לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2012, 16:51
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הבחירה באובאמה עשויה לסמן את סוף כהונת נתניהו

נתניהו כמובן רצה לראות את רומני בבית הלבן, והוא תמך בו באופן זהיר למדי עד לפני כמה חודשים. נדמה שנתניהו הבין איפשהו באוגוסט-ספטמבר שהסיכוי לכהונה שניה של אובאמה גדל, ואז הוא התאים את עצמו למציאות המתממשת. הרטוריקה הידידותית כלפי רומני הודחקה, הדיבורים על איראן דעכו, וההופעה באו"ם היתה ירידה אלגנטית מעץ האיומים. נתניהו התיישר לפי צו המפקד. דומני שההבנה שאובאמה ייבחר היא גם מה שדחף את נתניהו להקדים את הבחירות. אם היה מושך עד המועד המקורי, הוא היה נכנס לעימות מול אובאמה כשהוא (נתניהו) ראש ממשלה חלש יותר, בסוף כהונתו, ואובאמה הוא נשיא חזק יותר בתחילת כהונה שניה ללא צורך להבחר שוב.

מבחינת נתניהו עדיף היה לסנכרן את הפוליטיקה הישראלית עם האמריקאית, ולקבל מנדט מחודש שיחזק אותו. אבל לדעתי נתניהו אחר. הבחירות יתנהלו בסוף ינואר, ועד אז כבר עשויות להחשף המחלוקות העמוקות עם הממשל החדש-ישן, בעיקר בנושא הפלשתיני. אובאמה יבחש בפוליטיקה הישראלית ללא בושה במטרה להפיל את נתניהו, או לפחות להטות את המפה שמאלה. הציבור הישראלי לא מעוניין בעימות עם הדוד סם, ובצדק, וזה יכול לתת לשמאל את הדחיפה הקטנה שהוא זקוק לה. כבר הבעתי פה את דעתי שיש תסריטים שבהם הקמת ממשלה שמאל-חרדים, או ממשלת "אחדות" בראשות השמאל או עם הסכם רוטציה הם אפשריים. החודשים הקרובים עשויים להפוך את התסריטים הללו לראליים יותר.

נתניהו רץ עם פלטפורמה בעייתית. הוא ראש ממשלה סביר, אפילו טוב, אבל הוא יותר על תקן בייבי-סיטר. הוא שומר על יציבות כלכלית, בטחונית וחברתית, ויש לדברים הללו ערך גדול, אבל אין לו חזון, או יכולת להוציא את החזון שלו לפועל. ישראלים הם עם חסר מנוחה שאוהב לשנות וזקוק לאיזו הבטחה ארוכת טווח. נתניהו מבטיח עוד מאותו דבר, ולמרות שה"אותו דבר" הזה הוא בעצם לא רע בכלל, זה לא מספיק. מפלגות השמאל ימלאו את הואקום הזה, והממשל האמריקאי יסייע להם. זה עשוי לעבוד. כדי למנוע את זה, נתניהו ינסה אולי ליצור לפחות מראית עין של שיתוף פעולה עם האמריקאים בנושא המדיני, מה שאולי ישמור על האלקטורט במרכז, אבל עלול להבריח את הבוחרים הימנים ולהחליש בסופו של דבר את הליכוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2012, 18:53
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הבחירה באובאמה עשויה לסמן את סוף כהונת נתניהו"

יכולה להיות לתוצאות הבחירות בארה"ב השפעה הפוכה ממה שאתה טוען.

לו רומני היה נבחר, אנשים היו עלולים לחשוב שיש לנו גיבוי מלא לגבי איראן, כך שהעניין הבטחוני היה יורד בחשיבותו, ואנשים היו מוסרים את הקול שלהם למפלגות ה"חברתיות".

עכשיו ישנה תחושה שאנחנו לבד במערכה שנראית מאיימת, ורצוי מישהו יותר "בטחוני" מהעיתונאית והעיתונאי.

להערכתי אובמה לא ינסה לבחוש בבחירות אצלנו, מכמה סיבות. האחת, יש לו כאבי ראש יותר גדולים. השניה, הוא חכם מדי בשביל זה ויודע שאין דרך בעולם שזה ישרת אותו. השלישית, בניגוד לקלינטון ובוש, שרצו להשפיע על האיזור ולא פעם נתנו חיבוק דב, המטרה של אובמה היא להתנתק מישראל. הוא צידד באויבים שלנו לא כי הוא מחבב אותם, אלא בגלל שהוא קיווה ועדיין מקווה שינותק אצלם הקשר הקוגניטיבי בין ארה"ב שישראל. הוא מודע (ברמה מסויימת) לבעיית העולם המוסלמי, כולל הפלסטינים, רק שהוא חושב שזו לא צריכה להיות הבעיה של אמריקה.

זה כמובן לא יפריע לתקשורת ולשמאל להכניס אותו בכוח לתוך משוואת מערכת הבחירות בישראל. התקשורת תספר לנו כמה שהוא שונא את נתניהו, והשמאל יספר לנו כמה שהם מסתדרים איתו וכמה שהוא אוהב אותם.

מי שיקנה את זה, ויאמין שביבי אשם ביחסים עם ארה"ב ובעובדה ש"אין שלום", הם לא מצביעי ימין מלכתחילה. הדבר היחיד שיכול לגרום לזליגה של קולות מהימין לשמאל זה השקר החברתי. השמאל הקיצוני עבד בצורה מעולה בלהעלות את השקר החברתי לסדר היום, למתג את השמאל כפתרון לבעיות, ולמתג את הימין כשטן חברתי. זו הבעיה הכי גדולה של נתניהו.

ישן 07-11-2012, 20:10
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "השמאל באמת מסתדר עם אובמה ואובמה באמת אוהב אותם"

אני לא ממש מסכים איתך. אני כן חושב שקלינטון אהב את השמאל הישראלי, כי כל הנושא היה קרוב לליבו, ודעתו כדעת השמאל הישראלי. אני בספק אם אובמה מרגיש מספיק לישראל כדי לאהוב משהו בה, כולל גם את השמאל האנטי ישראלי. זה לא שהוא יושב בחדר הסגלגל ומתפלל שפרס/גלאון/ליבני יהיו ראש הממשלה ויבוא שלום עלינו. אני חושב שהוא יותר מרוכז בלנתק את אמריקה מישראל. עם זאת, אין לי ספק שאם השמאל יהיה בשילטון הוא יתחנן לאובמה לדרוש מאיתנו דרישות אנטי ישראליות ויגשים אותן ברצון, מה שירצה את שני הצדדים, השמאל יפגע בישראל, ואובמה יראה לעולם הערבי שהוא פוגע בישראל, אבל אני בספק אם זה מעסיק אותו באופן פעיל, ושהוא מרגיש מחובר בצורה כלשהי לשמאל הישראלי. ישראל ככלל זה פרסונה-נון-גרטה בעולמו.

ישן 07-11-2012, 19:36
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
פשוט מסכים עם כל מילה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הבחירה באובאמה עשויה לסמן את סוף כהונת נתניהו"

לא רק זה, בתור אחד מהבוחרים ה - "ימנים" (ברוב הסוגיות, לא בכולן) ייתכן שהרפיסות * (היחסית) של נתניהו תוביל אותי להצבעה לבנט. זה שהימין לא השכיל להוציא מתוכו מועמד עם יותר חוט שדרה זו טרגדיה.

ואם מישהו פה מעריץ את ביבי עד כדי כך שהוא עיוור לחסרונותיו, אני אזכיר לו את כל הכשלונות של ביבי בקדנציה :
1. הטיפול הלקוי והחסר במסתננים,
2.הכניעה למערכת בתי המשפט ואי עריכת רפורמות נדרשות,
3. הכניעה לארגוני השמאל הקיצוני,
4.הויתור על בניה בדואית לא חוקית ובנייה ערבית בלתי חוקית בירושלים וביו"ש.
5. נאום בר אילן (מבחינתי הנאום עצמו הוא לא כזה אסון גדול, אבל הכניעה לאובמה מרגיזה) ו
6.הקפאת הבנייה.
6. בטח שכחתי כמה נושאים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-11-2012, 20:12
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "פשוט מסכים עם כל מילה"

6. הרחבה תקציבית.

אני, אגב, לא מסכים, ואני חושב שאין סיכון לנתניהו. אין מועמד מולו, ואני חושב שהעם בישראל לא ממש מחבב את אובמה וזה לא ישפיע על הבחירה שלו. בחירה כמו שלך למשל, לעבור מליכוד לבית היהודי, לא תשפיע כהוא זה על זהות ראש הממשלה, רק על הכוח של חלקים בימין. אז מה הבעיה בזה? אין. ניצחון אובמה לא ישנה דבר. בינתיים מה שקורה זה שלבני ויחימוביץ פולטות שטויות על הנושא, והן מעוררות אנטגוניזם. לפיד ימשיך לברבר עצמו לדעת ולאבד מועמדים ברשימה, והבועה שלו תתפוצץ עד הבחירות, או לפחות תתכווץ.

ישן 08-11-2012, 21:13
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שמעתי. ואני משוכנע שאובמה..."

קצת מצחיק לשמוע שאובמה עוסק במציאות מדומה מתומך של מפלגה שנציגיה מאמינים שגוף האשה יכול איכשהו לדחות הריונות לא רצויים / ששבועות התנזרות של בני טיפש עשרה יעילות למניעת הריונות לא רצויים יותר מאמצעי מניעה / שאבולוציה היא תאוריה לא מוכחת ושצריך לתת לבריאתנות משקל שווה בבתי הספר / שהתחממות גלובלית היא מיתוס / שמערכת המשפט האמריקאית מעולם לא הוציאה להורג אדם שהיה חף מפשע / שצריך היה להדיח נשיא בגלל ששיקר על יחסי מין מחוץ לנישואים אבל לא על יציאה שגויה/שקרית למלחמה מיותרת שנוהלה גרוע והזיקה למעמדה של ארה״ב בעולם / ועוד ועוד ועוד...

ישן 08-11-2012, 22:09
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "קצת מצחיק לשמוע שאובמה עוסק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
קצת מצחיק לשמוע שאובמה עוסק במציאות מדומה מתומך של מפלגה שנציגיה מאמינים שגוף האשה יכול איכשהו לדחות הריונות לא רצויים / ששבועות התנזרות של בני טיפש עשרה יעילות למניעת הריונות לא רצויים יותר מאמצעי מניעה / שאבולוציה היא תאוריה לא מוכחת ושצריך לתת לבריאתנות משקל שווה בבתי הספר / שהתחממות גלובלית היא מיתוס / שמערכת המשפט האמריקאית מעולם לא הוציאה להורג אדם שהיה חף מפשע / שצריך היה להדיח נשיא בגלל ששיקר על יחסי מין מחוץ לנישואים אבל לא על יציאה שגויה/שקרית למלחמה מיותרת שנוהלה גרוע והזיקה למעמדה של ארה״ב בעולם / ועוד ועוד ועוד...

זה שלא כל נציגי המפלגה הרפובליקנית מושלמים זה לא סיפור חדש, וזה שחלקם אידיוטים גמורים לא חדש גם כן. זה עדיין עדיף על לתמוך במפלגה שרוצה לאסור בחוק על ברית מילה, לבטל את שבועת הנאמנות ולהחיל את עקרונות הסוציאליזם על ארה"ב... טירוף הוא לחזור על אותה הפעולה ולצפות לתוצאות שונות והניסיון להחרות-להחזיק אחרי אירופה המתפוררת, ברית המועצות ז"ל ושאר הצלחות סוציאליסטיות למיניהן הוא בדיוק טירוף.
וזה ההבדל בין הרפובליקנים לדמוקרטים. המפלגה הרפובליקנית מעטרת אידיאולוגיה נכונה בסה"כ עם כמה בעיות מינוריות. הדמוקרטים מעטרים אידיאולוגיה של טירוף בכמה רעיונות נכונים... ולכן כל מה שיכולת לשלוף עליי היה דוגמאות לעניינים מינוריים שלא הם יקבעו את עתידה ושגשוגה של ארה"ב

ובהערת אגב: עצוב שדחסת את ההתחממות הגלובלית (כשבנקודה זו, בUC DAVIS מדברים על ירידה של 0.3 מעלות צלזיוס בעשר השנים האחרונות) עם טיעונים נכונים, אבל לא מפתיע...

ישן 08-11-2012, 22:37
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=hamora]קצת מצחיק לשמוע..."

המים בנמל ניו יורק עלו במאה העשרים באינטש אחד בכל עשור, מעט פחות מפוט במאה. בשיא הסופה האחרונה עלו המים בשלושה עשר פיט שזה פיט אחד יותר מהציפיות הגרועות ביותר של קון אד (חברת החשמל). התוצאה היתה אובדן החשמל בכל דרום מנהטן.

כל זה כבר קרה.

במאה הנוכחית צפויה עליה של בערך פי עשר. בסוף המאה, זמן שבו יש סכוי מצויין שהילדים שאני מאחל שבקרוב יהיו לך, עדיין יחיו, יהיה גובה המים בנמל ניו יורק קרוב יותר לגובהו בשיא הסופה מאשר לגובה הנורמאלי הנוכחי.

לפני עשר שנים קראתי על התחממות גלובאלית ודיברו בדיוק על זה; תבניות מזג אויר קיצוניות. בשנה שעברה היתה פה סופת שלגים בספטמבר! היו פה שני הוריקנים בשנתיים ואתמול, שבוע אחרי ההוריקאן ותחילת נובמבר, היתה פה סופת שלגים. הדרך הקצרה לוויט פליינס, שבימים כתיקונם לוקחת עשר דקות, לקחה ארבעים בתנאי ראות איומים. ראיתי על הדרך שלוש תאונות, ראיתי מכוניות מחליקות ומשטרה לכל אורך המסלול.

ידידה שלי כמעט וטבעה בשנה שעברה כשההדסון עלה על גדותיו. לאחר שנחלצה מהבית גילתה שנילכדה ב״אי״ שהלך והצטמק. היא היתה צריכה שיחלצו אותה. השנה, בשיא הסופה, קרס עץ על הבית של אחיה בזמן ששהה שם עם אישתו, שני ילדיו, בני חמש ושלוש, וסוג חברים. העת ״חתך״ את הבית כמו חמאה, מהקומה השלישית ועד למרתף.

חבר שלי שגר בברוקלין פונה מביתו שנה שניה ברציפות. רוב המכוניות בחניה של הבניין שהוצפה נהרסו (לו היה מזל מיוחד).

לכחצי מהקולגות שלי לא היה חשמל בשנה שעברה במשך שבועיים. השנה היה הסטודיו סגור במשך שבוע, נזק של כמה מליוני דולרים (כמה מאות אנשים שמקבלים משכורות בלי לעבוד שבוע) ואח״כ עבד על גנרטורים על דיזל שאזל מתישהו כי בגלל המצב כל הדלקים מופנים לצרכים חיוניים בלבד.

אלו לא סיפורים שקראתי בעיתון. זה החיים שלי ושל הסובבים אותי ואנחנו זה החזקים, העשירים והמצויידים, מה יעשו מקומות עשירים פחות. התחממות גלובלית זה פה ועכשיו וזה הורג אנשים ועולה מליארדים.

אותם טיפשים שמספרים לנו שהתחממות גלובאלית זה מיתוס ושאל גור עושה מזה כסף הם אותם אלו שאתמול סיפרו שאין הוכחה שעישון גורם לסרטן. מה תגידו מחר? ״מצטערים, טעינו״?

זה לא מינורי. זה אקוטי וזה מאיים יותר מכמה דבילים מזוקנים שצורחים ״אללה״ במזה״ת ובנתיים המפלגה הרפובליקנית מזיינת לנו את השכל על הפלות ובריאתנות.

ישן 09-11-2012, 01:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]המים בנמל ניו יורק עלו..."

וגובה הים התיכון בימי האימפריה הרומית היה גבוה במטר וחצי ממה שהוא היום, שזה מה, חמש רגליים בערך? עם כל הכבוד לגובה הים בניו-יורק, יש עולם שלם שלא מתאים את עצמו לטענות, וכל אותם כוהני התחממות ממשיכים להצביע על מקרים פרטניים בניסיון להוכיח מגמה שלא ממש קיימת.

הקרחונים באלסקה גדלים. בטירוף של לא להודות שההתחממות הגלובלית היא הונאה, יוצאת הטענה שזה "תוצא מוזר של ההתחממות הגלובלית". איך אדם מסוגל להצביע על גדילת הקרחונים כהוכחה להתחממות ועדיין אנשים כמוך, שאינם בורים או טיפשים, ממשיכים לראות את בגדי המלך החדשים פשוט לא נתפס אצלי.

רוצה חוויות אישיות שלי שמוכיחות שההתחממות היא אשלייה?

תעזוב, אל תיתפס להתחממות הגלובלית, זה בכלל לא החלק החשוב של תגובתי הקודמת אליך... החלק החשוב היה הטירוף של להצביע לדמוקרטים שממנו, באלגנטיות רבה, התעלמת לחלוטין

ישן 09-11-2012, 02:22
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וגובה הים התיכון בימי..."

ואובמה חי ביקום מקביל...

התחממות גלובלית, תהליך שנמשך כבר יותר ממאה שנה, היא עובדה מוצקה בדיוק כמו צורתה הכדורית של הפלנטה או זה שהיא מקיפה את השמש ולא להיפך.

כפי ששרוקי כתב, הויכוח האמיתי הוא לא על עצם ההתחממות אלא על הסיבות לה והאם הן קשורות לפעילות האדם. האמת, התגובה שלך קצת מפתיעה אותי כי למרות שבזמן האחרון אתה מצטט ססמאות רפובליקניות שחוקות (ושקריות) בקצב מדאיג בגדול דווקא לא ראיתי בך אדם קיצוני.

הרפובליקנים הקיצונים הם חרא של הנהגה, ממשל בוש הבן היה אסון לארצות הברית (ולא לחינם נעדר הנשיא לשעבר ממסע הבחירות הרפובליקני, בניגוד בולט, אגב, לקלינטון) לא בגלל שבוש היה אדיוט (הוא ממש לא) ולא בגלל איזו קונספירציה של צ׳ייני ורמספלד (לא היתה כזו) אלא בדיוק מאותה הסיבה שגורמת לך להקליד באדיקות כזו ססמאות מופרחות נגד התחממות גלובלית; העדפת אידאולוגיה על פרקטיקה והתעלמות ממציאות לא נוחה.

אמנם לא כל הרפובליקנים הם כאלו, בוש האב למשל, נשיא מוצלח הרבה יותר משבדרך כלל מודים, היה ריאליסט מוחלט ולדעתי גם רומני היה מתגלה ככזה אלמלא היה שבוי בידי מטורפי התה שמטביעים את כל המפלגה בשגעונותיהם (שאת חלקם ציינתי למעלה).

אני נדבק לנושא של ההתחממות הגלובלית כי בעוד שאר הנושאים אותם ציינתי קודם הם, בעיקר, רעש (אם גם רעש מדאיג, אחרי הכל המטורפים הללו רוצים לתקוע לנו עוד שכפולים של סקליה ותומאס) נושא ההתחממות הוא בנפשנו ולמרות זאת לא מצאו שני הצדדים לנכון לדון בו במהלך מערכת בחירות שנמשכה שנתיים ועלתה שני מליארד דולר!!!!

זה כמה מזיק הימין הקיצוני שבאלימותו הצליח לסתום לכולם, אפילו לאובמה, את הפה.

כל יוזמה חיובית של השנים האחרונות - מרפורמה למערכת הבריאות החולה של ארה״ב דרך שירות רכבות מהיר בין בוסטון לדי סי ועד לתיקון חוקת מישיגן כך שתחייב שעד שנת 2025 רבע מתצרוכת האנרגיה של המדינה תגיעה ממקורות מתחדשים - כל יוזמה כזו נתקלת בהתנגדות רפובליקנית. ומה הרפובליקנים מציעים? ואוצ׳רים לקשישים כתחליף לאובמקייר וחיסול הסושיאל סקיוריטי, התכנית הסוציאלית המוצלחת ביותר בתולדות ארה״ב. חמישים מליון חסרי ביטוח בריאות? שירקבו, הם הרי סתם עצלנים (אתה יודע, לחצות את גשר הווראזאנו עולה 12$, יותר משכר המינימום לשעה שמקבל עובד בוולמארט שלא זכאי אפילו ליום חופשה יחיד בתשלום, ניראה לך צודק שאדם צריך לעבוד שעה בכדי לחצות גשר?).

אובמה הוא נשיא בינוני ומאכזב, זה נכון. אבל הוא לא מוסלמי, הוא לא אנטישמי, הוא לא מנסה לחסל את ארה״ב ואתה יודע מה? הוא גם לא הורס אותה. אובמה בסה״כ מנסה לתקן את הנזק הגדול מאוד שגרם בוש הבן (שגם הוא לא ניסה להרוס את ארה״ב) וזו משימה שאולי גדולה עליו ואולי גדולה על כל נשיא אבל לפחות הוא מנסה ואני לא בטוח בכלל שהוא טועה כי אני לא חושב שלתת לבנקים להתמוטט ב2008 היה רעיון מוצלח ואני לא חושב שלתת לתעשיית הרכב האמריקאית להעלם היה נבון (ולא, רומני, טסלה של אלון מוסק, אדם שאני מעריץ בכל לב, היא לא תחליף לג׳י אם, פורד וקרייזלר).

להצביע לדמוקרטים זה לא טרוף. זו העדפה הגיונית לחלוטין, לטעמי הגיונית יותר מאשר הצבעה לרפובליקנים שהצליחו אמנם להעמיד מועמדים ראויים לגמרי בשתי מערכות הבחירות האחרונות אבל עשו את זה למרות, ולא בזכות, חלק גדול, רעשני ומאוד בולט במפלגה שלהם (ותודה מיוחדת לשלדון אדלסון שמשך את מועמדותו הכושלת של גינגריץ הרבה מעבר לראוי וכך הזיק לרומני עוד יותר).

ישן 09-11-2012, 02:57
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ואובמה חי ביקום מקביל......"

אוי די... אתה מבלבל את השכל.

א) אם ההתחממות הגלובלית כזו מוכחת ועובדתית (והיא לא), מדוע בשנות השבעים היה חשש מהתקררות גלובלית? ( http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Cooling ).

ב) זה נורא חביב לדבר בססמאות שטבעו בMSNBC על תוכנית הרפורמה בMedicare (ואוצ'רים, הו לא) בעוד שאתה מתעלם לחלוטין מעיקרי התוכנית (שמטרתה היא למנוע מMedicare להישאר ללא כסף בכלל ב2018). סושיאל סקיורטי? כשאובמה יסיים את הקריירה, סושיאל סקיורטי תהיה שנתיים מחיסול מוחלט. אובמהקייר לא יחליף זאת בכלל.

ג) באיזה עולם אתה חי? כי בעולם שבו אני חי, אני משלם כמעט פי 2 על בריאות מאז יולי ואינני זכאי לשום דבר שלא הייתי זכאי לו קודם. זה אובמהקייר בשבילך - משלמים יותר ולא מקבלים דבר

ד) אני מכיר פרוייקט אחר של רכבת מהירה שהדמוקרטים הגו - הרכבת המהירה של קליפורניה - שלא באמת תקשר את לוס אנג'לס עם סן-פרנסיסקו או סקרמנטו אבל תעלה 69 מיליארד דולר למדינה בחובות מטורפים. http://en.wikipedia.org/wiki/Califo...rain#Criticisms

אתה קורא לי קיצוני כי זו הדרך שלך לעשות דה-לגיטימציה לביקורת שלי על הטירוף הדמוקרטי. אתה מתעלם מחוב שגדל בארבעה טריליון דולר בארבע שנים, מאבטלה ברמה רצחנית ומכך ש47% מהמדינה חיים על חשבון 53% האחרים... אתה מתעלם מהעובדה שבעוד זמן קצר המציאות תעצור את הדהירה המטורפת הזו כמו קיר - בדיוק אותו הקיר שהכה את ברית המועצות עם הטירוף הכלכלי שלה. ארה"ב דוהרת היישר לעבר תיהום פעורה והאוחזים במושכות ממשיכים להצליף בסוסים ולצעוק שבוש אשם...

ישן 09-11-2012, 13:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דיון מרתק, אבל כזה שמתקיים בקווים מקבילים - בין חילוני לדתי.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי די... אתה מבלבל את השכל...."

רוג, אתה, כמובן הוא החילוני.

אין כאן באמת יכולת להתדיין ברצינות שכן מהשנייה הראשונה הטיעונים נגד הרפובליקנים מתבססים על כך שטוד אקין רץ מטעמם, והוא פסיכי. זה בערך כמו לקבוע שמאליכ זולו שאבאז הוא הנציג האותנטי של הדמו' (מנהיג מפלגת הפנרתים השחורים, ואיש אלים ובעייתי באופן כללי).
מאותו רגע, כל הטיעונים הם חסרי שחר - בעיקר אלה שבאים ומצטטים את כלל הדקלומים שאקסלרוד ופלאוף הצליחו לשתול במוחותיהם של המאמינים ("מלחמה נגד נשים", "רומני הרשע שונא את כל העניים", מלחמה נגד נשים", "יקחו לכם את הקצבאות", "מלחמה נגד נשים" וכמובן, "מלחמה נגד נשים"...). אין לי טענות לאקסלרוד ופלאוף - הם יחצ"נים מוכשרים והצליחו בענק למכור את הבולשיט שלהם. אין לי גם טענות למאמינים שחוזרים באדיקות אחרי הסיסמאות. אני רק סבור שבחירה בדמוקרטים ע"י כל אדם שאינו נתמך סעד או חבר איגוד - היא צעד שגוי שנוגד את האינטרס האישי שלו, שניתן להסברה אך ורק באמונה דתית (או בהיות המצביע קרבן של שטיפת מוח מעולה).

הניסיונות שלך להביא נימוקים משכנעים הם ראויים להפליא - אבל הם נידונו לכשלון מראש. כשם שלא תתצליח לשכנע ש"סניק שהרב עובדיה מדבר שטויות, כך לא תצליח לשכנע יהודי לבן שהצביע לאובמה (או סתם תמך בו), שהתמיכה בו היא מנוגדת לכל הגיון (גם אם לאותו יהודי בכלל לא אכפת מ"כמה מזוקנים במזרח התיכון"...).
ישן 09-11-2012, 18:27
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דיון מרתק, אבל כזה שמתקיים בקווים מקבילים - בין חילוני לדתי."

מילא זה שאתה בוחר להתווכח איתי דרך רוג׳ או שאתה מייחס לי ב-ד-י-ו-ק את ההיפך ממה שטענתי (והרי כתבתי שרומני מועמד ראוי לחלוטין ולמה אתה חושב שלי לא אכפת ממזוקנים במזה״ת שמסכנים לא רק את האנשים היקרים לי ביותר בעולם אלא גם את המדינה היחידה שאני אזרח שלה (וידיעתך ולידיעת האדיוט ש״לא מדבר״ איתי אבל אוהב לספר לחברי הקהילה שאני ״אמריקאי״, לא רק אזרחות זרה אין לי, אפילו גרין קארד אני לא מחזיק למרות שיכולתי)? אני כתבתי שלדעתי המזוקנים הללו הם לא הסכנה העקרית הניצבת בפני ארה״ב ואין דין אזרח אמריקאי כישראלי.

ועכשיו למציאות הלא נוחה ממנה אתה מתעלם (ואני כותב ״מתעלם״ כי אתה יודע אותה היטב אבל בוחר, לנוחותך, להעלים את הפרטים הלא נוחים); קל (וחכם, ואני כותב את לזכותך בלי ציניות) להתנער מאקין ולשכוח, למשל, את ג׳והן קוסטר. לא מאוד משכנע לספר לנו שהפנאטים לא מייצגים את המפלגה הרפובליקנית לנוכח השתוללותו של ג׳ב בוש (לנוחיות הקוראים; אח ובן של נשיאים לשעבר, לשעבר מושל פלורידה ומי שלא אחת דובר בו כמועמד הרפובליקנים לנשיאות כולל, אולי, בעוד ארבע שנים) בפרשת טרי צ׳יאבו. אם ג׳ב בוש לא הספיק רצו הרפובליקנים והעבירו בחקיקת חרום את פשרת יום ראשון של הדקלים והנשיא בוש עוד חזר לדי סי במיוחד בשביל לחתום על הגרוטסקה.

מצטער, אורי, אבל פרשת צ׳יאבו שיכנעה אותי שיש מספיק מטורפים במפלגה הרפובליקנית שמוכנים ללכת כל הדרך עם האמונות המופרחות שלהם. אין ספק שלא כל המפלגה כזו, רומני לא כזה וגם מקיין לא, אבל חסרי האחריות חזקים מכדי שאני אוחל לקנות את השאננות שלך ולפתור אותם כ״שוליים לא מייצגים״.

ישן 09-11-2012, 18:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מתווכח איתך. אני חושב שזה חסר טעם - אין טעם להתייחס לכל סיסמאות-אקסלרוד
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]מילא זה שאתה בוחר..."

צר לי, אבל כל הטיעונים שלך רק ממחישים עד כמה ההתנייה אצלך גדולה, ועד כמה הצליחה מכונת תעמולה באמת-מבריקה, לגרום לך לפלוט את כל משפטי-הפלא שלה, ואפילו לא לשים לב שזה מה שאתה עושה.
טרי צ'יאבו היא מקרה יחיד שתקשורת מוטה הפכה לסיסמא ענקית. ג'ב בוש הוא קיצוני בערך כמו שביל קלינטון הוא קיצוני (הוא ה-ר-ב-ה פחות קיצוני מהמינויים הפסיכיים של אובמה, כמו סאם פאואר, ואן ג'ונס, וכמובן, הסוכן הסיני/סעודי שהוא ניסה להפוך לממונה על שירכותי הביון של ארה"ב...).

המפלגה הרפו' היא מחנה עצום, ממרכז-ימין, ועד לימין הקיצוני, והמפלגה הדמו' היא מחנה עצום ממרכז-שמאל ועד לאולטרה-שמאל - ואם אני צריך לבחור מי פסיכי יותר ומסוכן יותר, אנשי מסיבת התה (שבטירופם הנוראי דורשים אחריות פיסקאלית...) או החברים החכמים מתנועות ה-occupy, הרי שהתשובה ברורה.

אגב, אפילו האזכור של שלדון בא מתוך הפלייבוק של אקסלרוד ושות' - וגם פה אם אני צריך לבחור בינו לבין סורוס, הרי שהבחירה הלוגית והשקולה היא כמעט מובנת מאליה.

המפלגה הרפו' לא טובה יותר רק למדינת ישראל (ולא סתם רומני זכה כאן לתמיכה של פי 3 יותר יהודים מאשר אובמה), אלא טובה יותר לאמריקני הממוצע שעובד למחייתו. העובדה שהמסר הזה לא עבר, היא נצחון ענק לאקסלרוד ועדות מוחצת לכך שהדמוגרפיה חשובה יותר מלוגיקה.
ישן 09-11-2012, 18:20
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי די... אתה מבלבל את השכל...."

תקרא לזה ״שנויי אקלים״ אם אתה רוצה, הרי אני בעצמי הבאתי את סופות השלג המוקדמות של השנתיים האחרונות כדוגמה; הטיעון הוא שאנחנו צפויים לקבל תבניות מזג אויר שהולכות ומקצינות, הכיוון הכללי הוא התחממות של כדה״א אבל התוצאות משתנות ממקום למקום ומשנה לשנה. אגב, גם המטיפים הגדולים ביותר לשנוי מודים שהאקלים הוא מערכת מורכבת ושאין לאף אחד הבנה מושלמת של המערכת הזה. הימין עושה שימוש ציני, מניפולטיבי ודמגוגי בהגינות האינטלקטואלית הזו (״אה, אז אתם מודים שאתם לא באמת יודעים״ שזה כמו סירוב להכיר בתועלת של הרפואה המודרנית רק בגלל שהיא רחוקה מלהיות מושלמת ומכיוון שרופאים טועים כל הזמן באבחנות).

אני לא יודע אם אני כן או לא חוזר על הססמאות של MSNBC, אני לא צופה בהם, אבל בעוד אני נזהר מלצייר קריקטורות של רומני, מקיין או אפילו בוש וצ׳ייני אתה נענה ברצון לקריקטורות הגסות שמייצרים תועמלני הימין האמריקאי חסרי המעצורים, אותם שלא היססו לתלות שלטים שדימו את הנשיא להיטלר בגלל שניסה לתקן את מערכת הבריאות האמריקנית החולה.

אני לא יודע מאיפה הטיעון של עליה של 100% בתעריפי הבריאות בחצי השנה האחרונה. יכולתי לספר לך שעיקר החוק להגנת החולה נכנס לפעולה רק ב2014 או שרוב התחזיות מדברות על עלייה של כ10% בפרמיות (כשחולים רבים נהנים מסובסידיות שיפצו אותם על העלייה) אבל במקום זה אני פשוט אספר לך שאני לא ראיתי שום עלייה בפרמיה שאני משלם בין יולי לעכשיו (הביטוח שלי הוא דרך המעסיק).

מה שחשוב יותר הוא שההוצאות על בריאות בארה״ב גבוהות משמעותית מהמקבילות שלהן במדינות מתועשות אחרות בעוד רמת השרותים נמוכה. במילים פשוטות, האמריקאים משלמים הרבה ומקבלים מעט יחסית לאזרחי קנדה ואירופה שנהנים ממערכת רפואה ציבורית אוניברסאלית (בדומה לישראל). מערכת הרפואה האמריקאית חולה מזה עשרים שנה לפחות. הרפובליקנים לא אוהבים את מה שאובמה עושה? יופי, תביאו באלטרנטיבה. לא! כמו כל דבר הרפובליקנים עשו (ועושים) הכל ע״מ לטרפד כל יוזמה דמוקרטית, אם זו הילארי קלינטון בתחילת שנות התישעים או אובמה עכשיו וזאת בזמן שבשמונה שנות בוש לא נעשה כל מאמץ לתקן את המערכת.

בו נדבר על אחריות פיסקאלית. כשאתה בודק את מצב החוב הציבורי של ארה״ב מאז מלה״ע השניה אתה רואה שהחוב היה במגמת ירידה שנעצרת באמצע שנות השבעים (ממשלי פורד וקרטר) ומתחילה לטפס תלולות תחת משטר האייקון הרפובליקני הגדול רייגן. החוב מצטמצם תחת קלינטון הדמוקרטי וצומח שוב תחת ממשל בוש. במילים אחרות, ב30 השנים האחרונות, בניגוד לאגדות, זה דווקא הממשלים הרפובליקנים שמפגינים הפקרות פיסקלית.

ופה נכנס ממשל אובמה שבזמנו אכן זינק החוב לשמיים בצורה מבהילה. אבל החוב הציבורי זינק לא בגלל הפקרות פיננסית אלא דווקא בגלל אחריות שהפגין הממשל עם תכניות החילוץ העצומות שנאלץ לבצע. הרי את החילוצים התחיל ממשל בוש בערוב ימיו (ובוש צדק לחלוטין). למעשה, אפילו את חילוץ תעשיית הרכב התחיל ממשל בוש (והנשיא לשעבר גם הגן על אובמה בעניין הזה).

בקיצור, כל הטענות על הטירוף הדמוקרטי כביכול הן לא יותר מהבלים מרושעים שמפיצים תועמלנים מטעם הימין האמריקאי.

וכן, אני קורא לך ״קיצוני״ ואמשיך לקרוא לך ככה כל עוד תמשיך עם השטויות של ״בריה״מ״. אובמה אינו קומוניסט וארה״ב היא לא בריה״מ (שלהזכירך, חוץ מהיותה מערכת כלכלית כושלת, היתה גם דקטטורה דכאנית ואלימה, אתה רואה את אובמה כברז׳נייב? הרי אפילו פוטין הוא לא). מה שכן, כמה במפלגה הרפובליקנית רוצים לחסל לחלוטין את מודל מדינת הרווחה ובעיני זה טירוף אמיתי.

(אה, כן, ומאיפה בא ה47%? הרי רמת האבטלה, לא בארה״ב אלא אפילו ביוון הכושלת, לא מתקרבת אפילו למספר המגוחך הזה).

ישן 09-11-2012, 18:50
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]תקרא לזה ״שנויי..."

אההה אז עכשיו העולם לא מתחמם, זה רק "שינוי אקלים"... וואלה... כששקר אחד לא מצליח, עוברים לשקר אחר... ואתה, למרות שאתה לא טיפש ולא בור, נופל בפח.

מכיוון שביטוח הבריאות שלך מגיע דרך המעסיק, המעסיק שלך משלם את ההבדל... אם היית משלם בעצמך, היית רואה את ההבדל. למה שלא תשאל את המעסיק שלך כמה הוא משלם יותר מאז שנכנסה לתוקף תרמית האובמהקייר? ואז, עם העלות הגדולה יותר פר עובד, אולי תשאל את עצמך מה יותר סביר שיקרה - פיטורין או שכירת עובדים חדשים? אובמהקייר היא חלק מהטירוף האובאמיסטי שיהרוג את הכלכלה פשוט בגלל שאיננו מוכן להודות שיש מציאות ויש תיאוריה. בקליפורניה כבר החלו בפיטורים של עובדים בגלל אילוצי הביטוח של אובמהקייר. רשת In & Out למשל קיצצה את כמות העובדים במשמרת לשלושה לכל היותר (ויש הודעה מתנצלת על כל סניף שלה שאני ראיתי) כי אילוצי תשלום הביטוח הפכו לרצחניים.

ובקשר ל47% - מדובר בכמות האנשים המקבלים סיוע ממשלתי כלשהו - מובטלים, אנשים על בולי מזון, פנסיונרים, אנשים על סושיאל סקיוריטי וכל השאר. חלק ניכר מהם יכול היה לעבוד ולפרנס את עצמו אם א) הכלכלה הייתה מאפשרת עבודה וב) לא היה כל כך משתלם להיות אוכל חינם (כשאלו שלא עובדים בגלל ב' לא קשורים לאלו שלא עובדים בגלל א)

ישן 09-11-2012, 19:00
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אההה אז עכשיו העולם לא מתחמם,..."

הדיון הוא על תעלולים סמנטיים? אני טענתי שהפלנטה מתחממת ושההתחממות הזו באה לידי בטוי בתבניות אקלים קיצוניות שחלקן דווקא קרות (סופות השלגים). לא זזתי מהטיעון שלי מילימטר.

פיטורים? הסטודיו כמעט והכפיל את עצמו בשנים האחרונות, דווקא בשנה האחרונה מגייסים פה בטירוף. אנחנו כבר עוברים את ה500 (ואני מרגיש את זה בבונוסים שלי).

אין לי זמן לכתוב לך היתר פירוט, אולי אח״כ, אבל אני יכול לספר לך על כמה מהאנשים שנאבקים ולפעמים זקוקים לסיוע וזה לא הולך להיות משהו שקראתי עליו בעיתונים אלא סיפורים על אנשים שאני מכיר. החיים, רוג׳, קצת יותר מורכבים מסיסמאות על בטלנים.

ישן 09-11-2012, 22:42
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]הדיון הוא על תעלולים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
הדיון הוא על תעלולים סמנטיים? אני טענתי שהפלנטה מתחממת ושההתחממות הזו באה לידי בטוי בתבניות אקלים קיצוניות שחלקן דווקא קרות (סופות השלגים). לא זזתי מהטיעון שלי מילימטר.

לא, זה לא סמנטי כלל. בתחילה נטען כי כדור הארץ מתחמם בעקבות פעילות האדם. לאחר כעשרים שנה של טענות, די הוכח שאין שום ראייה ממשית להתחממות. בעקבות כך השתנתה הזימרה ל-"שינוי אקלימי שאיננו התחממות", מה שסותר לחלוטין את הטענה הקודמת שהייתה "שינוי אקלימי בגלל התחממות". השם השתנה, הטענה השתנתה כי המציאות פערה בה חורים, אבל ההונאה היא אותה הונאה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
פיטורים? הסטודיו כמעט והכפיל את עצמו בשנים האחרונות, דווקא בשנה האחרונה מגייסים פה בטירוף. אנחנו כבר עוברים את ה500 (ואני מרגיש את זה בבונוסים שלי).

אתה שוב מביא מקרה פרטני ומכליל ממנו וזה פשוט לא עובד. 23 מיליון מובטלים, 7.9 אחוז מהאוכלוסיה דורשים עבודה. בזמן שאתה יושב במגדל השן עם הבונוסים השמנים, אמריקה מחפשת עבודה ולא מוצאת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אין לי זמן לכתוב לך היתר פירוט, אולי אח״כ, אבל אני יכול לספר לך על כמה מהאנשים שנאבקים ולפעמים זקוקים לסיוע וזה לא הולך להיות משהו שקראתי עליו בעיתונים אלא סיפורים על אנשים שאני מכיר. החיים, רוג׳, קצת יותר מורכבים מסיסמאות על בטלנים.

או, וואו, אתה מכיר כמה מסכנים ובטח לבך נורא נכמר עליך.. זהו, זה מצדיק את כל הטענות שלך ממרומי מגדל השן והבונוסים... החיים אכן מורכבים קצת יותר מססמאות אבל מהסטודיו קצת קשה להבחין בכך...

ישן 09-11-2012, 07:02

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ואובמה חי ביקום מקביל......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
ואובמה חי ביקום מקביל...

התחממות גלובלית, תהליך שנמשך כבר יותר ממאה שנה, היא עובדה מוצקה בדיוק כמו צורתה הכדורית של הפלנטה או זה שהיא מקיפה את השמש ולא להיפך.

כפי ששרוקי כתב, הויכוח האמיתי הוא לא על עצם ההתחממות אלא על הסיבות לה והאם הן קשורות לפעילות האדם. האמת, התגובה שלך קצת מפתיעה אותי כי למרות שבזמן האחרון אתה מצטט ססמאות רפובליקניות שחוקות (ושקריות) בקצב מדאיג בגדול דווקא לא ראיתי בך אדם קיצוני.

לא בדיוק. כתבתי שהדיעות חלוקות על התחממות גלובלית, אבל רוב הויכוחים הם על מקורה ולא על עצם קיומה. כלומר- גם לא בטוח שהיא קיימת, וגם כמעט בטוח, לדעתי, שהיא לא קשורה לבני האדם.

הרפובליקנים הקיצונים הם חרא של הנהגה, ממשל בוש הבן היה אסון לארצות הברית (ולא לחינם נעדר הנשיא לשעבר ממסע הבחירות הרפובליקני, בניגוד בולט, אגב, לקלינטון) לא בגלל שבוש היה אדיוט (הוא ממש לא) ולא בגלל איזו קונספירציה של צ׳ייני ורמספלד (לא היתה כזו) אלא בדיוק מאותה הסיבה שגורמת לך להקליד באדיקות כזו ססמאות מופרחות נגד התחממות גלובלית; העדפת אידאולוגיה על פרקטיקה והתעלמות ממציאות לא נוחה.

וזה רק כי בני אדם הם מטומטמים. לקלינטון האשמה בתחילת ניצני המשבר, מפקיעת הבועה ועד הריבית האפסית, שדימתה צמיחה גבוהה אבל תרמה להתנפחות בועת הנדל"ן. אין ספק שבוש תרם לכך על ידי הוצאה ממשלתית גבוהה על שתי מלחמות מבלי שדאג להעלות מיסים, אבל קלינטון אשם לא פחות ואולי יותר. אבל משום מה הוא יצא נקי.

אמנם לא כל הרפובליקנים הם כאלו, בוש האב למשל, נשיא מוצלח הרבה יותר משבדרך כלל מודים, היה ריאליסט מוחלט ולדעתי גם רומני היה מתגלה ככזה אלמלא היה שבוי בידי מטורפי התה שמטביעים את כל המפלגה בשגעונותיהם (שאת חלקם ציינתי למעלה).

אני נדבק לנושא של ההתחממות הגלובלית כי בעוד שאר הנושאים אותם ציינתי קודם הם, בעיקר, רעש (אם גם רעש מדאיג, אחרי הכל המטורפים הללו רוצים לתקוע לנו עוד שכפולים של סקליה ותומאס) נושא ההתחממות הוא בנפשנו ולמרות זאת לא מצאו שני הצדדים לנכון לדון בו במהלך מערכת בחירות שנמשכה שנתיים ועלתה שני מליארד דולר!!!!

זה כמה מזיק הימין הקיצוני שבאלימותו הצליח לסתום לכולם, אפילו לאובמה, את הפה.

כל יוזמה חיובית של השנים האחרונות - מרפורמה למערכת הבריאות החולה של ארה״ב דרך שירות רכבות מהיר בין בוסטון לדי סי ועד לתיקון חוקת מישיגן כך שתחייב שעד שנת 2025 רבע מתצרוכת האנרגיה של המדינה תגיעה ממקורות מתחדשים - כל יוזמה כזו נתקלת בהתנגדות רפובליקנית. ומה הרפובליקנים מציעים? ואוצ׳רים לקשישים כתחליף לאובמקייר וחיסול הסושיאל סקיוריטי, התכנית הסוציאלית המוצלחת ביותר בתולדות ארה״ב. חמישים מליון חסרי ביטוח בריאות? שירקבו, הם הרי סתם עצלנים (אתה יודע, לחצות את גשר הווראזאנו עולה 12$, יותר משכר המינימום לשעה שמקבל עובד בוולמארט שלא זכאי אפילו ליום חופשה יחיד בתשלום, ניראה לך צודק שאדם צריך לעבוד שעה בכדי לחצות גשר?).

יוזמה חיובית? אם רכבות אינן כדאיות כלכלית אין סיבה לבנות אותן. אחרת הן מבזבזות כספי ציבור לשווא. בכל מקרה ברכבות משתמשים פחות עניים ויותר מעמד ביניים פלוס, כלומר אתה לוקח יותר מהעניים עבור מעמד הביניים. זה נכון גם לפרוייקט הדבילי של רכבת לאילת.
חיוב אנרגיה ממקורות מתחדשים- זאת אנרגיה שכיום יקרה ולא יעילה מאנרגיה מדלקים פוסיליים או גרעיניים. המטורפים הם דווקא אלו שמתנגדים לאנרגיה גרעינית או מגז (שהוא הדלק הפוסילי הזול והנקי שיש), מתנגדים לטכונולוןגית קידוח גז ונפט מפצלי סלע, מה שעשוי להוזיל משמעותית את מחירם, ובכך להוריד את מחירי החשמל, ההסקה וליצור כמות דימיונית של מקומות עבודה לאמריקאים. ולא, עבודה בתעשיות הירוקות היא לא באמת עבודה כל עוד הממשל נאלץ לסבסד אותן על חשבון כל האזרחים.
אובמה הוא נשיא בינוני ומאכזב, זה נכון. אבל הוא לא מוסלמי, הוא לא אנטישמי, הוא לא מנסה לחסל את ארה״ב ואתה יודע מה? הוא גם לא הורס אותה. אובמה בסה״כ מנסה לתקן את הנזק הגדול מאוד שגרם בוש הבן (שגם הוא לא ניסה להרוס את ארה״ב) וזו משימה שאולי גדולה עליו ואולי גדולה על כל נשיא אבל לפחות הוא מנסה ואני לא בטוח בכלל שהוא טועה כי אני לא חושב שלתת לבנקים להתמוטט ב2008 היה רעיון מוצלח ואני לא חושב שלתת לתעשיית הרכב האמריקאית להעלם היה נבון (ולא, רומני, טסלה של אלון מוסק, אדם שאני מעריץ בכל לב, היא לא תחליף לג׳י אם, פורד וקרייזלר).

מנסה לתקן? הוא רק מחמיר את המצב. שפיכת הכסף מעולם לא עזרה בשום מקום וגם פה לא תעזור, ממש כמו באירופה. האידיאולוגיה הירוקה שלו פוגעת בסיכויים ליצירת מקומות עבודה, הבנקים שלא נתן להם להתמוטט ממשיכים לעשות שטויות ולחלק בונוסים כמו תמיד, וחילוץ תעשיית הרכב לא היה הכרחי. פורד לא השתמשה בו, למיטב ידיעתי, אלא נכנסה לתוכנית ייעול.

להצביע לדמוקרטים זה לא טרוף. זו העדפה הגיונית לחלוטין, לטעמי הגיונית יותר מאשר הצבעה לרפובליקנים שהצליחו אמנם להעמיד מועמדים ראויים לגמרי בשתי מערכות הבחירות האחרונות אבל עשו את זה למרות, ולא בזכות, חלק גדול, רעשני ומאוד בולט במפלגה שלהם (ותודה מיוחדת לשלדון אדלסון שמשך את מועמדותו הכושלת של גינגריץ הרבה מעבר לראוי וכך הזיק לרומני עוד יותר).

ישן 09-11-2012, 18:24
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=hamora]ואובמה חי ביקום..."

אני לא יודע אם אנרגיה ירוקה באמת יקרה כל כך, אני יודע שקון אד נותנת לי את האפשרות לאנרגיה ממקורות ירוקים ושהעלות הנוספת זניחה.

אני לא מתנגד לאנרגיה גרעינית, אני חושב שרקורד הבטיחות של הכורים הגרעיניים מצויין (כשאתה שואל אנשים מה מספר ההרוגים באסון הגרעיני הגרוע ביותר בהיסטוריה; אסון צ׳רנוביל, אתה מקבל תשובות בטווח של הרבה אלפים ועד מליונים! המספר האמיתי, לפי פורום צ׳רנוביל, גוף בינ״ל, שותפות של ממשלות וארגונים לא ממשלתיים, שהוקם לאחר האסון ועוקב אחר השלחותיו זה יותר מעשרים שנה, הוא כמה עשרות! באסון הגרוע ביותר בתולדות ארה״ב, תקרית אי שלושת המיילים, לא היו הרוגים בכלל!). אני חושב שכורים גרעינים הם אופציה לא נעימה, אני יודע שאני לא הייתי רוצה לגור מתחת לאחד מהם (עד לפני כמה שנים נהגתי לטייל, בין השאר, במסלול הררי שצפה לעבר כור כזה בהדסון התחתון) אבל אני לא חושב שלצרפת או ליפאן למשל יש אלטרנטיבות מיידיות אמיתיות.

הבעיה עם דלקים פוסילים היא לא רק הזיהום אלא גם זה שאתה מבסס מערכת שהצרכים שלה מתחדשים על מקור שאינו כזה. במילים אחרות אתה מתדלק (תרתי משמע) מערכת אין-סופית על מקור סופני.

בעיה אחרת עם דלקים פוסילים היא חוסר היציבות הפוליטית שהם מביאים. מה לעשות שאלוהים הסאדיסט בירך דווקא כמה מהמדינות היותר מחורבנות בעולם באוצרות הללו (ואולי זה בכלל לא אלוהים אלא אנחנו והאוצרות הם שהופכים מדינות מסויימות למחורבנות). כשאתה בא לכמת את הנזקים מדלקים פוסילים תוסיף גם אחוז מסויים של הישראלים שנהרגו במלחמת לבנון השניה, הרי הנשק של החיזבאללה ניקנה בכספי הדלקים הללו.

באיזור הטרי סטייטס שנהנה ממערכת הרכבות המפותחת ביותר בארה״ב תשתית הרכבות ישנה, לא יעילה ואינה מספקת את הצרכים. הרכבות עצמן עמוסות מעל לקיבולתן. אני יכול לספר לך שחוסר היעילות של הרכבות בשילוב הפקקים ההיסטריים של המטרופוליטן (תנסה אתה לעלות בשעת העומס על גשרי וויטסטון וטריבורו ותתחיל לדבר אחרת על נפלאות המכונית) עולה למשק האמריקאי מליארדי דולארים בשעות עבודה מבוזבזות.

אתה צודק לחלוטין שלהאשים את בוש לבדו במשבר זה לא נכון ולא הוגן אבל למה להתחיל עם קלינטון שדווקא הפגין משמעת תקציבית; העידן של הבזבוזים המטורפים בארה״ב מתחיל דווקא עם רייגן שהיה, לא שאני צריך להזכיר לך, רפובלני מאוד.

ישן 09-11-2012, 21:15

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אני לא יודע אם אנרגיה..."

לצערי שיקרו לך. לארה"ב יש מאגרי גז ונפט עצומים שניתן להפיק מפצלי סלע, אבל הירוקים מונעים את זה. גם בישראל, אגב, יש עתירות נגד הפקת נפט מפצלי שמן. שלא לדבר על חולות הנפט של קנדה.

http://www.kav.org.il/100994/b1258

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...8%D7%98% D7%94

כלומר- יש גבולעליון למחיר הנפט, כי מחיר גבוה מסוים יביא לכדאיות כלכלית להפקת הנפט הזה. קרי- יש נפט וגז בשפע לעשרות שנים, מבלי לדחוף טכנולוגיות מפוקפקות שלא עובדות ומעשירות רק מקורבים.

אני מאשים את קלינטון בגלל הבועה. אין בעיה להימנע מגירעון בתקציב כשאתה מדפיס כסף ומציף את השוק, ותוך כדי מנפח את מחירי הנדל"ן. החוכמה היא למנוע גירעון על ידי צמיחה אמיתית. ואני במיוחד מאשים אותו מכיוון שכל השאר סותמים את הפה ומגוננים עליו.

ישן 13-11-2012, 19:54
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לצערי שיקרו לך. לארה"ב יש..."

אה, כן, הביטומן....

את הביטומן מכירים כבר לפחות משנות החמישים, הבעיה היא שלהפיק דלק מביטומן זה תהליך יקר, מה שמוציא מעט מהעוקץ של הטיעון על מחירן היקר של טכנולוגיות ירוקות ״מפוקפקות״ (מה כל כך מפוקפק באנרגיה גאוטרמית למשל?).

החישוב שלך גם מתייחס רק לארה״ב. דווקא אתה שמבין היטב עד כמה הכלכלה האמריקאית תלויה בשגשוגן לא רק של אירופה ויפאן אלא גם סין ועתיד הלא רחוק גם הודו צריך להבין שפתרון הבעיה בארה״ב הוא לא פתרון כל עוד הסינים נאלצים לרוץ למזה״ת בשביל נפט (ואתה יודע היטב גם שמחירי הנפט נקבעים עולמית ולא מקומית כך שיש קשר בין מחיר חבית שהופקה בקנדה לכזו שהופקה בעירק).

ואחרי כל זה דלק מאובנים הוא עדיין מזהם וגורם להצתברות גזי חממה באטמוספרה (פני ונוס, למשל, חמים מאלו של מרקורי למרות שהשני קרוב יותר לשמש, תוצאה של אטמוספרה סמיכה במיוחד).

הזכרת גם גז טיבעי שאכן הוא מזהם פחות (וגם שוחק פחות את המנוע). לגז טיבעי שתי בעיות; הוא מסובך יותר להובלה, גז מועבר בצינורות שהם רגישים פוליטית ובטחונית עוד יותר מהמיכליות שמעבירות נפט. גרוע מכך, אם במקרה של הנפט אתה צריך להסתדר עם שורה של מדינות כושלות ומסוכסכות כשמדובר בגז טיבעי אתה צריך לעמוד מול מעצמה שאתה בעצמך הגדרת את המנהיג שלה (ובצדק) כ״מפיונר מתוחכם״. אני לא סובל את הערבים אבל כשמדובר במקורות אנרגיה, יחסית לרוסיה, הם עוד הרע במיעוטו.

ישן 13-11-2012, 20:13

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אה, כן,..."

לא אמרתי שזה לא יקר, אמרתי שזה מגדר למעשה את מחיר הנפט המקסימלי. ולמה? כי כשהנפט יגיע למחיר גבוה ויישאר שם, יהיה כדאי להפיק את הנפט ההוא. הכוונה שלי באנרגיות מפוקפקות הן המוכרות יותר- שמש ורוח.
נפט אירופאי קיים בנורווגיה, בים הצפוני ורוסיה. גז קיים במזה"ת (היותר נורמלי, באמירויות), בנורווגיה, רוסיה, ארה"ב (פצלי הסלע ה"ידועים לשמצה") ואפילו במשולש ישראל מצרים קפריסין. בנוסף, וזה בנוסף גדול, מחיר הנפט לא באמת אחיד. יש כמה סוגי נפט (לפי ה"מתיקות") ולא כל מדינה מפיקה חברה באופ"ק. וכמובן שיש נפט באלסקה, רק מחכים לראות מה יקרה עם הצינור והירוקים.

גז יכול לעבור גם הוא במיכליות, אחרי הנזלה, וכך ניתן להעבירו לכל העולם ולא רק בצינורות למדינות שכנות.

ישן 13-11-2012, 22:20
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא אמרתי שזה לא יקר, אמרתי..."

כל מה שאתה כותב נכון אבל...

חלק מהדברים מיקרים את דלקי המאובנים (גז, למשל, אכן אפשר להעביר במיכליות אבל זה מייקר ומסבך את התהליך), חלק פשוט לא מספיק (עם כל הכבוד לנפט מהים הצפוני).

אנרגיה גאוטרמית זה עניין רציני, ביפאן דנים בזה כתחליף לאנרגיה גרעינית. יפאן, כפי שאתה בוודאי יודע, עניה במשאבי טבע, מה שהיסטורית הכניס אותה למלחמות אסוניות.

הצרה היא ששום פתרון אינו פתרון פלא. אנרגיה גאוטרמית ביפאן למשל תפגע במעינות החמים שהיפאנים אוהבים כל כך להשתכשך בהם. אני זוכר שקראתי על איך הקרינה בסהרה יכולה לספק את כל צרכי האנרגיה של אירופה והבנתי איך משתחי חול שלא מעניינים אף אחד עלולים פתאום להפוך לקרקע נחשקת שאנשים נלחמים עליה ומכאן הדרך לאי יציבות פוליטית (באיזור שהוא מעורער מלחתחילה) קצרה.

תראה, בד״כ, כשאתה ניצב בפני בעיה מסובכת, אין ״כדור כסף״. אתה זורק כמה פתרונות לא מושלמים וביחד אתה מקבל פתרון שהוא ״טוב מספיק״. בעיית האנרגיה של האנושות חמורה ורק הולכת להחריף בעתיד. בכדי להתמודד נצטרך צירוף של מקורות אנרגיה מגוונים עם טכנולוגיות חסכוניות בצירוף חברה אחראית. להמשיך ולשרוף דלקי מאובנים כאילו אין מחר זו לא אופציה אחראית.

ישן 13-11-2012, 22:45
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וזה כמובן מכל המפעלים המזהמים..."

תנמיך את הלהבות. אם אני מבזבז את זמנך אז אל תענה לי.

אני לא כתבתי שהאטמוספרה של ונוס היא תוצאה של מפעלים מזהמים ואני לא הבאתי את ונוס כדוגמה להשחתה תעשייתית אלא כדוגמה לעוצמת אפקט גזי חממה על טמפרטורת פלנטה. בעניין הזה אני צדקתי ואתה טעית, למרות מהירות הסיבוב האיטית של ונוס אין הבדל גדול בין טמפרטורת היום לטמפרטורת הלילה וזאת, בין השאר, בגלל שדחיסות האטמוספרה מונעת מקרינת השמש להגיע לפני הפלנטה (החום נובע מאנרגיה סולרית שנלכדה בגלל גזי החממה). ריכוז הפחמן הדו חמצני באטמוספרת ונוס מעלה את טמפרטורת השטח בכ400 מעלות צלזיוס!

אף אחד (חוץ ממך כניראה) לא יודע בוודאות כיצד נוצרה האטמוספרה של ונוס אבל אחת התיאוריות גורסת תהליך מעגלי שבו החום שיצרו גזי החממה גרם להווצרות גזי חממה נוספים ולהתחממות נוספת. זה אחד מהתרחישים המפחידים ביותר שעליו מדברים כאפשרות גם על הפלנטה שלנו.

ישן 07-11-2012, 20:58
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
ישראלים הם עם חסר מנוחה שאוהב לשנות וזקוק לאיזו הבטחה ארוכת טווח. .

ישראלים הם עם כמה למנוחה ששבע מרורים מהבטחות ארוכות טווח. כמו שליהודי שבגולה יש ענינים דחופים יותר מאשר מדינת ישראל כשהוא נכנס לקלפי כך גם ליהודי הארצישראלי יש ענינים דחופים יותר מאשר ההעדפות הפלצנוקוסמופוליטיות של בן דודו בניו יורק.

כשאתה חי במקום כמו ישראל הרי שהחיים ובעיקר הסיכון לסיומם הבלתי ידידותי מוחשיים מאוד וזו בדיוק הסיבה שלמרות ש35 שנים מפמפמים ליהודי א"י מה 'בון טון' לשלשל לתיבה ומה 'לא תרבותי'/'הרסני'/'יקים עלינו את העולם'/'מקור אמין של עשרים שנה'/'שני טון בטון יצוק'/'רע לבטחון ישראל' ושאר ברברת - עדיין ברוב מכריע של מערכות הבחירות נבחרים האנטי-כריסטוסים [תרתי משמע]. בפעמיים שזה לא קרה - זה עלה לנו ביוקר והזכרון שלנו כאן הוא עדיין די חזק לגבי מי ביצע איזה פיגוע באיזו פינת רחוב ואיזה קו אוטובוס מקושר לאיזה מטען. מה לעשות ואחמדיניג'אד, הנייה, אסד, מורסי ואבו מאזן כמו גם הח"כים הערביים ושולחיהם נראים הרבה יותר מאיימים מנער הקוקה קולה התורן של אמריקה או מהנזיפות הצידקניות של ידידינו בגולה. ישראלים כנראה אינם מאמינים באביב ערבי וגם לא בנביאי האובמומניה.

מפלגות השמאל מפוררות שהרי מה שמניע את השמאל בישראל בעשורים האחרונים זו כבר לא תקווה לשלום אלא אגו מאניה וחוסר יכולת להודות בטעות הרסנית. לאובאמה אין מספיק זמן לסייע לפרוקסים שלו בפלשתינה ובטח שלא לאחד אותם. איני מכיר מישהו שיאמר לעצמו 'כל כך רציתי להצביע לביבי אבל אובמה כועס עליו אז הנה אני אצביע למפלגה של יוצאי חד"ש/שב"ס שתפרק לי את המדינה'. המקסימום שאומה יצליח לגרום לו זה חישוקו של נתניהו מימין.
ישן 07-11-2012, 22:39
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05

ציטוט:
אובאמה יבחש בפוליטיקה הישראלית ללא בושה במטרה להפיל את נתניהו, או לפחות להטות את המפה שמאלה. הציבור הישראלי לא מעוניין בעימות עם הדוד סם, ובצדק, וזה יכול לתת לשמאל את הדחיפה הקטנה שהוא זקוק לה.
אני מאמין שהציבור הישראלי, לפחות זה שמצביע למפלגות הימין, לא יתקפל.

ציטוט:
הוא שומר על יציבות כלכלית, בטחונית וחברתית, ויש לדברים הללו ערך גדול, אבל אין לו חזון, או יכולת להוציא את החזון שלו לפועל.
זה שהוא לא מכריז על החזון שלו לא אומר שאין לו כזה ("אני נץ טריטוריאלי ויונה גרעינית" אומר לך משהו?). נתניהו מוביל בדרך שלדעתי, עקרונית, טובה לישראל. גם בחירה באי-קיום משא ומתן היא בחירה.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 07-11-2012 בשעה 22:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:56

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר