לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2012, 18:15
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הסם החדש בתל אביב, חגיגת בהזרקה. עוד תחקיר טוב של הארץ"

יצא לי לדבר עם כמה מכורים (כולם כבר בשלב שהם מבינים את הנזק שעשו להם את הסמים, אבל זה לא מספיק כדי להפסיק להשתמש), בתוך השיחה כולם הסכימו שסמי פיצוציות הם הסמים הגרועים ביותר שקיימים, תופעות הלואי שלהם הן בעיקר "סטלה רעה" כזאת שגורמות להזיות סיוטיות.

הבעיה עם הסמים האלו היא שלוקח הרבה זמן להכניס אותם לפקודת הסמים, בכל כמה זמן מופק סם חדש מערבוב של כל מיני חומרים כימיים ונדרשת חקיקה כדי להוציא את אותו סם מהחוק, השאלה היא למה עוד אין חוק שמאפשר איסור מכירה של חומרים מסוג זה עד שהם עוברים בדיקה שאינם נכנסים לפקודת הסמים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2012, 05:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
היה אפשר בהנף סעיף חקיקה למגר את בעית 'הסמים שטרם נרשמו'
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "יצא לי לדבר עם כמה מכורים..."

יצירת קבוצת 'סמים בלתי רשומים' עם הגדרה כללית המפרידה בינם לבין תארי 'דבר מזון' או 'לא תרופה' והמחייבת רישום ע"י היבואן במקום המתנה מטופשת למעבדות המשרה שיזהה רכיב זעיר שהוסף לסם ויכניסו את 'החומר החדש' לרשימה. הטלת מגבלות ועונשים על שיווק חומרים המשתייכים לקבוצה זו ומתן אפשרות להכרזה מידית ע"י שר משועמם כלשהו על חומר כנכנס לרשימה והופס - חגיגת סימן 18 ג' הופך ל'סם' והפיצוציה התלאביבית ל'תחנת סמים' ולמשטרה יש כלי לטפל בנגע.

זה לא נעשה. מישהו רוצה כנראה שזה לא יעשה ושיקוליו [השגויים מאוד לעניות דעתי] עימו.
ישן 10-11-2012, 09:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
שטות מוחלטת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "או הפוך, להפוך את הסמים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אך בבקשה רק שלם את המחיר והיה אחראי למעשים שלך...

ומה עם המחיר שאחרים ישלמו על המעשים שלך? מה למשל עם ילדים שידרסו למוות ע"י נהג מסומם? אתה יודע שבביהמ"ש החוק מתחשב ומקל על העונש שלך במידה והוכח שהיית תחת השפעה של סמים או אלכוהול?

ציטוט:
ביטוח בריאות יקר יותר

על סמך מה תחייב מישהו בביטוח בריאות יקר יותר? איך תוכיח שמישהו משתמש בסמים?
ציטוט:
מעסיקים שיוכלו לא לקבל אותך

על סמך מה מעסיק יחליט שלא לקבל אותך לעבודה אצלו? איך תוכיח שמישהו משתמש בסמים?
ציטוט:
הגבלה ברישיון הנהיגה

על סמך מה יחליטו שרשיון הנהיגה שלך מוגבל (ומה זה בכלל רשיון נהיגה מוגבל?)? איך תוכיח שמישהו משתמש בסמים?

ציטוט:
במקרה כזה לא יהיה מרדף אין סופי בחיפוש אחרי הרעל הממכר החוקי

במקרה כזה יהיה מרדף אין סופי של רשויות החוק בחיפוש אחרי פורעי החוק החדשים שסידרת לנו, שבוודאי יהיו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-11-2012, 09:52
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "שטות מוחלטת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ומה עם המחיר שאחרים ישלמו על המעשים שלך? מה למשל עם ילדים שידרסו למוות ע"י נהג מסומם? אתה יודע שבביהמ"ש החוק מתחשב ומקל על העונש שלך במידה והוכח שהיית תחת השפעה של סמים או אלכוהול?

תשנה את החקיקה. נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא עבירה חמורה יותר. תאונה תחת השפעת אלכוהול היא עבירה פלילית שגוררת למאסר. תאמץ את זה בחוק.

על סמך מה תחייב מישהו בביטוח בריאות יקר יותר? איך תוכיח שמישהו משתמש בסמים?

כמה דרכים אפשריות, הראשונה, במיסוי על הסם שיימכר (ולמרות שהוא יהיה ממוסה יהיה זול בהרבה כי העלות האמתית של סמים היא פרוטות - כך הפשיעה הנלוות תקטן) יגולם סכום כסף שיעובר לביטוח הבריאות. כך הכסף שהמערכת תפסיד כתוצאה מהתחלואה והתמותה הנלוות יוחזר על ידי המשתמש.
אפשרות שנייה - כדי לקנות סם בצורה חוקית תצטרך להירשם, המידע יהיה זמין הן למבטח שלך והן למעסיק פוטנציאלי.
אפשרות שלישית - החוק יאפשר למבטח ו/או למעסיק לבצע בדיקות דם/סמים על מנת לבדוק שימוש בסמים. במקרה והיה שימוש בסמים שלא דווח הרי שהשיפוי כולל הטיפול הרפואי לא יהיה מכוסה חוקית.

על סמך מה מעסיק יחליט שלא לקבל אותך לעבודה אצלו? איך תוכיח שמישהו משתמש בסמים?

טוב עניתי לך למעלה.

על סמך מה יחליטו שרשיון הנהיגה שלך מוגבל (ומה זה בכלל רשיון נהיגה מוגבל?)? איך תוכיח שמישהו משתמש בסמים?

אני אוכיח שמשהו משתמש בסמים באחת הדרכים שכתבתי למעלה.

במקרה כזה יהיה מרדף אין סופי של רשויות החוק בחיפוש אחרי פורעי החוק החדשים שסידרת לנו, שבוודאי יהיו...

זאת בדיוק הנקודה, פורע חוק צריך להיות משהו שמזיק לאדם אחר, לא משהו שמזיק לעצמו. נרקומנים הם אנשים מסכנים/טיפשים/חלשים/חסרי אחריות. הם מזיקים לי בגלל שהם מגיעים לעבריינות כתוצאה מהעלות הגבוהה של הסם או בשל הנטל שהם בוחרים להפוך להיות. בפועל הם פורעי חוק, אבל הם לא אמורים להיות כאלו.

ישן 10-11-2012, 09:46

לא פוסל על הסף אבל בהחלט רואה בעיה ב'איך אנשים יאבדו את כושר השיפוט בלי לסכן סביבתם'
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "או הפוך, להפוך את הסמים..."

הרי אם נקים ליד סהרונים מחנה לצריכה חופשית של סמים נמצא עצמנו אחראים למקרי הרצח וההתאבדות שיתרחשו בתחומו ומהר מאוד יהיו גם שם ראיסים אלימים וארכי פושעים ימשכו בחוטים מבחוץ וסמים יוברחו משם החוצה לשימוש אניני הטעם שבכל זאת יעדיפו להתמסטל בביתם [שלא לדבר על המשיכה שתווצר לארגוני הפשע לארצנו ועל הבעיה שב'יבוא חוקי' של מוצר שתתקשה להגדירו כחוקי ברוב ארצות העולם]

יתרונם של האלכוהול [והחשיש] לסוגיו שרוב צרכניהם יפלו שדודים אינו תופס לגבי הסמים הכבדים שהם בעיתה האמיתית של החברה ואם תותיר את הסמים 'הקלים' בתוך מחנה החוק תקים שער נכבד לארץ הסמים הכבדים.

יש סיבה לכך שמדינות ליברליות מאיתנו עם פחות צרות מאיתנו לא עשו זאת.

לעניות דעתי מדיניות 'החלונות השבורים' תופסת גם במקרה של עולם הסמים והחלונות השבורים אותם יש לאטום ללא הרף הם החשיש וכדורי הפיצוציות למיניהם. הסיבה שאני לא מכניס אלכוהול וגאת להגדרה היא שורשיהם העמוקים של שני הסמים הללו בתרבות הסובבת אותנו וחוסר יכולת להתפזר במלחמה הקשה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-11-2012 בשעה 09:49.
ישן 10-11-2012, 09:59
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא פוסל על הסף אבל בהחלט רואה בעיה ב'איך אנשים יאבדו את כושר השיפוט בלי לסכן סביבתם'"

רוב הנזק המשמעותי שנגרם כתוצאה משימוש בסמים הוא התוספים שניתנים על ידי הסוחרים הגדולים של החומר.
תחשוב רגע על עולם שבו בחור בן 21 יודע שאם הוא רוצה להשתמש בקוקאין הוא יכול לקבל קוקאין נקי ללא רעלים.
הוא רק צריך ללכת למרפאה מתאימה, ולעבור קורס על המשמעות של שימוש בקוקאין. הוא גם יודע שבמקרה והוא ייטול קוקאין לא מעט מעסיקים יבחרו שלא להעסיק אותו ולא מעט פקולטות יבחרו שלא לקבל אותו לשורותיהן. הוא יבין לגמרי למה הוא נכנס.
ירצה בכל זאת, אין לי מה לעשות נגד זה.
לא ירצה, יותר טוב.
אבל אף אחד לא "ייפול בוקר אחד לסמים" ודחיפת האבן הסיזיפית הזאת של המרדף אחר הסם תיפסק.

משהו נוסף.
הרעיון הזה הוא לא שלי, שמעתי אותו פעם ראשונה, לפני הרבה מאוד שנים מאישה מאוד מאוד שמרנית שהתעסקה ברווחה רוב חייה - אמא שלי.
ואחרי ויכוח שהיה לי בנושא אם אורי, שלא האמין שזה הגיע מאימא שלי. (הוא יודע מאיזה חומר היא קורצה) פניתי לברר שוב את הנושא. והיא הסבירה לי שלראשונה היא נחשפה לרעיון בזמן הלימודים שלה מפרופסור למשפטים בייל.
רוצה לומר לא מדובר באיזה רעיון הזוי שלי, אלא ברעיון הזוי של אנשים אחרים שהשתכנעתי להאמין בו.

ישן 10-11-2012, 11:01

כנגד ארבעה בנים דיבר הטבע האנושי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "רוב הנזק המשמעותי שנגרם..."

האחד 'חוכמולוג', בחור בן 21 שיודע שאם הוא רוצה להשתמש בקוקאין הוא יכול לקבל קוקאין נקי ללא רעלים.
הוא ילך למרפאה מתאימה, יעבור קורס על המשמעות של שימוש בקוקאין. הוא גם יודע שבמקרה והוא ייטול קוקאין לא מעט מעסיקים יבחרו שלא להעסיק אותו ולא מעט פקולטות יבחרו שלא לקבל אותו לשורותיהן. האם הוא יודע במה יעבוד אח"כ ועל כתפי מי יפול בעתיד? לא.. למי אכפת הוא יואמר, כשיש קוקאין חופשי?

השני רשע, בחור בן 21 שרוצה להשתמש בקוקאין אך אינו מעונין כי לא מעט מעסיקים יבחרו שלא להעסיק אותו ולא מעט פקולטות יבחרו שלא לקבל אותו לשורותיהן. 'מה הקוקאין הזה לכם' הוא יאמר. 'לכם ולא לי'. הוא ינסה להשיג את החומר מחוץ למרפאות ויתן סיבה טובה להמשך קיומו של כל עולם הפשע סובב הסמים. המחיר אומנם ירד כי במקום יבוא חוצה גדר ניתן יהיה לפרוץ למרפאות או למחסני המשטרה ולקחת את החומר וגם כי הסיכון ירד שהרי הענישה על אחזקת חומר שהוא לא בבחינת טאבו תהיה קלה יותר והתרוצים רבים יותר. כל כך ירד שגם הפחות מבוססים יוכלו להשיג את הסם בשוק השחור שמחוץ למרפאות. למאושרים העשירים יהיה כמובן את המסלול העוקף בו בעלי מקצוע מסויים עלולים להעניק להם 'חומר נקי' בלי לרשום אותו. כסף יעוור עיני חכמים. הבחור הרשע יצרוך הרבה יותר קוקאין חצי חוקי ואתה עוד עלול למצוא אותו מנתח לצידך מעיים של מישהו.

השלישי תם, בחור בן 21 שמעולם לא חשב על קוקאין אבל יודע שאם הוא רוצה להשתמש בקוקאין הוא יכול לקבל קוקאין נקי ללא רעלים. הוא יפרד מחברה שלו או יכשל באינפי 2 באוניברסיטה או שסתם יצוצו הגנים האחראים על סכיזופרניה או מגבירים סיכון להתמכרות העוברים במשפחתו. מתוך הבור השחור בו ישהה תראה האפשרות של מרשם לקוקאין קורצת הרבה יותר מאשר פגישות ארוכות עם פסיכולוגים או טיפוס בכח ידיו ובציפורניו מהמקום אליו נפל.

הרביעי כמובן אינו יודע לשאול אבל מישהו 'פתח לו'. בגיל 21 הוא כבר ראה בשכונת העוני שלו הרבה חבר'ה עם חיוך אווילי על הפנים שצועדים בגאווה לאחת מעשרת המרפאות הרווחיות למפעיליהן. הוא פגש אותם במסיבות ובעבודה [כשהם עוד עבדו] והשלט האדום של 'לא חוקי בעליל' כבר לא ניצב שם כדי לסייע לו לעמוד מול הלחץ החברתי שלהם.

_____

אז פתרת את בעיית 'הרישום הבלתי חוקי' של הסם אבל הגדלת את זמינותו לציבור שמעולם לא חשק בו או שחשק ועמד בפתוי והכפלת את צריכתו אצל אלה שבלאו הכי היו מגיעים אליו. סמוך על משפחות הפשע שהם ידעו איך להתעשר מממאירות חברתית אחרת וסביר להניח שגם מהקומבינה החדשה. עדיין לא פתרת את הסיכון שיתקיים כאשר אותם שרוטי מוח יסיימו את המנה ויצאו לרחוב אבל שיקול דעתם יהיה רק ב70% עימם והם יעלו על הגה נטול רשיון או יוסיפו שתי פחיות אלכוהול במועדון הסמוך [ותמיד יהיה מועדון סמוך]. עדיין לא פתרת את הבעיה שתווצר כאשר מינון הסמים ימנע מהם לעבוד ויותר אנשים יהפכו באופן רשמי לעול על החברה שנתנה להם את המפתח לסם. עדיין לא פתרת את הבעיה שתעמוד בפניה כשהנרקומן יגיע לסף מסכן החיים בו שום רופא לא יוכל לספק לו את החומר בלי לאבד רשיון או מצפון אבל הקריז יאמר את דברו וקורבן הסמים 'הלגלים' יצא לרחוב כדי להשלים את מה שחסר לו. ועוד לא דיברנו על תביעות כנגד המדינה ועל קטינים שיחכו בכיליון עינים ל'גיל שאפשר ללכת למרפאת הסמים' [למה 'מרפאה' אם לא 'נרפאים' שם?]

פעם מזמן חשבתי כאימך [ולמחמאה הוא לי הדבר]. ואז משישבתי לכתוב עוד סיפור קצר שלא יתפרסם לעולם שנושאו היה בדיוק מן 'מחנה מרפאה' שכזה אליו נוסעים צעירים שהגיעו לגיל 'הלגלי' לחופשת הקיץ - לקחה אותי המקלדת לתוך עולם הזוועות והטומאה ממנו אין לחמוק אם נוגעים בדבר הזה. את הסיפור לא סיימתי ואת דעתי שיניתי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-11-2012 בשעה 11:06.
ישן 10-11-2012, 15:19
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כנגד ארבעה בנים דיבר הטבע האנושי"

כמה דברים...

קודם כל אלו בעיות אמתיות שאני לא בטוח מה התשובה להן.

כמה ניסיונות של מתן סמים קשים לכאלו שכבר מכורים, כאשר הסמים הקשים היו נקיים הראו תוצאות אחרות. עבודה גדולה שבוצעה באנגליה נתנה לקבוצה של מכורים להרואין גישה להרואין נקי. (סך הכל מורפיום עם עוד קבוצה הידרוקסילית) מעבר לזה שמצבם הבריאותי השתפר, הם נכנסו למעגל העבודה ותפקדו בחיי המשפחה שלהם.

מניח שיצא לך לפגוש בחייך את ההוא עם בעיית שתייה, לא האלכוהוליסט שזרוק ברחוב, אלא דווקא איש המשפחה העובד שלא יכול לסיים את היום שלו בלי שני כוסות של וויסקי. מצבו לא אידאלי, יש סיכוי שיום אחד הוא יכנס למרפאה עם שחמת, אבל אי אפשר להגיד שהוא בעיה חברתית צועקת.

השאלה הגדולה, שמבחינתי היא עדיין שאלה והתשובה לא ברורה אליה. כמה מהנזק שנגרם על ידי הסמים הוא כתוצאה מהסם עצמו וכמה כתוצאה מכל מה שנמצא מסביב לו.

יש גם שאלות נוספות, האם כמערכת וכרופא אני אצליח להגיד למשתמש בקוקאין שצר לי אבל אחרי שנים של שימוש אין לי כוונה לממן לו את הצנתור ואת התומכן או לחלופין את תיקון מחיצת האף?

יכול להיות שאתה צודק לגבי ציור ארבעת הבנים.
אבל בקרב תושבי הולנד עצמה השימוש בסמים הוא נמוך יותר מהממוצע. הם סובלים מאוד כי כל סטלני ומכורי העולם מגיעים אליהם ונתקעים שם. שזאת בעצם הבעיה העיקרית ברעיון שלי - אנחנו לא חיים בריק. הדבר דומה לדוגמת הנהיגה עם אלכוהול, תעשה סקר בקרב נהגים והיחס שלהם לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, אלו שנמנעים מכך זה לא בגלל מבצעי האכיפה של המשטרה אלא בגלל שהצליחו בשנים האחרונות להעביר את המסר שיש דברים שלא עושים. (ראיתי את השינוי קורה מול עיניי. ואני לא בטוח שזה הגיל)

אנלוגיה קצת גרועה, אבל אולי תסביר למה בכל זאת אני תומך.
ניאוף זה משהו גרוע, ממש גרוע. בן אדם בוחר לפגוע באדם אחר, בילדיו באשתו. אם נעשה מחקר יש סיכוי שנגלה שילדים להורים שהתגרשו בשל ניאוף של אחד מבני הזוג נפגעו באופן כזה שהחברה הייתה צריכה לתמוך בהם. ובכל זאת אף אחד מאיתנו לא חושב להוציא את הניאוף אל מחוץ לחוק.
רובנו גם בוחרים שלא לנאוף, למרות שזה חוקי.
אי אפשר להלחם בטבע האדם רק על ידי חקיקה. זה לא עובד ולא בטוח בכלל שזה נכון.

ועדיין, הנקודות שהעלתה מעוררת אצלי לא מעט מחשבות, אז יכול להיות שאקרא בהזדמנות עוד קצת ואחליף דעה.

ישן 10-11-2012, 15:04
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה רעיון מאוד ליברטריאני. לא..."

בלא מעט דברים אני דוגל בחופש כמעט כמוך, ההבדל הוא בשני סעיפים שבתפיסה שלי יש עוד שני נושאים.
אתיקה, ובה אני צריך להתמודד עם שני הסוגים של האתיקה גם עם אתיקה של צדק וגם עם אתיקה של חמלה.
השני, שבתפיסת האחריות האישית שלי, נכנס עוד סעיף של אחריות. וזאת האחריות הפרטית שלי לאחר ולקהילה. אתה מסתכל על מיסוי ותמיכה של המערכת כהסרת אחריות מצד הפרט ואני רואה אותה כהוספת אחריות של הפרט על הקהילה.

ובמהות הדברים, בשיטה כפי שאתה מציג אותה אין שום התמודדות. אתה בערך אומר "זה טבע האדם, איתו צריך להתמודד ורק צריך להקפיד שאף אדם לא יפגע באחר" אני אומר שזה לא טבע האדם, אלא יש חולשות אנושיות שהאדם יכול וצריך למצוא דרך להתעלות על חלקן.

ישן 09-11-2012, 19:16
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הסם החדש בתל אביב, חגיגת בהזרקה. עוד תחקיר טוב של הארץ"

קראתי את "התחקיר" הזה ואני באמת חייב שתסביר לי למה אתה מגדיר אותו כתחקיר בכלל ומה הופך אותו לתחקיר טוב לשיטתך. בסופו של דבר הכתבת נסעה לתחנה המרכזית לראיין כמה נרקומנים, ואז דיברה עם מספר אנשי מקצוע שמטפלים במכורים. לדעתי זה לא ממש תחקיר, סה"כ מספר ראיונות עם אנשים שונים וגם אם זה תחקיר אני אני לא מבין מה הופך אותו לתחקיר טוב. בסופו של מדובר בעבודה עיתונאית בסיסית ביותר שכל תלמיד תיכון במגמת תקשורת יכול לבצע והכתבת לא חשפה מידע חדש שלא היה ידוע לפני כן. אם זה נחשב תחקיר טוב המצב של הארץ גרוע יותר ממה שחשבתי.

ישן 10-11-2012, 08:44
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "קראתי את "התחקיר" הזה ואני..."

זה תחקיר מצוין, אולי לא קשה לביצוע אבל חשוב ומבוצע היטב.
בפועל היום כל אחד יכול לקנות חגיגת. לא רק זה, חלק לא קטן מאלו שרוכשים חגיגת משוכנעים שהם בסך הכל בולעים את העשב הנחמד של התימנים רק בצורה מרוכזת. ככה נתפס החגיגת בקרב רוב הציבור וברמה כזאת ואחרת גם בעיניי החוק - משטרת ישראל ובתי המשפט כזרועות שלו.
הרי אם היינו מדברים פה על סמים לפי דירוג הרוע שלהם, אלכוהול וסיגריות היו במקום האחרון, אחריהם מריחואנה ולעומתם הרואין ומת' היו תופסים את המקום הראשון. בין המריחואנה להרואין היה נכנס הקוקאין, הממריצים וסמי ההזיה למנהם.
סיכוי טוב שחגיגת נתפס בעיני חלק לא קטן של הציבור וגם של המשתמשים כמשהו מקביל למריחואנה. השתובבות של גיל ה -20 קטע מגניב כזה, שבשלב מסוים די ממצה את עצמו.
בפועל חגיגת כפי שהוא משווק כיום, וכפי שאני מבין לאחר קריאת הכתבה. נמצא בליגה של הרואין ומת'. בעוד עישון מריחואנה לא נתפס בעיניי כביג דיל וחלק מחבריי גונב שכטה אחת לאיזה זמן. רגע אחרי קריאת הכתבה אני מבין שאם יש משהו שלוקח חגיגת (אפילו לא בהזרקה) על בסיס קבוע הרי שיש לו בעיה אמתית.
אני לא מעשן מריחואנה מסיבות אידאולוגיות ופרקטיות. אידאולוגיות בגלל האמונה בשמירת החוק ופרקטיות בגלל הדאגה מהתאים האפורים שלי אבל היי, עד לפני רגע חגיגת היה נראה כמו דרך אחרת לשתות אלכוהול.
בא עיתונאי מהארץ והצליח לתאר מה זה בעצם חגיגת.
הוא לא רץ רק לנרקומן אלא הוא פנה גם לפסיכאטרים, אנשי הרשות למלחמה בסמים וכו'.
הוא לא בחר רק בסיפור צהוב של הנרקומן שהדרדר אלא גיבה את הסיפור בעובדות ובנתונים. הוא הסביר איך נראה השוק, על ההתמודדות של החוק וכו'.

אז לא כל תחקיר עיתונאי טוב כולל הגעה לחומרים חסויים, לפעמים צריך רק להיות חרוץ ויסודי.
גם הפעם עיתון הארץ עשה זאת.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 10-11-2012 בשעה 08:46.
ישן 11-11-2012, 18:32
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אין ספק.. השיטה התאית היא הטובה ביותר להלחם בנגע הסמים.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הדרך היחידה (כמעט): חזרה בתשובה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai

במבצע שנערך לפני כמה שנים שם - הועלמו (פשוטו כמשמעו) כ 3000 סוחרים. זו מלחמה שאולי לא תגמר מעולם, אבל היא צריכה לגבות מחיר מערימות הזבל האנושי שמציתים אותה.

ישן 13-11-2012, 12:06
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
האמת עוד יותר פשוטה.. סוחרים נתפסים, מצ'תקנים בביה"מ שמצידו סולח להם
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "כמו שהסברתי לך, סוחרי סמים קיימים בגלל שיש ביקוש לסחורה שלהם"

ואגב כך מוריד לטמיון חודשים של עבודה מקצועית בסיכון רב ובהקרבה אישית..

אז הם חוזרים למעגל ומזינים שוב את הנגע.

ואגב, סכין פחות כואב משריפה למשל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר