לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2012, 14:19
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
מה להגיד לבחורה שמרגישה רע?

היי, יש לי ידידה אחת שהכרתי לפני עידנים (לפחות 5-6 שנים) באינטרנט (היא מחו"ל) ומאז נשארנו בקשר חברי. היא שלחה לי הודעה לא מזמן ואני באמת חושש ורוצה לעזור לה... אני אספר בקצרה את הרקע לחיים שלה ומקווה שתוכלו לייעץ לי מה להגיד לה.
אוקיי, אז היא יצאה לפני בערך 5 שנים עם בחור מסויים שלא התייחס אליה יפה, בגד בה והיא נפרדה ממנו (בנקודה הזו, לא הניסיון הכי חיובי עם בחורים) והיא הייתה איתו בקשר בערך שנתיים-שלוש (עכשיו היא בערך בת 22-23).
המשפחה שלה די מבולגנת, ההורים גרושים, יש לה 4-5 אחים (היא הבכורה) והם, האחים, די troubled (חלק נשרו מהבי"ס, מעשנים וכולי)..
בתחום הלימודים היא סיימה תיכונים והתחילה ללמוד באונ', נשרה משם כי לא יכלה לעמוד בלחץ (למיטב זכרוני היא הייתה בטיפול פסיכיאטרי בגלל לחץ ודברים כאלה). אחרי זה התחילה ללמוד תזונה במקום אחר וגם שם הפסיקה ללמוד.
במהלך הזמן הזה, היא הכירה בחור, שעכשיו הוא הארוס שלה והביאה אתו ילד לעולם. היא חושבת שהוא בוגד בה (ואני לא אופתע אם זה ככה) ובקיצור יש להם בלגאן במערכת היחסים שלהם...

היא שלחה לי סמס בנוגע לאהבה ועניתי לה על זה. עכשיו היא שלחה לי עוד אחד:
"Well said...
what do you do when you can't stand life? I'm so sick and tired of my life, people around me and (especially) that i live at home. It's seriously killing me!".

היא גרה עם המשפחה שלה ועם התינוק שלה שם (היא והארוס שלה היו אמורים לקבל דירה מהמדינה אבל זה כנראה מתעכב).

מה אפשר להגיד לה?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2012, 15:24
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "מה להגיד לבחורה שמרגישה רע?"

לפעמים החיים שמים לנו מה שנראה כמו מכשול, אבל למעשה זוהי משוכה עם מטרה שננתר מעלייה ונגדל להיות טובים ושלמים יותר עם עצמנו,
עם העבר שלה נשמע שהיא בחורה שרגילה להילחם כדי שיהיו לה חיים נורמלים, להתאמץ בשביל משפחה דפוקה רק כדי שיהיה לה "אבא", "אמא" ו"אחים/אחיות".
אני לא מתיימר להיות פסיכולוג אבל נשמע כאילו זו הסיבה למה היא נלחמת חזק כדי שיהיה לה "בן זוג" ו"ילד"
לא שזה דבר רע, להיפך - היכולת הזו, המאמץ הזה הופך אותה לאישה טובה יותר מהרבה אנשים שאני מכיר.

שלא תישבר, שתשב עם עצמה בשקט בלי רעשי רקע (לא הילד, לא המצב הכלכלי) ותראה מה היא רוצה לעשות עם המצב, עם עצמה והכי חשוב - שתאמין שהיא יכולה להסתדר גם לבד - הרי היא עשתה את זה כל הזמן בלי לשים לב.

זה מה שהייתי אומר בקווים כלליים, אבל אל תלך לכיוון הזה אם אתה לא מאמין גם

ישן 18-10-2012, 14:29
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "מה להגיד לבחורה שמרגישה רע?"

אני במקומה הייתי לוקחת פסק זמן ובוחנת היטב מה לעשות הלאה. הבעיה היא שאני מבינה כי המצב הכלכלי שלה לא מבוסס, נכון? אילו הייתה לה עבודה מספקת לכלכל אותה ואת הילד שלה, אולי היה שווה לנסות לעבור לגור קצת לבד עם הילד ולהתאפס על הכל. אבל אני לא מכירה לא אותה ולא את פרטי המקרה, אז הייתי נזהרת בהצעה הזו.

אני חושבת שאתה צריך להדגיש לה שתקופות עוברות, ושדברים שנראים לנו כמעכבים לפעמים מובילים אותנו דווקא למקומות טובים יותר (בדומה למה שקוביבי כתב). תנסה יחד איתה לפרוש את כל האופציות שעומדות בפניה, שתבחן כל מקרה- יתרונות מול חסרונות ותראה משם מה כדאי לה לעשות. בין אם זה לעזוב את האבא, למצוא עבודה, להתחיל ללמוד מה שהיא רוצה ובלי לוותר באמצע.

אתה מכיר אותה הכי טוב, אני לא רוצה סתם להציע רעיונות באוויר. זה טוב שאתה תומך בה, שלא תרגש שהיא לבד..

ישן 18-10-2012, 15:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מנסיון חיים (לפעמים מר, לפעמים מריר

והרבה פעמים "חיים כמו חיים") - תנסה לעזור, לתמוך, להבין. אתה כבר מכיר אותה - אנחנו לא. זה אומר שעצות פרטניות ממילא לא יועילו כאן.

אבל! עצה כן חשובה, שאני לא יורה מהמותן למרות שהיא קצרה: כל הזמן שמור על שליטה ופיקוח על איפה אתה עצמך נמצא - למה הכוונה? אל תסחף ותגיע לנקודה שבה המחשבות שלך משתעבדות לה. זה קשה לביצוע - אבל מנסיון של הכרת תוצאה אפשרית, ולא חיובית - אתה חייב להתאפס על עצמך ולשמור שלא תסחף יותר מדי...

אנשים, ובמיוחד נשים, שחוו ילדות קשה (קושי ממושך), התעללות, בגידה וכו' וכו' הם הרבה פעמים אנשים "פגועים" - דהיינו שלמרות שחיצונית הם יכולים להראות בעלי בטחון, זקופים ומחייכים, מבפנים, העולם הפנימי שלהם, מפורר לרסיסים, חסר עקביות, רדוף והם לא מסוגלים להשמע להגיון.

לפעמים אנחנו קוראים לאנשים כאלה "פריקים", לפעמים "שרלילות" ולפעמים "קריזיונרים". המשותף לכולם הוא שבזמן מצוקה הם הופכים לבור ללא תחתית שיכול לשאוב אותך בקלות לשם בנפילה חופשית. למה אני מתכוון?
לכך שבתוך מן קצר אתה תגלוש במדרון הרגשי, בנסיון לעזור לה בהקרבה חסרת תקדים, עד למקום שבו אם תצא מעצמך לשניה - ותביט על עצמך בעיניים מפוקחות, אתה תשאל "מה לכל הרוחות אני עושה?". זה יכול להתפרש בהקרבה כספית, הקרבה רגשית או סתם הפיכתך לסוג של זומבי עצוב שמשועבד לבעיות שלה כאילו שהיא ילדה ביולוגית שלך. בכל המקרים מסלול החיים הרגיל שלך ישתבש מאוד.

ולמה אני מספר את זה? קודם כל כי אני מכיר היטב מצבים כאלה. מביט עליהם אחורה ומבין כמה דברים, אבל בעיקר מבין שדבר אחד היה משותף: ברוב המקרים אתה לא יותר מאשר אקמול - אפילו אם ממש תשתעבד בשבילה. ההקרבה (אפילו אם הרגשית) שלך היא טיפה בים ובסופו של יום אתה תצא מותש, ואולי פגוע, והיא...? היא תשאר באותו בוץ שהם החיים שלה כאילו המעשים שלך לא היו.

נכון שזה עצוב, אבל המציאות היא שישנם אנשים שחייהם "הוטו" למסלול רע בגלל אירועים הקשורים בשני העשורים הראשונים לחייהם. כשמטפלים בהם אנשי מקצוע אז אומרים להם שבסיומה של דרך ארוכה הם ישתקמו - זה חשוב כדי לחזק את הבטחון שלהם, אבל המציאות היא שחלקם ישארו לא יציבים ולא מאוזנים והצרות ירדפו אחריהם. זה עצוב וזה מאוד לא הוגן, אבל אלו החיים.

אז בתמציתיות? תנסה ככל האפשר לשמור בתודעה על חיץ דמיוני שמפריד בין המקום של "אדם שנחלץ לעזרה למען אדם אחר" ובין המקום שלרוב שמור לבני משפחה ממדרגה ראשונה של אנשים פגועים או חברים טובים של אדם שנקלע במהלך תקופת החברות למצבים קשים. אתה עכשיו במקום שבו אתה עוד סוג של אאוטסיידר למחצה. אתה עוד יכול לשמור על עצמך. שמור על עצמך.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 18-10-2012 בשעה 15:46.
ישן 27-10-2012, 15:26
  shmuelsht shmuelsht אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.12

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lycans
היי, יש לי ידידה אחת שהכרתי לפני עידנים (לפחות 5-6 שנים) באינטרנט (היא מחו"ל) ומאז נשארנו בקשר חברי. היא שלחה לי הודעה לא מזמן ואני באמת חושש ורוצה לעזור לה... אני אספר בקצרה את הרקע לחיים שלה ומקווה שתוכלו לייעץ לי מה להגיד לה.
אוקיי, אז היא יצאה לפני בערך 5 שנים עם בחור מסויים שלא התייחס אליה יפה, בגד בה והיא נפרדה ממנו (בנקודה הזו, לא הניסיון הכי חיובי עם בחורים) והיא הייתה איתו בקשר בערך שנתיים-שלוש (עכשיו היא בערך בת 22-23).
המשפחה שלה די מבולגנת, ההורים גרושים, יש לה 4-5 אחים (היא הבכורה) והם, האחים, די troubled (חלק נשרו מהבי"ס, מעשנים וכולי)..
בתחום הלימודים היא סיימה תיכונים והתחילה ללמוד באונ', נשרה משם כי לא יכלה לעמוד בלחץ (למיטב זכרוני היא הייתה בטיפול פסיכיאטרי בגלל לחץ ודברים כאלה). אחרי זה התחילה ללמוד תזונה במקום אחר וגם שם הפסיקה ללמוד.
במהלך הזמן הזה, היא הכירה בחור, שעכשיו הוא הארוס שלה והביאה אתו ילד לעולם. היא חושבת שהוא בוגד בה (ואני לא אופתע אם זה ככה) ובקיצור יש להם בלגאן במערכת היחסים שלהם...

היא שלחה לי סמס בנוגע לאהבה ועניתי לה על זה. עכשיו היא שלחה לי עוד אחד:
"Well said...
what do you do when you can't stand life? I'm so sick and tired of my life, people around me and (especially) that i live at home. It's seriously killing me!".

היא גרה עם המשפחה שלה ועם התינוק שלה שם (היא והארוס שלה היו אמורים לקבל דירה מהמדינה אבל זה כנראה מתעכב).

מה אפשר להגיד לה?

אם הארוס יצא מהתמונה, תציע לה לבוא אליך עם התינוק. אתה מוכן לזה????
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר