לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2012, 18:03
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
באופן רשמי אני דור הביניים

יש לי משפחה קטנה. המשפחות של הסבים שלי נמחקו בחלקן הגדול בשואה, הנותרים נפוצו בעולם, וחלקם הגיעו לישראל. לפני כמה ימים נפטר אחרון הסבים , האחרון לדור ההוא, ואני ואחיי הפכנו רשמית לדור הביניים. הפרידה מהסבא שהיא עצובה בפני עצמה, היתה בשבילי כואבת במיוחד כי היא כורכת בתוכה את הפרידה מפיסת ההיסטוריה המשפחתית ובמידה רבה גם מהילדות שלי. החופשים אצל הסבים היו חלק כל כך מהותי בעשור וחצי הראשונים שלי. כשאני מנסה לדלות את הזכרונות הכי מוקדמים שלי, כל כך הרבה מהם לקוחים מהחופשים ההם והבילויים והשיחות עם סבא/סבתא. הפרידה מסבא שהיתה אמנם בעיתה (או אפילו מאוחרת מדי), היא ניתוק של החוט האנושי שעוד חיבר אותי לתקופה ההיא, וגם ניתוק מנופי הילדות. עוד כמה שבועות אגיע לביקור בישראל, ואקח את הילדים לביקור במקומות ההם, ואני יודע שזה יהיה נוסטלגי מאד אבל גם מאד מדכדך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2012, 21:44
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "באופן רשמי אני דור הביניים"

כבר כמה חודשים שאני ובן דוד שלי מנסים לחשוב איך לאסוף את הסיפור של סבא וסבתא שלנו, שנפטרו כבר לפני לא מעט שנים, ולשמור אותו, כי נעשה יותר ויותר ברור שאם לא נעשה את זה, ומהר, נאבד אותו.

לסבא שלי יש, על פי האגדה, סיפור מדהים. הוא היה תותחן עריק של הצבא האדום במלחמת העולם השנייה, היה פרטיזן ביערות של רומניה - פוצץ גשרים ולחם בחוליות של נאצים, כשנגמרה מלחמת העולם הוא הלך, קרקעית, מרומניה לאיטליה ושם השתתף במערך של אוניות המעפילים שיצאו לארץ - שלח אוניות רבות לכאן, ואז עלה לארץ באחת האוניות האלו. כשהגיע לארץ הוא גוייס מיד לצבא, ואז פרץ הקרב על כפר סבא. ל"הגנה" היה תותח אחד שהוצב שם, אבל אף אחד לא ידע להפעיל אותו. סבא שלי, שהיה, כזכור, תותחן בצבא האדום, קיבל את התותח לרשותו, וככל הנראה הדף בעצמו את ההתקפה על כפר סבא, סיפור שנשמע הזוי אבל הוא כנראה נכון, כי לאחר המלחמה קיבלו הוא וכל אחיו אדמות בכפר סבא כאות תודה על הקרב ההוא.
האם הסיפור כולו נכון? כנראה, הצלבנו כמה מקורות משפחתיים שיכולנו, אבל אין הרבה ואין לי שום דרך לדעת בוודאות. זה מאוד מתסכל.

בקיצור, איכשהו הרבה פעמים יוצא יוצא שעד שאנחנו מספיק "גדולים" כדי להעריך כראוי את הסיפורים, כבר לא נותר מי שיספר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:09

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר