לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2012, 16:20
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי smdw89 שמתחילה ב "..."

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pms.panet.co.il/online/images/articles/2012/11/14-11-12/11/6_1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pms.panet.co.il/online/images/articles/2012/11/14-11-12/11/13_1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pms.panet.co.il/online/images/articles/2012/11/14-11-12/11/12_1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pms.panet.co.il/online/images/articles/2012/11/14-11-12/11/10_1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pms.panet.co.il/online/images/articles/2012/11/14-11-12/11/2_1.jpg]

בנתיים מדווח כי צה"ל הפציץ כ ארבעה מקומות במקביל
כנראה שהולכים לפגוע בכל צמרת המטכ"ל של החמאס בעקבות יכולת שלהם לשים ידים על נשק אלטילרי שובר שיוויון שיכול להגיע גם לת"א

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2012, 16:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מבצע "עמוד ענן" 14-16.11.12:חיסול אחמד ג'עברי, השמדת רק"ק פאג'ר, רק"ק על הדרום והמרכז"

הודעת דובר צה"ל
פגיעה נרחבת ביכולות השיגור ארוך הטווח של ארגוני הטרור ברצועת עזה. צה"ל פגע גם במערכי השיגור התת-קרקעיים ובמחסני אמצעי הלחימה של ארגוני הטרור ברצועת עזה.
http://www.idf.il/1133-17568-HE/Dover.aspx

הנחיות פיקוד העורף
ביישובים בטווח 0-7 ק"מ
לא יתקיימו הלימודים, אסורות ההתכנסויות וההתקהלויות, לא ייפתחו מרכזי קניות.
מקומות עבודה - לא יתקיימו מלבד מקומות עבודה חיוניים.

ביישובים בטווח 7-40 ק"מ
לא יתקיימו הלימודים, אסורות התקהלויות והתכנסויות מעל 100 איש בשטח פתוח וסגור,
אין הגבלות על מרכזי קניות.
מקומות עבודה - אין מגבלות.

ביתר הארץ, אין הגבלות.
http://www.oref.org.il/901-11936-he...?hjghdhhdhdhddc

עזה בשעה האחרונה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"דף קו"ח" של המחבל שחוסל (פורסם ע"י דו"צ)

נא לשמור על תגובות ענייניות ולרכז אותן באשכול הזה בלבד!

בהצלחה לצה"ל ולשאר זרועות הביטחון - החלטה אמיצה, מודיעין מעולה, ביצוע ניפלא!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-11-2012 בשעה 17:10.
ישן 14-11-2012, 17:33
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
צה"ל מזיז חטיבות, היערכות לפעולה קרקעית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מבצע "עמוד ענן" 14-16.11.12:חיסול אחמד ג'עברי, השמדת רק"ק פאג'ר, רק"ק על הדרום והמרכז"

צה"ל מזיז חטיבות, היערכות לפעולה קרקעית
כמעט במקביל לחיסול רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי, הושמדו בשעה הראשונה של מבצע "עמוד ענן" עשרות רקטות וטילים ארוכי טווח. עדיין לא נשלחו צווי 8, אבל צה"ל החליט לנייד חטיבות חי"ר לדרום, לקראת אפשרות של כניסה קרקעית לרצועה

YNET
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-11-2012, 18:17
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי -נתנאל- שמתחילה ב "לא אכפת לי שזה ימחק אם זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -נתנאל-
לא אכפת לי שזה ימחק אם זה לא צריך להיות כתוב כאן, אבל הקישור שהפנת אליו שייך יותר במקרה של גיוס בעת הכנה לפעולה כאשר הכל שקט מסביב, ולא כאשר החל מבצע רועש, ודובר צה"ל בעצמו מודיע על הזזת כוחות לעבר הרצועה, כך שהתדרדרות הינה כמעט בלתי ניתנת לעצירה.

נתנאל די! פורסם שצווי 8 חולקו בשלב זה לחיילי פקע"ר מסיבות מובנות.
ההכרזה בפורום מילואים על צווי 8 ש SOF ציין תקפה גם אם זה רלוונטי או לא.

דו"צ אכן הודיע על הזזת כוחות, אבל לא פירט מי הכוחות וכמה.
הפלסטינים לדוגמה מדווחים ברשתות שלהם על כלי טיס רבים בשמים המבצעים ירי ושספינות רבות של חיה"י מול חופי עזה אשר גם ביצעו ירי.
שידווחו..

ישן 14-11-2012, 19:06
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

19:55 מטח גדול מאד של רקטות לכיוון באר שבע, סוללת כפ"ב פעלה, נשמעו שיגורים רבים ולאחר מכן נשמעו למעלה מ 10-15 פיצוצים חלקם חזקים מאד המעידים על יירוטים מעל העיר.
רקטה אחת פגעה ברכב.

20:10 עוד אזעקה בבאר שבע, מטח רקטות נוסף, כפ"ב פעלה נשמעו מספר שיגורים ואחריהם כ 4-5 פיצוצים חזקים.

20:16 אזעקה שלישית בעיר ב"ש, נשמעו פיצוצים עמומים

21:00 אזעקה בדימונה, פגיעת רקטה בשטחים פתוחים

21:25 אזעקה באשדוד, מערכת כפ"ב מיירטת רקטה אחת, שניה פוגעת בעיר ומתפוצצת ללא נפגעים.

21:50 אזעקה בב"ש, כפ"ב פעלה, נשמעו כ 5 פיצוצים (2 יירוטים מעל העיר)

22:50 כפ"ב בב"ש פעלה, שני פיצוצים

23:00 אזעקה באשקלון ושדרות, כפ"ב פעלה בערים האלה

00:15 אזעקה בב''ש, כפ''ב יירטה 4 רקטות

01:05 אזעקה בב''ש, כפ''ב מיירטת מספר רקטות

02:30 אזעקה בב''ש, כפ''ב מיירטת רקטה

03:00 אזעקה בב''ש, כפ''ב פעלה נשמעו לפחות 5 פיצוצים

06:25 אזעקה בב"ש, כפ"ב פעלה, ניראה שהיה יירוט אחד או שניים מוצלחים מעל העיר ועוד כ 3 נפילות מחוץ לעיר.

07:45 אזעקה באשדוד, כפ"ב פעלה, יירוט אחד

07:50 אזעקה בב"ש, מטח רקטות, כפ"ב פעלה, נשמעו כ 10 פיצוצים (ניראה שהיו לפחות 2 יירוטים, חלק גדול נפל מחוץ לעיר)

07:55 אזעקה בב"ש, כפ"ב פעלה, יירוט אחד לפחות

08:05 אזעקות בב"ש ואשקלון, כפ"ב פעלו וביצעו יירוטים מוצלחים, בב"ש יש גם נפילות מחוץ לעיר

08:20 אזעקות באשדוד, גן יבנה ויישובי אשכול, כפ"ב פעלה וביצעה יירוט, באשדוד רקטה פגעה בבניין בעיר, 3 פצועים קל, ביישובי אשכול רקטה פגעה ברכב, אין נפגעים

08:30 אזעקה באשדוד, כפ"ב שלחה 3 מיירטים אשר השמידו 3 רקטות והכל בשידור חי של ערוץ 2

08:32 אזעקה בקרית מלאכי, פגיעה ישירה של רקטה במנה בעיר, 3 הרוגים ופצוע

08:45 אזעקה בב"ש, שני פיצוצים

09:05 אזעקה בב"ש, גן יבנה ויישובי אשכול, כפ"ב ב"ש פעלה, לפחות יירוט אחד

09:10 אזעקות בב"ש,כפ"ב פעלה, יירוט אחד

09:30 אזעקה באשדוד, 3 יירוטים של כפ"ב

09:50 אזעקה בק.גת, רקטה פגעה במבנה, אין נפגעים

מאתמול בערב נורו למעלה מ 40 רקטות אל ב"ש, כחצי מהם יורטו ע"י כפ"ב, אחת הצליחה לחדור ולפגוע ברכב והשאר נפלו בשטחים פתוחים מחוץ לעיר.
ניראה שאת פעילות הלילה הם ריכזו בעיקר על מטרה גדולה ובקצב גבוה של מטח לשעה.
כמו כן נורו כ 5 רקטות אל יישובי אשכול ופעם אחת לאשקלון, אין נפגעים.
הבוקר עוד מטח רקטות לישובי אשכול.

מנגד צה"ל תקף ברצועה לאורך כל הלילה וביצע מספר חיסולים של מחבלים שעסקו בירי רק"ק כולל 3 מחבלים ב 6:00 בבוקר שעמדו לשגר רק"ק לב"ש והחוליה שירתה את הרקטה הקטלנית לקמ"א.

פגיעה ברכב בב''ש מאחת הרקטות של המטח הראשון (צילום: ד.ל)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 15-11-2012 בשעה 09:01.
ישן 14-11-2012, 19:54
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "שוב פעם התקשורת מדווחת בזמן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli6778
שוב פעם התקשורת מדווחת בזמן אמת על נפילות
מתי יפסיקו עם זה
התקשורת צריכה לדווח על נפילות במיקום אחר ובכך להסיט את הנפילות לשטח לא מיושב

אני מקווה שאתה מבין שלחברינו בעזה יש google earth, ככה שאין להם ממש קושי לטווח רקטות בדיוק דיי גבוה.

מה גם, שאם אתה מכוון לריכוז אוכולסיה שמשתרע על שטח של קילומטרים, גם עם CEP של באליסטרה מתקופת הביניים, אתה בטוח תפגע בנקודה רגישה.

ובנוסף:

ישנה תקשורת זרה שמדווחת, ורוב הסיכויים שישנם משתפי"ם בתוך הערים, שגם כן משתפים פעולה, ומדווחים על מיקום מדוייק של פגיעות.

שורה תחתונה:

זה נחמד לצאת בהצהרות שהתקשורת עושה דברים פסולים, אבל בשורה התחתונה, ברוב הסיכויים התוצאה תהיה דומה, גם ללא דיווח על מיקומי נפילות.

ישן 14-11-2012, 22:13
  שקר כלשהו שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.08

עד כה השחקנים פועלים כצפוי.

העמדנו את איראן בסיטואציה הבאה:
מצרים מרוכזת במהלומה שספגה בסיני,
החיזבאללה עסוק עד מעל הראש בסוריה,
מצבו של הרודן העלוואי לא מזהיר, הסונים לא פראיירים,
בעזה נפתח שדה מערכה אליו ישראל מגיעה בעמדה לא רעה בכלל.

אם הזרוע הארוכה של צה"ל תקטוף את פירותיה,
במצב הכלכלי של איראן מול קטאר וסעודיה, התרחיש יכול להיות אופטימלי כדי לסגור עניין.

הסיכון הוא בהפתעות שאולי הכינו לנו.
אני ממש לא מזלזל בהם, אבל זו העת לתקוף.
ביום עמוד ענן, ובלילה עמוד אש.

נערך לאחרונה ע"י שקר כלשהו בתאריך 14-11-2012 בשעה 22:16.
ישן 15-11-2012, 00:50
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "זה "להחזיר את ההרתעה". לא..."

"להחזיר את ההרתעה" זה כללי מידי. לעניות דעתי זו לא אמורה להיות מטרה עיקרית, אלא תוצר לוואי של השגת מטרות יותר ברורות וקונקרטיות.
מה זה מטרות קונקרטיות מבחינתי? למשל:
1. חיסול מנהיגים של החמאס ושל ארגוני טרור אחרים ברצועה.
2. פגיעה מערכתית בארגון.
3. השמדת יכולות צבאיות של ארגוני טרור (פגיעה בטילים ארוכי טווח, והשמדה של כמה שיותר מחסני תחמושת).

אני בכוונה נותן דוגמאות שמתאימות לאופי המבצע, שהתחיל רק לפני כמה שעות. זה הרושם שקיבלתי מהשעות האחרונות.
אבל אני בתור אזרח הייתי רוצה לשמוע מטרות ברורות בלי לנסות להסיק בעצמי. יש לזה לא מעט יתרונות. זה יגרום להנהגה לדבוק ביעדים מסויימים ולא להתפזר כמו שקרה בלבנון השניה ובעופרת יצוקה.
הייתי רוצה שיציבו יעדים ראליים ויפסיקו רק לאחר שהשיגו את היעדים, ולא יפסיקו בנקודת זמן אקראית כמו שקרה "בסיבובים" האחרונים.

חוץ מזה, כאשר מציבים יעדים ומשיגים אותם, יש אפקט הרתעה יותר חזק מאשר כשסתם משיגים יעדים שאף פעם לא הוצבו באופן רשמי.
ישן 16-11-2012, 02:03
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "בגלל זה אני אומר להציב יעדים..."

ידידי המציאות היום שונה מפעם.
פעם הקרב על גבעת התחמושת היתה גבורה. אם הקרב היה קורה היום היו קוראים לו מחדל ודורשים
את פיטורי ראש הממשלה, הרמטכ"ל, והממונה על התקבצים באוצר (אותו סתם בשביל הכיף).
התקשורת בישראל נרצה או לא בעלת נטיה מוגזמת לחיפוש אשמים ומתן עצות.
ולכן פולטקאים ואנשי צבא נמנעים מהצהרה על יעדים ברורים. כי במידה והם לא יעמדו ב100% הצלחה מיד יקומו מיליון מבקרים.
אני מאמין שאתה מבין לא פחות טוב מימני שכל מטרת הלחימה הזאת היא בסה"כ להחזיר את ההרתעה וזהו. זה שלא באים בהצהרות בומבסטיות זה כבר משהו אחר.

ישן 15-11-2012, 16:53
  הפוסל במומו הפוסל במומו מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 16.06.07
אין מנוס מחומת מגן 2 ברצועה

אין דרך לסיים את הסיפור ללא כיבוש הרצועה, לצערי הרב. זה לא אומר שהייה ארוכה וניהול הרצועה אלא
בדיוק המודל שיש באיו"ש, חיסול תשתיות הטרור וחופש פעולה לצה"ל והשב"כ לסכל פעילות עויינת.
למעשה, מלבנון השנייה, נשחקת תורת הלחימה של צה"ל הקובעת העברת המלחמה לשטח האויב.
המלחמה היא בתוך ערינו וזה בלתי נסבל. או שמפסיקים עכשיו או שהולכים עד הסוף.

אני לא אסטרטג גדול אבל לא נראה לי שכיבוש הרצועה הוא סיפור מורכב. רצועה באורך של 42 ק"מ
ברוחב של 8-9 ק"מ. גדוד טנקים יכול לחצות אותה בקלות יחסית תוך חצי שעה. הייתי מציע לצה"ל
ללמוד מהאופן בו החמאס השתלט על הרצועה, תוך פחות מיממה. כנראה שהם יודעים משהו.
אני לא אומר שזה אותו דבר, ברור לי שלא מדובר בטיול בפארק, אבל תוך 24 שעות אפשר להסיג אפקט
של הוצאת האוייב משיווי המשקל מוחלט עד כדי כאוס מה שיפסיק את הירי לתוך ערינו.
אני מדבר על פלישה מכל הכיוונים כאשר לכל כיתה כתובת מדוייקת אליה צריך להגיע. לא משהו שצה"ל לא
יודע לעשות.
זה בדיוק מה שיביא שקט.
כרגע, אזרחי ישראל הם לא יותר מפיונים ברולטה רוסית, עם סיכוי להפוגה זמנית.
הטיל שנפל על ראשון אומר שגם היא נוספה לסבבים, ובפעם הבאה היא תחטוף "בשוטף" בדיוק
כפי שאשדוד וב"ש נוספו והממשלה (לא הציבור, הממשלה) התרגלה לכך.
ישן 15-11-2012, 17:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "אין מנוס מחומת מגן 2 ברצועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפוסל במומו
אני לא אסטרטג גדול אבל לא נראה לי שכיבוש הרצועה הוא סיפור מורכב. רצועה באורך של 42 ק"מ
ברוחב של 8-9 ק"מ. גדוד טנקים יכול לחצות אותה בקלות יחסית תוך חצי שעה. הייתי מציע לצה"ל
ללמוד מהאופן בו החמאס השתלט על הרצועה, תוך פחות מיממה. כנראה שהם יודעים משהו.
אני לא אומר שזה אותו דבר, ברור לי שלא מדובר בטיול בפארק, אבל תוך 24 שעות אפשר להסיג אפקט
של הוצאת האוייב משיווי המשקל מוחלט עד כדי כאוס מה שיפסיק את הירי לתוך ערינו.

בלי להעליב או לזלזל - הערתך זו תלושה מהמציאות, ומתסכלת על תנועה ברצועה כאילו אתה נוסע ברכבך הפרטי ליום נופש. תנועה קרבית לעולם תיעשה בזהירות ובמתינות (דהרת טנקים ברחבי המדבר זה מראה רלוונטי למלחמות של המאה שעברה), ובעת פעילות בשטח בנוי היא לפעמים כלל לא אפשרית או מהווה סיכון בלתי סביר מבחינה מבצעית.

ישן 15-11-2012, 18:11
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "אין מנוס מחומת מגן 2 ברצועה"

ואני תוהא מתי יוחלט על כיבוש מחדש של מרחב ציר פילדלפי, לעניות דעתי זו הדרך האפקטיבית ביותר לצמצם (לא למנוע! רק לצמצם) את ההתעצמות האיכותית והכמותית של החמאס ברצועת עזה (טילי נ"ט, טילי נ"מ, עודפי צבא לוב) שמגיעים ברובם במנהרות ממצרים, ופתחיהם באיזור מרחב הציר. אחרת, המשך הירי לאיזור השפלה, באר שבע וגוש דן הוא רק עניין של זמן, עד ששוב יתחדש המלאי ויגיעו הרקטות המתאימות מאיראן / סודן ושות'.

ברור לי שכיבוש המרחב והחזקתו יהיו כרוכים במחיר מסויים ולא קל (בסגנון החזקת רצועת הבטחון בדרום לבנון), אבל בלי כיבוש מרחב ציר פילדלפי, חידוש ההתדרדרות והתקפות הירי לעבר השפלה וגוש דן הינם כמעט בלתי נמנעים בטווח הזמן הבינוני והארוך, בדינימקה של העימות בין ישראל לחמאס.

אני משער שהחלטה על צעד כזה (ובכלל השתלטות קבועה מחודשת על חלקים מרצועת עזה) תלויה מאוד בגורמים מדיניים זרים, ולא רק בנכונות של הציבור הישראלי לשלם מחיר מסויים על מנת לנסות לעצור את מעגל ההתדרדרות.
ישן 16-11-2012, 03:40
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
כיבוש הרצועה הוא לא דבר של מה בכך

כיבוש הרצועה הוא לא דבר של מה בכך הן מבחינה צבאית וגם מבחינת האחריות לתושבים ורצוי לא להכנס לזה. לעומת זאת ניתן לבצע פעולה שונה שתחזיר חזרה את ציר פילדלפי הידוע לשליטתנו, אבל עם רוחב של 2-3 ק"מ, והשמדת כל המנהרות שעוברות בין סיני לרצועת עזה. ללא פעולה כזו החמאס יחזיר את העוצמה הצבאית שלו לרמה שלפני המלחמה בזמן קצר ביותר, וקרוב לוודאי עם מלאי טילים/רקטות מסוכנים יותר.

צה"ל צריך לגמור את הלחימה בעזה מהר ככל האפשר על מנת למנוע ממדינות אחרות מלהצטרף ללחימה, ולשם כך צה"ל צריך להכין בנק מטרות שכולל את כל הבניינים הגבוהים ביותר בערי הרצועה מהגבוה ביותר לנמוך ביותר, סה"כ כ-100 בנינים, בשלב הראשון, לאחר שמערך התקיפה יהיה מוכן, צה"ל יודיע לתושבי העיר, שבשעה 12 בלילה יפגעו 10 בנינים (מתוך ה-100). אם החמאס ימשיך לירות, בלילה הבא יפגעו 20 בנינים שוב עם התראה מראש, וכך הלאה. אני מניח שלאחר מספר ימים הלחימה תסתיים כאשר החמאס למעשה מניח את נשקו.

מהלך כזה יבהיר לחיזבאלה ולכל אוייב אחר שכדאי מאד לא להתערב בלחימה בעזה. לדעתי זו הדרך שתשאיר את רישומה על החמאס לזמן רב ביותר, ויתן לתושבי הדרום את השקט שמגיע להם.

ישן 15-11-2012, 20:34
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
תשובה קשה
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "יש לי שאלה שלא ממש קשורה: מי..."

באופן עקרוני ההבדל הוא שטח הפנים של המבנה - דירה בבניין קומות אשר דופן אחת פונה דרומה מקטינה דרמטית את הסיכוי לפגיעה - היות ויש דירות מעליה אז התקרה שלה מוגנת יחסית.

דירת קרקע באופן מסויים מגדילה את הסיכוי כי יש לה שטח פנים גם לצד שלא חשוף לאיזור השיגורים ופגיעה בקרקע תפגע בדירה - ככל שתעלה בגובה תתרחק ממוקד הפיצוץ ...

כל זה לא שווה כלום שאתה רואה פדיעה בדירה בגובה ושלושה נהרגים ..
בסופו של דבר זה סטטיסטיקה ומזל

רק שלא ישתמע מדבריי שרק הצד הפונה לכיוון השיגורים חשוף - זוית הנפילה חדה ומסכנת 360 מעלות בטח כשיש רסיסים ..

לכן אי אפשר באמת לתת תשובה מושכלת ללא סתירות פנימיות ...
ישן 16-11-2012, 15:59
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי modmos שמתחילה ב "לא רק לך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי modmos
אכן נראית קצת חשודה.
החייל השמאלי מטיל מעט מדי צל.
כמו כן - אם החייל הימני עומד באותו מישור כמו הצלם - וכך זה נראה - אז החייל השמאלי נמצא במישור רחוק יותר כי יד החייל הימני מסתירה אותו. אם כן - כיצד ידו מגיעה לעדשת המצלמה ללא הישענות קדימה?

מצד שני: ראיתי תמונות אמיתיות שנראו מזויפות יותר מזו. לפעמים נוצרות כל מני אשליות אופטיות...

ספק אם זה מזוייף כי מבחינה ריאלית יש היגיון לתמונה.
זה צלם (סביר להניח של חדשות) שהגיע למקום. בשביל להתחיל לצלם יש צורך בלבצע WHITE BALANCE ובוידאו זה מתבצע על ידי ZOOM IN על דף לבן ומבצעים איזון לובן.
ככה שהגיוני שהחייל נרתם לעזור שניה לצלם ולהחזיק לו את הדף.
ישן 16-11-2012, 06:49
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לפי הפולנים ....

ישראל וחמאס עושים מלחמה בגלל הבחירות הקרבות גם בישראל וגם בעזה...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...adowych_na.html

יירוט של כמה טילים (סרטון)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...jak_dziala.html

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 16-11-2012, 08:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תמונות וסירטוני דו"צ: 1...."

בהמשך לתמונה הזאת:

המראות (וחזרו לדת"ק לאחר הנחיתה) ברמת דוד אתמול 15.11.12

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נראה לי שהמטוס השני שמצולם רץ על המסלול אינו חמוש.
אולי הוא (והאחרים) נושא רק פצצה בודדת על הכנף האחרת?
יכול להיות דבר כזה?
יכול להיות שמוציאים רביעיה כשלכל אחד מהם רק JDAM אחת, על כנף אחת?

מה ההשפעות המבצעיות?
על מבנה המטוס?
ועל האווירודינמיקה וההטסה?

גולשים שלא עוסקים בתחם מתבקשים לסוך מאיתנו את התובנות שלהם

ישן 16-11-2012, 08:43
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

סיכום ביניים של דו"צ אשר פורסם בדקות האחרונות
מהלומה קשה: כתוצאה מתקיפות צה"ל צומצם באופן משמעותי הירי לעבר ישראל בלילה, וכן בוצעו כ-250 תקיפות במהלך הלילה.
ברגעים אלה ממשיכים כוחותינו בגל תקיפה מתוכנן, מסיבי ומדויק לעבר עמדות שיגור תת- קרקעיות שנועדו לירי לעבר יישובי ישראל

ובנימה אישית לגבי רקטות הפאג'ר וירי רק"ק בכלל:
1. פאג'ר5, פאג'ר3 ופאג'ר 3 משופר אלה לא טילים אלא מה שניקרא רקטות ארטילריה
2. ע"פ מה שפוסם ע"י גופים מקצועיים, זה הקלף האחרון של החמאס, שימוש מדוייק ומסיבי בו יהפוך אותו לעוד אמצעי מוכר וייקח ממנו את אפקט ההרתעה, אח"כ כבר לא יישאר להם תוכן למלא את איומי "נהרות הדם, יש לנו עוד הפתעות וכו' ", לכן הירי לדימונה, ראשל"צ ות"א באמצעות רקטות מהסוגים האלה היה דוגמית אשר עדיין לא שלפה את העוקץ של ההפתעה (אפשרי שהפספוסים היו מכוונים)
3. ע"פ גורמי צה"ל יכולת הירי שלהם ניפגעה מאד ואפשר לחוש זאת מייד (הלילה היה די שקט), אבל פה ושם הם כן מצליחים לייצר ירי ואפילו מסיבי (הבוקר ירי רק"ק על יישובי הדרום, ב"ש לדוגמה ספגה שני מטחי רקטות של כ 5-7 רקטות כ"א עם פער של 5 דק' בין המטחים).
4. ירי רק"ק מסיבי של מאות רקטות מכל הסוגים על ערי ישראל הוא בחזקת חרב פיפיות, העורף הישראלי יודע להתמודד עם עצימות נמוכה (100 רקטות ביום) אבל לא עם עצימות גבוהה.
מהלך כזה עלול להוליד מתקפה חסרת תקדים מצד צה"ל שיכולה להרוס את רצועת עזה,לא מתאים להם - הם רוצים עדיין להצטייר כמגיני העם וכשולטים (כמובן שזה לא אומר שזה לא יקרה), אגב אותו דבר עם החיזבאללה.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 16-11-2012 בשעה 08:45.
ישן 16-11-2012, 09:33
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "צה"ל הציג סרטון בו רואים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avifresh
צה"ל הציג סרטון בו רואים משאית-מנוף מורידה רקטת פאג'ר.
נכון שאני לא יודע הכול וכו', אבל לא מצליח להבין איך לא השמידו את המשאית והרקטה בו במקום (משחקים ברולטה רוסית...הרי יכלו לירות את הרקטה בכל שלב מאז צילום הסרטון ועד המבצע עמוד ענן)?

בשל גודלה ומשקלה של רקטה מסוג פאג'ר 5, בחרו בצד השני להתקינה לשיגור ממחפורת קבועה (להלן - "בורות פג'ר" בהודעות דוברים צה"ליים).

כפי שראית בסרטון, התהליך של שינוע הרקטה מסורבל וארוך. מה שלא ראית הוא מה עלה בגורל הרקטה הספציפית הזו (באתר דו"צ צויין שהיא הותקפה).

כמו כן, יש להניח שנראו מחזות כאלה בעשרות (לפחות) אתרים, והם לא מותקפים יום יום אלא נכנסים ל"בנק" המטרות.
ישן 16-11-2012, 20:30
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
פיזור והסוואה בשטחי כינוס?
בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תמונות וסירטון דו"צ על..."

עוד מבצע בגבול רצועת עזה ושוב בריטואל מטופש תמונות של טנקים, נגמ"שים ויתר כלים דחוסים זה לצד זה בשורות פלוגתיות עמוסים בציוד, חימוש, תחמושת וחיילים עמלים. אז לחמאס אין חה"א וגם לא חת"ם אבל יש לו תצפיתנים מקרב בני המיעוטים (בעלי חופש תנועה מוחלט בכבישי הדרום), מרגמות כבדות וגם פגיעה אקראית של גראד במערך צפוף כזה יכולה לגרום לאבדות כבדות בנפש וברכוש. לאן נעלמה "אומנות" פיזור הכלים בשטחי כינוס? לאן נעלמו רשתות ההסוואה, המחפורות, המגננים והשוחות? מדוע שוב מסתמכים על המזל והיכן המפקדים והחיילות הבסיסית?

מה שכן טוב לראות פלטות גחון על רוב הכלים.

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 16-11-2012 בשעה 20:35.
ישן 16-11-2012, 17:16
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שרביט קסמים כבר מבצעי? (שאלה רטורית)
בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "אם כיפת הברזל לא תהיה מסוגלת..."

שרביט קסמים / קלע דויד הוכרז כבר כחלק ממערך ההגנה של צה"ל באופן גלוי? לא שידוע לי.

על פי ויקיפדיה - כלומר עבר צנזורה - וכאן ברשותך אחזור לפטריוט -

<LI sizset="false" sizcache05446317918440158="45 119 78">MIM-104 פטריוט ("יהלום") - מערכת טילי קרקע-אוויר ארוכי טווח מונחי מכ"ם גם היא מתוצרת חברת ריית'און. הפטריוט הוא ככל הנראה מערכת טילי הקרקע-אוויר הראשונה שהפגינה יכולת מסוימת ליירט טילים בליסטיים. אני שואל אם כך על היהלום. pac 3, לא על "פטריוט":

1.אפקטיבי נגד פאג'רים?
2.עלותו מתאימה ליירוט של פאג'ר או שהוא שמור לטילים "מסוכנים" יותר או מוצב כבר באתרים כאלה ואחרים הדורשים את שירותיו והם חשובים יותר מגוש דן?

תשובות במגבלות בטחון שדה יתקבלו בברכה.
ישן 16-11-2012, 15:29
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
עיגלתי למעלה, עיגלתי למטה - עזוב, כשאני חושב על זה לא ניתן להוציא מזה נתון משמעותי
בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "אלון בן דוד נקב במספר 87%..."

כתוב שכפ"ב ירטה 140+ רקטות. וש-26 פגעו באזורים מיושבים. בשורה התחתונה אלא אם אלון בן דוד חשוף למידע שאנחנו לא חשופים אליו, יש פה יותר מדי נתונים חסרים (כמו למשל כמה זה "140+" ירוטים, וכמה מהרקטות שפגעו באזורים מיושבים עברו בגזרות תחת כיסוי של כפ"ב).
בחישוב גס ביותר, נניח שהיו 170 ירוטים (144 + 26). 10% זה 17, אז 26 רקטות זה בערך 15% ולכן בחישוב הגס מאוד שלי הגעתי ל-85% ירוטים מוצלחים של כפ"ב...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-11-2012, 16:50
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
אז מה תעשה?
בתגובה להודעה מספר 242 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אם מתיחסים לאפשרויות ,ולא..."

תשטח את עזה אחרי הטיל הראשון?אני מניח שלא,תפתח במבצע רחב היקף אחרי הטיל הראשון?לא,תתקיף מספר מטרות אחרי הטיל הראשון?אולי אבל גם עם תעשה את זה אז אתה לא באמת משנה את תמונת המצב בצורה משמעותית.

אגב אני רוצה לחסוך במתן תגובה נוספת על הכתבה שמעליי אז אומר את דעתי פה,רמת הסלידה והגועל שיש לי לכתבות כאלו בילתי ניתנת לתיאור אנחנו במבצע שמטרתו העיקרית היא הפיכת חייהם של מאות אלפי ואף מיליוני תושבים ישראלים לסבירים,איך מעריכים למשל ילדות של מאות אלפי ילדים שנהרסה?איך מעריכים עלות לנזק נפשי?איך מעריכים סבל?אבל בואו נחדול בדיברי הבל רכרוכיים שכאלה,כמה עולה להשבית את רוב המדינה?ניחוש פרוע העלות היומית גדולה מהעלות של כל המבצע הזה גם אם יכלול התרחבות פי מאות אחוזים.

נערך לאחרונה ע"י Lion_of_Zion בתאריך 18-11-2012 בשעה 17:05.
ישן 18-11-2012, 22:55
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 244 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "אז מה תעשה?"

אעשה מה שעושים בכל העולם המתוקן בכדי לפתור בעיית עבריינות -
משקיעים בחינוך והסברה לשם מניעה, ומענישים כשזה קורה- לניטרול והרתעת העבריין.
בדיוק כפי שצריך לעשות בעבירות בניה בלתי חוקית,בתופעת הסכינאות,במלחמה כנגד אירגוני הפשע....וכו'
המלחמה כנגד עבריינות צריכה להיות עניין שבשיגרה,
לא בשיטת ה'מיבצעים'
אין מקום לנוהג הקיים של תרדמה ומבצע,
כשעוצמים העניים, הבעיות מחריפות.
כשהבנו מה הדרך הנכונה לפעול כנגד עבריינות,
יהיה יותר קל לנו לשתף העולם בדרך שלנו לביעור הנגע,
ואז להתרכז בניטרול והרתעת עברייני הטרור,
לשטח את עזה...מבצע רחב היקף.....הם רעיונות של מי שאיבד את דרכו,
וטבעם החריג,יעזור להקפיץ עלינו את כל העולם.
ואני מודע לבעיה כי חברה שאינה יודעת להתמודד עניינית עם עברייני בניה,תופעת הסכינאות,ואירגוני פשע,
מתוך אותה אי הבנה, תתקשה להתמודד עניינית עם טרור ירי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:18

הדף נוצר ב 0.43 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר