לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2012, 13:51
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מידע 6.10.2012 כטב"ם חדר לשטח ישראל מכיוון עזה והופל בצפון הנגב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2012, 14:08
צלמית המשתמש של Taurus84
  משתמש זכר Taurus84 Taurus84 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "6.10.2012 כטב"ם חדר לשטח ישראל מכיוון עזה והופל בצפון הנגב"

ציטוט:
חיה"א זיהה ויירט כלי טיס בלתי מאויש בצפ' הנגב

הצלחה מבצעית: כלי טיס בלתי מאויש זוהה הבוקר בדרום הארץ, מכיוון הים התיכון. חיל האוויר עקב אחריו מהאוויר ומהקרקע והפילו באזור לא מיושב, סמוך ליער יתיר. איסוף ובדיקת שבריו נמשכת

תאריך: 10/06/2012, 14:59 היום (שבת) בשעה עשר בבוקר לערך, זיהו מערכות הבקרה של צה"ל חדירה של כלי טיס בלתי מאויש בדרום מכיוון הים התיכון. לאורך כל הנתיב כניסה הוא היה תחת מעקב מהאוויר ומהקרקע, כולל מטוסי קרב. הכלי הופל באזור יער יתיר, בצפון הנגב, משיקולי הימנעות מפגיעה באזור מיושב.

דובר צה"ל, תא"ל יואב פולי מרדכי, הדגיש כי מדובר בפעולה מוצלחת מבצעית, בכל שלביה. הכלי כאמור, זוהה עוד לפני כניסתו לשטח ישראל והיה ניתן להפילו על פי החלטה של דרג בכיר בצבא.

האירוע הוצג בשעה האחרונה לרמטכ"ל. כוחות בשטח אוספים את שברי כלי הטיס כדי לנסות ולזהות בוודאות את מקורו ומשימתו.

צה"ל עוקב אחרי התפתחות נושא כלי התעופה הבלתי מאוישים בזירות השונות.

http://www.idf.il/1086-17226-HE/Dover.aspx

ישן 06-10-2012, 14:08
  דן 137 דן 137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.04
מ YNET
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "6.10.2012 כטב"ם חדר לשטח ישראל מכיוון עזה והופל בצפון הנגב"

חיל האוויר יירט מזל"ט בצפון הנגב; הפלסטינים: כלי הטיס מעזה

דובר צה"ל מסר כי כלי טיס בלתי מאויש שחדר הבוקר לשטח מדינת ישראל יורט בסמוך לשעה עשר על-ידי חיל-האוויר. כלי הטיס הופל בשטח פתוח בצפון הנגב. כוחות צה"ל סורקים כעת את האזור על מנת לאסוף את שרידיו ולזהותו.

לפי דיווחים פלסטיניים, כלי הטיס יצא מרצועת עזה, הצליח לגמוע בתוך ישראל, וטס מעל יישובים ישראליים ובסיסים צבאיים בנגב, כולל מעל העיר באר שבע. עוד דווח כי המזל"ט נפל כשהיה בין חברון לעיירה הפלסטינית יטא.

(יואב זיתון ואליאור לוי)

נשמע מעניין...נחכה לבליץ התגובות,והפרשנות....(למה הפילו בטיל...ולא בתותח...נשמע מוכר...)
(אני לא הייתי פוסל שהאירוע הינו בחינת פתיחת קו תעופה סדיר בין רצע"ז לבין חברון... )

נערך לאחרונה ע"י דן 137 בתאריך 06-10-2012 בשעה 14:14.
ישן 06-10-2012, 15:23
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04

חשבתי שתפקיד הנ"מ לטפל במטוסים חודרים, שהוא גם יותר מהיר, ולא צריך להזניק סופות כדי להפיל מזל"ט/מל"ט...
כך היה במלחמת לבנון השנייה.
כמה זמן לוקח לסופות לקבל המשימה, להמריא, לטוס למפגש ולהפיל? (שאלה רטורית) וכמה כסף?
מה יקרה במלחמה מלאה, כשחיל האוויר יהיה עסוק מעל הראש וישוגרו אולי עשרות מזל"טים/מל"טים, האם גם אז יהיו מספיק מטוסים לטפל בכל אחד מהמזל"טים? אני חושש שלא מוחלט.

נ.ב. מה זה התירוצים שצה"ל פרסם לאי הפלתו במשך כחצי שעה, זה המון זמן, והוא טס גם על שטחים לא מיושבים עד שהפילו אותו?

בצה"ל אומרים שבא מהים התיכון, אולי התכוונו שבא מנושאת מל"טים...אם לא בא מעזה פוחדים להגיד שבא ממצרים?

ישן 07-10-2012, 08:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "[QUOTE]תגובות עם הבנה ברמה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
כטייס, האם תוכל להשיב עניינית, ברמה העקרונית כמובן, מהן הסיבות המונעות הפלת כלי טיס (ככל הנראה קטן ואיטי) ע"י תותחים?
הכלי טס לא מעט זמן טיסה "ישרה", ללא תמרונים חריפים, שקיימים בקרב אוויר טיפוסי. בעבר הפלנו מטוסים רבים בירי תותחים ונראה שהיום "נוח" יותר להשתמש בטילים.
הסיבות שאני רואה כנגד שימוש בטיל במקרה הזה: הטיל יקר עשרות מונים ואין לנו עודף תקציב, והסיבה העיקרית והחשובה - סיכוי גדול יותר לתחקור שברים שלא התפוצצו קודם לכן ע"י הטיל, וזה מספיק חשוב שיעשו הכל כדי לא לפוצצו בטיל.

כן,
מטרות כאלו לא הפילו כאן גם בעבר..
המטרה קטנה מאוד ולכן סיכוי הפגיעה בה עם תותח קטנים מאוד.
היא טסה נמוך ומאוד לאט ולכן זה גם מסוכן.
זה לא בלתי אפשרי, זה רק מסוכן וקשה.

ישן 06-10-2012, 16:24
  yizhaq yizhaq אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אם אתה כבר בעניין של מחשבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
אם אתה כבר בעניין של מחשבה ושאלות רטוריות בו אני אוסיף לך כמה .
כמה עולה טיל פטריוט ? יותר משעת טיסה של סופה או פחות ? (רמז בוויקפדיה).
האם כל נקודה ונקודה בארץ מכוסה על ידי טילים שיכולים להוריד מזל"ט ?
האם אתה חושב שבזמן מלחמה לא משאירים אף מטוס ירוט להגנת שמי ההארץ ?
לי אולי אין התשובות , אני יודע רק מה המחיר של תגובה מהירה בפורום, די זול

אני מבין שלהתנשאות אין מחיר
זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בפורום בתגובות מהסוג המתנשא והמבזה חברים אחרים.
כמובן שאתה יכול לומר שאני עושה את אותו הדבר.
נכון , עדיף אם הייתי שולח לך הודעה בפרטי, אבל אם אשלח הודעה בפרטי לכל אחד שמתנהג כך בפורום... זה לא יהיה יעיל באותה המידה.
בכל מקרה, יש כאן גם חברים צעירים וגם חברים מבוגרים יותר ועדיף שמקרה הילד שסיפר סיפור על סבא שלו כאן בפורום וזכה למקלחת קרה מאוד, לא יחזור.
ישן 06-10-2012, 20:40
  samiira samiira אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.11
שאלה מספר שאלות

שבוע טוב לכולם ומועדים לשמחה,

האם פורסם מה הגודל של המל"ט/מזל"ט המדובר?

למרות שאני קורא קבוע בפורום שנים רבות, השתדלתי מאוד שלא לכתוב (מבחינת "אם אין לך משהו חכם להגיד, תשתוק!), אבל במקרה הנ"ל למרות שעברו מספר שעות, לא נשאלו השאלות ועל כן שברתי את דממת האלחוט...

לכאורה, אם מדובר על ה"אביל" (http://www.globalsecurity.org/milit...iran/ababil.htm טווח של מעט מעל 100 ק"מ) אז הוא חייב להיות משוגר מהרצועה או מסיני, מה שמסביר כמובן למה הוא הופל כ"כ עמוק בשטח ישראל.

לפי "רון בן ישי" המל"ט יצא מלבנון. בשביל שהוא דרך כזו - זה כבר לא מזל"ט זה מל"ט עם מוטת כנפים של משהו כמו 15 מטר לטווח של 300-400 ק"מ. גודל כזה, קשה להאמין שיב"א צפון לא ראו אותו מיד אחרי ההמראה כבר בלבנון. ואז כמובן נשאלת השאלה למה לא הפילו אותו מעל הים כדי לא לסכן ישובים. זה כמובן במידה והוא טס ב"Contiguous zone" של ישראל.

אלא אם כן, הוא עשה סיבוב ממש גדול, מחוץ לטווח האפקטיבי של היב"אות - זה צריך להיות מטוס בגודל של איתן, מטוס כזה יהווה איום ברגע שהוא מתקרב לכיוון ישראל.

אגב, פלטפורמה ימית לא עונה על השאלה כמובן, מכיוון שאם זה פלטפורמה רחוקה = מטוס גדול, פלטפורמה קרובה = חיל הים וחוזר חלילה.

אגב, אם מדובר על טיסת מודיעין, מה היגיון בלא להפיל מזל"ט מעל ישובים ולאפשר לו לחצות את כל רוחב המדינה? במיוחד עם בסוף הפילו אותו ע"י אויר אויר ולא תותחים.

עוד שאלה קטנה (נשאלת מחוסר ידע מוחלט) לא קשה לF16 לעקוב אחרי כלי מונע בפרופלור (מהירות איטית) לאורך זמן? הוא לא צריך לבצע הרבה "יעפים"?
ישן 06-10-2012, 23:29
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
תיאוריית קונספירצייה מסבירה את העיכוב של היירוט
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי samiira שמתחילה ב "מספר שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי samiira
לפי "רון בן ישי" המל"ט יצא מלבנון. בשביל שהוא דרך כזו - זה כבר לא מזל"ט זה מל"ט עם מוטת כנפים של משהו כמו 15 מטר לטווח של 300-400 ק"מ. גודל כזה, קשה להאמין שיב"א צפון לא ראו אותו מיד אחרי ההמראה כבר בלבנון. ואז כמובן נשאלת השאלה למה לא הפילו אותו מעל הים כדי לא לסכן ישובים. זה כמובן במידה והוא טס ב"Contiguous zone" של ישראל.
מאותו האתר המתמחה בקונספירציות, שלפעמים אף ...מתממשות:

ישן 06-10-2012, 21:49
  Hanan EH Hanan EH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.12
דבקה עושה רושם של בקיאות בחומר

"במשך כמעט שעה, התחולל בשבת 6.10, קרב סייבר בין כוחות המודיעין וחיל האוויר של ישראל, ובין גורם עלום, כנראה חיזבאללה, או קצינים איראנים, שהפעיל את המסוק הבלתי מאויש שחדר לישראל מהים התיכון. המקורות הצבאים של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי רק לאחר שהמסוק טס מעל המרחבים האוויריים של דרום ישראל במשך כ-30 דקות, כאשר בכל פעם מצליחים מומחי הסייבר הישראליים להשתלט עליו, ותוך זמן קצר חוזרים מפעיליו האלמוניים ומשתלטים עליו בחזרה, הוחלט להביא להפסקת קרב הסייבר הזה, ולהפיל את המסוק, על ידי ארבעה מטוסי קרב מדגם F-16 של חיל האוויר. במהלך הקרב ניסו מומחי הסייבר הישראלים לגלות את הגוף הלוויני ששלט במסוק. " מתוך אתר דבקה נט.

נראה לי לא סביר שאם ידעו על כניסת כלי מונחה מרחוק לישראל לא הצליחו לחסום לו את האות לחלוטין.
דבר נוסף, איזו מן החלטה זו להשמיד את הכלי? האם אין בו ערך? האם בחירת דרך הפעולה של הצבא מצביעה על כך שהוא חסר ערך ?
ישן 06-10-2012, 22:21
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Hanan EH שמתחילה ב "דבקה עושה רושם של בקיאות בחומר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hanan EH
"במשך כמעט שעה, התחולל בשבת 6.10, קרב סייבר בין כוחות המודיעין וחיל האוויר של ישראל, ובין גורם עלום, כנראה חיזבאללה, או קצינים איראנים, שהפעיל את המסוק הבלתי מאויש שחדר לישראל מהים התיכון. המקורות הצבאים של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי רק לאחר שהמסוק טס מעל המרחבים האוויריים של דרום ישראל במשך כ-30 דקות, כאשר בכל פעם מצליחים מומחי הסייבר הישראליים להשתלט עליו, ותוך זמן קצר חוזרים מפעיליו האלמוניים ומשתלטים עליו בחזרה, הוחלט להביא להפסקת קרב הסייבר הזה, ולהפיל את המסוק, על ידי ארבעה מטוסי קרב מדגם F-16 של חיל האוויר. במהלך הקרב ניסו מומחי הסייבר הישראלים לגלות את הגוף הלוויני ששלט במסוק. " מתוך אתר דבקה נט.

נראה לי לא סביר שאם ידעו על כניסת כלי מונחה מרחוק לישראל לא הצליחו לחסום לו את האות לחלוטין.
דבר נוסף, איזו מן החלטה זו להשמיד את הכלי? האם אין בו ערך? האם בחירת דרך הפעולה של הצבא מצביעה על כך שהוא חסר ערך ?

העורכים של האתר הזה פשוט חיים בסרט,
אני מציע להם לשנות מקצוע ולהפוך לתסריטאים, הם ירוויחו הרבה יותר מאשר ה2 שקל שהם מקבלים מהפרסומות באתר שלהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-10-2012, 00:26
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
שאלות בתחום

שאלה כללית למבינים בתחום

מה קורה במצב בו יש ריבוי מטרות כאלו בשמי הארץ ומעל שטחים מאוכלסים ?
בשאלתי דווקא אני מתכוון לא לתו"ל פעולה

אלא ליכולת פעולה של ח"א כלומר, האם טילי היירוט (לדוגמא זה שהשתמשו היום) לא עשוי להינעל על מטרה שבקרקע בשל גודל העצם וקרבתו לקרקע ?
ומה עם נזק משני ?

נוסף ? האם אין חתימת מכ"מ אופיינית לכל כלי הטייס הללו כך שניתן יהיה לדעת מי פוטנציאלית יכול לשאת חנ"מ ומי לא ובכך לתעדף במצב ריבוי מטרות ?

ושאלה מטרידה אחרונה מצידי בשלב זה ...
אם מל"ט נכנס בקלות רבה כזו (לא בפעם הראשונה או השנייה או העשירית ...) מה זה אומר לגבי יכולת יירוט מל"ט נגד מכמ נ"מ ? (מתאבד) האם הסוללות פגיעות כל כך ?
ישן 07-10-2012, 07:41
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שאלה שאלתית למבינים בלבד...

האם אפשר היה להפיל את המזל"ט ע"י ירי מתותחי המטוס או לחילופין ע"י מעבר קרוב "בז"
לידו והגזים היו מסיטים אותו לקרקע. אם מטוסים גדולים מוסטים אז מדוע ל"בזבז"טיל יקר ....???

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 07-10-2012, 17:22

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מדובר במחדל מאוד מסוכן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אם מל"ט טס באופן חופשי במשך כחצי שעה בתחומי ישראל, מה מונע ממטוס קרב מצוייד בנשקים להסתובב?

הרבה דברים
ראשית, מי אמר שמזל"ט טס באופן חופשי בתחומי ישראל? ממה שכתוב בתקשורת נראה שזה בדיוק הפוך- הוא נתגלה עוד לפני שנכנס לישראל וליוו אותו מטוסים שיכלו ליירט אותו בכל שלב.
שנית:
אין דין מזל"ט קטן למטוס גדול. מטוס גדול יכול לסחוב חימוש רב ולעשות נזק רב ומצד שני הוא מטרה גדולה שקשה לה "להסתתר" ובסבירות הרבה יותר גבוהה יגלו אותה ויפילו אותה.
בהקצנה, אם החיזבאללה יגייס יוני דואר שיזרקו אבנים על נהריה אנ ימבטיח לך שצה"ל לא יצליח לגלות אותם וליירט אותם...
אבל כאמור למרות כל זאת, אם מה שכתוב בתקשורת נכון הרי שהכותרת שלך שגויה לחלוטין.

ישן 07-10-2012, 17:28
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]אם מל"ט טס באופן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אם החיזבאללה יגייס יוני דואר שיזרקו אבנים על נהריה אני מבטיח לך שצה"ל לא יצליח לגלות אותם וליירט אותם...

שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 07-10-2012, 20:23

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אם חלילה הוא חדר לישראל - מדובר באירוע חמור מאוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אני לא אטען מחדל, כי אני לא יודע את האמת יותר ממך, אבל אם חלילה הכלי הזה הסתובב בישראל וחדר
אליה בטרם זוהה, זה בעייתי מאוד, בלשון המעטה. מטוס קרב ממש לא חייב להיכנס לתוך גבולות ישראל כדי
לשגר פצצות - השאלה היא איזו רשת הגנה ועם איזה סדר גודל של כיסוי אווירי חיה"א יכול להסתדר.

קודם כל כבר טענת למחדל...אבל מותר לחזור בך זה בסדר..שנית באמת אני לא חושב שזה נושא לדיון כאן בפורום, בטח לא למי שבאמת יודע מה קורה...
ולבסוף, אני לא טוען למחדל ולא טוען שלא היה מחדל..אני טוען קודם כל שלא כל חדירה של מטוס קטנטן לשטח מדינת ישראל תהיה מחדל...ולמקרה הספציפי הזה יכול להיות שהיה מחדל מסוים ויכול להיות שהכל היה מצוין גם אם ירטו אותי חצי שעה אחרי כניסה לשמיים של מדינת ישראל.
הכל בפרטים הקטנים..ועליהם לא נדבר כאן..

ישן 07-10-2012, 21:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

ברוח המאמר שנכתב על תקיפה באיראן בתרחיש האופטימי.
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "סתם כתבת מלל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לגבי המילה הראשונה שלי "מחדל", יכול להיות שהיא לא היתה מדוייקת, כי עדיין לא ידועים כל הפרטים. אולי כן.
לגבי כניסה של מל"ט כזה או חלילה משהו יותר גרוע - אותו כלי טיס היה יכול לבקלות להיות מצוייד בחומר נפץ
ופשוט להתרסק אל איזו מטרה במהלך הדקות ששהה בשטח האווירי של ישראל.

אהה, ואם אותו כלי, או כלי אחר, היה פונה דווקא לאסדת הקידוח לווייתן, לדוגמה, שנמצאת באזור חיפה, היה
יכול לעניות דעתי להתרסק בה יחד עם פצצה או מטען שמחובר אליו.

אולי ידעו מראש, ממודיעין מעולה, שהחיזבאלה מתכנן להחדיר מל"ט לתחומי הארץ.. ומכאן הוחלט לעקוב אחריו - ללמוד על מסלולו, יכולות נראות לעין ואולי אף ניסיונות להשתלט עליו. והחליטו גם שיש מספיק זמן לזהות סכנה (נניח שהוא מגיע קרוב מדי ליעד רגיש או ישוב כלשהוא) - ואז ליירט אותו.

אפשרות יותר מסבירה בעיניי..

ישן 08-10-2012, 19:31

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני אוהב שאנשים מתיימרים להיות מבינים גדולים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אופן הכתיבה שלך מגוחך כשאתה משתמש במשפטים כמו "מה לא הסברתי לך פעם קודמת?". האמת?
לא הסברת לי כלום כי אתה לא באמת יכול להסביר כלום, וגם אתה לא מבין "דבר וחצי דבר" (כן, טייס...).

הדיון פה מתקיים על מנת להעלות אפשרויות ותהיות לגבי אירוע חריג מאוד. אתה לא צריך להיות מומחה
למל"טים כדי להבין שיש פה משהו לא תקין. מדובר בהיגיון בריא שיש לחלק מאיתנו, לא לכולנו. עובדה
שנודענו שסוללת פטריוט הוצבה לפני זמן לא רב באזור הכרמל.

אז בוא, למד אותי משהו, ותחשוב כמה פעמים לפני שאתה מתבטא כפי שהתבטאת.

מבין גדול זה עניין יחסי...ויחסית לכאן עם כל הכבוד אני מבין מאוד גדול בנושא...
אפשר להתחיל מזה שזה שקראת בעיתון שהציבו סוללה לא אומר שבאמת הציבו...ונמשיך לזה שזה שאתה משתמש בהגיון "בריא" להבין שמשהו לא תקין לא אומר שזה ככה..תיכף יבוא עוד איזה טינאייג'ר ויסביר שברור שמשהו לא תקין בבית החולים שמטפל בסרטן של אמא שלו כי השיער שלה נושר....אז שמע, יש דברים שהגיון בריא לא תמיד מספיק..צריך ממש להיות איש מקצוע.. סורי שאני הורס לך את המשך מסלול העצלנות בתחום הצבא והביטחון..
אבל אין בעיה במקרה הזה, גם בלי להיות אנשי מקצוע מלא אנשים שמבינים קצת יותר ממך העלו השערות סבירות לגמרי מדוע עשו כך ולא אחרת (בהנחה בכלל שמה שקראת בעיתון באמת נעשה..שהרי גם זה לא באמת ידוע..)..
בקיצור, יצאת בהצהרה בומבסטית, אין לה סימוכין במציאות מעבר ל"הגיון בריא" של מישהו שלא יודע כלום ואף הגיבו לך עם כל מיני אלטרנטיבות הגיוניות בהחלט ל "הגיון הבריא" שלך.
קבל טיפ ממישהו שמבין היטב בתחום..בלי להיכנס למה באמת קורה, הרבה ממה שכתבתו לך הוא בהחלט אפשרי...לא שמה שאתה כתבת לא אפשרי, בהחלט יכול להיות מחדל, אני מעולם לא טענתי שלא..רק טענתי שברגע זה עם המידע שיש על הארוע וההבנה שלך בנושא (מעבר להגיון הבריא המפורסם) ההכרזה שלך שהיה "מחדל" היא במק'רה הטוב מוקדמת ובמקרה הרע אבל המאוד אפשרי- טעות חד משמעית.

ישן 08-10-2012, 20:04
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אני נפעם, שהרי אתה מתיימר להיות מומחה אבל לא ראיתי שום מומחיות
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]אופן הכתיבה שלך..."

נתחיל מההתחלה, הכי טוב להתחיל משם.

בוא, הרבץ בי קצת מהמומחיות שלך. מה שעשית פה בסך הכל, זה לתת הערכה, כמו רוב האנשים פה.
אשמח אם תביא לי סימוכין להיותך מומחה-על. אנא, אל תגיב לי עד שלא תביא לי איזו תעודת הסמכה
באישזהו תחום (אפילו גננות, שאמנם לא קשורה לתחומנו, אבל זה גם יספק אותי...).

קראתי בעיתון שהציבו סוללה? לא יכולתי לקרוא בעיתון שהציבו סוללה כי אנחנו בתקופת חג, ולא יוצאים
עיתונים בעת זו, אדון מומחה. את הידיעה שמעתי בחדשות (בסדר, הייתי קטנוני, אבל אני מצפה ממומחה
שישים לב לפרטים קטנים כגדולים).

לגבי הספקות שלך אם הציבו או לא. אני לא אתיימר לחשוב שמפברקים הצבת סוללה שכזאת. אולי אני
תמים ולא 'מומחה', אבל אני בספק שסתם הודיעו הודעה כזאת. אני לעומתך, כן מבין באיזה תחום. הוא
נקרא תקשורת. אהבתי את הייחוס אליי כטינאייג'ר. אני אשמח לקבל תואר כזה. תמיד מומלץ להיות צעיר,
בריא וחסון - אני אקבל את זה כמחמאה, ברשותך (אגב, עוד ניסיון אד הומינום שלא מתאים למומחה, לפחות
לא לאחד רציני שמכבד עצמו).

אגב, אני בד"כ יוצא בהצהרות "בומבסטיות", אך הפעם דווקא העליתי השערה, אחת מיני רבות שקיימות
כעת באוויר. לא ממש יודע לומר לך אם זה בומבסטי, אבל אם מומחה כתב שהיא כזאת - כנראה שהיא כזאת...

לגבי סימוכין - אני שוב דורש ממך סימוכין אחרים שיפריכו את ההשערות שלי או יאמתו אותן. אם לא הבאת
לי סימוכין, שהרי אתה לא יותר ממומחה להקלדה נטולת סימוכין (אני מאידך גיסא, לא טענתי שאני יודע מה
באמת קרה, אלא רק העליתי השערה מאוד סבירה - שאתה, אוי ואבוי, הסכמת שהיא הגיונית).

נ.ב.
אני מודה שחבל לי שגרמת לשרשור לחרוג מהנושא המקורי של האשכול, שהוא נושא חשוב ביותר, אבל
יש דברים שאי אפשר להעביר בשקט. כשאני רואה מול עיני מלל מגוחך כמו זה שכתבת, אני חייב להעמיד
את הדברים במקום.

ישן 08-10-2012, 20:12

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני נפעם, שהרי אתה מתיימר להיות מומחה אבל לא ראיתי שום מומחיות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
נתחיל מההתחלה, הכי טוב להתחיל משם.

בוא, הרבץ בי קצת מהמומחיות שלך. מה שעשית פה בסך הכל, זה לתת הערכה, כמו רוב האנשים פה.
אשמח אם תביא לי סימוכין להיותך מומחה-על. אנא, אל תגיב לי עד שלא תביא לי איזו תעודת הסמכה
באישזהו תחום (אפילו גננות, שאמנם לא קשורה לתחומנו, אבל זה גם יספק אותי...).

קראתי בעיתון שהציבו סוללה? לא יכולתי לקרוא בעיתון שהציבו סוללה כי אנחנו בתקופת חג, ולא יוצאים
עיתונים בעת זו, אדון מומחה. את הידיעה שמעתי בחדשות (בסדר, הייתי קטנוני, אבל אני מצפה ממומחה
שישים לב לפרטים קטנים כגדולים).

לגבי הספקות שלך אם הציבו או לא. אני לא אתיימר לחשוב שמפברקים הצבת סוללה שכזאת. אולי אני
תמים ולא 'מומחה', אבל אני בספק שסתם הודיעו הודעה כזאת. אני לעומתך, כן מבין באיזה תחום. הוא
נקרא תקשורת. אהבתי את הייחוס אליי כטינאייג'ר. אני אשמח לקבל תואר כזה. תמיד מומלץ להיות צעיר,
בריא וחסון - אני אקבל את זה כמחמאה, ברשותך (אגב, עוד ניסיון אד הומינום שלא מתאים למומחה, לפחות
לא לאחד רציני שמכבד עצמו).

אגב, אני בד"כ יוצא בהצהרות "בומבסטיות", אך הפעם דווקא העליתי השערה, אחת מיני רבות שקיימות
כעת באוויר. לא ממש יודע לומר לך אם זה בומבסטי, אבל אם מומחה כתב שהיא כזאת - כנראה שהיא כזאת...

לגבי סימוכין - אני שוב דורש ממך סימוכין אחרים שיפריכו את ההשערות שלי או יאמתו אותן. אם לא הבאת
לי סימוכין, שהרי אתה לא יותר ממומחה להקלדה נטולת סימוכין (אני מאידך גיסא, לא טענתי שאני יודע מה
באמת קרה, אלא רק העליתי השערה מאוד סבירה - שאתה, אוי ואבוי, הסכמת שהיא הגיונית).

נ.ב.
אני מודה שחבל לי שגרמת לשרשור לחרוג מהנושא המקורי של האשכול, שהוא נושא חשוב ביותר, אבל
יש דברים שאי אפשר להעביר בשקט. כשאני רואה מול עיני מלל מגוחך כמו זה שכתבת, אני חייב להעמיד
את הדברים במקום.

אתה צודק שלא ממש הרבצתי בך ממומחיותי...רמזתי לך על אופציות כי אני לא יכול לדבר בעצמי על מה היה שם מסיבות ברורות... אתה מוזמן להתעלם מהרמזים שלי ולכתוב כרצונך..
רק חסוך לנו שקרים כאילו "העלית השערה"...כתבת בפירוש שטויות וכשהסבירו לך שהעסק הרבה יותר מסובך ושלא בטוח שאתה מבין עברת למוד ראש קטן...
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...748#post4314234
אל תספר כאילו העלית השערה..אתה הסברת לנו בעצם מה היה, אז תודה אבל אנחנו מסתדרים בלי שתיקח השערות של צעיר ותהפוך אותם לכאילו עובדות כי הרי זה "הגיון בריא"...כשתדע את העובדות, ובלי ציניות נשמח לשמוע את דעתך..
בינתיים, ההשערות שלך טובות בדיוק כמו השערות שהציגו כאן אחרים ושמצביעים בדיוק על ההפך מהרמיזות שלך...זה כל מה שאני אומר.
ונ.ב: נשרשור הזה היו ברובו מגוחך מהרגע הראשון..אז אין לך מה להצער שהרסתי אותו..בערך 20 אחוז מההודעות כאן הן מחוברות למציאות..לא יותר..

ישן 08-10-2012, 20:30
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אז לא הבאת לי סימוכין להיותך גנן מדופלם. האמת? לא הופתעתי
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]נתחיל מההתחלה,..."

וכן, כבר כתבתי בצורה מאוד ברורה שהמילה 'מחדל' הייתה החלטית מדי. מאוד יכול להיות שמדובר במחדל,
אבל לקבוע זאת מוקדם מדי היה לא נכון מצידי. אגב, כנראה שהאנשים הנכונים יודעים בדיוק מה קרה, ואולי
בינתיים לא חושפים (ואולי לא יחשפו) מידע נוסף. על פניו, כניסה של כלי טיס לגבולות ישראל נראה רע.

אבל הכי מדהים אותי, שאתה כל כך מומחה, סופר-מומחה, עד שאפילו כוכבון קטנטן לא נתנו לך פה בפורום.
יש פה מומחים לתחמושת, יש פה מומחה לחיה"א, יש פה גולשים עם שורה כ"כ ארוכה של התמחויות, אבל
על המומחה הכי גדול - פסחו. אז תעשה טובה לכולנו פה, רד מעץ המומחה שרק הוא זה שמעיד על עצמו
שהוא מומחה, ותאמין לי שתצא יותר טוב מכל הסיפור.
ציטוט:
זה כל מה שאני אומר.

ישן 08-10-2012, 20:37

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אז לא הבאת לי סימוכין להיותך גנן מדופלם. האמת? לא הופתעתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
וכן, כבר כתבתי בצורה מאוד ברורה שהמילה 'מחדל' הייתה החלטית מדי. מאוד יכול להיות שמדובר במחדל,
אבל לקבוע זאת מוקדם מדי היה לא נכון מצידי. אגב, כנראה שהאנשים הנכונים יודעים בדיוק מה קרה, ואולי
בינתיים לא חושפים (ואולי לא יחשפו) מידע נוסף. על פניו, כניסה של כלי טיס לגבולות ישראל נראה רע.

אבל הכי מדהים אותי, שאתה כל כך מומחה, סופר-מומחה, עד שאפילו כוכבון קטנטן לא נתנו לך פה בפורום.
יש פה מומחים לתחמושת, יש פה מומחה לחיה"א, יש פה גולשים עם שורה כ"כ ארוכה של התמחויות, אבל
על המומחה הכי גדול - פסחו. אז תעשה טובה לכולנו פה, רד מעץ המומחה שרק הוא זה שמעיד על עצמו
שהוא מומחה, ותאמין לי שתצא יותר טוב מכל הסיפור.

אתה מגוחך..אתה יודע בדיוק כמה אני יודע בנושא...וביקשו ממני כבר מזמן להיות מומחה כאן בפורום, לא הסכמתי לקבל כוכב מסיבותי שלי..אז אל תקשקש....

ישן 08-10-2012, 21:08
  דב נמלים דב נמלים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.11
לא רוצה להתערב
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "איזו קריאה סלקטיבית (עוד מעלה?)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
קראת את הכותרת? ההתעלמות היא כהודאה?

בכל אופן אמיל, עייפת אותי. אתה מוזמן להגיב אחרון, לכתוב "כתבת שטויות" ו-"אני באמת מומחה גדול", ונסגור את הסיפור.

לא רוצה להתערב אבל בכל זאת...

מבלי להכנס למי לדעתי צודק ולמה.

באופן עקרוני/כללי - טייס קרב,מוכשר ובקיא ככל שיהיה איננו יכול להיות מומחה בנושא הספציפי המדובר.

טייס בהגדרתו הוא מקצוען ממשומע שאיננו אמור להכיר את כל מכלול השיקולים. טייס יודע להביא את מטוסו הכי טוב ונכון שאפשר לנתונים שהשולט / בקר / אחר הגדיר לו ופקד עליו . בהמשך, טייס מיירט רק בהוראה ישירה של שולט/בקר עם מעט מאד אפשרות לשיקול דעת אם בכלל.
אני לא אומר שהמצב הנ"ל הוא פסול, להיפך , אבל צריך לדעת שכך הם פני הדברים. טייס (או כל לוחם הנמצא בקצה המבצעי של הזרוע , אינו יכול להיות מומחה לתהליך השיקולים וההחלטות המקצועיות אשר נעשות ברקע.
זו דעתי. דעות (גם מטייסים מומחים) ייתקבלו בברכה
ישן 08-10-2012, 21:26

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי דב נמלים שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]והשולט הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דב נמלים
אני איתך. אין צורך בציניות מיותרת.

עקרונית(ושוב - לדעתי בלבד. אינני בקיא בתחום המדובר) , השולט יכול להיות גם הרמטכ"ל כפי שבוצע בהפלת המטוס הלובי. לא בהכרח טייס קרב עתיר הפלות וניסיון.

טייס קרב מבצעי ופעיל( ואני מניח שכך אתה מוגדר) , בתוקף היותו קצה המטוטלת המבצעית , אינו אמור להכיר את מכלול השיקולים (מבצעיים,מדיניים,פוליטיים,אחרים) המתבצעים ברקע.

אם התכוונת להגיד שלא כל טייס דווקא מביןלגמרי בתחום הספציפי אז יתכן...
אבל בסוף זה שמבין בתחום הוא טייס (קרי השולט הזה שאתה מדבר אליו)...
טייס הוא גם קצה המטוטלת המבצעית בחיל האויר וגם כמעט תמיד בעל תפקיד נוסף עיקרי, נגיד- שולט, מתכנן, רע"ן וכו..אלה הם בדיוק אלו שמבינים בתחום..
אז אני שמח שהחבר Eteor נסה להסביר לנו איך זה עובד..אבל זה לא עובד כמו שהוא מתאר...
אם אני אסכם- נכון שלא כל טייס מבין בעניין, אבל בסוף כשתמצא את זה שמבין הוא יהיה בהכשרתו טייס...(שעושה תפקידים נוספים..) לא איש גלי צה"ל...
מכיוון שאני התגייסתי ב 1992 אתה יכול לנחש איזה מהם אני..זה שנמצא רק "בקצה" המטוטלת..או זה שעושה כל מיני תפקידים בחיל האויר כבר 20 שנה...

ישן 08-10-2012, 21:31
  דב נמלים דב נמלים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.11
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=דב נמלים]אני איתך. אין..."

ציטוט:
אם התכוונת להגיד שלא כל טייס דווקא מביןלגמרי בתחום הספציפי אז יתכן...
אבל בסוף זה שמבין בתחום הוא טייס (קרי השולט הזה שאתה מדבר אליו)...
טייס הוא גם קצה המטוטלת המבצעית בחיל האויר וגם כמעט תמיד בעל תפקיד נוסף עיקרי, נגיד- שולט, מתכנן, רע"ן וכו..אלה הם בדיוק אלו שמבינים בתחום..
אז אני שמח שהחבר Eteor נסה להסביר לנו איך זה עובד..אבל זה לא עובד כמו שהוא מתאר...
אם אני אסכם- נכון שלא כל טייס מבין בעניין, אבל בסוף כשתמצא את זה שמבין הוא יהיה בהכשרתו טייס...(שעושה תפקידים נוספים..) לא איש גלי צה"ל...
מכיוון שאני התגייסתי ב 1992 אתה יכול לנחש איזה מהם אני..זה שנמצא רק "בקצה" המטוטלת..או זה שעושה כל מיני תפקידים בחיל האויר כבר 20 שנה...

העובדה שאתה בשירות פעיל כבר כמעט 20 שנה בהחלט רלבנטית כאן. מסכים.
ועכשיו, ממקום נקי ומקצועי יותר, אתפנה לקרוא שוב את דעותייך בנושא הספציפי המדובר.
ובכל מקרה, מאחל לך ולכולנו שנה טובה ובטוחה בקרקע,בים ובאויר .
ישן 09-10-2012, 00:27

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מעבר לעניין המדוסקס, יש כאן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
מעבר לעניין המדוסקס,
יש כאן עניין עקרוני,
האם נכון להביע דיעה/תהיות/איפכא מסתברא,
גם כשלא יודעים כל העובדות,כשלא בטוחים באמיתות,,
אלא פשוט כי הידע הקיים וההיגיון לא מסתדר עם הדיעה השלטת,שגם היא ללא ביסוס,
אני סבור כי ראוי לעשות זאת,
בין השאר משום כי הדבר יאתגר את בעלי הדיעה המקובלת להסביר טוב יותר את דעתם.
וכמובן כדאי לכתוב משהו כמו 'אני כותב על סמך נתונים חלקיים'

כן הכל בסוף עניין של איזון..אם מתבססים על מידע חלקי והבנה חלקית וכותבים את העניין כשאלות/ תהיות זה בסדר גמור..אם מתבססים על מעט מאוד מידע ומעט מאוד הבנה וכותבים בנחרצות זה עניין אחר...

ישן 08-10-2012, 20:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אם חלילה הוא חדר לישראל - מדובר באירוע חמור מאוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אם חלילה הוא חדר לישראל - מדובר באירוע חמור מאוד

אני לא אטען מחדל, כי אני לא יודע את האמת יותר ממך, אבל אם חלילה הכלי הזה הסתובב בישראל וחדר
אליה בטרם זוהה, זה בעייתי מאוד, בלשון המעטה. מטוס קרב ממש לא חייב להיכנס לתוך גבולות ישראל כדי
לשגר פצצות - השאלה היא איזו רשת הגנה ועם איזה סדר גודל של כיסוי אווירי חיה"א יכול להסתדר.
נגיד. ואם לא?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 07-10-2012, 18:23
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אריה אגוזי: מחדל חמור

http://www.israeldefense.co.il/?Cat...&ArticleID=3255

הברכות שהשמיעו ראש הממשלה ושר הביטחון אחרי הפלת המל"ט אתמול נראות תלושות מכל מציאות. ממתי מברכים על מחדל? האם שניהם לא מבינים שזה מה שהיה כאן? האם הם לא מבינים שהמערכת כשלה? המל"ט טס מעל הים בנתיב שאינו נתיב טיסה אזרחי. המל"ט "שבר" מזרחה מול עזה ואז טס כחצי שעה מעל שטחנו.
כל ההסברים של דובר צה"ל על כך שהמל"ט היה במעקב צמוד ולכן לא הופל מיד הם קשקוש. את המל"ט הזה היו אמורים להפיל עוד כשהוא היה מעל לים בקרבת החוף של הרצועה. החיזבאללה הפעיל כבר מל"טים פשוטים מדגם "אבאביל" מתוצרת איראן בשנת 2004 ובשנת 2006. אחד מהם הופל על ידי חיל האוויר. מאז היה ברור כי הארגון ישפר את יכולתו בתחום בסיוע גדול של איראן.
המערכת הייתה אמורה להיות מוכנה טוב הרבה יותר. הבוקר שמעתי באחת מתכניות הבוקר בטלוויזיה את אחד ההסברים הכי "משעשעים"- המל"ט לא יורט קודם לכן כדי לא לחשוף את יכולות חיל האוויר לגלות מל"טים אלה. נו באמת. מישהו מוכר לוקשים ויש תמיד מי שקונה אותם גם כאשר הם קרים. מי שיזם את שיגור המל"ט יכול היה אתמול לרשום בסיפוק כי ישראל לא ערוכה למניעת חדירה של כלי טיס בלתי מאוישים.
ישן 07-10-2012, 20:27
צלמית המשתמש של האזרח

יש כאן משהו שיוסי מלמן יודע ואנחנו לא...?
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אריה אגוזי: מחדל חמור"

דובר צה"ל טוען כי מרגע המראתו ועד לחיסולו היה המל"ט בפיקוח מלא של חיל האוויר. אם כך, מדוע לא הוחלט לחסלו מיד כשאותר והיה ברור כי מדובר בכלי טיס עוין? אפשר להעריך כי בשאלה זו התלבטו מקבלי ההחלטות בצה"ל, בחיל האוויר ובדרג המדיני – קרי ראש הממשלה ושר הביטחון, שהיו בסוד הפעולה מראשיתה. יתכן שהיה רצון לעקוב אחר כלי הטיס באוויר כדי לעמוד על יכולותיו וביצועיו ולאסוף עליו מודיעין רב ככל האפשר. בנוסף, לא מן הנמנע שאולי היו ניסיונות להשתלט עליו "השתלטות עוינת" - לשלוט במערכותיו כדי להנחיתו שלם ולהשיג מידע רב ככל הניתן על הכלי.

http://news.walla.co.il/?w=/90/2573350

ישן 08-10-2012, 20:25
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "יש כאן משהו שיוסי מלמן יודע ואנחנו לא...?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
דובר צה"ל טוען כי מרגע המראתו ועד לחיסולו היה המל"ט בפיקוח מלא של חיל האוויר. אם כך, מדוע לא הוחלט לחסלו מיד כשאותר והיה ברור כי מדובר בכלי טיס עוין? אפשר להעריך כי בשאלה זו התלבטו מקבלי ההחלטות בצה"ל, בחיל האוויר ובדרג המדיני – קרי ראש הממשלה ושר הביטחון, שהיו בסוד הפעולה מראשיתה. יתכן שהיה רצון לעקוב אחר כלי הטיס באוויר כדי לעמוד על יכולותיו וביצועיו ולאסוף עליו מודיעין רב ככל האפשר. בנוסף, לא מן הנמנע שאולי היו ניסיונות להשתלט עליו "השתלטות עוינת" - לשלוט במערכותיו כדי להנחיתו שלם ולהשיג מידע רב ככל הניתן על הכלי.

http://news.walla.co.il/?w=/90/2573350
כל דבר הוא "לא מן הנמנע".
גם לא מן הנמנע שיש חייזרים והם אלו שמכווינים את הפעילות של איראן. השאלה היא האם כל דבר שהוא בגדר "לא מן הנמנע" ראוי לפרסום ו/או לדיון?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 08-10-2012, 17:04

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אני נוטה להסכים איתך בנושא זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל
אני לא אוהב את הצילומים המרהיבים של היירוט ודיבורי הרהב ... זה מנסיוני כיסוי על משהו שבד"כ מביך ...
היה עדיף לו היו משחררים הודעה לאקונית ובה ייאמר - חדר כלי טיס למרחב האווירי - כלי הטייס יורט ע"י ח"א
זהו...

אני שונא ספינים וזה נראה כזה ...
רק נראה אמרתי ... בלי לדעת באמת ...

מה שמזכיר לי...מילא הנוסטלגיות האלה והצורך האובססיבי לציין שפעם היה יותר טוב והיו יותר טובים...
אבל להיות נוסטלגי ולא להכיר את ההיסטוריה זה כבר מביך...צילומי ההפלות של חיל האויר מופיעים בעמודים הראשונים של העיתונים והביטאון בערך מאז הקמת החיל...אז לפי "ניסיונך" כל ההפלות של חיל האויר הן בעצם "כיסוי על משהו מביך"....כן, הגיוני ביותר.
שוב, אפשר פשוט לא להגיב אם לא יודעים על מה מדברים.

ישן 09-10-2012, 18:38

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אני חייב להגיב באופן מגעיל ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל
לא מעניין אותי פרסום תצלומי יירוטים לדורותיהם בעיתונים השונים ...
פשוט כשאתה חלק ממערכת הרבה שנים אתה לומד לדעת מתי היא מתגוננת ואיך

להגיד לך שחיילים מצלמים את השרידים במצלמות הסלולר שלהם זה תקין ????
אז שב בשקט אדוני ואל תמשוך אותי בלשוני עוד הייתי עדין ....

אוףףףףף דיייי תן לחזור לקריאת פוסטים של אנשי מקצוע שמואילים לחשוף ולשתף במקום לכתוב כמו טיפשעשרה

על מה אתה מדבר תגיד?
הסברתי לך מדוע אין הגיון בשטויות שאתה כותב.
את כל ההפלות פרסמו בעיתונים וגם כאן.. אז או שהטענה שלך היא שכל ההפלות היו כסתח למשהו אחר או שכאמור פשוט כתבת בלי לדעת על מה אתה מדבר
כל מה שאני אומר זה שזה שיפרסמו הפלה לא אומר שהיה מחדל ולא אומר שלא היה.. תמיד מפרסמים אלא אם זה סודי.
תכיר את ההיסטוריה ואת חיל האויר לפני שאתה מתקן כאן אחרים..

ישן 15-10-2012, 23:12
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הצעת יעול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
טל,

במקרים רבים קשה לקבוע מה דעתך שלך ומה ציטוט דעתו של אחר. לפעמים אף קשה להבין מה סיבת ההדגשה של התמליל שאתה עושה.

למען הסדר הטוב והבנת "מי אמר למי - ובאיזה הקשר נאמרו הדברים..." תוכל בבקשה לשים מרכאות סביב קטעים שאתה מצטט!? ולאלו מאיתנו שמעריכים את דעתך - יועיל אם תבהיר אותה גם כן.

תודה.

במקרים רבים, אינני מביע את דעתי באופן ישיר. קטעים מודגשים נועדו לציין כי מצאתי בהם עניין מיוחד, וכדאי לבחון אותם.

במקרים מסויימים , אני מביע את דעתי, וכשזה קורה, אין כל צורך בהבהרה....

באשר להודעה אליה הגבת, היא כוללת אך ורק את דבריו של אגוזי.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 15-10-2012 בשעה 23:18.
ישן 08-10-2012, 01:52
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
החקירה נמשכת: האם המל"ט שיורט יוצר במערב?

מאת: אמיר בוחבוט, מערכת וואלה! חדשות
יום שני, 8 באוקטובר 2012, 0:08

על כלי הטיס שחדר לשטח ישראל התגלו כתוביות באנגלית, שמרמזות על מקורו. גורם המתמחה בייצור מלט"ים: "זה ייצור מערבי, אך ייתכן שניסו לזרוע ערפל כדי להטעות את האוייב"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mscwne.walla.co.il/w/f-466/1370889-18.jpg]
יוצר במערב? שרידי המל"ט שיורט על ידי צה"ל (צילום: ערוץ 1)

http://news.walla.co.il/?w=/551/2573394

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 09-10-2012, 07:32
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

כניראה שאתמול בערב היה רגע מאד מיוחד, אף אחד מהמנהלים לא נכח בפורום (כ"א מסיבותיו שלו, לסירפד לדוגמה נולד בסופ"ש בן ראשון )
האשכול הזה בחלקו ניראה כמו הרחובות בערי סוריה המופגזות - הריסות שעדיין עולה מהם עשן!
האינסטינקט הראשוני שלנו הוא להביא את "עובדי העירייה" עם המטטאים ולנקות (מחיקת ההודעות הלא ראויות) ולהביא פקחים שיחלקו דוחו"ת (אזהרות/חסימות ושאר ההמצאות המשעממות אבל חשובות האלה).
אבל לא, אנחנו נשאיר הכל כמות שהוא שיהיו עדות למי שכבר ראה זאת ולמי שלא.

להבנתנו שני דברים בולטים כאן שגרמו לסערה (אגב, שניהם עבירות על נהלי הפורום):
- סגנון: אנשים יורדים לפסים אישיים
- מהות: אנשים מציינים דיעות נחרצות על סמך תחושות ולא על סמך עובדות

סגנון: ניקח את emile-a לדוגמה, אנחנו כבר מכירים את הסגנון הישיר ובמקרים מסויימים חסר סבלנות שלו, אז הישיר הוא בסדר ואפילו ראוי להערכה אבל החסר סבלנות לא נעים לאף אחד והוא קיבל מאיתנו "על הראש" בעבר על כך בפרטי ובכללי (אגב כל מי שחושב שיש לו איזה "שרשרת חסינות" טועה ובגדול, לאף אחד אין גם לא לנו, כמו שאני מכיר אותו הוא היה נעלב אם היינו נותנים לו כזו, ההיפך - הוא פתוח לביקורת ובתנאי שתהיה עניינית ומציאותית).
מדבר אחד אי אפשר להתעלם, מהעובדה שהוא צודק לגבי המהות, בסגנון שלו הוא קובל על כך שאנשים מגיבים בצורה לא עניינית, לא מציאותית וללא עובדות ביד (אני מדבר בכללי, לא על אף גולש מסויים, באשכול הזה רואים את זה בהודעות של לא מעט גולשים).

מהות: אני רוצה לראות שיקום אחד ויגיד שהוא מרגיש נוח עם ההסברים של צה"ל בנוגע לחדירת המל"ט/מזל"ט.
מהעובדה הפשוטה שכלי טיס זר טייל לנו מעל הראש לפחות חצי שעה אי אפשר להתעלם, נוסיף את זה למפלס החרדה של האיום מאיראן, החמאס שהודיע אתמול על אי הבלגה יותר מול צה"ל ושלח אלינו "טעימה קלה" בצורת רקטות 107 מ"מ תקניות (Type 63 ותואמיו), מצרים וירדן שכבר לא נוח איתן , חיזבאללה מתעצם שמזכיר לנו את קיומו ללא הרף וסוריה המתחרפנת.
אבל בין כל זה לבין לבוא ולצעוק מחדל הדרך ארוכה (מספר גולשים בפירוש ציינו שזה מחדל, יש לכם אסמכתא לכך?).
שימו לב שדו"צ בצורה לקונית ציין כך "זיהו מערכות הבקרה של צה"ל חדירה של כלי טיס בלתי מאויש בדרום מכיוון הים התיכון. לאורך כל הנתיב כניסה הוא היה תחת מעקב מהאוויר ומהקרקע, כולל מטוסי קרב. הכלי הופל באזור יער יתיר, בצפון הנגב, משיקולי הימנעות מפגיעה באזור מיושב".
זו לא התנשאות, זה לא רהב, אפילו אין כאן פרטים - זו הודעה קצרה מבלי לפרט, הם גם לא חייבים.
התקשורת התנהגה כתקשורת וחירטטה בלי סוף, לקחו דברים לא קשורים והוסיפו אותם, דברים לא רלוונטיים ואפילו דברים שהתרחשו בדמיון הפורה של מנהלי מערכות אבל לא במציאות, העיקר לדוש וללעוס את העניין מתוך כוונה לייצר כותרות.
בכל הזמן הזה צה"ל שתק, גם כשסיפרו את הדברים הבאים:
- סוללת יהלום (פטריוט) הוצבה פעם ראשונה בחגים בחיפה (אגב זה לא נכון, גם בחוה"מ פסח ניפרסה שם אבל הם שכחו), לא משנה שסוללות יהלום ובכלל מערכות הגנ"א כל הזמן בתנועה מכל מיני סיבות וזה לא זוכה לסיקור כי אין עניין, הפעם יש לכן זרקו גם את זה למדורה.
- הם החליטו שהמטוס בא מלבנון (אפילו הוסיפו מפה), צה"ל לא פירט מי לדעתו שלח את המטוס.
- ניתחו את אופן ההפלה: למה צריך 4 מטוסי סופה? למה ירו טיל פיתון 5 יקר? ירו מקרוב מידי וכו' וכו' - צה"ל מסר שמטוסי סופה מבסיס רמון ביצעו יירוט מוצלח, לא איך, לא למה, לא כמה!

כל זה התנקז לאשכול, אנשים דיברו מתוך חשש (זה בסדר גמור, הפורום לא נועד רק למומחים, אני באופן אישי שותף מלא לחשש שהעלה EtEoR וזה טבעי) ולא מתוך ידע.
אין ידע וגם לא יהיה (אם כן אז רק מעט), צה"ל מסיבותיו שלו החליט לפרסם רק את ההודעה הלקונית ועם זה אנחנו צריכים לחיות.
החשש מפני האיום קיים אבל כמה נדוש שזה נשמע, אנחנו צריכים לסמוך על צה"ל ועל שאר שירותי הביטחון שהם יודעים מה שהם עושים (דוגמה קלה: אולי לא רק חיה"א היה נעול על המטוס אלא גם חיה"י?מה עם אמ"ן/שב"כ/מוסד?)
ואם (ע"פ הודעתם) הוחלט לתת לו להכנס ולהפילו רק לאחר זמן מה אז כניראה שהיתה להם סיבה חשובה אשר במבחן עלות/תועלת זה היה מוצדק.
איזו ברירה אחרת כבר יש לנו?

לסיום, מי שרוצה לבטא חששות מוזמן, מי שרוצה לציין עובדה גם מוזמן ובלבד שהיא מבוססת עם אסמכתא ועומדת במבחני ב"מ.
נא לשמור על תרבות השיח.

חג שמח לכולם והמשך דיון פורה

[נ.ב מעניין שאף אחד לא התייחס למי צילם את סרט ההפלה ]

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-10-2012 בשעה 08:08.
ישן 09-10-2012, 08:59
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "..."

גם אני מרגיש בנוח (מיועד לשאלה הכללית של fang).
בהקשר לתוכן ההודעה שהוא באמת בדבר עשה ואל תעשה כאן בפורום,
אני חושב שבהחלט ניתן לסמוך על מילה של איש צ״א ותיק שיהיה בקיא בפרטים שמלווים לכזו תקרית, גם אם לא לתקרית הספציפית עצמה.
עריכה - נאמר כדי לתת תוקף והגיון לדברים, לא כדי לטעון שאתה קשור למקרה אבל לא מספר.

אני מרגיש מאוד נוח עם מל״ט שטס לי חצי שעה מעל המדינה.
למה?
כי חיל האוויר ננעל עליו עוד כשלא יכל להוות איום. כשליוו אותו ויזואלית והבינו שהוא לא חמוש וכנראה גם לא מסוגל לשדל״א (לפי דבריו של טל ענבר בידיעות ביום ראשון), הוא הפך לחיה לא מזיקה שאתה פשוט מחזיק ביד ומתרשם מהאנטומיה שלה, נותן לה לדגדג לך את האצבעות ובסוף בכל זאת מוחץ אותה כי נו... כנראה שיש סיבות.
כי הקשר בין זה להתקררות היחסים עם מצרים או התעצמות חזבאללה או פריסת טילי פטריוט בכרמל או מה שזה לא יהיה הוא לא רלוונטי בעליל.
כי ״מחדל״ היה לקבל בחדשות ערוץ משהו כתבה מבוהלת ובה משדרים כתבה מערוץ מקורב לחזבאללה שמפרסם צילומים ממזל״ט איראני של בסיסי הדרום מבלי שלצה״ל היה מושג מזה - ולא כך הדבר.
וגם כי תקרית כזו היא יום חג למודיעין הישראלי. אפשר לנחש למה.

ככה שלמרות שהייתי רגוע,
ההקטנת ראש המיותרת כלפי אמיל שכולנו יודעים מה עברו והזלזול כלפיו (מומחה לגינון) היו לא במקום, ודווקא בגלל שיש לי היגיון בריא, ולמרות הטון הכללי של אמיל (שהפעם לא חרג לדעתי בזמן שהוא מנסה להרגיע אנשים שזורקים ניחושים מופרכים לאוויר), לקרוא מישהו בקיא בתחום (נו באמת, ההבנה שלו בזה מסתכמת באיזה כפתור ללחוץ כדי לשגר טיל?) אפילו גרם לי להשאר רגוע.

שכל התקריות יסתיימו כך.

חוץ מזה היום אחרי החגים.
אין לנו מלא דברים לעשות שדחינו ודחינו בחודש האחרון?..

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 09-10-2012 בשעה 09:23.
ישן 09-10-2012, 09:23
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "גם אני מרגיש בנוח (מיועד..."

סבבה, אם כך אין ויכוח וטוב לראות שיש עוד אנשים כמוני שסומכים על צה"ל ועל מערכת הביטחון כשמטוס זר מסתובב לי מעל הראש (אגב, זה לא סתם פתגם, הוא באמת היה מעלי, ראיתי ושמעתי אותו ואת המלווים שלו, רק באותו הרגע לא הבנתי מה אני רואה, עד שרצתי להביא מצלמה הם נעלמו).

לגבי התחושות? זה דבר אישי שעובר (גם לא תמיד זה גם קשור), אני חי ביישוב שחוטף רקטות 122 מ"מ בכל סבב ירי בדרום (לפני כשנה התפוצצה רקטה במרחק של כ 150מ' מהבית שלי והרעידה אותו כשאנחנו בפנים) עם התחושות ובלעדיהן, נו אז מה? אף אחד כאן לא עושה מזה עניין.

לטעמי, מיצינו את העניין!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-10-2012 בשעה 16:36.
ישן 09-10-2012, 10:07
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
אני מרגיש בנח, אבל עדיין מרים גבה
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כניראה שאתמול בערב היה רגע..."

אם יש משהו שהנסיון הצבאי הקצר שלי לימד אותי זה שבהרבה מאד מקרים, הקשר בין מה שאירע לבין מה שדווח שאירע הוא חלקי ביותר.
אף אחד שיכול לדבר, לא יודע ממתי המזל"ט היה במעקב, אף אחד לא יודע על מידע מודיעני מקדים, אף אחד לא יודע מה הסיבות ליירוט המאוחר... ובמילים אחרות: במקרה הנ"ל, רב הנסתר על הגלוי.

מה שכן - הגלוי לשכשעצמו מעורר תהיה.
הרי כל פעם שאיתרו מל"ט- הורידו אותו מעל הים. מה נשתנה הפעם? אחד משתיים:
א. או שלא איתרו אותו, ולא יירטו מכיוון שלא ידעו עליו (עם ההנחה שאין מערכת מושלמת, וגם שכבר היו פאשלות בצבא)
ב. או שאיתרו אותו והחליטו לא ליירט, מסיבות שונות (עם ההנחה ש: "איתרנו את כולם עד היום, למה שלא נאתר את זה?").

"לאדם הפשוט", מנסיון הפעמים הקודמות, נראה שאפשרות א' היא המתאימה.
מאידך, למי שיש מעט נסיון מקצועי/"מאחרי הקלעים", בהחלט יכול להיות שתסריט ב' נראה יותר הגיוני.

ואני מסתפק באפשרות ב', אבל עם הרמת גבה, כי זה כן חריג.
ישן 09-10-2012, 10:17

צבאי
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "אני מרגיש בנח, אבל עדיין מרים גבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הובס
הרי כל פעם שאיתרו מל"ט- הורידו אותו מעל הים. מה נשתנה הפעם? אחד משתיים:
א. או שלא איתרו אותו, ולא יירטו מכיוון שלא ידעו עליו (עם ההנחה שאין מערכת מושלמת, וגם שכבר היו פאשלות בצבא)
ב. או שאיתרו אותו והחליטו לא ליירט, מסיבות שונות (עם ההנחה ש: "איתרנו את כולם עד היום, למה שלא נאתר את זה?").

"לאדם הפשוט", מנסיון הפעמים הקודמות, נראה שאפשרות א' היא המתאימה.
מאידך, למי שיש מעט נסיון מקצועי/"מאחרי הקלעים", בהחלט יכול להיות שתסריט ב' נראה יותר הגיוני.

ואני מסתפק באפשרות ב', אבל עם הרמת גבה, כי זה כן חריג.

לא, זה לא אחת משתיים.. יש עוד כל מיני אופציות רלוונטיות. מה גם שההנחות שלך לא נכונות וחיפוש קצר בגוגל יגלה לך זאת.

ישן 09-10-2012, 21:14
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
אמיל, במיטותה
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מה זאת אומרת? לא גילית שלא..."

לא מעל הים או מתחת לאבן זה מה שמשנה.

אני קצת זע באי נוחות בכסא כשחזבאללה מצליחים להשחיל מזל"ט לא לנהריה- אלא ליתיר...

כן, המערכות עבדו באופן מושלם. ואכן שום מערכת לא אטומה הרמטית, נכון, זה רק מזל"ט, נכון רק אחד, נכון, מרגע שעלו עליו זמן התגובה היה מצויין, נכון לא היה שום כשל אנושי או טכני. הכל תקתק(?).

ולי קצת לא נוח כשמזל"ט של חזבאללה מגיע עד ליתיר. ואולי בגלל שהכל תקתק והוא עדיין הגיע ליתיר...

סוף העולם? ממש לא. מזל"ט נשאר מזל"ט. אחד נשאר אחד, ועדיין אני בטוח שמי שצריך יודע לעשות את העבודה כמו שצריך, ושלא נגרם נזק אמיתי, ושתכלס' צריך לשלוח מכתב תודה לאותו אחד שהחליט להטיס את המזל"ט ותרם לחשיפת יכולות של החזבאללה.

אבל זה קצת יותר מעדשה מתחת לערימה של מזרנים.
נו טוב. הידד לתמימות.
ישן 09-10-2012, 22:15

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי הובס שמתחילה ב "אמיל, במיטותה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הובס
לא מעל הים או מתחת לאבן זה מה שמשנה.

אני קצת זע באי נוחות בכסא כשחזבאללה מצליחים להשחיל מזל"ט לא לנהריה- אלא ליתיר...

כן, המערכות עבדו באופן מושלם. ואכן שום מערכת לא אטומה הרמטית, נכון, זה רק מזל"ט, נכון רק אחד, נכון, מרגע שעלו עליו זמן התגובה היה מצויין, נכון לא היה שום כשל אנושי או טכני. הכל תקתק(?).

ולי קצת לא נוח כשמזל"ט של חזבאללה מגיע עד ליתיר. ואולי בגלל שהכל תקתק והוא עדיין הגיע ליתיר...

סוף העולם? ממש לא. מזל"ט נשאר מזל"ט. אחד נשאר אחד, ועדיין אני בטוח שמי שצריך יודע לעשות את העבודה כמו שצריך, ושלא נגרם נזק אמיתי, ושתכלס' צריך לשלוח מכתב תודה לאותו אחד שהחליט להטיס את המזל"ט ותרם לחשיפת יכולות של החזבאללה.

אבל זה קצת יותר מעדשה מתחת לערימה של מזרנים.
נו טוב. הידד לתמימות.

תשמע, מה שאתה מרגיש זה בסדר גמור..אני כבר הייתי בטיסות של אל על שהנוסעת לידי קצת נעה באי נוחות בכיסא כי זה היה 777 עם 2 מנועים והיא תמיד טסה במטוס עם 4 מנועים (סיפור אמיתי).
מה אני אומר? כשהרגשות לא קשורות למדע או לנתונים אין לי איך להתייחס אליהם פרט לזה שזה בסדר גמור ותחושות זה טבעי...
חזרה לעובדות ולא לרגשות...אני לא טוען שמשהו בארוע היה בסדר או לא בסדר, יכול להיות שהיה גרוע ויכול להיות שהיה מעולה בדיוק כמו שצריך.. אני רק אומר לך שזה שיש 4 מנועים ולא 2 (או במקרה הספציפי הזה יתיר ולא הים התיכון) אין קשר לעניין וזה לא צריך להשפיע על תחושתך...
פרקטית אתה יודע כיום בדיוק מה שידעת לפני זה בנושא אפשרויות חדירה וירוט של מזלטים...אין סיבה שתחשוב אחרת עד אשר יפרסמו מידע לגבי מה היה שם... מהמידע שפירסמו עד עכשיו אי אפשר לדעת כלום רלוונטי..

ישן 09-10-2012, 18:26
  samiira samiira אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.11
שאלה חוזרת

קודם כל אפתח בברכת מזל טוב. ולרך הנולד, מי יתן ותלך בדרכי אביך...

אני מקווה שאני לא עובר בצורה כל שהיא על החוקים, אך שאלתי שאלה, שנראה שנעלמה בהתכתשות אתמול...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי samiira
שבוע טוב לכולם ומועדים לשמחה,

האם פורסם מה הגודל של המל"ט/מזל"ט המדובר?

למרות שאני קורא קבוע בפורום שנים רבות, השתדלתי מאוד שלא לכתוב (מבחינת "אם אין לך משהו חכם להגיד, תשתוק!), אבל במקרה הנ"ל למרות שעברו מספר שעות, לא נשאלו השאלות ועל כן שברתי את דממת האלחוט...

לכאורה, אם מדובר על ה"אביל" (http://www.globalsecurity.org/milit...iran/ababil.htm טווח של מעט מעל 100 ק"מ) אז הוא חייב להיות משוגר מהרצועה או מסיני, מה שמסביר כמובן למה הוא הופל כ"כ עמוק בשטח ישראל.

אלא אם כן, הוא עשה סיבוב ממש גדול, מחוץ לטווח האפקטיבי של היב"אות - זה צריך להיות מטוס בגודל של איתן, מטוס כזה יהווה איום ברגע שהוא מתקרב לכיוון ישראל.

אגב, פלטפורמה ימית לא עונה על השאלה כמובן, מכיוון שאם זה פלטפורמה רחוקה = מטוס גדול, פלטפורמה קרובה = חיל הים וחוזר חלילה.

אגב, אם מדובר על טיסת מודיעין, מה היגיון בלא להפיל מזל"ט מעל ישובים ולאפשר לו לחצות את כל רוחב המדינה? במיוחד עם בסוף הפילו אותו ע"י אויר אויר ולא תותחים.

עוד שאלה קטנה (נשאלת מחוסר ידע מוחלט) לא קשה לF16 לעקוב אחרי כלי מונע בפרופלור (מהירות איטית) לאורך זמן? הוא לא צריך לבצע הרבה "יעפים"?

השאלה שחשובה לי היא האחרונה כמובן.
ישן 10-10-2012, 15:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה, אתה באמת מחפש היגיון בעיתונאות?!
בתגובה להודעה מספר 190 שנכתבה על ידי nicknone שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nicknone
מה ההיגיון של ידיעות בפרסום הפספוס? ואיזה פרטים יש על הפנתר (גירסא של פיתון 5?)? הכל במסגרת הב"מ, בנוהל...

הספורט הלאומי הישראלי הוא למצוא פגמים בכל דבר ואם אפשר, לשחוט את הפרה הקדושה האחרונה שעוד נותרה - חיה"א שלנו וביצועיו. הם לא לוקחים בחשבון שגם לטיל הטוב בעולם שנורה ע"י הטייסים הטובים בעולם (עם המטוסים ה..) - יש לעיתים מגבלות טכניות/תקלות ושאין 100 אחוז בכלום.

אבל יש כותרת, אז למה שהנתונים היבשים יפריעו?

ישן 10-10-2012, 22:18
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "לא העיתונות היא האשמה,אלא..."

העיתונות מאד אשמה וגם רשויות אכיפת החוק (אולי גם המחוקק).
בצנזורה בוחנים את המידע המוצג בפניהם ברמת מסווג/לא מסווג, הם לא שואלים כיצד המידע הזה הגיע אל מי שהציג אותו בפניהם, אנ'לא בטוח שזה גם תפקידם.
(זה לא אומר שהמדיניות שלהם נכונה או שהם חפים מטעויות או תמיד פוגעים אבל זה כבר עניין אחר).

העיתונאים החזיקו במידע מתוך תחקיר צבאי כי מישהו הדליף להם (אולי שידלו אותו?), הם פנו לצנזורה וקיבלו אישור לפרסם.
אז מי כאן אשם?

תמונות של שרידי הכטב"מ, כיתוב עליהם באנגלית, הטיל שנורה היה "פנתר", בעצם ירו שני טילים - דו"צ לא פירסם את כל אלה, אז מה הדבר הבא שידליפו?
יכול להיות שאין בדברים האלה פגיעה, אבל בקצב הזה זו רק שאלה של זמן עד שכן יפורסם דבר (אפילו בטעות) שתהיה בו פגיעה - כל סטטיסטיקה פשוטה ביותר תגיד את זה!

לטעמי, מישהו בתוך צה"ל מדליף - להפעיל את מצ"ח.
גוף עיתונאי מחזיק במידע צבאי שלא כדין - להפעיל את המשטרה.

הספיקו לנו אורי בלאו, ענת קם ועוד כמה בעבר הרחוק

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-10-2012 בשעה 22:20.
ישן 12-10-2012, 22:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 212 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "יש מחיר. נמוך אולי לדעתך, ..."

אל תירה על שטחים פתוחים. בבקשה ממך. הערבים כבר גמרו דוקטורט חקר ביצועים של ירי ישראלי לשטחים פתוחים. זה טוב בקושי לנסיון המקצועי של היורה. אפילו לאגו של נותן ההוראה לצבא זה כבר לא תורם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 14-10-2012, 10:12

בתגובה להודעה מספר 233 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "יש קו שקשה לזהות את מיקומו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
יש קו שקשה לזהות את מיקומו הרצוי,
המפריד בין אינפורמציה חשובה המבוקשת בעיקר ע"י אזרחים רציניים, משום חשיבותה,בכדי להבין המציאות,
לבין אינפורמציה חשובה אחרת,שמשום אותה חשיבות אין לשחררה מחשש לנזק ביטחוני,
זה ברור ומקובל,הביטחון מעל הכל,
החשש הוא שהקו יוצב במקום כזה המגן על מישהו מפני מבוכה,ולא על ביטחוננו.

מסכים כמובן שזה אפשרי..
אני רק מציין שחלק מהשאלות שממשיכות להשאל כאן כבר קיבלו תשובה...חלק עדיין לא, מקוה שהעבירו את הקו במקום הנכון.
עוד הערה אחת תאורטית, יכולה להיות חפיפה...שגם יש מבוכה וגם לפרסם אותה יחשוף דברים שהם פגיעה בביטחון המדינה (מעבר לטעות עצמה כמובן...כי אם זה שנעשתה טעות זאת הסיבה היחידה לאי הפרסום אז זה לא ראוי לצנזר..אבל לפעמים הטעות נעשית בתחומים שהם באמת בעייתיים לפרסום..ואז אתה גם חייב לצנזר וגם מכורח הדברים מסתיר את התקלה מהציבור...)

ישן 14-10-2012, 22:12
  apile apile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.08
מקורות איראניםה:טיסות מל"טים בשמי ישראל הם דבר שבשגרה

http://yoni-alper.net/archives/815

איך אתם חושבים שצריך להתייחס לזה?

למרות הכל אירן נחשבת למדינה עם מדענים ומהנדסים מוכשרים, בעיקר בתחום הנדסת חשמל. אולי בכל זאת צריך להתייחס לדיווח הזה בכובד ראש.
אני לא פוסל אפשרות כזאת. לאיראנים יש תעוזה ורצון. לא פוסל אפשרות שבאמת הייתה כאן פאדיחה גדולה מאוד והאיראנים הצליחו לתעתע במערך המכ"מים והסיגינט של ישראל, שני התחומים בהם התעשיות הבטחוניות שלנו הכי מרבות להתפאר...

מצד שני האיראנים הם מספר אחת בתעמולה ולוחמה פסיכולוגית ואולי הם רק רוכבים על ההצלחה כדי להפחיד את אזרחי ישראל...
ישן 15-10-2012, 19:24
צלמית המשתמש של האזרח

ערוץ 10 - לאחר 10ימים נמצאו עד הרבה חלקי המל"ט

ביזיון רודף ביזיון. עתה בערוץ 10 הוצגו חלקי המל"ט אשר נמצאו בשטח לאחר 10 ימים.
אתם צריכים לשמוע איזה תירוצים המחפשים מביאים. פשוט עלבון לאינטליגנציה של ילדי הגן...

ישן 15-10-2012, 20:26
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אפשר לחשוב, אז לא פינו את כל החלקים - מה כבר קרה?!
בתגובה להודעה מספר 245 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ערוץ 10 - לאחר 10ימים נמצאו עד הרבה חלקי המל"ט"

לא מצאו את כל החלקים! איזה מחדל! כל בורג במל"ט הרי יודע לרגל לבד, והופך בלילה לסוכן חשאי של חיזבאללה שמבצע האזנות לתדרים צה"ליים...
למי אכפת?! המל"ט הופל? הופל. לקחו את כל החלקים שצריך? לקחו. אז נשארו כמה - נו, אז? אני אגלה לכם סוד - אם תטיילו בסביבה של עוטף עזה, בוודאי תמצאו חלקי פצמ"רים ואולי אפילו רקטות ששיגרו מהרצועה ונפלו בשטח ישראל. גם זה מחדל?

חלאס, כל העיניין הזה יצא לגמרי מפרופורציות, נמאס שמחפשים "מחדלים" מתחת לבלטות, וכשלא מוצאים - חופרים גם עד היסודות...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-10-2012, 20:40
צלמית המשתמש של האזרח

סליחה, אתה פשוט לא מבין...
בתגובה להודעה מספר 248 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אפשר לחשוב, אז לא פינו את כל החלקים - מה כבר קרה?!"

לפי השרידים אפשר ללמוד על הרבה דברים. הדוגמאות שאתה מביא מעוטף עזה (פצמרים או קסאמים)
ממש לא לעניין. כאן מדובר בכלי טייס, רוצים ללמוד איזה מערכות היו לו, איזה מנוע וכו'. האם זה דומה לפצמ"ר? קצת סובלנות וסבלנות ותן בבקשה "קרדיט" למומחי ח"א שירכיבו ויבינו מה יש לפרסים...

ישן 15-10-2012, 21:34
  איזמל איזמל אינו מחובר  

אני חושב ש דן 137 כבר ענה על הכל
בתגובה להודעה מספר 248 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אפשר לחשוב, אז לא פינו את כל החלקים - מה כבר קרה?!"

פשוט עבור להודעה שלו והחכם
אני שונא כשמישהו צודק בפורום הזה אז הוא מתנשא אז בוא נגיד כך ובשפה פשוטה
אולי במקום בורג נפל כרטיס זיכרון ?
אולי על חלק מהשרידים יופיעו כיתובים או מידע מהיכן הגיעו / נרכשו וכו....
לפעמים בורג קטן מספר סיפור ענק

בסיפור הזה לא מחפשים בכוח מחדל
הסיפור הזה הוא מחדל ענק !
לא , אני לא מדבר על הנושא האווירי היירוט וכו .. זה לא בתחום מומחיותי
השאר יותר ...
בכל אירוע פח"ע יש למצות את החקירה (גם פלילי כמובן)
לפעמים שוכחים את הלחם והחמאה של כל חקירה - וזה איסוף המוצגים
לפני סיגינט לפני טלטול לפני הכל - לאסוף את הכל
יער יתיר עד כמה שאני יודע אינו שטח לחימה או תחת סכנת ירי ולכן אין שום בעייה לחרוש את השטח
(אגב סריקות של אנשי מקצוע יעילות בהרבה וקצרות ממשית)
אחרי שאספת הכל תתחיל לחקור.
לא 669 ולא ס"פ אוויר מומחים בסריקות ולכן לעיתים יש להשתמש בכוח הנכון למשימה הנכונה וכמובן בסד"כ הולם
נחכה שייצא עוד מידע ותראה שאני "חוזה" נפלא ...
אני בטוח שאחרי הצריבה הזו מודיעין חיל האוויר ידע לבחור למשימה את הכוח הנכון ....
או שפשוט יכסה את השטח בטירונים.

לגבי החשיבות - נראה לי שלא באמת התכוונת לרשום את מה שיצא לך.
החשיבות רבה ולעיתים יכולה להיות אסטרטגית ... תתפלא

מעניין מתי צה"ל יתעורר ויגלה שחסר לו עוד משהו מהאירוע הזה .... זה יקרה חכה ....
וסתם כך - לא מעניין היכן יוצר? היכן הורכב? העתק מערבי או מקורי? מה בדבר יכולות צילום / זיהוי / גילוי - יום לילה, כושר נשיאה, טווח טיסה ? כלום הא? אולי יש בו טכנולוגיה לא מוכרת ? - טוב הגזמתי...

ואחרון:
לגבי חקירת פצמ"רים ושאר מועפים ...
אוי אין לך מושג ירוק למי זה עוזר ולמה ?
אולי תשאל בין היתר את כיפת ברזל ?
בקיצור חבר קצרה היריעה וכואבת היד מלהתחיל ולהסביר את החשיבות

נערך לאחרונה ע"י איזמל בתאריך 15-10-2012 בשעה 21:49.
ישן 15-10-2012, 21:41
צלמית המשתמש של האזרח

צריך למחוק לו את כל 9700 תגובות...
בתגובה להודעה מספר 252 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אני חושב ש דן 137 כבר ענה על הכל"

הבחור ממש, אבל ממש לא מבין מה זאת עבודת מודיעין. נדמה לי שכתבת כמעט הכל מה מחפשים מבין השרידים והחלקים. פשוט אין מילים מי החליט בח"א להפסיק ולחפש שרידים. נדמה לי שעתידו כבר לא בטוח
כמו שהוא חשב...

ישן 16-10-2012, 06:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לכולכם, במכה אחת:
בתגובה להודעה מספר 252 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אני חושב ש דן 137 כבר ענה על הכל"

מאיפה הביטחון הזה שלא לקחו את כל החלקים שצריך (למען הסר ספק, ככל הנראה אני יודע בדיוק כמוכם)? האם באמת פיסת כנף היא זו שתעשה את ההבדל בבדיקה שלו, אם יש את כל הכנף השניה? אולי בכלל לא היה צריך לאסוף את כל המזל"ט כי יש ברשות גורמי המודיעין בארץ את כל המידע עליו, והשברים נאספו רק כדי לוודא שזה אכן דגם X תת-דגם Y? אולי החלקים שאספו כבר מפלילים את היצרנים של אותם חלקים?

למה להיות כ"כ שליליים, ומה גורם לכם לחשוב שאתם יודעים יותר טוב מכולם, כולל אלה שהיו בשטח באותו הרגע? אני לא רואה פה מחדל - אני רואה דיווח עיתונאי עם הרבה נתונים חסרים, ובהחלט יתכן שאם היו מוצגים כל הנתונים היה מתברר שאין פה לא מחדל ולא נעליים, אלא סתם היסטריה עיתונאית טיפוסית פלוס כמה גולשים שמתעקשים להיות היסטריים...

אגב, אין לי בכלל בעיה עם ביקורת - אני פשוט מעדיף אותה עיניינית ולא בסגנון של "זה שלא שיתפו אותי בכל המידע זה מחדל"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-10-2012, 17:02
  איזמל איזמל אינו מחובר  

לא ניפול לבור שלך ...
בתגובה להודעה מספר 255 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לכולכם, במכה אחת:"

אין ידע מוקדם... הכל מקריאה בעיתונים (ממש מקרוב) בפורומים ובאינטרנט
בסדר - דיווח עיתונאי
אתה צודק, אין לנו ידע נוסף... הכל השערות ...
כמו כולנו פה בפורום לא ?

אבל ככה לענות לעניין - כל פיסה חשובה
כל ראיה כל מוצג וכל טיפת אינפורמציה שניראית כשולית עשויה להוות מפתח להצלחה אסטרטגית
כנף אחת לא מספיקה ....

ואם נעזוב את הנושא של "חשיבות אסטרטגית" אני יעלה ברשותך שאלת תם - אגב לא בתחום מומחיותי שוב
כמה פעמים ירו פנתר על כטב"מ מסוג זה בעולם ? מישהו יודע מחקרית לענות האם יעיל / ייתרונות וחסרונות החימוש הנ"ל ?
זו סתם דוגמה למידע שלא קשור לכלי הטייס העויין.

אני בטוח שהאירוע תוחקר לעומק (היירוט עצמו) אבל מספיק להביט לעומק בשרידים ולהבין את יעילות החימוש...

אגב שרידי רקטות שמיורטות ע"י כיפת ברזל נבחנות בקפידה (היזון חוזר) לדוגמה
אז מה שונה בזה ?
וזה בכלל בלי להתייחס לכלי עצמו, מאפייניו, יכולותיו, מוצאו וכו....

מקרה האבאביל בצפון כמשל - טופל כמו שצריך - ברמת החקירה הטכנית (כך קראתי בעיתון)
ועדיין אם יופל עוד אבאביל מוכר - ייחקר לעומק ללא ספק.

חיוניות החקירה הטכנית אינה מוטלת בספק והיא קריטית.
ישן 16-10-2012, 01:15
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06

אם הביקורת לא עניינית, זה בסדר לתקן,
אבל מה הבעיה עם חיפוש 'מחדלים' 'מתחת לבלטות' ?
אני יודע מה הבעיה כשלא מחפשים מחדלים,
אך מה זה מפריע, במה זה פוגע כשהחיפוש ענייני ?
היות ואני חושב כי כדאי להשקיע בחיפוש מחדלים,
אני תוהה מדוע אנשים לא מגיבים טוב לכך,
חלק אחד של התשובה מצוי בעולם הרגש,
אנשים לא מקבלים טוב ביקורת עליהם, או על הקבוצה ששייכים אליה,ככה אנחנו בנויים,
אני זוכר ביקורת שנכתבה על הקיבוץ שהייתי גר בו,ע"י מתנדבים לשעבר,
כשקראתי זאת,התרגזתי,אך במחשבה נוספת, הבנתי כי הם בסה"כ כתבו אמת.
לטעמי, היה טוב יותר אם היינו קשובים יותר לביקורת,במטרה להפיק ממנה תועלת,
כחלק מהתמקדות אמיתית יותר בשיפור.
ישן 15-10-2012, 22:30

בתגובה להודעה מספר 259 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "מאפיין צהלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל
עכשיו עקיצה לאמילי:
בתחילת השרשור דיברתי על רהב ויוהרה בשחרור תמונות היירוט על מנת לכסות על מחדל
והוא שלח אותי לספרי ההיסטוריה כדי שאלמד שתמיד שוחררו סרטונים כאלה ....

אני למדתי כשיש "חשיפה" "הצצה נדירה" או כתבת צבע... יש איזה מחדל בפתח - בדומה לחלוקת צל"שים ... (בלי לפגוע בגיבורים האמיתיים)

אתה עוקץ רק את עצמך בהערות חסרות הביסוס הללו..
ראשית כאמור, ההערה שלך עוד היתה לפני שהיה "מחדל" (נגיד שהיה) באיסוף החלקים..אז תן לי רגע להבין את התאוריה..לפי דבריך היא לא מכסה רק על מחדלי עבר..היא חוזה עתידות לגבי מחדלי עתיד!!!!....חחח זו ץאוריה פנטסטית!!!
ולעניין ההסטוריה..שוב אני מציין את חוסר הידע ההיסטורי שלך והקשר הישיר להערה..אם כפי שאתה טוען הפרסום בעיתון בא לכסות על מחדל (וזה מנסיונך הרב כמובן)..על איזה מחדלים בדיוק כיסו עשרות ההפלות שפורסמו בעיתונים במשך כל שנות קיומו של חיל האויר?? אתה מבין שמה שאתה אומר לא מסתדר עם המציאות חד משמעית??? אתה מתכוון להמשיך עם הגחמה הזאת ולקורא לה "תאוריה"??
בהצלחה עם העניין המצחיק הזה...

ישן 16-10-2012, 17:20
  איזמל איזמל אינו מחובר  

ידידי הפיקח
בתגובה להודעה מספר 260 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=איזמל] עכשיו עקיצה..."

שוב אני אבהיר
אין קשר לפרסום יירוטים.
ולא מעניין אותי יחסי הציבור של צה"ל וח"א בפרט.

ח"א - אחד מייעדיו שמירה על בטחון שמי הארץ נכון ? אז יופי ביצע את תפקידו כראוי וגם מתפאר בכך זה יפה וזה טוב וזה בעיקר לא מעניין אותי ...

אם פרסם כחלק ממסורת רבת שנים אז יופי !
לא מ ע נ י י ן.

אבל המשך האירוע הינו פיאסקו !!!
וזה מעניין אותי

וכן בדרך כלל מכסים על חדלונות בכתבות צבע, בחירת גיבורים וכו... זו הפוליטיקה בחלק מהאירועים הרעים
אולי במקרה הזה זה לא נכון
שוב זה לא מעניין אותי

תתעסק בעיקר - בטענות ולא בסיבות שכביכול מהן הסקתי את המסקנות... לא בגלל התצלומים והסרטונים הגעתי לכלל דעה שיש פה כישלון

בסדר עד כאן ?

אני חושב שלו לא הייתה מתפרסמת הכתבה ההיא - היית ממשיך לחגוג ולפזר דברי רהב יומרניים על כך שלא הייתה תקלה... וחכה שהכל יוקא (מלשון להקיא) החוצה.. אם בכלל

אגב התקלה כנראה מיוחסת ליחידה שמיחצ"נת עצמה גם בפורום זה .... טובה ומקצועית ... אבל מי שמיחצ"ן עצמו שלא יתפלא שיחכו לו בפינה בכשלונותיו
התקשורת מופלאה - מחבקת ואוהבת שאתה מוריד מכנסים ונותן "להציץ" ... אבל שביב מידע רע מצית אותה כאש שורפת...

ובכן ידידי זה הזמן לאחוז את כובע הטייס ולהתחיל ללעוס ...
(בצחוק ידידי) וקורטוב ציניות זדונית.
תן לי להמשיך לקרוא את תובנותיך בתחומים החזקים שלך עם כל הניואנסים ואל תניח לי להתאכזב ולראות ולדעת שאתה כותב בנחישות גם כשאתה טועה (או לא מכיר מקרוב) כי זה מוציא את הרצינות שבה אני מתייחס לכל תגובותיך בפורום והן רציניות מלאות ידע ועומק (ולא בתחום עיסוקי)
ישן 16-10-2012, 17:26
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 270 שנכתבה על ידי yizhaq שמתחילה ב "המחדל האמיתי הוא השימוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yizhaq
המחדל האמיתי הוא השימוש המוגזם במילה מחדל.
המילה הזו מוצמדת לכל נוד ברוח וכבר מזמן איבדה את כוחה.
מישהו כאן חיפש חלקי מטוס קטן שהתפזר לכל עבר?
גופת חייל ששכבה 2 קילומטר מהבית במקום ציבורי נמצאה אחרי 7 שנים כי לא חיפשו?

לפני יומיים נפל לי בורג מהיד, ראיתי לאיזה כיוון הוא "טס", לקח לי יומיים למצוא אותו.

נו באמת ... מה הקשר?!
אם זה סתם מטוס קטן שהתפזר לכל עבר - מסכים לא מעניין.
אם מדובר במל"ט עוין שנכנס ומפוצץ באוויר חדשות לבקרים - מסכים לא מעניין.

אבל כשמדובר בארוע כזה חריג, לא מין הראוי לטרוח ולחפש את כל החלקים?

משום מה יש לי הרגשה שהסיבה שלא המשיכו וסרקו אחר כל החלקים קשורה יותר ליום ולשעת האירוע..
ישן 16-10-2012, 15:59
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
כי זה ברור מהכתבה
בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=elaadhn]מילא שלא בא..."

העניין הוא לא בכך שלא סרקו או לא שלחו מספיק חיילים. אלא בהתנהלות אחרי שכבר מודיעים שעוד נותרו חלקים בשטח.
הכתבה די ברורה, אזרחים מצאו חלקים והתקשרו להודיע, אך ניפנפו אותם בזילזול. רק כששלחו תמונות והתקשורת התערבה הם טרחו להתייחס. גם האיסוף על ידי שוטר יחיד עם הפיאט שלו, כשכבר יש כתבים וצלמים בשטח, מראה בדיוק מה היחס של גורמי הביטחון הרלוונטים לעניין.
ניתן לומר שלא קרה שום דבר בסופו של דבר, סך הכל חצי כנף וגלגל... אבל מה אם זה היה חלק של פיתון 5 נאמר, או רכיב קריטי אחר במל"ט?
אני לא יודע מה איתך אבל אני לא מרגיש בנוח כשהמערכת נכשלת באופן כה בולט, ואז עוד מרשה לעצמה להתנהל בזחיחות.
ישן 16-10-2012, 17:00

בתגובה להודעה מספר 280 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "מסתוריים.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל

אולי ידידי אמילי יחדד את זיכרוני בהיסטוריה יהודית - ויספר לי מתי לאחרונה נורו טילי א"א מעל שטח אזרחי במדינה (בלי ציניות)
והיה ונורו כאלה - מה עושים עם השרידים ? מי בודק מי אוסף ? ואולי הוא עדיין שלם ?
אז כמו שלא היה להם מושג לגבי שרידי הכטב"מ אני אומר לך שאין להם מושג מהשאלות האחרונות שלי
שים לב, אומר, לא מניח ש....

אל תקרא לי אמילי, תודה.
הידע ההיסטורי שלך באמת די דפוק ולמרות זאת אתה כותב כאן אילו אתה איזה מומחה למשהו...ממליץ שתרגיע.
ירו טיל ממש לא מזמן..
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4000296,00.html

לכל השאלות האלה שאתה שואל יש תשובות ברורות במקרה הזה (לא לכל השאלות בשרשור, בשרשור יש אכן שאלות ותהיות רלוונטיות) בפוסט הספציפי הזה בנוגע לטילים השאלות שלך לא רלוונטיות, עשו בדיוק את מה שצריך...

ישן 16-10-2012, 18:42
  דן 137 דן 137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.04
זירת האבקות אבל..

עד כאן-(על פי מה שהבנתי באשכול)
1.חדר מזל"ט אוייב לתחום המרחב האוירי ישראל.
2.הצליח לטוס כברת דרך.
3.לבסוף יורט-באמצעות שני טילי א"א (שאחד לא פגע,מסיבה מסויימת)
4.שרידיו של המזל"ט,(ואם הבנתי כאן נכון, אולי גם שרידי טילי האויר אוויר) התפזרו בשטח שבשליטתינו.
5.נעשה איסוף שרידים-חפוז? לא מקצועי?לא ממוקד?

מה שאני מנסה להבין עד עכשיו זה מי מנהל את האירוע הזה,מי אחראי על סוג כזה של אירוע-מהרגע שבוצע הירוט,מי אוסף?חוקר? מי כותב את הדו"ח? ואיך לעזאזל הוא כותב את הדו"ח אם אין לו את כל החתיכות..?

יש לי תחושה שייש כאן איזה פער או ביכולת החקירתית של צה"ל או ברצון שלהם לחקור,אחרת אני לא מצליח להבין את ההשתלשלות עד כאן.

אז,אמילי,איזמל,וכל הכועסים...אני מניח ששניכם יודעים דבר או שניים על התקרית, אבל כמו שאומרים ב"תיקים באפילה" האמת נמצאת שם בחוץ...וכנראה שגם תשאר בחוץ... וטוב שכך,לא תחשף במלואה בפורום..
ישן 17-10-2012, 05:04
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "רק הערה אחת.. לא כל מה שהבנת..."

צודק הרבה מזעקות המחדל וכמה צה"ל דפוק נובאות מחוסר המידע ויותר מכך מהתחושה שמגיע לי לדעת את הכל.
הרי אנשים שירתו פה בכל מיני יחדות חלקם היו חשופים לסודות מידנה , אז איך זה עכשיו צה"ל מעז ומתנק אותם מהמידע הזה , באיזה זכות ? האם הם לא אזרחי המדינה , האם לא שירתו בצה"ל ומשלמים מיסים ?
הרי הפנתר (ואוו איך אנשים נלחצו שהתמשו בשם לא מוכר להם פתאום ולא טרחו לגלוש אפילו באתר חיל האוויר), המטוס והמצלמה שמותקנת בו מומנה מכספי המיסים שלנו לכן יש לנו זכויות לראות התמונות ברזולוצייה גבוהה (שנוכל להדפיס פוסטרים) ויש לנו זכות לראות איך נראה הפנתר מקרוב . אולי אין לנו זכות לראות את המל"ט שהופל כי הוא שייך לאיראן אבל זה כבר סיפור אחר.
בנוסף איך זה עד עכשיו לו הגיע לפה איש רשמי של חיל אוויר ונתן תשובות לחקירות הצולבות בפורום , לפי דעתי זה עוד מחדל בשרשרת המחדלים הארוכה של הפרשה הזאת ופרשות אחרות . אם אין תשובות בפורום בררת המחדל היא מחדל !
ולא נבוא על סיפוקנו עד שהאחראי לקח יולקה בפומבי , חומר החיקרה יפורסם בגלוי ונקבל הזמנות לבור של אוויר בעת מבצע עתידי.
בכלל אני מציע נציג פורום בכל דיון מטכ"לי ובוועדות השונות.

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 17-10-2012 בשעה 05:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:40

הדף נוצר ב 0.43 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר