לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2012, 17:43
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
שאלה לגבי תעודות סל עוקבות מדד.

באמצע שנת 2011 קניתי שלוש תעודות סל עוקבות מדד.
אחת עוקבת אחרי ת"א 100, אחת אחרי ה-S&p 500 ואחת אחרי cnx nifty ההודי.
מאז לא נגעתי בהן, אלא רק עקבתי אחרי השינויים.
היום החלטתי לבדוק האם השינויים בערך תעודות הסל מקבילים לשינויים בערך המדדים, וגיליתי שבשניים משלושת המקרים, ההבדלים בין ביצועי המדד לביצועי תעודת הסל היו די משמעותיים.
תעודת הסל העוקבת אחרי המדד ההודי איבדה 8.5% בתקופה בה המדד עצמו איבד רק 2.9%, ותעודת הסל העוקבת אחרי הS&P 500 הרוויחה כמעט 11%, בעוד המדד עצמו עלה בפחות מ-6%.
בסופו של דבר, התמהיל שלי הצליח קצת יותר טוב מהמדדים עצמם, אם לוקחים בחשבון כמה השקעתי בכל אחת מהתעודות, כך שאני לא יכול להתלונן, אבל אני בכל זאת סקרן לגבי המקור של ההבדלים המשמעותיים. כמה קשה יכול להיות לעקוב אחרי מדד? אי אפשר פשוט לקנות את המניות שנמצאות במדד לפי הערך היחסי שלהן, כך שתעודת הסל שלך תתנהג בדיוק באותו אופן כמו המדד?
הבנתי שיש השפעה לשער החליפין בין השקל למטבע בו נסחר המדד, האם זו הסיבה היחידה להבדל? אם כן, מה ההסבר לכך שגם תעודת הסל שעוקבת אחרי ת"א 100 לא קולעת בול לתנודות במדד (תעודת הסל איבדה בתקופה הנ"ל 10% בעוד המדד איבד 11%)?

תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2012, 18:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "שאלה לגבי תעודות סל עוקבות מדד."

יש השפעה לשער המטבע, רק אם קנית תעודה לא מגודרת שלא מקנה לך הגנות נגד שינוי שערים.
בנוסף- עניין של סחירות. אני מניח מבלי לבדוק שהתעודה על המדד ההודי לא ממש סחירה בישראל (אלא אם קנית ETF אמריקאי?). שים לב שההפרש בקרב התעודה על ת"א נמוך יותר, וזאת מכיוון שהתעודה מן הסתם יותר סחירה. הפרשים אחרים יכולים להיות דמי הניהול שאתה משלם על התעודה, וכמובן שינויים מהותיים במניות עצמן. אי אפשר לחקות בצורה מדויקת לעולם, כי מחירי המניות משתנים כל שניה.

ההבדל אצל התעודה על ה-S&P באמת מוזר לי, אני לא יודע האם זה רק בגלל שערים וסחירות, המדד הזה יחסית סחיר בישראל (אלא אם קנית של חברה לא ממש סחירה, יש הבדלים הרי בין מנפיק למנפיק).

ישן 08-11-2012, 19:57

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם אין קניה ומכירה של התעודה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם אין קניה ומכירה של התעודה, המחיר שלה "תקוע" על העסקה האחרונה שבוצעה. כלומר- אם ביצעו עסקה אחת לפני יומיים, אז המחיר שלה לא יעלה, כי המחיר של תעודת סל הוא לפי היצע וביקוש. מחיר של קרן נאמנות למשל נקבע לפי שווי הניירות שהיא מחזיקה בהם.

ולמה המחיר של תעודת סל לא נקבע לפי שווי הניירות שהיא מחזיקה? זה לא אמור להיות על אותו עיקרון?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
חשיפה של מעל 100%- מינוף. אופציות, חוזים עתידיים.

מוזר... למה שתעודת סל, שכל המטרה שלה לעקוב אחרי מדד, תתעסק בדברים כאלה?
הייתי בטוח שתעודות סל זה משהו די טיפש, שרק עוקב אחרי המניות שבמדד...

ישן 08-11-2012, 20:10

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אם אין קניה..."

1. לא. אלו מכשירים אחרים. כמו שמחיר מניה לא נקבע לפי שווי הנכסים של החברה חלקי מספר המניות ושווי איגרת חוב לא נקבע לפי נוסחת הפארי. אם אתה רוצה ליהנות מכל העולמות, גם עקיבה לאחר מדד וגם סחירות מלאה, קנה קרן נאמנות מחקה. אגב- אם אתה בכל זאת מתעקש לקנות/למכור את התעודה בשווי האמיתי שלה באותו הרגע, גם אם אין מסחר, מנפיק התעודה חייב למכור/לקנות ממך בשווי האמיתי, זה לא שאתה נדפק מזה שאין סחירות. בתשקיף של כל ת. סל יש נוסחה להתאמת מחירה.
לדוגמא- http://ksmc.co.il/Share.asp?ShareID=1116896 היכנס ללשונית נוסחת שווי הוגן.

2. זאת לא המטרה של תעודת סל. המטרה שלה היא להבטיח לך ערך של ניירות כלשהם. זה אומר שתעודת סל מורכבת מבטיחה לך תשואה כפולה מהמדד עצמו, ולכן היא צריכה אופציות וחוזים. היא עדיין מכשיר טיפש,. ותעודת סל בשורט מבטיחה לך הפוך מהמדד עצמו.

ישן 08-11-2012, 20:39

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. לא. אלו מכשירים אחרים. כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1. לא. אלו מכשירים אחרים. כמו שמחיר מניה לא נקבע לפי שווי הנכסים של החברה חלקי מספר המניות ושווי איגרת חוב לא נקבע לפי נוסחת הפארי. אם אתה רוצה ליהנות מכל העולמות, גם עקיבה לאחר מדד וגם סחירות מלאה, קנה קרן נאמנות מחקה.

אני מבין שהמכשירים שונים, אבל אם גם קרן נאמנות וגם תעודת סל שואבת את הערך שלה מהמניות בהן היא מחזיקה, אני לא ממש מבין למה במקרה של אחת השווי נקבע לפי שווי המניות, ובמקרה של השנייה לפי הסחירות שלה עצמה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אגב- אם אתה בכל זאת מתעקש לקנות/למכור את התעודה בשווי האמיתי שלה באותו הרגע, גם אם אין מסחר, מנפיק התעודה חייב למכור/לקנות ממך בשווי האמיתי, זה לא שאתה נדפק מזה שאין סחירות. בתשקיף של כל ת. סל יש נוסחה להתאמת מחירה.
לדוגמא- http://ksmc.co.il/Share.asp?ShareID=1116896 היכנס ללשונית נוסחת שווי הוגן.

כרגע אני לא מוכר שום דבר... אני לא לחוץ על מזומנים, ולא בא לי לממש הפסדים.
עם זאת, טוב לדעת שיש אפשרות כזאת. האם זה משהו שקורה אוטומטית כשאני מבקש למכוב את התעודה (אוטומטית יתנו לי את המחיר היותר משתלם עבורי), או שאני צריך לבקש את זה במיוחד?

ישן 08-11-2012, 20:58

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]1. לא. אלו..."

1. כי אנשים צריכים את שני סוגי המכשירים. קרן נאמנות אינה סחירה לפי היצע וביקוש אלא מונפקת בכל פעם שאתה רוצה לקנות יחידות, אתה למעשה פועל מול מנהל הקרן עצמו ולא מול אנשים אחרים. ואיך הוא יידע באיזה מחיר למכור לך יחידה? לפי שווי הניירות שלו. תעודת סל היא מכשיר סחיר שמאפשר לך לקנות ולמכור מול אדם אחר, ולכן המחיר נקבע במו"מ. בתעודות סל יש את אותם פערי עקיבה, והשווי שלה הוא השווי ההוגן. זה לא אומר שמישהו חייב למכור ולקנות בשווי ההוגן, רק עושה השוק מחויב.
2. עושה השוק של תעודת הסל דואג לנזילות במהלך היום. תוכל לראות את ההצעה שלו בספר הפקודות במהלך יום מסחר

http://i-nvest.blogspot.co.il/2010/06/blog-post_08.html

תסתכל על התמונה שמצורפת לבלוג הזה, ככה נראה ספר הפקודות במהלך יום מסחר, ראה את הפקודות של עושה השוק, ממתינות.

.

ישן 08-11-2012, 21:24

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. כי אנשים צריכים את שני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כי אנשים צריכים את שני סוגי המכשירים. קרן נאמנות אינה סחירה לפי היצע וביקוש אלא מונפקת בכל פעם שאתה רוצה לקנות יחידות, אתה למעשה פועל מול מנהל הקרן עצמו ולא מול אנשים אחרים.

אה, זה הפרט שהיה חסר לי. זה בהחלט מסביר את ההבדל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בתעודות סל יש את אותם פערי עקיבה, והשווי שלה הוא השווי ההוגן. זה לא אומר שמישהו חייב למכור ולקנות בשווי ההוגן, רק עושה השוק מחויב.

ממה שהבנתי מהבלוג שקישרת אליו, הוא לא מחויב לקנות את התעודה בשווי ההוגן. הוא יוצר מרווח מסויים מהשווי ההוגן, וההפרש הולך אליו. אני מבין נכון?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר