לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2004, 18:48
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע ניסוי ראשון מוצלח בפגז ה-X982 Excalibur, פגז מונחה GPS

החודש(נובמבר), בניסוי ראשון מסוגו, נורה בהצלחה פגז Excalibur XM982 מתוצרת רייתאון האמריקאית ובופורס השבדית ופגע בהצלחה במטרתו שהייתה מרוחקת כ-20 ק"מ ממקום הירי. פגז ה-Excalibur הוא פגז 155 מ"מ מונחה GPS, והוא הצליח לפגוע כ-3.353 מטר מנקודת הציון של המטרה, דיוק שתואם היטב את יכולות הפגז.

"הניסוי הזה היה הצלחה מוחלטת", אומר ג'ון האלווי, ראש תוכנית ה-Excalibur ברייתאון. "אנחנו לא יכולנו להיות מרוצים יותר. ההצלחה הזאת מדגימה בעצם את העבודה הקשה וההקדשה שהשקענו בפגז, וזאת כדי שבסופו של דבר ייעשה בו שימוש על ידי הלוחמים כבר בעתיד הקרוב ככל הניתן".

"הצלחת הניסוי מסמנת אבן דרך חשובה בדרך אל המטרה שלנו, שהיא לשלב את פגזי ה-Excalibur עם תותחי ה-M777 של חטיבת הסטרייקר של דיוויזית החי"ר 25 ב-2006", אומר סגן אלוף וויליאם קול, ראש תוכנית ה-Excalibur בצבא היבשה האמריקאי, שהיא תוכנית המשותפת לארה"ב ולשבדיה.

בניסוי שנערך, הפגז נורה מתותח הובייצר קל נגרר 155 מ"מ מסוג M777. זהו תותח שפותח על ידי BAE Systems הבריטית ונרכש על ידי צבא היבשה האמריקאי והמארינס(אמור להירכש גם על הצבא הבריטי והאיטלקי בעתיד), והוא אמור להחליף אצליהם בקרוב את תותחי ה-M198 הישנים. הפגז נורה וביצע את ניווט בצורה מושלמת בעזרת הנחיית ה-GPS בדרך למטרתו, וזאת למרות כוח הגרוויטציה הקיצוני במהלך ירי הפגז. במהלך הטיסה הפגז ביצע כמה שינויי כיוון(בעזרת הנחייה אינרציאלית והלווין) ופגע במטרתו במסלול נפילה כמעט אנכי. חשוב להדגיש שמסלול הנפילה על המטרה הוא כל כך אנכי משום שבין השאר פגז ה-Excalibur הותאם לירי על אזורים אורבניים, ומסלול שכזה מתאים לשטח בנוי בגלל המרחק המועט שבין הבניינים.

"ההישג המשמעותי ביותר של הפגז הוא הניווט הלוויני המוצלח לאחר השיגור עצמו", אומר דייב מרטין, סגן נשיא חטיבת התחמושות המונחות ברייתאון.
ה-Excalibur מצטרף לשורה של פגזים מונחים שפותחו עבור הצבא השבדי. הדיוק המדהים של ה-Excalibur יקטין משמעותית את הנזק הסביבתי ואת הסיכוי לפגיעה בחפים מפשע ויהפוך את הארטילריה למכפילת כח משמעותית עבור המפקדים בשדה הקרב. הפגז עמיד לשיבוש וניתן לירות אותו בכל מזג אוויר. הוא מצוייד בשתת אחורי(Base Bleed) שמעניק לו טווח ירי מוגדל של 40 ק"מ. מלבד ה-M777, ניתן יהיה לירות את הפגז מתותחים קיימים נוספים והתוכנית היא גם לירות אותו מהתותח העתידי צבא ארה"ב(FCS-C), מה שיגדיל את טווח הירי שלו ל-50 ק"מ.

ה-XM982 Excalibur:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.raytheon.com/feature/excalibur/img/excalibur_lg.jpg]

מקור:
http://www.raytheon.com/products/excalibur/ref_docs/excalibur.pdf
http://www.raytheon.com/products/ex...s/excalibur.pdf
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2004, 21:34
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כן, אם אחיך ישיג לך את "תמיד תותחן" אז יש שם מדור שעוסק בפיתוחים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "שאלה"

מאחר ואת כל הגליונות שלי כבר נתתי לזיו אז אני לא יכול לבדוק ולהעלות את זה...

שאלה לי- מהו התג מחיר של פגז כזה?
בגדול הפגז עצמו אמור לעלות כמה מאות דולרים, מקלט ה GPS גם לא יקר, ומערכת הניהוג גם לא אמורה להיות יקרה- בסך הכול מדובר בתיקונים קלים מאוד במעוף.

השאלה היא האם מבחינה כלכלית זה כדאי, או שאפשר להסתדר גם עם היכולות ה"רגילות" הקיימות- כיום חיל התותחנים (הישראלי) מסוגל לפגוע במטרה ברדיוס פגיעה שכזה כבר בפגז השני/שלישי ללא שום מערכת הנחיה לפגזים, אלא רק בעזרת המערכת הקיימת בתומ"תים.

בתמונה שהבאת אני לא רואה טבעת מובילה- החלק של הפגז שננעץ בסלילים שבקנה- האם הפגז הזה נורה מקנים "חלקים" או שפשוט אני לא שמתי לב לטבעת?
(הטבעת נראית כחישוק מנחושת בחלק התחתון של הפגז שלפני הירי ננעץ בסליל הקנה ופשוט מקבל את החריצים בצורה שלו, תפקיד הטבעת המובילה הוא לסובב את הפגז סיבוב אחד בדיוק לפני יציאתו מהקנה ובכך להעניק לו יציבות בזמן המעוף- בדומה לכדור פוטבול שמסתובב סביב צירו)

שתת אחורי- "טריק" ידוע וותיק שמשתמשים בו בכל העולם כדי להאריך את טווח הפגז.
מדובר בתוספת בתחתית הפגז שיש בה אבק שריפה, רדיוס התוספת הוא בדיוק כרדיוס תחתית הפגז כך שמדובר בהמשך של מס' ס"מ של הפגז.
במרכז התוספת ישנו חור בקוטר של מס' ס"מ.
בזמן הירי ישנו תהליך שמצית את האבק שריפה שבתחתית הפגז והכול יוצא מאותו חור- קצת מזכיר מבער אחורי של מטוס קרב.
התפקיד של השתת האחורי הוא לא לתת מהירות נוספת לפגז אלא פשוט להקטין את החיכוך עם האויר שנוצר בחלקו אחורי של הפגז בזמן המעוף.
ככה לאויר יש פחות חיכוך עם הפגז והטווח שלו גדל במס' קילומטרים.

ישן 12-11-2004, 21:49
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
הממ...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כן, אם אחיך ישיג לך את "תמיד תותחן" אז יש שם מדור שעוסק בפיתוחים"

לגבי שתת אחורי - סקירה ישנה שלי בנושא:

http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/7171.html

לגבי טבעת מובילה - יש לו,הוא נורה מתותח רגיל ונועד גם ליצוא - שים לב לתמונות הפגז כשהוא מקופל:
http://www.raytheon.com/products/ex...s/excalibur.pdf

לגבי היתרונות - מסלול תעופה משופר שמגדיל את הטווח , דיוק בפגז ראשון ללא טיווח (חוסך בכסף אגב) המגדיל את אלמנט ההפתעה ומאפשר הפעלת אש במתארים מסובכים כמו לש"ב.

סה"כ מדובר בקפיצת מדרגה די גדולה ממה שיש היום.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 11-03-2007, 09:03
  chaikr chaikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כן, אם אחיך ישיג לך את "תמיד תותחן" אז יש שם מדור שעוסק בפיתוחים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
מאחר ואת כל הגליונות שלי כבר נתתי לזיו אז אני לא יכול לבדוק ולהעלות את זה...

שאלה לי- מהו התג מחיר של פגז כזה?
בגדול הפגז עצמו אמור לעלות כמה מאות דולרים, מקלט ה GPS גם לא יקר, ומערכת הניהוג גם לא אמורה להיות יקרה- בסך הכול מדובר בתיקונים קלים מאוד במעוף.

השאלה היא האם מבחינה כלכלית זה כדאי, לדעתי כן, במצר"ש לא כי זה לא הכי משנה בגלל שהנזק נפרש על שטח מסויים אבל אם ירצו להפעיל את החיל בשטחים אורבנים זה יכול מאוד מאוד לעזור לחי"רניקים בשטח, עוד דוגמה שחשבתי עליה היא האש לחילוץ ששם אתה צריך להוציא פגז כמה שיותר מהר וכמה שיותר מדויק...או שאפשר להסתדר גם עם היכולות ה"רגילות" הקיימות- כיום חיל התותחנים (הישראלי) מסוגל לפגוע במטרה ברדיוס פגיעה שכזה כבר בפגז השני/שלישי ללא שום מערכת הנחיה לפגזים איך הגעת למסקנה הזאת? ממה שאני יודע זה לא ככה., אפילו ממש לא ככה..., אלא רק בעזרת המערכת הקיימת בתומ"תים.

בתמונה שהבאת אני לא רואה טבעת מובילה- החלק של הפגז שננעץ בסלילים שבקנה- האם הפגז הזה נורה מקנים "חלקים" או שפשוט אני לא שמתי לב לטבעת?
(הטבעת נראית כחישוק מנחושת בחלק התחתון של הפגז שלפני הירי ננעץ בסליל הקנה ופשוט מקבל את החריצים בצורה שלו, תפקיד הטבעת המובילה הוא לסובב את הפגז סיבוב אחד בדיוק לפני יציאתו מהקנה ובכך להעניק לו יציבות בזמן המעוף- בדומה לכדור פוטבול שמסתובב סביב צירו)

שתת אחורי- "טריק" ידוע וותיק שמשתמשים בו בכל העולם כדי להאריך את טווח הפגז.
מדובר בתוספת בתחתית הפגז שיש בה אבק שריפה, רדיוס התוספת הוא בדיוק כרדיוס תחתית הפגז כך שמדובר בהמשך של מס' ס"מ של הפגז.
במרכז התוספת ישנו חור בקוטר של מס' ס"מ.
בזמן הירי ישנו תהליך שמצית את האבק שריפה שבתחתית הפגז והכול יוצא מאותו חור- קצת מזכיר מבער אחורי של מטוס קרב.
התפקיד של השתת האחורי הוא לא לתת מהירות נוספת לפגז אלא פשוט להקטין את החיכוך עם האויר שנוצר בחלקו אחורי של הפגז בזמן המעוף.
ככה לאויר יש פחות חיכוך עם הפגז והטווח שלו גדל במס' קילומטרים.
ישן 03-03-2009, 16:27
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "ניסוי ראשון מוצלח בפגז ה-X982 Excalibur, פגז מונחה GPS"

ממש העלתם באוב את הידיעה הזאת היא מ-2004 במקור לפני 5 שנים.

הדבר הכי חדש שאני מצאתי בנושא הוא מאמר די מעניין מלפני כמה חודשים על תחילת פיתוח דור המשך של האקסקליבר שיהיה זול יותר ויכלול בנוסף לGPS גם הנחיה טרמינאלית (אין לי מושג אם זה הביטוי הנכון בעברית בהקשר של פגזים).

הינה הידיעה.

אני מניח שאין שום מידע לגבי השאלה האם צה"ל רכש או שוקל לרכוש בעתיד את הדגם הנוכחי או העתידי של הפגז הנ"ל.

אה כן בקשר למי שהעיר בזמנו שהוא איננו מתרשם מפגיעה בטווח של מספר מטרים מהמטרה ("כי זה GPS") - יש לזכור שהCEP של נשק מונחה GPS הוא מספר מטרים (אני אף פעם לא זוכר אם זה 5, 10 או 15 ואני מניח שזה גם קצת משתנה בהתאם לחימוש הספציפי ולנסיבות נוספות). חימוש מונחה לייזר הוא עדיין מדוייק יותר אבל גם הוא לא מגיע לרמת דיוק של ס"מ בדרך כלל.

הדבר המונחה היחיד שאני מכיר שאמור להיות בעל דיוק פגיעה של מספר ס"מ הוא זה. והטווח כמובן רחוק מאד מהטווח של ארטילריה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 03-03-2009, 22:05
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=tamido] (שלא לדבר על..."

א. יש גם ניווט אינרציאלי, דבר יקר יחסית אך רצוי כשאתה יורה לסיוע ולוקח בחשבון חסימות GPS. מכיוון שהפגז לא טס במסלול בליסטי , איבוד הנחיה יביא אותו רחוק מהמטרה ולא רק יגדיל את הפיזור שלו.
זה יקר יחסית לארטילריה, אך אני מניח שזול יחסית לחמ"מ קרקעי/ מוטס. שלא לדבר על כך שמבחינת ה- ARMY זה נותן לו יכולת חמ"מ עצמאית במסגרות הארטילריה הקיימות שלו. במתארים שלנו, זה מאפשר לכוח להרוס בית חשוד שסמוך אליהם/ לאזרחים בלי לחכות למטוס קרב
ב. מעניין אותי שלפגז יש 3 גרסאות: נפיץ, מצרר וגירסא עם 2 תת- חימושים מונחים (SFW); מה הטעם בפגז מונחה ויקר אם משתמשים במצרר שממילא מכסה שטח, או אם מפזרים תת חימושים שממילא מונחים?
ישן 03-03-2009, 22:22
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "[QUOTE=tamido] (שלא לדבר על..."

ראה לינק קודם מצורף לגבי העלות. בלינק הנוכחי טוענים שהדגם הנוכחי עולה 85,000$ ושהדגם המשופר יהיה שווה 50,000$.

http://www.strategypage.com/htmw/ht...s/20081011.aspx

לפי הלינק "ראש הקרב" של הפגז הנו 20 פאונד (9 ק"ג). ראש קרב קטן ולא משמעותי במתאר של שדה קרב קונבנציונאלי. אולי בבינת ג'בייל הבא הנשק הזה יהיה יעיל. אולי.
מעניין לאיזה מרחק ולאיזה דיוק ניתן להגיע עם פגז נפיץ בקוטר 155מ"מ ובמשקל זהה.

שמעתי בגל"צ היום בערב את מנכ"ל סולתם פורס את משנתו. הוא אינו מאמין בתחמושת מונחית ארטילרית אלא עדיין חושב ש"תחמושת סטטיסטית" תמשיך להיות העיקרית ב"עשורים הבאים".
בתחמושת סטטיסטית כוונתו היתה לתחמושת נפיצה ולא מדויקת שאמורה לפגוע במטרות הפזורות באקראיות כגון חיילי חי"ר.
ישן 03-03-2009, 22:49
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "ניסוי ראשון מוצלח בפגז ה-X982 Excalibur, פגז מונחה GPS"

אם כבר הנושא עלה מתהומות הנשייה...

זכור לי שקראתי מאמר על מערכת הנחייה על בסיס GPS,המסופקת כערכת הסבה לפגז ארטילרי רגיל.
עיקר ההסבה היא השתלת מערכת ההנחייה בתוך ראש הפגז יחד עם המרעום,המנהגת את הפגז באמצעות שני סנפירים מתקפלים.

מבחוץ,זה נראה כמו מרעום עם סנפירים. (רק כדי לתת מושג על מה מדובר)

כל מה שצריך לעשות זה להבריג אותה על ראש הפגז כמו מרעום רגיל,והרי לכם פגז מונחה GPS במחיר אפסי.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 30-01-2013, 21:40
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
כתבה על השימוש בפגזי EXACLIBUR באפגניסטן

http://www.army.mil/article/95136/A..._over_Kandahar/

An Excalibur's first flight over Kandahar

KANDAHAR, Afghanistan (Jan. 29, 2013) -- Gunners of Bravo Battery, 2nd Battalion, 3rd Field Artillery Regiment, shot an Excalibur round out of a M-777 howitzer cannon for the first time at Forward Operating Base Frontenac, here, Jan. 20.

The Excalibur is a separate loading, 155MM, extended-range, precision-guided projectile designed for use with other 155MM digitized Howitzers.

The M-777 is designed to be a digitally programmed weapon and is about 9,800 pounds lighter than the more commonly used M-198 Howitzer, and is reportedly more accurate.

The Excalibur is intended to be used against personnel and light material such as command posts and air defense radars. It is guided to its target by the use of global positioning system, or GPS. This type of round on average costs more than $80,000 due to major technological advances within the explosive round.

"They don't get shot very often due to the high cost," said Staff Sgt. Ralph Dobrovolny, Bravo Battery, 2nd Battalion, 3rd Field Artillery Regiment, platoon sergeant. "The Excalibur is shot because it is most accurate and causes the least amount of collateral damage and casualties that can be caused by field artillery."

The planning of the Excalibur fire mission took nearly a month. Once the Fire Support Officer located the land for impact, he had to get the proper approval. Lt. Col. Paul Weyrauch, commander of 2nd Battalion, 3rd Field Artillery, finally gave permission for the Gunners of B Battery, to fire the expensive round for the first time at Forward Operating Base Frontenac's firing point.

The first Excalibur round fired in Afghanistan was with Charlie Battery, 3rd Battalion, 321st Field Artillery Regiment, in Kunar Province, Feb. 25, 2008.

Staff Sgt. Arshun Daniels, 1st Platoon, B Battery, 2nd Battalion, 3rd Field Artillery, chief of section, prepared his section by conducting "dry" fire missions before the actual live-fire exercise.

"I make sure the rounds are right, the powders are right, the fuzes are right and that everybody is doing the right thing, so that my chief can focus more on his job," said Spc. Michael Arnold, 1st Platoon, B Battery, 2nd Battalion, 3rd Field Artillery, ammunition team chief.

The GPS-guided Excalibur round was given the proper grid coordinate to seek out and destroy a target using the Enhanced Portable Inductive Artillery Fuse Setter by placing the system on the tip of the round and sending a digital message containing the coordinate for the round to find.

The Excalibur was fired using the M-777A2 155mm howitzer. The firing of the Excalibur round was a high-angle successful mission. The gunners at Forward Operating Base Frontenac are planning to shoot their next Excalibur fire mission soon.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר