לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2012, 21:38
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "ממש לא נכון, יש סוגי קלוריות..."

מה ששיפ אמר הוא נכון.

קלוריה היא קלוריה. המקור שלה רלוונטי רק מבחינת ההרכב - פחמימות מורכבות או פשוטות, חד סוכריים, חלבונים וכו' וכו' וכו'.

כך שהקלוריה לכשעצמה לא יכולה להיות "לא בריאה", רק המרכיבים שלה.

בגלל זה אני אומר שדיאט קולה זה אותו דרעק בגלל שיש בו זרחנים וכל מיני חומרים רדיואקטיביים. זה שבקולה רגילה יש יותר קלוריות- ההשלכות הן שונות, אבל זה לא עושה את הדיאט "יותר בריאה" כמו שאנשים נוטים לחשוב.

רק שיהיה ברור- אני שותה את הדברים האלה לפעמים, חשתי צורך לגילוי נאות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2012, 22:50
  משתמש זכר Radiant Radiant אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.12
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "תמשיך להתקע על אותו המשפט..."

ממש פספסת את שיעורי הכימיה והביולוגיה בתיכון, אה?

תביני, הגוף שלך, המעי הדק והקיבה בהן האוכל מתמוסס לרכיבים פשוטים, השומן הפחממיות מקורן אשר יהיה מתפרקות למלקיולות הכי פשוטות שהוא סוכר פשוט (כך השם המדעי), למשל אלכהול זה סוכר מורכב.

כעת הערכים התזונתים מעבר לקלוריות נמצאים בווויטמינים \ בתכונות שונות של אוכל, נניח ואכל אוכל עם שומן רווי, אז זה לא טוב לבריאות בגלל שחלקקים קטנים נצמדים לדפנות הוורדים (מבפנים)
אבל אם תאכלי שמן זית / אבוקדו / שקדים... שהם עשירים בשומן מהצמח ובעל תכונות טובות אז זה נקרא בריא.
אבל בכול זאת המרכיב הפשוט של כול האוכל שאת טורפת הוא אותו דבר, 100 קלוריות של סלט הם זהות ל 100 קלוריות קולה.
ואם את מתעקשת לדון בזה עוד, תשתי קולה ותעזבי אותנו בשקט.
ישן 16-10-2012, 23:09
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Radiant שמתחילה ב "אבל את הגוף זה לא משנה, הוא..."

אני חושבת שכל משתתפי הדיון פה מתכוונים לאותו הדבר אבל כל אחד מנסח את הרעיון בצורה שונה וזה מה שגורם לבלבול.

שוב, אני לא דוקטור בביולוגיה, אבל אני יודעת את הבסיס. אין צורך להסביר לי.
בוא נניח שיש דלק שמקורו מנפט, ויש דלק שמייצרים אותו מתירס. אני יכולה למלא את האוטו שלי בדלק 95 רגיל, ולסוע 100 קילומטר, ואני יכולה למלא את האוטו בדלק תירס ולסוע 100 קילומטר. כביכול האוטו יצרוך את האנרגיה כך או כך, ויגיע ליעד כך או כך. אבל התופעות לוואי הן שונות. כי בדלק תירס יש גם הרבה חרא שסותם לי את הצינורות ברכב ומזהם גם את הסביבה...

יש הסכמה כלשהי?

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 16-10-2012 בשעה 23:21. סיבה: לא משנה :P
ישן 17-10-2012, 06:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני חושבת שכל משתתפי הדיון פה..."

לצורך העניין את צודקת. זה פשוט לא מה שרדבלוסום אמרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
מאה קלוריות של ירקות הן ממש לא שוות מאה קלוריות של פיצה.

שוב, מבלי להיכנס לעומק העניין, קלוריה היא קלוריה (גם אם היא קילו קלוריה בני...) זה כמו שמאה קילו נוצות שוות במשקלן למאה קילו ברזל. (ובמטותא, לא לפתוח את החפירה הזאת, אני מדבר ברמה הבסיסית...)

הנוצות כנראה יהיו דחוסות פחות מהברזל, יגיעו בחבילה גדולה בהרבה ויהיו נוחות יותר לנשיאה, אבל כל אלו הם מאפיינים של החומר. המשקל, לעומת זאת, יהיה זהה כי הוא מדד אבסולוטי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-10-2012, 00:32
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "קודם כל אני אתחיל בזה שזו..."

אבל בת׳כלס הוא צודק.

"קלוריה" היא יחידת מידה ניטרלית. למאכלים שונים יש רמת בריאותית שונה כי אוכל הוא לא רק ערך קלורי.
זה לא שבאוכל הפחות בריא "סוג הקלוריות" שבו לא טוב, אלא כי מעבר לערך הקלורי שלו, יש בו תכונות גם לא טובות.

הדוגמא שמירי הביאה טובה. אם נניח שדלק מנפט ודלק מתירס מפיקים בדיוק את אותה כמות אנרגיה, אזי מבחינה קלורית הם שקולים לחלוטין.
אם קולה מזיקה לטחול או למערכת הלימבית או שקרכלשהואחר, זה כבר לא קשור לקלוריות שבה, כמו שאם בדלק התירס יש הרבה חרא שסותם צינורות, מזהם את הסביבה וכו׳, לא קשור לתפוקת האנרגיה שלו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:58

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר