לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2012, 23:21
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל קריקטורה שפורסמה בעיתון "הארץ"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

************************************************** ********************************

ושוב, עיתון הארץ כהרגלו - במתקפה כשל דינגו רצחני על חיילי צה"ל ומדינת ישראל.

עוד סימפטום של חוליי השמאל הישראלי האנטישמי והמטורף שרוצה להביא כליה על עם ישראל.

לצערי הרב, רבים מתוכנו הם אחראים ישירים למצב - ותחת הצביעות הדמוקרטית ורפיסות המחוקק והשלטון הימני -

פועלים למחות את צביונה של המדינה ולהעמידה תחת סכנה קיומית - תוך התחמקות מן העונש הראוי בעוון בגידה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2012, 11:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא משנה עזוב.. זה רק אני ומוחי הקודח.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מצליח למצוא את המתקפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני לא מצליח למצוא את המתקפה על חיילי צה"ל בציור הזה (לקרוא לציור הזה קריקטורה זו מחמאה שהוא לא ראוי לה). הגדר הזו הצילה ומצילה חיים של אלפי ישראלים, אנחנו צריכים להתגאות בה ולא להתבייש בה ולכן אני לא מבין למה אתה חושב שהציור הזה פוגע בחיילי צה"ל.

זה רק אני הוזה פה גדרות תיל... וחיל עם פנים זועפות ואכזריות........ ואת הפלסטינים מוצגים כקורבנות..

ישן 17-10-2012, 13:00
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא משנה עזוב.. זה רק אני ומוחי הקודח."

אני לא אומר שאתה הוזה, אני אומר שאתה מפרש את הציור הזה בצורה קיצונית מידי. יש שם גדרות תיל? כן. יש שם חיילים חמושים? כן, למרות שאני לא מצליח לראות את האכזריות הזו שאתה מדבר עליה. יש שם פלסטינים? כן, למרות שאני גם לא מצליח להבין למה אתה חושב שהם מוצגים כקורבנות. כל הדברים האלה קיימים אבל אני לא מבין למה אתה חושב שהם ביקורת כל כך קשה. הציור הזה מציג מצב שברובו הוא אמיתי וזכותם של אנשים לחשוב שהגדר פוגעת בפלסטינאים בדיוק כמו שזכותנו לחשוב שהגדר הזו מצילה חיים. יש הרבה סיבות לצאת נגד הפשקוויל שנקרא עיתון הארץ, הציור הזה לא נראה לי סיבה מספקת בשביל זה. יחסית לעיתון הארץ, וגם באופן אבסולוטי, הציור הזה הוא ממש לא נורא. תזכור שכשאתה צועק זאב על כל זבוב בסוף כשיגיע זאב אף אחד לא יאמין לך. לא כל ביקורת כלפי צה"ל היא לא לגיטימית, לא כל ביקורת נגד צה"ל פוגעת ביכולת שלו לפעול ואפשר להעביר ביקורת גם בלי להיות אנטישמי..

ישן 17-10-2012, 13:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

כל מילה בסלע!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא אומר שאתה הוזה, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי porsche911
איך בדיוק הקריקטורה הזאת מצטיירת לך כביקורת? הקריקטורה הזאת לא שונה מקריקטורות המתפרסמות במדינות ערב המציגות את צה"ל כצבא צמא דם של ילדים, צבא כובש שעושה שואה לעם הפלסטיני.

אויבנו מסתכלים עלינו מהצד, צוחקים ואומרים לעצמם כמה הציונים האלה מטומטמים, עושים לנו את העבודה.

ישן 17-10-2012, 09:57
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "קריקטורה שפורסמה בעיתון "הארץ""

אני מודה שאני פשוט לא מסוגל להבין את הגישה שמתבטאת בדבריך והופכת כל ביקורת של השמאל על צה"ל לפשע נגד המדינה ולמעשה של בגידה.
אתה מניח כמה הנחות:
1. העברת ביקורת מהסוג הזה פוגעת ביכולת צה"ל להתמודד עם איומים.
- אתם נורא מגזימים. אתם הופכים כל אסופה של ביקורת ישראלית כלפי צה"ל (ולא משנה כרגע לאיזה אירגון היא מועברת) לאיזה מעצור שצה"ל צריך להתמודד איתו. הדבר היחיד בסופו של יום שמכתיב לצה"ל את פעולותיו הוא דעת הקהל הישראלית. אם דעת הקהל הישראלית תומכת, ישראל יכולה להשתלט על משט בינ"ל ולהרוג מספר אנשים כדי להבטיח את בטחון אזרחיה. העובדה שארגון בצלם מעבירים מידע לארגוני זכויות אדם באו"ם לא מזיזה באמת לאף אחד בצבא.
2. הביקורת לא מוצדקת.
- אני מבין שאתה (כנראה, אני כמובן לא מכיר אותך אישית) רואה בביקורת מהשמאל איזו התעמרות לא מוצדקת, אבל האם אתה באמת חושב שצה"ל מושלם? האם אתה חושב שאין מקום לבחינה מחדש של נורמות צבאיות?
אני אישית לא חושב שהמצב קרוב להיות גרוע כמו שמנסים בשמאל לתאר אותו, אבל אין ספק שתמיד יש מקום לשיפור. היית רוצה להמשיך בנהלים בהם אפשר לפרוץ לבתים של אנשים חפים מפשע ולהרוס להם את הבית בשביל "יצירת הרתעה"?
צה"ל עשה טעויות מוסריות, והעברת ביקורת חברתית היא כלי טוב כדי לרסן דברים כאלה. מזכיר גם שאלמלא הייתה התערבות אזרחית מנהגים כגון "זובורים" למיניהם היו עדיין פושים בצבא.
3. מי שמפרסם את הקריקטורות האלה מעוניין בהחלשת מדינת ישראל.
קשקוש! זו חשיבה אטומה שמונעת יחס רציני מהמתנגדים שלך. לא מעט מאנשי השמאל שאתה מחרף בכזאת נכונות הינם אנשים ציוניים, הרואים במעשי צה"ל בשטחים חולשה ופגיעה בצביונה המוסרי ובמעמדה של מדינת ישראל. לדעתם התמיכה במעשים כאלה היא זו שבאמת מסכנת את המדינה, ולכן דווקא אתה מקור הסכנה, ולא הם. לא חייבים להסכים עם זה, אבל אני חושב שבהחלט אפשר להבין זאת. לצערך, ולצערם של אולי עוד אנשים בפורום, לא מעט מאנשי השמאל אינם טפשים, אינם רשעים ובטח שאינם אנטישמיים.

בקיצור, הקריאות החוזרות והנשנות בפורום לשפוט את מבקרי צה"ל והמדינה על בגידה לענ"ד נעשות ללא מחשבה, ללא הבנה לאן הגישה הזאת תוביל אותנו וללא הבנה של הפחדנות שמגולמת בה.
אני מאמין שצה"ל חזק מספיק לספוג וללמוד ביקורת הוגנת, וחזק מספיק בשביל להתמודד עם ביקורת לא הוגנת.
אני מאמין שמדיניות מדינת ישראל כלפי הפליסטינים חייבת לעמוד במבחן מתמיד, הציבור חייב לדעת גם על הצדדים הפחות נעימים והנחמדים שהמדיניות הזאת גוררת, כדי שנוכל להשתמש במידע זה כדי לעצב את קבלת ההחלטות שלנו, ולא להתעלם לחלוטין מגורמים שעלולים להיות חשובים רק כי אנחנו לא מוכנים לקבל את הרעיון שאנחנו עושים משהו לא בסדר.
כל ההצהרות על "בגידה" ו"לסתום פיות" הינם תעודת עניות לקוראים, ולא לאנשים שמשמיעים את דעתם. בסופו של יום, מי שצועק הכי חזק כנגד הביקורת עליו הוא זה שרועד הכי חזק מתחת למיטה בלילה.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 17-10-2012 בשעה 10:04.
ישן 17-10-2012, 12:11
  משתמש זכר porsche911 porsche911 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "הביקורת היא שהמחסומים הם..."

צה"ל היה ותמיד יהיה הצבא הכי מוסרי בעולם לא יעזור כלום לאף אחד. זה שחיילים נשלחו לעצור את המרמרה עם רובי צבע ולעומת זאת "פעילי השלום" חיכו להם עם גרזנים, סכינים ומה לא, מעיד על כך.
המחסומים נמצאים כדי להגן על אזרחי ישראל. הפלסטינים הביאו את זה על עצמם שהם צריכים לעבור בידוק ביטחוני אחרי שהם מנסים כל שני וחמישי לעשות איזה פיגוע כנגד החיילים או כנגד אזרחים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
הביקורת היא שהמחסומים הם אכזריים.
ולמה מעניין אותי מה האוייבים שלי חושבים? אם אני חייל במחסום מטרידה אותי המחשבה שיפרסמו עלי קריקטורה לועגת באל חייאת?

אכזריים? בשביל לקבל קצת פרופורציות לך תתעדכן קצת מה קורה בסוריה.
ולא, לא צריך לעניין אותנו איזה קריקטורה מפרסמים באל חייאת כי זה די מובן מאליו, אבל כשזה מגיע מבית זה לא רק צריך לעניין זה אפילו צריך להדאיג.
ישן 17-10-2012, 12:48

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי porsche911 שמתחילה ב "צה"ל היה ותמיד יהיה הצבא הכי..."

זה בסדר, המציאות היא חד משמעית, מעולם לא עשינו שום דבר רע (טבח כפר קאסם, סברה ושתילה ועוד).
לא כל הפלסטינים מתכננים נגדך פיגועים, אפילו לא הרוב. ואני לא הייתי כל כך מופתע שהפלסטינים שונאים אותך אם פלסטיני שלא עשה דבר כנגד ישראל נאלץ במשך כל יום בחייו להיבדק (לפעמים. לא הרבה, אבל לפעמים) בצורה משפילה בידי חיילים ישראלים.
הטיעון של "ישראל עושה זאת כדי להגן על עצמה" לא קרוב להצדיק כל דבר. לכן חשובה הביקורת, גם מבפנים.
שוב, היו הרבה אירועים רעים מאוד בצה"ל שנעצרו בזכות התערבות אזרחית.

ישן 17-10-2012, 16:26
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני מודה שאני פשוט לא מסוגל..."

1. מה לעשות ודעת הקהל הישראלית, כמו כל דעת קהל מרחבי העולם עלולה להיות מושפעת מפרופוגנדה ולוחמה פסיכולוגית.

"העובדה שארגון בצלם מעבירים מידע לארגוני זכויות אדם באו"ם לא מזיזה באמת לאף אחד בצבא."

דעת קהל עולמית היא נכס אסטרטגי, במיוחד למדינה כמו ישראל. ספציפית לגבי עיתון הארץ, נושא האשכול, כבר הופיעו בפורום דוגמאות לכתבות בהם מרשים לעצמם לפרסם כתבות מס8וימות באנגלית אבל לא בעברית וכוללים עיוותים של המציאות.

2. "אני מבין שאתה (כנראה, אני כמובן לא מכיר אותך אישית) רואה בביקורת מהשמאל איזו התעמרות לא מוצדקת"

לא כתבת אלי, אבל לפחות באשכול זה לא ראיתי יציאה של רועי נגד השמאל בכללותו, וכל ביקורת מצידו.
נעבור אלי, אין לי בעיה עם ביקורת כל עוד היא מגיעה מגוף שטובת צה"ל והמדינה עומדים כנגד עיניו, וזה כולל השמאל. לצערי איני מונה את עיתון 'הארץ' עם אלו. איני מוכן לקבל מגופי "זכויות אדם" והארץ כמו שאיני מוכן לקבל ביקורת מטורקיה של ימינו, אירן או מועצת האו"מ לזכויות אדם.

"נהלים בהם אפשר לפרוץ לבתים של אנשים חפים מפשע ולהרוס להם את הבית בשביל "יצירת הרתעה""

- מקור בבקשה (שנים אחרונות).

"מזכיר גם שאלמלא הייתה התערבות אזרחית מנהגים כגון "זובורים" למיניהם היו עדיין פושים בצבא."

- לא זוכר ביקורת על זובורים מארגוני שמאל קיצון (או בעגה המקומית ארגוני "זכויות אדם").
אולי התקלה שלי, יש מקור?

"הרואים במעשי צה"ל בשטחים חולשה ופגיעה בצביונה המוסרי ובמעמדה של מדינת ישראל. לדעתם התמיכה במעשים כאלה היא זו שבאמת מסכנת את המדינה, ולכן דווקא אתה מקור הסכנה, ולא הם."

אין לי בעיה עם הטענה, יש לי חברים שחושבים כך. הבעיה מתחילה עם אלו שקוראים להתערבות בינלאומית נגד ישראל, חרמות, מאסר של אנשי שלטון הנוסעים לחו"ל ואף קריאה להתערבות צבאית. עזוב קריאה, פעלות למימוש! הם יכולים להסביר לי שחרם עלי ומוצרי, מאסר של אלו שבחרתי לשלטון, ופעולה צבאית כנגד ישראל הם לטובתי כמה שהם רוצים, זה לא ימנע מהם להיות מוגדרים בעיני כאויבי ישראל.

כמו כן, אני רואה שאי שם בדרך נעלם הטיעון הדמוגרפי באורח פלא, מתישהו כשהתחילו להגיע המוני המסתננים.

"בקיצור, הקריאות החוזרות והנשנות בפורום לשפוט את מבקרי צה"ל והמדינה על בגידה לענ"ד נעשות ללא מחשבה"

מכבסת מילים, גם האנשים שנגדם אתה יוצא מעבירים ביקורת על צה"ל. אתה יודע טוב מאוד שלא על כך מדובר.

"אני מאמין שצה"ל חזק מספיק לספוג וללמוד ביקורת הוגנת, וחזק מספיק בשביל להתמודד עם ביקורת לא הוגנת."

למה "ביקורת לא הוגנת" ולא לוחמה פסיכולוגית? צה"ל אולי חזק מספיק, אבל אין זו סיבה לתת לאלו היוצאים נגדינו יד חופשית.
ובפארפרזה:
" צה"ל חזק מספיק כדי להתמודד עם 2 חטיבות שריון מצריות בסיני, למה שלא ניתן להם להכניס יותר כוחות". איזה מין טיעון זה?

"מי שצועק הכי חזק כנגד הביקורת עליו הוא זה שרועד הכי חזק מתחת למיטה בלילה."

והגמל אינו רואה את הדבשת...

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 17-10-2012 בשעה 16:29.
ישן 17-10-2012, 20:21

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "1. מה לעשות ודעת הקהל..."

כמה דברים:
ציטוט:
מה לעשות ודעת הקהל הישראלית, כמו כל דעת קהל מרחבי העולם עלולה להיות מושפעת מפרופוגנדה ולוחמה פסיכולוגית.

נכון, אבל אני סומך על הישראלי הממוצע ובטח שעל מקבלי ההחלטות שיידעו להבדיל בין פרופגנדה זניחה של ארגוני קיצון לבין ביקורת אמיתית שיש להתייחס אליה. מקרה המרמרה בעיני הוא מקרה של דוגמה כזו - למרות הביקורת החריפה מאוד (והלא מוצדקת) שהוטחה בנו, זה לא מנע מבצעים נוספים על גבי ספינות אחרות בהמשך.

ציטוט:
דעת קהל עולמית היא נכס אסטרטגי, במיוחד למדינה כמו ישראל. ספציפית לגבי עיתון הארץ, נושא האשכול, כבר הופיעו בפורום דוגמאות לכתבות בהם מרשים לעצמם לפרסם כתבות מסוימות באנגלית אבל לא בעברית וכוללים עיוותים של המציאות.

נכון, אבל שוב: השאלה היא כמה זה מטריד אותי. חופש הדיבור וחופש הדעה חשוב בעיני הרבה יותר מלהשתיק אנשים שבעיקר מעצבנים, אבל בפועל לא ממש משפיעים על מקבלי ההחלטות החשובות.

ציטוט:
לא כתבת אלי, אבל לפחות באשכול זה לא ראיתי יציאה של רועי נגד השמאל בכללותו, וכל ביקורת מצידו.
נעבור אלי, אין לי בעיה עם ביקורת כל עוד היא מגיעה מגוף שטובת צה"ל והמדינה עומדים כנגד עיניו, וזה כולל השמאל. לצערי איני מונה את עיתון 'הארץ' עם אלו. איני מוכן לקבל מגופי "זכויות אדם" והארץ כמו שאיני מוכן לקבל ביקורת מטורקיה של ימינו, אירן או מועצת האו"מ לזכויות אדם.

התכוונתי לאמירות שמקלטגות אוטומאטית כל ביקורת על צה"ל או המדינה כמעשה של בגידה שיש להשתיק.
אני קצת מתקשה להבין איך אתה מגדיר אנשים בתור "אנשים שטובת צה"ל והמדינה אינם לנגד עיניהם". אני לא יודע לקרוא מחשבות, ואת הביקורת שהם מעבירים אני יכול להבין בתור ביקורת הגיונית ולגיטימית מאנשים שאני לא מסכים עם דעתם. אני משער שאם הם היו חושבים איך להחליש את צה"ל ולהשמיד את המדינה הם היו גרים ומתנהגים בצורה אחרת.
ציטוט:
"נהלים בהם אפשר לפרוץ לבתים של אנשים חפים מפשע ולהרוס להם את הבית בשביל "יצירת הרתעה""
- מקור בבקשה (שנים אחרונות).

חבר מהישיבה, לפני שש שנים.

ציטוט:
- לא זוכר ביקורת על זובורים מארגוני שמאל קיצון (או בעגה המקומית ארגוני "זכויות אדם").
אולי התקלה שלי, יש מקור?

לא אמרתי ארגוני שמאל קיצון, אמרתי התערבות אזרחית. הבאתי את זה כדוגמה להתערבות טובה של אזרחים, ולהכרה באופציה שאולי גם הביקורת של ארגוני השמאל יכולה להיות בונה.

ציטוט:
אין לי בעיה עם הטענה, יש לי חברים שחושבים כך. הבעיה מתחילה עם אלו שקוראים להתערבות בינלאומית נגד ישראל, חרמות, מאסר של אנשי שלטון הנוסעים לחו"ל ואף קריאה להתערבות צבאית. עזוב קריאה, פעלות למימוש! הם יכולים להסביר לי שחרם עלי ומוצרי, מאסר של אלו שבחרתי לשלטון, ופעולה צבאית כנגד ישראל הם לטובתי כמה שהם רוצים, זה לא ימנע מהם להיות מוגדרים בעיני כאויבי ישראל.

נראה לי קצת צבוע שאתה מקבל את דעותיהם וחושב שהן לגיטימיות, אבל יש לך בעיה אם אנשים שלא מסתפקים רק בלדבר על זה, אלא גם מעוניינים לעשות עם זה משהו.

ציטוט:
למה "ביקורת לא הוגנת" ולא לוחמה פסיכולוגית? צה"ל אולי חזק מספיק, אבל אין זו סיבה לתת לאלו היוצאים נגדינו יד חופשית.

כי מי שאומר את זה לא מעוניין לפגוע בצה"ל, אלא לגרום לו לעשות את המשימות שהוא חושב שהן חשובות, ולא לעשות מעשים שפוגעים בחוסנו המוסרי (לדעתם). לא כל מי שמתנגד אליך ומעוניין לשנות את דעתך הוא בהכרח מוגדר כאויב.

ציטוט:
"מי שצועק הכי חזק כנגד הביקורת עליו הוא זה שרועד הכי חזק מתחת למיטה בלילה."

והגמל אינו רואה את הדבשת...

אני נוטה לחשוב שהיכולת לשמוע דעות אחרות ולהכיל אותן היא סממן לבגרות ולבטחון בדעה שלך ובנכונות דרכך. אם אתה מפרש זאת כפחדנות, אני אשמח להבין למה.

ישן 17-10-2012, 21:58

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "כמה דברים: [QUOTE]מה לעשות..."

ציטוט:
נכון, אבל אני סומך על הישראלי הממוצע ובטח שעל מקבלי ההחלטות שיידעו להבדיל בין פרופגנדה זניחה של ארגוני קיצון לבין ביקורת אמיתית שיש להתייחס אליה.

היסטורית פרופוגנדה עובדת. במיוחד שקשה לקרוא "הארץ" ארגון זניח.

ציטוט:
התכוונתי לאמירות שמקלטגות אוטומאטית כל ביקורת על צה"ל או המדינה כמעשה של בגידה שיש להשתיק.

אבל אף אחד לא טען כך.

ציטוט:
אני קצת מתקשה להבין איך אתה מגדיר אנשים בתור "אנשים שטובת צה"ל והמדינה אינם לנגד עיניהם".

כמובן שזה אישי במידה מסויימת, אבל בכל זאת יש גופים שלא יהיה קשה להגיע למסכנה לגביהם ע"י בדיקת ההסטוריה האחרונה של פעולתיהם. לכך בדיוק מיועדים אשכולות מעין אלו (למרות שזה הנוכחי אינו כה מוצלח לדעתי).

ציטוט:
"אני משער שאם הם היו חושבים איך להחליש את צה"ל ולהשמיד את המדינה הם היו גרים ומתנהגים בצורה אחרת."

איך אחרת? עדוד הגירה המונית של לא יהודים מאפריקה כדי לערער את הרוב היהודי, ומלחמה בגרוש של כל שוהה בלתי חוקי באשר הוא (תוך כדי השמעת מנטרות על הסכנה הדמוגרפית מהפלסטינים).
עדוד חרמות נגד מוסדות אקדמאים, מוסדות תרבותיים, על ייבוא מהארץ.
הפצת מידע שמוצג בצורה שקרית כדי לפגוע בלגיטימציה של ישראל.

לא מספיק טוב?

ציטוט:
חבר מהישיבה, לפני שש שנים.

טוב, אין לי ממש מה לענות לזה.

ציטוט:
לא אמרתי ארגוני שמאל קיצון, אמרתי התערבות אזרחית. הבאתי את זה כדוגמה להתערבות טובה של אזרחים, ולהכרה באופציה שאולי גם הביקורת של ארגוני השמאל יכולה להיות בונה.

אז זה לא רלוונטי. לאף אחד אין בעיה עם ביקורת אזרחית על צה"ל. יש בעיה עם ""ביקורת"" מאוד מסויימת, כמו הקו של הארץ, שיש לה מטרה, והיא לא ממש טובת ישראל.

ציטוט:
נראה לי קצת צבוע שאתה מקבל את דעותיהם וחושב שהן לגיטימיות, אבל יש לך בעיה אם אנשים שלא מסתפקים רק בלדבר על זה, אלא גם מעוניינים לעשות עם זה משהו.

אתה אמיתי? יש לעשות משהו ויש לעשות משהו. לפגוע במודע במדינה שלך כי אתה צודק והעם טועה אינו אחת מהן. בשביל זה יש דמוקרטיה ושלל כלים דמוקרטים. איפה הגבול שלך, כשהחברה האכפתים האלה יתחילו לירצוח על חיילים לטובת ישראל?
ישן 17-10-2012, 16:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

התפנתי סופסוף לקרוא את תגובתך המושקעת - נאיביות צרופה וראיה פשטנית.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני מודה שאני פשוט לא מסוגל..."

ואסביר.

ביקורת על צה"ל צריכה להיות אין ספק. דוגמא לכך - יש הטוענים שצה"ל מקבל תקציבי עתק בעוד הגוף עצמו לא חף מאי התיעלות כלכלית ובזבוזים. לא היתה כל בעיה בעיני, אם היו מציגים את הרמטכ"ל ואת שר הביטחון באיזשהוא מצג של בזבזנות. (לא יודע איך לא עולה לי רעיון כרגע)

אבל בשעה שמצב הביטחון בארץ, שעד לפני כמה שנים היה במצב שזו רק שאלה של זמן לפני שמשהו בקרבתך יתפוצץ - ובזכות החלטה נכונה של הקברניטים דאז - ובזכות ביצוע מצויין של המוציאים אל הפועל - עד היום אנחנו חיים חיים נורמליים - אז אלו שהיו המטרות הראשוניות של המפגעים בתקופה השחורה ההיא - מרשים לעצמם לצייר את המגינים עלינו כקלגסים (ואני בטוח שכוונתם היתה גרועה יותר אך אין ביכולתי להוכיח) כוחניים וזעופי פנים המאיימים בנשק ובכלי משחית על אוכלוסיה של זקנים וילדים - זו אינה ביקורת - זו אנטישמיות מן הזן הנמוך ביותר.

אתה ילד מספיק גדול בשביל להבין שהנוכחות של הגדר הגבוהה הזו, נועדה להגן אם לא עליך (אולי אתה מעדיף את היעדרה - במחיר סכנה לחייך) אז עלי ועוד על רבים בארץ הזו, שבוחרים לחיות את חייהם בשקט ובשלווה ושסה"כ התחנכו על הצורך להגן על עצמך אבל תמיד להיות מוכנים לשלום ולא בדיוק מתים על מלחמות.

ביקורת בשם הנאורות ועל חשבון ביטחוני האישי - צר לי לא קונה את זה - גם במחיר של דיקטטורה.

ישן 17-10-2012, 19:56

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התפנתי סופסוף לקרוא את תגובתך המושקעת - נאיביות צרופה וראיה פשטנית."

אתה מציג דברים בצורה מאוד חד משמעית - יש גדר, אין טרור ואין שום ברירה אחרת.
האם המצב באמת כזה? אולי יש פתרונות אחרים?
לך הפתרונות האחרים אולי לא יתאימו, אבל מחובתו של האדם הפתוח לבחון את דעותיהם של חבריו, ואם יש בהן משהו, לפחות להבין אותן. לענ"ד לשמאל ברובו יש דעה שאפשר לפחות להבין.
אותו דבר בנושא המרחק שאתה מוכן ללכת - אולי אנשי השמאל חושבים שהגדר עוזרת, אבל הם לא מוכנים לסבול את המחשבה שהמדינה שלהם אחראית לסבל מיותר של מאות אלפי פלסטינים חפים מפשע, ומבחינתם נוכחות מוגברת של צה"ל בשטחים היא אופציה טובה יותר?
דעות כאלה אפשר להבין, גם אם לא לקבל, ולכן אני חושב שאין מקום להאשמות בגידה.

ישן 17-10-2012, 20:28

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתה מציג דברים בצורה מאוד חד..."

"האם המצב באמת כזה? אולי יש פתרונות אחרים?"

אולי יש אולי אין, את דרך השלום כבר בדקנו, לטעמי פעם אחת יותר מידי. אין לי כח לצתת את אינשטיין, אבל לאדם הרציונאלי ברור שיש לחכות (או לגרום) לשינוי מהותי בצד השני כדי שיהיה סיכוי.

"אותו דבר בנושא המרחק שאתה מוכן ללכת - אולי אנשי השמאל חושבים שהגדר עוזרת, אבל הם לא מוכנים לסבול את המחשבה שהמדינה שלהם אחראית לסבל מיותר של מאות אלפי פלסטינים חפים מפשע"

להבנתי הגדר בנויה פחות או יותר על בסיס הקו הירוק, כלומר אין לה השפעה על הרוב הגדול של הפלסטינים בצורה ישירה. דווקא במקרה זה הושקע מאמץ רב ע"י בג"ץ וצהל לווקא מינימום של פגיעה בפלסטינים, ולראיה - הגדר עדיין לא הושלמה.

ההשפעה של הגדר היא מניעת הסתננות של שב"חים לארץ, מה שמחייב אותם לעבור במחסומים. אבל לישראל אין כל חובה לתת לפלסטינים להכנס לתחומי הקו הירוק, זו בחירה שלהם ולכן אין הגיון להגדיר זאת סבל שסיבתו בנו.
אלא אם כן אתה מחשיב את ההסתננות כזכות אדם בסיסית שמניעתה מביעה לסבל. (אה אופס, לפי הארץ ופעילי השמאל אנו אכזריים שאנו לא נותנים למסתננים להכנס).
ישן 17-10-2012, 20:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

כתיבה הזויה.. לפחות כמו צלמית המשתמש שלך. (אפשר להסיק עלייך ממנה)
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתה מציג דברים בצורה מאוד חד..."

ציטוט:
אתה מציג דברים בצורה מאוד חד משמעית - יש גדר, אין טרור ואין שום ברירה אחרת.
האם המצב באמת כזה? אולי יש פתרונות אחרים?

אאההה.. תשמע...העובדות בשטח הן נורא חד משמעיות!! הגדר מורידה משמעותית את היקף הפיגועים, יחד עם העובדה שהיכן שצה"ל נמצא, הטרור מרוסק.

מניעשה? אני אשם בכך? בן גביר אשם בכך? אולי נתניהו?

פיתרונות אחרים? ודאי שישנם, שהם יפסיקו לרצות להשמיד אותנו, ילחמו בנו ויפסיקו לגדל

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן..

לך הפתרונות האחרים אולי לא יתאימו, אבל מחובתו של האדם הפתוח לבחון את דעותיהם של חבריו, ואם יש בהן משהו, לפחות להבין אותן. לענ"ד לשמאל ברובו יש דעה שאפשר לפחות להבין.

אדם פתוח מסגנונך המיט עלינו את אסון אוסלו. ובכן אנחנו סגורים. מה סגורים? צפון קוריאה!!

אותו דבר בנושא המרחק שאתה מוכן ללכת - אולי אנשי השמאל חושבים שהגדר עוזרת, אבל הם לא מוכנים לסבול את המחשבה שהמדינה שלהם אחראית לסבל מיותר של מאות אלפי פלסטינים חפים מפשע, ומבחינתם נוכחות מוגברת של צה"ל בשטחים היא אופציה טובה יותר?

אתה וחבריך לא מוכנים לסבול סבל מיותר של מאות אלפי פלסטינים. אני לא מוכן לסבול סבל מיותר של מיליוני ישראלים שהם הבעלים המקוריים של האדמה הזו - על ידי מאות אלפי עושקים שבאו משום מקום ויש להם 56 מדינות.

אני אומר במפורש! - אם לצורך מניעת סבל של מיליוני יהודים - זה יעלה בחייהם של מאות אלפים אחרים - אני בעד! נגמרו הימים לצערך בהם היהודי סובל מושפל מוכה נבזז ונרצח

דעות כאלה אפשר להבין, גם אם לא לקבל, ולכן אני חושב שאין מקום להאשמות בגידה.

לא! אי אפשר להבין. זו בגידה במדינת ישראל, בעם ישראל ובכל קורבנות מתקפות האנטישמיות ב 2000 השנים האחרונות. נקודה!

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 17-10-2012 בשעה 20:51.
ישן 17-10-2012, 22:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

כי אתה חי בעולם משלך!! ורוד מקסים ויפה. מתעלם מהאמת ומהסבל האמיתי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אז אין לי טעם להתווכח. הלוואי..."

ציטוט:
ומעניין שאתה חושב שאני הזוי בגלל שאני אוהב אנימה. דוגמה נוספת לחוסר היכולת שלך לסבול דעות של אנשים אחרים, גם אם הן נראות לך מוזרות.

זה של העם היהודי!

ישן 17-10-2012, 22:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם אתה כותב את מה שאתה כותב - כנראה שכן.
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "תסלח לי, אני איבדתי שני קרובי..."

ציטוט:
תסלח לי, אני איבדתי שני קרובי משפחה בפיגועים, אז שלא תאמר לי שאני חי בעולם ורוד מקסים ויפה שמנותק מסבל.
קצת ענווה וקצת הקשבה לדעות של אחרים במקום לקפוץ ישר לזלזול ולסיסמאות יעזרו לרמה של הפורום ולנימוסים הכללים.

ואתה האחרון שתחנך אותי. ובוא נסיים את הויכוח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:33

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר