לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2012, 23:59
  panahi panahi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.12
בניית מעגל הטענה אוטומטי לסוללת עופרת

שלום לכולם.
ברצוני להיכנס לפרויקט של בניית רמקול נייד. הרמקול הזה תוכנן לשימוש על ידי מגבר 2.1 שנבנה כבר עם הספקים של 13WX2 לסטריאו ועוד 38W לערוץ הסאב.
ברצוני להשתמש בפרויקט זה עם ספק כח של מחשב לשימוש ביתי והטענה (אם אפשר בעזרת ממיר מתח כל שהוא) ובסוללת עופרת 12V 7AH לשימוש נייד.

ברצוני לבנות מעגל טעינה אוטומטי לסוללת עופרת 12V 7AH. מעגל זה ידע לקבל מתח מספק מחשב (דרך BOOST כלשהו, או ישירות משנאי 16V), להטעין את הסוללה, וכל עוד הספק מחובר גם לספק מתח למגבר לצורך שמיעה, ובעת ניתוק ספק הכח שהמערכת תעבור אוטומטי למקור המתח השני שהוא הסוללה.

מקריאה בנושא גיליתי כי ניתן להטעין את הסוללה הנ"ל בטעינה צפה קרי טעינה שלוקחת בערך יום, או בטעינה מהירה שמתבצעת ע"י מעגל שמנתר אחר מצב הסוללה ויודע להפסיק את הטעינה ולשמור עליה טעונה כשהסוללה מלאה לצורך שמירה על אורך חייה. אשמח אם במעגל המדובר תיהיה האפשרות לדעת על ידי שימוש בלד בעל 2 צבעים, מתי הסוללה טעונה במלואה ומתי היא במצב טעינה.

הגעתי לכאן עקב קריאת השרשור הזה

תודה רבה לעוזרים! ומצטער על אורך ההודעה, ניסיתי להיות ברור ככל האפשר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2012, 18:54
  panahi panahi אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי panahi שמתחילה ב "בניית מעגל הטענה אוטומטי לסוללת עופרת"

המטרה שלי היא להגיע למינימום עלות ומקסימום תועלת. אין לי עניין להוציא 200 שח על מטען שכן במקום אוכל לקנות את המטען המוכן הזה
מבחינת ידע ויכולת הלחמה אין לי שום בעיה. באופן כללי יש לי ידע בחשמל אבל הוא לא ידע שמאפשר תכנון של מעגל הטענה מבוקר ואוטומטי בכוחות עצמי.. לקחת את הרכיבים ולהכין מהם כרטיס אוכל לעשות, בהנחה ואדע איזה מעגל ליישם ופה בדיוק הבעיה.

השרשור שהוספתי בתגובה הראשונה לא מתאים למקרה שלי? אפילו הפרויקט הוא על אותו רעיון.
הרעיון פשוט במקום להשתמש במטען של מחשב נייד כספק כח למעגל הטענה, להשתמש מספק מחשב רגיל שמחובר לספק מודולרי כדוגמת מה שהצעת שיעלה את המתח.

מזה המטען הזה? http://cds.linear.com/docs/Datasheet/3652hvf.pdf
ניתן להכניס לו מתח כניסה של בין 5V ל 34V?
אפשר להוסיף לו יציאה של בערך 12-14V למגבר כדי שכאשר הוא מטעין את הסוללה עדיין ניתן יהיה לעבוד עם הרמקול?
ניתן לעשות כי כאשר אני מנתק את המתח החיצוני המגבר יעבור אוטומטית לעבודה על הסוללה?

תודה רבה על התגובות!

נערך לאחרונה ע"י panahi בתאריך 05-06-2012 בשעה 19:01.
ישן 06-06-2012, 21:13
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי panahi שמתחילה ב "המטרה שלי היא להגיע למינימום..."

תגדיר קודם בדיוק את הדרישות שלך.
אם אתה רוצה רק אפשרות לטעון את המצבר - בלי להפעיל את המגבר באותו זמן - מטען קנוי יספיק.
אם אתה רוצה לבצע הטענה במקביל להפעלת המגבר, צריך בזמן ההטענה לשלוט על זרם ההטענה ללא תלות בצריכת המגבר. זה אפשרי ע"י מטען מיוחד או ע"י מעגל מיתוג (ממסר) שיחבר את המצבר רק למטען, כאשר הספק מזין באותו זמן את המגבר.
בנוסף - בגלל הסוללה שבה אתה משתמש (7AH) - רצוי מטען עם זרם של 0.7 עד 1.5 אמפר, כך שמשיקולי פיזור הספק כדאי מטען ממותג ולא לינארי כמו במעגל שבלינק.

בכל מקרה אתה צריך ספק להפעלת המגבר (100 ש"ח ראשונים). כעת יש כמה אפשרויות:
1. טעינת FLOAT : הספק יכוון לכ- 13.8V עם מעגל הגבלת זרם למצבר. יתרון - פשוט. חיסרון - זמן טעינה ארוך.
2. טעינה עם מטען נוסף קנוי וממסר פשוט (עוד כ 100 ש"ח). יתרון - פשוט ועם טעינה מהירה. חסרון - יקר?
3. טעינה עם מעגל טעינה שאתה תבנה (עלות של עשרות שקלים). לא רואה יתרון לעומת 2 למעט כמה עשרות שקלים. חיסרון - לא פשוט.

ישן 21-11-2012, 23:56
  panahi panahi אינו מחובר  

חזרנו לעניינים, מעוניין להתחיל בעבודה סוף סוף
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי panahi שמתחילה ב "תודה רבה! מעריך את העזרה. אני..."

שלום Elim.
אחרי אולי 200 שנה שבהם השגתי את החלקים עכשיו אני יכול להגיד שיש לי הכל.

רק מספר דברים שאני לא סגור עליהם :
1.כאשר המתג S1 הוא על מצב הטענת מצבר / הפעלה מספק, אין בעיה שהוא יעבוד ותוך כדי יטען? או שמומלץ לא להשתמש ברמקול במהלך ההטענה? (אם יש דרך לשמוע ולהטעין בו זמנית)

2.SW SPDT אמור להגיע עם 6 פינים נכון? לעומת זאת S2 יכול להיות גם מפסק עם שניים או שלושה פינים כמובן (רק מוודא שהכל יושב בראש כשורה כי אני קצת לא בטוח..)

3.בהנחה וקניתי רמקולים קטנים של רכב, יש לי מגבלה לעובי כבל מסויים שצריך להשתמש בו? מכיוון שיש לי כבלים מאוד דקים ואני מעוניין לדעת אם יש צורך ברכישה של משהו מעט עבה יותר..

עריכה : עכשיו ירד לי האסימון, אם אני לוקח מתג של 2 תזוזות (ימינה ושמאלה ששניהם זה ON) עם 3 רגליים אפשר לחבר את האדמה של שני ברירות החיבור לרגל האמצעית ואת הפלוס לכל אחד מהפינות?

נורא מצטער על ההקפצה והבלאגן בשאלות ובכתיבה, יש לי קצת בלאגן בראש..

נערך לאחרונה ע"י panahi בתאריך 22-11-2012 בשעה 00:02. סיבה: תוספת מידע
ישן 22-11-2012, 20:17
  panahi panahi אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. אין בעיה. במצב זה המצבר..."

קודם כל תודה על התשובה.
האסימון שנפל זה איך לחבר את המתג כך שיוכל לברור בין 2 מצבים (כאשר מדובר במתג של 3 רגליים).

השאלה בקשר לכבלים הייתה לכבלים שיחוברו לרמקולים, לא לחיווט החשמלי בין כל שאר הרכיבים.

חוץ מזה, יש לי שאלה בקשר לגודל התיבה שבה יאוכסנו כל הדברים.

כמה גדולה היא צריכה להיות? יש לי כבר קופסא מוכנה
אורך (פנימי) : 51.5 ס"מ
גובה (פנימי) : 37 ס"מ
רוחב (פנימי) : 44 ס"מ

בפנים אני אמור למקם את המגבר, מצבר, סאב 5' ו 2 רמקולים 4' (פלוס חיווט כמובן..)
יש לי אפשרות לחתוך לקצר את התיבה עם ג'קסון, וליצור מחיצות בפנים שיפרידו בין החלקים אך אני לא יודע אם להשאיר את גודל התיבה כמו שהיא או להצר אותה מכיוון כלשהו.
כמו כן אני לא יודע איך לחלק את המחיצות מבחינת נפח שינתן לכל רמקול

כל תרומה בידע תתקבל בברכה, יש לי כמות עץ מוגבלת ואני לא רוצה לעשות שטויות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר