לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2012, 19:16
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
סקרים רבותיי סקרים : ערוץ 10 וערוץ 2

לפי ערוץ 10 - הליכוד ביתנו 35 מנדטים , עבודה 23 מנדטים , ש"ס 14 מנדטים , יש עתיד 13 מנדטים, האיחוד היהודי והבית הלאומי - 9 מנדטים , יהדות התורה 6 מנדטים , קדימה 5 (!) , מרצ 4 , ערבים 11

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4298100,00.html

לפי ערוץ 2 - הליכוד ביתנו 42 מנדטים, עבודה 23 ואת היתר לא הספקתי לקלוט. אשמח אם מישהו יביא קישור

לפי ערוץ 10 -

הליכוד ביתנו מקבלת 42 מנדטים, העבודה – מקבלת 23 מנדטים, יש עתיד - לתשעה מנדטים, ש"ס עם 13 מנדטים, קדימה עם שלושה מנדטים בלבד ומרצ עולה לשישה מנדטים. (אין דיווח על יתר המפלגות)

http://news.walla.co.il/?w=/9/2580119

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 28-10-2012 בשעה 19:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2012, 21:44
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מצויין. ראש מפלגה שאוהבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
מצויין. ראש מפלגה שאוהבת טייקונים/ועדים גדולים עם עלק מוחה. יהיה מצחיק.

בבקשה הנה זה:
ציטוט:
הנשים ייוצגו בשני מקומות בכל עשירייה, לא כולל יחימוביץ׳ עצמה. כך יגיע שיעור הייצוג של נשים במפלגה, כולל יחימוביץ' ל-25% מכלל המועמדים. בכוונת יחימוביץ' לאחד בין מחוזות המושבים והקיבוצים ולקבוע למחוז המאוחד הבטחת ייצוג במקומות 17 ו-25, וכן ליצור איחוד בין המגזר הערבי לדרוזי - שיקבלו הבטחת ייצוג במקומות 18 ו-26. המקום ה-20 יובטח לעולים ובהמשך הרשימה, עד המקום ה-33, ישולבו נציגי מחוזות הבחירה הארציים השונים.

אם יאשרו לה את השינוי בתקנון,חשוב לומר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-10-2012, 21:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כסף=חשיפה. הניסיון מלמד שרבים אוהבים להצביע לסלבס
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא חשבתי על השיריון לנשים :)..."

יאיר לפיד יסד מפלגה שתקבל 10-20 מנדטים על הבסיס הזה לבדו.

סתיו שפיר היא יקירת התקשורת, שהניפחה את "המחאה" למימדי ענק. היא סלב, וככזו היא תרוץ. יש ביוטיוב איזה תשדיר שלה, שרואים אותה בפוקוס וכל השאר במטושטש, משהו שנראה כ"כ גרוטסקי, שאין ספק שהופק בידי יחצ"נים מקצועיים ושעלה סכום נכבד. הכסף יגביר חשיפה.

אין לי ספק שתיבחר (לדעתי היא הייתה נכנסת גם בלי שריון). המסכנים כאן הם פעילי העבודה שעבדו עבורה כל השנים וקיוו שעכשיו ההזדמנות שלהם, ופתאום צצו כל הטרמפיסטים בשקל, שיעשו ליחימוביץ' רק נזק, וינצלו חשיפה כדי להיבחר במקומות גבוהים.

מפלגת עבודה עם מיקי רוזנטל, אורי שגיא (העילוי שרק נס ממנע ממנו לסדר לנו מלחמת אזרחים סורית על גדת הכנרת...), סתיו שפיר, מרב מיכאלי ועוד כל מיני מופלאים - תדפק חזק. יאיר לפיד מבסוט רצח מזה, אגב. ככל שרשימת העבודה תתמלא ביותר אולטרה-שמאלנים, כך יקל על לפיד לאסוף אליו מצביעי אט"ד שמחפשים בית חדש לפתקי-העדר שלהם...
ישן 28-10-2012, 22:13
צלמית המשתמש של looklook

תעזוב רגע את התקשורת .
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיוק ההיפך. סקר פנימי אומר לך ת'אמת - לא מה שאתה רוצה לשמוע (זה סקר תקשורתי...)"

אתה לא שם לב שכל סקר פנימי שמתפרסם נותן למפלגה שהזמינה אותו ת"ק פרסה יותר מנדטים מאשר כל סקר אחר (ובראש ובראשונה יותר מהבחירות עצמן).? יש סקרים פנימיים שנותנים לבן ארי 4 מנדטים ולאיחוד הלאומי-בית יהודי 11 וכו וכו' אתה רוצה להאמין שאיחוד של ביבי וליברמן יביא כמו שאומרים "הסקרים הפנימיים" 50 מנדטים , תאמין. אני מאמין שזה מקסימום 35 במקרה הטוב.

אני מאמין שליברמן הזמין מפינקלשטיין סקר ופינקלשטיין נתן לו את הסקר שהוא רוצה לראות. מכיוון שהסקר הזה שימש בסיס לאיחוד לפינקלשטיין לא היו אפילו נקיפות מצפון. ליברמן רק הרוויח מהדיל, פינקלשטיין דפק את ביבי.

ישן 28-10-2012, 23:36
צלמית המשתמש של looklook

בוודאי שלא. למה שארצה את ביבי כראש ממשלה?
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ודבר כזה אתה רוצה בתור ראש ממשלה???"

תסריט יותר טוב מבחינתי? הליכוד מעמיד בראשו מישהו אחר. עוד יותר טוב? מפלגת ימין אחרת מעמידה מישהו ששווה להצביע בשבילו ויכול לאזן את ביבי. הכי טוב? סופרמן מגיע מהכוכב קריפטון ומוכן להנהיג את ישראל.

כרגע מה שיש זה ביבי והאלטרנטיבות שלו :

1. אודי חשודי - עבריין מורשע, נוכל רב ורע מעללים, ימכור את אמא שלו ואת המדינה בשביל קידום אישי
2. ציפי פטפטת - פוליטיקאית שלא עשתה דבר מועיל בכל תפקידיה הציבוריים, אפילו בתור יו"ר אופוזיציה היא לא הצליחה. אפילו במפלגה שלה היא לא שלטה. הסיבה היחידה שבגינה אינה מושחתת כמו חבריה למפלגה היא שאין לה מספיק כשרון להיות מושחתת , בובה של פרסומאים.
3. יאיר לפיד : האיש, האגדה, הפרזנטור של בנק הפועלים מקריא הטלפרומפטר והפלאגיאט של אפרים קישון. יש סיבה לבחור בו ? ועוד כשמאוחריו מסתופפים המסית שלח וגרמן הקיצונית?
4.שלי יחימוביץ' - האמת? אישה ישרה והגונה (אלא אם כן היא מסתירה את דעותיה האמיתיות בניסיון לגרוף מצביעי מרכז-ימין) אבל מצד שני, היא חברה של הועדים הגדולים והיא מתנגדת לכל שינוי שיכול להועיל לכלכלת ישראל בשם ההגנה על המונופולים והועדים. (מלט, חלב ועוד) מצטער, הסוציאליזם לא מוכיח את עצמו. הופכת ללא-אופציה ברגע שמאחוריה מתייצבים סתיו שפיר, מירב מיכאלי, יריב אופנהיימר , גלעד קריב ושאר הקרן החדשה לישראל...

ישן 29-10-2012, 00:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בוודאי שלא. למה שארצה את ביבי כראש ממשלה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
3. יאיר לפיד : האיש, האגדה, הפרזנטור של בנק הפועלים מקריא הטלפרומפטר והפלאגיאט של אפרים קישון. יש סיבה לבחור בו ? ועוד כשמאוחריו מסתופפים המסית שלח וגרמן הקיצונית?
כל פעם שמישהו יגיד "אובאמה הזה רק יודע לקרוא מהטלפרומפטר" צריך לענות לו: "כן, אובאמה באמת גרוע. ממש גרוע. אבל תאר לעצמך שבמקומו היה נמצא יאיר-לפיד-לא-קומיקס..." - זה באמת אחד שרק יודע לקרוא מהטלפרומפטר!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 29-10-2012, 18:51
צלמית המשתמש של looklook

אני לא התכוונתי שהוא לחיץ באופן כללי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ומה עשית לקדם מועמד סביר יותר מתוך הליכוד? ביבי הוא גזירת גורל?"

הוא נסחט על ידי השמאל הקיצוני הישראלי אי אפשר להשוות את עוצמתם לארצות הברית. אם מתעקשים על השוואה ללחץ בינלאומי - כניעה לשמאל הקיצוני זה כמו כניעה לתכתיביהן של סיירה ליאון, לאוס או הרפובליקה הדומיניקנית.

מה עשיתי? כתבתי בפורום פרש (וגם במקומות אחרים) על הצורך של הימין להחליף את ביבי. מה לעשות, זה לא עזר לי. אני לא יכול לעשות הרבה יותר, אין לי מימון חיצוני ושעות עבודה גמישות. מה אני, סתיו שפיר?

ישן 28-10-2012, 22:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יא אללה, איזה דביל הביבי הזה, איך ליברמן וארתור עשו עליו שוק ושווקים...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "תעזוב רגע את התקשורת ."

בטח גם אמרו "תראה מטוס", וכשהסתובב, מיהרו לכייס אותו...

התיאוריה שלך כ"כ לא סבירה, שדי מדהים שעליה אתה מבסס את תיאוריית ההאיחוד המוחלש. אתה מניח שביבי לא בודק דברים בעצמו, ושפינקלשטיין נורא אוהב לרמוס לעצמו את המוניטין באמצעות מתן סקרים מופרכים (בעוד ששני הסקרים שעליהם התפרסם פה בארץ, היו ב1996, כשחזה בניגוד לכל המכונים פה, שביבי הולך לנצח, וטעה ב0.7% לגבי הפער; וב2006, כשחזה בדיוק של עשיריות האחוז תוצאות של בחירות פנימיות בקדימה - כשכלי התקשורת טעו בעד 20% פער).

צר לי, אבל שתי רגלי הטיעון הן רעועות להחריד. ראשית, ביבי הוא אמנם איש לחיץ, אבל הוא לא מטומטם. יש לו סוקרים משלו. אם הלך לכזה מהלך, כנראה שלא חשב שיינזק ממנו, אלא שירוויח ממנו. שנית, ארתור, כאמור, חי ממוניטין שיש לו כקוסם בכל מה שנוגע לענוח סקרים. לזייף סקרים ברמה כזו, זה פשוט רע לעסקים, גם אם אתה נורא שונא את ביבי (ואני מניח שאתה יודע טוב ממני שהוא באמת נורא שונא את ביבי, כי לא זה לא ידוע...).

ואגב, הקביעה המוזרה שלך שכל סקר פנימי נותן למפלגה ת"ק מנדטים יותר מהמציאות - כוללת סתירה פנימית. סקרים פנימיים מטבעם אינם מתפרסמים, ולא ברור לי למה אתה מניח שבסקרים הפנימיים, הלקוחות לא מעדיפים לדעת את האמת (גם אם היא לא סימפטית - דבר שמלמד אותם מה צריך לעשות ואיפה ניתן לשפר). מה שאתה קורא כסקרים פנימיים, הם מקטעים שנוח לפוליטיקאי לפרסם (או להמציא - כן, פוליטיקאים עלולים גם להגיד לא-אמת לעתים רחוקות), ואלה אכן יציגו מצבו כמשופר.
יש המוני סקרים פנימיים, ואתה שומע על מקטעים של בודדים מהם, ומניח בגללם שסקרים פנימיים נועדו להגיד למועמד מה שהוא רוצה לשמוע. צר לי, אבל לו סקרים פנימיים היו עושים כך, הענף היה פושט רגל מזמן. כדי לשמוע מחמאות, המועמד לא צריך לשלם הון לסוקרים - בשביל זה יש לו עדת חנפים כזו או אחרת בחיני-חינם.

אני לא רואה סקרים פנימיים. אני מניח את קיומם לאור תגובות התקשורת. התקשורת, שאתה מזלזל בה, רואה חומרים שאנחנו לא רואים - וההיסטריה שלה בעקבות האיחוד, מבשרת שכנראה הוא לא רע לביבי...
ישן 28-10-2012, 22:57
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יא אללה, איזה דביל הביבי הזה, איך ליברמן וארתור עשו עליו שוק ושווקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
בטח גם אמרו "תראה מטוס", וכשהסתובב, מיהרו לכייס אותו...

כבר הסברתי שביבי מפחד מהשמאל והוא לחיץ , הבהילו אותו שאולמרט יהיה ראש הממשלה. זה לא הופך אותו לדביל אלא לאדם חלש.

התיאוריה שלך כ"כ לא סבירה, שדי מדהים שעליה אתה מבסס את תיאוריית ההאיחוד המוחלש. אתה מניח שביבי לא בודק דברים בעצמו, ושפינקלשטיין נורא אוהב לרמוס לעצמו את המוניטין באמצעות מתן סקרים מופרכים (בעוד ששני הסקרים שעליהם התפרסם פה בארץ, היו ב1996, כשחזה בניגוד לכל המכונים פה, שביבי הולך לנצח, וטעה ב0.7% לגבי הפער; וב2006, כשחזה בדיוק של עשיריות האחוז תוצאות של בחירות פנימיות בקדימה - כשכלי התקשורת טעו בעד 20% פער).

אני לא מבסס את טענת האיחוד המוחלש על הסקרים, אני טוען אמנם, שסקרי ה - 50 מנדטים (טוב שלא 100) לליכוד הם מופרזים על גבול אובדן הקשר אל המציאות, אבל לא על ההפרזה הזאת אני מבסס את טענתי אלא על ההגיון הפשוט שלא כל מי שאוהב את ביבי אוהב את ליברמן והפוך. אם במקום להתווכח איתי היית קורא מה שאנשים כתבו כאן באשכולות, היית רואה שללא ספק יש אנשים שלא מתכוונים להצביע ליכוד בגלל האיחוד הזה, אני משוכנע שבעיתונות הרוסית רואים את ההפך.

צר לי, אבל שתי רגלי הטיעון הן רעועות להחריד. ראשית, ביבי הוא אמנם איש לחיץ, אבל הוא לא מטומטם. יש לו סוקרים משלו. אם הלך לכזה מהלך, כנראה שלא חשב שיינזק ממנו, אלא שירוויח ממנו. שנית, ארתור, כאמור, חי ממוניטין שיש לו כקוסם בכל מה שנוגע לענוח סקרים. לזייף סקרים ברמה כזו, זה פשוט רע לעסקים, גם אם אתה נורא שונא את ביבי (ואני מניח שאתה יודע טוב ממני שהוא באמת נורא שונא את ביבי, כי לא זה לא ידוע...).

אני מסכים שביבי הוא לא מטומטם, אבל לחץ גורם לאנשים לעשות שטויות והצגתי בפני מרק מגוון של מקרים בהם ביבי עשה שטויות בגלל פחד מהשמאל, פחד בלתי מבוסס אגב.

ואגב, הקביעה המוזרה שלך שכל סקר פנימי נותן למפלגה ת"ק מנדטים יותר מהמציאות - כוללת סתירה פנימית. סקרים פנימיים מטבעם אינם מתפרסמים, ולא ברור לי למה אתה מניח שבסקרים הפנימיים, הלקוחות לא מעדיפים לדעת את האמת (גם אם היא לא סימפטית - דבר שמלמד אותם מה צריך לעשות ואיפה ניתן לשפר). מה שאתה קורא כסקרים פנימיים, הם מקטעים שנוח לפוליטיקאי לפרסם (או להמציא - כן, פוליטיקאים עלולים גם להגיד לא-אמת לעתים רחוקות), ואלה אכן יציגו מצבו כמשופר.
יש המוני סקרים פנימיים, ואתה שומע על מקטעים של בודדים מהם, ומניח בגללם שסקרים פנימיים נועדו להגיד למועמד מה שהוא רוצה לשמוע. צר לי, אבל לו סקרים פנימיים היו עושים כך, הענף היה פושט רגל מזמן. כדי לשמוע מחמאות, המועמד לא צריך לשלם הון לסוקרים - בשביל זה יש לו עדת חנפים כזו או אחרת בחיני-חינם.

כן, מכיוון שמדינת ישראל היא מדינה נטולת הדלפות לחלוטין, אין ספק שסקרים פנימיים נשמרים בסוד כיאות לסודות מדינה. כשאתה אומר שהפוליטיקאים מסתירים סקרים פנימיים שלא עושים איתם חסד ומפרסמים רק סקרים שמוסיפים להם מנדטים אתה מתכוון שסקר ה - 50 מנדטים התפרסם רק מפני שהוא מועיל לליכוד ובעצם לביבי יש סקרים פנימיים של 33 מנדטים שמישהו התעלם מהם? אני מוכן לקנות את זה

אני לא רואה סקרים פנימיים. אני מניח את קיומם לאור תגובות התקשורת. התקשורת, שאתה מזלזל בה, רואה חומרים שאנחנו לא רואים - וההיסטריה שלה בעקבות האיחוד, מבשרת שכנראה הוא לא רע לביבי...

הבנתי, אין לך הוכחות לשגשוגה האדיר של המפלגה המאוחדת ולכן אתה מניח את קיומם של סקרים פנימיים שיתאימו לתאוריה שלך. משעשע. למה שלא תניח את קיומם של עוד חצי מיליון תושבים שכולם יהיו ליכודניקים ותומכי ביבי מושבעים וכך תגיע למספר המנדטים הרצוי?. אני פסימיסט? אתה חוצה כאן את גבולות האופטימיזם. גם לו הייתי מגייס את כל האופטימיזם האפשרי , לא הייתי מצליח לראות ליכוד מאוחד עם 50 מנדטים. אתה כן? נפגש בבחירות.

ישן 28-10-2012, 23:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "[QUOTE=ori]בטח גם אמרו "תראה..."

אני לא טוען שיהיו 50 מנדטים, או 40 או 45. אני טוען שהתקשורת בהיסטריה (אפילו יותר ממה שאתה מייחס לביבי), והיא אף פעם לא בהיסטריה כשהיא חושבת שדברים רעים הולכים לקרות לביבי. אני מסיק מכך שהיא לא חושבת שמהלך זה רע לו. העדר ההוכחות לשגשוג המפלגה זהה בדיוק להעדר הראיות לחורבנה הממשמש ובא. שני הסקרים שפורסמו פה, אגב, מבשרים האחד על שמירה על כוח המפלגה המאוחדת, והשני על היחלשות - שמותירה אותה כמפלגת שלטון ללא יריבים.

סקרים פנימיים מצליחים להשמר טוב ברוב המפלגות, מכיוון שבדיוק כמו שאת רוב הדברים הסופר-רגישים בפוליטיקה אתה לא יודע - כיוון שעיתונאים רוצים לשמור על מקורות שלהם, ופגיעה במקור היא רעה לביזנס. מאותה סיבה אתה גם לא שומע על כל הרכילות האישית שעיתונאים יודעים, ובגדול, אודות הפוליטיקאים השונים.

אני לא אופטימיסט ולא פסימיסט, אלא סתם מהמר שמרני, שכן אני מעריך שביבי ינצח בלי קושי מיוחד - לעומת זאת, כל תחזית שביבי לא ינצח, היא פסימיזם מופלא (בימין) או אופטימיזם מופלא בשמאל. אתה הצלחת לטעון שהאיחוד מעולה לליברמן, ובמקום אחר באותו אשכול טענת שזה עלול להביא לתבוסת המפלגה המאוחדת בבחירות. אני מודה שאני מתקשה לראות את האינטרס של ליברמן בתבוסה בבחירות (ובהיחלשות דרמטית של הסיעה שלו בכנסת, בהנחה שאכן יקבלו נורא מנדטים כפי שאתה חוזה).

ארתור פינקלשטיין חי ממוניטין של מפענח סקרים בחסד. של איש שמפצח קולות צפים בדיוק חריג. להנפיץ סקר מופרך כ"כ (תוך הנחה שלביבי לא יהיה סקר משלו) יהיה טמטו-על מבחינתו. צר לי, אבל אף לא אחד משלושת האנשים האלה הוא מטומטם. התיאוריה פשוט בלתי סבירה בעליל.
יש סבירות נמוכה שהאיחוד יתרסק - אבל גם ליברמן יידפק מכך (וארתור לא יפיק מכך שום תועלת).
ישן 28-10-2012, 23:27
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא טוען שיהיו 50 מנדטים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני לא טוען שיהיו 50 מנדטים, או 40 או 45. אני טוען שהתקשורת בהיסטריה (אפילו יותר ממה שאתה מייחס לביבי), והיא אף פעם לא בהיסטריה כשהיא חושבת שדברים רעים הולכים לקרות לביבי. אני מסיק מכך שהיא לא חושבת שמהלך זה רע לו. העדר ההוכחות לשגשוג המפלגה זהה בדיוק להעדר הראיות לחורבנה הממשמש ובא. שני הסקרים שפורסמו פה, אגב, מבשרים האחד על שמירה על כוח המפלגה המאוחדת, והשני על היחלשות - שמותירה אותה כמפלגת שלטון ללא יריבים.

אני לא מדבר על התקשורת. אני מדבר על הטענה לפיה האיחוד טוב והשלם גדול מסך חלקיו. ובכן, הוא לא טוב. אפילו בסקר האופטימי הוא רק לא-מזיק, בסקר השני הוא דווקא כן מזיק והרבה. אני מוכן להמר כבר עכשיו שהשלם יהיה קטן מסך חלקיו

סקרים פנימיים מצליחים להשמר טוב ברוב המפלגות, מכיוון שבדיוק כמו שאת רוב הדברים הסופר-רגישים בפוליטיקה אתה לא יודע - כיוון שעיתונאים רוצים לשמור על מקורות שלהם, ופגיעה במקור היא רעה לביזנס. מאותה סיבה אתה גם לא שומע על כל הרכילות האישית שעיתונאים יודעים, ובגדול, אודות הפוליטיקאים השונים.

אני באמת לא מוצא סיבה לקיומם של סקרים פנימיים כל כך מעולים ששווה לשמור אותם מעיני התקשורת. סה"כ יש בארץ גם סוקרים אמינים ואין שום סיבה להניח שסקר פנימי הוא יותר אמין מהם. יותר מרצה את המזמין - זה כן.

אני לא אופטימיסט ולא פסימיסט, אלא סתם מהמר שמרני, שכן אני מעריך שביבי ינצח בלי קושי מיוחד - לעומת זאת, כל תחזית שביבי לא ינצח, היא פסימיזם מופלא (בימין) או אופטימיזם מופלא בשמאל. אתה הצלחת לטעון שהאיחוד מעולה לליברמן, ובמקום אחר באותו אשכול טענת שזה עלול להביא לתבוסת המפלגה המאוחדת בבחירות. אני מודה שאני מתקשה לראות את האינטרס של ליברמן בתבוסה בבחירות (ובהיחלשות דרמטית של הסיעה שלו בכנסת, בהנחה שאכן יקבלו נורא מנדטים כפי שאתה חוזה).

אני לא מהמר שביבי ינצח ויהיה ראש הממשלה כי כרגע התסריט שהאיחוד יכשל ומנדטים יזלגו לשמאל הוא בהחלט אפשרי בעיני. אני כן מוכן להמר על כך שהשלם יהיה קטן מסך שני חלקיו. ליברמן מנצח גם אם הבחירות יצליחו (הוא יהיה מנהיג ויורש עצר במפלגה גדולה ולא מנהיג של מפלגה בינונית חצי סקטוריאלית) וגם אם הבחירות לא יצליחו (כאמור הוא לא יהיה ראש הממשלה והכשלון לא ידבק בו)

ארתור פינקלשטיין חי ממוניטין של מפענח סקרים בחסד. של איש שמפצח קולות צפים בדיוק חריג. להנפיץ סקר מופרך כ"כ (תוך הנחה שלביבי לא יהיה סקר משלו) יהיה טמטו-על מבחינתו. צר לי, אבל אף לא אחד משלושת האנשים האלה הוא מטומטם. התיאוריה פשוט בלתי סבירה בעליל.
יש סבירות נמוכה שהאיחוד יתרסק - אבל גם ליברמן יידפק מכך (וארתור לא יפיק מכך שום תועלת).

אף אחד מהשלושה אינו מטומטם אבל א. אנשים אוהבים שמספרים להם דברים טובים על השגיהם העתידיים, זו תכונה אנושית, גם הרצון לרצות את אלה שאתה עובד עבורם. ב. ביבי כן מפחד מהשמאל ולכן הוא הולך למהלך מתוך הבנה מוטעית שעדיף שיטילו עליו את הרכבת הממשלה כי הוא לא יכול לאלץ את ליברמן שלא ללכת עם השמאל.

ישן 29-10-2012, 00:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אני לא טוען שיהיו..."

שני הסקרים האלה מבטאים נצחון של ביבי. אם אתה מזהה בסקרים ממשלה שהוא לא עומד בראשה, באמת שהמשך הדיון מיותר. בהנחה שאתה בכ"ז מצליח לזהות שהוא מנצח גם בסקרים, והבעייה בעיניך היא קיטון במס' המנדטים: ובכן, ההגדרה שלך ל"לא מזיק" היא תמוהה בעליל - הפעם האחרונה שמפלגה קיבלה 42 מנדטים בישראל הייתה ב1984. הלוואי על כולנו לא מזיק שכזה.

צר לי שאתה לא מוצא סיבה לסקרים פנימיים מדוייקים שמתמודד מעדיף לשמור לעצמו (בעיקר מכיוון שפרסומם ייתן חומר ליריביו הפוליטיים), אבל מסתבר שלא קיים גוף פוליטי בעולם המערבי שלא מייצר כאלה, ולמרות הנטייה לחשוב שכולם רק עושים זאת כדי לקבל טפיחה על השכם מהסוקרים (בתמורה להון גדול), ההגיון מאלץ להניח שלסקרים ישנה תכלית קצת יותר פשוטה, והיא זיהוי מגמות. הסקרים שאתה רואה בעיתון הם אלה שעליך לחשוד בהם בהטייה (עיתון ששוכר אותם הוא בדר"כ בעל אג'נדה), ואולי לא שמת לב, אבל בישראל אף פעם לא מפרסמים את כל הסקר, אלא רק תמצית קטנטנה מתוכוץ אתה אוהב את RCP, כנס ללינקים של הסקרים ותראה איך נראה פרסום של סקר מלא, דבר שאף פעם לא קורה אצלנו בארץ. מחפש סקרים מוטים? פתח עיתון. סקר פנימי, לעומת זאת, מיועד לעיני צרכן אחד בלבד, שמשלם עבור האמת, מכיוון שבין כה אינו מחפש את הפרסום של הנתונים (אלא אם יהיו נורא חיוביים).

אז מסתבר שליברמן יהיה "מנהיג ויורש עצר" אם הבחירות הצליחו (אם הוא יורש עצר, הוא לא יכול להיות המנהיג, אבל מילא - אם כוונתך, לעומת זאת, שהוא מנהיג של סיעה שאינה חלק מהליכוד, הרי שיקשה עליו להיות יורש העצר בליכוד...), ומאידך אם ייכשלו הבחירות, הרי שאינו שותף לכשלון. זוהי גישה מעניינת, אבל ליברמן, שסיעתו גדלה באופן רצוף מ1999 ועד היום, ימצא עצמו בראש פלג מצומצם יותר בכל מקרה של פחות מ-42 מנדטים, בעקבות החלטה שאתה כל הזמן טוען שהיא פרי תכסיס גאוני שלו - ולדעתך לא יהיה שותף בכשלון, במידה והשמאל יעלה לשלטון?

הרצון מלרצות את אלה שאתה עובד עבורם הוא תכונה מצויינת למזכירה - ותכונה זוועתית לסוקר ומנהל קמפיין. לו היא הייתה מאפיינת את פינקלשטיין, לא היית שומע עליו מעולם, פשוט כי היה מפסיד בקמפיין הראשון שלו ליו"ר מועצת התלמידים אי-שם...
עד כמה שאני אוהב להניח שביבי נורא טיפש (וגם אם תחזור 30 פעם על כך שאתה לא חושב שביבי אדיוט, אתה מנתח את מהלכיו באופן שבלתי אפשרי שינהג בהתאם ללוגיקה שלך מבלי שיהיה אוויל משריש, חדל אישים, וגם פאניקר - אבל בעיקר אוויל משריש...), הניסיון לא מראה זאת. הרבה יותר הגיוני להניח שביבי, ליברמן ופינקלשטיין, בחנו את המצב סטטיסטית, והנגיעו למסקנה שהדבר יועיל למקסום הסיכויים לנצחון.
מה לעשות, כשאין איום של יריב (וברגע זה אפילו לא ברור מי היריב הפוליטי, בעיקר בגלל שיש שם משחק סכום אפס שרק ביבי יכול להרוויח ממנו - אם לפיד יתמוך במי מהטוענות/ים לכתר, הוא יאבד בן רגע את הסיכוי להציג עצמו כ"לא שמאל", וכל השאיפות לזליגת מנדטים מימין, יתפוגגו באחת), מי שנשאר כנראה יהיה ראה"מ. העובדה שגם תהיה לו מפלגה גדולה לאין שיעור מכל מפלגה אחרת, לא מזיקה גם היא.
ישן 29-10-2012, 01:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שני הסקרים האלה מבטאים נצחון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
שני הסקרים האלה מבטאים נצחון של ביבי. אם אתה מזהה בסקרים ממשלה שהוא לא עומד בראשה, באמת שהמשך הדיון מיותר. בהנחה שאתה בכ"ז מצליח לזהות שהוא מנצח גם בסקרים, והבעייה בעיניך היא קיטון במס' המנדטים: ובכן, ההגדרה שלך ל"לא מזיק" היא תמוהה בעליל - הפעם האחרונה שמפלגה קיבלה 42 מנדטים בישראל הייתה ב1984. הלוואי על כולנו לא מזיק שכזה.
זו לא מפלגה אחת, אלא רשימה אחת.
אם הרשימה המשותפת תשיג 42 מנדטים, זה יהיה זהה למצב היום, בו סכום המנדטים של שתי הרשימות הנפרדות הוא 42 (27 של הליכוד + 15 של
ישראל ביתנו).
כרגע לא מדובר על איחוד של המפלגות כמו שמפלגת העבודה נוצרה מאיחוד של מספר מפלגות אחרות, אלא בסך-הכל על ריצה ברשימה משותפת,
כמו שנוהגות אגודת ישראל ודגל התורה (שרצות במסגרת רשימה אחת, ומתפלגות לסיעות נפרדות בתוך הכנסת), מפלגות האיחוד הלאומי (שאלה
מפלגות שונות בכל פעם..) והמפלגות הערביות (רצו הן בנפרד ובמסגרת רשימות רע"מ-תע"ל המשותפת, רשימת חד"ש-בל"ד המשותפת, רשימת
חד"ש- תע"ל המשותפת, וכו'). מישהו מבטיח לך שכשליברמן ינהל את ישיבות הסיעה בכנסת הוא יפעל לפי המדיניות שביבי מתווה? מישהו מבטיח
לך שבמקרה של מחלוקת או מאבק כוחות בין ביבי לליברמן ליברמן לא יפקוד על חייליו הנאמנים להצביע נגד ביבי? משהו גורם לך לחשוב שהם יקשיבו
לביבי ולא לליברמן? החבר לוקלוק אכן צודק, ופועל תחת הגדרה סבירה מאוד, כשהוא מכנסה מצב כזה "לא מזיק" (במקרה הטוב).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר