לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2012, 11:22
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
המסתערבת הראשונה בתולדות משמר הגבול (NRG)

א' בת ה-29 היא האשה הראשונה שהתקבלה ליחידת העילית ומשתתפת במבצעים מורכבים. "אפילו ההורים שלי לא יודעים בדיוק מה תפקידי"
אבי אשכנזי

היא מנעה פיגועים רבים וביצעה מאות מעצרים של פעילי טרור, אך עד היום נחשבה ללוחמת הסודית ביותר במערכת הביטחון. אפילו הוריה של א', תושבת דרום הארץ, לא יודעים שבתם משרתת זה שבע שנים כלוחמת ביחידת המסתערבים של משמר הגבול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
א', הלוחמת הראשונה ביחידת המסתערבים של מג''ב. צילום: יהונתן שאול

במשמר הגבול נמנעו עד היום מלחשוף את העובדה כי ביחידת העילית "המסתערבים" פועלת במשך שנים גם לוחמת. עכשיו מסכימים בחיל לחשוף את קיומה של א', בתקווה שסיפורה יפתח בפני בנות נוספות את הדרך לאחד המסלולים הקרביים ביותר במערכת הביטחון הישראלית.

"היא נחשבת לשובר השוויון, לגורם ההפתעה בכל מבצע. הסביבה לא מאמינה שיש לנו לוחמת ביחידת המסתערבים, לכן בשטח היא מצליחה להיטמע בצורה מושלמת ותמיד שומרת על גורם ההפתעה", אמר גורם בכיר במשמר הגבול.

לדברי מפקדיה, דווקא משום שהיא אשה בוחרים בה להשתתף בכל פעילות מורכבת של היחידה: מעצרים של בכירי המבוקשים ביהודה ושומרון, טיפול במחבלים הנחשבים פצצות מתקתקות וכניסה למקומות הכי מסוכנים והכי עוינים עבור כוחות צה"ל והמשטרה.

א' מודעת לכך שהתפקיד שלה הוא אחד המסוכנים ביותר במערכת הביטחון הישראלית. "כמעט בכל פעילות אנחנו נחשפים לסכנה", היא אומרת. "הפעילות שלנו היא בדרך כלל בעומק, ובשל היתרון היחסי שלי כאישה אני תמיד נכנסת עמוק בשטח, אבל תמיד אני מרגישה ביטחון כי אני עם האנשים הכי טובים, שעליהם אפשר לסמוך בעיניים עצומות. הסיפוק אחרי ביצוע של מעצר מחבל או פצצה מתקתקת הוא אדיר. הידיעה שאתה מציל את חייהם של אזרחים רבים מסיטה את המחשבות על הסכנות שבפניהן אנו עומדים".

אולי בשל גורם הסיכון הגבוה היא לא סיפרה עד היום למשפחתה על תפקידה המדויק. "כשאני יוצאת מהבסיס אני מעדיפה לשמור את כל מה שעשיתי ביחידה, ולא לשתף את המשפחה ואת החברים במה שאני עושה", אומרת א' בת ב-29. "הם יודעים שאני מתעסקת בתפקידי לחימה, אבל הם לא יודעים בדיוק מה אני עושה. גם החבר שלי, שאיתו אני עומדת להתחתן, ידע רק אחרי יותר משנה מה אני עושה באמת, למרות שהוא נושא בתפקיד במערכת הביטחון".

לכתבה המלאה באתר NRG

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר