לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2012, 11:13
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זה נראה כמו צנטוריון מארק 3,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נחום זרחי שמתחילה ב "צנטוריון"

אבל מה שנראה לי מוזר, הוא ש(ואני לא כזה מומחה) זה לא נראה כמו תותח ה-L7 בקוטר 105מ"מ שהיה לצנטוריונים הצה"ליים החל משלב די מוקדם. לי זה נראה כמו הדגם עם תותח ה-20-פאונד (84 מ"מ). האם ייתכן שזה שלל ירדני?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2012, 22:04
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
לנחום היקר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "צנטוריון הולנדי (או אולי שוויצרי?)"

נחום שלום,

הכלי בתמונה אותה העברת גם לשאול נגר (הודעה 8) הינו מרק 5. ראה פריסקופ טען בשיפולי קדמת הצריח.
ב1979 בעת היותי רמד מגח, בוצע רכש של שוטים הולנדיים ובריטיים מעודפים במגמות של הגדלת צי השוטקל ג ו-ד, וכן כרזרבת חלפים בעיקר בנושא מזקום והנעים סופיים.
הרכש כלל טנקי צנטוריון שונים ששניים מהם נמצאים באוסף בלטרון ובגבעת הרדאר באנדרטת חטיבת הראל.
חלק מהצנטוריונים היו בעלי תותח L7 105 מ"מ וחלק תותחי 20 ליטראות דגם A כמו זה שבתמונה וכן עם תותח דגםB בעל מפנה גזים צנטרי.
עם הכלים הגיעו גם טג"שים מסוג ARK וכן טנקי דחיפת פונטונים מסוג BARV שכונו צוללות.

זחלי ה-hush puppy שבהם גומי יצוק סביב החוליה היו לחלק מהכלים ואכן זהו זחל המותקן גם בנקפדונים.

באשר לשאלתך הטנק שבצילום דומה מאד לתצורת שוט בנזין מטאור שהיה בשימוש בצהל.
היות ואין לנו יותר שוטים שלא עברו הסבה, מהווה הכלי שבאוסף הטנקים בלטרון אקסמפלר קרוב לאחיו מהשרות.

כול טוב לך נחום, איש יקר.

ברעות
מיכאל מס
ישן 23-10-2012, 06:19
  נחום זרחי נחום זרחי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
תודה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "לנחום היקר"

העלאת השאלה בנוגע לצנטוריון באה בעקבות תמונה שפורסמה בביטאון השריון שם היה טנק צנטוריון עם זחלים מצופים גומי תותח 20 ליטראות והיה כתוב שזה טנק בשרות צהל.
בשרות הסדיר אנשי השוט פגשו המון דגמי טנקים ובהם כל מיני מתקנים שהבריטים פיתחו ובמסגרת התאמתם לשימוש בצהל הם הוסרו רותכו . הדגם המעניין ביותר היה ( אני חושב סימן 8 ) עם ריצפה מסתובבת ( הטען לא היה צריך לרוץ בזמן צידוד) לדגם הזה היה מוט מקשר בין תובה וכיפה/צריחון מפקד כך שבזמן צידוד צריחון המפקד עם המקלע היה " שומר גיזרה " למטרה , בנוסף כיפת המפקד הייתה דגם אחר שאפשר היה לסגור עם חריץ פתוח .
היו חופות נהיגה מברזנט עם זכוכית שהיו מתלבשות על תא נהג לנהיגה עם מדפים פתוחים והנהג היה מוגן די יפה מאבק וגשם .
וכמובן הקומקום החשמלי שהתחבר ישירות לשקע של מטען עזר .
זה היה טנק ישן אבל במבחן המלחמה וההיפגעות מאוד בטחתי בו.
אני מוסיף תמונה של ביתי הגדולה טל שהחלה דרכה בשריון (דור המשך) והיא זו שעומדת בחזית הטנק בהר אדר
תודה על ההענות ומתן תשובות מזהות נחום זרחי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר