לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2012, 16:21
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
שאלה תעזרו לי להחליט במי לבחור בבחירות הבאות בבקשה

מפלגות כמו של יחימוביץ ולפיד שהכניסו אליהם אנשי שמאל קיצוני לא על הפרק
ש"ס ומפלגות אחרות של החרדים יותר מדי דתי בשבילי
גיס חמישי לא באופן ברור
הליכוד עבר לצד השמאלי של הקשת הפוליטית אחרי המבצע הכושל של ביבי וברק בעזה.

אחרי האיחוד של ישראל ביתנו עם הליכוד חשבתי לבחור בליכוד ובנתניהו, אבל אחרי שהליכוד עשה מה שעשה במבצע בדרום ונתן לחמאס ולטרור לנצח אותנו, הוא הולך לאבד את הקול שלי ואני צריך לבחור מפלגת ימין אחרת בבחירות הבאות לכנסת.

יש מפלגה בישראל שהיא ימנית ולא חרדית לבחור בה כיום?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2012, 23:46

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני לא יודע מי ברשימה של שלי"

looklook צודק וחשוב לי לבחור מפלגה שלא נותנת לאנשים כמו מירב מיאלי או יעל גרמן להכנס לכנסת מהרשימה שלה.

יעל גרמן להזכירך החליטה שאחד הגנרלים הכי חשובים שלנו הוא פושע מלחמה, גרמה ילדים ונערים לצעוד בכוח למען גלעד שליט אפילו שהם היו נגד העסקה ויש עוד כמה סקופים שהופכים אותה לשמאלנית רדיקלית.
מירב מיכאלי אחת המסיתות הכי גדולות נגד הימין בתקשורת.

כל מי שמחזיק אדם כזה במפלגה שלו ברשימה של הח"כ לכנסת הבאה, לא יכול לקבל את הקול שלי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 25-11-2012, 09:41
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
השאלה היא איפה הקול שלך ישפיע
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אפשר קצת יותר פרטים על..."

מפלגת עוצמה:
מורכבת משרידי המפלגות הכהניסטיות למינן.
הן היו הסיבה ש"האיחוד הלאומי" לא נכנס לממשלה - ולכן הן נפלטו מהאיחוד בין האיחוד הלאומי לבית היהודי.
אם אתה תומך ב"שבו בשקט ותנו לתולעים לעבור" - יתכן והם המפלגה שלך.
החיסרון - הם לא יכנסו לקואליציה ולכן כופים על הממשלה לצרף מפלגות מרכז או שמאל מתון ובכך כופים על ראש הממשלה להכניס אנשים כמו ברק לממשלה (בניגוד גמור למטרה שהצהרת עליה).
בנוסף - יתכן ולא יכנסו לכנסת (ואז הקול שלך אבוד).
לכן לדעתי - בחירה גרועה

הבית היהודי:
היא המפלגה הדתית-לאומית של פעם, שנהפכה לפחות דתית ויותר לאומית.
זה אומר שהם מחזיקים בקו ניצי יותר מזה של הליכוד, ו"יחשקו" אותו - יעודדו למלחמת הכרעה בעזה למשל (במקום מבצע מוגבל כפי שהיה).
הבחירה הכי טובה בהתחשב בפרמטר הבודד שציינת.

מפלגת הליכוד.
מפלגת הימין הגדולה ביותר - ובתור כך "ברירת מחדל": הצבעה לה בהכרח יותר טובה מהימנעות מהצבעה למשל.
בתור המפלגה הגדולה היא חשופה ליותר "שיקולים פרקטיים" (כמו לא לעצבן את כל העולם חודש לפני הבחירות כדי לא להפסיד בהם), ושיקולי קואליציה (כמו הכנסת מפלגות שמאל מתון לקואליציה) אבל השקפתה המדינית ברורה.
אם המתפקדים יביעו את תמיכתם בקו זה - הליכוד של הבחירות הקרובות יהיה יותר ימני ויתכן שיענה על הדרישות שלך.
לדעתי - בחירה לא רעה למרות הרצון ל"נקמה" בליכוד.

בשבילי שובר השיוויון הוא כלכלי-חברתי:
בשנים האחרונות שרי האוצר מטעם הליכוד (ביבי ושטייניץ) מנהלים את הכלכלה בצורה הכי אחראית מאז קום המדינה. הנסיון להכניס את מעוז לליכוד בהחלט מראה שהכיוון לא השתנה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 25-11-2012 בשעה 09:43.
ישן 24-11-2012, 19:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הרשה לי למחזר תגובה שלי ללוקלוק מויכוח דומה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ומה אז? ניקית אותה מנשק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
ומה אז? ניקית אותה מנשק וממחבלים,.

הבעיתיות שבכיבוש השטח:

להבדיל ממלחמת ששת הימים בה מרגע שעזבו הכוחות המצרים את הרצועה או הובסו בקרב סדיר הפכת לשליט ברצועה - כאן המצב שונה. אתה לא מקיים קרב סדיר. למען האמת גם אחרי ששת הימים קיימה ישראל קרב התשה ממושך בו התפרסמו שרון ובן טיפוחיו דגן כדי 'לטהר' את הרצועה שהייתה רוויה בהרבה פחות נשק ועם הרבה פחות אנשים ומגבלות משפטיות ותקשורתיות. זה גם לא יו"ש של חומת מגן. יש הרבה יותר נשק בשטח בשל ההברחה החופשית מסיני והרבה יותר כוחות מיומנים שעברו הכשרה באיראן. לבצע תמרון תלת או ארבע חטיבתי בשטח בנוי, צפוף ורווי בנשק זהו מהלך שכדאי מאוד שתדע מה יצא לך בסופו ולתקוע דגל בחורבות מצודת הטיגרט של עזה - אין משמעותו 'לכבוש'.

ציטוט:

נקוי השטח ממחבלים בכירים

'לחסל בכירים' הרבה יותר קל כשאינך שולט באופן רשמי בשטח ואינך נותן להם הזדמנות להרים ידיים ולהתקע איתם ועם הפרקליטים והיחצ"נים שלהם למשך שנים כבמקרה ברגותי.

ציטוט:

נקוי השטח ממחבלי דרג ביניים

כדי להגיע לדרגי ביניים אתה כבר מדבר על כיבוש ממושך. על התבססות בשטח, שלטון צבאי, דאגה לבריאות וביוב לאוכלוסיה, פיזור רכזי מודיעין, איסוף מידע במשך שנים והפיכת רצועת עזה לעיקר עיסוקה של המדינה וכל זאת תחת לחץ בינלאומי בלתי פוסק. אתה בטוח שאתה רוצה להוציא מכרזים למנהל מחלקת החינוך בממשל הצבאי בחאן יונס רק בשביל לעצור את שני העבריינים השכונתיים המוכרים כרגע כ'נקיב איסמעיל אל קסאם' וכ 'מולאזם אוול ג'יבריל חומוס' בשורות 'דרגי הביניים' של החמאס? אתה בטוח שהדבר הראוי להם הוא משפט ממושך בסופו ישבו הנ"ל שנתיים בקציעות בזמן ששני גובי הפרוטקשן החליפיים ברחוב במחנה הפליטים יתפסו את מקומם?

ציטוט:

הבעיתיות שבנקוי הרצועה מנשק

ככה, פשוט 'ננקה'? לגשת וללקט? אתה מדבר על מסות של נשק שהועבר ויועבר מאז הסכם אוסלו. הוא מוטמן במנהרות ממולכדות, הוא מוחזק בבוידמים ובין רגליהן של עזתיות עטויות בגדים לא מכובסים. הוא תחוב במנרות של מסגדים, בבורות ביוב מצחינים ובין קירות של בתי חולים. כדי לאסוף אותו תאלץ להעסיק את כל חטיבות החי"ר במשך שנים בחיפושים עם מעבר מבית לבית. אתה תספוג נפגעים ממלכודים והרוגים משחיקה וירידה בערנות. שנתיים אחרי שיסתיימו ארבע השנים בהן 'נאסוף נשק' ונוריד את רף הפעילות - יהיה השטח מלא שוב בנשק זהה.

ציטוט:
ומה אז? ניתקת אותה ממצרים .

ציטוט:

הבעיתיות שב'ניתוק הרצועה ממצרים'על ידי שמירת ציר פילדלפי

להחזיק רצועת בטחון מבודדת לאורך ציר פילדלפי בשטחים שחלקם בנויים זה לא פשוט. זה מתכון לטרור משני כיוני הגבול, לפיגועי מנהרות ולחטיפות. אתה לוקח בחשבון מה המשמעות של תנועת כוחות על ציר בודד עם קרקע חולית המקלה על מילכודי מנהרות ועם צד אחד עויין וצד שני בלתי נשלט לחלוטין? אתה לוקח בחשבון כמה בלתי אפשרי יהיה לקיים שם 'שיגרת ציר' ולמעשה תקבל 'חילים במלכודת' שתחת רגליהם עוברות מנהרות נשק המתגלות מעת לעת ומתפוצצות מעת לעת? אגב, בשביל להחזיק את ציר פילדלפי אינך חיב לכבוש את כל הרצועה.

כיבוש מלא של הרצועה או רק של רפיח ודרום הרצועה למשך שנים הם בעיתיים מבחינת מחויבותך להפוך לאפוטרופוס של האוכלוסיה לחיי היום יום.

ציטוט:

עוד לענין 'ניתוק הרצועה ממצרים'

לא רק שלא 'תנתק' את הרצועה ממצרים אלא שתדחוף בדרך זו את הרצועה לחיק המצרי ואת המצרים במובן הרע שלהם לחיק הרצועה. כיבוש הרצועה במציאות שלאחר מובראק תאלץ את מורסי להפגין שרירים שיבטאו במקרה הטוב בהזרמת נשק מאורגנת ורשמית לתוך הרצועה ובמקרה הרע בצעדים מלחמתיים כלפי ישראל. מתאים לך כיבוש מלא של סיני כדי 'לנתק את מצרים מהרצועה'?

ציטוט:
ומה אז? שחזרת את ההצלחה של חומת מגן.

מדוע אין דמיון בין 'חומת מגן' לבין כיבוש עכשווי של הרצועה?

כי בחומת מגן היה הרבה פחות נשק ביו"ש ובעיקר הרבה פחות נשק מתקדם. ירדן לא שימשה כסיני המצרית עורף לוגיסטי לטרור ולא היו לערפאת שנתיים של דימדומי מובראק והגרלת פיס איראנית ולובית כדי ללקט גראדים, פאג'רים, קורנט ושאר קללות. ב2008 ישראל עוד הפציצה מחרטות ליצור קסאם. היום הם מקבלים נשק מקורי באריזה ושולחים אנשים לקורסים מסודרים באיראן לתפעולו. יש להם הררכיה ארגונית שקצת יותר מאומנת ממקבץ העבריינים שהיה לפתח. ננצח, בטח שננצח. יש לנו ברירה? אבל 'חומת מגן' זה לא יהיה וגם חומת מגן לא היתה משחק ילדים.

ציטוט:

המציאות שלאחר מבצע קרקעי כמתואר וכיבוש מתמשך- כלומר 'מה יצא לנו מכל זה'?

להם יהיה אומנם קצת יותר קשה. שיגור קסאמים על שדרות יהיה בעייתי יותר מבחינתם אבל מצד שני חציית הגדר מזרחה וצפונה כמו גם הוצאת פיגועים מיו"ש תהיה קלה יותר כי החי"ר שלך יהיה עסוק ב'לעצור דרגי ביניים' וב'לאסוף נשק'. מצד שני תספק להם הרבה יותר מטרות קלות וזמינות עם שרות עד הבית. מחר חיפוש ברחוב סלאח א דין? סבבה, נשלח לשם ילד בן 10 עם חגורת נפץ שיתקרב לצנחנים שעסוקים בלבדוק את צפרדע הזבל. פאטמה הגיבורה שדקרה חיל צה"ל בגב בזמן שעשה בארון הבגדים שלה את החיפוש ה38 באותו יום במסגרת 'איסוף נשק' תהפך לגיבורה שכל ילדה ברפיח תרצה לחקות אותה.

לאזרחי ישראל יהיה 'הרבה יותר נוח'? ממש לא בטוח. אזרחי ישראל יחלקו את זמן בין לדאוג לילדים בסדיר שעסוקים בנסיון סיזיפי להחזיר את עזה למצב שטרם אוסלו או לפחות טרם התנתקות [רק בלי הגב של ישובים עבריים ומובארק] לבין עשיית מילואים לצורך הוצאת חילי הסדיר לאימון וחופשה מעת לעת.

רגע אחרי שתצא משם - לא יהיה לך אפילו הסכם חלקי עם מצרים ואף לא מעורבות אמריקאית סמלית. הנשק יזרום במהירות ותהיה במצב הנוכחי רק מותש יותר

ישן 24-11-2012, 19:29
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הרשה לי למחזר תגובה שלי ללוקלוק מויכוח דומה"

כל הדברים שציינת קיימים גם ביו"ש (למעט נשק מתקדם יותר שאחרי מספר חודשים של שליטה ישראלית ברצועה סביר שייתפס כולו או רובו המוחלט),האוכלוסיה העויינת והצפופה,האיומים בלחץ בינלאומי וכו' וכו' - ולמרות זאת,כשלא היתה ברירה כבשנו וניקינו ועצרנו מחבלים ועודנו עוצרים אותם מדי לילה ותשקוט הארץ כבר 7 שנה לפחות.
המצב הנוכחי שבו אחת למספר חודשים מליון אזרחים לפחות צריכים להיכנס למקלטים הוא מצב בלתי אפשרי, נקודה. אם מה שצריך לעשות הוא לכבוש את רצועת עזה,לעבור תקופה קשה מאוד שבסופה צה"ל והשב"כ יפרשו את שלטונם על כל רחבי הרצועה כמו שהם עושים היום ביו"ש - אז נראה לי שזה מה שייעשה.
השלמה עם המצב הנוכחי פירושה חיסול הריבונות הישראלית דה פאקטו.
ישן 24-11-2012, 20:03

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כל הדברים שציינת קיימים גם..."

ציטוט:
כל הדברים שציינת קיימים גם ביו"ש

ממש לא.

מדובר בעבודת נמלים ובעבודת דמים שתבוא על חשבון הבטי בטחון אחרים

ציטוט:
אם מה שצריך לעשות הוא לכבוש את רצועת עזה,לעבור תקופה קשה מאוד שבסופה צה"ל והשב"כ יפרשו את שלטונם על כל רחבי הרצועה כמו שהם עושים היום ביו"ש - אז נראה לי שזה מה שייעשה.
.
או קי - אבל זה כבר נושא לא למשפט מובלע בתוך דיון אחר אלא לדיון רציני לכשעצמו: האם צריך לחזור לשלטון צבאי מלא ביש"ע ומה המשמעויות של הדבר.

ישן 24-11-2012, 21:18
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]אין רווח..."

אם מכה צבאית מוגבלת ומו"מ עם החמאס יביאו שקט מוחלט(או לפחות כמעט מוחלט) ליישובי הדרום אז אולי זה באמת מה שצריך לעשות - אבל אם לא?
אני עדיין לא מבין: מה ההבדל המהותי בין עזה שאחרי ניקוי מסיבי מנשק והתבססות מודיעינית ליהודה ושומרון היום? ההשקעה הגדולה? אז נסגור את גל"ץ ואת קול המוזיקה ונעביר את הכסף לביטחון. כמות כח האדם שיש לצה"ל? אז אולי נגייס את החרדים... הלחץ הבינלאומי? - מה יקרה? מצרים תפתח במלחמה? נו באמת... מועצת הביטחון תטיל עלינו סנקציות? נו באמת... אמריקה תקצץ בסיוע הבטחוני? נו טוף,כבר התמודדנו עם בעיות גדולות יותר,ואני גם לא מאמין שזה מה שהם יעשו.
אם חמאס יפר את הפסקת האש אולי זה יהיה הזמן להתנער מכל נבואות הזעם ופשוט לקום ולעשות.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 24-11-2012 בשעה 21:20.
ישן 24-11-2012, 21:36

כמות הנשק וסוג הנשק ורמת האימון של הצד השני וגם השטח
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם מכה צבאית מוגבלת ומו"מ עם..."

וגם הקרבה לגבול מדינה בעיתית וגם כמות מחנות הפליטים וגם הזמן שהיה לאויב להתכונן ללש"ב של החיים שלו.

בעוד שנה וחצי תעשה מודל לסיר לחץ מול בית אחד כשיש פלוגה שלמה לחילוץ בגב שלך ותנסה להכפיל את זה בעשרת אלפים ולהוסיף איום טילי נ"ט וצלפים ומחילות ומילכודים מעבר לקריות ומתחת לרגליך. אפשר, בטח שאפשר להעביר D9 באמצע מחנה הפליטים וליצור ציר חלופי דרך קירות הבתים ולסלק אוכלוסיה אזרחית באמצעים מתוחכמים כדי להשאר רק נגד המחבלים החמושים ולהתמודד בגבורה עם המקרה או כמה מקרים בהם מילכוד מתוחכם בשטח נשלט יגבה לא מעט חיים בפעולה ובחילוץ ועם ההוצאה הפתאומית של חצי מהכח מהרצועה לצורך תגבור בגבול אחר או מול מצרים. כמעט הכל אפשרי כשחייבים והשאלה היא 'האם חייבים'.

ישן 24-11-2012, 12:23
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
זו פשוט חשיבה ילדותית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תעזרו לי להחליט במי לבחור בבחירות הבאות בבקשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אבל אחרי שהליכוד עשה מה שעשה במבצע בדרום ונתן לחמאס ולטרור לנצח אותנו, הוא הולך לאבד את הקול שלי ואני צריך לבחור מפלגת ימין אחרת בבחירות הבאות לכנסת.

אתה באמת חושב שאתה יודע מה היו כל השיקולים לסיום המבצע?
אתה יודע מה הובטח לביבי או איזה דיל הוא סגר עם ארה"ב כדי שהוא יסיים את המבצע עכשיו ויקבל משהו אחר בתמורה.
מה שכן, אתה לא יכול לבוא בטענות לביבי על גזירת קופון פוליטי, כי הוא יכל לגזור קופון פוליטי ענק בכניסה קרקעית והוא לא עשה זאת(כמובן שזה לא משנה לאנשי התקשורת שתמיד ימצאו דרך או משהו להתלונן עליו)

ישן 24-11-2012, 12:48

אם הסיבות שלך לא להצביע לליכוד הן המחשבה ש'המבצע כושל' ו'החמאס ניצח'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תעזרו לי להחליט במי לבחור בבחירות הבאות בבקשה"

אז המלצתי היא שתבחן שוב את הנחות היסוד הללו ובאם תמצא אותן שגויות - תצביע כמוני לליכוד.

אתה מגדיר את המבצע ככושל כי 'לא הייתה כניסה קרקעית' ומקבל את ניצחון החמאס כי 'החמאס אמר שניצח' וכי יש יותר תמונות של ישראל שוכבים על הקרקע ברשת מתמונות של ערבים.

בחן שוב את שלוש מטרות המבצע שהוגדרו ל'עמוד ענן' בעבודת מטה נכונה ע"י הדרג המדיני
הוסף לכך שתי מטרות משנה לא מוצהרות: [1] צמצום יכולת ההזק של עזה לישראל במקרה של תקיפה אמריקאית או ישראלית באיראן [2] נסיון מכוון לרתום את מצרים להביע אחריות כלשהי כלפי הרחת הנשק משטחה

בדוק מה היתה המשמעות של מבצע קרקעי ומה היה הרווח שלך ממנו אם לא היית נותר שם לכיבוש מתמשך.
בדוק מה היו ההשלכות של מבצע כזה אודות הסכם השלום עם מצרים, מעורבות ארה"ב בנושא האיראני ומעבר מצרים של מורסי לפוזיציית ספק נשק רשמי של החמאס אם היה נדחק למצב של עימות גלוי מול ישראל.
בדוק מתי בפעם האחרונה שמעת מהחמאס או מארגון טרור ערבי כלשהו כי הוא 'הפסיד' ושפוט בכליך שלך מה חטף על הראש כל צד, מה הרוויח כל צד ומה הפסיד ביחס למצב שקדם למבצע.

השווה כמות גיחות, מטרות ונפגעי חמאס בסבב הזה בהשוואה לסבבים קודמים נגד הטרור וחלק את הכמות בסך ימי כל מבצע.

ראה את גיוס המילואים לא רק כהכנה לכניסה לעזה אלא גם כמבט מערבה ודרום מערבה כלפי מדינה חזקה שעדיין לא ברור אם בחרה את דרכה. באם הייתה מצרים מכניסה כוחות לסיני בתגובה לכניסת 3 חטיבות לרצועה ולא היה מוכן כח בעתודה - מה היו אומרים כל מבקרי גיוס המילואים? [כיצד לא צפינו את המתבקש לצפות לו?/מי חשב שמצרים של מורסי תשתוק?/מה ניסינו להשיג בכניסה לארץ המילכודים הזאת ואיך חשבנו שנוכל לנקות אותה בחודשיים כשמצרים וארה"ב נושפות בעורפנו?/ אובדן נכסים אסטרטגים למען השג טקטי קצר טווח/וכן הלאה]

ישראל הרוויחה צמצום ניכר בכמות הנשק של ערביי עזה והרוויחה נטילת אחריות של מצרים על הברחת הנשק לרצועה ותקווה להוצאת איראן וסודן מהמשוואה.
ישראל הרוויחה גושפנקא אמריקאית לראיית 'טפוף טילים על שדרות' כסיבה להפצצות אויריות וחיסול בכירי חמאס. ישראל הציגה יכולת טכנולוגית שיכולה לפגוע במוטיבצית האויב לירי על ערים גדולות מתוך הבנת מוגבלות השיטה ומחירה ולא סתם החיזבאללה לא הצטרף לחגיגה. ישראל הרוויחה תמיכה אמריקאית ומימון לעוד סוללות כיפת ברזל.

חמאס הרוויח השג תעמולתי בפני הציבור שלו בשיגורים כלפי גוש דן. מידת ההשג הזה תלויה בכמה אנו נקנה אותו ונמחזר אותו במקום לשנן כי אין הבדל בין טיל לתל אביב וטיל לשדרות. חמאס הרוויח את מיצובה של מדינה מוסלמית בעמדת 'בורר'. חמאס הרוויח לכאורה זכות גישה לגדר אם כי ארועי אתמול והעדר תגובת החמאס מטילים ספק ברווח הזה והמקטרגים צריכים לשאול עצמם מדוע לא הגיב על כך הארגון 'הנמצח' בירי נגדי אם ישראל 'הפרה הסכם והעלמה מהשג שלו'. חמאס הרוויח הסרת המצור הכלכלי [אך מצור זה לא היה 'מטרה' שלנו אלא תוצר לוואי של 'מטרת מניעת הברחת הנשק'. מאחר והברחת הנשק מאז דמדומי מובראק הפכה לשגרה - המצור הכלכלי הפך רק לעול מדיני על כתפינו]

ועוד משהו - ברור לי כאיש ימין שנתניהו איבד לא מעט קולות בעקבות ההחלטה הנכונה להמנע ממבצע קרקעי. החלטה שקשה להסביר אותה בנימוקים יבשים שלעולם יחדרו פחות מתמונה של חיל מכווץ בתנוחת מגננה או ילד היסטרי בשדרות. העובדה שחודשיים טרם בחירות האיש היה מוכן לאבד מנדטים כדי לחסוך בחיי אדם ולהביא תוצאה עדיפה היא עדות לאחריותו של האדם.

נ.ב

אם לא תשתכנע מדברי כי הויתורים האידאולוגים של נתניהו מקורם באילוצים פרגמטים הרואים את טובת המדינה - תמיד תוכל להצביע לבנט ולמפלגתו. אין טעם ללכת ימינה מזה. רק אל תתפלא אם בסיטואציה בה מדינה חזקה עם צבא מערבי הולכת על הסף שבין 'מתווכת ל'אוייבת' , נשיא כאובאמה יושב בבית הלבן ואנו נזקקים לו לתמיכה כלפי איראן והאו"ם וצינור נשק עובר בין טהרן לסודן ובין סודן לאל עריש - יקבל גם בנט החלטות פרגמטיות.

נ.ב.ב
אם אתה מעונין לשמח את ירון - הצבע ללבני ובכך כבר תעשה מעשה צופי טוב [לעזור לגברת לחצות את רף 8 המנדטים]. אם אתה מעונין להצחיק את ירון - הצבע למופז.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 24-11-2012 בשעה 13:16.
ישן 03-12-2012, 17:55

עוד לא החלטתי אם לבחור בליכוד או הבית היהודי, אך כל אירוע מדיני מקשה עליי יותר להחליט במי מה 2 לבחור.

לישראלה ול deltaforce, אם החמאס ואירגוני הטרור אחרים עדיין ירו על הדרום אחרי הפסקת האש, זה כישלון מצד ישראל. רציתי לבחור בליכוד וכתבתי על זה בסקופים אחרי האיחוד עם ישראל ביתנו, אבל המבצע בעזה גורם לי להביט למפלגות אחרות.
אני אסביר לשניכם גם מדוע עכשיו.
אם אירן תספק לחמאס טילים שמגיעים לכל ישראל הם יוכלו לירות על חיפה מעזה ולא רק על הדרום, ירושלים ותל אביב,וראינו שהמרכז קיבל כמה סוללות טילים במבצע האחרון, ואני מניח שבתי הזיקוק והמפעל הביטחוני לידו יקבלו סוללה, שאר המפעלים במפרץ חיפה יקבלו סוללה משלהם, בעוד שכל מי שגר בחיפה והקריות יהיה תחת טילים שוב כמו ב 2006 בלי שצה"ל יגן עלינו בגלל הממשלה שוב פעם עד הסכם הפסקת אש נוסף.

ב 2006 נפלו ליד הבית שלי טילים כולל מפעל ביטחוני, ולכן אני יודע מה עובר על תושבי הדרום ומה יכול להיות בחיפה ובקריות בסיבוב הבא.
בסבב הבא חיזבלה יוכל להצטרף לחמאס,ואחרי המבצע האחרון של ביבי וברק קשה לי לתת אמון בליכוד ביתנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:55

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר