לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2012, 16:45
  eshely77 מנהל eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי xNBDx שמתחילה ב "שאלה בקשר לרפואת חירום"

שלום ניר, אני בוגר התואר בבן גוריון.

כמה דברים...
מבחינת הלימודים, הם נפלאים, אין דרך אחרת לתאר אותם. מצד אחד יש בהם אתגר אמתי מצד שני שלא כמו בתחומים אחרים באקדמיה וברפואה מיד מגיעים לתכל'ס. גם החלק של מדעי יסוד בשנים א' וב' מגיע בעיקר לחלק המעניין והמפליא שיש בגוף האדם.
הלימודים המעשיים מעולים וצוות המתרגלים שעוסקים בהוראה שלו הם באמת אנשי מקצוע.
אלו הדברים הטובים.
החלק הבעייתי, הוא המקצוע.
פארמדיק זה מקצוע מקסים אבל זה לא מקצוע לחיים.
ואת זה צריך לקחת בחשבון כשמתחילים את הלימודים.
היום כסטודנט המקצוע משרת אותי מצוין שכן אני עובד בעבודה של גדולים.
אבל אם אני מסתכל על הכיתה שלי, שסיימה ב 2005 את הלימודים אז מתוך כ -40 סטודנטים שסיימו יש כנראה רק בוגר אחד שעובד במקצוע פול טיים ג'וב.
וכאן מגיע היתרון הגדול של התואר המשולב עם סיעוד.
סיעוד, למיטב ידיעתי, זה כן מקצוע לחיים, אפשר להתפרנס ממנו אפשר להתפתח בו ולא מדובר בפיזיות ובעצימות שיש בפארמדיקיות.

אם אתה מתחיל את הלימודים מיד בסוף השירות הצבאי, קרי כשאתה צעיר עדיין והחלפת מקצוע לא תגרום לך צער בהמשך. אזי התואר בבן גוריון ייתן לך את מנת רפואת החירום שאתה רוצה.
אם לעומת זאת אתה חושב עכשיו על הלימודים ועל 20 שנים קדימה, במקרה הזה רפואת חירום הוא בעייתי.

תוך כדי זה שאני כותב אני חושב שאולי הדרך הנכונה להתייחס לתואר בב"ג כ BA כללי עם תעודת מקצוע מבן גוריון ובהמשך מגיעים לתואר שני או ללימודים אחרים.
בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2013, 23:56
  eshely77 מנהל eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מוסיף שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
אני שוקל מאוד ברצינות אם ללכת על התואר הזה. מאוד מעניין אותי התחום. הבנתי שזה אפילו יכול לפתוח דלתות לעבודה בחו"ל כמקצוע שנדרש במדינות מסוימות.

השאלה היא, האם באמת כדאי ללכת על התואר הזה? אני בדקתי וראיתי שאני עומד בדרישות הקבלה (הממש לא גבוהות)
ואם כן, על מה כדאי ללכת? שלוש שנים על התואר בבן גוריון או השנתים הקצרים יותר בקורס מד"א? מה ההבדל בתכלס בין תעודת פארמדיק שאני מקבל במדא ללא תואר ראשון ברפואת חירום שאקבל בבן גוריון? האם זה שווה את השנה הנוספת באוניברסיטה?

תודה.

האם באמת כדאי ללכת על התואר? זאת שאלה מורכבת.
היתרונות: הלימודים מאוד מעניינים ומאוד מהנים. מצד אחד זה לא איזו קריעת תחת שמשבשת את החיים, מצד שני לא מדובר בבית זונות אלא בלימודים מאוד עניינים. חלק לא קטן מהדברים שלמדתי משמש אותי היטב עד היום.
יתרון נוסף, זה שיש לך תואר ראשון. זה פותח קצת דלתות. זאת איזו שהיא נקודת התחלה, בעיקר אם לא בטוחים מה רוצים ללמוד.
אם הרבה מוטיבציה ולמרות שלא מדובר ב Bsc אפשר להמשיך לתארים מתקדמים גם במדעים. (מהכיתה שלי יש דר' בחקר סרטן ומשהו שהתחיל דוקטוראט בפרמקולוגיה ולא סיים מסיבות אישיות)
יש גם תארים שניים במקצועות אחרים כמו מנהל מערכות בריאות וכדומה.
התואר הזה לא פותח שערים למקצועות בהם יש פרנסה באמת טובה כמו תארים בהנדסה או לחלופין מקצועות כלכליים, אבל אני חושב שאפשר להמשיך לתארים שניים בתחומים כמו מנע"ס וכלכלה.

החיסרון: כפי שכתבתי, פרמדיק הוא לא מקצוע לחיים. הוא מקצוע בדרך, אבל חייבים להתקדם הלאה.
אם יודעים את זה לפני הלימודים זה בסדר, אם מגלים זאת בדיעבד עלול להווצר שברון לב.

קשה לי להגיד על הקורס של מד"א.
ולכן מכאן הכל בהסתייגות.
התחושה שלי היא שאם אתה עושה את הקורס של מד"א כמשהו מחוץ למערכת. קרי אתה לא נהג אמבולנס שמד"א החליטה להוציא לקורס על חשבונה ולא צמחת במערכת אזי יש איזו שהיא תחושה של אאוטסיידריות. למרות שבימנו החוסר של פרמדיקים במד"א הוא כל כך גדול שסביר מאוד להניח שבסוף הקורס לא תהיה לך בעיה להיכנס לעבודה במד"א.
אני לא יודע מה משך הקורס במד"א. אבל אם אין לך תואר ראשון טוב יותר שעומד כרגע על הפרק, ויש לך רצון ללמוד. סיכוי טוב שהחוויה הלימודית בב"ש במסגרת התואר תעשה לך טוב.
בכל מקרה בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר