לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2012, 09:31
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
שוטר חילק דו"חות לנוסעים במונית שירות כי לא היו חגורים

מקור:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן. של משטרת ישראל (הפוסט פורסם ע"י תומר קורנפלד ביום 6.10.12).

"...האם מישהו ידע שצריך לחגור חגורה גם בתוך מוניות שירות? ביום חמישי בבוקר נסעתי כמדי יום לעבודה במונית שירות של קו 51 מפתח תקווה לכיוון תל אביב. לקראת קניון פתח תקווה עצרה את מונית השירות ניידת משטרה ... שוטר ... עלה לניידת וביקש תעודות זהות מכל הנוסעים שאינם חגורים. השוטר אסף בערך 8 תעודות זהות וחזר איתן לניידת שלו. בעשרים הדקות הקרובות היה השוטר עסוק יחד עם השותף שלו בתוך הניידת. בזמן הזה, סירב השוטר ושותפו לענות לשאלות של הנוסעים ההמומים. לאחר מכן, חזר אל מונית השירות (שוב ללא כובע) וחילק שני דוחות של 250 שקלים לכל אחד והחזיר את כל תעודות הזהות ליתר הנוסעים..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

א. לא ידעתי שצריך לחגור חגורה בזמן נסיעה במונית שירות.

ב. מחיפוש בגוגל עולה שתאונות דרכים בהן מעורבת מונית שירות הן לא תסריט דמיוני. זה דבר שקורה אבל למה להתעלל בקבוצה של אנשים דווקא בזמן שסביר להניח שהם בדרך לעבודה?

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 07-10-2012 בשעה 09:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2012, 10:10
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "קיים חוק בתאוריה שכל רכב משנת..."

למעשה מדובר בחובה "משורשרת"

קיימות תקנות (364א) שעל פיהן לא יינתן רשיון רכב לרכבים משנים מסויימות, המיועדים למטרות מסויימות, ללא שיש בהם חגורת בטיחות מותקנת (החובה משתנה בהתאם לשנת הייצור ומטרת הרכב).

הדרישה לחגירה עצמה היא בתקנה אחרת: לפי תקנה 83ב (א) : "לא ינהג אדם ולא יסע ברכב מן הסוגים האמורים בתקנה 364א אלא אם כן הנוהג והנוסעים בו חגורים בחגורת בטיחות או רתומים בהתקן ריסון כאמור בתקנה 83א, לפי הענין"

או במילים אחרות (אבל אני לא משפטן, וזה לא יעוץ משפטי) - אם יש חגורה, כנראה שחובה להשתמש בה - אפילו אם הרכב המדובר לא מחוייב להיות בעל חגורות בטיחות על פי חוק. למה אני אומר את זה? כי בחוק לא כתוב "ברכב שבו חייבות להיות מותקנות חגורות על פי תקנה 364א", אלא "הסוגים האמורים בתקנה 364א" - והסוגים האמורים - לא ממש מוגבלים בשנים.

זו התקטננות, אני יודע, אבל המטרה של שוטרים היא להפיק דו"חות, וכל פרצה אפשרית בחוק לשם כך, תנוצל. מנסיון.

בקיצור - יש חגורה - תחגרו...

לינק לתקנות: http://www.nevo.co.il/Law_word/law01/p230_011.doc

ישן 07-10-2012, 18:05
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מעניין, כל פעם שנסעתי במונית לנתב"ג עם הפעוטות הן היו ללא כיסא הבטיחות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "שוטר חילק דו"חות לנוסעים במונית שירות כי לא היו חגורים"

נאמר לנו, גם על ידי הנהגים, שזה בסדר מבחינת החוק. בעקבות הידיעה הזו אני כבר לא מבין שום דבר. רק שאשר לא ישלח לי דו"חות בדיעבד בגלל ההודאה הזו
ואה כן ,עוד משהו: כשהתנדבתי במשטרה אף שוטר סיור לא חגר בניידת ואף צחקו עלי כשמתוך הרגל חגרתי את עצמי. עניין די מוזר בהתחשב בזה שניידת מועדת יותר לפורענות מרוב שאר הרכבים (בגלל מרדפים-שמאחד מהם ניצלנו לדעתי די בנס) ושיחרור החגורה הוא לא באמת מה שימנע פריקה מהירה יותר מהניידת בשעת הצורך-בוודאי פחות מגורם הכושר הגופני הלקוי מאוד של חלק גדול מהמתנדבים שמאיישים ניידות וגם של חלק מהשוטרים הרגילים.
ישן 08-10-2012, 01:02
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מעניין, כל פעם שנסעתי במונית לנתב"ג עם הפעוטות הן היו ללא כיסא הבטיחות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
נאמר לנו, גם על ידי הנהגים, שזה בסדר מבחינת החוק. בעקבות הידיעה הזו אני כבר לא מבין שום דבר. רק שאשר לא ישלח לי דו"חות בדיעבד בגלל ההודאה הזו
ואה כן ,עוד משהו: כשהתנדבתי במשטרה אף שוטר סיור לא חגר בניידת ואף צחקו עלי כשמתוך הרגל חגרתי את עצמי. עניין די מוזר בהתחשב בזה שניידת מועדת יותר לפורענות מרוב שאר הרכבים (בגלל מרדפים-שמאחד מהם ניצלנו לדעתי די בנס) ושיחרור החגורה הוא לא באמת מה שימנע פריקה מהירה יותר מהניידת בשעת הצורך-בוודאי פחות מגורם הכושר הגופני הלקוי מאוד של חלק גדול מהמתנדבים שמאיישים ניידות וגם של חלק מהשוטרים הרגילים.

א. אסור לשוטר לרשום דוח על עבירה שלא בוצעה בנוכחותו, למעט המקרים שבהם יש עדות מפורטת על ביצוע העברה, רצוי גם אסמכתאות (צילום למשל).
ב. לגבי שוטרי סיור בניידות, כיום יש אכיפה גם על שוטרים בניידות-למעט מקרים בהם יש אישור חריג - בתאונה שעברתי (בזמן נהיגה בניידת גלויה), אם לא הייתי חגור, היום הייתי מריח את הפרחים דרך השורשים,
ג. מירב שנותי במערכת הייתי במערך המודיעין, שכידוע לא עוסק באכיפת חוקי/תקנות התעבורה. מספר שנים -אחר מכן בסיור וכיום במערך הדוברות של משטרת ישראל.

כך, שמבחינתי אתה לא צפוי לדוח,
אגב, אם כבר עלה נושא "הסעת ילדים" החוק מדבר על מושב בטיחות מיוחד לכל ילד עד גיל 9.

ישן 08-10-2012, 04:42
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קודם כל, כמובן שרק צחקתי בהתייחסות אליך
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

שנית, אני עדיין לא בטוח שאני מבין עד הסוף-האם כשאני נוסע במונית מ/אל נתב"ג אני חייב כיסא בטיחות לפעוטות? האם נהגי המוניות מודעים לכך שיש חובה כזאת ומטעים את הנוסעים במודע? אם כן-זה חמור מאוד בעיני. הנושא הזה מהותי עבורי כי אנחנו עושים את הנסיעות האלה לעיתים די מזומנות.
כמובן, יש את נושא הבטיחות מעבר לעניין החוקי, אבל אני מודה שבמקרה הזה אנחנו מניחים שהיות ומדובר בנסיעה חד פעמית, זה סיכון סביר. לא הכי לוגי, לא הכי אחראי בעולם. פשוט כיסאות לתינוק (בייחוד כשמדובר ביותר מאחד) זה עניין לוגיסטי לא פשוט להתנייד איתו כשמדובר בסיטואציות האלה.
ולגבי חגירת חגורות בטיחות אצל השוטרים בתפקיד-אני שמח לשמוע שחל בעניין שינוי משמעותי. חשתי מאוד לא נוח עם העניין בזמנו.
ישן 08-10-2012, 21:30
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
סיכום הנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "שוטר חילק דו"חות לנוסעים במונית שירות כי לא היו חגורים"

להלן מענה מנוסח ומדוייק לסיכום הנושא.

התשובה ניתנה ע"י סנ"צ במ"י הנחשב כמומחה בתחום תקנות התעבורה.
1. בעת נסיעה בדרך עירונית, קיימת חובת חגירת חגורת בטיחות.
חובה זו חלה על הנוסעים בלבד ואילו הנהג פטור מחגירת חגורת בטיחות.

2. בעת נסיעה בדרך בין עירונית חלה חובת חגירת הבטיחות על הנהג וגם הנוסעים.

3. נושא חבישת הכובע אינה מעלה או מורידה את רלבנטיות נושא רישום הדו"ח והגשתו
ולכן דו"ח תנועה שנרשם ונמצא תקין עפ"י תקנות מ"י ותקנות התעבורה, לא יבוטל רק בגלל שהשוטר לא חבש כובע.

4. אין לי מושג ולמעשה זה נראה לי גם הזוי לחלוטין שכל נוסע קיבל שני דוחות ולו גם בגלל המונית עוכבה ליותר מ-20 דקות.

5. בעת נהיגה ברכב (פרטי או ציבורי מסוג כלשהו) הנהג אחראי ישירות שכל נוסע יהיה חגור בחגורת בטיחות.
לכן, בעת הגשת דו"ח לנוסע שלא חגר חגורת בטיחות, יירשם גם דו"ח לנהג (באותו סכום של קנס) כי לא דאג שהנוסע יהיה חגור.
מאחר וברכב ציבורי (אוטובוס, מונית וכו') נתלה שלט באזור הנהג המורה לנוסעים לחגור חגורת בטיחות.
ע"י תליית שלט אזהרה זה, הוסרה האחריות הנ"ל מנהג הרכב הציבורי – כי למעשה אינו יכול לפקח אישית על כל נוסע שיחגור את חגורת הבטיחות.

6. בעת רישום הדו"ח ישנם שני סעיפים שהשוטר רושם במילים שלו (שאינה משפטית):
- "נסיבות המקרה" – כאן הוא מפרט איך ראה את העבירה, מהותה והסבר שניתן לנהג.
- "דברי הנהג" – כאן נרשמים דברי הנהג כתגובה לדברי השוטר.
במקרה של הדוחות הנ"ל לא היה כל צורך לרשום את דברי הנוסעים משום שהם לא אלה שנהגו ברכב ולכל היותר הם היו טוענים "לא ידעתי" וכו'...

ישן 09-10-2012, 23:24

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מה פרטים? איפה פרטים? "מומחה"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מה פרטים? איפה פרטים?
"מומחה" עלום?
במקום להסתמך על מומחים חסרי-שם, אפשר פשוט להפנות לתקנות הספציפיות.
זה הקטע הזה בחוק*, הוא כתוב ולא צריך לסמוך על שמועות לגבי מה אסור ומה מותר.

*גם תקנות.

אני מקווה שאתה מאמין לי שכאשר אני כותב "התשובה ניתנה ע"י סנ"צ במ"י הנחשב כמומחה בתחום תקנות התעבורה" שבאמת מדובר במומחה בתחום.
אני מעדיף לא לציין את שמו ונימוקיי איתי (מספיק שציינתי את דרגתו).
אתה יכול לקבל את הדברים או לא, זה תלוי רק בך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:43

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר