לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2012, 18:06
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "שאלה למי שהיה בסביך של עובד..."

ציטוט:
מילון הסביח השלם של עובד
הדרבי - השאלה "כמה כמה בדרבי?" פירושה כמה, אם בכלל, עמבה (מכבי) וחריף (הפועל) להוסיף למנה. התשובה צריכה להינתן בגולים כמובן וכך - "שתיים אחת לפועל" פירושו "שתי כפיות חריף וכפית אחת של עמבה".
הרעשות כבדות בגיזרה - קריאה שנזרקת לחלל האוויר בכל פעם שתור ארוך במיוחד של לקוחות עומד מול הדוכן (מה שקורה כל כמה דקות).
לבצל - להוסיף בצל.
לבצבץ - להוסיף ביצה קשה.
לחמצץ - להוסיף מלפפונים חמוצים.
לחצל - להוסיף חצילים. ישנן כמה דרגות חיצול: קל, בינוני, כבד, מסיבי-אגרסיבי, מילטנטי.
לטחן - להוסיף טחינה.
לחמס - למרוח חומוס.
לסלט - להוסיף סלט.
לפטרל - להוסיף פטרוזיליה.
נתפס - מילת שאלה. כך לדוגמא: "לחמס נתפס? ומה עם ביצבוץ, נתפס?".
סבי"ח - ראשי תיבות של "סלט-ביצה-יותר-חציל".

לקוח מפה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3241709,00.html

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2012, 18:08
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "שאלה למי שהיה בסביך של עובד..."

אף פעם לא אכלתי שם אבל זה נמצא ממש מול מדיה גיים (חנות החלפות של משחקי פלייסטיישן וכו') וכל פעם שאני הולך למדיה גיים אני עושה עצירה בחנות גלידה שנמצאת ממש ליד הסביח (אם אתה מול הסביך אז זה בצד שמאל). אני ממליץ בחום על הברד בטעם תות. הייתי יכול לאכול את זה 3 פעמים ביום מהיום ועד המוות. אף פעם לא טעמתי ברד כזה בשום מקום אחר.

אגב, פעם אחת הייתי ממש ליד התור בסביח וחוץ מהקשקשת המוזרה על כדורגל ראיתי שמישהו שם (אולי הבעלים) ממש מתעקש בצורה נחרצת למכור ללקוחות חדשים רק חצי מנה בטענה שללקוחות חדשים נותנים חצי מנה כדי להשאיר להם טעם של עוד. לא הבנתי איך אנשים התאפקו לא להתפרץ עליו. הרי הרבה יותר משתלם למכור את החצי מנה כי העלות של שתי יחידות של חצי מנה עולה ללקוחות יותר מהעלות של מנה שלמה אז אל תוותר לו!!
ישן 25-10-2012, 20:54
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מהבחינה האישית ברור שאני..."

אני לא מתיר לאיש לתחום אותי על פי עדה (והיותי חצי-חצי גם כך מקלקל את הניסיון) אבל יותר מזה, אני לא מתיר לעניין עדתי להחליט עבורי מה אעשה או מה דעתי על אדם...
"המחלה" העדתית איננה ניחתת מלמעלה ואיננה מחויבת המציאות. כל הצדדים משתדלים נואשות לתחזק אותה - אלו מתוך תחושת "אכלו לי, שתו לי" ואלו מתוך תחושה של אין דרך אחרת. טענות הקיפוח של המזרחיים, אף כי היו נכונות בתחילה וחלקן עדיין נכונות, רק מחזיקות את המזרחיים מאחור היום. אף אחד לא אוהב את הילד שצועק "דפקו אותי", בייחוד אם הוא צודק.

אגב, הדמוגרפיה בנען - כן, שוב המקום הזה שמעצבן אנשים לשמוע עליו - מעידה שאפשר אחרת. נען הוקם על ידי קבוצה אשכנזית ברובה (אני מדגיש ברובה כיוון שגם לעדות המזרח הייתה נציגות) ובתחילתו היה קיבוץ יקי למדי. עם השנים השתנה המרקם החברתי והיום ניתן למצוא בנען זכר לכמעט כל קהילה יהודית משמעותית בצפון אפריקה, אירופה והמזרח התיכון. המזרחיים של נען מעולם התבכיינו שאכלו להם ושתו להם, גם כשהייתה להם הזכות לעשות זאת, והתוצאה היא שעדתיות כמעט ולא קיימת בנען.

ישן 23-10-2012, 20:45
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=infected aviad]אז הוא..."

מה? לא.
כלומר איך הסקת שאני מסיק שכל אלה שגורשו מספרד גורשו למדינות ערב?
להיפך, כמו שרשום, הם מליטא, אבל השורשים לפני זה מיוחסים מגירוש ספרד, כלומר ספרדים, לא אשכנזים.
עריכה:
ובכלל, ספרדי או אשכנזי זה לא באמת משנה, כי הוא היה פה 200 שנה לפני כן במסגרת היישוב הישן.
לרוב כשמדברים על אשכנזים אל מול הספרדים וקיפוח והכל אז לא מדברים על היישוב הישן, אלא על התושבים היותר חדשים ממוצא אשכנזי, לא ככה?
כל התושבים האשכנזים שבנו פה מערכת שקיפחה את הספרדים, אבל היישוב הישן, אשכנזי או ספרדי, לא בנה אותה. האשכנזים מהעליות הראשונות בנו אותה, לא ככה?

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 23-10-2012 בשעה 20:58.
ישן 23-10-2012, 23:40
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=infected aviad]להיפך,..."

אתה מתבלבל בין "ספרדים" ל־"עדות המזרח".
כיום נוהגים לקרוא גם למזרחים בשם "ספרדים" כי הרבה ממגורשי ספרד היגרו לארצות ערב, ולמרות שהיו במיעוט, המנהגים ונוסח התפילה הספרדי שלהם התקבל גם בקרב היהודים המקומיים.*
ספרדי שהיגר לצרפת הוא ספרדי כמו ספרדי שהיגר לעיראק (בהנחה שהוא נשאר עם המסורת הספרדית שלו).
העיראקי המקורי, לעומת זאת, אינו ספרדי אמתי.

*בגלל זה הנוסח הספרדי מכונה לעתים גם כ־"נוסח הספרדים ועדות המזרח".

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 23-10-2012 בשעה 23:42.
ישן 23-10-2012, 23:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הדפוס שאני מזהה הוא שאתה עובד במקום מאוד לואו-טקי
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "באמת? קח את המקום עבודה..."

איפה שיותתר סביר להתקל בתופעות הנגזרות משמרנות...

אם תבדוק מקומות עבודה יותר הומוגניים מבחינת גיל והבדלי המעמד בין בעלי תפקידים, תמצא דפוסים אחרים.

אגב: לפחות בענף אחד שעבדתי בו (תעופה) רוב ההיררכיה של המנהלים/סופרוויזרים מעלי היו מזרחיים. המצחיק הוא שלגבי רובם גיליתי בשלב זה או אחר שהם היו כל דבר חוץ מאשר אדישים לעדתיות: חלק היו מזרחיים שונאי מזרחיים, וחלק היו ההיפך. זה היה משעשע לפעמים, אבל מעיק בפעמים אחרות (במיוחד עבורי שאני נראה מאוד אשכנזי אבל דווקא בתחום העדתי הפנים יהודי הגזענות שלי מינימאלית). לאחי, שהוא בכלל בתחום שונה ומאוד "הייטקי" יש בוס אגדי מרוקאי 100 אחוז שאומר בגלוי שהוא בכל מחיר לא יעסיק מרוקאים (ומוסיף סיבה שלא נצטט פה....).

בכל מקרה זיו צודק: אין בעצם דבר כזה "עדה אשכנזית"-ההגדרת האשכנזיות כיום היא ריאקציה להגדרה העדתית אצל המזרחיים. למען האמת יש מזרחיים שטוענים שגם הגדרת העדתיות הפנים מזרחית היא ריאקציה לעדתיות של עדה מזרחית מאוד מאוד גדולה המוכרת בזכות המון דברים כמו גם בגלל חגה ששמו כולל שמה של פעולה בנקאית הקשורה באשראי. אם היום אני אעבור לפאריז, ואחיה בין יהודים צרפתיים חילוניים מושרשים בצרפת אני אהיה סתם יהודי, ולא יהודי אשכנזי.

ישן 24-10-2012, 09:36

בהתחשב בעובדה
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא עדתיות מפורטת, אבל הבדל..."

שלחלק נכבד מיהודי גרמינה ואוסטריה במאה ה-20, ואפילו ה-19, היו שורשים ב"אוסט" הגישה הזו הייתה מעוררת רחמים משהו... בכלל: העם היהודי, ברובו המוחלט, עם של סנדלרים, תופרות, סוחרים זעירים וכו' וכו'... מצחיק לגלות שישנם בימינו יהודים (מכל העדות) שמתיימרים להציג עצמם כסוג של "אצולה" יהודית (*)... פשוט פטתי...

* וזה כולל רשימה ארוכה של ואנביז... :

א. צאצאים של מישהו מהעליה הראשונה/שניה (ה"מייפלאואר שלנו")
ב. צאצאי מחזורים ראשונים בגימנסיה הרצליה
ג. צאצאי "ס"טים
ד. כל הבן דוד (בנדה) למיניהם
ה. כל הכ"ץ, ב"ק ובן הרוש/הראש למיניהם
ו. אשכנטוזים עם שמות כמו אסתרהזי/כצנלבוגן/פון טיזי-אמו
ז. צאצאי הגאונס/בעש"ט (ובמיוחד חילוניים כופרים גמורים שחייבים להזכיר שיש להם סבא רבא שהיה מצאתאי איזה רב)
ח. כל אלה שהם "דור שמיני בארץ" (כמובן שזה רק משהו כמו.... 1/16 מה DNA שלהם.... השאר מורכב מהתמהיל הרגיל של ניצולי שואה/חייטים טרבלסיים, סוורים מתסלוניקי... אבל את זה לא יזכירו)
ט. גם ליליד ברה"מ יש את דירוג האצולה שלהם, ולא נרחיב בכלל כי זה ארוך ומגוחך באותה המידה...

ועוד ועוד שורשי אצולה מדומיינים של בני עם שבעקרון גדולתו היא בכך שדחק מקרבו את הקודים החברתיים המגוחכים הללו דווקא...

ישן 22-10-2012, 18:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כאילו מותר פה לדבר על דקסטר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
נשר שליד חיפה, איך להעלים גופות נרצחים אבל אסור לדבר על דבר טבעי וטהור כמו מין?

מה הפלא אחרי זה שטובי בחורינו יורים על מתנדבי המשמר האזרחי ומשאירים אותנו עם המועקה של לסבול אמא חצופה שלא יודעת מתי לסתום אם הפה...
למעלה אמרת שזה "עומס יתר של נוזלים דוחים למראה וחמים", ופתאום זה נהיה "טבעי וטהור"?
בואנה, אתה מחליף עמדות יותר מהר ממיט רומני!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-10-2012, 07:21

לא יודע... אולי הסביח' נזכיר לי את ס.כ. - בחורה שהייתה אהבה גדולה שלי פעם
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כי זה ממש טעים? איך אפשר שלא..."

הייתה לה גזרה חלומית, ריח טבעי נהדר 365/24/7 כאילו היא תינוק שיצא לפני יום מכושלאמשלו, חוכמת חיים, שיניים מליון דולאר (מה דולאר? יורו! מה יורו? מליון פאונד אנגלי!!!), לא מעשנת, לא סמים, ואפילו למרות שהייתה מאוד פיקחית, מאוד בריבוע, היא בגלוי הכירה בעליונות המין הגברי על פני הצלעות קוטפות תפוחי עץ הדעת...

בקיצר... איך אפשר לא לאהוב את המרכיבים?

בוא אגיד לך איך... אחרי כמה פעמים שאתה מקבל את כל המרכיבים האלה במנה אחת, חמה ודביקה, אתה לא שוכח את כאב הבטן והצרבת. אז נכון שהמון שנים עוד פעם בכמה שבועות הייתי חולם עליה, אבל לכל היותר אלו היו חלומות על מרכיבים...

אגב: היא הייתה חצי עיראקית אפילו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:28

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר