לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2012, 17:42
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
לימודי ממשל בבינתחומי

היי,
לאחר דיון עם חבר על "איפה אנחנו נמצאים ולאן ממשיכים" התחלתי לחשוב על, אולי שווה ללמוד משהו שבאמת מעניין מאשר ללמוד תואר סקסי.

מאז ומעולם נמשכתי לכל נושא המציאות הבטחונית בעולם וההחלטות האסטרטגיות שמקבלים בהתאם.
ולאחר סתם שיטוטים באינטרנט פתאום ראיתי את התואר שIDC מציעים בממשל עם התמחויות שקשורות לתחום הבטחון ואסטרטגיה. (ולא בפוליטיקה כמו כל השאר) שזה בדיוק מה שמעניין אותי!

יחד עם זאת, לצערי הרב, כאשר התעמקתי קצת יותר באתר ראיתי שבמפגש תעסוקה שארגנו בבינתחומי הביאו נציג של חברת חשמל שלא קשור לתחום בשום צורה (הם גם מציינים זאת) "כי זה מקום עבודה טוב עם שכר טוב שמתחילים בו מלמטה והטובים מצליחים"
העובדה שהביאו חברה שלא קשורה בשום צורה לתואר הנלמד, בפאנל תעסוקתי שמארגן מוסד הלימודים, לא אומרת דברים טובים על הביקוש לתואר.

לכן אני מנסה לבדוק מה הגיוני יותר. ללכת ללמוד משהו ריאלי ומכניס (כמו שחשבתי מקודם) או ללכת ללמוד משהו מעניין (שבכלל לא בטוח שיתן לי מקום עבודה שקשור לנושא)

האם למישהו יש קצת מידע על התואר? אני זוכר שמישהו מהפורום רשם פעם שהוא לומד את זה גם כן. אני פשוט לא זוכר מי.
זהו בכללי, אני פשוט אשמח לעזרה בנושא שאני לא מבין בו כלום. עד עכשיו כל מי שפגשתי שלמד את התואר הזה (ממשל) למד אותו רק כדי שיהיה לו תואר ראשון ביד.

אני מודה מודה מודה לכל העוזרים (או המנסים)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2012, 12:55
  לידור הופמן לידור הופמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "לימודי ממשל בבינתחומי"

היי,

אני סטודנט לממשל (עם חטיבה בתקשורת) במרכז הבינתחומי.
קראתי את השאלה שלך והיה חשוב לי להסביר שממשל זה ממש לא תחום שאין בו עבודה.
התואר בממשל, כמו רוב תארי ה-BA האחרים הוא תואר שפותח לך מגוון של אופציות בעתיד.
מהזמן שבו אני בבינתחומי, הכרתי עשרות בוגרים של החוג שהשתלבו במגוון של מקצועות. זה יכול לנוע בין עבודה ציבורית (משרד החוץ, שגרירות, יחסים בינלאומיים, בטחון וטרור) ועבודה במגזר הפרטי (יועץ לניהול סכסוכים, יועץ אסטרטגי, מנתח מדיניות). בנוסף, התואר הזה פותח המון אופציות אחרות שלא בהכרח קשורות באופן ישיר לתחום מדעי המדינה. לדוג, אני עושה חטיבה בתקשורת ולכן, בנוסף לכל האופציות שפירטתי מעלה, אוכל לבחור להתעסק בתחום התקשורת. כנ"ל אם הייתי עושה חטיבה במנהל עסקים.

מקווה שעניתי על שאלתך...
ישן 31-10-2012, 14:01
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
עזרת מאוד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לידור הופמן שמתחילה ב "היי, אני סטודנט לממשל (עם..."

קודם כל תודה על התשובה. חשבתי שזה אבוד.

שנית, מה מצב הביקוש וההיצע שיש בשוק? אני מתכוון כמות המסיימים את התואר לעומת מקומות העבודה (לדוג' - מצב הביקוש וההיצע במשפטים לא טוב. זה מתבטא בסופו של דבר בתנאי שכר נמוכים יחסית לעו"ד) מה המצב אצלכם? וכן, אני מבין שזה תואר כללי שמכליל בתוכו המון נושאים ותחומים. אבל יש לך איזו תמונת מצב כללית?
איך זה מתבטא בתנאי העבודה ושכר?
פגשתי במסגרת העבודה שגריר של אחת ממדינות אירופה ובמהלך השיחה ביננו הוא סיפר לי שהשכר שלו (אפילו כשגריר) הוא מצחיק עד מגוחך. אני לא יודע כמה זה "מצחיק עד מגוחך" במספרים אבל מעניין מה המצב בארץ, בתמונה הכללית של עובדי מדינה (משרד החוץ, שגרירויות וכו').

האם יהיה חצוף מצידי לשאול לאן פניך מועדות? לאיפה אתה היית רוצה להגיע..

ושוב, תודה על התשובות שכבר חשבתי שלא יגיעו
ישן 31-10-2012, 13:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "לימודי ממשל בבינתחומי"

מזל שלידור הגיב, לחלוטין שכחתי

אני נמצא באותה סירה כמוך, גם אני העדפתי לבחור מקצוע שמעניין אותי- מתוך הנחה שיש לי סיכוי גבוה יותר לקבל ציונים טובים ולהצליח בתחום, מאשר לבחור מקצוע "אמיתי" שלא מעניין אותי וכתוצאה מכך אשקע באי של בינוניות.

אני יכול לפרט עוד על תהליך קבלת ההחלטות הפרטי שלי, אבל עשיתי זאת פעמים רבות בעבר ות'כלס- אין לי כוח לטחון, אבל אם זה מעניין אותך אשתף

אני יכול להעיד ממעט הניסיון והתחושות שלי כתלמיד שנה שנייה בבינתחומי ומהחברים שלי מסביב.

כן, התחושה היא בהחלט שהבינתחומי מכווין יותר לכיוון העסקי, מקסימום דיפלומטי מאשר לכיוון הבטחוני. (יכול להיות שזה שונה בבי"ס ה"רגיל", אני במסלול הבינ"ל). רוב ימי העיון, הצעות העבודה, משלחות וכו' לא נוגעות במישור הבטחוני או נוגעות בו בעקיפין רב.

אבל זה נגזרת של המציאות. הבי"ס לא יכול להתפאר בבוגרים שנמצאים בעבודות בטחוניות מסיבות ברורות מאליהן ובנוסף חלק מסוים מהתלמידים כבר מגיעים מתוך המערכת ולכן כביכול אין תחושה של צורך להכווין אנשים לשם.

הקו המנחה שלי, שיכול להיות שהוא שגוי בעליל אבל אני דובק בו בינתיים, הוא לעשות כמיטב יכולתי בלימודים (שוב- היות וזה תחום שמעניין אותי סיכויי ההצלחה שלי גבוהים יותר מתחום ריאלי משעמם) ולעמוד בזכות עצמי, לא להיעזר במרכז.
בד בבד אפשר ליצור קשר עם מרצים שמקורבים לתחום (יש לא מעט כאלה) ולבקש את עזרתם/הכוונתם.
אבל בפירוש התחושה שלי היא שהבינתחומי לא מקנה לך משאבים וכלים להתמודדות בשוק הבטחוני כשם שהוא מקנה להתמודדות בשוק הדיפלומטי או העסקי.

אני לא הכי מפוקס אז יצא לי סוגשל בליל של מילים ולא הודעה קוהרנטית, אבל אני מניח שהעיקר מובן.
אם לא נגעתי במשהו, משהו דורש הבהרה או שיש לך שאלה מכוונת אחרת- שוט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 31-10-2012, 14:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "האמת שלא רציתי להציק לך על..."

המטרה הסופית שלי? תפקיד בטחוני

הידע שלי בבטחון מצומצם מאוד. מאוד מאוד מאוד. במיוחד ביחס לחלק גדול מאוד מחברי הפורום. אבל בכלל לא שיניתי כיוון, אני אכן מכוון לתחום הבטחוני (בשנה השלישית ניתן לבחור "חטיבות" כמו שציין לידור, או "אשכולות" כמו שקוראים להם אצלינו- אני מתכוון לקחת Homeland security and counter terrorism וכנראה אשכול נוסף שעוד לא החלטתי מה יהיה, למרות זאת- החטיבות/אשכולות לא משנים בהרבה...זה לא שמי שבוחר את מה שאני בחרתי ייחטף ע"י המוסד ומי שבוחר Conflict resolution נחטף ע"י השירות הדיפלומטי. המדדים החשובים באמת הם הציונים שלך, כך שלצורך הדוגמא בלבד- מקום עבודה בטחוני כנראה יעדיף מישהו בוגר חטיבת עסקים עם ממוצע 95 מבוגר חטיבת CT עם ממוצע 80. רק אם כל שאר המדדים דומים החטיבה באמת תשנה למישהו משהו, אני מניח).

המסלול הבינ"ל- תשמע, תלוי מה רמת האנגלית שלך. בפועל רוב החבר'ה בכלל לא דוברי אנגלית שפת אם- כך שהרמה לא גבוהה במיוחד. מצד שני הכל באנגלית- קריאות, שיעורים, עבודות, שיעורי בית, מבחנים וכו'.
אני בחרת במסלול גם כי הסטיגמה של הבינתחומי ממש לא התאימה לי וחשבתי שהחבר'ה בבינ"ל יהיו יותר עם הרגליים על הקרקע וגם כי חשבתי שאשפר את האנגלית שלי.
בפועל החבר'ה כמו בכל מקום- יש ויש. יש ילדים זבי חוטם בני 18 שחושבים שהם יודעים יותר טוב מכולם (בעיקר ממזרח ארה"ב), יש כל מיני סנובים מוזרים מאוד ושאר תמהונים (בעיקר מאירופה) ויש המון חבר'ה מעולים, בגילאי ה20+, שעשו עלייה, שירתו בצה"ל וכו' שאליהם אני מתחבר באופן טבעי.
בקשר לאנגלית- אני בהחלט לא משפר את שלי היות וכאמור- הרמה לא גבוהה במיוחד, אבל זה בהחלט עוזר לשמר ולשפשף אותה.
בנוסף יש מעט שיעורים שונים במקצת, אצלנו נגיד יש שיעור תרבות ופוליטיקה ישראלית שאני מניח שאין בבי"ס הישראלי, אבל זה מינורי.
בנוסף, חבר שהוא בוגר של אותו מסלול שאני עושה אמר שהרמה האקדמית בבינ"ל גבוהה יותר במקצת מהישראלי. אני לא חושב שזה נכון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 31-10-2012 בשעה 14:28.
ישן 01-11-2012, 16:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי thebestdw שמתחילה ב "עד כמה שלא תאהב את זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי thebestdw
אני מאוד אשמח אם תרחיב על הבחירה שלך (אני יודע שתשנא אותי על זה)

בגדול קו המחשבה שלי נבע ממעט הניסיון שלי.

אני יכול לבחור במקצוע "ריאלי", "מכניס", "אמיתי" או איך שלא תקרא לזה. אבל היות ואני מאוד לא מתחבר למימד המספרי של דברים אני לא אוהב אותו.
מהיכרות שלי עם עצמי- כשאני לא אוהב משהו אני לא משקיע בו. כשאני לא משקיע אני אהיה בינוני.
כך שסביר שאסיים את התואר בתור ממוצע. כאחד כזה קשה בהרבה למצוא עבודה "טובה" (או בכלל), אפילו אם אצליח אהיה בינוני כל ימי חיי, אצטרך לעסוק בעבודה שאני מתעב כל היום ויש לזה השלכות על כל גווני החיים, על זוגיות, משפחה וכו'.

מצד שני אני יכול ללמוד מקצוע שמעניין אותי ועל כן סיכוי סביר שאהיה טוב בו (אולי אפילו מצטיין), נכון במקצוע כזה יש פחות אפשרויות תעסוקה קלאסיות, אבל כן יש אפשרויות מצומצמות שכאלה- כך שאם אני באמת מהטובים ביותר בגיזרתי יש לי יותר סיכוי להתקבל אליהן.

בגדול זה זנב לאריות מול ראש לשועלים, אני בחרתי להיות ראש לשועלים.
ציטוט:
2)מה זה מגזר עסקי? איך זה בא לידי ביטוי בפועל? איזה הצעות עבודה היו לכם?

יש כל הזמן הצעות, ירידי תעסוקה, סדנאות כאלה ואחרות....אני לא באמת עוקב, אבל מדובר בחברות "טובות".
ציטוט:
3)אם אתה אומר שאין משמעות של ממש לחטיבות, אז למה בעצם הבין תחומי? למה לא אוניברסיטה שעולה שליש ?

שוב, מבחינתי זה בשביל האקסטרה פוש. הבינתחומי היא מהנחשבות בארץ בתחום (יחד עם העברית), משיקולים שונים בחרתי את הבינתחומי לא בטוח שבהינתן הבחירה מחדש לא הייתי בוחר בעברית.
כנ"ל לגבי החטיבה- אני בוחר CT& Homeland security לא רק כי זה מעניין אותי, אלא כי בעקבות זאת אני יודע שיש סיכוי טוב יותר לציונים גבוהים יותר ולכן יש לי יותר סיכוי למצוא תעסוקה בתחום. העובדה שזה נותן לי עוד יתרון שולי היא בונוס.
ציטוט:
4)אני אתעקש ואשאל את השאלה האסורה - שכר.
ידוע לכם מה השכר הממוצע במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי? (אין לי אפילו טיפת מושג, ולא מצאתי כלום על זה)

לאחרונה פורסמו נתונים על ממוצע שכר לבוגרים ע"פ תואר, אבל זה לא משהו שהייתי מיחס לו חשיבות- בהתחשב בעובדה שכאמור מרבית בוגרי תארים מהסוג הנ"ל לא באמת עוסקים בתחום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר