לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2012, 09:25
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "לא הבנתי איך התמונה עם ניו..."

תחשוב למשל על קופאית חמודה עם טוסיק קטן ושובב שעובדת במכולת בניו יורק. אין לה פאקינג מושג מה הגודל של ישראל ומה קורה בחור הזה. כשהיא תתקל בפייסבוק בתמונה שמדגימה עבורה בצורה פשוטה את גודל השטח הישראלי שנמצא תחת אש תוך שימוש בעיר ניו יורק ככלי להדגמה זה יגרום לה להבין טוב יותר את המצב בישראל, זה יעורר אצלה סימפטיה ויעורר אצלה תחושה קלה של הזדהות.

המשמעות של זה תהיה שכאשר היא תצעד הביתה ותראה הפגנה פרו-פלסטינית היא לא תצטרף אליה כי היא תשאל את עצמה "למה שאני אעזור לאנשים שיורים על ערים ישראליות?".

אם אתה לא תפרסם את התמונה בפייסבוק אז התמונה לא תגיע לאותה קופאית חמודה וכמות האנשים שעלולה לפתח דעה שלילית על ישראל תגדל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2012, 10:13
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בני, [U]אפילו מוסלמים[/U]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בני, אפילו מוסלמים בדפים בערבית עשו לייק לתמונה של ההבדל בין נשים בישראל לנשים במדינות ערב. כנראה שאפילו הם מבינים פה משהו מאוד בסיסי שלך, כישראלי נאור, קשה לקבל אותו: אנחנו (בבגדול) חברה מתורבתת בעוד שהם (בבגדול) לא ממש.

א. לטעון שכל הנשים המוסלמיות הן נשים מוכות לא מראה שאנחנו חברה מתורבתת, אלא שאנחנו חברה גזענית.
ב. תמונה של לוחמת עם נשק לא משדרת תרבותיות ושוויוניות, אלא מיליטנטיות. אל תבין אותי לא נכון, אני חושב שיש בנות שעושות בצבא דברים מדהימים, ומחזיק מאוד מהבנות שמתגייסות לתפקידי לחימה, אבל לא אותי אתה מנסה לשכנע. האירופאים והאמריקאים שמסתכלים על התמונה של הלוחמת לא חושבים "ואו איזה מתקדמים ושיוויוניים הם" אלא "אפילו את הבנות מחנכים שם להרוג, והם עוד מתגאים בזה...". בקיצור - תעמולה גרועה בערך כמו התמונה של המחבלות למעלה.
ג. זו בכלל לא שאלה של דעות פוליטיות, אלא של מה זו הסברה טובה מה לא. אני חושב שדווקא אנשי שמאל ציוני יכולים לעשות הסברה הרבה יותר טובה מאנשי ימין, כי צורת החשיבה שלהם יותר קרובה לזו של הקהילה הבינלאומית. יש אנשים שפשוט מסרבים להבין שלצעוק מעל דפי הפייסבוק "הם כולם מחבלים!!! צריך לשטח את עזה! לא נפסיק עד שכל הערבים ימותו", זו הסברה לא כל כך טובה...

ישן 18-11-2012, 10:36
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]בני, [U]אפילו..."

מסר צריך להיות פשוט וקולע. אי אפשר להוסיף כוכבית שבה אנחנו מתנצלים על כל הדברים שעדיין דורשים שיפור בישראל. כשתמונה של תעמולה ערבית מציגה חיילים ישראלים אוכלים ילדים ערבים אין תוספת של כוכבית שאומרת שזה לא תיאור 1ל1 של המציאות

תמונה של בחורה ישראלית שמשמשת בתור חיילת לוחמת (שאינה עטופה בסדין כמו אצל ארגוני הטרור) משדרת מסר מאוד ברור: ישראל מתקדמת יותר ממדינות ערב, סקסית יותר ממדינות ערב ונשים ממלאות בה תפקיד שוויוני יותר מאשר במדינות ערב.

בגלל שאתה נאור אתה רוצה לראות הסברה שמורכבת מטיעונים סופר אינטליגנטים. גם אני רוצה לראות את זה אבל אני רוצה שזה משהו שיהיה קיים מול כתבים זרים ובסרטונים ביו טיוב. בזירת האינטרנט של פייסבוק ו9 גאג וכו' אף אחד לא רוצה לקרוא פוסטים בני 50 שורות שמרגישים כמו טור של מישהו שעובד בעיתון "הארץ". צריך להשתמש בכלים ויזואליים שהמסר שלהם מחלחל בתוך רגע כי מי שצופה בהם מהר מאוד יתקדם לדברים אחרים.

לגבי זה שאנשי שמאל עושים עבודת הסברה טובה יותר - זו התנשאות שמאלנית טיפוסית מצד מישהו שחושב שזה שאדם נמצא בשמאל הופך אותו אוטומטית למוכשר יותר. אם השמאל היה כ"כ טוב בלהסביר את עצמו והיו לו טיעונים משכנעים אז הוא היה בשלטון. תן לי לנחש... הבעיה היא לא בשמאל אלא שהעם פרימיטיבי ולא יודע מה טוב עבורו. שוב, התנשאות שמאלנית טיפוסית.
ישן 18-11-2012, 12:28
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "מסר צריך להיות פשוט וקולע. אי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
מסר צריך להיות פשוט וקולע. אי אפשר להוסיף כוכבית שבה אנחנו מתנצלים על כל הדברים שעדיין דורשים שיפור בישראל. כשתמונה של תעמולה ערבית מציגה חיילים ישראלים אוכלים ילדים ערבים אין תוספת של כוכבית שאומרת שזה לא תיאור 1ל1 של המציאות
...
בגלל שאתה נאור אתה רוצה לראות הסברה שמורכבת מטיעונים סופר אינטליגנטים. גם אני רוצה לראות את זה אבל אני רוצה שזה משהו שיהיה קיים מול כתבים זרים ובסרטונים ביו טיוב. בזירת האינטרנט של פייסבוק ו9 גאג וכו' אף אחד לא רוצה לקרוא פוסטים בני 50 שורות שמרגישים כמו טור של מישהו שעובד בעיתון "הארץ". צריך להשתמש בכלים ויזואליים שהמסר שלהם מחלחל בתוך רגע כי מי שצופה בהם מהר מאוד יתקדם לדברים אחרים.

לרגע לא אמרתי שהסברה טובה לא יכולה להיות קצרה וקולעת. למעשה כמה וכמה מהתמונות שאתה הבאת בפוסט הראשון מהוות הסברה לא רעה בכלל. התמונות שמסבירות שישראל לא תוקפת בעזה בשביל הכיף, אלא משום שהיא מגנה על האזרחים שלה, ושהחמאס היה התוקפן המקורי, הן הסברה מעולה, כמו גם אלה שמראות שהחמאס אשם בפגיעה בחפים מפשע ברצועה, משום שהוא משתמש באזרחים כמגן אנושי.
בתמונות של "מעמד האישה" הבעיה שלי לא הייתה עם הפשטנות של המסר, אלא עם המסר שעובר עצמו, שהוא לא רלוונטי ואינו משרת את המטרות שלנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
תמונה של בחורה ישראלית שמשמשת בתור חיילת לוחמת (שאינה עטופה בסדין כמו אצל ארגוני הטרור) משדרת מסר מאוד ברור: ישראל מתקדמת יותר ממדינות ערב, סקסית יותר ממדינות ערב ונשים ממלאות בה תפקיד שוויוני יותר מאשר במדינות ערב.

תגיד, כשאתה שמעת על נשים מחבלות מתאבדות מה שעלה לך בראש זה "כל הכבוד לערבים שהם מעודדים ככה שוויון בין גברים ונשים"? לא. אתה יודע למה לא? כי זה לא המסר העיקרי שעובר. ככה גם תמונה של לוחמת עם נשק אינה משדרת למתבונן מבחוץ שוויוניות, אלא מיליטנטיות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
לגבי זה שאנשי שמאל עושים עבודת הסברה טובה יותר - זו התנשאות שמאלנית טיפוסית מצד מישהו שחושב שזה שאדם נמצא בשמאל הופך אותו אוטומטית למוכשר יותר. אם השמאל היה כ"כ טוב בלהסביר את עצמו והיו לו טיעונים משכנעים אז הוא היה בשלטון. תן לי לנחש... הבעיה היא לא בשמאל אלא שהעם פרימיטיבי ולא יודע מה טוב עבורו. שוב, התנשאות שמאלנית טיפוסית.

לא אמרתי שאנשי שמאל טובים יותר בכל סוג של הסברה, לכל קהל יעד. למעשה אתה צודק, השמאל מסביר את עצמו בצורה גרועה בישראל, וזו אחת הסיבות לחולשתו בפוליטיקה הישראלית בשנים האחרונות. אבל כשזה נוגע להסברה בזירה הבינלאומית, צורת החשיבה של אנשי השמאל הרבה יותר דומה לזו של האירופאי/אמריקאי הממוצע, ולכן ההסברה של איש שמאל תישמע הרבה יותר מתקבלת על הדעת מאשר זו של איש ימין (אגב, אני לא מכליל פה את כל אנשי הימין, אלא מדבר על מגמה כללית. ביבי, למשל, הוא מסביר מעולה, גם בזירה הבינלאומית.)

ישן 18-11-2012, 10:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השתתפות יעילה במלחמת הסברה היא בראש ובראשונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אני מוציא לכולם פה צו 8"

להראות (במדיות החברתיות) שהחמא"ס, וכל תומכיו על הזין שלנו. צלם את עצמך בזמן אזעקה כאשר אתה עושה "זין" לחמא"ס (יענו לצלם במקרה הזה) ותעלה את הסרטון. תצתלם עם כוס בירה בזמן אזעקה... לא יודע מה, אבל... תדאג שמה שאתה מעלה (ואל תעלה בכל מחיר!) ישדר "לא קל, אבל חיים והחמא"ס על הזין". תמונות כאלה משדרות "הישראלים לא פראיירים והחמא"ס מאמלל את חיי תושבי עזה בשביל לעשות כמה פיצוצי רקע מעל ערי ישראל בזמן שהישראלים, לכל היותר, מקבלים כתם של בירה על השרוול".

תתפלא אבל... יחד עם תמונות של חמא"סניקים שבויים בתחתוני סבתא מוצעדים ע"י שתי חיילות משטרה צבאית יפות ונמוכות, לתמונות כאלה יש אפקט אדיר והעיקר: הן קלות להפקה. בכל מקרה מה שלעולם אל תעשה זה להחליט שבכל מקרה אתה מעלה משהו... יש המון אנשים אחלה, אבל נטולי כשרון קופירייטריות בסיסי שמפיקים מוצרים מביכים שרק מוציאים אותנו טמבלים.

ישן 18-11-2012, 10:56

אתה לא צריך לרצות את העולם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "נראה לי שהרצון הוא לשדר לעולם..."

אתה צריך לשדר לחמא"ס שהוא מבזבז זמנו לריק. היו פה כבר כ"כ הרבה זוועות עולם מצולמות (הדולפי קלאב, מלון פארק, שלהבת פס) שלא שינו שום דבר לפה או לשם בדעת הקהל, שאני בספק מאוד גדול אם יש לזה משמעות. אני אישית מסתכל מהצד על כאלה מאמצים (במדיות) ולמרות כל הסימפטיה, לא נעים להגיד אבל.... רוב רובם מביכים והייתי מעדיף שלא יתקיימו. אין לי ספק שהן אינן מרשימות וקל לדעת את זה... לכולנו יש "חברי מדיה חברתית" שהם בעצם אנשים שאין לנו עמם המון במשותף מעבר לאיזה נושא שבו תחומי ההתעניינות לשנו משיקים. קל לראות כיצד אצל אנשים כאלה אין הסחפות רגשית לטובתנו: הם מאוזנים, "מאחלים שלום לכולם" וכל מיני שטויות כאלה... אלו שלצידנו הם אותם אנשים שממילא היו לצידנו.

בקיצר... רוב הקמפיינים האלה הם שחרור קיטור. כיום המצב הוא שגם העולם הערבי מביט עלינו דרך מדיה חברתית, לא רק המערב. עדיף "לשדר" להם ולא לאיזו "מסעודה מפארק אווניו". והמסר שהערבי צריך לקבל הוא מסר דומה למה שמשדר אדם חזק "אתה מכאיב לי, אבל זה כלום לעומת כמה שיכאב לך". המסר אמור להיות, במילים מאוד יפות, "תדע כל אם ערביה שתוחלת החיים של בנה מופקדת בידי צה"ל, ורק בידי צה"ל".

ישן 18-11-2012, 11:12

אז שוב...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "מלחמת הסברה לא יוצרת שינוי..."

גם אם מדובר על "תחזוק" - רוב התוצרים הם מביכים... למען האמת במקום להראות "מערביים מינוס" אנחנו נראים "ערבים פלוס"... העולם מקבל מראש את הערבים ככזבנים ומוציאי דיבה מקצועיים, ולמרות זאת פעם אחר פעם מאמינים לקריאות ה"אוי אוי אוי" של הערבים. תראה לאן הגענו... במצריים, עיראק, סוריה ולוב משתולל גורם המוות מספר אחת (שאינו מחלה) בעולם הערבי: ערבי אחר (ולא משנה כרגע אם יש לו כלי נשק כמו קלאצ', גרזן או רכב שיוצא מהחניה ברוורס). הוא מתועד, מצולם ואפילו גאה במעשיו. ועדיין... העולם מתעורר בשניה הראשונה שבה כדור יוצא מקנה של נשק ישראלי. זה מצב פתולוגי ששום הסברה לא משנה אותו וחבל על המאמץ. אם יש לך כוח וזמן, תשקיע ב"הסברה" מול מוסלמים. המסטולים האלה גיבורים גדולים כשנרא5ה להם כשהם על הגל, וגיבורים מאוד קטנים כשמסתבר להם שהם מושפלים. תראה כמה סרטונים מסוריה: איך הגיבורים הגדולים שם (משניים, או ארבעת הצדדים, או אלוהים יודע כמה, שיש שם) נראים מחרבני מכנסיים מקצועיים כאשר מדובר על מלחמה אמיתית. המונים שם מרימים ידיים עם נשק ומתחננים למצלמה. ולמה? כי מה שהאוייב שלהם משדר להם הוא "תלחמו כמה שאתם רוצים, אנחנו נגיע אליכם,. זה גם לא פתרון קסם, אבל הוא יותר יעיל מעוד קמפיין הסברה מן הסוג שהיו לנו המון בעשור האחרון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:29

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר