לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2012, 21:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נכון, אבל אם נכבוש את השטח , נחסל בכירים, נעצור דרג ביניים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
נכבוש את השטח

להבדיל ממלחמת ששת הימים בה מרגע שעזבו הכוחות המצרים את הרצועה או הובסו בקרב סדיר הפכת לשליט ברצועה - כאן המצב שונה. אתה לא מקיים קרב סדיר. למען האמת גם אחרי ששת הימים קיימה ישראל קרב התשה ממושך בו התפרסמו שרון ובן טיפוחיו דגן כדי 'לטהר' את הרצועה שהייתה רוויה בהרבה פחות נשק ועם הרבה פחות אנשים ומגבלות משפטיות ותקשורתיות. זה גם לא יו"ש של חומת מגן. יש הרבה יותר נשק בשטח בשל ההברחה החופשית מסיני והרבה יותר כוחות מיומנים שעברו הכשרה באיראן. לבצע תמרון תלת או ארבע חטיבתי בשטח בנוי, צפוף ורווי בנשק זהו מהלך שכדאי מאוד שתדע מה יצא לך בסופו ולתקוע דגל בחורבות מצודת הטיגרט של עזה - אין משמעותו 'לכבוש'.

ציטוט:
נחסל בכירים

'לחסל בכיר' זה בדיוק מה שנעשה השבוע ואתה די מזלזל בו. 'לחסל בכירים' הרבה יותר קל כשאינך שולט באופן רשמי בשטח ואינך נותן להם הזדמנות להרים ידיים ולהתקע איתם ועם הפרקליטים והיחצ"נים שלהם למשך שנים כבמקרה ברגותי.

ציטוט:
נעצור דרג ביניים

כדי להגיע לדרגי ביניים אתה כבר מדבר על כיבוש ממושך. על התבססות בשטח, שלטון צבאי, דאגה לבריאות וביוב לאוכלוסיה, פיזור רכזי מודיעין, איסוף מידע במשך שנים והפיכת רצועת עזה לעיקר עיסוקה של המדינה וכל זאת תחת לחץ בינלאומי בלתי פוסק. אתה בטוח שאתה רוצה להוציא מכרזים למנהל מחלקת החינוך בממשל הצבאי בחאן יונס רק בשביל לעצור את שני העבריינים השכונתיים המוכרים כרגע כ'נקיב איסמעיל אל קסאם' וכ 'מולאזם אוול ג'יבריל חומוס' בשורות 'דרגי הביניים' של החמאס? אתה בטוח שהדבר הראוי להם הוא משפט ממושך בסופו ישבו הנ"ל שנתיים בקציעות בזמן ששני גובי הפרוטקשן החליפיים ברחוב במחנה הפליטים יתפסו את מקומם?

ציטוט:
נאסוף את הנשק

ככה, פשוט 'נאסוף'? לגשת וללקט? אתה מדבר על מסות של נשק שהועבר ויועבר מאז הסכם אוסלו. הוא מוטמן במנהרות ממולכדות, הוא מוחזק בבוידמים ובין רגליהן של עזתיות עטויות בגדים לא מכובסים. הוא תחוב במנרות של מסגדים, בבורות ביוב מצחינים ובין קירות של בתי חולים. כדי לאסוף אותו תאלץ להעסיק את כל חטיבות החי"ר במשך שנים בחיפושים עם מעבר מבית לבית. אתה תספוג נפגעים ממלכודים והרוגים משחיקה וירידה בערנות. שנתיים אחרי שיסתיימו ארבע השנים בהן 'נאסוף נשק' ונוריד את רף הפעילות - יהיה השטח מלא שוב בנשק זהה.

ציטוט:
ונשהה בציר פילדלפי

כנאמר: להחזיק רצועת בטחון מבודדת לאורך ציר פילדלפי בשטחים שחלקם בנויים זה לא פשוט. זה מתכון לטרור משני כיוני הגבול, לפיגועי מנהרות ולחטיפות. אתה לוקח בחשבון מה המשמעות של תנועת כוחות על ציר בודד עם קרקע חולית המקלה על מילכודי מנהרות ועם צד אחד עויין וצד שני בלתי נשלט לחלוטין? אתה לוקח בחשבון כמה בלתי אפשרי יהיה לקיים שם 'שיגרת ציר' ולמעשה תקבל 'חילים במלכודת' שתחת רגליהם עוברות מנהרות נשק המתגלות מעת לעת ומתפוצצות מעת לעת? אגב, בשביל להחזיק את ציר פילדלפי אינך חיב לכבוש את כל הרצועה.

ציטוט:
יהיה להם קצת יותר קשה ולאזרחי ישראל הרבה יותר נוח.

להם יהיה אומנם קצת יותר קשה. שיגור קסאמים על שדרות יהיה בעייתי יותר מבחינתם אבל מצד שני חציית הגדר מזרחה וצפונה כמו גם הוצאת פיגועים מיו"ש תהיה קלה יותר כי החי"ר שלך יהיה עסוק ב'לעצור דרגי ביניים' וב'לאסוף נשק'. מצד שני תספק להם הרבה יותר מטרות קלות וזמינות עם שרות עד הבית. מחר חיפוש ברחוב סלאח א דין? סבבה, נשלח לשם ילד בן 10 עם חגורת נפץ שיתקרב לצנחנים שעסוקים בלבדוק את צפרדע הזבל. פאטמה הגיבורה שדקרה חיל צה"ל בגב בזמן שעשה בארון הבגדים שלה את החיפוש ה38 באותו יום במסגרת 'איסוף נשק' תהפך לגיבורה שכל ילדה ברפיח תרצה לחקות אותה.

לאזרחי ישראל יהיה 'הרבה יותר נוח'? ממש לא בטוח. אזרחי ישראל יחלקו את זמן בין לדאוג לילדים בסדיר שעסוקים בנסיון סיזיפי להחזיר את עזה למצב שטרם אוסלו או לפחות טרם התנתקות [רק בלי הגב של ישובים עבריים ומובארק] לבין עשיית מילואים לצורך הוצאת חילי הסדיר לאימון וחופשה מעת לעת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2012, 08:34
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=looklook] [size=3]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
[/size]

להבדיל ממלחמת ששת הימים בה מרגע שעזבו הכוחות המצרים את הרצועה או הובסו בקרב סדיר הפכת לשליט ברצועה - כאן המצב שונה. אתה לא מקיים קרב סדיר. למען האמת גם אחרי ששת הימים קיימה ישראל קרב התשה ממושך בו התפרסמו שרון ובן טיפוחיו דגן כדי 'לטהר' את הרצועה שהייתה רוויה בהרבה פחות נשק ועם הרבה פחות אנשים ומגבלות משפטיות ותקשורתיות. זה גם לא יו"ש של חומת מגן. יש הרבה יותר נשק בשטח בשל ההברחה החופשית מסיני והרבה יותר כוחות מיומנים שעברו הכשרה באיראן. לבצע תמרון תלת או ארבע חטיבתי בשטח בנוי, צפוף ורווי בנשק זהו מהלך שכדאי מאוד שתדע מה יצא לך בסופו ולתקוע דגל בחורבות מצודת הטיגרט של עזה - אין משמעותו 'לכבוש'.

נכון, זה מסוכן, זה יעלה באבידות וזה תפקידו של צבא. אם נעשה את זה בעוד שנתיים, זה יעלה יותר. אני סבור שאין מנוס מביצוע השתלטות קרקעית ומה שפירטתי זה המינימום להשגת שקט בשנים הקרובות.

[/size]

'לחסל בכיר' זה בדיוק מה שנעשה השבוע ואתה די מזלזל בו. 'לחסל בכירים' הרבה יותר קל כשאינך שולט באופן רשמי בשטח ואינך נותן להם הזדמנות להרים ידיים ולהתקע איתם ועם הפרקליטים והיחצ"נים שלהם למשך שנים כבמקרה ברגותי.

אני בכלל לא מזלזל בחיסול ג'עברי, אני מפקפק בתועלת ממבצע מוגבל שכזה. נא לא להכניס לי מילים לפה. לא ניתן לחסל בכירים באופן אפקטיבי מהאוויר מכיוון שאחרי שאפקט ההפתעה מתפוגג כבר אי אפשר לחסל אנשים מסוגו של ג'אברי או דרג אחד למטה ממנו. כולם הופכים להיות שוכני ביבים

[/size]

כדי להגיע לדרגי ביניים אתה כבר מדבר על כיבוש ממושך. על התבססות בשטח, שלטון צבאי, דאגה לבריאות וביוב לאוכלוסיה, פיזור רכזי מודיעין, איסוף מידע במשך שנים והפיכת רצועת עזה לעיקר עיסוקה של המדינה וכל זאת תחת לחץ בינלאומי בלתי פוסק. אתה בטוח שאתה רוצה להוציא מכרזים למנהל מחלקת החינוך בממשל הצבאי בחאן יונס רק בשביל לעצור את שני העבריינים השכונתיים המוכרים כרגע כ'נקיב איסמעיל אל קסאם' וכ 'מולאזם אוול ג'יבריל חומוס' בשורות 'דרגי הביניים' של החמאס? אתה בטוח שהדבר הראוי להם הוא משפט ממושך בסופו ישבו הנ"ל שנתיים בקציעות בזמן ששני גובי הפרוטקשן החליפיים ברחוב במחנה הפליטים יתפסו את מקומם?

לא כל דרג הביניים, אבל אני מניח שאפשר להגיע למאסות משמעותיות של דרג ביניים תוך חודש-חודשיים, לא דיברתי על שליטה אזרחית מעבר לפרק זמן מוגבל זה. לגבי העונשים המגוחכים שמקבלים מחבלים משופטי ישראל. נכון, אנחנו זקוקים לרפורמה במערכת המשפטית . רפורמה דחופה. תזכיר לי, מי הוא המנהיג שמגבה את מערכת המשפט המוטה פוליטית שלנו בכל הזדמנות. רמז : הוא לא מהשמאל.

[/size]

ככה, פשוט 'נאסוף'? לגשת וללקט? אתה מדבר על מסות של נשק שהועבר ויועבר מאז הסכם אוסלו. הוא מוטמן במנהרות ממולכדות, הוא מוחזק בבוידמים ובין רגליהן של עזתיות עטויות בגדים לא מכובסים. הוא תחוב במנרות של מסגדים, בבורות ביוב מצחינים ובין קירות של בתי חולים. כדי לאסוף אותו תאלץ להעסיק את כל חטיבות החי"ר במשך שנים בחיפושים עם מעבר מבית לבית. אתה תספוג נפגעים ממלכודים והרוגים משחיקה וירידה בערנות. שנתיים אחרי שיסתיימו ארבע השנים בהן 'נאסוף נשק' ונוריד את רף הפעילות - יהיה השטח מלא שוב בנשק זהה.

אני לא מדבר על 4 שנים בהם נאסוף נשק , אני מדבר על פירוק נשק במשך חודשיים שיחד עם כל הצעדים שהזכרתי אמור להביא לשקט של מינימום שנתיים. אף אחד לא חושב שזה יביא לשלום לדורות. מה אתה מציע? שגם על השנתיים שקט נוותר?

[/size]

כנאמר: להחזיק רצועת בטחון מבודדת לאורך ציר פילדלפי בשטחים שחלקם בנויים זה לא פשוט. זה מתכון לטרור משני כיוני הגבול, לפיגועי מנהרות ולחטיפות. אתה לוקח בחשבון מה המשמעות של תנועת כוחות על ציר בודד עם קרקע חולית המקלה על מילכודי מנהרות ועם צד אחד עויין וצד שני בלתי נשלט לחלוטין? אתה לוקח בחשבון כמה בלתי אפשרי יהיה לקיים שם 'שיגרת ציר' ולמעשה תקבל 'חילים במלכודת' שתחת רגליהם עוברות מנהרות נשק המתגלות מעת לעת ומתפוצצות מעת לעת? אגב, בשביל להחזיק את ציר פילדלפי אינך חיב לכבוש את כל הרצועה.

מי אמר שהשטחים האלה ימשיכו להיות בנוים? אני מודע לכך שיש פה סיכון לחיי אדם, גם קסאמים מוברחים זה סיכון לחיי אדם. מי אמור לשמור על מי? אזרחים על חיילים או חיילים על אזרחים? כיבוש הרצועה כולה - מטרה לטווח קצר . אני מדבר על להשאר בפילדלפי לנצח.

[/size]

להם יהיה אומנם קצת יותר קשה. שיגור קסאמים על שדרות יהיה בעייתי יותר מבחינתם אבל מצד שני חציית הגדר מזרחה וצפונה כמו גם הוצאת פיגועים מיו"ש תהיה קלה יותר כי החי"ר שלך יהיה עסוק ב'לעצור דרגי ביניים' וב'לאסוף נשק'. מצד שני תספק להם הרבה יותר מטרות קלות וזמינות עם שרות עד הבית. מחר חיפוש ברחוב סלאח א דין? סבבה, נשלח לשם ילד בן 10 עם חגורת נפץ שיתקרב לצנחנים שעסוקים בלבדוק את צפרדע הזבל. פאטמה הגיבורה שדקרה חיל צה"ל בגב בזמן שעשה בארון הבגדים שלה את החיפוש ה38 באותו יום במסגרת 'איסוף נשק' תהפך לגיבורה שכל ילדה ברפיח תרצה לחקות אותה.

לאזרחי ישראל יהיה 'הרבה יותר נוח'? ממש לא בטוח. אזרחי ישראל יחלקו את זמן בין לדאוג לילדים בסדיר שעסוקים בנסיון סיזיפי להחזיר את עזה למצב שטרם אוסלו או לפחות טרם התנתקות [רק בלי הגב של ישובים עבריים ומובארק] לבין עשיית מילואים לצורך הוצאת חילי הסדיר לאימון וחופשה מעת לעת.

החי"ר שלי יהיה עסוק בפעולות שהזכרת לתקופה מוגבלת של כחודשיים ולכן מה שכתבת לא רלוונטי. כשאתה כותב שאזרחי ישראל יהיו עסוקים בלדאוג לילדים בסדיר אתה מתכוון לאזרחים שדואגים לחיילים? זה הביטוי שאתה משתמש בו לחיילים? אם כך , לא פלא שזכית ל"ישר כוח" מישראל היפה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-11-2012, 09:01

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה..."

ציטוט:
נכון, זה מסוכן, זה יעלה באבידות וזה תפקידו של צבא. אם נעשה את זה בעוד שנתיים, זה יעלה יותר. אני סבור שאין מנוס מביצוע השתלטות קרקעית ומה שפירטתי זה המינימום להשגת שקט בשנים הקרובות.

זה תפקידו של צבא בתלות בתועלת שתהיה לך מכך. אני טוען שהתועלת תהיה שולית.

ציטוט:
אני בכלל לא מזלזל בחיסול ג'עברי, אני מפקפק בתועלת ממבצע מוגבל שכזה. נא לא להכניס לי מילים לפה. לא ניתן לחסל בכירים באופן אפקטיבי מהאוויר מכיוון שאחרי שאפקט ההפתעה מתפוגג כבר אי אפשר לחסל אנשים מסוגו של ג'אברי או דרג אחד למטה ממנו. כולם הופכים להיות שוכני ביבים

ניתן לחסל בכירים מהאוויר לאורך זמן וכך לשמר את מומנט ההפתעה לכ חיסול וחיסול. לא חייבים לעשות זאת במבצע מרוכז.

ציטוט:
לא כל דרג הביניים, אבל אני מניח שאפשר להגיע למאסות משמעותיות של דרג ביניים תוך חודש-חודשיים, לא דיברתי על שליטה אזרחית מעבר לפרק זמן מוגבל זה. לגבי העונשים המגוחכים שמקבלים מחבלים משופטי ישראל. נכון, אנחנו זקוקים לרפורמה במערכת המשפטית . רפורמה דחופה. תזכיר לי, מי הוא המנהיג שמגבה את מערכת המשפט המוטה פוליטית שלנו בכל הזדמנות. רמז : הוא לא מהשמאל.

חודשיים זו משאלת לב. לא מקריבים קורבנות מתוך תוחת הטמונה במשאלת לב בלבד. תוך חודשיים לא נוכל להגיע למאומה. דרג הביניים ירד למחתרת. שליטה בשטח היא דבר שלוקח שנים להשיגו.

ציטוט:
אני לא מדבר על 4 שנים בהם נאסוף נשק , אני מדבר על פירוק נשק במשך חודשיים שיחד עם כל הצעדים שהזכרתי אמור להביא לשקט של מינימום שנתיים. אף אחד לא חושב שזה יביא לשלום לדורות. מה אתה מציע? שגם על השנתיים שקט נוותר?

[1] אי אפשר לאסוף נשק במשך חודשיים. פרטתי זאת בהודעה. [2] אני סבור שאיסוף נשק ושליטה בשטח לחודשיים לא יעניקו לנו אפילו 3 חודשי שקט כך שאיני חושב שאנו 'מוותרים' על מה שממילא לא נשיג

ציטוט:
מי אמר שהשטחים האלה ימשיכו להיות בנוים? אני מודע לכך שיש פה סיכון לחיי אדם, גם קסאמים מוברחים זה סיכון לחיי אדם. מי אמור לשמור על מי? אזרחים על חיילים או חיילים על אזרחים? כיבוש הרצועה כולה - מטרה לטווח קצר . אני מדבר על להשאר בפילדלפי לנצח.

[1] אינך יכול להרוס את רפיח. [2] קרא שוב את הודעתי - החילים שבציר פילדלפי לא ישמרו על חיי האדם שבעורף. הם בקושי ישמרו על עצמם. תנאי השטח הם אלו הקובעים זאת. ציר מבודד בשטח עוין הוא מתכון לאסון טקטי יומיומי

ציטוט:
החי"ר שלי יהיה עסוק בפעולות שהזכרת לתקופה מוגבלת של כחודשיים ולכן מה שכתבת לא רלוונטי. כשאתה כותב שאזרחי ישראל יהיו עסוקים בלדאוג לילדים בסדיר אתה מתכוון לאזרחים שדואגים לחיילים? זה הביטוי שאתה משתמש בו לחיילים? אם כך , לא פלא שזכית ל"ישר כוח" מישראל היפה.

[1] אתה שוב חוזר על ענין ה'חודשיים פעילות' ו'שנתיים שקט' שקבעת שרירותית ומתעלם מההבטים המבצעיים הטכניים של מעבר מבית לבית והשגת שליטה בשטח צפוף. לדגן ולשרון ולשב"כ אחרי 67 זה לקח יותר זמן בתנאים הרבה יותר פשוטים. מדוע שזה יהיה פשוט יותר היום? [2] אתה כתבת ש'לאזרחים יהיה יותר טוב'. ל'אזרחים' יש גם 'ילדים' אפילו שהילדים לובשים מדים וה'יהיה הרבה יותר טוב' שלהם יפגם גם מהקזת הדם של ילדיהם שלתוכה תכנס לאורך זמן. ל'אזרחים' שעושים מילואים יש גם שאיפה לשוב לשגרתם וגם ה'יהיה הרבה יותר טוב' שלהם יהיה הרבה פחות טוב בתום השנה השניה בה ישרתו פי כמה ממשך השרות הנוכחי. [3] חילים אמורים לשמור על אזרחים. בודאי. אבל חילים אינם מלה נרדפת לדוקטורינת 'ננסה מקסימום לא נצליח' [4] אכן מחמאתו של 'ישראל היפה' גרמה לי לשוב ולבדוק את דברי. בדקתי היטב שוב ושוב והגעתי למסקנה שבכ"ז אני צודק באשר אמרתי

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-11-2012 בשעה 09:03.
ישן 16-11-2012, 16:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מסכים בעיקרון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אם נתניהו ימשיך להפגיז בעזה שטחים ריקים"

אם המבצע יסתיים ללא הכרעה צבאית ברורה, מדובר בהצלחה לחמאס ובמפלה ישראלית שעשויה להיות מכרעת מבחינת היחסים עם ארה"ב. ההצלחה לחמאס לא תתבטא רק בשימור השלטון והמעמד שלו, ובשימור רוב יכולותיו, אלא ביכולתו לראשונה לרתום את מצרים צבאית לעימות ולערער סופית את מאזן הכוחות עם מצרים. בבית הלבן יושב נשיא שאינו אוהד את ישראל, ובכל זאת הוא נותן לישראל מרחב פעולה גדול מאד. אם ישראל לא תדע לנצל את זה גם הפעם (כמו במבצעים קודמים ובלבנון), הדבר יגרור לדעתי הדרדרות ממשית ביחסים עם ארה"ב ויקרין חולשה שתזמין לחץ מדיני אדיר על המדינה.

לגבי השאלה מה לעשות מבחינה צבאית - אני פחות החלטי ממך. אני מאמין שבצה"ל מבינים יותר טוב ממני מה כדאי לעשות. אני סבור שחיסול ההנהגה המדינית של החמאס זה דבר מתבקש.
ישן 16-11-2012, 22:28

יש משהו אצלך שאינו בגדר 'מפלה לישראל' או 'נתיב ברור לאבדון' שרק אתה רואה אותו?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מסכים בעיקרון"

אתה מצפה שהניה יתגייר? הוא לא.

אתה מצפה שהוא יתפגר? גם אני. אבל אם זה יקרה וחס וחלילה משרד החוץ האמריקאי יוציא הודעת גינוי ואתה תכתוב שזה היה ברור מראש שישראל מכניסה עצמה למילכוד מדיני ולהליך שבסופו תובס.

סליחה על 'הקריזה הישראלית שלי' כלפי אדם אדיב כמוך שהוא אפילו 'ימני' כמוני - אבל אצלנו כבר מאוחר בלילה ואני עייף. אני מתנצל מראש עכשיו ואתנצל שוב בבוקר כשאקום אבל כבר שנים שאני מת לשאול אותך אם לא דוקר לך מהשפיצים של החומה מרוב שאתה מנסה ליצג את 'עמדת היושב על הגדר'?

כל בטחון ישראל ויחסיה עם ארה"ב תלויים בשאלה האם ישמע הדרג המדיני לעצה ויחסל את הניה וצמרת החמאס 'המדינית'?

בשביל זה לא צריך 'מבצע'. אפשר פשוט לירות טיל על חדר הישיבות של הניה בטקס פתיחת השנה המוסלמית. אתה בטוח שזה מעשה נכון? אתה בטוח שדרגי השטח של החמאס לא יצרו בעקבות זאת אש כלפי ישראל באותה מידה שקיימת היום רק עם מגבלות פעולה של ישראל כלפי הרצועה? אתה בטוח שהנשיא האמריקאי המאפשר מרחב פעולה רואה איתך עין בעין את ההצעה? אין בה כל בעיתיות?

ומה לגבי עוד אפשרויות?

לכבוש את עזה כיבוש מלא? - ראה תשובתי למאיר בהודעה הסמוכה.
להסתפק במתקפה אוירית? ראה תשובתו של מאיר אלי שבטח תגיע עוד מעט
להשאר במצב הנוכחי?

החיים מורכבים ואני בטוח שיש לך ידע ומחשבה פורה לחלוק עם כולנו אבל תעשה טובה, תרד מהגדר ותגיד משהו שהוא מעבר ל'בקורת זחוחה ומרוחקת'. 'נמק' ואל 'תתנתק' כדי שאפשר יהיה להתווכח איתך.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-11-2012 בשעה 22:31.
ישן 17-11-2012, 05:36
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה לא צריך להתנצל
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יש משהו אצלך שאינו בגדר 'מפלה לישראל' או 'נתיב ברור לאבדון' שרק אתה רואה אותו?"

אין בביקורת שלי זחיחות, ריחוק כנראה שכן. תראה, אני לא גר בישראל, אז אני לא מרגיש בעמדה להטיף מוסר או להגיד מה צריך לעשות. אני לא אשלם את המחיר באופן אישי (למרות שמשפחתי הקרובה ביותר כן) ולכן אני מנסה, לא תמיד בהצלחה, להגביל את עצמי. אבל מתוך אכפתיות ואהבה למשפחה, לחברים ולמפעל הזה שקרוי ישראל, אני כן מנסה להאיר את הדברים מנקודת מבטי. נקודת מבט שאינה יותר טובה או יותר חשובה מנקודת מבטו של כל אחד אחר, אולי פחות, אבל היא שונה, אני מניח, מעצם זה שאני לא חווה את היומיום התזזיתי של ישראל. אני משתדל מאד שהדברים לא יישמען קנטרניים, ואם הם כן, אני מתנצל על כך.

מרחוק, למרות כל אהבתי למדינה, ולמרות עמדותי הימניות, ישראל נראית כמו מדינה שלא יודעת מה היא רוצה. לא בדברים העקרוניים (כן הסכם, לא הסכם, כן מדינה פלשתינית או לא), ולא בטקטיקה (עופרת יצוקה, מלחמת לבנון), ולכן היא נגררת במסלול שמכרסם לאט לאט בחוסן הלאומי שלה. העמדות המדיניות והקווים האדומים הולכים ונשחקים. נסיגות וויתורים נעשים ללא כל תמורה והמעמד הבינלאומי נשחק גם הוא, משום שישראל נתפשת כחלשה.

בעניין עזה נעשו טעויות רבות. ההתנתקות היתה לדעתי טעות אסטרטגית. פינוי גוש קטיף היה מוצדק, הנסיגה עד המ"מ האחרון מהרצועה היתה טעות. העובדה ש-7 שנים אחרי ישראל עדיין מספקת חשמל ומים ודלק וסחורות לקן הצפעונים הזה היא תמוהה בלשון המעטה. העובדה שהתקפות הרקטות והמרגמות מתוך עזה שהתחילו (המשיכו) כמה חודשים אחרי הנסיגה לא נענו באופן חריף ושישראל בעצם התרגלה למציאות שבה ישובים חיים תחת אש מתמידה היא מעוררת פלצות.

מאזן של חוסר כדאיות בתחום הרקטות לא יוצרים בפעולות גדולות פעם בכמה שנים (כמו שאמרת בעצמך) ולא רק בנשק מדוייק, אלא במענה מיידי וכבד (וזול). אני לא שש אלי קרב, ולא חושב שפעולה צבאית רחבה היא פתרון קסם. אבל אם מטילים את התותחים הכבדים אל תוך המערכה, התוצאה של זה לא יכולה להיות חזרה לנקודת ההתחלה. אם נשיא ארה"ב נותן לך מרחב פעולה, אתה צריך להוכיח לו, דווקא משום שהוא אינו מחסידיך, שהיתה בזה תועלת ממשית. אם אתה נכנס לפעולה אווירית או קרקעית מאסיבית ויודע שבכך תרחיב את מעגל היישובים הנתונים תחת אש, ותשתק את המדינה, תעשה את זה לתכלית ברורה. הרתעה היא עניין תודעתי, ולכן אתה צריך לצרוב את התודעה של האוייב. מערכה שתגמר כמו המערכות הקודמות לא תשיג זאת.

לגבי המבצע הנוכחי אני לא מתיימר לדעת מה מידת הפגיעה שהושגה עד כה מול החמאס, אולי היא רצינית, אבל גם לחמאס היו הישגים תודעתיים (לא צבאיים כמובן) ואולי גם מדיניים. לכן, אם יש במישור הצבאי הישגים מספיקים, אפשר לגמור את הלחימה במבצע שישיג את צריבת התודעה הנחוצה (הרדיפה אחר תמונת נצחון בלבנון 2 היתה נואלת כי לא היה הישג צבאי). כניסה קרקעית בקנה מידה רחב הגיונית רק אם ברור מה רוצים להשיג בה. לשאלתך, אני אכן סבור שחיסול ההנהגה של החמאס הוא צעד ראוי שלא יערער את היחסים עם ארה"ב. אם מדינת ישראל חוששת ממיטוט שלטון החמאס בגלל שהאלטרנטיבה תהיה גרועה יותר אז היא צריכה להתחיל בהדברות ישירה איתו כי הוא לא יעלם מעצמו. אין הרי הבדל אמיתי בין אש"ף לחמאס ביחס לישראל.
ישן 17-11-2012, 06:00

אני כן צריך להתנצל [1] כי הבטחתי שאעשה זאת בבוקר [2] כי אתה בד"כ ג'נטלמן בסגנונך
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה לא צריך להתנצל"

[3] כי עמדתי הבסיסית הינה שמדינת ישראל היא מדינתו של כל יהודי בעולם החפץ בטובתה. אז לנסקי וחומסקי 'לא שייכים' אבל להשקפתי מעצם תפקידה של מדינת ישראל זכותו של פעיל מרצ בוושינגטון, של חרדי מ'הליגה להגנה' בניו יורק ושל יהלומן יהודי בניו זילנד להביע דעתם, להציע, לתהות וכמובן להיות חשופים במקביל לבקורתו של הצד השני בויכוח.

הבקורת שלי עליך הינה לא על המיקום ממנו אתה מביע את דעתך אלא על העמדה הפסימית תדיר הנראית תכופות כפסקנית וכמובעת 'מעל הגדר' .כלומר לא משמאל, לא מהמרכז ולא מימין כדוגמת 'פת' בשחמט.

לענין הנהגת החמאס: חיסולה יחייב את הנהגת מצרים להסלים את הרטוריקה ולעבור מרטוריקה למעשים. המתחרים על ההגמוניה המפוקפקת בעולם המוסלמי [מצרים,איראן, תורכיה] יכנסו לדו קרב הצהרות ממנו תהא קצרה הדרך למעשים. האיחוד הארופאי המתיחס בפועל לרוה"מ החמאס כלגיטימי יפחית מתמיכתו בפעילות הצבאית הישראלית ומשרד החוץ האמריקאי יאלץ לישר קו. להנהגת החמאס 'המדינית' אין השפעה ישירה על פעילות הטרור. לכל היותר מורלית ולוגיסטית ועם רמות המורל והלוגיסטיקה של העזתים הם יוכלו לבסס 'הנהגה חלופית במהרה'. הניה הוא לא במשקל של יאסין. פגיעה בצמרת 'המדינית' של החמאס תשאיר אותנו בלי כתובת ובלי זמן או קרדיט להמשך חיסולים של אנשי השטח של הארגון

שבת שלום

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-11-2012 בשעה 06:08.
ישן 17-11-2012, 17:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה לא צריך להתנצל"

אין לי כח עכשיו להתייחס להכל, אבל בגדול אתה צודק. צריך לחסל גם את הניה ואת "ההנהגה הפוליטית". אין בזה שום בעיה ו"זה שהוא נתפס כמנהיג לגיטימי בעיני אירופה" או איזו שטות כזאת לא מפחידה אותי. ליתר דיוק, היא מפחידה אותי הרבה פחות מאשר להימנע מלחסל אותו בגלל סיבות הזויות כאלה. (ולמען הבכיינים למיניהם: אני כן "גר פה", ואני כן שומע אזעקות צבא אדום כל היום ומתעורר מהן כל הלילה.)

אבל כמו תמיד, אני חייב להוסיף משהו מעבר לכל הדברים שאמרת: כמו שמגיבים לחלק מהפגזים שמגיעים מסוריה, בלי מלחמה ובלאגן מטורף, אולי הגיע הזמן להתחיל להגיב ככה גם ל"טפטוף" של הרקטות ממצרים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-11-2012, 18:47

ואם צה"ל כן יכנס לעזה - האם זה ישנה את המצב שיהיה שם בעוד שנתיים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אם נתניהו ימשיך להפגיז בעזה שטחים ריקים"

יש מחיר לכניסה קרקעית ואתה ממש לא יכול להיות בטוח שאם תשלם את המחיר הזה תקבל משהו טוב יותר ממה שתקבל אם תתקוף מהאויר. רוב הסכויים שלא.

להחזיק רצועת בטחון מבודדת לאורך ציר פילדלפי בשטחים שחלקם בנויים זה לא פשוט. זה מתכון לטרור משני כיוני הגבול, לפיגועי מנהרות ולחטיפות.

בחן את מטרות המבצע שהוגדרו ע"י הדרג המדיני וראה האם אתה יכול להשיג אותם ללא כניסה קרקעית.

כשיורד גשם עליך הוא יורד גם על האויב ובמקרה הזה עשרות מונים. תשאיר את הרטוריקה של 'לא עושים כלום' לחבר'ה בפורום שמעבר לכביש. [רובם אגב לפי השתיכות מגזרית מוצהרת באמת 'לא עושים כלום' בעניני בטחון]
ישן 16-11-2012, 19:49

אפשר לענות בשאלה נגדית: אתה מזלזל ב30 הרוגים, 100 פצועים ובחודשיים של שיתוק משק?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה מזלזל בשנתיים של שקט?"

ושים לב שלא אמרתי 'שנתיים של שקט'. אמרתי שתוך שנתיים נחזור למצב הנוכחי. הזמן שנדרש לחמאס להטריד את הדרום בעזרת קסאמים היה קצר בהרבה משנתיים. חטיפת שליט כמדומני כבר התרחשה פחות משנה לאחר 'העקירה'. שנתיים זה הזמן שיקח להם ללקט פאג'רים לרמה הנוכחית. ירי מרגמות וקסאמים שזה מה שספגנו רוב התקופה הם יוכלו לייצר במהרה.

המטרה שלך היא לייצר 'הרתעה'. הצד השני יודע שגיוס מילואים מסיבי וכניסה רב חטיבתית לשטח בנוי אינו דבר שאתה יכול לעשות כל שנה ואם תטען שזה מה שתעשה 'כדי למנוע קסאם' - הוא יבין שאינך דובר אמת ולא 'יורתע'. לא תשיג בכך מאומה.

אין 'הכל או לא כלום'. זה קיים בלב של כל אדם רודף צדק אבל מתורגם למציאות מדומה רק ברוטר במרצ ואצל הימין הקיצון. את גלגל אוסלו לא תוכל להפוך ולמנוע יכולת שיגור מהצד השני לא תוכל בשנים הקרובות רק לצמצם אותן מעת לעת. לכן המטרה שלך היא 'להוציא להם את החשק להשתמש ביכולת השיגור'.

סיכול ממוקד כלפי ארכי מחבלים לובשי חליפות, הפצצת מצבורי תחמושת וגם פגיעה בתשתיות מהאוויר הם דבר שתוכל להוציא לפועל יותר בקלות, יותר בגמישות ובצורה בטוחה יותר לחיליך וגם לאזרחיך ולייצר בעזרתו הרתעה מתמדת גם כלפי 'קסאמים'.

ישן 17-11-2012, 00:20
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נגד כניסה קרקעית, למעט תפיסת שטחים/גבעות שולטות

בעלות ערך טקטי/אסטרטגי ברצף ובסמיכות לגבול (ככל שיש כאלו?).

המענה שיצור הרתעה ממשית ולאורך זמן הוא בהבהרה והתראה מראש לתושבי הרצועה ולמדינות העולם - שכל ירי לתוך שטח ישראל יענה בהפגזה מדויקת אל מקור הירי, תוך יצירת מכתש ברדיוס של עד כ-50 מטר סביב כל נקודה שזוהתה בוודאות כמקור שיגור לעבר ישראל. זאת כתגובה אוטומטית אמינה, קבועה ומדויקת (ולא אל "מרחבי שיגור" סתמיים). הכרזה והבהרה של מדיניות תגובה כזו ויישומה בנחישות ובהתמדה, יגרמו לתושבי עזה לזעוק חמס, באופן שיגרום לשלטון החמאס להבין שלטרור מצידם יש תג מחיר שאינו משתלם להם.

למדיניות הנ"ל ראוי להוסיף הצהרת כוונות להתנתקות אמיתית ושלמה מהרצועה, שתבוצע בתוך פרק זמן שיאפשר התארגנות עזתית להסתמכות על אחיהם המצרים. מצרים באמצעות גבולה המשותף והפתוח עם עזה, תחליף את ישראל באספקת התשתיות וכל צרכי הסחר שמסופקים ומועברים עד כה ע"י ישראל ובאמצעותה.
אם המצרים יתקשו/יסרבו לתספק את אחיהם ברצועה, יוקצב פרק זמן סביר, לאו"ם לקבל אחריות לנושא (ע"י ארגון שיחליף את אונר"א או מדינה שתקבל מנדט לנושא...), כשלאחריו תבוצע ההתנתקות באופן חד צדדי.

אם המודל של מנדט או"ם בחמאסטן יצליח - ניתן יהיה להרחיבו גם לפתאחלנד (ובתנאי שכל הישובים היהודים יסופחו לישראל)...

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

נערך לאחרונה ע"י ichpatli בתאריך 17-11-2012 בשעה 00:23.
ישן 17-11-2012, 05:42
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
דם ואש ותמרות עשן - ופתרון אין.

יפה שנתניהו למד חלק מלקחי העבר ועד כה פועל בקפידה שלא לפגוע באזרחים פלסטינאים וחשוב מזה בחיילי צה"ל. הגיע הזמן שיפעיל גם את הזרוע השניה - המדינית, בה ניתן להשיג הישגים ארוכי טווח. היום שה"עולם" לצידנו - זהו הזמן . שלא "יתחבא" אחרי העובדה, שאין פרטנר - פרטנר ניתן ליצור באוירה הבינלאומית השוררת כיום.
הצהרתך ש"אין מנוס ממבצע קרקעי מלא, כולל כיבוש כל השטח, כולל חיסול מנהיגי החמאס ועצירת דרג הביניים" - נבחנה לא אחת בגזרות שונות וברמת עומק שונה. "שלטנו" מספר פעמים ברצועה, בגדה ובדרום לבנון ותמיד חזרנו לנקודת ההתחלה בעצימות ההולכת וגוברת.
ישן 19-11-2012, 17:21
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אלו שדורשים שצה"ל לא יכנס, הם אלו שקוראים להרוגי הפיגועים "קורבנות שלום""

באופן מפתיע ברמה כזאת או אחרת אתה צודק.
עד כמה שהכללות יכולות להיות נכונות.
יש את אלו שיש להם התניה פאבלובית שתקבע את דעתם על מה צריך לעשות ובדרך כלל הם גם יהיו נחרצים לגמרי.
זה יכולה להיות מנטרה אין סופית שצריך להבליג, לנהוג באיפוק וכו' ותמיד זאת תהיה אשמת הממשלה הישראלית שנוהגת בתוקפנות מוגזמת.
או כמו מקרה ההפוך לא משנה מה המצב אם לא תהיה תגובה נרחבת לכל דבר אם אלפי הרוגים הם לא יירגעו וגם אז הם יאשימו את התוצאה המוגבלת של השימוש בכוח בדרישת הממשלה להגביל את תגובת הצבא.

ישן 19-11-2012, 17:44
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

המצב כרגע מבחינתי הוא בילבול - המבצע מרגיש תקוע בנקודה מסויימת גם מבחינת ישראל וגם מבחינת החאמס, יש סוג של הרגשה ששני הצדדים פועלים רק כדי להישאר כרגע באותו שלב של לחימה (כמובן שהיד של ישראל על העליונה בהחלטה על מעבר לשלב אחר).

אני לא אומר בהכרח שזה דבר רע, העובדה שאני מאוד מבולבל אומרת שגם הצד השני מבולבל.

בכל מקרה, אני לא רואה טעם בלהעביר ביקורת במערכה שאין לי את כל הפרטים לדעת מה השיקולים להחלטות שמתקבלות. אני חושב שבמיוחד במקרים כאלו צריך להבין שיש ראש ממשלה שנבחר וקיבל מנדט לקבל החלטות כאלו - כמובן שתמיד יש מקום לביקורת, אבל נכון יהיה להעביר את הביקורת תוך הבנה שאין אפשרות לקבל את התמונה המלאה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:46

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר