לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2012, 18:16
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
על הממשלה להחליט מה הם יעדי המבצע (דעה)

ראשית, אציין שאני תומך במבצע הנוכחי. אני חושב שהמצב בדרום לא יכול ואסור לו להמשך והפעולה של צה"ל לחיסולו של ג'עברי וחיסול אמצעי הלחימה היו מעשה חכם והכרחי.

גם הטקטיקה הנוכחית שבה צה"ל תוקף מהאוויר ומשמיד יעדים ברחבי עזה היא תגובה חכמה והכרחית.

עם זאת, אני חושב שהממשלה חייבת להחליט על היעדים האמיתיים של המבצע והם יכולים להיות שלושה:

1. השגת רגיעה ארוכת טווח לתושבי הדרום

2. הפלת ממשלת החמאס

3. כיבוש עזה

במידה והיעד הוא רגיעה, יש להמשיך את המבצע בשיטה הנוכחית עד להסכם הפסקת אש הנדרש. לטעמי, אם זה היעד - אין טעם בכניסת כוחות לתוך עזה. עובדתית, להבדיל ממה שמאיר אמר באשכול אחר, לא קיים סיכוי לחיסולו של חמאס, בטח שלא במבצע של טווח קצר (לדעתי גם לא ארוך).

במידה והיעד הוא הפלת ממשלת חמאס, צריך להכנס פנימה ולכבוש את הרצועה. צריך גם לקחת בחשבון - האם המחיר שעלולים לשלם יהיה שווה את זה? כיבוש הרצועה כמובן יהיה זמני עד לבחירות חדשות, שלאחריהם צה"ל יצא מהרצועה. אבל ברור לכולם שזה לא יהיה משהו פשוט.

אני לא חושב שקימת אפשרות של יעד של כיבוש עזה באופן תמידי - אבל ברור מה המשמעות של זה.

בקיצור, אני חושב שצריך להחליט על היעדים ורק ברגע שהיעד הוגדר (והוא מעבר לרגיעה) אז יש טעם לכניסה רגלית לעזה - אחרת, זו עלולה להיות טעות קריטית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2012, 18:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "על הממשלה להחליט מה הם יעדי המבצע (דעה)"

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אם אתה לא יודע מה מטרות המבצע, ולטענתך אין אפילו מטרות מוגדרות, איך אתה תומך במבצע?
אתה נשמע כמו הטיפוסים האלה שמראיינים בשוק או בפארק משחקים שש-בש:
- "רק ביבי והליכוד"
- "מה דעתו אדוני בקשר למדיניות הרופסת של ביבי בנוגע לבעיית המסתננים?" (או כל שאלה אחרת)
- "חחחח אני אפילו לא יודע איך מאייתים 'מדיניות' או 'מסתננים' אבל אני תומך בליכוד בכל מקרה חחחח"

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר