לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2012, 15:56
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בעבר "דאבל טאפ" עבד היטב מול החמאס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "אחמד ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של החמאס חוסל"

מי שזוכר את החיסולים הסמוכים של הצמד יאסין את ראנטיסי. טקטית נכון יהיה להוציא אל הפועל עוד חיסול-כותרות כזה בתוך ימים ספורים. כך ההלם מועצם והמסר עובר טוב יותר. חיסול בודד יותר לרוב את סוג הגירוי הכמו אירוטי שבני דודינו אוהבים כל כך... מוות במנה קצובה ומוגבלת - נתפס, מדוד ולכן נערץ. "טמפו" שמוכתב ע"י ישראל, של הסרה קצובה של ראשי נחש, יוצר אצל הצד השני את האפקט הרצוי של מין חרדת קיום. בהעדר האפשרות (כרגע) לפגיעה עצבית שמוכחת כיעילה באוייבינו (פגיעה במרקם החברתי או עקירה לטווח ארוך של תושבים מבתציהם ורכושם) הרג מדוד וקר רוח של מנהיגים הוא סוג של ברירת מחדל הרצויה ביותר.

אני מאוד מקווה שלא נגרר לאחת מהאופציות האחרות:

הרג חד פעמי

פעולה נרחבת שתגרור בעיקר דימויים של פגיעה נרחבת באזרחים ורכוש.

בשני התסריטים האלה כבר היינו וטוב לא צומח מהם, למרות הדחף "ללחוץ על ההדק ולהרגע עם קצת נקמה פראית".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2012, 17:39
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "אחמד ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של החמאס חוסל"

כמה דברים בשולי האירועים...
1. התקשורת והשמאל יצאו על הפנים "לביבי תהיה בעיה עם מהלך רציני בעזה, המצרי זה לא אותו מצרי, האמריקאי זה לא אותו אמריקאי, יש בחירות באופק, אין קונצנזוס עולמי, כיפת ברזל מנעה פגיעות אז "מבחן הדם" לא מגבה את המהלך, בלה בלה בלה....."
2. אז מה, האנייה השמן ניכנס למחילות? בטח ניתקע שם וסתם להם אותם, איזה בעסה להיות מאחוריו..
3. נועם שליט יצא עוד יותר קטן ועוד יותר שפל

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-11-2012 בשעה 17:46.
ישן 14-11-2012, 17:54
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תיקונונון; האניה במחילה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
לא מורניה, שכבר מזמן השתהד...
ובכלל: ביביפוביה הנה מחלה חשוכת מרפא וסוג של אובססיה דתית. המאמינים בה לא מבינים שנתניהו למד משהו מאז 1996-99. הם מקפידים לדבר על "ביבי סימן 1" בעוד שהביבי היום הוא "סימן 4א". וכמו כל מי שמדבר על מוצרים שאת המפרט שלהם הוא לא מכיר: הם יוצאים מעוררי רחמים.

צודק צודק, האניה לא מורניה - טוב נו, זה בעצם אומר משהו, אותו צליל, אותו מסלול קידום ..
שים לב בתקשורת, אוכלים חזק את הכובעים בתקווה שמישהו לא יזכיר להם את הערכות טרום "עמוד ענן", אז הם דואגים לדווח רציני וממלכתי, ברררר.
כבר פעם שלישית שנתניהו הופך אותם על הפנים בחצי שנה האחרונה, אני מתחיל לחשוד שהם נהנים מזה..
יאללה אברמוביץ, איזה משפט שנינות הוא מכין עכשיו

ישן 14-11-2012, 22:59
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ולא מציק לך"

נו, כנראה שהמציאות שלך והמציאות שלי קצת שונה בשנים האחרונות.

הנה צילום מסך של חלק (רק חלק כי אנחנו מקבלים הודעות גם באמצעים אחרים) מההודעות שקיבלתי בחודשים האחרונים, העובדה שפה בפורום ירדו מספר ההודעות על המצב בדרום מאז שביבי נבחר לא אומרת שאכלנו דבש בכל הזמן הזה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תרשה לי לספר לך כמה סיפורים על מה זה אומר לחיות במצב הזה.

כשרק הגעתי לדרום זה לפני עופרת יצוקה, בתור איש מרכז שבא פתאום לדרום לא כל כך ייחסתי חשיבות לאזעקות - יש אזעקה, נכנסים למרחב מוגן, שומעים בום, יוצאים.
יום אחד הייתי במכללה ותפסה אותי אזעקה, זה היה בשעה מאוד מוקדמת אז נכנסנו למרחב רק אני ועוד בחורה בסביבות גיל ה40, בזמן שאני מנסה לפתח small talk לשפר את האווירה אני קולט שהיא מאוד מאוד לחוצה, שאלתי אותה מה קרה והיא אמרה שהילדים שלה בידיוק אמורים להיות על ההסעה לבית ספר והיא לא יודע מה קורה איתם - רק אז נפל לי לראשונה האסימון... בתור סטודנט אני נכנס למרחב מוגן ופה נגמרות הדאגות שלי, אנשים שחיים פה נכנסים אליו אבל בחוץ יש להם חיים שלמים שיכולים ברגע אחד להיחרב והממ"ד זה זמן שבו הם פשוט חסרי אונים - נסה לחשוב מה זה לעבור את התחושה הזאת כמה פעמים ביום.

אחרי עופרת יצוקה חל שינוי גדול מאוד במצב באזור, אפשר לראות את זה דווקא בפרטים הקטנים - אחוז המתגייסים עלה (שלא לדבר על אחוז המתגייסים לקרבי), עסקים חדשים נפתחו, דברים שהוזנחו עד אז: פני העיר, נושאים סוציאלים, אכיפת חוקים, חינוך - כל הגורמים בעיר התעסקו בדבר אחד, פתאום אפשר היה להתעסק גם בניהול נורמאלי של עיר.

מאז שנתניהו נבחר לא נעשה שום ניסיון לשמר את המצב הזה, זה התחיל בטיפטופים אבל כל כמה שבועות רק הלך ועלה, כל פעם נראה שהחאמס בוחן את הגבול כמה זה נסבל, זכור לי במיוחד יום שבת אחד בבוקר שבשעה 8 בבוקר (אחרי שישי לא שקט בכלל) מטח של 5 רקטות אחד אחרי השני יציאה-נפילה, יציאה-נפילה, יציאה-נפילה... הכל בתזמון מושלם כאילו מדובר בצבא אמיתי, לאחר מכן ב9 בבוקר חזר על עצמו בידיוק אותו דבר.

נוסיף לזה את הסיבוב הקודם, שבו הקאסמים היו מתואמים בידיוק לשעות של הסעות הילדים.

ביום ראשון היה מטח גדול מאוד על שדרות והאזור, היו 3 פצועים קל, אחת מהן היא המנקה איפה שאני עובד, אחת האנשים האהובות בסניף, רודפת אחרנו בערב שנאכל משהו לפני שיוצאים הביתה, יודעת כל הזמן מי לא נמצא ולמה - הבית שלה נפגע כבר כמה פעמים בעבר, היא מראה כמה סימנים של חרדתיות,אומנם מבחינה בריאותית היא בסדר, אני מאוד חושש אבל ליכולת שלה להתמודד עם מה שעברה עכשיו - זה המשמעות של נפגעים מאחורי כל המספרים בחדשות.

התחושה היא שההפקרות של השנים האחרונות החזירה אותנו למקום של לפני עופרת יצוקה, אחרי 4 שנים במקום לפתח את המקום חזרנו אחורה כאילו כלום.

אז כן, סלחו לי שאני מזלזל בתחושת ביטחון המזוייפת שלכם, אני לא מרגיש אותה בכלל - אני לא חושב שביבי עשה שום דבר כדי לגרום לי להרגיש בטוח, ואני לא מתרשם מזה שלקח לו 4 שנים (וברור שלבחירות אין שום קשר לזה) להיזכר שהוא הבטיח שהוא יחזיר את תחושת הביטחון לאזור.

המסקנה שלי היא שלגור בעוטף עזה זה בטוח רק חודשיים לפני בחירות וחודשיים אחרי בחירות, כל יתר הזמן עדיף לגור במרכז.

עריכה: כל ההודעה הזאת נכתבה בתוך ממ"ד שברקע לא מעט הדיי פיצוצים ואזעקות

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 14-11-2012 בשעה 23:05.
ישן 15-11-2012, 07:06
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תחושותיך הן כמובן דבר חשוב וטוב אבל בחלק מהאשכול הזה אתה מבלבל בין 'תחושות' ל'דעות'
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "נו, כנראה שהמציאות שלך..."

העובדה שאתה מצוי מסיבותיך בשנים מסוימות מחייך במכללת ספיר כשאיזור עוטף עזה מותקף תדיר נותן מקום מיוחד ל'תחושותיך' בעת הזו אך לא הופכת את 'דעותיך' ללגיטימיות יותר ולא הופכת אותך ל'צודק יותר' ואף לא ל'בטחוני יותר' או 'חברתי/חלוצי יותר' מאלה שמתווכחים עימך.

צא מנקודת הנחה שלרוב הגולשים כאן יש אנשים קרובים יותר המעבירים להם 'תחושות' מאיזורים אלה [חלקים מהלב שלי נמצאים כעת שם כאזרחים בדרום/כקצין בגבעתי ואני מתפלל לשלומם] ושכישראלים רבים גם גולשים אחרים חוו פה ושם תחושת מותקפות [יש כאן בפורום שני אשדודים, לפחות אשקלוני אחד ואם ננבור נמצא גם 'צפוניים' מק"ש או אפילו 'מרכזניקים' וירושלמים שהיו חשופים לטרור אוטובוסים קטלני בהרבה ולמשך לא מעט זמן]. השהיה שלך בעוטף ספיר גם לא הופכת את 'תחושותיך' כשהן מתורגמות ל'דעותיך' ליציגות בעבור כל תושבי הדרום.יש לי הרגשה שתוצאות הבחירות הקודמות ואלה שלאחריהן בנתיבות, שדרות, אשקלון, ב"ש ואשדוד לא ממש יראו 'תאימות' עם הקו הפוליטי שאתה מיצג והאנשים האחרים שם לא נבונים ולא 'חשים' פחות ממך.

הבא תחושות, הבא דעות ובעיקר שמור על עצמך. זה המקום להתווכח. אבל נמק את הדעות כדרכך והשתתף כצד בויכוח.

לענין: ביבי וברק החליטו על תקיפה בעזה 3 חודשים לפני הבחירות ואתה מאשים אותם כמעט בלי רמזים בשיקול קר וציני לעשות זאת. במילים אחרות אתה טוען כי לא היה אכפת להם שתושבי שדרות מותקפים 4 שנים ועכשיו הם מסכנים חילים בשביל לגרוף כמה קולות. הם פוליטיקאים ואני תמיד חושד בפוליטיקאים ובכ"ז זו טענה רבת משמעות שאם היתה מכוונת כלפי רוה"מ אחר היית כמובן מכנה אותה 'הסתה' אבל לאור העובדה שאותו רוה"מ כבר רמז שאנשי המחנה הפוליטי 'הבלתי חשים' הם 'סיעני החמאס' ו'אויבי השלום' אז כנראה שזה מותר.

האם יש יושרה בבסיס טענתך? להשקפתי - לא. זהבה גלאון תקפה בחריפות את המבצע. לא חזיתי בבקורת שלך כלפיה ואם נהיה כנים יש סכוי רב יותר שהיא ואלה שרוצים או מוכנים לתת עוד שטחי שליטה לעם שיורה עליך יקבלו את קולך מאשר זה שאתה מבקר כרגע. אם נגלוש ב'פרש' לימי ההתנתקות שהולידו את יסודות המתקפה המתמשכת על צפון הנגב - יש לי הרגשה שנמצא אותך בצד התומך נמרצות, נכון לגרש אלפי יהודים מבתיהם תוך האחזות בתקווה לשקט ושלווה לדרום. האם צדקת? לא. האם אתה מכה על חטא כמו שאתה מכה אחרים על חטאיהם? לא. האם קישרת מהלכים ציניים ומסוכנים בהרבה כמו הסכם אוסלו וההתנתקות לשקולי בחירות? סביר שלא. האם הבעת תמיכה במתקפה וגמול ישראלים שאינם 'כירורגים' ככלי לצמצום הטרור הפוגע בנגב הצפוני או באת חשבון עם משת"פי גולדסטון שסירסו את הכלי הזה? לא ממש...

ולניתוחה של הטענה הגורסת [1] לממשלת נתניהו לא היה אכפת מתושבי הדרום אלא רק מהבחירות [2] ממשלת נתניהו מסכנת חילים ואזרחים במבצע שהוא בסה"כ חלק מתעמולת בחירות

שוב, אני לא פוסל מקדמית את מה שאתה אומר. הם פוליטיקאים ופוליטיקאים מסוגלים לכל מעשה לא מוסרי.

* האם אתה בטוח שזה יועיל להם? כניסה קרקעית לעזה יכולה לגבות מחיר דמים ולהסתבך. גל עכור מדיני, חלילה נפגעים, השג צולע והמשך טפטוף רקטות וטילים כמו גם שני פאג'רים על ת"א יכולים בעזרת 'עיתונאים לא אוביקטיבים אבל גאים בכך' להזיק מאוד למפלגת השלטון ולגרום לה לאבד קולות לימינה ולשמאלה. זה לחלוטין לא מהלך של WIN WIN וגם הם יודעים זאת. הרי רק שלשום אני, אתה ובטח גם עוד כמה פרשנים היינו בטוחים שביבי יפקיר את תושבי הדרום ויסתפק בהפחדת גרבילי חולות בגלל...'שקולי בחירות' וחוסר רצון להסתבך 'חודשיים לפני'...

* האם אתה בטוח שלא היו מצבים מגבילים בגלי המתקפה הקודמים כגון היותו של שליט בן ערובה או הבחירות בארה"ב או לחץ מכיוון שרידי הממשל הצבאי הידידותי במצרים שנאבק על קיומו בטרם נבעט?

* האם אתה יודע אל נכון אם לא זוהתה מגמה במודיעין של ריכוז אמל"ח במצבורים ידועים ולכן הועדף להמתין לביסוס מאגרים אלה די שניתן יהיה להתקיפם במרוכז מהאוויר?

* האם אתה יכול לשלול את האפשרות שתקיפת מחסני הפאג'רים ו'ההתגרות' בחמאס הם למעשה פתיון או מעשה שנועדו לצמצם את יכולות המוצב הקדמי של אירן לפגוע בעומק ישראל בעת שחיה"א יפעל באירן בעוד מספר חודשים?

לי אין את התשובות לסוגיות הללו ואני מניח שגם לך אין אותן. ושוב והכי חשוב - שמור על עצמך.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-11-2012 בשעה 07:26.
ישן 15-11-2012, 07:40
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תחושותיך הן כמובן דבר חשוב וטוב אבל בחלק מהאשכול הזה אתה מבלבל בין 'תחושות' ל'דעות'"

1. רק להבהרה (חסר משמעות) אני כבר לא סטודנט בספיר, נשארתי בו בלי קשר.

2. לפחות ב50% ממה שנסיתי לפרש את דעותיי, טעית בגדול.
אין לי שום דבר נגד עשייה, גם לא נגד עשייה שלא מתאימה לדעותיי (שזה כמובן לא המצב הפעם) הבעיה שלי היא עם חוסר העשייה.

הוחלט לצאת עכשיו למבצע, ברור שחיסול רמטכ"ל חמאס זה לא משהו שאפשר לבצע כל יום וכל שעה, אני אפילו מורשם עוד יותר מעבודת איסוף המודיעין שהתבצעה באיסוף מיקומי רקטות ארוכות הטווח.

אני ממש לא טוען "שבגלל הבחירות ביבי יהרוג לנו חיילים" (טענה שדרך אגב, כן נרמזה כאן לא אחת בפורום כשדובר על אולמרט) אני מנסה לעלות טענות אחרות.

במשך 4 שנים הממשלה הזאת שידרה לחאמס באופן ברור מאוד שהמדינה מוכנה לסבול כמות מסויימת של פגיעה בשטח ישראל, בכל פעם המכסה הזאת רק הלכה וגדלה - במשך כל התקופה הזאת ממשלת נתניהו התנהגה בידיוק כמו 2 הממשלות שלפניה, הגיבה בקטנה רק כדי להראות שעושים משהו, אבל בשורה התחתונה הפקירה את חיי התושבים (והכוונה שלי היא לא דווקא מהבחינה הפיסית, אלא שגרת החיים) לטובת החאמס - לפרקים נראה לי הוגן יותר לשלם פרוטקשיין לחאמס במקום מיסים לישראל, אולי ככה יהיה לי יותר שעות שינה ואפילו אהיה יותר פרודקטיבי בעבודה.

אז בשורה התחתונה - הטענה שלי היא שפעולה אחת מוצלחת לא תגרום לי לעלות לגג ולמחוא כפיים (לא עוד פעם לפחות), כשצריך אז צריך, אבל זה לא באמת נותן פתרונות לטווח הארוך.

בקשר לאשדוד, אשקלון ובאר שבע, אני כמובן לא הולך להשוות גדלים, אבל חייבים לעשות הפרדה בין עוטף עזה (אשכול, שער הנגב, שדרות,שדות נגב וגם נתיבות במקום מסויים) לבין הערים הגדולות. לא סתם רוביק דנילביץ אומר כל פעם שבאר שבע לא תהיה שדרות, אומנם מבחינה ביטחונית נזק הגראד גדול בהרבה מנזק הקאסם אבל הנזק שנגרם לעוטף עזה בשנים האחרונות הוא עמוק הרבה יותר, חשוב להבין ש"המצב" הוא לא רק התקופה שבה נופלים רקטות והממ"ד הוא לא מה שנותן תחושת ביטחון. אחרי כל כך הרבה שנים של הפקרות, ביטחון הוא לא הבעיה הייחידה של האזור, שיקום האזור הוא לא פחות חשוב.

ישן 15-11-2012, 07:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מחיאות כפיים ביבי בודאי לא צריך לקבל בגין פעולה זאת
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "1. רק להבהרה (חסר משמעות) אני..."

אולמרט את 'הפאדיחות' שלו אגב לא עשה בשנת בחירות מתוכננת אלא בשנתו הראשונה כרוה"מ ובענין הכור הסורי לא זכור לי שנטען כלפיו מפי מישהו מבאי הפורום או פרשני הימין שעשה זאת משקולי בחירות. הטענות נגד אולמרט במלחמת לבנון השניה היו בגין משחק בחיי החילים בעצם הכניסות והיציאות התכופות לאותם שטחים עם שנויי לו"ז ומטרות קיצוניים, בהגדרת מטרות מלחמה לא ישימות וקלות דעת של הדרג המדיני כלפי המתחולל בשטח ועיסוק בהשגת 'תמונה מנצחת' [מושג שהוחדר ע"י שר הבטחון שלו] במקום בחתירה להשגת יעדים סבירים.

השאלה לגבי ביבי כאמור היא 'מדוע עכשיו'. אין לי תשובה אבל את ההשערות העלתי בתחתית הודעתי לה הגבת. הסיבה העיקרית בגינה אני מפחית מסבירות אפשרות 'תעמולת בחירות' היא הידיעה שלי שלך ושלו שעסק כזה יכול להסתבך לרעת נתניהו ושאין לו גב תעמולתי-תקשורתי למנף מבצע מלחמתי לטובת הגדלת אלקטוראט. להפך. במאזן הכוחות הפוליטי לא היתה לו כל סיבה להמר וביבי מבחינה פוליטית ובטח של הקדנציה הזאת אינו מהמהמרים.

ישן 15-11-2012, 06:28
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צודק, כל הדיבורים היו רק..."

צודק, כל הדיבורים היו רק בשביל להרגיע את העזתים, אני מניח שמהלך כזה מתוכנן לא מעט זמן.

תוכנית לא קטנה שעובדים עליה זמן רב, המל"מ על הרקטות ארוכות הטווח נאסף במשך המון זמן, נאגר והמתין לשעת כושר.
גם התקיפות בשבוע שעבר ובסבבים לפני לא היו שעת כושר מבחינת צה"ל, היתה סכנה שתקיפה שלהם תאותת לזה שהשתהד שצה"ל יודע הרבה ואז הוא יירד למחתרת.
כשנוצרו התנאים לגבי המטרה הניידת (אחמד ג'עברי) אז הוחלט גם להשמיד את המטרות הנייחות (רקטות טמונות לטווחי 60-75 ק"מ וגם רקטות ל 40 ק"מ, מחסנ אמל"ח וחומרי גלםם, מתקני ייצור ואימון, מפקדות וכד' - סה"כ למעלה מ 100 מטרות) אגב הטעיה - האפקט הוא ביג באנג!

מה אמר נועם שליט?
"ממשלת נתניהו רעה לישראל" (לינק)
הוא הסביר את זה בזכותו להביע את דיעותיו הפוליטיות כמו כל אזרח בלי כל קשר לשחרור של בנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:31

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר