושה רושם של אחד שיודע לדפוק על השולחן כשצריך. הוא מדבר על להחריף את הטון מול סין ומהקלטת שדלפה לא מזמן עולה שיש לו הבנה מאוד טובה של מורכבות העניין הזה של הקמת מדינה פלסטינית. הוא הפגין הבנה לחששות הישראליים שמדינה כזו תהווה איום ביטחוני על ישראל. רומני יהיה מתנה משמים מבחינת ישראל. עזוב את ישראל - מתנה לעולם.
ישן 05-10-2012, 11:15
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אוהד קטן מאד של אובמה,..."

זה פשוט לא נכון. ארה"ב יזמה המון מהלכים התקפיים לאורך השנים. הנשיא הנוכחי מתנהל לפי דוקטרינה שאומרת שארה"ב צריכה להתרכז יותר במה שקורה אצלה בבית ופחות במה שקורה בשאר העולם וגם כאשר יש משבר צריך להשתמש בכלים דיפלומטים כדי לפתור אותו. ארה"ב לא יכולה להיות מעצמה עולמית מובילה אם הממשל האמריקאי משדר לכל בריון בעולם שעצם הרעיון של פעולה צבאית אמריקאית (כתגובה למהלך פסול של הצד השני) מעורר אצלם סלידה. ארה"ב של היום כאילו אומרת: "אם לא מכוונים לנו אקדח לראש ואם לא הוכיחו לנו שהאקדח טעון בכדורים אנחנו לא מוכנים לעסוק באפשרות של פעולה צבאית".

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 05-10-2012 בשעה 11:37.
ישן 05-10-2012, 11:57
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "זה פשוט לא נכון. ארה"ב יזמה..."

היא לא יזמה המון, היא יזמה כמה (3 אם אני זוכר נכון) וחלק מהם היו כושלים ברמה זו או אחרת. בקיצור ארה"ב יותר נמנעה מלפעול מאשר פעלה ואני אתן כמה דוגמאות:

ב - 1973 נחטפו ונרצחו השגריר האמריקאי וסגנו בסודן, ע"י אנשי ספטמבר השחור. האמריקאים שידעו מי אחראי לרצח לא רק שלא פעלו נגד אנשי הארגון, הם גם לא פעלו נגד אנשי הפת"ח שהוא ארגון האם של ספטמבר השחור.

בשנת 1983, ובהפרש של מספר חודשים, פיצצו אנשי החיזבאללה את השגרירות האמריקאית ואת מבנה המגורים של הנחתים בלבנון. למרות שהאמריקאים איבדו יותר משלוש מאות בני אדם התגובה היחידה שלהם הייתה לברוח מלבנון.

ב - 1988 קדאפי הורה על פיצוץ מטוס PAN-AM מעל לוקרבי. 370 איש נהרגו אבל לקדאפי לא קרה כלום.

אלו רק 3 דוגמאות וזה בלי לדבר על הניסיון הראשון לפוצץ את מגדלי התאומים שלא הצליח, הפיגוע בבסיס האמריקאי בסעודיה וכו'. כל המעשים האלה נותרו ללא תגובה ולדעתי פשוט הפכו את ההרתעה האמריקאית ללא קיימת למעשה. אני מסכים שאובמה הוא הנשיא הכי גרוע מהבחינה הזו, אבל להגיד שאובדן ההרתעה הוא רק בגללו זה לא נכון עובדתית.

ישן 05-10-2012, 17:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אוהד קטן מאד של אובמה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני אוהד קטן מאד של אובמה, אבל אני חושב שאי אפשר להגיד שהוא זה הפך את ארה"ב לנמר של נייר. הוא סה"כ המשיך בקו שהתוו הנשיאים הקודמים והתחיל אי שם בשלהי שנות השבעים של המאה הקודמת. ארה"ב היא נמר של נייר כבר כמעט 40 שנה.

נשיאי ארה"ב הדמוקרטים הם נמרים של נייר, לא ארה"ב...

תשים לב מה קרה ביום שרוני ריי-גאן ז"ל הושבע (למקרה שאתה לא זוכר מי חשש והתקפל, לינק). סדאם טעה וחשב שבוש (הרברט ווקר) לא רציני, קיבל סופה במדבר. אוסמה חשב שבוש (ווקר) לא רציני, ראינו איך זה נגמר. נשיאי ארה"ב הדמוקרטיים, עם דגש מיוחד על קרטר וממשיך דרכו אובמה, הם אלה שהם נמרים של נייר.
אתה תראה את ההבדל אם רומני יבחר - סין תוריד הילוך מההצקות שלה ליפן למשל.

ישן 05-10-2012, 10:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
קירבה אידיאולוגית משפיעה באופן קבוע על אופי סיקור
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה הקשר בין מוטה לשקרנית?"

מספיק לקרוא את הדרך שבה ביבי מסוקר בעמודי החדשות (לא הדיעות) של "ישראל היום", כדי לדעת שזה עיתון שתומך בו ללא סייג.
כנ"ל מספיק לעבור על עמודי החדשות (או לשמוע כותרות ברדיו וטלוויזיה) כדי לדעת ששאר התקשורת עויינת אותו באופן חריף.

היו וישנן דוגמאות לסיקור שתכליתו ליצור תמונת מצב שאינה בהכרח המציאות. גם וגם פה. שם, למשל, ניתן לראות את סיקור פרשת סולינדרה (יותר נכון, העדר סיקור נרחב של פרשה זו) כדי לזהות מגמה של הגנה על הממשל, למרות שתקשורת אובייקטיבית אמורה לסקר אירוע חמור כ"כ. אצלנו ניתן לראות כיצד פרשיות אולמרט (שיואב יצחק דיווח עליהן לפני בחירות 2006) לא סוקרו בשום מקום אחר, עד אחרי שנבחר.

אין מה לעשות, הטייה תקשורתית מביאה לסיקור לא-אמין. לא משנה לאיזה כיוון ישנה הטייה - גם תקשורת ימנית לא תסקר באופן אירועים שיכולים להזיק לימין.
ישן 05-10-2012, 10:52
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
סיקור פרשת אולמרט החל כשהדבר הפך ל-חם ובעל עניין ציבורי גדול
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קירבה אידיאולוגית משפיעה באופן קבוע על אופי סיקור"

כמו גם במקרה משה קצב, ששמועות על מעשיו היו קיימות במשך שנים, ובסוף החליט אברמוביץ' להרים את
הכפפה. זה לא קשור להטייה, אלא לעניין ציבורי (אגב, למען ההגינות, בינתיים תיקי אולמרט רק מבזים את
הפרקליטות וגורמים לחוסר אמון מוחלט בה, אז אפשר להירגע...).

בכל אופן, יש גבולות שהתקשורת לא תעבור. אף אחד לא יטען שהתקשורת לא מוטה. מאידך, הכללות גסות
וצורמות גם לרוב לא עומדות במבחן המציאות, כמו דוגמת העימות בין אובמה ורומני, שאתה מתפלא שהכריזו
על הרפובליקני כמנצח. אנחנו כן מסכימים על כך שאותך הם כן הצליחו להפתיע. זו גם הסכמה.

ישן 05-10-2012, 11:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "סיקור פרשת אולמרט החל כשהדבר הפך ל-חם ובעל עניין ציבורי גדול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
כמו גם במקרה משה קצב, ששמועות על מעשיו היו קיימות במשך שנים, ובסוף החליט אברמוביץ' להרים את
הכפפה. זה לא קשור להטייה, אלא לעניין ציבורי (אגב, למען ההגינות, בינתיים תיקי אולמרט רק מבזים את
הפרקליטות וגורמים לחוסר אמון מוחלט בה, אז אפשר להירגע...).

בכל אופן, יש גבולות שהתקשורת לא תעבור. אף אחד לא יטען שהתקשורת לא מוטה. מאידך, הכללות גסות
וצורמות גם לרוב לא עומדות במבחן המציאות, כמו דוגמת העימות בין אובמה ורומני, שאתה מתפלא שהכריזו
על הרפובליקני כמנצח. אנחנו כן מסכימים על כך שאותך הם כן הצליחו להפתיע. זו גם הסכמה.
צודק. הפרקליטות היא שמתבזה.

בית המשפט שקובע שאולמרט לא ידע שהוא לא אמור לקבל מתנות בשווי עשרות אלפי שקלים ומעטפות מזומנים צודק לחלוטין. מאיפה הוא היה אמור לדעת את זה? עד פרשת אולמרט גם אני קיבלתי מעטפות מזומנים מדי יום ביומו ממכרים למיניהם ולא היה לי מושג שיש פה בעיה.

התקשורת שיצאה בכותרות נוסח "הוא זכאי" אחרי שאולמרט הורשע 'רק' בחלק מסעיפי האישום הגונה ואובייקטיבית לחלוטין. בשלב הבא: כותרות "הוא זכאי! מבוכה לפרקליטות! משה לדור תתאבד!" אחרי שאדם מורשע ברצח אבל נמצא זכאי בגניבת כבלים מהשכן...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:37

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר