לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2012, 13:00
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
NFC: כחלון ירוץ במפלגתו של אמסלם [אין ציטוט מפי האיש עצמו]

אם זה נכון אז

[1] זה קצת מוזר כי מעמדו של כחלון בליכוד יכל בקלות להתיצב כמס' 3-4 בהררכיה המפלגתית וכדמות 'החברתית-כלכלית' מספר 1 שזה נשמע טוב יותר מלהיות 'מס' 2-3 במפלגה שמעולם לא התמודדה'

[2] זה קצת מוזר כי למה היה צריך כחלון למצב עצמו בהצהרות שייכות לליכוד בשבועות האחרונים ולמה חיכה עד כה כאשר רישום מפלגות כבר נסגר והוא הופך לנספח למישהו אחר?

[3] זה קצת מוזר כי לא עלו קולות שבר וקרב מגיזרת כחלון בצמרת הליכוד בשנים האחרונות

[4] זה קצת מוזר בהתחשב ל'אי התוקפנות' של הליכוד כלפי המהלך שכן המפלגה שבה התמקם נראית ככזו שתסחוב יותר קולות מש"ס והליכוד ולא מלפיד [למרות הסקר האחרון]

[5] זה קצת מוזר כי הוא עצמו עוד לא דיבר ולא נשאל שאלה כלשהי

[6] זה קצת מוזר כי עד לפני שבוע אף אחד לא ידע שכחלון הוא הזוכה הודאי של 'כוכב נולד'

[7] זה קצת מוזר כי הוא בחור חכם שאמור לזכור מה עושה התקשורת למישהו שבא מהימין יום אחרי שהיא כבר לא צריכה אותו

האם כחלון נשכב על הגדר למען נתניהו מול ש"ס כנסיון להפחתת כוחו של הדרעי?

האם נתניהו וכחלון ביצעו מהלך מתואם שנועד לסחוב קולות מהמרכז [שלמעשה ריק לחלוטין ורק ממתין למפלגת גמלאים שקר כלשהו שתסחוב קולות מחאה]?

אם כן - אין זו האג'נדה הנכונה כי מצביעי לפיד ושברי מופזיות לא ינהרו אחרי מפלגה שבראשה רב גם אם הוא דמות חיובית כמו הרב אמסלם. תחליפו את פירון ואת לפיד במיקום ותראו מה אומרים הסוקרים

__________________________________________________ _________________________

נו, בטח שאני אנצל את ההזדמנות להספים את 'היצירה' שלי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"כחלון - התוסף המנצח לכל"

יש כתם של אולמרט על החליפה? הקיאו עליך דרעי? הליבנין לא פעל כפי שהבטיחו? דרכת על חתיכת מופז? הילד החליק על קליפה של בנוני?

אל תאמרי נואש. עם 'כחלון' התוסף המנצח לכל תצליחי לנקות אפילו את זה.

הסקרים מוכיחים - המוני עקרות בית, עקרי רחוב וסתם האקרים משוועים ל'כחלון'.

עוד מוצר מנצח מבית היוצר של ספיני גונזלס משווקים בלעדיים של 'תסתכל לי בעיניים', 'להחזיר את החיוך לאזרחים' ו'שחר של יום חדש'.

* הקפידו על תאריך התפוגה - השימוש במוצר יעשה לא יאוחר מ21/1/13

ועכשיו "כחלון פלוס - התוסף המנצח לכל" גם במטבח!

מספר נפתלי שפיצר איש עסקים מרמת החיל: מאז שאישתי מכניסה כחלון פלוס לתבשילים שלה - הכל פי שבע תופח, רק חבל שהריח נשאר אותו ריח...

מספרת גו'די מרמת גן: עירבבתי קצת כחלון פלוס בעיסת דפי עיתון שאחי נתן לי ויצא ברווז לתפארת!

ליהיא מתל אביב: מאז שאני מוסיפה כחלון פלוס למי ברז החצר שבעלי הצנוע שותה מכוס פלסטיק ישנה לפני שהוא עוסק במלאכת כפיים או יוצא לשרות מילואים פעיל - המנדטים בבית מכפילים את עצמם מיום ליום!

** כל הזכויות ניתנות כמובן ללאטמה אימו הרוחנית של פרידי ספין המפורסם

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 01-11-2012 בשעה 13:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2012, 16:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "כשם שלא ראוי לכנות מישהו "רב" אין ראוי לכנותו רב"

לפי האתר שלו:
הרב חיים (אמיל) אמסלם (52), מכהן כיום קדנציה שניה כחבר כנסת בכנסת ישראל. הוא נולד באלג'יר, אך גדל בצרפת עד גיל 11 בו עלה לישראל. הרב אמסלם בוגר ישיבת "כסא – רחמים" שם הוסמך להוראה ולאחר מכן גם קיבל תעודת כושר לרב עיר ע"י הרה"ר לישראל דאז הרב עובדיה יוסף שליט"א. הוא שימש כר"מ בישיבת כיסא רחמים, רב המושב שרשרת, רב שכונה בעיר נתיבות, ראש ישיבה וראש כולל. בתפקידו הרבני האחרון טרם שנכנס לכנסת הוא כיהן כרב הקהילה היהודית הספרדית "היכל – הנס" בז'נווה- שוויץ.

http://www.dchaim.co.il/history.html
יכול להיות שמה שכתוב באתר לא נכון. אתה יכול לבקש ממנו לראות את התעודות שלו, אם אתה לא מאמין לו.
יכול להיות שהוא רימה במבחנים בישיבה, או שהרב עובדיה הסמיך אותו בגלל לחצים פוליטיים ולא בגלל יכולותיו. אבל יש לך עדויות לכך?
כל עוד אין, בוא נניח שהכל פחות או יותר בסדר.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-11-2012, 19:53
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
את זה אתה אומר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מי שגנבו את המנדטים אלו שאר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מי שגנבו את המנדטים אלו שאר חברי ש"ס, שהפכו למפלגה ליטאית עם ח' ו-ע', שאת בניהם שולחים לישיבות ליטאיות ומתרחקים ממסורת ספרד.

והם מעולם לא הכחישו את זה
ובקשר למורשת ספרד אנחנו לא בספרד אלא במדינת ישראל
יש כאן לספרדים ישיבות ספרדיות(פורת יוסף, כסא רחמים,חזון עובדיה שמעת?) שמהם יוצאים רוב הרבנים הספרדים ביניהם הרב צדקה הרב עובדיה הרב עובדיה יוסף ועוד רבים וטובים
אני בכל מקרה לא ממש בעד ההפרדה הזאת משום שיש רבנים אשכזים שהקימו ישיבות ספרדיות ורבנים ספרדים שהקימו ישיבות אשכנזיות אכן האשכנזים רבים מהספרדים בתחום הזה
אבל ספרדי ששולח את בנו לישיבה אשכנזית זה מהסיבה הפשוטה שיש שם שיטת לימוד שמתאימה לו עד כאן ההסבר
בקשר לש"ס הם לא גנבו לאיש מנדט הם נבחרו ע"י מאות אלפי אזרחים כבר כמה עשרות שנים על אותו המצע ומטרה, אמסלם לעומת זאת בהחלט גנב מהם מנדט
ישן 01-11-2012, 20:20
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "את זה אתה אומר"

ש"ס קמה כדי להחזיר את כבוד החרדים הספרדים אחרי ההשפלה שחוו אצל החרדים האשכנזים. ומה הם עשו עם זה? הלכו והתרפסו בפניהם. לא יודע מה הקטע של החרדים האשכנזים ללבוש בגדי חג של פולנים, אבל ניחא. אבל למה לכל הרוחות חרדי ספרדי צריך ללבוש אותם? למה ההקצנה? המעבר לאג'נדות לא ציוניות (שלא לדבר על אלוש התחנכו במוסדות של סאטמר והפכו לאנטי ציונים)? הם רצו לשמור על הכבוד הספרדי או למחוץ אותו?

מפלגה שחרטה על דגלה להשיב את כבוד הספרדים ומוחצת אותו על ידי התבטלות בפני החרדים האשכנזים, היא זאת שבוגדת במצביעיה.

ישן 01-11-2012, 20:35

ועדיין מאות אלפי ספרדים מצביעים להם יתכן שאולי הם לא בדיוק כפי שאתה מתאר אותם?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ש"ס קמה כדי להחזיר את כבוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ש"ס קמה כדי להחזיר את כבוד החרדים הספרדים אחרי ההשפלה שחוו אצל החרדים האשכנזים. ומה הם עשו עם זה? הלכו והתרפסו בפניהם. לא יודע מה הקטע של החרדים האשכנזים ללבוש בגדי חג של פולנים, אבל ניחא. אבל למה לכל הרוחות חרדי ספרדי צריך ללבוש אותם? למה ההקצנה? המעבר לאג'נדות לא ציוניות (שלא לדבר על אלוש התחנכו במוסדות של סאטמר והפכו לאנטי ציונים)? הם רצו לשמור על הכבוד הספרדי או למחוץ אותו?

מפלגה שחרטה על דגלה להשיב את כבוד הספרדים ומוחצת אותו על ידי התבטלות בפני החרדים האשכנזים, היא זאת שבוגדת במצביעיה.

על מעיין החינוך התורני שמעת?
איך בדיוק אתה רוצה שהם יתלבשו עם ג'ינס קרוע ועגיל בגבה?
זאת מורשת ספרד?
זאת הקצנה?
יש סגנון לבוש שנהוג במגזר החרדי וכך הם נוהגים
והאמן לי שהם החזירו ועוד איך החזירו את כבוד הספרדים ומנהגיהם אין לך מושג עד כמה
ובקשר למי שהתחנך בסאטמר אתה מדבר על אלו שעלו לארץ בקום המדינה או אלה שברחו לחו"ל לאחר ששלחו אותם לקיבוץ הוציאו להם את המיץ וניסו להעביר אותם על דתם ?
ישן 01-11-2012, 21:17

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "ועדיין מאות אלפי ספרדים מצביעים להם יתכן שאולי הם לא בדיוק כפי שאתה מתאר אותם?"

כן, שמעתי על הכל.
ויש הבדל מהותי בין ג'ינס ועגיל בגבה לבין חליפה ומגבעת כמנהג האשכנזים. סבא שלי ובניו הבכורים מעולם לא התלבשו כך (אולי גם כי, אעפס, חם בישראל). ולאף אחד מהם לא היה ג'ינס או עגיל. רק הדור הצעיר יותר נמשך לחליפות ולישיבות ליטאיות.
ולא, הסגנון הזה לא נהוג אצל "חרדים", אלא אצל "חרדים אשכנזים". ההבדל מהותי.

וכן, זאת הקצנה. עניין הישיבות והאברכים- זאת הקצנה. אי שירות בצבא- הקצנה (מעניין לגלות שחלק ניכר מחברי הכנסת של ש,ס שירתו בצבא. ובניהם? אני די בטוח שלא). שלא יגידו שהם משיבים את כבוד יהדות ספרד, כי הם מחקו אותו מתוך התבטלות.

ישן 01-11-2012, 21:37

שרוקי ידידי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, שמעתי על הכל. ויש הבדל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כן, שמעתי על הכל.
ויש הבדל מהותי בין ג'ינס ועגיל בגבה לבין חליפה ומגבעת כמנהג האשכנזים. סבא שלי ובניו הבכורים מעולם לא התלבשו כך (אולי גם כי, אעפס, חם בישראל). ולאף אחד מהם לא היה ג'ינס או עגיל. רק הדור הצעיר יותר נמשך לחליפות ולישיבות ליטאיות.
ולא, הסגנון הזה לא נהוג אצל "חרדים", אלא אצל "חרדים אשכנזים". ההבדל מהותי.
וכן, זאת הקצנה. עניין הישיבות והאברכים- זאת הקצנה. אי שירות בצבא- הקצנה (מעניין לגלות שחלק ניכר מחברי הכנסת של ש,ס שירתו בצבא. ובניהם? אני די בטוח שלא). שלא יגידו שהם משיבים את כבוד יהדות ספרד, כי הם מחקו אותו מתוך התבטלות.

בארצות ספרד נהגו ללכת עם ג'לביה וכובע כזה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
בארץ ישראל מכיוון שרוב האוכלוסיה הייתה כאן מאירופה בזמן עלייתם ארצה ורוב הישיבות כאן היו אשכנזיות שהיו כאן לפני שהם הגיעו זה סגנון הלבוש שהשתרש כאן לאוכלוסיה החרדית ספרדים ואשכנזים
לדעתם זה לבוש יפה שמכבד את מעמדם כבני תורה ולראיה רוב האנשים שמתחתנים או אנשי עסקים או שרים,שדרים בטלויזיה נשיאי מדינה לבושים כך גם בקיץ
אני מקווה שאתה לא מכנה אותם משתכנזים
בקיצור צא מזה,השירות בצבא היום עובדתית השתפר מאד אבל עדיין הוא לא מסוגל(ואולי גם לא ממש מעוניין) לקבל לשורותיו כמויות חרדים כפי שכל הפופוליסטים דורשים משתי סיבות
א.עובדתית היום יש יותר דרישות של חרדים להתגייס מעבר לתקנים שצה"ל מסוגל לספק להם
ב.אם הם יתגייסו לא כולם אפילו חצי מהם זה ישנה את מהותו של צה"ל שיגרום להסתה נגד הדת יותר ממה שיש היום ממילא ע"ע שירת נשים,הדרת נשים וכו'
אכן רוב מצביעי ש"ס החכי"ם שלהם והשרים שם שירתו בצה"ל יתכן שגם ילדיהם יעשו זאת
ושוב אתה חוזר למחיקת יהדות ספרד,מה הקטע? שירות בצה"ל זה כבוד יהדות ספרד?
ישן 01-11-2012, 21:58

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "שרוקי ידידי"

שוב- בני משפחתי מעולם לא לבשו חליפה ללימודים או חבשו מגבעת על ראשם. מכנסיים ארוכים וחולצה מכופתרת פשוטה הספיקו להם, גם אם כיפתם אכן היתה שחורה. החליפה היתה בשביל בית הכנסת בימי שישי.

כשאני מדבר על מחיקת התרבות אני מדבר למשל על שילוב תורה ועבודה (ממתי הספרדים ישבו ללמוד במקום לעבוד?), אני מדבר על שירות (ממתי הספרדים ישבו ללמוד במקום לשרת?). לא היתה להם בעיה עם הצבא כי מלכתחילה הדרישות שלהם לא היו כמו של היום. זאת עוד עדות להקצנה.

ולא, אני חושב שילדי חכ"י ש"ס לא יילכו לצבא. הדור הצעיר כמו אריאל אטיאס (ובני הדודים שלי) כבר לא הולך. ואתה יודע מה עוד עצוב? כל הדודים שלי עבדו ועובדים למחייתם. אבל החלום שלהם הוא שבניהם לא יילכו לעבוד, אלא יישארו ללמוד בכולל. וזאת בדיוק ההקצנה וההיבדלות עליהן דיברתי. במקום להיות גשר בין הדת היהודית לבין היהודים, החרדים הספרדיים נשאבים הרחק אל הקיצון. אתה חושב שזה מקרה שדרעי ואטיאס למדו בישיבות ליטאיות? לא, זאת מגמה.

ישן 01-11-2012, 22:25

אם אתה חושב שההקצנה כפי שאתה מכנה אותה החלה בגלל ההשתכנזות
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שוב- בני משפחתי מעולם לא לבשו..."

אתה פשוט לא מכיר את הסורת יהדות ספרד,החומרות שלהם בהמון דברים ובכללם צניעות היא פי כמה וכמה יותר מהאשכנזים
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שוב- בני משפחתי מעולם לא לבשו חליפה ללימודים או חבשו מגבעת על ראשם. מכנסיים ארוכים וחולצה מכופתרת פשוטה הספיקו להם, גם אם כיפתם אכן היתה שחורה. החליפה היתה בשביל בית הכנסת בימי שישי.

כשאני מדבר על מחיקת התרבות אני מדבר למשל על שילוב תורה ועבודה (ממתי הספרדים ישבו ללמוד במקום לעבוד?), אני מדבר על שירות (ממתי הספרדים ישבו ללמוד במקום לשרת?). לא היתה להם בעיה עם הצבא כי מלכתחילה הדרישות שלהם לא היו כמו של היום. זאת עוד עדות להקצנה.

ולא, אני חושב שילדי חכ"י ש"ס לא יילכו לצבא. הדור הצעיר כמו אריאל אטיאס (ובני הדודים שלי) כבר לא הולך. ואתה יודע מה עוד עצוב? כל הדודים שלי עבדו ועובדים למחייתם. אבל החלום שלהם הוא שבניהם לא יילכו לעבוד, אלא יישארו ללמוד בכולל. וזאת בדיוק ההקצנה וההיבדלות עליהן דיברתי. במקום להיות גשר בין הדת היהודית לבין היהודים, החרדים הספרדיים נשאבים הרחק אל הקיצון. אתה חושב שזה מקרה שדרעי ואטיאס למדו בישיבות ליטאיות? לא, זאת מגמה.

אין דבר כזה שחרדי משום עדה ובפרט החסידים האשכנזים דווקא שלא יעבדו אם צריך
אכן חרדים רבים לא הולכים עם מגבעת ביום יום אבל אני ממש לא מבין מדוע אתה מתעקש על העניין החיצוני כמין הוכחה לדבריך להתבטלות מדומה
כל יהודי ירא שמיים מתפלל שילדיו ילמדו תורה יהיו תלמידי חכמים ושתורתם תהיה אמונתם
זאת לא הקצנה.זה סולם ערכים שונה משלך.אם זה לא הולך הולכים לעבוד!
אני באופן אישי מרחם על מי שיושב בישיבה רק על מנת לא ללכת לעבוד
לדעתי זה סיוט וגם הרבה יותר קשה
ישן 02-11-2012, 14:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
על מה אתה מדבר, לכל השדים?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "שרוקי ידידי"

קודם כל, הספרדים היו הרוב בארץ ישראל עד שלהי המאה התשע עשרה
שנית, בניגוד לאשכנזים הם לא התפרנסו מהחלוקה אלא עבדו. עבורם זו היתה דרך החיים.
שלישית, הם התלבשו כמנהג המקום בארץ ישראל
רביעית, לא יודע מי סיפר לך שהביקוש לשירות בצבא בקרב החרדים עולה על ההיצע. כל מי שיבקש להצטרף לנח״ל החרדי יתקבל בברכה. זה שיש כאלו שרוצים רק מסלולים מפנקים שנותנים משכורת גבוהה והכשרה מקצועית מבוקשת, זה סיפור אחר
ככלל, היהדות הספרדית תמיד הייתה מתונה יותר וידעה להשתלב בחיי היום יום הכלליים. לכן גם לא הייתה בעיה עם השירות בצבא. למרבה הצער המנהיגות הספרדית התורנית והפוליטית בחרה לבגוד ולהתמזג בזו האשכנזית. לא בשיתוף, חלילה, אלא בהתבטלות מוחלטת. אמסלם מציע אלטרנטיבה אמיתית שהיא בעצם חזרה למקורות.
וכמובן, הרב אמסלם הוא רב לכל דבר, ומי שזה לא מוצא חן בעיניו-שיהנה.
ישן 02-11-2012, 00:28
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ש"ס קמה כדי להחזיר את כבוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

האמת היא שלא הבנתי עד הסוף למה ציבור לא חרדי גדול מצביע למפלגה חרדית מובהקת- שס לא מנסים להסתיר את החזות החרדית והדעות החרדיות שלהם... אבל בסופו של דבר מי שהצביע לשס ידע למה הוא מצביע. ואם חכ אמסלם מחליט להתהפך ב180 מעלות , לריב עם הרב עובדיה ולפרוש משס - זכותו המלאה אבל שיחזיר את המנדט ויעמיד את עצמו [החדש] למשפט הציבור
ישן 02-11-2012, 08:36
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
חיבוריו של הרב אמסלם
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "אתה מוכן להביא לי דוגמא להבנה של האדמו"ר בפסיקה"

ברכת חיים, חידושים על הרמב"ם, השולחן ערוך ונושאי כליו, תשנ"ו
מנחת חיים, שאלות ותשובות בארבעת חלקי השולחן ערוך, שני חלקים, תשס"ט-תש"ע
פרחה הגפן, חידושים וביאורים ודרושים, מהדורה שנייה תשס"ד
שמחת חיים, על רוב מסכתות התלמוד
ספר זרע ישראל - על הלכות גיור, בפרט של גוים מזרע ישראל הבאים להתגייר, תש"ע
קונטרס וחיילים יגבר, בעניין גיורם של חיילים מזרע ישראל המשרתים בצה"ל, תש"ע
קונטרס גדול הנהנה מיגיעו, חשוון תשע"א
קונטרס "לבי לחוקקי ישראל", נגד ביטול גיורים
עטרת חיים, בענייני והלכות תפילין

ישן 03-11-2012, 16:47
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
פשוטאפילו בלי להכנס לתוכן הספר :)
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עכשיו עליך חלה חובת..."

ציטוט:
קונטרס וחיילים יגבר, בעניין גיורם של חיילים מזרע ישראל המשרתים בצה"ל, תש"ע

מדבר על הגיור הצה"לי שהינו כשר לחלוטין למרות יציאתם של כל גדולי ישראל נגד זה, וגם אני ואתה יכולים לראות באופן די ברור שגרים בצה"ל לא בדיוק מקפידים ללמוד תורה ולשמור שבת.....
בקושי יהודים עושים את זה בצה"ל, אתה רוצה שגרים יעשו :/

באותו הזמן שאמר מי שאמר שגרי צה"ל כשרים, הוציא הרב אלישיב זצ"ל הודעה ובה הכניס את דברי השו"ת אליעזר, בו נכתב שאם אין אומדנא דמוכח ששמר מצוות וקיים את התורה, אפילו בדיעבד אין גיוריו כשרים.

ישן 03-11-2012, 16:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"כל גדולי ישראל"? ראש ישיבת ההסדר אור עציון עומד מאחורי המפעל היהודי העצום הזה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "פשוטאפילו בלי להכנס לתוכן הספר :)"

מפעל הגיור הצה"לי העשיר את עם ישראל ביהודים טובים לאין שיעור מאלה שעומדים ומשמיצים אותם (והאירוניה היא כמובן שבסופו של דבר, היהודים החדשים גם ייצאו לשוק העבודה ויפרנסו את הקשקשנים שמעליבים אותם ומטילים ספק בשייכותם לעם ישראל - עבורו הפגינו נכונות לסכן חייהם).

מפעל הגיור האדיר של חתן פרס ישראל הרב חיים דרוקמן, עשה למען עם ישראל לדורותיו, יותר מכל מה שעשו הרבנים שקשקשו נגדו.

מי שיודע יותר משורה ורבע על ההיסטוריה של עם ישראל, צריך לדעת שאחוזים ניכרים ממנו, הם תוצר של גיורים (חלקם בכפייה) מתקופת החשמונאים). למעשה, ייתכן שחלק מהקשקשנים הם בכלל צאצאי אדומים או יטורים, רחמנא ליצלן...
ישן 03-11-2012, 17:27
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

ושום דבר לגופו של עניין....
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""כל גדולי ישראל"? ראש ישיבת ההסדר אור עציון עומד מאחורי המפעל היהודי העצום הזה"

חוץ ממה שהעשיר אותנו הרב....
והתרומה של "הגרים"(שמהווה סיבה להכשרם....אני מניח שגם הורודוס הוא יהודי בגלל שבנה את בית המקדש)

תראה, בתקופה של שבתאי צבי, הרבה נהרו אחריו, אבל גדולי הדור דאז, הזהירו מפניו, ואחרי כמה שנים טובות נגזר עליהם שהם ספק ממזרים ואסור להתחתן איתם, קוראים להם כת הדונמה.....
לאן שהמדינה הזאת מובילה אותנו לא ירחק הדבר שיגזרו פה איסור להתחתן עם חילונים(אפילו כאלו שחזרו בתשובה), עד לאחר שיתגיירו, ואפילו ללא תקנה(מחשש לממזרות, גיטין לא כשרים, היינו גת מעושה ודוגמתו, אל לנו להכנס לגופם של הדברים של גת מעושה),
כבר היום בודקים בשורשים, אני לא רוצה לתאר לך מה יהיה בקצב הזה עוד כמה שנים.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 03-11-2012 בשעה 17:29.
ישן 03-11-2012, 17:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "ושום דבר לגופו של עניין...."

הורדוס יהודי כי נולד יהודי. בניית המקדש (לא ע"י הורדוס, אלא ביוזמתו - תן קרדיט לרבבות הפועלים. לא חובה לסלוד מכל עבודה רק בגלל שרבותיך מחנכים אתכם להתנגד לזה...) היא בסה"כ אספקט נוסף ליהדותו.

ההשוואה לשבתאי צבי נובעת מבורות מזעזעת, ואני מניח שאתה יודע עליו בערך כמו על הורדוס (שלגביו חשפת כי אינו יהודי...). האיום המביך שלך על כך שיגזרו על איסור להתחתן על חילונים (כאילו שהיום חתונת חרדי/חילוני לא תביא להחרמת החרדי בידי משפחתו/ה...), מזכיר את האיום של אחד מ"גדולי הדור" שלכם שתסרבו לקחת קצבאות מהמדינה (מצד שני, ייתכן שאותו "גדול דור" הוא בכלל ממוצא יטורי, ויש לבדוק לעומק את הגיור של אבותיו...).

אתה יכול לתאר לי מה שבא לך. אתה חייב להבין שאם באמת יהיה נתק בין הדת החרדית לבין שאר העם היהודי בישראל, העם היהודי בישראל יסתדר יופי, אבל חרדים ימצאו קושי אדיר לשרוד כלכלית...
ישן 03-11-2012, 17:51
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הורדוס יהודי כי נולד יהודי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori

אתה יכול לתאר לי מה שבא לך. אתה חייב להבין שאם באמת יהיה נתק בין הדת החרדית לבין שאר העם היהודי בישראל, העם היהודי בישראל יסתדר יופי, אבל חרדים ימצאו קושי אדיר לשרוד כלכלית...

הקושי לא יהיה רק כלכלי. אתה מוזמן לקחת חרדי טרמפ - איפה שאתה רוצה בארץ. ולשאול אותו מה הוא למד השבוע בישיבה. אתה תגלה שחלק לא קטן מהם, כאלו שחתום על תורתו אומנותו הם בעלי אומנות גרועים. כל כך גרועים שכמו שגם אם אתה לא יודע לתקן מכונות כביסה אתה תזהה בעל מלאכה גרוע שלא יודע להחזיק מברג, אזי אתה תזהה מיד בעל אומנות גרוע בלימוד תורה גם אם בנערותך לא היית צריך להציג לסבא שלך את הידע שלך בגמרא תוך מתן דגש על דעת הריף והר"ן.

חלק לא קטן מהחרדיות כיום הוא כל כך מנוון שהיכולת שלו לקיים את עצמו הוא בזכות ההשוואה שלו לחילונים או בעצם בזכות זה שהוא ממלא תפקיד במפעל הרבה יותר גדול.
בפועל, ביום שיהיה ניתוק מלא מהחרדים, אזי בישיבות הגבוהות, בישיבות ההסדר ובכוללים של אלו שמשלבים תורה עם דרך ארץ ימשיך לימוד התורה.
הישיבות החרדיות, למעט המעולות שבהן, תעלמנה.

ישן 03-11-2012, 22:43
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אני מסכים איתך חלקית,
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=ori] אתה יכול לתאר..."

יש ציבור גדול בקרב החרדים שלא יכול לשבת וללמוד, אך על לומדי התורה נאמר אל תגעו במשיחי וגו'....
כלפי אלו, לא נעשה וכרגע לא נראה שייוצא פתרון שיהווה גישור בין שתי הצדדים, כי מי שהתסיס את הנושא מעוניין אך ורק באלו שבאמת לומדים, בישיבות, ואל תלמד אותי מי כן ומי לא לומד, אני יכול להביא לך דוגמאות רבות של אנשים שכן לומדים וכן יודעים, זה שפגשת כאלו שלא יודעים, יכול ליהיות....

בנוגע לתקציבים, להזכירך בממשלת שינוי שהיתה לפני שנים, החרדים לא היו בקואליציה, וההבטלה והגירעון היו מן הגבוהים שהיו בכל ממשלת ישראל, אבל אל לעובדות לבלבל אותך, היום קושרים "בעיות כלכליות של מדינת ישראל"(בכוונה אני שם מרכעות, כי המצב הכלכלי בארץ ביחס למדינות האזור זה גן עדן) עם החרדים,
היום מדינת ישראל מעניקה לבחור ישיבה 290 ש"ח לחודש, עבור הכל, וזה מהווה 10%(במקרה הכי טוב) מהוצאות הישיבה עליו, 90% מממנים תורמים יהודים מחו"ל, אבל שגם זה לא יבלבל אותך....

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 03-11-2012 בשעה 22:46.
ישן 03-11-2012, 23:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן יש שנאה לא מבוטלת בקרב תוקפי החרדים - ויש גם אמת לא מועטה בתקיפות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=kkr3] בנוגע לתקציבים,..."

החרדים כמגזר מעורבים בשוק העבודה פחות מכל מגזר אחר - וחלקם היחסי בקרב מקבלי הקצבאות גבוה יותר משל כל מגזר אחר.

הטענה שזה בגלל שכה רבים מהם לומדים תורה, היא כמובן בולשיט טהור - בפולין הייתה אוכלוסיה דתית עצומה, שכמעט כולה עבד, ורק העילויים למדו. הפטנט של "חברת לומדים" הוא טריק שלמדו רק כאשר הסתבר להם שיש להם כוח פוליטי שמאפשר להם לסחוט את הפראיירים (סרוגים וחילוניים) ולהביאם לממן אורח חיים שיאפשר קיום של מגזר לא-יצרני גדול כ"כ.

הטענה לגבי ה290 ש"ח שכתב KKR3 היא כמובן בדיחה עצובה: משפחה חרדית מקבלת אלפי שקלים בקצבאות, מעבר למאות השקלים שמקבל תלמיד ישיבה - בין השאר, בגלל שאותו בחור לא עובד...

הבעייה הגדולה ביותר בחברה החרדית היא חוסר ההפנמה שככל שמשקלם היחסי גדל, כך גדל הנטל על הלא-חרדים שמפרנסים אותם, ונטל זה יוצר מרמור, ומתוך מרמור באות לעולם תופעות מכוערות כמו שינוי.

ההנהגה החרדית חייבת להבין שהמשך אי-יצרנות הוא לא-מעשי. אי אפשר לקיים מצב של "יששכר וזבולון" כאשר ההסדר נכפה על זבולון מבלי ששאלו אותו...
ישן 03-11-2012, 23:42
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אם את זה לומדים בישיבת הסדר, להשוות בין התקופה דאז להיום
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן יש שנאה לא מבוטלת בקרב תוקפי החרדים - ויש גם אמת לא מועטה בתקיפות"

אז אוי לנו כי אבדנו..... כדאי לסגור את הישיבות האלו מהר.....

ציטוט:
הטענה שזה בגלל שכה רבים מהם לומדים תורה, היא כמובן בולשיט טהור - בפולין הייתה אוכלוסיה דתית עצומה, שכמעט כולה עבד, ורק העילויים למדו. הפטנט של "חברת לומדים" הוא טריק שלמדו רק כאשר הסתבר להם שיש להם כוח פוליטי שמאפשר להם לסחוט את הפראיירים (סרוגים וחילוניים) ולהביאם לממן אורח חיים שיאפשר קיום של מגזר לא-יצרני גדול כ"כ.

הטריק הפוליטי הכי גדול שראיתי זה ה"לסחוט את הפריירים" בפועל אף אחד לא נותן פתרון ממשי חוץ מלזרוק סיסמאות לאוויר, במילים אחרות, טרנד פולטיקאי טוב-להשתלח בחרדים.

הידעת?!
חברת היי טק (שאני לא אזכיר את שמה) מעסיקה את נשות המגזר החרדי בתחום ההיי-טק, ברווח של כמעט 50% על כל אשה מועסקת, בגלל אורח החיים שהיא מנהלת(ואולי בגלל שאין לה תחלפים כי מורות חרדיות לא חסר)....
איך אני יודע?
אחותי היתה מרצה אצלהם מטעם john brice....
אבל החרדים תמיד יסחטו את הפריירים(החילונים)

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 03-11-2012 בשעה 23:51.
ישן 04-11-2012, 00:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הידעת? החריג אינו מלמד על הכלל...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אם את זה לומדים בישיבת הסדר, להשוות בין התקופה דאז להיום"

אני שמח על כל חרדי שעובד, אבל זה מיעוט קטן, למרבה הצער.

בוודאי שיש פתרונות, והמזל של החרדים הוא שהחילונים והסרוגים עדיין מדרגים בעיות אחרות גבוה יותר בסדר העדיפויות, וכך יכולת החרדים לשמש כלשון מאזניים, נותרת בעינה. המצב הזה עובר תהליך של שינוי, ככל שהחברה החרדית מסרבת להפנים שהנטל שהיא מייצרת הוא פשוט כבד מדי. תבין, גם לזבולון-שלא-מרצון עלול להשבר הגב...

באשר לסייפא - לא, לא תמיד. מתישהו תיווצר קונסטלציה של חציית קו פרשת מים, ואז הסיפור ייפסק. אין מה לעשות, המשקל של האוכלוסיה החרדית הולך וגדל, והיכולת להמשיך לסחוב אותה על הגב, הולכת ופוחתת.

באשר להמלצתך לסגור את ישיבות ההסדר: אי אפשר לסגור אותן - צריך שיהיה מי שיגן על המשתמטים משירות צבאי (היראים ורכי הלבב ששבים והולכים לבתיהם).
ישן 04-11-2012, 05:40
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני מסכים איתך חלקית,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
יש ציבור גדול בקרב החרדים שלא יכול לשבת וללמוד, אך על לומדי התורה נאמר אל תגעו במשיחי וגו'....
כלפי אלו, לא נעשה וכרגע לא נראה שייוצא פתרון שיהווה גישור בין שתי הצדדים, כי מי שהתסיס את הנושא מעוניין אך ורק באלו שבאמת לומדים, בישיבות, ואל תלמד אותי מי כן ומי לא לומד, אני יכול להביא לך דוגמאות רבות של אנשים שכן לומדים וכן יודעים, זה שפגשת כאלו שלא יודעים, יכול ליהיות....

בנוגע לתקציבים, להזכירך בממשלת שינוי שהיתה לפני שנים, החרדים לא היו בקואליציה, וההבטלה והגירעון היו מן הגבוהים שהיו בכל ממשלת ישראל, אבל אל לעובדות לבלבל אותך, היום קושרים "בעיות כלכליות של מדינת ישראל"(בכוונה אני שם מרכעות, כי המצב הכלכלי בארץ ביחס למדינות האזור זה גן עדן) עם החרדים,
היום מדינת ישראל מעניקה לבחור ישיבה 290 ש"ח לחודש, עבור הכל, וזה מהווה 10%(במקרה הכי טוב) מהוצאות הישיבה עליו, 90% מממנים תורמים יהודים מחו"ל, אבל שגם זה לא יבלבל אותך....

בסוף זה תמיד מגיע לעובדות.
ונתחיל מסיפא
מעניקים לבחור ישיבה הרבה הרבה יותר מ 290 שקל בחודש.
יכול להיות שבכסף מזומן לחשבון הבנק הקצבה עומדת על 290 שקלים לחודש.
ולחרדים בויכוחים מהסוג הזה יש טענה של "אנחנו מסתפקים במועט ולכן אנחנו יכולים לחיות כפי שאנו חיים"
בפועל כיום שלושת ההוצאות הגדולות ביותר לבן אדם ממומנות או מסובסדות על ידי המדינה לחרדים.
הרי ברגע שהחרדים ישלמו את המחיר הראלי עבור חינוך, בריאות ודיור. קרי לא יהיה תקצוב לאף מוסד חינוכי בארץ - בין אם הוא חרדי ובין אם הוא חילוני. התשלום עבור בריאות יהיה במסגרת ביטוחים פרטיים ובשום שלב לא תהיה הקצאת קרקעות בתנאים מעודפים לחרדים.
ויחד עם המהלך הזה יבוטלו תשלומי הקצבאות של ביטוח לאומי.
ואני לא מתכוון כאן לביצוע אפליה כולנו נהיה שווים בפני החוק, גם אלו שמשרתים בצבא ועושים מילואים.
באותו הרגע הרוב המוחלט של הציבור החרדי יסבול חרפת רעב.
אז כל בוקר כשאתה קם ומתפלל שחרית תזכור להגיד תודה לציבור החילוני שממן אותך ואת משפחתך. ואם יש רגעים שאתה לא מרגיש זאת. אז פעם הבאה שאתה נכנס לקופת חולים ולא משלם לרופא המומחה. כאשר המלמד בחדר מקבל את התלוש או כאשר אתה הולך לחתונה ויודע שאיך שהוא הזוג הצעיר הולך לקנות בית. תזכור שאני שילמתי על זה - ושחלק לא קטן מאלו שמשלמים על זה רואים בכם גזלנים.

לגבי הרישא אתה פשוט מנסה לזרות חול בעיניים.
במהלך החופש הגדול עבדתי אם אלו שלא מתאימים ללימוד. (עבדתי בלב בני ברק) תעשיית השקרים החרדית שמנסה לשמור על כוחה בכל מחיר מאפשר להם לעבוד רק בשחור.
הם בורים לא בגלל שהם טיפשים אלא בגלל שבחדר לא לימדו אותם כלום.
והמגזר לעולם לא יאפשר להם להיות מי שהם שכן הוא לא יכול לוותר על הכוח שיש אצלו ביד.

ודבר אחרון, יצא לי לקרוא אמש על הרב גדליה נדל, לא הכרתי, מרתק. לו היו יותר כמוהו אז כנראה שהיה כאן פחות גרוע.

ישן 03-11-2012, 07:46
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כאחל הוא כמובן פיקציה שנועדה מבחינת האכסניה לגרור תגובות וכניסות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "מקורבי כחל מצטטים מפיו,..."

אין לי מושג מה 'באמת' קורה שם אבל סביר שלא אחת הפיקציות הללו מיוצרות ע"י האתרים עצמם ולעיתים מדובר ביחצ"נים חיצוניים [או הומלסים אינטרנטים אובססיוים בסגנון כהן וגם ההוא שמזוהה כ'קרוב של' שעילגותם חושפת אותם בכל מקום ובכל ניק מיני רבים תחתיו הם מקיאים במרשתת] שמטופחים ע"י המקומות בהם הם כותבים.

שום אתר המנסה לאפשר דיון סביר לא היה מותיר תגובות סרק נטולות תוכן זולת ההתגרות כאלה של כאחל יוי ודומיהם. זה קורה שם וקורה בעולם הטוקבקים כשיטה. נוסף על ניקים מתגרים המרוממים לעניות דעתי ע"י האתרים עצמם קיימים כמובן היחצ"נים. משרדי פירסום - רק תתן להם פתח והם יכנסו. זה זול, זה יעיל וזה נטול סיכון שכן המפרסם אג'נדה לא באמת חושף עצמו. לכן, אם יש לך סטודנט בעל מקלדת בחמישית משרה תוכל להציף אתרים כמו זה שהזכרת בעשרה ניקים שיתווכחו עם עצמם, יקשרו קשרי ידידות סכיזופרנים ויציפו במסרים נאמר נגד נתניהו מימין ומשמאל [שם זה נעשה בעיקר מימין כי זה הקהל עליו מנסים להשפיע].

כשאתה מביט באתרים כמו NFC, YNET, NRG וכו' ותוהה מה יוצא להם מהשארת תגובות בסגנון: 'פרענק פראחים ביבונים פחחח..' אתה מבין מהר שמה שיוצא להם זה מגיבים זועמים שלוחצים יותר על העכבר ורואים יותר את הפרסומת במעלה העמוד. חופש הדיבור ממש לא מהווה את הסיבה העיקרית להשארת תגובות אלה שעומדות בסתירה למדיניות הרשמית של כל האתרים.

כשאתרים שמנסים להרוויח פותחים פתח גדול מדי לטפילים האינטרנטים הם מוצאים עצמם בסופו של יום במעמד של 'אתר זומבי'. רוב מי שכותב שם חשוד ככזה או שהוא כזה באמת. [ואכן ניכר בטמקא וברםאר שבבית הספר ליחצ"נות אינטרנטית יש הנחיית קבע לסיים כל הודעה שלישית של יחצ"ן באמירה: תכף יבואו היחצ"נים של ביבי/של X ויגידו ש...].

כשאתרים לא מנסים להרוויח ומסננים את הזבל הזה ומשאירים רק לאנשים אמיתיים כמון קגנס,לוקלוק, אמיל, אלעד, המורה, שרוקי וכו' להתבטא ולהתדיין - אז העולם או לפחות הפינה הוירטואלית המדוברת נראים הרבה יותר טוב אבל הרבה פחות כלכליים ובטוחים פיננסית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר