לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2012, 17:20
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
קטעים מענינים מהכתבה שמתקשרים לדיונים קודמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון בר שמתחילה ב "הצצה ראשונה: כך ייראה צה"ל במלחמה הבאה"

ציטוט:
ככל הנראה, אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, מנגמ"ש העתיד של צה"ל תהנה חטיבת הנח"ל
הצנחנים ימשיכו עם האלומניום ? או יקבלו את האכזריות ? , מעניין שלעומת תחום הטנקים בהם חטיבת מילואים קיבלה את המרכבה 4 אחרי 401 פה חושבים על חטיבה סדירה.

ציטוט:
עוד סוכם שדור הטנקים הבא לא יהיה טנק מרכבה סימן 5, אלא טנק מדור אחר בעל יכולות אש, מנוע ומיגון שונים.
, ואני חשבתי שסימן חמש זה כבר יהיה דור אחר , במילים אחרות יקח זמן עד שנראה טנק חדש (מפרוש המשפט , לא מידעה).

ציטוט:
פורום מטכ"ל אישר לרכוש גם תותח חדש עבור חיל התותחנים. לדברי זמיר, התותח החדש, שבקרוב ייצא למכרז, יהיה בעל יכולת פגיעה של למעלה מ-30 קילומטרים, כשכיום טווח הפגיעה של התותח בצה"ל הוא 19 קילומטרים. הצוות המפעיל יצומצם, מהירות לוע התותח והדיוק יעלו, והטעינה תהיה חצי אוטומטית.

לא אישרו את זה כבר כמה פעמים ? אולי הפעם זה סופי ?

ציטוט:
במסגרת המהלכים שמקדמת זרוע היבשה, הוחלט לחזק בצורה משמעותית את חטיבת כפיר. "שיפרנו את רמת המחזוריות של האימון בחטיבה", הסביר קצין בכיר בזרוע היבשה, "כפיר תצא לאימון במשך 12 שבועות, כמו גולני והצנחנים (בניגוד לאימון בן תשעה שבועות בעבר, א"ב). פלוגת הקשר החטיבתי תקבל תגבור משמעותי, יוקם גדוד סיור לראשונה מאז קום החטיבה, ובהתאם לכך הם יקבלו אמצעי לחימה של גדוד רגיל שעד היום הוגדרו כחלומם הרטוב של מפקדי הגדודים בכפיר, כולל אמצעי שליטה ובקרה חדשים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2012, 07:30
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי אזרח ישראלי שמתחילה ב "הייתי מעדיף לראות יותר השקעה..."

מוסכם.
כפי שאמר בזמנו רא"ל במיל' גבי אשכנזי : "קשה לי לחשוב על אתגר יותר קשה, לאנשים צעירים, מאשר להוביל אנשים אל תוך האש. בתור מי שעבר שם. אני לא חושב שהאנושות מזמנת למישהו בגיל הזה אתגר יותר קשה, מאשר להוביל אנשים לתוך אש. ועל מנת לעמוד בייעוד הזה, המקצוע שלנו הוא הלחימה, הוא המלחמה, והמבחן שלנו הוא התוצאה של המלחמה. אנחנו גם כולנו צריכים להבין את האחריות הגדולה שמוטלת על כתפינו. אני מקווה שאתם מבינים שאנחנו עשינו כאן הצגה, ובמלחמה נשאף לעשות את הדברים גם בהתאמה יותר מבצעית לשטח, ובעיקר בלילה. אבל בהחלט היא נתנה... השיגה את המטרה, להציג את היכולות הללו והן באמת מרשימות. תזכרו שבסוף כל הדבר הזה יהיה ערימה של ברזלים ופיצוצים אם זה לא יפעל בידיים מקצועיות, בידיים שלכם." (מתוך נאום שנשא רא"ל אשכנזי בתום תרגיל משולב באירוע פרידה מזרוע היבשה של צה"ל ב- 01.02.2011 )
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 02-10-2012, 09:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון בר שמתחילה ב "הצצה ראשונה: כך ייראה צה"ל במלחמה הבאה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר בוחבוט
פורום מטכ"ל אישר לרכוש גם תותח חדש עבור חיל התותחנים. לדברי זמיר, התותח החדש, שבקרוב ייצא למכרז, יהיה בעל יכולת פגיעה של למעלה מ-30 קילומטרים, כשכיום טווח הפגיעה של התותח בצה"ל הוא 19 קילומטרים. הצוות המפעיל יצומצם, מהירות לוע התותח והדיוק יעלו

אני שמח לשמוע שמצטיידים מחדש בקרדום וברומח!
(M107 בקוטר 175 מ"מ, ו-M110 בקוטר 203 מ"מ בהתאמה)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ רומח

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i831.photobucket.com/albums/zz235/Zeev85/Lebannon%20War/2214pz7.jpg?t=1290264900]

^ קרדום

לרגע חששתי שמישהו מתכוון לשדרג משמעותית את הארטילריה הקנית בצה"ל

כך תיארתי בזמנו (2002) את חיסלום של תותחי הרומח בצה"ל:

אז איך פרקו את סוללת ה175 האחרונה?
הסוללה הייתה שייכת לגדוד "הרעם" של אגד רמת הגולן של התותחנים.
בלבנון היו סוללות תותחים מתחלפות במוצבים : שרייפה (חודר) רקפת וטוליפ.
(אולי בעוד מוצב בגיזרה המערבית ,אני לא מכיר)
כל סוללה בחיל התותחנים (חת"ם) הייתה עולה לתקופת קו קצרה בתורנות, כשבכל "קו" הסוללה "שוברת שיגרה ועולה למוצב אחר.
תותחי הרומח של גדוד הרעם היו היחידים שיכלו לירות ממוצב "טוליפ" לעומק לבנון (הטווח שלהם גדול יותר מתותחי הM109). ולכן, סוללות הגדוד היו עולות לקווים, באופן קבוע, רק במוצב זה
במשך הזמן גדוד הרעם עבר מסוללות 175 ל"מנתץ" (MLRS).
גם במילואים הסוללות הרומח (והקרדום פורקו.
סוללה אחת נשארה לשמר את היכולות עם התותח הזה ולכן הייתה כמעט באופן קבוע בטוליפ.
במבצע ענבי זעם הסוללה ירתה כמה פגזי נפל, הפגזים היו ישנים שתאריך התפוגה שלהם (כמו בתרופות) כבר עבר או היה קרוב מאד.
לכן, הוחלט להשבית את הירי של פגזים אלה.
בתחילה הושבתו סדרות בודדות של פגזים. בהמשך הושבתו עוד ועוד פגזים וסדרות "לבדיקה" שלא הגיעה.
כך נוצר מצב שחיילי הסוללה יושבים במוצב על גבול לבנון, כמעט בחוסר מעש, מטפלים בתומ"תים, במרעומים ובפגזים, אבל לא יורים.

אני חייב לציין שעד ההשבתה, הרבה פעמים כשביקשנו "אש מיידית" (לחילוץ), גם כשסוללת הרומח היו יותר רחוקים, פחות זמינים (עסוקים בירי נוסף, או שסיימו ירי לפני פרק זמן) או כשהיו המון סוללות אחרות (בענבי זעם היו כ10 סוללות תותחנים בגיזרה) הם כמעט תמיד היו הראשונים להוציא פגז.

לאחר מבצע "ענבי זעם" הרמטכ"ל דאז, אמנון ליפקין שחק, ביקר במוצבי הקו ובין השאר בטוליפ.
שחק שוחח עם החיילים במוצב וכרגיל, בסוף השיחה שאל אם יש שאלות.
המסו"ל (מפקד סוללה - מקביל למ"פ) של סוללה זו - סרן ע"ק שאל:
למה מחזיקים אותנו בקו אם במילא הולכים לפרק אותנו?
ואם כבר מחזיקים אותנו כאן, עד אז לא נותנים לנו לירות?

הרמטכ"ל לא היה מודע לפרטים ותחייב לבדוק.
בתוך שבוע הסוללה ירדה מהקו והתחיל תהליך הפירוק שלה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 02-10-2012 בשעה 09:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר