לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2012, 06:45
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ישראל היום: האוניברסיטה העברית 'מציעה' לסטודנטים להתנדב בארגוני שמאל קיצון

http://www.israelhayom.co.il/site/n...tter=04.10.2012

"בצלם, זוכרות ומחסום ווטש הם רק חלק מהארגונים המוצעים לסטודנטים בפרויקט של הפקולטה למשפטים בי-ם". התרוץ של האוניברסיטה הינו לכנות כ'חברתיים' את הארגונים העומדים על התפר שבין שולי התומכים במדינה המממנת את האוניברסיטה לבין אהדה וסיוע לתעמולת הצד שמעבר לגדר.

'ארגונים חברתיים'? ודאי. הם הרי עוזרים מאוד לחברה הפלשתינית. אין ספק שהחומר שזוכרות מלקטות וציגות בדרכן המעוותת מסייע גם לחברה המוסלמית בכל המזה"ת להתאחד מול השטן הציוני.

אם רוצים לכבס שמאל קיצון הרי גם את בארות הכסף של החמאס ניתן לכנות 'קרנות צדקה', אולי תשלח האוניברסיטה העברית את הסטודנטים לכלכלה להתנדב גם בהנהח"ש של הקרנות הללו כסיוע חברתי ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2012, 17:40
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ישראל היום: האוניברסיטה העברית 'מציעה' לסטודנטים להתנדב בארגוני שמאל קיצון"

כמו היועץ של "שר הטבעות שני הצריחים" שבגד במלכו ובעמו בני הרואהן כדי לקבל חנינה שכוחות הרשע ישלטו בעולם, כך גם השמאל הקיצוני נוהג.
הנחשים הרכיכות האלה מאמינים כנראה שהכל ייגמר והאיסלאם יישתלט על העולם, הם כנראה יקבלו נקודות זכות מהשליטים החדשים על העזרה מבפנים. חיים בסרט. תהיו שפחות ועבדים במקרה הטוב, ומתחת לאדמה במקרה הרע כמו כל שאר היהודים בחזון אחרית הימים של האיסלאם.
אם זה היה תלוי בי, שום חופש ביטוי ושום כלום, חברי בצלם ומחסום ווטש היו מוצאים מחוץ לחוק ואף מקבלים קצת זמן נכבד בכלא על סיוע לאויב ובגידה במדינה.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 05-10-2012 בשעה 17:44.
ישן 06-10-2012, 22:43
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "רוב ראשי בצלם ציינו בפירוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
רוב ראשי בצלם ציינו בפירוש שהם בעד זכות השיבה, עמדה רשמית או לא עמדה רשמית אפשר לזהות בנקל שמדובר בארגון שהוא נגד קיומה של ישראל באופיה הנוכחי. ואם ארגון פועל כנגד אופייה של המדינה במוצהר אזי למדינה יש זכות מלאה לבעוט אותו מכל המדרגות, או לחלופין למחוק את כ"ך מרשימת הארגונים הבלתי חוקיים ולהפסיק את החד צדדיות.

יונתן דחוח הלוי ציין כי בצלם רואים בפיגועים כנגד חיילי צה"ל כדבר לגיטימי, הוא שאל בכירים בארגון והם לא ענו לו על כך....

אני מזהה בנקל בדיוק מה שהם עושים ומה שהם טוענים שהם מנסים לעשות...וזה:
כארגון ישראלי, מייחד בצלם את עיקר מאמציו לשנות את מדיניותה של ממשלת ישראל בשטחים שכבשה, להעמידה על חובתה לשמור על זכויות האדם של כל תושביהם, ולקיים בקפדנות את הוראות המשפט הבינלאומי.
כמעט כל השאר מעבר לרכילות ולחיטוט בזבל של חלק מאנשי הארגון זה פרופגנדא. הארגון הזה מעולם לא הרים יד ומעולם לא תמך בהרמת יד על אף אחד. אפשר לקרוא להם הזוים, אבל להגיד שהם תומכים בטרור או שצריך לסתום את הפה זה פאשיסטי לגמרי...

ישן 06-10-2012, 23:23

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "מה זה חיטוט בזבל? זה מה שראשי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
מה זה חיטוט בזבל? זה מה שראשי הארגון אומרים וזה מה שארגון בצלם אומר, הארגון טוען ירי מרגמות כנגד מחנות צבא הוא לא לגיטימי כי הוא יכול לפגוע באזרחים.. ראשי הארגון טוענים שפגיעה בחיילי צה"ל היא דבר לגיטימי, אז הם כן רואים בפעילות לא חוקית של רצח חיילים כדבר לגיטימי.. אני לא טוען שצריך לסתום להם את הפה, מה שאני טוען זה שאם לראשי ארגון בצלם ולבצלם עצמו יש זכות לראות בפעילות לא חוקית כנגד חיילים אז תן גם לצד השני לראות בפעילות לא חוקית כדבר לגיטימי ואל תפסול את ראשיו מלרוץ לכנסת.

בצלם תומכים ברצח חיילים? איפה בדיוק ראית את זה?
אם אין כוונה לסתום להם את הפה אלא סתם דיון על דעתך שלך או שלי עליהם אז אין לנו באמת ויכוח..

ישן 07-10-2012, 00:19

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-46326-00.html

ראשי בצלם ציינו במפורש שהם רואים בהרג חיילים כדבר לגיטימי ואם אינני טועה גם המנכ"לית השוותה את צה"ל לצבא הגרמני של הרייך השלישי... בצלם עצמו מגנה ירי לשטחי ישראל רק משום שהוא יכול לפגוע באזרחים ולא משום שזה סתם מעשה תוקפני לתקוף מדינה שכבר לא "כובשת".

אני לא נגד סגירת הארגון אבל אני חושב שזה יהיה ראוי אם לכל אחד שמקבל כסף ממדינה זרה יתנו לו תואר של סוכן זר שממנו יבינו את מי בידיוק הארגון מייצג.

סליחה, אבל הכותרת לכתבה שהבאת והכתבה עצמה (כמה לא מפתיע) לא תואמות.. בשום מקום בכתבה ראשי בצלם לא מציינים במפורש שהם רואים הרג של חיילים גדבר "לגיטימי"...
שני משפטי הפתיחה שלך אינם דברי ראשי בצלם אלא פרשנות קיצונית...ובמאמר מוסגר, אי אפשר להצמיד לארגון דברים שאמר יושב כזה או אחר שלו בנקודה מסוימת של חייו..לפי זה ישראל היא מדינה גזענית, שוברת ידיים ורגלייים, בעלות נטיות לכיבוש כל המזרח התיכון וכו' (מקבץ מציטוטי שרים וראשי ממשלות במהלך שלבים מסוימים של חייהם).
לסיכום:
הבדל גדול בין ההערות שנאמרו כאן על בצלם בתחילת הפוסט לבין מה שהוא באמת. לא תומך בטרור, לא הרים יד על אף אחד, לא מנסה להביא (במודע) לסיום מדינת ישראל.

ישן 09-10-2012, 01:02

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "מעניין , לא נראה לי שהייתי מקבל את אותה התשובה אם הדובר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ctua
היה פוליטיקאי מהימין. ובכל מקרה היית אמור לקרוא בין השורות של המשפט הנ"ל אבל זה לא קריטי.
מה שיותר קריטי הם דברים שראיתי במו עיני במהלך שירותי הצבאי הן בסדיר והן במילואים שנעשו ע"י "פעילים" בארגונים הנ"ל שהיו על הגבול של סיוע לאויב בזמן מלחמה. אולי הם לא היו שייכים ל"בצלם" אבל ל"נשות ווטש" דווקא כן...

קודם כל גם לארגוני "שמאל" יכולים להיות "תפוחים רקובים" שלוקחים את החוק לידיים ופועלים בהקצנה למדיניות הארגון הרשמית..
שנית, נשות ווטש זה באמת ארגון בעיתי יותר...אפשר לטובת הדיון להתייחס לבצלם בלבד, הם מעולם לא הרימו יד ולא פעלו נגד מדינת ישראל.

ישן 08-10-2012, 10:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
להצר את צעדיהם של שונאי המדינה ומזיקיה ולקרוא לזה סתימת פיות
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מה שמצחיק זה שאתה נורא אוהב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מה שמצחיק זה שאתה נורא אוהב לנצל את הדמוקרטיה כדי להטיף לסתימת פיות ואתה אפילו לא קולט את האירוניה

משול לקביעה כי חיסול פצצה מתקתקת זה בעצם הוצאה להורג ללא משפט ולמעשה מדובר ברצח!

אפשר להתפלפל הרבה במשמעויות השורה התחתונה שזכות מסוימת נלקחה ע"י בעליה שנות אור הרחק ממה שהיא באה לקיים והיא מעמידה בסכנה בין במישרין ובין בעקיפין את חייו של האחר.

ישן 08-10-2012, 11:26

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "להצר את צעדיהם של שונאי המדינה ומזיקיה ולקרוא לזה סתימת פיות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
משול לקביעה כי חיסול פצצה מתקתקת זה בעצם הוצאה להורג ללא משפט ולמעשה מדובר ברצח!

אפשר להתפלפל הרבה במשמעויות השורה התחתונה שזכות מסוימת נלקחה ע"י בעליה שנות אור הרחק ממה שהיא באה לקיים והיא מעמידה בסכנה בין במישרין ובין בעקיפין את חייו של האחר.

השאלה היא מי אילו שונאי המדינה שאתה מתייחס אליהם..שני הארגונים שללו הם כלל לא שונאי המדינה ואילו ארגוטנים שאתה תומך בהם הם בעיני שונאי המדינה... אז גם אם תאורטית צריך לסתום פיות למישהו הדיון למי הוא מסובך מאוד...לכן גם הנטיה (הרשמית לפחות) במדינה דמוקרטית היא לסתום פיות במקרים קיתוניים מאוד בלבד (לצעוק אש באולם צפוף וכו'..)
סתם לסתום פיות של הצד הפוליטי השני ולקרוא להם "שונאי ישראל" זה לחלוטין לא דמוקרטי ולא הפתרון הנכון.
בצלם ונשות ווטש הם (כארגונים.) לא שונאי ישראל כלל בעיני ואף ההפך, אם אתה חושב שהם כן תשתמש בשיח הציבורי, תבחא רוב בבחירות וכו'...לסתום להם את הפה זה בוודאי לא הפתרון.

ישן 08-10-2012, 12:08
צלמית המשתמש של רועי AZ

יפה! בעיניך לא בעיני ובעיני הרוב במדינת ישראל כן...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]משול לקביעה כי..."

מי שבוחר לתת תמיכה למי שמגדיר עצמו אויב ישראל מושבע גם אם סתם באמצעים כלכליים או בין כל סיוע כזה או אחר ולצורך ענייננו אפילו תמיכה הצהרתית.. מחייב את מדינת ישראל לפעולה.. אינני אומר משטרת מחשבות. אני אומר למנוע מהם להוציא אל הפועל את רצונותיהם.. זה הכל.

ישן 08-10-2012, 20:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

גם הזמנה לחקירה באופן תדיר וסגירת משרדים ואטימת מבנים - קביל וחוקי!
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]מי שבוחר לתת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
לא מסכים עם ההגדרות שלך אבל זה לא חשוב..כל עוד אין כוונה לסתום פיות אלא רק לגרום להם "לא להצליח במשימתם" בצורות קבילות וחוקיות (פירסום נגדי, בחירות וכו')...אז אין לנו ויכוח.

ואני מדבר על כלל הגופים המפרים אחד את השני בשנאה הזו.

ישן 08-10-2012, 17:14

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "שעוסק בטובת המדינה? ארגון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
שעוסק בטובת המדינה? ארגון שמסלף פעם אחר פעם דוח"ות שלו כנגד ישראל, שמשקר באופן די עקבי בדיווחים שלו כנגד ישראל, שמדביק עלילות דם מכוערות כנגד יהודים וחיילי צה"ל ושראשיו התבטאו בצורה אנטישמית כנגד המדינה ועוסקים באופן תמידי בהשחרתה, בלי בכלל לדבר על זכות השיבה ועל הסנקציות שחלק מראשיה דיברו עליו. אם אתה חושב שהארגון הזה עוסק בטובת מדינת ישראל אז מה אני אגיד לך...

קודם כל , כל מה שרשמת כאן נכון גם לגבי הארגון שנקרא "מדינת ישראל"...בהיסטוריה שלו הוא סילף דוחות, שיקר באופן עקבי הדביק עלילות דם והתבטא בצורה גזענית... כנ"ל לגבי המון ארגונים מהצד הימני של המפה... אבל עזוב זה לא העניין, דעתי על ארגון כזה או אחר היא לא מה שחשוב, העיקרון זה מה שחשוב, שמה שנראה לך כארגון שעוסק בטובת המדינה לדעתי עושה הפוך, ומה שנראה לי כארגון שעוסק בטובת המדינה נראה לך הפוך..אז כדי שתישאר פה מדינה דמוקרטית אי אפשר לסתום את הפיות ולסגור ארגונים אלא אם הם עושים דברים ממש ממש קיצוניים...לתמוך בשיבה של פלשתינים או לרצות להעמיד לדין חיילי צה"ל שעברו על חוקים בינלאומים זה ממש לא עומד בקריטריון הזה..ואם כן אז כמעט כל מי שפעל נגד ההתנתקות ופעל פיזית (לא סתם בתמיכה...פיזית!!!) בפגיעה בצה"ל הינם ארגונים שצריכים לצאת מחוץ לחוק.

ישן 08-10-2012, 19:24
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]שעוסק בטובת..."

מדינת ישראל אף פעם לא סילפה דוחות באופן קבוע וכיום היא איננה עושה זאת, בצלם כן מסלפים דו"חות וכן מעלילים עלילות שנועדו להשחיר את מדינת ישראל בעולם, אתה יכול להשוות זאת כמה שאתה רוצה לארגוני ימין אבל ארגוני ימין אך פעם לא קראו למישהו מבחוץ להתערב ואף פעם לא קראו לחרם על מדינת ישראל או ללחץ חיצוני כנגדה וזה אומר דבר או שניים לגבי רמת העויינות למדינה. בלי בכלל להזכיר את העובדה שאני לא מכיר אנשי ימיו שהם נגד קיומה של המדינה כמדינה לאומית.

אתה מזלזל מאוד בבצלם, ארגון שרואה את טובתה של ישראל הוא לא, ויש הבדל בינו לבין ארגונים שלא שלמים עם מדיניות הממשלה ומוחים כנגד צעדיה.

נ.ב
אני לא קורא לסגירה של בצלם.
ישן 08-10-2012, 23:42

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "מדינת ישראל אף פעם לא סילפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
מדינת ישראל אף פעם לא סילפה דוחות באופן קבוע וכיום היא איננה עושה זאת, בצלם כן מסלפים דו"חות וכן מעלילים עלילות שנועדו להשחיר את מדינת ישראל בעולם, אתה יכול להשוות זאת כמה שאתה רוצה לארגוני ימין אבל ארגוני ימין אך פעם לא קראו למישהו מבחוץ להתערב ואף פעם לא קראו לחרם על מדינת ישראל או ללחץ חיצוני כנגדה וזה אומר דבר או שניים לגבי רמת העויינות למדינה. בלי בכלל להזכיר את העובדה שאני לא מכיר אנשי ימיו שהם נגד קיומה של המדינה כמדינה לאומית.

אתה מזלזל מאוד בבצלם, ארגון שרואה את טובתה של ישראל הוא לא, ויש הבדל בינו לבין ארגונים שלא שלמים עם מדיניות הממשלה ומוחים כנגד צעדיה.

נ.ב
אני לא קורא לסגירה של בצלם.

יש לנו כאמור ויכוח על "העובדות"...גם לגבי בצלם וגם לגבי המדינה..
אני כאמור משוכנע שבצלם ונשות ווטש הן כעיקרון ארגונים שרוצים בטובתה של מדינת ישראל...זה גם נראה לי מאוד הגיוני.
נראה לי אבל שמיצינו.

ישן 08-10-2012, 19:39
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
דמוקרטיה מתגוננת - זה שם המשחק
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]שעוסק בטובת..."

אלה ארגונים שמנצלים את הפריבילגיות בדמוקרטיה כדי לסייע בעקיפין ובמישרין לארגוני טרור. ברגע שיש
ארגון\אינדיבידואל שגורם לפגיעה בחייל שנשלח ע"י המדינה, יש לטפל בו ביסודיות. הם הרי נטפלים לאנשים
פרטיים שנשלחו ע"י מדינה, כדי להפחיד את אותם קצינים ולוחמים - זה יהרג ובל יעבור.

מה בדיוק רוצה אותה אישה שטנית מהחייל בן ה-18 שעומד במחסום שעות על גבי שעות? האם מדובר
בפעולה מועילה למישהו או סתם פרובוקציה מחורבנת? ברור שמדובר בפרובוקציה מחורבנת, מאחר שלא
החייל ישנה מדיניות וגם לא הקצין שמעליו - אלה מקבלי ההחלטות, ומולם אותן גיס חמישי לא יכולות לעשות
הרבה, אז לעמוד ולתעד את הלך העניינים במחסום, ולהפריע לתפקוד התקין של החיילים - זה הפתרון.

לגבי סילוף דו"חות ושאר ירקות - מ-ח-ו-ב-ת-ה של מדינה לשקר ולהשתמש במניפולציות ועיוותים. המלחמה נגד
האויב היא בלתי אפשרית אם נהיה צדקניים וחלולים כמו פרות. מלחמה על דעת קהל, מלחמה פסיכולוגית
ועוד ועוד - אלה שיטות שכל מדינה באשר היא עושה בהם שימוש עוד משחר ההיסטוריה (ברוך הבא לעולם
האמיתי).

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 08-10-2012 בשעה 20:07.
ישן 09-10-2012, 11:06
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "דמוקרטיה מתגוננת - זה שם המשחק"

האישה בהחלט יכולה להשפיע על החייל, לטובה.
אני די שבע מחסומים משירות הסדיר והמילואים. (המקום בו התחלפו לי הדעות מימין לשמאל)
לחפ"ש בן ה 18 ולמש"ק בן ה 19 יש כוח אדיר במחסום, לעתים קרובות הוא מנוצל לרעה, לא בגלל איזו אידאולוגיה מושרשת אלא בגלל טבע האדם הדפוק.
ההתנהגות שהחייל מרשה לעצמו במחסום תשתנה לחלוטין אם המג"ד שלו יעמוד שם ויבטיח שהמשימה תבוצע ללא הצקות או התעללויות מיותרות.
המג"ד כמובן לא יכול לעמוד במחסום, יוצא שעומדת שם אישה, שאולי היא לא כוס התה שלך וגורמת לחייל להיות בטוח שמעבר לבדיקה ולבירור ההכרחיים אין ניצול של הכוח והמרות לרעה.

ישן 09-10-2012, 12:52

נאיביות זה לא דבר חיובי
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האישה בהחלט יכולה להשפיע על..."

כשפעילוֹת הארגון מעזות לקרוא לחיילי צה"ל "נאצים", כשהן מתעדות כל צעד וצעד של חייל במחסום ומפריעות באופן יומיומי לפעילותו - זה דבר שיש להוקיע ולמגר. ישראל מאפשרת לארגונים שכאלה להרים ראש וזה מתנקם בנו. התיעוד הוא לא כי הן מתרגלות צילום לקראת הקריירה ההוליוודית שלהן, אלא כדי לתפוס חיילים "שנראה אם יעזו לעשות משהו טיפל'ה חריג".

מה פתאום שפעיל כלשהו יעשה "נו נו נו" לחייל על כל דבר ודבר שיעשה? מחסום הוא מלכתחילה מקום חם, תרתי משמע, ושימוש בכוח הוא לעיתים הכרחי - לא יכול להיות שיהיו מאחורי החייל נשים עם מצלמות שיקחו ממנו פרטים אישיים ואח"כ יאיימו עליו בתביעה אישית. כפי שכתבתי, הן לא יכולות לעשות משהו נגד קובעי המדיניות, אז השיטה שלהם היא הפעלת טרור ופחד על החיילים, שמא אלה "יאכלו אותה באופן אישי" - וככה, כשאין גיבוי מספק מצד הצבא, ויש לך מצד שני ארגונים עם אג'נדה שטנית שמתוקצבים כמו שצריך - החייל עומד בפני דילמה לא פשוטה, ולצערנו כבר היו מקרים שחיילים החליטו שלא לעשות - מחשש להשלכות במידה וכן היו עושים - זאת, אדוני, היא הפקרות.

אני אלך איתך צעד אחד מעבר - אני רוצה שאדוני יביא לי דוגמה לארגון מקביל, שמבצע מעקבים ושומר על אתיקה של חיילים במדינות אחרות. אני רוצה לראות אם ארגון כלשהו יעז לתעד ולהפריע לשגרת יומו של חייל אמריקני באפגניסטן או בכל מקום אחר בעולם, על מנת "לשמור על הצדק". מספיק להיות גיבורים על הגב הישראלי - יש להיפטר מהארגונים האלה ורק מי שיעמוד בתנאים מאוד מסויימים יהיה זכאי לקיום.

ואנקדוטה קטנה: התקופה היא '67, מלחמת ששת-הימים כשנכנסה כבר לתוקפה הפסקת האש. גדוד טנקים מחטיבה 7 הפגיז בחזית המצרית בתעלה בתי-זיקוק מצריים. צלם ששהה עם הגדוד הישראלי תיעד את הדברים. הגיע המג"ד ניפץ לו את המצלמה ובעט אותו החוצה.

פאשיסטי מדי לטעמך? אז אני פאשיסט גאה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 09-10-2012 בשעה 13:08.
ישן 09-10-2012, 15:11
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נאיביות זה לא דבר חיובי"

יש לי קילמוטראז' לא קטן במחסומים בגדה, החל משנת 97 בסדיר ובמילואים.

עכשיו שאלה לי אליך, האם לדעתך צה"ל צריך להתבייש במה שקורה במחסומים?
האם אתה חושב שהפקודות שניתנות במחסומים, הם כאלו שצריך להתבייש בהן ולהסתיר אותן?
במידה והתשובה היא כן, אזי אתה סובר שההגנה שלנו על עצמנו היא בושה, במידה ולא אז מה אכפת לך שמתעדים את בדיקת המקומיים, הרי סך הכל אנחנו מדברים על הצבא המוסרי ביותר בעולם, לא?

התשובה היא כמובן איפה שהוא באמצע. חלק מהמחסומים הם הזויים ולו בשל המיקום שלהם. (מגן 50 שיושב בין שני כפרים ערביים ומילואים שלמים הרגשתי שם כמו ברווז מציק, ברווז, כי הייתי בשטח נשלט שלא הועיל לאף אחד. מציק כי לא הפרדתי בין ישראל לפלסטינאים אלא בין הפלסטינאים מכפר אחד לפלסיטיאנים מכפר אחר. כל בוקר נכנסתי לבתים שצמודים למחסום עם כדור בקנה כדי להיות בטוח שלפחות במשמרת שלי לא יירו באף אחד מהחיילים שלי) ולמרות האופי המציק של המחסום הזה, ולמרות שעשיתי את המרב על מנת להבטיח שלא יעבור אף מחבל אצלי. למרות זאת לא הייתה לי שום בעיה שיעמדו שם אלף נשים ממחסום ווטצ' מצוידות במיטב האמצעים, כי לא עשיתי שום דבר שהתביישתי בו. הפקודות שקבלתי לא כללו שום דבר לא סביר. החיילים שלי זה סיפור אחר. לחלקם המפקד הצעיר והשמאלני (מילואים שניים שלי) היה נראה טוב לב מדי. למזלי הטוב צבא זה מקום שממלאים בו פקודות והם היו צריכים למלא את הפקודות שלי. שכללו בדיקה דקדקנית של הרכבים תוך שימוש במילים תודה בבקשה וסליחה.
הפגנת כוח רק למטרת הפגנת כוח לא באה בחשבון.
הבעיה היא בדרך כלל לא בפקודות אלא באלו שממלאים אותם. לצבא מצד שני אין את היכולת או הרצון לרדוף אחרי כל חייל שהמוטיבציה שלו מתבטאת בהתעללות מיותרת. ויש אלפי מיקרים כאלו. (בסדיר הייתה תופעה באחד המחסומים אצלנו שהמקומיים נשלחו להביא חומוס וכדומה מדהריה לחיילים)

הסיטואציה בו עומד חייל במחסום היא פתח ללא מעט בעיות וכשלים ערכיים. אם נשים צעקניות ומציקות מצליחות לצמצם את התופעות הללו אז מבחינתי הן מחזקות את הצבא. שכן לשיטתי תשתית הטרור היא גם תוצאה של בן תשחורת מטומטם הלבוש במדי צהל, שמרגיש צורך להכות משהו בגיל של האבא שלו סתם כך אל מול הפנים של הבן שלו.
אז אם אתה חושב שמה שקורה בשטחים זאת לא בושה, אז אישה עם מצלמה שמתעדת חייל היא לא האויב שלך.

ישן 09-10-2012, 16:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

הכל טוב ויפה - באם זה היה ונגמר ב"לפקח על מעשיהם של חיילי צה"ל ולחזק את צה"ל"
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "יש לי קילמוטראז' לא קטן..."

סיסמא פלצנית ונחמדה ולחלוטין לא מזיקה עם קמצוץ נאורות. נשאלת השאלה היכן עובר הגבול? האם סיוע לאויב לעקוף את המסומים הללו לגיטמית בעינייך? האם העברת מידע מודיעיני בדבר נק' תורפה של המחסום זה לגיטמי בעינייך?
האם כל סיוע לאויב אפילו הצהרתי - הוא לגיטימי בעינייך?

אז בעיניי לא!

האויב הוא אויב מושבע והמטרה שלי היא להכביד על רצונותיו לפגע בי. אם המחיר של זה הוא מירור חייו במידה זו או אחרת - אז אין מה לעשות ואשלי יצטרך לסבול את זה בשקט. או שיסרב וישב בכלא...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
הסיטואציה בו עומד חייל במחסום היא פתח ללא מעט בעיות וכשלים ערכיים. אם נשים צעקניות ומציקות מצליחות לצמצם את התופעות הללו אז מבחינתי הן מחזקות את הצבא. שכן לשיטתי תשתית הטרור היא גם תוצאה של בן תשחורת מטומטם הלבוש במדי צהל, שמרגיש צורך להכות משהו בגיל של האבא שלו סתם כך אל מול הפנים של הבן שלו.
אז אם אתה חושב שמה שקורה בשטחים זאת לא בושה, אז אישה עם מצלמה שמתעדת חייל היא לא האויב שלך.

אין ספק, הפסקה הזו מבהירה היטב את המצב - ולמה צריך באופן כללי להצר את צעדי השמאל.

שכן תשתית טרור עניפה היתה תמיד (למעשה ב 100 השנים האחרונות) וכל זמן שאנו גילינו התקפלות וחולשה כלשהיא, וכל הנסיונות הנואשים שלכם להפיל את האשמה עלינו - שכן, להתנהגות של חייל במחסומים יש השפעה זניחה עד אפסית על הרצון העז והכן לפגוע ביהודים - היא היא הסכנה למדינת ישראל ולא סגירת משרדים של ארוגנים תומכי טרור.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 09-10-2012 בשעה 16:35.
ישן 09-10-2012, 17:26
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הכל טוב ויפה - באם זה היה ונגמר ב"לפקח על מעשיהם של חיילי צה"ל ולחזק את צה"ל""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ

האויב הוא אויב מושבע והמטרה שלי היא להכביד על רצונותיו לפגע בי. אם המחיר של זה הוא מירור חייו במידה זו או אחרת - אז אין מה לעשות ואשלי יצטרך לסבול את זה בשקט. או שיסרב וישב בכלא...

.

החלק הנחמד שברוך השם בצבא שלנו גיבורים כמוך נכנסים לכלא.
כי מה לעשות אם תהיה חייל שלי במחסום או לחלופין מג"בניק אלים במחסום עליו אני מפקד אז אגיש עליך תלונה.
ובאופן מפתיע ומשמח צה"ל הגדול יזהה אותך כעשב שוטה שמזהם את הצבא ומחליש אותו ויכניס אותך לכלא.

ישן 09-10-2012, 20:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

וחלק עוד יותר נחמד - שאתה לא מבין כלל למה התכוונתי.
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ] האויב הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
החלק הנחמד שברוך השם בצבא שלנו גיבורים כמוך נכנסים לכלא.
כי מה לעשות אם תהיה חייל שלי במחסום או לחלופין מג"בניק אלים במחסום עליו אני מפקד אז אגיש עליך תלונה.
ובאופן מפתיע ומשמח צה"ל הגדול יזהה אותך כעשב שוטה שמזהם את הצבא ומחליש אותו ויכניס אותך לכלא.

לא דיברתי על אלימות אלא על עצם הנוכחות שלנו שם כמירור חיים (כפי שהשמאל מתייחס לזה)...

וכמובן שלדברים אחרים שכתבתי לא התייחסת זה עוד סימפטום בשרשרת...

ישן 09-10-2012, 17:28

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "יש לי קילמוטראז' לא קטן..."

צה"ל לא צריך להתבייש במחסומים, צה"ל צריך להיזהר מנחשים. כל אלה הם ארגונים הממומנים ומתוקצבים ממדינות אירופאיות ומאנשים, שאיך נאמר בעדינות, לא מאוהבי ישראל (דוגמה למממנים של נשות ווטש: האיחוד האירופי, משרד החוץ הנורווגי, הקרן החדשה לישראל ועוד - וכל אלה מוצהרים באתר של הנשים החביבות).

אז בהחלט, לישראל אין במה להתבייש, בעיקר נוכח המצב והעובדה שאנחנו דה-פאקטו חיים ע"פ פסוק מ', פרק כ"ז, ספר בראשית: "על חרבך תחיה". ההתרפסות הזאת רק מדרדרת אותנו, ולא - זה לא מראה על כוח, כפי שיש כאלה שמנסים לצייר. ויתור זה לא כוח, איפוק זה לא כוח.

מחסום מוקם מהרבה סיבות שהחייל הפשוט לא בהכרח מודע להם. גם הפרדה בין פלסטינים לפלסטינים היא לעיתים נדרשת, בעיקר לצרכים בטחוניים. כשאתה מפריד בין כפר לכפר, אתה יכול לסכל הברחות מכפר אחד למשנהו, אתה מקשה על ארגוני הטרור להעביר מידע ועוד ועוד. מה שכן, אני לא אבוא ואתיימר לדעת את צורכי הצבא ומה עומד מאחורי כל מהלך ומהלך.

לגבי אנושיות - על זה אין ויכוח. אתה לא תראה אותי אומר פה שהשפלת אנשים וטרטורם ללא צורך היא מקובלת. להיפך, אני דוחה לחלוטין התנכלויות ופגיעה שלא לצורך. בסופו של דבר, מדובר בבני אדם ולא כולם מחבלים. לגבי סרח עודף בדמות כל מיני מופרעים - אני לא חושב שהאיחוד האירופי מממן כל כך הרבה ארגוני שמאל קיצוני רק כדי לתפוס איזה ערס במחסום - אני כן חושב שצה"ל יכול לפקח בעצמו ולבצע ביקורת במחסומים גם בלי שארגון שמתוקצב ע"י שונאי ישראל יעשה כן (עם כל הכבוד).

ובכל זאת אתעקש שוב למרות חוסר ההתייחסות שלך לבקשתי: אודה לך אם תוכל להביא לי דוגמה לארגון מקביל כזה במדינה אחרת, דוגמת ארה"ב. אמנם אנחנו מוגדרים כאור לגויים, אבל נראה לי שאכיפת היתר הזאת לה זוכה ישראל - היא פשוט עקב שנאה תהומית לעם היהודי בכלל ולישראל בפרט.

ישן 09-10-2012, 15:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אבל, שוב, צה"ל עצמו מצהיר שפעילות נשות ווטש לא פוגעת בתפקודו ולא מסכנת חיילים
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נאיביות זה לא דבר חיובי"

הדבר מצוטט במפורש בתחתית הכתבה שאתה עצמה הפנית אליה.
אם כך,אזי או שהצבא משקר מסיבה כלשהי על חשבון חייליו ומשימתם (ואז צריך לבוא בטענות קודם כל אליו), או שמגזימים אצלנו קצת עם כל העניין הזה. ככלל, כל עוד הן רק מתעדות מחוץ למחסום ולא מפריעות לחיילים פיזית אין בכלל בעיה. אם נוכחות המצלמות מונעת מחיילים מסוימים לעשות מעשים שלא יעשו (ואשלי נתן דוגמא אחת שהייתה נפוצה גם בזמני) אזי כולם יוצאים מורווחים.
אם החיילים חשים שהנוכחות שלהן באמת מפריעה להם בעבודתם, שלא לדבר על לסכן אותם, הם תמיד יכולים להזמין משטרה שתפנה אותן משם.וכבר היו מקרים ספורים שפעילות האירגון עברו את הגבול ונעצרו.
ישן 09-10-2012, 17:48
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אם כך, אז צריך לבוא בטענות קודם כל לצבא
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "צה"ל תמיד "יברך" את אלה שמתיימרים לשמור על האתיקה שלו"

אתה מדבר על מצב שבו צה"ל בעצם מפקיר את חייליו משיקולים פוליטיים. זה חמור יותר בעיני מכל נזק שנשות ווטש מסוגלות לעשות.
אני לא חושב שנשות ווטש מתיימרות לדאוג לרווחת החיילים במחסומים. השאלה היא האם הן אכן מפריעות לפעילות תקינה של המחסומים. ההתרשמות שלי, ולא רק מתגובת צה"ל, היא שאין הפרעה ממשית כזו. ברור שאף אחד לא אוהב שיתעדו אותו בעבודה שלו, וברור שעצם התיעוד מגביל את חופש הפעולה (כי אי אפשר, למשל, לנקוט בסנקציות שהן לא חוקיות). כל עוד הן לא נכנסות לתחומי המחסום ולא מפריעות לחיילים ישירות, אין באמת בעיה. אם יש נסיון להפרעה ממש-כאן כאמור כבר אפשר לעצור אותן, ואני מכיר מקרה אחד שכך באמת קרה.
ישן 08-10-2012, 17:16
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
למה היית מצפה מפרופסורים באוניברסיטה להבין זאת?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "משום מה תמיד קיים הצורך..."

הם הרי שולטים בזרימת המידע. הם גם לא חוששים שפרופסורים ימניים יפנו סטודנטים לעמותות ימניות, מכיוון שאז הם יגדירו את העמותות האלה כפוליטיות. את העמותות שלהם אי אפשר להגדיר כפוליטיות כי תמיד יקום מתחכם כלשהו ויאמר ש"אלה עמותות לזכויות אדם" (שזה דומה לתגובה העלובה של האוניברסיטה)

הסטת הדיון הצידה משרתת את אותם אנשי שמאל קיצוני שבוחשים במערכת. עכשיו זה כבר לא "למה אנשי שמאל קיצוני עושים פוליטיזציה של ההשכלה הגבוהה" אלא "פאשיסטים סותמי פיות" (אפילו באשכול הזה אפשר לראות איך צחי משחק לידיהם של אנשי השמאל הקיצוני)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 08-10-2012 בשעה 17:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:55

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר