לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2012, 11:28
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
לקראת הבחירות-מה אני מצפה מהממשלה הנבחרת

לפני החלוקה לפי משרדים
קודם כל באופן כללי: ממשלה שתיישם מדיניות של מי שבחר בה ועם הרכב שרים סביר שיפעל משיקולים מקצועיים ולא אגו שיצריך תפירת תיקים וינפח את מספר השרים והתקציב.
משפטים-שלילת אזרחות ותקציבים לאנשים ומוסדות שהופכים את רעיון הדה לגיטימציה לישראל כתפקיד חיים. פחות סחבת בהתנהלות משפטים
בטחון-הקמת סוללות נוספות של כיפת ברזל ,השקעה בנשק מתקדם,הכשרת מקלטים ובניית אזורים ממוגנים בישובים הסובלים מחוסר בכך,השלמת בניית הגדר בגבול המצרי.
השקעת מאמצים באיתור מידע חדש שיביא סוף לתעלומות נעדרי סולטן יעקב,גיא חבר,רון ארד וחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע
חוץ-מלחמה עיקשת באנטישמיות וקבלת החלטות כבדות משקל גם אם המשמעות-עזיבת האו"ם ושאר המוסדות אשר במשך שנים מנהלים קמפיין אנטי ישראלי
חינוך-הכרה סופית של מכללת יו"ש כאוניברסיטה ללא פגיעה תקציבית באוניברסיטאות האחרות,פתיחת תקנים למחקר וצמצום המכללות האזוריות (אני בעד הנגשה לכווולם אבל אינפלציית התארים לא מועילה ואף מזיקה) מצד שני,לסבסד קורסים במדעי הרוח-תחום שהביקוש אליו צונח במשך השנים
זה בעל תחומים רבים,כל אדם ימצא עניין בקורסים בתחום בהתאם לרמת העניין שלו ובגישה היום שתואר אקדמי זה בשביל המקצוע,יהיה ניתן להחזיר ביקוש לקורסים כאלו שלא יעלו לאזרח הפשוט כמו תואר שלם נוסף. צמצום פערים בחברה (אני יודע שאני מדבר בסיסמאות אך האשכול עוסק במה שאני מצפה מהממשלה הנבחרת כך שהיא תצטרך לשבור את הראש על דרך)
טיולים שנתיים באתרי מורשת ואתרים הסטוריים,סבסוד משלחות לפולין ושיפור מעמד המורה לרבות החזרת כוח ההרתעה והכבוד
אוצר-העלאת מס חברות,העלאות מיסים על מוצרי אלכוהול כבדים,הנהגת מע"מ דיפרנציאלי שיהיה גבוה יותר על מוצרי יוקרה ונמוך עד אפסי במוצרי יסוד כגון לחם,חלב,פירות וירקות
תעשיה ומסחר-תמיכה ביצרני בירה ויין עצמאים (בוטיק),צמצום מכסת העובדים הזרים והקמת תוכניות לשילוב כוח עבודה עברי (או ערבי) מאזרחי המדינה במקצועות הלא נחשקים כמו בניין,קטיף ועבודות תשתית. הקמת אזורי תעשיה בייחוד בפריפריה וטיפול במפוטרים בגילאי 40+
פנים-ביטול ועדות קרואות וביקורות על ראשי העיר וגזברים כולל הדחה במקרה הצורך באם מתגלה שאינם ממלאים את יעודם. חשוב מאד לתת לתושבי העיר את הזכות לבחור ולהבחר ולא להצניח מועמד
בטחון פנים-הגדלת תקציב שיאפשר עוד כ"א ועוד ניידות שיפטרלו. סדר ונקיון אחת ולתמיד במגזר הערבי בישובים שמשטרה מפחדת להכנס אליהם בכל הנוגע לסמים,נשקים ובנייה לא חוקית.
תחבורה-קידום תוכניות החומש של הרכבת,הקמת מערכת מידע לתחבורה ציבורית שתהיה זהה בכל החברות (היום במאגר הקיים תחנה מסויימת יכולה להופיע בשם שונה בחברות שונות) הפיכת הרב קו לכרטיס פעיל בכל החברות ואפשרות שישמש גם כארנק אלקטרוני (כיום לעיתים קיימים מקרים בהם חוזה שהוטען בחברה X לא מופיע בחברה Y) הפעלת תחבורה ציבורית בשבת באופן מצומצם לבתי חולים ואתרי תיירות פופולריים באמצעות מיניבוסים בלבד.
שדרוג כבישים מסוכנים או ביטולם באמצעות סלילת כבישים או בניית גשרים במסלול בטוח יותר,מואר יותר ורחב יותר.
תקשורת-המשך ביצוע רפורמת עידן+ במתכונת הנוכחית כפי שאושרה בכנסת (הרחבה ל18 ערוצים)
במקביל עבור אלו שכן רוצים לשלם להוט ויס,הקמת חבילה צרה של 18 ערוצים גם כן שיהיו ניתנים לבחירת הצופה והתשלום בהתאם
המשך הביצוע של הרפורמות בתחום הסלולרי. הכפפת רשות השידור למשרד התקשורת ללא איוש שר נפרד לתחום,הלאמת הדואר והפיכתו לבנק חברתי שיתן פטור מעמלות בנוסף על השירות שהוא מספק כיום.
רווחה-רפורמות בכל הקשור לעמותות שונות ותקצובן,הגדלת תקנים לעובדים סוציאליים שיעבדו בייחוד עם האוכלוסיה האתיופית והערבית שנחשבות כחלשות (כמובן לא על חשבון המצב הקיים אלא בנוסף)
איחוד המשרד לאזרחים ותיקים עם משרד הרווחה על מנת לעזור לקשישים לחיות בכבוד
בינוי ושיכון-הגדלת היצע הדיור הציבורי,ביטול מכרזים וזכיות במכרזים המיועדים לאוכלוסיה מסויימת מאד והפיכתם לנגישים לכלל הציבור. אכיפת חוקי הבנייה והתכנון,קידום תוכניות בינוי-פיצוי במבנים ישנים ומסוכנים
תיירות-שיקום אתרי תיירות בארץ והגברת ההנגשה אליהם מבחינת יידוע על קיומם בפרסום בעיתונות ובטלוויזיה/רדיו וכן מבחינת אמצעי הגעה
מדע-להנגיש מדע מגיל צעיר,לעורר עניין אצל בני הנוער ובאקדמיה באמצעות חוגים וסיורים לימודיים. השקעה בציוד ומעבדות
תרבות וספורט-הנגשת קולנוע ותיאטרון לישובי הפריפריה,השקעה וקידום ספורט הנכים,רפורמה מוחלטת באיגודי הספורט השונים כגון ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הכדורסל,עידוד ענפים איזוטריים,הקמת מתקני ספורט נוספים (תכף מכבייה)
חקלאות-אם מה שרשמתי בהתייחסות לתעשייה ומסחר לא יקרה,אז לפחות שמכסת העובדים הזרים תהיה כזאת שתאפשר בענפי החקלאות תוצרת לייצוא ושיווק כלל ארצי במינימום השמדה,בדיקה מחודשת של הקצבת העובדים הזרים לחקלאים השונים (כיום יש חקלאים שמקבלים יותר ממה שהם צריכים וחקלאים אחרים שזקוקים לעוד ידיים עובדות ולא מקבלים)
הגנת הסביבה-המשך החינוך למחזור,הצבת 3 פחים בכל יישוב (מה שלא בהכרח קיים היום) לנייר,פלסטיק ופסולת מתכלה.
חיפוש מקורות אנרגיה ומתן רשיונות נוספים לקידוחי נפט וגז
בריאות-שר במשרה מלאה ולא סגן שר (אפילו אם יש לו סמכויות שר)
הגדלת מיטות האשפוז,קידום בית החולים באשדוד,הרחבת סל הבריאות והחזרת האחיות לבתי הספר

נערך לאחרונה ע"י רומק בתאריך 16-10-2012 בשעה 11:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2012, 11:48
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לקראת הבחירות-מה אני מצפה מהממשלה הנבחרת"

1. להשלים את הגדר בדרום ולהוציא מישראל את המסתננים שנכנסו פנימה.

2. פעילות צבאית כלשהי שתפסיק את הירי רקטות על עוטף עזה.

3. חיזוק הזרוע המשטרתית שהתפקיד שלה הוא להתמודד עם משפחות הפשע.

4. הקמת ועדה ציבורית שתבחן האם כדאי לכפות על שופטים עונשי מינימום כדי שלמשל סחטני פרוטקשן לא ישלחו לכלא לחודש וחצי בלבד.

5. שמירה על שורה של מוצרי יסוד תחת פיקוח מחירים כדי שכל אזרח במדינה, גם קבצן שחי מנדבות, יוכל לקבל מענה לצרכים הבסיסיים שלו.

6. לא לחתום עם הפלסטינים על הסכמים נוספים. פשוט לנהל את ההתמודדות מולם כמו משבר שלעולם לא נגמר מתוך הכרה בכך שיום אחד, אם נרצה או לא נרצה, ירדן תהפוך למדינה הפלסטינית.

7. החזרת התלבושת האחידה לכל בתי הספר (מהיסודי ועד התיכון). אחרי שעות הלימודים שכל אחד ילבש מה שמתחשק לו ומקובל על ההורים שלו.

8. לצוד באופן יזום ואפקטיבי את מי שמעלימים מס. זה אומר שזרוע מתאימה של מס הכנסה שוכרת דירות ומזמינה אנשי מקצוע כדי לעשות עבודה פשוטה. כשהאיש מקצוע מציע שהתשלום יהיה ללא חשבונית מנקנקים אותו. בחיים שלי לא קרה לי שאיש מקצוע הוציא חשבונית מיוזמתו. במקום להעלות לכולם את המיסים שילכו לתפוס את מי שלא משלמים מס על ההכנסות שלהם.
ישן 16-10-2012, 17:51
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לקראת הבחירות-מה אני מצפה מהממשלה הנבחרת"

על קצה המזלג כי אני ממש לחוץ, מצטער

חינוך-הכרה סופית של מכללת יו"ש כאוניברסיטה ללא פגיעה תקציבית באוניברסיטאות האחרות,פתיחת תקנים למחקר וצמצום המכללות האזוריות (אני בעד הנגשה לכווולם אבל אינפלציית התארים לא מועילה ואף מזיקה) מצד שני,לסבסד קורסים במדעי הרוח-תחום שהביקוש אליו צונח במשך השנים
זה בעל תחומים רבים,כל אדם ימצא עניין בקורסים בתחום בהתאם לרמת העניין שלו ובגישה היום שתואר אקדמי זה בשביל המקצוע,יהיה ניתן להחזיר ביקוש לקורסים כאלו שלא יעלו לאזרח הפשוט כמו תואר שלם נוסף. צמצום פערים בחברה (אני יודע שאני מדבר בסיסמאות אך האשכול עוסק במה שאני מצפה מהממשלה הנבחרת כך שהיא תצטרך לשבור את הראש על דרך)
טיולים שנתיים באתרי מורשת ואתרים הסטוריים,סבסוד משלחות לפולין ושיפור מעמד המורה לרבות החזרת כוח ההרתעה והכבוד
אוצר-העלאת מס חברות,העלאות מיסים על מוצרי אלכוהול כבדים,הנהגת מע"מ דיפרנציאלי שיהיה גבוה יותר על מוצרי יוקרה ונמוך עד אפסי במוצרי יסוד כגון לחם,חלב,פירות וירקות
תעשיה ומסחר-תמיכה ביצרני בירה ויין עצמאים (בוטיק),צמצום מכסת העובדים הזרים והקמת תוכניות לשילוב כוח עבודה עברי (או ערבי) מאזרחי המדינה במקצועות הלא נחשקים כמו בניין,קטיף ועבודות תשתית. הקמת אזורי תעשיה בייחוד בפריפריה וטיפול במפוטרים בגילאי 40+
פנים-ביטול ועדות קרואות וביקורות על ראשי העיר וגזברים כולל הדחה במקרה הצורך באם מתגלה שאינם ממלאים את יעודם. חשוב מאד לתת לתושבי העיר את הזכות לבחור ולהבחר ולא להצניח מועמד
בטחון פנים-הגדלת תקציב שיאפשר עוד כ"א ועוד ניידות שיפטרלו. סדר ונקיון אחת ולתמיד במגזר הערבי בישובים שמשטרה מפחדת להכנס אליהם בכל הנוגע לסמים,נשקים ובנייה לא חוקית.
תחבורה-קידום תוכניות החומש של הרכבת,הקמת מערכת מידע לתחבורה ציבורית שתהיה זהה בכל החברות (היום במאגר הקיים תחנה מסויימת יכולה להופיע בשם שונה בחברות שונות) הפיכת הרב קו לכרטיס פעיל בכל החברות ואפשרות שישמש גם כארנק אלקטרוני (כיום לעיתים קיימים מקרים בהם חוזה שהוטען בחברה X לא מופיע בחברה Y) הפעלת תחבורה ציבורית בשבת באופן מצומצם לבתי חולים ואתרי תיירות פופולריים באמצעות מיניבוסים בלבד.
שדרוג כבישים מסוכנים או ביטולם באמצעות סלילת כבישים או בניית גשרים במסלול בטוח יותר,מואר יותר ורחב יותר.
תקשורת-המשך ביצוע רפורמת עידן+ במתכונת הנוכחית כפי שאושרה בכנסת (הרחבה ל18 ערוצים)
במקביל עבור אלו שכן רוצים לשלם להוט ויס,הקמת חבילה צרה של 18 ערוצים גם כן שיהיו ניתנים לבחירת הצופה והתשלום בהתאם
המשך הביצוע של הרפורמות בתחום הסלולרי. הכפפת רשות השידור למשרד התקשורת ללא איוש שר נפרד לתחום,הלאמת הדואר והפיכתו לבנק חברתי שיתן פטור מעמלות בנוסף על השירות שהוא מספק כיום.
רווחה-רפורמות בכל הקשור לעמותות שונות ותקצובן,הגדלת תקנים לעובדים סוציאליים שיעבדו בייחוד עם האוכלוסיה האתיופית והערבית שנחשבות כחלשות (כמובן לא על חשבון המצב הקיים אלא בנוסף)
איחוד המשרד לאזרחים ותיקים עם משרד הרווחה על מנת לעזור לקשישים לחיות בכבוד
בינוי ושיכון-הגדלת היצע הדיור הציבורי,ביטול מכרזים וזכיות במכרזים המיועדים לאוכלוסיה מסויימת מאד והפיכתם לנגישים לכלל הציבור. אכיפת חוקי הבנייה והתכנון,קידום תוכניות בינוי-פיצוי במבנים ישנים ומסוכנים
תיירות-שיקום אתרי תיירות בארץ והגברת ההנגשה אליהם מבחינת יידוע על קיומם בפרסום בעיתונות ובטלוויזיה/רדיו וכן מבחינת אמצעי הגעה
מדע-להנגיש מדע מגיל צעיר,לעורר עניין אצל בני הנוער ובאקדמיה באמצעות חוגים וסיורים לימודיים. השקעה בציוד ומעבדות
תרבות וספורט-הנגשת קולנוע ותיאטרון לישובי הפריפריה,השקעה וקידום ספורט הנכים,רפורמה מוחלטת באיגודי הספורט השונים כגון ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הכדורסל,עידוד ענפים איזוטריים,הקמת מתקני ספורט נוספים (תכף מכבייה)
חקלאות-אם מה שרשמתי בהתייחסות לתעשייה ומסחר לא יקרה,אז לפחות שמכסת העובדים הזרים תהיה כזאת שתאפשר בענפי החקלאות תוצרת לייצוא ושיווק כלל ארצי במינימום השמדה,בדיקה מחודשת של הקצבת העובדים הזרים לחקלאים השונים (כיום יש חקלאים שמקבלים יותר ממה שהם צריכים וחקלאים אחרים שזקוקים לעוד ידיים עובדות ולא מקבלים)
הגנת הסביבה-המשך החינוך למחזור,הצבת 3 פחים בכל יישוב (מה שלא בהכרח קיים היום) לנייר,פלסטיק ופסולת מתכלה.
חיפוש מקורות אנרגיה ומתן רשיונות נוספים לקידוחי נפט וגז
בריאות-שר במשרה מלאה ולא סגן שר (אפילו אם יש לו סמכויות שר)
הגדלת מיטות האשפוז,קידום בית החולים באשדוד,הרחבת סל הבריאות והחזרת האחיות לבתי הספר

מה שבאדום הרגיז אותי בקריאה ראשונית.
בקצרה- לא לסבסד את מדעי הרוח, כמו שאני לא רוצה לסבסד ישיבות. אם אתה תומך באחד אתה חייב לתמוך בשני.

העלאת מס חברות- התנגדותי ברורה..

מעמ"מ דיפרנציאלי- מתכון לשחיתויותף מקורביזם ותחמנות קלאסית. עדיף להקטין את הוצאות הממשלה ואז להקטין את כל המיסים.

תחבורה- הגעתי למסקנה שהרכבת אינה כלכלית, ולכן כל השקעה בה יורדת לטמיון. ולו היינו משקיעים את המיליארדים הללו בתשתית תחבורתית רחבה ומפותחת, כדי שלא נגיע למצב שבניגוד לאירופים, יש לנו פחות מכוניות לאלף איש ופחות כבישים באופן יחסי? או בהורדת מס על הרכבים כך שגיל הרכבים היה עולה, יותר בטיחות ופחות זיהום? הרכבת אינה פיתרון.

תחבורה ציבורית- אני בעד תחבורה ציבורית מופרטת, ולכל אחד הזכות לעבוד גם בשבת, בלי רישיונות ומיני מרעין בישין.

תקשורת- עצירת כל הרפורמות בטלויזיה, החלפתן בכלל פשוט- כל אחד יכול להקים ערוץ ולשדר מה שהוא רוצה (בכפוף לחוקי הסתה, פורנו וכו' כמובן), בלי רישיון ובלי ועדות שעולות כסף.

דיור ציבורי- יציאת סלאמס חדשים, עדיף להקטין את רכיב הקרקע במחירי הדירות, ולפתוח את השוק לקבלנים, כדי להתחיל להציף בניינים.

תרבות וספורט- לא לסבסד כלל.

פחים- אל תכריח אף אחד, מי שרוצה- ימחזר.

ישן 18-10-2012, 21:42
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש דברים שאני מסכים איתך לגבם"

מעמ דיפרנציאלי- מזון כמו קוויאר יזכה להנחה. כי הרי קבעת שמזון זכאי, לא? או שתגיד- רק מוצרי בסיס. אילו מוצרים? חלב? הטבעונים יבקשו חלב סויה. לחם? הצליאקים יבקשו נטול גלוטן. לחם לבן? הבריאים יבקשו לחם מלא. ביצים? החקלאים יעודדו, הטבעונים יתנגדו.. וכך הלאה. כשאתה נותן לוועדה את הכוח להחליט מה בסיסי ומה לא אתה מגלה אינטרסים נסתרים.

הרכבת- אם לא כלכלית, אז למה להמשיך לזרוק שם מיליארדים? הרי הממשלה תהא חייבת להמשיך לממן אותה, כי היא לא רווחית. אז מה, תושבי הדרום יממנו את תושבי המרכז? בעלי הרכב יממנו את חסרי הרכב? מבין את העיוות?

לגבי תחב"צ- חברות שנהנות מהגנה ממשלתית אינן רווחיות. למה אגד פעלה כנגד הכנסת מוניות שירות בירושלים? כדי לשמר מונופול מפסיד. למה אגד התנגדה לפעילות מוניות שירות "חאפריות" בצפון הנידח, אותם 4 חבר'ה ליד כרמיאל? כדי לחייב את כולם להשתמש בשירותיה. אם חוקי לנסוע בכביש, וחוקי לקחת אנשים טרמפ, אין סיבה שלא יהיה חוקי לקחת אנשים טרמפ ולגבות מהם כסף - מוניות שירות. ואם מונית שירות לוקחת קצת פחות מאוטובוס ללא סבסוד ממשלתי כנראה שהיא כן רווחית, נכון?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר