לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2012, 07:15
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ohadm שמתחילה ב "RAMDISK זה אחלה רעיון...."

קוד המקור של לינוקס הוא ממש לא 30GB.

קוד:
$ du -sh /usr/src/linux-3.6.2 839M /usr/src/linux-3.6.2

על מחשב "עתיק" כמו שלי (עם מעבד AMD Phenom II X4 955), זה לוקח בסך הכל מספר דקות בריצה הראשונה. שינויים נוספים לקוד יגרמו לקימפול של רק מה ששונה - עניין של שניות בודדות.

שלא לדבר על זה, שבכלל לא מקמפלים את כל הנ"ל, אלא זה כולל את כל הדרייברים ותמיכה באלפי סוגים שונים של חומרה - ולכן כמות הקוד המקומפלת יכול להיות גם עשירית מהנ"ל... אולי אפילו פחות. תוצאת הקומפילציה תהיה בד"כ בין 3 ל 5 מגה, בסך הכל, אז תבין כמה קוד מתקמפל בפועל...

אז או שהסטודנט המדובר לא הולך לקמפל את לינוקס, או שאתה עושה overshoot, כי גם במחשב של 1000 ש"ח זה לא יקח זמן מחריד, כזה ששווה להוציא בשבילו פי 6 כסף.

גילוי נאות: כותב שורות אלה עשה תרגיל דומה (שינויים בקרנל כחלק ממטלה אקדמית) - לפני שנים רבות - על פנטיום 3 במהירות 733 מה"צ. גם אז - זה לא לקח יותר מדי זמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2012, 22:30
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ohadm שמתחילה ב "תודה על התשובה...אבל -"

א. כל קוד המקור של מה, של החבילות שמכרו באובונטו? סליחה שאני שואל, אבל זה לא קצת טפשי? אלא אם כן הוא הולך לשנות את קבצי המקור של כל החבילות בהפצה (ותעשה את זה בקול של מורה: "אהה... אני בספק.") - אז הוא לא צריך לקמפל את כל קוד המקור בעצמו - הוא צריך רק את מה שהוא שינה, שזה יהיה לכל היותר משהו בגודל כמה עשרות מגה-בייטים.

ב. על מחשב שמסוגל לעשות מקסימום פעולות רלוונטיות בכל מחזור שעון שלו, עם מהירות שעון גבוהה, ו cache גדול ככל האפשר. במילים אחרות - כנראה על מעבדים של שרתים... ואולי על יותר מאחד, ואז הרצה של כמה קימפולים במקביל. מצד שני, זה כנראה לא ייכנס בתקציב...

ועדיין, אם הוא הולך לעשות את זה (ויותר מפעם אחת, ככה שזה מצדיק מחשב חזק במיוחד בשביל זה) זה אווילי ברמה שאני פשוט לא יכול להסביר אותה. אני מצטער.

פעם אחת זה הגיוני, ואני אפילו עושה את זה בעצמי. אני יכול להגיד לך שעל המעבד שלי, לקמפל מערכת הפעלה קומפלט, כולל סביבה גרפית ואפליקציות רצויות (כגון פיירפוקס, אופיס, וכו'), לקח בסביבות ה 24 שעות. אבל אני עשיתי את זה לא בגלל פרוייקט גמר (ששם קשה לי לחשוב על סיבה שכדאי לעשות את זה) - אלא לצורכי ביצועים טובים במערכת - והתאמתי את הגדרות הקומפיילר כך שיתאימו במדוייק לחומרה שלי, כמו גם לא קימפלתי חלקים בקוד שאין לי שום צורך בהם. התוצאה היא מחשב שעובד מהר מאוד אני משתמש בהפצה שיועדה במיוחד לדברים כאלה. לעשות את אותו הדבר בשמובונטו, מישהו עלול לתלוש כמה שערות מהראש, נראה לי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר