לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2005, 07:38
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.04
שאלה D10 או D70

שלום לכולם,
לאחר תקופה שצילמתי ב- פוג'י S5000 ומאד נהינתי החלטתי להשתדרג ולקנות DSLR, מכמה סיבות חלקם בעיקר בזכות העובדה שניתן לצלם על רגישות גבוהה מ-400 ,ותחושה שכבר הגעתי לגבולות המלצמה.
בנוסף לכך אני רואה את תהליך קניית הDSLR כקנייה בתשלומים ולכן אני מעדיף לפרוס את זה כמה שיותר מוקדם,
בכל מקרה את השיקול של DSLR כבר עשיתי וביחד עם חשבון הבנק שלי החלטנו ללכת על זה.

פה נפתחת באופן רשמי מלחמת הקנון בניקון ולהיפך.
שתי המועמדות העיקריות הם כרגע D10 של קנון מול D70 של ניקון.
לאחר חקירה במספר פורומים הגעתי למספר יתרונות שונים לכל אחד, לכן אני אשמח מאד לעזרה מצד בעלי הכלים הנ"ל.

עמידות-אני יודע שתציעו את ה-300D אבל מבחינתי זה לא כל כך שייך מיכיוון שאני מרבה לטייל כולל דברים אתגריים, ואני מסופק אם היא תשרוד, בנוסף לכך היא לא ממש נוחה לי, לכן אופציה זו ירדה מהפרק. וכאן בא הייתרון הראשון של קנון בעלת שילדת מגנזיום למרות שהבנתי שגם הניקון עמידה, לכן אשמח לשמוע חוו"ד בעניין הזה.

רעש- וכאן אני לא מתייחס להפרעה בתמונה, אלא לצליל (הקליק) שהמצלמה עושה בעת הצילום ושוב יש ייתרון לקנון שהיא נשמעת לי קצת יותר שקטה, (אני לא אוהב למשוך יותר מדאי תשומת לב בזמן הצילום), כן אני יודע שיש את אולימפוס E300 שהיא שקטה לחלוטין, אבל אני לא רוצה להכנס לפורמט 3:4 עקב העדשות.

רגישות- שוב לקנון יש אפשרות לעלות ל-3200 לעומת 1600 בניקון, למרות שיש שמועות שבעידכון זה יעלה ל3200 (האם מישהו יכול לאשר או להכחיש?).
ד"א מה זה HI1 ו- HI2 של ניקון D100?

סוללה- אמנם יש ייתרון לניקון (כ-2000 תמונות) אבל נראה לי שגם 650 של קנון יספיקו, או שהנתונים לא נכונים?.

אמינות- ראיתי במספר מקומות שמהללים את ניקון בזכות האמינות שלה, ולמרות שהיא מצלמה ברמת הכניסה היא עוברת את ה- 100K קליליקים, (אני כנראה לא אגיע למספר הזה מהר, אבל כנראה שזה מעיד על שאר הרכיבים)

עדשות- כאן בא הייתרון הענק של ניקון שהוא גורם לי כנראה להכריע, שעבור ניקון יש את עדשת הקיט 18-70 שיש לה תחום מצויין וע"פ מה שקארתי יש אפילו מקום להשוות אותה לסדרת L של ניקון, לעומת עדשה מעפנה 18-55 באיכות ירודה, ולא ממש ראיתי מחליפות במחיר שאני אוכל להרשות לעצמי כרגע ובגלל הפקטור, ע"מ לקבל זוית רחבה סבירה אני חייב משהו באיזור 18,
בנוסף לכך הבנתי שיש בעיית תאימות ל-10D עם עדשות EF-S.
לפי מה שראיתי עדשות ניקון יקרות בכ-10%

עד כאן בגדול לגבי המאפיינים הטכניים שמצאתי, אשמח לשמוע על דברים חשובים נוספים.

בהתחלה חשבתי ללכת על כיוון של יד-שנייה, אבל לאחר שאני נוטה לכיוון ניקון חשבתי בכל זאת על אופציה של חדש במיוחד לאור העובדה שה 70Ds יוצאת שכנראה תגרום לירידת מחיר ה70D.

אשמח לשמוע על דילים מיוחדים, אני ממש לא לחוץ לקנות בזמן הקרוב לכן אם למשהו יש רעיונות אשמח לשמוע.

ציוד נוסף- אשמח לשמוע על ציוד נוסף שאני צריך להוסיף למחיר העלות למשל: תיק, עדשת UV להגנה, וכנראה שאני אקנה גם סיגמא 70-300 אני מאוד אוהב טלה. מלבד זה לא נראה לי שאני אקנה ציוד נוסף
עד שהחשבון יתאושש מחדש (כן אני יודע שלא כתבתי פלש- אותו אני מתכנן לקנות בשלב מאוחר יותר)

אני מצטער על האורך אבל מיכיוון שזו הוצאה גדולה מאוד (כנראה שאני אצטרך לתגבר בצורה רצינית את השיעורים הפרטיים)

תודה רבה

אני יודע שישנם דיונים כאלה בשאר הפורומים, אבל אשמח לשמוע גם אותכם

ועוד דיון מעניין בעיניין החדות, לא מומלץ לקנוניסיטים מכורים

רפי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2005, 16:33
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי J\G שמתחילה ב "אין לי ממש דעה בעניין... אבל..."

אתה צודק שעדשת הקיט היא חלק מזערי מהשיקול, אבל כפי שכתבתי, לא ראיתי מחליפה ראויה לעדשה הנ"ל ובטח שלא במחירים שאני אוכל להרשות לעצמי אפילו בעתיד הקצת יותר רחוק.
מבחינת עדשות באופן כללי, אני לו ממש אוהב מקרואים(סליחה מתן),
אלא בעיקר טלה אבל שתיהיה לי גם עדשה רחבה טוב, לכן חשבתי ללכת על הסט של :קיט+ סיגמא 70-300+ לאחר התאוששות קלה 50 MM 1.8 ע"מ לצלם בתאורה קשה בנוסף לחדות מדהימה. בשאיפה להתקדמות לעדשות ברמה גבוהה יותר.
אכן אתה צודק שעדשת הקיט היא לא קריטית, אבל במכלול הנ"ל היא כן נראית לי כמאפיין חשוב.

אשמח מאוד אם בעלי המצלמות הנ"ל יוכלו לשלוח לי תמונות לדוגמא שלא עובדו ל- k.rafi.k@gmail.com

תודה רבה
אשמח לעוד תגובות

רפי
ישן 05-05-2005, 17:15
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
אני אענה על מה שאני יוכל..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rafi_k שמתחילה ב "D10 או D70"

נוחות -
רכשתי 300D לפני כחודש והיא ממש נוחה לי מבחינת מבנה המצלמה והאחיזה. לעומת זאת כשאחזתי ב-D70 (של רועי) במפגשי הפורום היא הורגשה קטנה ופחות נוחה, למרות שעדין לא היה לי זמן להתרגל ל-300D.. בנוגע לעמידות - נכון שה-300D עשויה ברובה מתערובת פלסטית, אבל לחובב שעושה את המעבר מ-P&S לריפלקס, היא מספיקה לדעתי.

רעש-
שיקול מוזר מאוד בקניה, אבל שיהיה.. בוא נגיד שרעש התריס הוא לא מה שיבליט אותך בשטח.

רגישות-
קודם אני יזכיר של-10D ו-300D יש את אותו מעבד תמונה וחיישן ולכן אני ידבר על הניסיון שלי מה-300D. עד ISO 800 (כולל) הרעש סביל ובגדר המתקבל. החל מ-1600 ומעלה (יש לי גם 3200 אחרי עידכון) הוא כבר מורגש, וב-3200 הוא ממש מורגש. לדעתי שימוש ב-3200 כדאי רק בתאורה חשוכה ביותר ושלא רוצים להשתמש בה בפלאש (מסיבות שונות). או לקבלת "גרעיניות" מעניינת בצילומי לילה.

סוללה-
ב-300D הסוללה מחזיקה לאורך זמן פשוט מצוין! אפשר בקלי קלות להעביר יומיים שלמים של צילום, כולל שימוש בפלאש בערב ולהסיר דאגה מעניין הסוללה.
היתרון ב-DSLR שכיבוי והדלקת המצלמה כל כך מהירים שאין מה לחשוש לפספס איזה פריים בגללם. מה גם שכאשר המצלמה פועלת הצריכה ממש נמוכה לעומת P&S..
אני מאמין שב-10D המצב זהה או דומה מאוד.

אמינות (מבחינת התריס כמו שהתייחסת)-
לא יודע מהו מספר הלחיצות המינימלי ב-10D להחלפת תריס, אבל זה לא אמור להדאיג אותך במידה ואתה לא מצלם על בסיס יומי קבוע. תריס חדש עולה פחות מ-1000 ש"ח ואני מאמין שחובב ינצל את המצלמה מספיק עד שיצטרך להחליף תריס או לחילופין, כבר יחליף מצלמה.

עדשות-
עדשות קנון זולות מעדשות ניקון כמו שאמרת. עדשת הקיט דווקא צריכה להוות שיקול לצלם חובב שמתכוון להשתמש בה בהתחלה. ה-18-70 של ניקון טובה יותר יותר מהקיט של קנון, זה נכון, ויקרה פי 4 ויותר. ה-18-55 שלי עדשה חביבה והאיכות שלה לדעתי סבירה+. אומנם הטווח די מגביל ובצילומים בתאורה בעייתית הצמצם מעט הגביל. בקרוב אני רוכש זוג עדשות שיחליפו אותה ויתנו לי טווח טלה. אני מתכוון להשתמש בה רק כשאני יצטרך זוית רחבה, בצד הרחב שלה (18) שיהווה פשרה עד שאני יחליט להתקדם גם בתחום הזה.
לדעתי מומלץ ללמוד על עדשות ולהחליט אילו יתאימו לך (מבחינת טווח, צמצם ותקציב) ואז לתכנן מה לעשות עם הכסף.

מקווה שעזרתי, אסף.

ישן 05-05-2005, 19:26
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "אני אענה על מה שאני יוכל.."

תודה על ההתיחסות

[נוחות -
רכשתי 300D לפני כחודש והיא ממש נוחה לי מבחינת מבנה המצלמה והאחיזה. לעומת זאת כשאחזתי ב-D70 (של רועי) במפגשי הפורום היא הורגשה קטנה ופחות נוחה, למרות שעדין לא היה לי זמן להתרגל ל-300D.. בנוגע לעמידות - נכון שה-300D עשויה ברובה מתערובת פלסטית, אבל לחובב שעושה את המעבר מ-P&S לריפלקס, היא מספיקה לדעתי.

אמנם היתה לי P&S אבל יחסית היא היתה עמידה, ובנוסף אני מקווה שהמצלמה הבאה תישאר אצלי יותר זמן (לא ששברתי את הקודמת, אבל יש לי אותה כחצי שנה) לעומת המצלמה הבאה שתשרת אותי כנראה מספר שנים. לעניין הנוחות זה דבר אישי, ולכן לא נראה לי ממש שייך להשוות, אני ממש שמח שהיא נוחה לך.

רעש-
שיקול מוזר מאוד בקניה, אבל שיהיה.. בוא נגיד שרעש התריס הוא לא מה שיבליט אותך בשטח.

צילום בהצגה או הופעה למשל, די מפריע, אבל כנראה שאני אצטרך להתרגל, זה היה ייתרון עצום בS5000 , המצלמה שקטה לחלוטין.

רגישות-
קודם אני יזכיר של-10D ו-300D יש את אותו מעבד תמונה וחיישן ולכן אני ידבר על הניסיון שלי מה-300D. עד ISO 800 (כולל) הרעש סביל ובגדר המתקבל. החל מ-1600 ומעלה (יש לי גם 3200 אחרי עידכון) הוא כבר מורגש, וב-3200 הוא ממש מורגש. לדעתי שימוש ב-3200 כדאי רק בתאורה חשוכה ביותר ושלא רוצים להשתמש בה בפלאש (מסיבות שונות). או לקבלת "גרעיניות" מעניינת בצילומי לילה.

מיכיוון שזה אותו חיישן אשמח מאד אם תוכל לשלוח לי בבקשה תמונה מלאה בISO גבוהה ע"מ להרגיש את הרעש, אשמח מאד לקבל מספר דוגמאות.

סוללה-
ב-300D הסוללה מחזיקה לאורך זמן פשוט מצוין! אפשר בקלי קלות להעביר יומיים שלמים של צילום, כולל שימוש בפלאש בערב ולהסיר דאגה מעניין הסוללה.
היתרון ב-DSLR שכיבוי והדלקת המצלמה כל כך מהירים שאין מה לחשוש לפספס איזה פריים בגללם. מה גם שכאשר המצלמה פועלת הצריכה ממש נמוכה לעומת P&S..
אני מאמין שב-10D המצב זהה או דומה מאוד.

תיארתי לעצמי, אבל בכל זאת רציתי לוודא

אמינות (מבחינת התריס כמו שהתייחסת)-
לא יודע מהו מספר הלחיצות המינימלי ב-10D להחלפת תריס, אבל זה לא אמור להדאיג אותך במידה ואתה לא מצלם על בסיס יומי קבוע. תריס חדש עולה פחות מ-1000 ש"ח ואני מאמין שחובב ינצל את המצלמה מספיק עד שיצטרך להחליף תריס או לחילופין, כבר יחליף מצלמה.

לפי מה שקראתי בפרומים ה-10D מחזיקה כ-12K לחיצות, אני בממוצע מצלם כ- 30 תמונות ביום.
בנוסף קראתי שב-300D יש בעיה גם עם הלחצן ושאר אביזרים פנימיים, בכל מקרה מבחינתי היא נפסלה(עיין בעמידות)

עדשות-
עדשות קנון זולות מעדשות ניקון כמו שאמרת. עדשת הקיט דווקא צריכה להוות שיקול לצלם חובב שמתכוון להשתמש בה בהתחלה. ה-18-70 של ניקון טובה יותר יותר מהקיט של קנון, זה נכון, ויקרה פי 4 ויותר. ה-18-55 שלי עדשה חביבה והאיכות שלה לדעתי סבירה+. אומנם הטווח די מגביל ובצילומים בתאורה בעייתית הצמצם מעט הגביל. בקרוב אני רוכש זוג עדשות שיחליפו אותה ויתנו לי טווח טלה. אני מתכוון להשתמש בה רק כשאני יצטרך זוית רחבה, בצד הרחב שלה (18) שיהווה פשרה עד שאני יחליט להתקדם גם בתחום הזה.
לדעתי מומלץ ללמוד על עדשות ולהחליט אילו יתאימו לך (מבחינת טווח, צמצם ותקציב) ואז לתכנן מה לעשות עם הכסף.

לפי מה שאני מצלם עד עכשיו שמתי לב ללא מעט פעמים שהצטערתי מאד שאצלי העדשה מתחילה ב-37 , אם אני אקח את החלופה של 28-75, אזי הצד הרחב הוא כבר 44 לאחר פקטור, מה שיוצא הרבה יותר מדי צר לטעמי. לגבי צמצמים אני אבדוק לפי הצורך לאחר הקנייה, בכל מקרה בניגוד ל-P&S שבה אפשר בקלות לרדת ל-2.8 בזכות חיישן קטן, אזי ב-DSLR מחילה להיות בעיה של עומק שדה

מקווה שעזרתי, אסף.

תודה רבה

רפי
ישן 05-05-2005, 23:48
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

רפי שלום רב.
ההתלבטות בין שתי המצלמות שציינת אכן לא פשוטה, אני בעצמי בבואי לקנות מצלמת DSLR הייתי נעול על D70 (בעיקר בגלל עדשת הקיט) - אך כשבפועל הגעתי לחנות, התאהבתי ב-10D. פשוט אהבתי את ההרגשה של גוף המתכת הכבד (יחסית) ביד ואת המבנה המוצק של המצלמה. זה גם מה שאני ממליץ לך - גש לחנות שמוכרת את שתי המצלמות ותנסה אותן ביד, הרגשה סובייקטיבית יכולה לשנות את כל מה שקראת באינטרנט.

עמידות - ל-10D כאן יתרון ברור, בגלל גוף המגנזיום. לא רק המסגרת כפי שכתבו קודם, אלא כל הגוף בנוי ממגנזיום שמצופה בפלסטיק במספר מקומות.

רעש - דבר מאוד סובייקטיבי. לא בחנתי את המצלמות לפי הקריטריון הזה ואין לי העדפות לכאן או לכאן.

רגישות - שוב ה-10D מובילה. אמנם התמונות המתקבלות באיזו 3200 הן די רועשות, אך מצד שני עדיף תמונה רועשת מאשר תמונה מטושטשת שצולמה במהירות תריס נמוכה מדי. וגם לא לשכוח שה-10D מתחילה ברגישות של 100, כאשר הניקון יורדת רק ל-200 - לדבר הזה יש מספר יתרונות. קודם כל - רמת רעש נמוכה יותר ושנית - אפשרות לצילום בצמצם פתוח יותר באותה תאורה ומהירות תריס (שליטה טובה יותר בעומק שדה). לשאלתך - אם אני לא טועה, H1 ב-D100 זה איזו 1600 ו-H2 זה איזו 3200.

סוללה - אני יכול לצלם בסביבות ה-350 תמונות עם הסוללה המקורית שמגיעה עם המצלמה (יותר מזה לא ניסיתי). יש לי 2 סוללות שמספיקות לי להרבה מאוד זמן, ואני לא חוסך יותר מדי, עובד חופשי עם צג LCD והיסטוגרמה. ל-D70 יתרון נוסף של הדלקה מיידית - אני אישית למדתי לחיות עם ההשהיה של ה-10D, אבל מצלמה שנדלקת מהר זה תמיד דבר טוב.

אמינות - כמעט כל מצלמה ברמת כניסה תתן לך פחות או יותר את אותו מספר של הפעלות תריס, אני לא הייתי לוקח את הנתון הזה יותר מדי ברצינות.

עדשות - כאן, לדעתי ידה של קאנון על העליונה, במיוחד בדגמי ה-consumer. אם ניקון עושה טובה שמכניסה את המנוע AF-S לעדשות בודדות ודי יקרות שלה, קאנון דוחפת את מנוע ה-USM שלה כמעט בכל העדשות שזמינות כיום לקהל הרחב. דבר נוסף הוא כמובן מחיר העדשות המקבילות של שתי החברות - כפי שציינת, ובצדק, העדשות של ניקון הן יקרות יותר בדר"כ מאלה של קאנון (לדוגמא - העדשה הפופולרית 28-135 IS של קאנון עולה בסביבות 390$, כאשר המקבילה של ניקון יקרה ממנה בכ-90 עד 100$). לגבי עדשת הקיט של ניקון - היא אמנם טובה יותר מעדשת הקיט של קאנון, אבל לא הייתי מרחיק לכת ובוודאי שלא משווה אותה לעדשות ה-L של קאנון. בסה"כ היא עדשה טובה, אבל לא יותר מזה - העדשות המקבילות של קאנון (לדוגמא ה-17-85 IS EF-S החדשה) טובות לא פחות ממנה. חבל רק שה-10D לא תומכת בעדשות ה-EF-S ... מצד שני, אפשר למצוא חלופות לא רעות בכלל אצל יצרניות אחרות, כגון סיגמא, טמרון וטוקינה - אני אישית מאוד מרוצה מהטמרון 28-75 f/2.8 שלי, עדשה קלה, קטנה יחסית ואיכותית.

אם הייתי קונה מצלמה היום, הייתי הולך על ה-350D ואת יתרת הכסף משקיע בעדשה איכותית (או בעדשה נוספת, פחות איכותית). בסופו של דבר הקיט של קאנון מספק תמורה לא רעה בכלל - ותמיד אפשר לשדרג בהמשך הדרך.

לגבי הציוד הנוסף - אכתוב מחר. לילה טוב

ישן 06-05-2005, 10:52
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "רפי שלום רב. ההתלבטות בין שתי..."

זה גם מה שאני ממליץ לך - גש לחנות שמוכרת את שתי המצלמות ותנסה אותן ביד, הרגשה סובייקטיבית יכולה לשנות את כל מה שקראת באינטרנט.

אני אמנם כבר ניסיתי קצת את שתי המצלמות, אבל בזמנים שונים, אני אנסה למצוא חנות שיש בה את שני הדגמים (זה קצת קשה, כי הD10 קצת ישנה), בכל זאת אני אשתדל למצוא

עמידות - ל-10D כאן יתרון ברור, בגלל גוף המגנזיום. לא רק המסגרת כפי שכתבו קודם, אלא כל הגוף בנוי ממגנזיום שמצופה בפלסטיק במספר מקומות.

לפי מה שקראתי אמנם הD70 מפלסטיק, אבל היא בהחלט עמידה, לכן אשמח לשמוע את דעת בעלי הניקון.

רגישות - שוב ה-10D מובילה. אמנם התמונות המתקבלות באיזו 3200 הן די רועשות, אך מצד שני עדיף תמונה רועשת מאשר תמונה מטושטשת שצולמה במהירות תריס נמוכה מדי.

בהחלט מסכים איתך, לכן שאלתי

וגם לא לשכוח שה-10D מתחילה ברגישות של 100, כאשר הניקון יורדת רק ל-200 - לדבר הזה יש מספר יתרונות. קודם כל - רמת רעש נמוכה יותר ושנית - אפשרות לצילום בצמצם פתוח יותר באותה תאורה ומהירות תריס (שליטה טובה יותר בעומק שדה).

אמנם הD70 מתחילה ב-200 אבל לפי ההשוואה שראיתי ב-DPREVIEW ה- 200 של ניקון משתווה ל-100 של קנון. לגבי הצמצמים, ניתן להעלות את המהירות ל-1/8000 כך שזה משתווה

לשאלתך - אם אני לא טועה, H1 ב-D100 זה איזו 1600 ו-H2 זה איזו 3200.

סתם לידע כללי-לפי מה שראיתי אתמול ב-DPREVIEW H1-3200 ו- H2 6400

סוללה - אני יכול לצלם בסביבות ה-350 תמונות עם הסוללה המקורית שמגיעה עם המצלמה (יותר מזה לא ניסיתי). יש לי 2 סוללות שמספיקות לי להרבה מאוד זמן, ואני לא חוסך יותר מדי, עובד חופשי עם צג LCD והיסטוגרמה. ל-D70 יתרון נוסף של הדלקה מיידית - אני אישית למדתי לחיות עם ההשהיה של ה-10D, אבל מצלמה שנדלקת מהר זה תמיד דבר טוב.

אכן שכחתי את הייתרון של זמן ההדלקה, וזה נראה לי ממש חשוב

עדשות - כאן, לדעתי ידה של קאנון על העליונה, במיוחד בדגמי ה-consumer. אם ניקון עושה טובה שמכניסה את המנוע AF-S לעדשות בודדות ודי יקרות שלה, קאנון דוחפת את מנוע ה-USM שלה כמעט בכל העדשות שזמינות כיום לקהל הרחב. דבר נוסף הוא כמובן מחיר העדשות המקבילות של שתי החברות - כפי שציינת, ובצדק, העדשות של ניקון הן יקרות יותר בדר"כ מאלה של קאנון (לדוגמא - העדשה הפופולרית 28-135 IS של קאנון עולה בסביבות 390$, כאשר המקבילה של ניקון יקרה ממנה בכ-90 עד 100$). לגבי עדשת הקיט של ניקון - היא אמנם טובה יותר מעדשת הקיט של קאנון, אבל לא הייתי מרחיק לכת ובוודאי שלא משווה אותה לעדשות ה-L של קאנון. בסה"כ היא עדשה טובה, אבל לא יותר מזה - העדשות המקבילות של קאנון (לדוגמא ה-17-85 IS EF-S החדשה) טובות לא פחות ממנה. חבל רק שה-10D לא תומכת בעדשות ה-EF-S ... מצד שני, אפשר למצוא חלופות לא רעות בכלל אצל יצרניות אחרות, כגון סיגמא, טמרון וטוקינה - אני אישית מאוד מרוצה מהטמרון 28-75 f/2.8 שלי, עדשה קלה, קטנה יחסית ואיכותית.

נראה לי שאת רוב העדשות של סיגמא טמרון וטוקינה, מייצרים עבור ניקון וקנון, ובנוסף אני לא רואה את עצמי מסתובב עם 7 עדשות, אני אצלם אראה בדיוק מה הצרכים שלי ולפי זה אני אקנה, ונראה לי שעבור זה, גם המבחר של ניקון יספק אותי, בנוסף הבעיה של EF-S קצת מדאיגה אותי, כי כנראה שהעדשות החדשות יותר יהיו ES-S

אם הייתי קונה מצלמה היום, הייתי הולך על ה-350D ואת יתרת הכסף משקיע בעדשה איכותית (או בעדשה נוספת, פחות איכותית). בסופו של דבר הקיט של קאנון מספק תמורה לא רעה בכלל - ותמיד אפשר לשדרג בהמשך הדרך.

לגבי הציוד הנוסף - אכתוב מחר. לילה טוב

ממש תודה רבה, עזרת לי מאוד

אני מצפה להמשך

רפי
ישן 06-05-2005, 11:20
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rafi_k שמתחילה ב "[color=blue]זה גם מה שאני..."

לגבי הרעש באיזו 100 לעומת איזו 200, הנה ציטוט מ-dpreview (מהסקירה של ה-D70) :

ציטוט:
Dropping the sensitivity of the EOS 300D down to ISO 100 produces (as we would expect) a very clean image with no visible noise (even at the 200% magnification used above). Clearly this is a noteworthy advantage the 300D has over the D70 which can't match the Canon's low shadow noise.

ההשוואה כאן היא ל-300D, אבל רמות הרעש של ה-300D וה-10D הן דומות מאוד, אם לא זהות לחלוטין.

ציטוט:
בנוסף הבעיה של EF-S קצת מדאיגה אותי, כי כנראה שהעדשות החדשות יותר יהיו ES-S

מה הכוונה - הבעיה של EF-S ? איזה בעיה ?

לגבי הציוד הנוסף, מספר דברים :

1. כרטיס זיכרון מהיר של 1 ג"ב לפחות. במחירים של היום אין סיבה לא לקנות את ה-ultra II של סאנדיסק (עבור קאנון) או סדרת הכררטיסים של לקסאר עם WA (עבור ניקון).
2. תיק נשיאה. מניסיוני האישי, תיק אחד לא מספיק ולכן במהלך הזמן קונים תיקים נוספים, לפי הצורך. לי, לדוגמא יש 3 תיקים - גדול שמכיל את כל הציוד שלי, קטן שמכיל מצלמה עם 2 עדשות קטנות \ בינוניות ותיק "באמצע" שיכול להכיל מצלמה עם 2-3 עדשות, פלאש וכונן קשיח נייד.
3. חצובה טובה. לדעתי חובה בכל צילום מקרו \ נוף. "טובה", הכוונה - חצובה איכותית מבית חברה ידועה כגון מנפרוטו, עם ראש כדורי או תלת-מימדי טוב. עסק לא זול בהחלט (חצובה 190 PROB + ראש 141RC עולה כ-1100-1200 שקלים).
4. פלאש. לא חובה, אבל מאוד מומלץ, במיוחד לצילומי פנים (אפשר לעשות bounce מהתקרה או מהקיר הסמוך) ולמילוי בצילומי חוץ עם תאורת שמש ישירה.
5. כונן קשיח נייד לשמירת תמונות. גם לא חובה - אבל מאוד נוח, במיוחד כשמצלמים ב-RAW ופתאום מגלים שבכרטיס של 1 ג"ב נכנסות 140 תמונות בקושי. ישנם דגמים פשוטים של Xdrive ו-Xdrive2 עם כונן של 20 ג"ב בסביבות 800-900 שקלים.
6. ערכה לניקוי חיישן - ישנן מפוחיות קטנות או "נגבונים" של ממש.

זהו פחות או יותר, מקווה שלא פספסתי כלום ...

ישן 06-05-2005, 13:15
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "לגבי הרעש באיזו 100 לעומת..."

לגבי הרעש באיזו 100 לעומת איזו 200, הנה ציטוט מ-dpreview (מהסקירה של ה-D70) :

ההשוואה כאן היא ל-300D, אבל רמות הרעש של ה-300D וה-10D הן דומות מאוד, אם לא זהות לחלוטין.

צודק!!!

מה הכוונה - הבעיה של EF-S ? איזה בעיה ?

בעיית תאימות לקנון 10D

לגבי הציוד הנוסף, מספר דברים :

1. כרטיס זיכרון מהיר של 1 ג"ב לפחות. במחירים של היום אין סיבה לא לקנות את ה-ultra II של סאנדיסק (עבור קאנון) או סדרת הכררטיסים של לקסאר עם WA (עבור ניקון).

מה ההבדל בין ניקון לקנון?

2. תיק נשיאה. מניסיוני האישי, תיק אחד לא מספיק ולכן במהלך הזמן קונים תיקים נוספים, לפי הצורך. לי, לדוגמא יש 3 תיקים - גדול שמכיל את כל הציוד שלי, קטן שמכיל מצלמה עם 2 עדשות קטנות \ בינוניות ותיק "באמצע" שיכול להכיל מצלמה עם 2-3 עדשות, פלאש וכונן קשיח נייד.

כמובן שאני אקנה אחד בהתחלה, לאחר מכן זה יהיה לפי הצורך.

3. חצובה טובה. לדעתי חובה בכל צילום מקרו \ נוף. "טובה", הכוונה - חצובה איכותית מבית חברה ידועה כגון מנפרוטו, עם ראש כדורי או תלת-מימדי טוב. עסק לא זול בהחלט (חצובה 190 PROB + ראש 141RC עולה כ-1100-1200 שקלים).

מה ההבדל בינה לבין החצובה שיש לי vivitar vpt-1200 ב- 50 ש"ח?

4. פלאש. לא חובה, אבל מאוד מומלץ, במיוחד לצילומי פנים (אפשר לעשות bounce מהתקרה או מהקיר הסמוך) ולמילוי בצילומי חוץ עם תאורת שמש ישירה.
5. כונן קשיח נייד לשמירת תמונות. גם לא חובה - אבל מאוד נוח, במיוחד כשמצלמים ב-RAW ופתאום מגלים שבכרטיס של 1 ג"ב נכנסות 140 תמונות בקושי. ישנם דגמים פשוטים של Xdrive ו-Xdrive2 עם כונן של 20 ג"ב בסביבות 800-900 שקלים.
6. ערכה לניקוי חיישן - ישנן מפוחיות קטנות או "נגבונים" של ממש.

כל אלו יבואו לאחר התאוששות פיננסית, ובהתאם לצורך, כך שאני לא מחשיב אותם בקנייה הראשונית

זהו פחות או יותר, מקווה שלא פספסתי כלום ...

ממש ממש תודה רבה,

דרך אגב יכול להיות שיש פיתרון חלקי ולא מושלם לקיט של קנון, ה18-125 של סיגמא, אמנם איטית ולא הכי חדה, אבל יות טובה

שבת שלום

רפי
ישן 06-05-2005, 14:37
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

רפי שלום.

ראיתי את הפורום הזה כבר ובכוונה לא הגבתי.
אבל אם כבר שלחת לי הודעה פרטית, אז הנה מה שאני חושב.
מקווה שלא אחזור על דברי אחרים, לא קראתי ולו תגובה אחד של משתמשי הפורום. מה שאכתוב כאן הוא עבורך בלבד. לא באתי לחזק טענות קודמי, או להחליש טענותיהם.
אני רכשתי את הניקון D70 שלי כי ההתלבטות היתה בין ה 300D של קנון ל D70 של ניקון.
ומכיון שה D70 עולה על הקנון בכל דבר שרק אפשר לחשוב עליו, מלבד המחיר, הלכתי על הניקון.
אני מאלה שמעדיפים איכות על כסף, וזה תמיד משתלם בסופו של דבר.

בנוגע לשאלה שלך, היא קשה ואין לי את הכלים להתמודד איתה.
יש יתרונות לפה ולפה.
יש לי חבר טוב עם 10D של קנון והוא מרוצה ממנה עד השמים.
את האמת, זה לא משנה מה תבחר, כי שתי המצלמות מעולות.
אם יש לך העדפה למחנה מסויים, בחר בו. אם אתה יודע על עדשות ייעודיות של מחנה מסויים שאתה מתכוון לרכוש, אולי שווה לך מראש לקנות גוף תואם.

המצלמות נותנות תוצאות מדהימות בתנאים דומים.
את שדות החיטה שראית באתר, צילמתי (בטעות) על רגישות 400 והאיכות עדיין פנטאסטית. מתאר לעצמי שבקנון המצב יהיה זהה.
מה שאני אוכל לומר לך מהנסיון שלי עם ה D70, שיש 2 דברים שמאוד מבאסים אותי במצלמה, אבל אין מה לעשות - ככה זה.
1. החיישן דיי מעאפן בצבעים שלו. זה חיישן של SONY, והוא אנמי מאוד. הצבעים דהויים וכל תמונה דורשת התערבות פוטושופ. לי זה פחות מפריע כי אני פוטושופאי מילדות, ואפילו עסקתי בזה תקופה מסויימת כמקצוע. אבל עדיין, זה לא כמו לצלם בפילם. מצד שני, אתה בא מפוג'י, שהם לא עולים ברמתם על החיישן של SONY כך שאולי, לא תרגיש בהבדל בכל מקרה.
2. הפילים על החיישן שנדבקים.
אמנם זה די פשוט להסיר אותם, ואפילו אפשר לבקש מהדר (יבואני וסוכני ניקון הרישמיים בארץ) שיעשו לך את זה בחינם, בתנאי שקנית את המצלמה בארץ.
בכל פעם שאתה מחליף עדשה, הגוף נשאר פתוח לאיזו שניה או שתיים ואבק שנכנס לחלל המצלמה, מוצא את דרכו לחיישן אשר מושך אליו גרגרי אבק עקב חשמל סטטי. אחת לכמה החלפות אני מוצא את עצמי נאבק עם כתמים מעצבים בפוטושופ, ומפמפם על מפוח קטן ומעאפן על החיישן בתקווה להעיף את המטרד הזה מחוץ למצלמה.
אבל זה קיים בכל ה DSLR, כך שלא ממש עזרתי לך להחליט
מה שכן - שמועות מספרות שהחיישנים של קנון שואבים אבק פחות מהחיישנים של ניקון.
לא יודע כמה זה נכון, אבל שמועות לפעמים מתגלות כנכונות.

אם הבדל המחירים לא גדול, הייתי ממליץ לך ללכת על הניקון ולא הקנון, ולא בגלל שאני ניקוניסט אלא בגלל שהניקון חדשה יותר. יוצאת עכשיו הניקון D70s שהיא בעצם D70 רגילה עם מתיחת פנים קטנה וכמה פיצ'רים קטנים וחמודים.
ניקון גם משחררת "תיקוני באגים" ושיפורי תוכנה למצלמות שלה (D70) כך שהם משאירים אותך עם טעם טוב בפה. דואגים שתשאר מרוצה מהקניה שלך.

ואסכם את כמויות המלל שלי בשורה אחת:
סה"כ, מה שלא תבחר - עשית בחירה מעולה!

בהצלחה !!

ישן 06-05-2005, 16:32
  rafi_k rafi_k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "רפי שלום. ראיתי את הפורום..."

תודה לך מתן,

אכן גם אני כמוך מעדיף מחיר חד פעמי מאשר תשלום לאורך זמן על תיקונים וכו' (מה לעשות , אני לומד הנדסת תעשיה וניהול, תמיד לזכור את האמינות)

למען האמת כרגע אין לי שום עדיפות לשום מחנה.

1.לגבי הצבעים- אז שהתחלתי להשתמש ב-WB כמו שצריך, אני כבר לא צריך לחזק שום צבע או רוויה, פשוט הצבעים יוצאים יפים ומדהימים, והעיקר ממש כמו שראיתי בזמן הצילום.

2. הפילים על החיישן שנדבקים.
דוקא יש לי הסבר אם זה נכון שיש יותר פילים בניקון, זה בגלל שהם עובדים עם חיישן CCD שצורך יותר חשמל, לכן הכח הסטטי שהוא מפיק גדול יותר, אבל בכל מקרה זה לא נשמע לי ממש נורא, אני אחד שמתקן הכל בבית, אני בטוח שאני אצליח להסתדר עם המפוח או משהו בסגנון.

תודה רבה

שבת שלום
רפי
ישן 08-05-2005, 06:50
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04

היי רפי...
הערה קטנה, לפני שאתחיל לפרט אודות הD70- החיישן של הD70, למרות שכולם נוטים "להתעצבן" מעד כמה שהוא מתלכלך באבק... יש לו טווח דינמי מצויין !
מתן טען לצבעים "אנמיים", אבל יש כל כך הרבה אפשרויות של fine tuning (כוונון) לפרופיל הצבע של הD70.

ההתלבטות בין 10D לבין D70 היתה גם ההתלבטות שלי בזמנו - ניסיתי אז לחפש
10D מיד שנייה, אך למרות זאת אחרי אינסוף בדיקות די התאהבתי בניקון וזו
היתה הבחירה הטובה ביותר עבורי.

אנסה לתת לך כאן לפחות את הצד שלי (כמשתמש ניקון) לכל אותן נקודות שהעלת.

1. עמידות - גוף הD70 עשוי פלסטיק, אך בהחלט לא ברמת ה300D ! הוא יציב,
נותן תחושה חזקה מאוד ועמיד מאוד. מדובר בחומר פלסטיק שונה (איכותי יותר
בצורה משמעותית) מזו של ה300D ולדעתי יכול להחזיק תנאים רציניים (ובהחלט
שטיולים) - כל עוד כמובן נזהרים ממכות.

2. בנוגע לרעש התריס, האמת שזה אחד הדברים שמתאהבים בו בD70. הוא מאוד
ממכר... וגורם לצלם תמונות ברצף. הוא מזכיר נורא רעש תריס של מצלמות סטודיו - אני מניח שזה חלק מהכיף.
בכל מקרה, רק שתדע, שהתריס נחשב חזק מאוד והוא עומד בכ-80 אלף לחיצות בממוצע.

3. רגישות - מעולם לא הזדקקתי לצילום בISO הגבוה מ1600. ודווקא שימוש בעדשה זולה יחסית- 50 מ"מ (F/1.8) של ניקון, מגיע לתוצאות מצויינות.
הנה שתי דוגמאות לצילום בISO 1600 בD70: (חשוב לציין, לא נעשתה עריכה):

https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...08/86203116.jpg
עדשת-קיט ב-70 מ"מ, צמצם: 4.5 תריס: 1/20, רגישות: 1600

https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...08/57794705.jpg
עדשת ניקון 50 מ"מ, צמצם 2.8, תריס 1/60, רגישות: 1600

4. סוללה - זה נשמע מעט מצחיק - מעולם לא הגעתי למצב בו נגמרה לי הסוללה. הסוללה אמורה במצב רשמי להגיע לצילום 1000 פריימים. בפועל, לי זה הספיק למעט יותר). הסוללה של ניקון מצויינת, מה גם שעקרונית, כך על פי דיווחים, אפילו שיפרו במעט את הסוללה המגיעה עם הD70S.
כמו כן, זמן ההדלקה האפסי... זה ייתרון שיצא לי להשתמש בו לא מעט פעמים, בייחוד בצילומי-חטף - פתאום רואים משהו ברחוב.. רוצים לצלם - ולא צריכים לחכות (תלוי כמובן במהירות בו המצלמה מתפקסת - עוד דבר שיישתפר בקרוב בD70 שלי)

5. אמינות - גם אני כמו אולג, חושב שעליך לא לקחת את הנתון הזה יותר מדי ברצינות. יש, היו ועוד יהיו הרבה מקרים יוצאים מן הכלל. שתי המצלמות הן מצלמות מיצרנים ותיקים מאוד עם שפע של אמינות לכל אחד מהם.

6. עדשות - הייתרון הע-צום של ניקון. כדי למצוא עדשות באמת איכותיות לקאנון למשל, תצטרך לשלם - והרבה! אמנם, עדשת הקיט של הקאנון היא לא עד כדי כך רעה כפי שכולם חושבים. היא מספקת פתרונות בסיסיים וטובים לצילום די איכותי. אבל - כנראה שברמת עדשות הקיט, עדשת הD70 אכן איכותית יותר וגם מספקת טווח רחב במיוחד. 18-70 זה טווח מצויין - ובשילוב עם עדשת 70-300 למשל או 70-200, מכסה עבורך טווח עצום !
כמו כן, הייתרון בחיבור עדשות "אנלוגיות" לדיגיטלית הוא מצויין לדעתי. יכול לירון כאן להעיד, עם סט של עדשות אנלוגיות שהלוואי אם היו לי... .
הסט שלי כרגע בעדשות הוא מ-צויין - והוא מכסה עבורי שלל רחב של שימושים - 18-70 קיט, 70-300 של סיגמה ו-50 מ"מ (F/1.8) של ניקון - עדשה זולה ואיכותית מאוד אופטית - מצויינת לפורטרטים או צילום בתנאי תאורה קשים או ליצירה של עומקי שדה רדודים במיוחד.

כמעט קניתי עדשת 50 ישנה של ניקון - F/1.4 בכ250 ש"ח - כך שלא בעייה בכלל למצוא גם עדשות ישנות ולהתאים אותן - על פי צורך לD70.

לסיכומו של עניין, אכן בסופו של דבר, לא תשנה הבחירה שתבחר, אלא אתה בלבד. חשוב שתרגיש נוח במצלמה - באחיזה, בשימוש.
לכל ציוד הייתרונות והחסרונות שלו - לומדים להכיר את כל הפלוסים והמינוסים. העיקר שתרגיש נוח עם זה - ובכל מקרה, אני משכונע שתהנה בצילום בDSLR אחרי תקופה בP&S.

בהצלחה!

ישן 08-05-2005, 07:33
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "היי רפי... הערה קטנה, לפני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rgrg
עדשות - הייתרון הע-צום של ניקון. כדי למצוא עדשות באמת איכותיות לקאנון למשל, תצטרך לשלם - והרבה! אמנם, עדשת הקיט של הקאנון היא לא עד כדי כך רעה כפי שכולם חושבים. היא מספקת פתרונות בסיסיים וטובים לצילום די איכותי. אבל - כנראה שברמת עדשות הקיט, עדשת הD70 אכן איכותית יותר וגם מספקת טווח רחב במיוחד. 18-70 זה טווח מצויין - ובשילוב עם עדשת 70-300 למשל או 70-200, מכסה עבורך טווח עצום !

היי רועי.
המשפט המודגש נכון גם לעדשות של ניקון, או, יותר נכון - במיוחד לעדשות של ניקון, שהן, כידוע, יקרות יותר מהעדשות המקבילות של קאנון.

ישן 08-05-2005, 12:01
  shlomix shlomix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.02
שלום רפי - מעניינת התלבטותך בין שתי המצלמות

10D ו- D70...
ברשותי שתי מצלמות אלה + עדשות לכל אחת מהן + פלאשים תואמים לכל אחת מהן.

מה אומר?

בקצרה - ה- D70 קומפקטית יותר, כיף לצלם בה, ה- menu מאד טוב,
הפלאש SB800 מצוין... אפשרויות הפעלתו ב- remote מעולות.
איכות התמונה במסך ה- LCD לא כ"כ טובה... העינית האופטית - מאד קטנה...
איזורי האוטופוקוס - לא מספיק ברורים, צליל ה"ביפ" כשהפוקוס ננעל - די חלש ..
ה- ISO מתחיל מ-200, מהירות ה-sync עד 1/500 - יתרון גדול...

ה- 10D יותר ותיקה, יותר כבדה, בנויה טוב, מסך ה- LCD שלה יותר צלול וברור,
הפלאש 550EX חזק וטוב, אבל פחות מדויק מה- SB800,
לא מספיק מכיר את הפלאש החדש של קנון ה- 580EX שסביר להניח
שהוא כבר יותר דומה ל- SB800
ריבועי האוטופוקוס - ברורים ונוחים,
(ב-20D זה עוד יותר סלקטיבי וטוב...)
צליל ה"ביפ" כשהפוקוס ננעל - חד וברור
ה- menu כללי, לא מחולק לתתי סעיפים, פחות טוב מזה של ה-D70
ה- ISO מתחיל מ-100, מהירות ה- sync רק עד 1/200...

מה שמאד חשוב בסופו של דבר הוא איכות התמונה,
ובשתיהן היא כמובן תלויה באיכות העדשות...
וכאן, גם לניקון וגם לקנון מבחר עצום של עדשות,
במגוון גדול של טווחי איכות ומחירים
אי אפשר לאמר שלניקון עדשות טובות יותר מאשר לקנון,
וכן ההיפך - בתחום מסוים של עדשות -
פעם של ניקון יותר מוצלחות ופעם של קנון,
וגם זה בשוליים...

השורה התחתונה - את שתיהן כמשומשות גוף בלבד (תלוי במצב),
ניתן להשיג בכ- 3000-3500 שקל,

מי עדיפה? שאלה קשה, הייתי אומר שזה תלוי בעיקר בעדשות,
אם כבר יש לך עדשות ניקון - לך על ניקון, אם יש לך עדשות קנון - אז כמובן קנון.
למה יש לי את שתיהן - כי כמוך התלבטתי בין השתיים...
עכשיו נראה לי שאני אמיר אחת מן השתיים ל-20D,
פרט לרעש התריס הנוראי שלה - זו כרגע המצלמה המובילה מבחינת מחירה
לעומת מה שהיא נותנת, הרעש הדיגיטלי שלה ביחוד ב- ISO גבוה, הוא
בין הנמוכים ביותר הקיימים במצלמות DSLR,

אם אתה רוצה עוד פרטים - כתוב לי בפרטי

בהצלחה,

שלמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:35

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר