לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2012, 13:18
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מנהלים! לאור התגובות באשכול אני מבין שטעיתי ומדובר בכותרת לא תקינה"

אני גם לא מבין את ההתבכיינות.
עוד מתקופת התנ"ך, כמעט בכל סוג של לחימה היה את החלק שמאפשר לך להרוג את האויב, ואת החלק שמונע מהאויב להרוג אותך.
לוחמים בעת העתיקה החזיקו חרב ביד אחת, ומגן ביד השניה.
לוחמי חי"ר היום, חובשים קסדה לראשם.
כשבנו טנקים, התקינו להם קנה, ממנו ניתן לשגר פגזים, אך גם עטפו אותם בשריון (ובשלב מאוחר יותר גם במיגון ריאקטיבי).
בלוחמה הא-סימטרית איתה אנו מתמודדים היום, המטרה העיקרית של האויב היא העורף. אני לא מבין למה מיגון של החלק אותו מנסים אויבינו לתקוף מצטיירת לאנשים כפחדנות.
המשפחה שלי גרה בצפת, ובמלחמת לבנון השניה נפלו על העיר מאות רקטות. המהלך ההתקפי של צה"ל לא הצליח לעצור את הירי (ובשום שלב אף אחד לא טען שבכלל אפשר לעצור אותו לגמרי), ולא הייתה שום מערכת הגנה. אני חייב להגיד לכם שזו תחושה די מחורבנת. אני אישית מאוד שמח על הניסויים המוצלחים בשרביט קסמים, ועל ההצלחה של כיפת ברזל במבצע האחרון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2012, 14:25
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני גם לא מבין את ההתבכיינות...."

אני לא יכול לענות בשם כולם, אבל לי אין בעיה עם המערכת עצמה ואין לי ספק שמערכות כאלה הצילו ויצילו חיים. הבעיה שלי היא עם הדרג המדיני שלדעתי נמנע מלתת פתרון אמיתי לבעיה כי כנראה שמבחינתם יש דרך אחרת להגן על העורף, דרך שלא מצריכה קבלת החלטות קשות ולא נעימות. המערכת הזו נותנת מענה נקודתי אבל היא לא פותרת את הבעיה, המצב בעזה זקוק לפתרון קבוע ולא לאקמול של יירוט רקטות לאחר שהטרוריסטים כבר ירו אותן. אני חושב שאם לא היה לנו את כיפת ברזל אז כבר היה פתרון לבעיה הזו, בצורה כזו או אחרת. בשום שלב ההתמגנות לא באה כמענה היחידי, או העיקרי לבעיה. מי שהחזיק במגן לא ויתר על החרב, מיגון הטנקים התפתח אבל אף פעם לא ויתרו על התותח וכו' וכו' וכו'.

ישן 26-11-2012, 16:03

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא יכול לענות בשם כולם,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
הבעיה שלי היא עם הדרג המדיני שלדעתי נמנע מלתת פתרון אמיתי לבעיה כי כנראה שמבחינתם יש דרך אחרת להגן על העורף, דרך שלא מצריכה קבלת החלטות קשות ולא נעימות. המערכת הזו נותנת מענה נקודתי אבל היא לא פותרת את הבעיה, המצב בעזה זקוק לפתרון קבוע ולא לאקמול של יירוט רקטות לאחר שהטרוריסטים כבר ירו אותן.

יש לך רעיונות לפתרון כזה?
יש פה אנשים שלא הייתי שואל אותם את השאלה הזו, בגלל שאני יודע שהייתי מקבל תשובה בסגנון "לזרוק פצצת אטום על עזה!!!11" או "לזרוק את כל הערבים לים!", אבל אני נותן לך יותר קרדיט, ולכן אשמח לשמוע על איזה פתרון קבוע אתה חושב.

ישן 26-11-2012, 16:40

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck] הבעיה שלי..."

איך שאני רואה את זה יש פה רק שתי אפשרויות, רק שחור או לבן, אין באמצע. או שיהיה שלום אמיתי בינינו לבין הישות ששולטת ברצועה (ולא משנה מי הישות הזו תהיה), או שתהיה מלחמה כוללת שבסופה רק צד אחד ישרוד. המצב שבו תושבי הדרום נתונים לחסדי טרוריסטים לא יכול להימשך עוד הרבה זמן, בסוף לא תהיה לנו ברירה אלא להפסיק את זה באחת משתי הדרכים הנ"ל. כרגע אני לא רואה איך אנחנו יכולים לחתום על חוזה שלום אמיתי וארוך טווח עם החמאס, ולכן לצערי הפתרון היחידי שאני מצליח למצוא כרגע הוא מלחמה שבסופה ננצח נצחון מוחץ שיחזיר את השקט לתושבי הדרום. אני ממש מקווה שאני טועה ושבסוף יהיה איך שהוא שלום אמיתי בלי שנצטרך להילחם, אבל כרגע זה לא נראה מציאותי.

ישן 26-11-2012, 17:13

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "איך שאני רואה את זה יש פה רק..."

ברמה העקרונית, יכול מאוד להיות שאתה צודק. ברמה המעשית אני לא ממש רואה איזה סוג של צעד צבאי ישראל יכולה לעשות שיכניע הכנעה סופית את הטרור.
אפשר לעשות צעדים בסגנון "עמוד ענן", שיתנו שקט לפרק זמן מצומצם.
אפשר לעשות צעדים בסגנון "חומת מגן" כולל כניסה קרקעית מלאה, מעבר מבית לבית, ופגיעה קשה ביותר בפעילי הטרור ובתשתיות שלהם. לצעד כזה יש כמובן מחיר יקר מאוד, מהרבה בחינות, אבל הוא ייתן, כנראה, שקט לזמן ארוך יותר, אבל גם לא לנצח.
אפשר להכניס את צה"ל לעזה, ולהישאר שם. להשליט משטר צבאי על כל הרצועה, על בסיס קבוע. לצעד כזה יש מחיר עצום, הן מבחינת מה שיידרש מצה"ל, והן מבחינת הלגיטימציה הבינלאומית של ישראל. המחיר יהיה כה גבוה, שאני ממש לא בטוח שישראל תוכל להרשות לעצמה לעשות צעד כזה, במיוחד לאור הסיטואציה החדשה במזרח התיכון, ובעולם בכלל, אבל בוא נניח לרגע שכן. מצב כזה, נוכחות קבועה של צה"ל ברצועה, כולל עוצרים, מחסומים, פשיטות קבועות על בתים ועוד, יקשה מאוד על ארגוני הטרור ברצועה להתחמש ברקטות, ולשגר אותם לעבר הישובים בדרום, אבל הטרור לא יעלם, הוא פשוט יקבל צורה חדשה, כמו שהוא עשה הרבה פעמים בעבר - מחבלים מתאבדים לעבר חיילים, פיגועי ירי על מוצבים וכו'.

זה כמובן קל להגיד שצריך להכניע את הטרור בעזה הכנעה מוחלטת, כך שרק צד אחד ישאר, אבל אני לא ממש בטוח איך לוקחים את ההצהרה הזו, שנשמעת יפה מאוד על הנייר, ומתרגמים אותה לפקודות אופרטיביות.

ישן 26-11-2012, 18:02
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
גם אני חושב שהפתרון הוא פצצת אטום על עזה!!!11
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברמה העקרונית, יכול מאוד..."

אבל , אם להיות היגיוניים לרגע, אז בטח שלהיכנע ולהתקפל כמו שאתה מציע, או אלה שאתה מצביע עבורם מציעים - זו גם לא דרך. יתכן ובאמת אין פיתרון לטרור שמפעילים אנשים שאין להם מה להפסיד ורוצים להתאבד. אך עלינו כמדינה למנוע התאבדות המונית שלנו יחד איתם ולהושיט להם את כל הסיוע הדרוש כדי שיתאבדו עוד ועוד.

לא יהיה מנוס מסיבובים נוספים ושפיכת דם. כמו שלא מצפים ממך לעזוב את דתך ואמונותייך בדבר השלום הנכסף והצורך במו"מ - כך אי אפשר לצפות מהם שיפסיקו לרצות להשמיד אותנו. כי הים הוא אותו ים והערבים - אותם ערבים.

ישן 26-11-2012, 21:27

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברמה העקרונית, יכול מאוד..."

אז מה בעצם אתה אומר? שאין פתרון לטרור מעזה? הרי שלום עם החמאס לא יהיה. אפשר לנצח את הטרור, אבל כדי לעשות את זה אנחנו חייבים לשנות פאזה. אנחנו צריכים להפנים שאנחנו נלחמים באוייב לא רציונאלי שלא מפחד למות אלא להפך, בשבילו המוות הוא ערך ששואפים אליו. אויב שאין לו בעיה לפגוע באזרחים שלנו ומצד שני אין לו בעיה להסתתר מאחורי האזרחים שלו. אנחנו צריכים להחליט מה יותר חשוב לנו, החיים של האזרחים שלנו או הלגיטימציה של העולם. אני לא יודע איזה פקודות אופרטיביות צריך לתת, אבל לדעתי צריך קודם כל להחליט שמה שחשוב לנו זה החיים של האזרחים שלנו וכל השאר לא משנה או משנה פחות. אני חושב שאחרי זה יהיה יהיה הרבה יותר פשוט לנצח.

ישן 26-11-2012, 22:52

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז מה בעצם אתה אומר? שאין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אז מה בעצם אתה אומר? שאין פתרון לטרור מעזה? הרי שלום עם החמאס לא יהיה. אפשר לנצח את הטרור, אבל כדי לעשות את זה אנחנו חייבים לשנות פאזה. אנחנו צריכים להפנים שאנחנו נלחמים באוייב לא רציונאלי שלא מפחד למות אלא להפך, בשבילו המוות הוא ערך ששואפים אליו. אויב שאין לו בעיה לפגוע באזרחים שלנו ומצד שני אין לו בעיה להסתתר מאחורי האזרחים שלו. אנחנו צריכים להחליט מה יותר חשוב לנו, החיים של האזרחים שלנו או הלגיטימציה של העולם. אני לא יודע איזה פקודות אופרטיביות צריך לתת, אבל לדעתי צריך קודם כל להחליט שמה שחשוב לנו זה החיים של האזרחים שלנו וכל השאר לא משנה או משנה פחות. אני חושב שאחרי זה יהיה יהיה הרבה יותר פשוט לנצח.

יש הבדל משמעותי בין לא משנה, למשנה פחות.
לגבי משנה פחות, זה כבר הוחלט, ויעיד על כך המבצע האחרון בעזה אליו יצאו בדיוק בגלל שחיי האזרחים שלנו חשובים יותר מאשר מצב המשק, שנפגע מהלחימה ומגיוס המילואים, מאשר מיליארדי דולרים שעלה לפתח את מערכת כיפת ברזל, ולייצר מאות מיירטים, ומאשר דעת העולם, שלא אוהב לראות פצצות נופלות ממטוסים בלב אוכלוסיה אזרחית, גם אם מתחבאים שם מחבלים. כל אלה הראו שלמדינה אכפת מחיי אזרחיה יותר מאשר מדברים אחרים.
להגבי לא משנה בכלל, זה אומר להרוג את כל מי שחי בעזה, ותושבי הדרום יוכלו לחיות בשקט. אני בטוח שאתה לא תומך בפתרון כזה, כי גם אתה מבין שגם אם חיי האזרחים זה השיקול הכי חשוב, לשיקולים אחרים יש גם משמעות, שאי אפשר להתעלם ממנה.

ישן 26-11-2012, 19:15
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אין התבכיינות בהגנה על העורף
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני גם לא מבין את ההתבכיינות...."

בוא נהיה רגע מדוייקים יותר באבחנות. גם לפני כיפת ברזל הנזק מירי תלול מסלול לישראל היה קטן מאד. מעט מאד נפגעים בנפש, ואפילו פגיעה מעטה יחסית ברכוש. האפקט של רקטות ופצמ"רים הוא בעיקר שיבוש שגרת החיים של תושבי הדרום (ועכשיו גם המרכז), והכפפתם למשטר של פחד - ובזה כיפת ברזל עוזרת רק מעט.

כאמצעי נגד לנשק סטטיסטי, כיפת ברזל מסיטה את הסטטיסטיקה לטובת אזרחי ישראל. זה חשוב מאד, אבל זה לא משהו שיוצר שינוי אסטרטגי. האפקט המרכזי של כיפת ברזל הוא הגדלת יכולת הספיגה של העורף. בזמן מבצע התקפי זה דבר חשוב מאין כמוהו, משום שמעבר להצלת חיים זה גם יכול להעניק מרחב (או זמן) תמרון לדרג המדיני/צבאי. בשגרה (והכוונה היא לשגרה המעוותת שנוצרה בדרום בעשור האחרון), זה בעיקר נותן לדרג המדיני מרחב הבלגה. בעיניי, וייתכן שבעיני מגיבים אחרים, האפקט הזה הוא שלילי, משום שהוא מחמיר את המצב, ומאפשר החרפה זוחלת במציאות שמדינת ישראל מוכנה להכיל. במובן הזה (ולא במובן שאין נשק או יכולות התקפיות) - ההגנה הזאת באה על חשבון ההתקפה.
ישן 26-11-2012, 18:46

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אסור לתהות על הסיבה לפגיעה באיזון בין הוצאות על אמצעי התקפה וההוצאות על אמצעי מגננה?"

אתה באמת חושב שמבחינת יכולות חסרים לנו אמצעי התקפה בהקשר לסכסוך עם החמאס בעזה?
הרי מבחינת כוח אש, אנחנו יכולים להפוך את עזה למגרש חניה בפחות מ24 שעות.

חוץ מזה שאף אחד כאן לא עשה את מה שאמרת ("לתהות על הסיבה לפגיעה באיזון בין הוצאות על אמצעי התקפה וההוצאות על אמצעי מגננה"), לא שמענו פה טיעונים בדבר אילו אמצעי התקפה היה אפשר לרכוש/לפתח במקום, באותה עלות, ואיך הם היו עוזרים לנו יותר בעימות הבא מאשר כיפת ברזל.
כל מה ששמענו כאן זה מרמור לא מובן על כך שלישראל יש סוף סוף פתרון (גם אם חלקי) לאיום הרקטות על עורפה.

ישן 26-11-2012, 19:07
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אתה באמת חושב שמבחינת יכולות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אתה באמת חושב שמבחינת יכולות חסרים לנו אמצעי התקפה בהקשר לסכסוך עם החמאס בעזה?
הרי מבחינת כוח אש, אנחנו יכולים להפוך את עזה למגרש חניה בפחות מ24 שעות.

בוודאי שאני יודע שאנו יכולים להפוך את עזה למגרש חניה תוך 24 שעות. הבעייה היא שלא מפעילים יכולות שהיו גורמים למאית מההרס הזה ומשיגים את המטרה ותחת זאת ממשיכים להוציא סכומי עתק על התמגנות.

חוץ מזה שאף אחד כאן לא עשה את מה שאמרת ("לתהות על הסיבה לפגיעה באיזון בין הוצאות על אמצעי התקפה וההוצאות על אמצעי מגננה"), לא שמענו פה טיעונים בדבר אילו אמצעי התקפה היה אפשר לרכוש/לפתח במקום, באותה עלות, ואיך הם היו עוזרים לנו יותר בעימות הבא מאשר כיפת ברזל.
כל מה ששמענו כאן זה מרמור לא מובן על כך שלישראל יש סוף סוף פתרון (גם אם חלקי) לאיום הרקטות על עורפה.

תגיד שלא הבנת, נשמח להסביר המרמור על על השקעת עתק בהתמגנות יתר, גם אם מוצלחת , במקום הפעלת הכוח כפי שמקובל במדינה נורמלית הנלחמת על חייהם, רכושם ושלומם של אזרחיה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-11-2012, 21:17
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בודאי שמותר לתהות. מותר כמובן גם לתהות על התהיה.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אסור לתהות על הסיבה לפגיעה באיזון בין הוצאות על אמצעי התקפה וההוצאות על אמצעי מגננה?"

אפשר גם לתהות על הקביעה כי האיזון הופר וכי כיבוש שטח או הרס שטח הינו הדרך העדיפה כדי ליצר הגנה.

האיזון לדעתי כמובן לא הופר. אנחנו לא במלחמת יוה"כ ואף לא בשל"ג. בטח שלא ב'חומת מגן'. זהו סוג אחר של לוחמה המשלבת מרכיבים שלא מוכרים אף לא בלש"ב 'השגרתי' בעולם.

אנחנו יכולים להתעלם מהמלכודות המדיניות/משפטיות/אלימות שהחמאס מנסה להכניס אותנו לתוכם. זה לא יגרום למלכודות להעלם.

אתה סבור שכניסה קרקעית עם X נפגעים חלילה לצה"ל, 500 חמאסניקים הרוגים, 500 'לא מעורבים' עזתים הרוגים [ועוד 5000 מדווחים כהרוגים] ושהיה של חודשיים ברצועה תייצר שקט לתושבי הנגב הצפוני והערים הגדולות שהותקפו. אני סבור שלא רק שזה לא ייצר שקט אלא שזה אף יוליך בסופו של דבר ליצירת 'איזור מוגן' לחמאס ממנו בחסות מתערבים חיצוניים כרוסיה ומצרים יוכל להגביר את פגיעתו.

לא תמיד ההתקפה היא ההגנה העדיפה.

גם אם אלך לשיטתך אזי כדאי מאוד שאת ההחלטה באם להכנס לשטח ממנו יורים עלינו תהיה בידינו ולא בידי האויב ואת מרחב ההחלטה הזה בדיוק מגדילים לנו החץ, כיפת ברזל ושרביט קסמים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 26-11-2012 בשעה 21:31.
ישן 26-11-2012, 21:48

אין פתרון 'טוב'. יש שתי אפשרויות לדעתי שיכולות לגרום לירי להפסק
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז מה הפתרון מבחינתך?"

[1] כיבוש של השטח למשך שנים ושליטה יומיומית באוכלוסיה עם פיזור אנשי שב"כ וממשל בכל שכונה שכונה ומעבר סיזיפי של יחידות החי"ר במשך שנים עם התקלויות יומיומיות לטיהור כיסי ההתנגדות

שיטה זו תגבה מאיתנו מחיר בטחוני כבד. זו לא חומת מגן. יש הרבה יותר נשק בשטח, הרבה יותר שיתוף של האוכלוסיה, הרבה יותר מלכודים.

שיטה זו תגבה מאתנו מחיר מדיני כבד שיוליך בתורו לנזקים בטחונים אסטרטגים. היא תדחוף את מצרים לזרועות החמאס ותעמיק את האחיזה האירנית. היא תגרור הסתיגות אמריקנית ומעורבות עוינת רוסית ובסופו של דבר נמצא עצמנו עם חזית דרומית חדשה ופעילה כצבא מצרי מול צבא ישראלי [שחוק] והזרמת נשק רשמית סדירה ל'לוחמי החופש' ברצועה.
במקרה היותר גרוע נאלץ לצאת מהרצועה לאחר תקופת כיבוש שכזו ולמצוא עצמנו מול כל הנ"ל + מול רצועה משגרת

שיטה זו תמנע כל סכוי שישראל תתפנה לאיום האיראני או תמצא בת ברית למאבק בו

[2] הפסקת הירי ע"י החמאס מרצונו

זה יכול להגרם ע"י מאזן אימה מסוים או אינטרס זמני של החמאס. זה נותן לנו שקט זמני ולחמאס זמן להתארגן. האם נזקו של החמאס אחרי התארגנותו יהיה רב משל היום? לא יודע. האם נזקו של החמאס לאחר תקופת כיבוש ישראלית זמנית יהא רב יותר? לדעתי כן.

זו האפשרות שבחרה בה הממשלה. לדעתי - זו האפשרות הנכונה יותר. אמצעי המיגון הם אלה שאפשרו לממשלה לבחור בדרך 'הקלה' אבל הנכונה יותר הזו.

ישן 26-11-2012, 22:29

כי השטח שונה. החימוש שונה. האויב שונה. הקרקע שונה, המאזן המדיני [מצרים/ארה"ב] שונה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה אתה כה בטוח שחומת מגן לא..."

אין דין כיבוש מחנה פליטים חצי מבודד הנשלט ע"י ניצי המשהו שמחזיקים בנק"ל שקיבלו באוסלו ו'לא אכפת להם שיפגעו אזרחים' כדין כיבוש מקבץ מחנות ובו שלל נשק חדיש עם אנשים שסיימו קורסים מלאים להפעלתו באיראן ואשר 'רוצים בכל ליבם שיפגעו אזרחים'.

[כמעט] הכל אפשרי [אבל רק אם חיבים]. אפשר לכבוש את עזה עם 20000 הרוגים לצד השני והרבה הרבה פחות לנו. אפשר לכבוש אותה עם 2000 הרוגים לצד השני ו'רק' הרבה פחות לנו. השאלה היא 'מה אתה עושה איתה רגע אחרי הכיבוש' איך אתה מונע שיגור משכונה X בשתיים בלילה ע"י זה שאתה 'שולט' בבנין הממשל ואיך אתה מונע מהמערכה הדיפלומטית להגביל אותך במאבק בטרור המתמשך מ'שטח הכיבוש' שלך ולהוציא אותך חזרה לעמדה נחותה מזו בה נכנסת לרצועה.

כיבוש הרצועה אינו מהלך שצריך להשתמש בו כעשית שריר או נקמה. זהו מהלך קריטי שיכול להיות הרסני לצד שלנו [וממש לא בהבטי מוסר]. לא סתם שרון לא נכנס לרצועה בחומת מגן. לא סתם אולמרט עצר את עופרת יצוקה בשלב של תמרון כוחות [שהיה רחוק מאוד מהגדרת 'כיבוש'].

ישן 26-11-2012, 22:17

לא. לחמאס לא ימאס להרוג אותנו. אני לא תמים מכדי לחשוב כך.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז בקיצור הפתרון שלך הוא..."

הפתרון שלי הוא פתרון זמני שמטרתו להביא למצב בו החמאס יחשוב שלא משתלם לו לנסות ולהרוג בנו נכון לכרגע.

זה דבר שניתן להשיג ע"י שילוב של פגיעה בחמאס וצמצום יכולת ההרג שלו. בדיוק מה שנעשה בסבב האחרון.

מה אחרי 'הזמני'? הפתרון הזמני הבא. במזה"ת כדאי לא לתכנן קדימה ולא לשאוף לארבעים שנות שקט.

השאלה ההופכית לשאלתך היא: 'אז מה הפתרון שלך? לאפשר לחמאס איזור מוגן בחסות רוסית-מצרית-איראנית ממנו יוכל לירות עלינו ללא הפרעה אחרי שנתיש עצמנו שנתיים שלוש בכיבוש ונסיונות טיהור של הרצועה?'

ישן 26-11-2012, 22:32

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא. לחמאס לא ימאס להרוג אותנו. אני לא תמים מכדי לחשוב כך."

אני לא מצליח להבין את הקונספציה של "להביא למצב בו החמאס יחשוב שלא משתלם לו לנסות ולהרוג בנו נכון לכרגע". מה קורה שהרגע נגמר, אנחנו נתונים לחסדי וגחמות החמאס? שוב תושבי הדרום צריכים לחיות בצבע אדום? וכמה זמן ממשיכים בסבבים כאלה? ומה קורה כשחס וחלילה רקטה פוגעת בגן ילדים והורגת 30 ילדים? כרגע זה נראה לי שבסופו של דבר אנחנו נצטרך לכבוש את הרצועה ברמה מסויימת - אני לא מצליח לראות מצב שנצליח להגיע איתם לשלום אמיתי שיחזיק מעמד לעד. זה יקרה בסוף או בגלל שנחליט שאי אפשר לחיות יותר ככה, או בגלל שנגרר לזה אחרי שיפגעו בנו בצורה כואבת (כמו למשל פגיעה בגן ילדים וכו'). אנחנו יכולים לכבוש את עזה אם נחליט שזה מה שאנחנו צריכים לעשות. זה לא יהיה קל וזה יעלה בחיים של הרבה אזרחים וחיילים אבל זה אפשרי. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה סוויץ בדרך שאנחנו חושבים.

ישן 26-11-2012, 22:40

אין הגיון ב'לכבוש את הרצועה ברמה מסוימת' כי ימשיכו לשגר עליך מהרמה הלא מסוימת
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין את..."

יש לכבוש את הכל ולאורך זמן ואז להתמודד עם מה שכתבתי בשפע הודעות קודמות ואולי גם לחטוף במקביל שיגורים

החמאס כמו החיזבאללה כמו אחמדיניג'אד הוא עובדה קיימת. תאורטית אנחנו יכולים להשמיד אותו יחד עם האוכלוסיה החוסה תחתיו ומעשית ממש ממש לא. ומאחר והארגון הזה כל ישותו מושקעת בלנסות להרוג יהודים ולא משנה באיזה מחיר - יהיה קשה למנוע ממנו לעשות זאת לחלוטין. כשהרגע בו החמאס יחשוב שלא כדאי לו להמנע מלהרוג בתנאים הנוכחיים - הוא יתחיל להרוג ואנחנו נצטרך שוב לשכנע אותו שזה לא משתלם לו.

ישן 26-11-2012, 23:02

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אין הגיון ב'לכבוש את הרצועה ברמה מסוימת' כי ימשיכו לשגר עליך מהרמה הלא מסוימת"

רמה מסויימת של כיבוש יכולה להיות גם 100% אם צריך. אבל אני באמת חושב שאם נפסיק לקשור לעצמנו את הידיים ונילחם כמו שנלחמים נגד טרוריסטים שאין להם חוקים ועכבות אז לא נגיע למצב הזה. אם אנחנו בתור מדינה ריבונית נסכים לחיות לפי מה שאתה מציע, קרי לפי הקריזות והגחמות של החמאס שיתחילו להרוג בנו מתי שמתחשק להם ורק אז נגיב (אולי), אז אפשר לסגור את הבסטה ולהזדכות על המדינה. אני חושב שחלק מהרעיון של הקמת מדינה יהודית היה למנוע מקרים שבהם גורמים אחרים הורגים בנו מתי שבא להם.

ישן 27-11-2012, 05:52

בין סגירת הבסטה [שבינינו גם היא רק סיסמה] לבין כיבוש ושליטה של כל הרוצים להשמידנו
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "רמה מסויימת של כיבוש יכולה..."

ארוכה הדרך.

או שאין לנו אויב חמוש ותוקפן בשכונה או שאנו לא קיימים? זה קצת נאיבי לצפות לאו-או.
לסוריה, מצרים ובמעגל השני גם לאיראן, לוב וסעודיה יכולות הזק מאוד גדולות למדינת ישראל. הן לא עושות בהן שימוש בשגרה. כששלטון מתפורר או מבסס עצמו רק על שנאתנו הוא ינסה להשתמש ביכולות הללו. הטכנולוגיה שהפכה נשק רקטי לזול וזמין לאויב שינתה את פני הטרור וכדאי מאוד שלא נחשוב בהבט הזה במושגים של צבא מול צבא.

גם 90% כיבוש מלא הם עדיין 10% שטח מתוכו ישגרו כלפיך 100% רקטות. חברים לא מנסים כלל להתמודד עם טיעונים ותסריטים שמועלים לגבי כניסה קרקעית כשהם בתאוריה וסבורים שצריך להכנס אליהם בפועל?

רק כיבוש מלא וארוך שנים ימנע שיגורים [וגם זה בחלוף זמן ולא מיד] אבל כיבוש כזה טומן בחובו מלכודות אחרות.

לא לכל דבר יש פתרון. לא תמיד הפתרון הוא רק צבאי. אנחנו נמשיך לחיות תחת החרב הזאת ויותר מכך - בחלוף השנים וזליגת טכנולוגיה לארגוני הטרור ובהתפורר השלטון בסוריה ובמצרים נספוג עוד יותר במסווה של 'אין שלטון מרכזי שיכול למנוע זאת' ובטכניקת הירי מתוך מרכזי אוכלוסיה. מהמקום בו לא עוברת המחרשה - ישוגר הקסאם. כן, זה יוביל לסיבוב נוסף במזה"ת וכדאי מאוד שבסיבוב ההוא הצבא שלנו יהיה מוכן להתמודדות עם איומים לפי מדרג חשיבות מסויים ולא שחוק ושקוע בבוץ עזתי.

ישן 27-11-2012, 21:04

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בין סגירת הבסטה [שבינינו גם היא רק סיסמה] לבין כיבוש ושליטה של כל הרוצים להשמידנו"

סגירת הבסטה זה מטבע לשון, מה שעומד מאחורי המטבע הזה הוא הרעיון שמדינה ריבונית אמורה לספק לתושבים שלה ביטחון. תושבי הדרום לא חיים בבטחון כבר 12 שנה, אם המדינה לא יכולה לספק לתושבים שלה בטחון אז מבחינתי אחת הסיבות העיקריות שבגללן הקימו את המדינה הזו ושבגללן מגיע לנו מדינה משלנו בכלל לא מתקיימת. אין לי בעיה עם אויב תוקפן, בסופו של דבר אנחנו מוקפים במדינות אויבות שמממשות את התוקופנות שלהן כלפינו בצורות שונות (ע"ע תקיפת השגרירות במצרים למשל), יש לי בעיה עם אויב תוקפן שמממש את התוקפנות שלו בצורה שבה הטרוריסטים מעזה מממשים את התוקפנות שלהם כבר 12 שנה. במקרה הספציפי הזה אני לא מקבל את הטענה שלך שלא לכל דבר יש פתרון צבאי. אני חושב שבמקרה הזה יש פתרון צבאי, רק שהמחיר שלו הוא מחיר כבד ואת המחיר הזה אף ממשלה לא הייתה מוכנה לשלם עד היום. אני יודע שזה לא פופלרי להגיד את זה, אבל לדעתי אף ממשלה לא הייתה מוכנה לשלם את המחיר הזה בגלל שמדובר באזור הדרום. אם אזור המרכז היה במצב הזה כבר היו מוצאים פתרון לבעיה.

ישן 27-11-2012, 21:23

המדינה הריבונית לא יכלה להעניק הגנה מלאה לתושביה בלא מעט מימיה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "סגירת הבסטה זה מטבע לשון, מה..."

תושבי קו התפר סבלו בימי הפידאיון, תושבי עמק הירדן ועמק החולה טרם ששת הימים, תושבי קרית שמונה וגבול הלבנון בימי הפתחלנד. לא בכל עת ניתן לתקוף ולא כל דבר ניתן לתקוף ואם תנסה להעניק הגנה ראויה כרצונך ובסופו של דבר תמצא עצמך מזיק ליכולות ההגנה שלך [בהתאם לתסריטים הסבירים שהעלתי כאן] - מה הועילו חכמים בתקנתם?

אזכירך כי בסבב האחרון אשדוד ובאר שבע סבלו מאוד וחלק מהירי הגיע גם לערי גוש דן ובכל זאת הסתיים הסבב כפי שהסתיים קרי לא מדובר רק בהתעלמות מצרכי תושבי שדרות.

ישן 28-11-2012, 06:05

לא אבל גם לומר שזה לא נוגע למרכז זה כבר ממש לא נכון
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה באמת משווה שתי רקטות על..."

ואני בהחלט משווה ואף יותר מכך את באר שבע ואשדוד לראשל"צ, חולון ורמת גן מבחינת חשיבותם וגם מבחינת כח כלכלי והשפעת היושבים בהן על המערכת הפוליטית.

אגב הויכוח שלנו על עצם הפסקת האש מול כיבוש נוגע לעתיד ולא לעובדות המובאות מהעבר. הנתוונים מהעבר הם בעיני יותר הוכחה להעדר תועלת של כיבוש קרקי חלקי/זמני במניעת ירי טילים ורקטות מרצועת עזה.

רוצים לדבר על כיבוש קבע של הרצועה וחידוש הממשל הצבאי כפתרון? על מעבר בלש"ב ב20,000 בתים? על הפצצה בנשק סטטיסטי של 'בלתי מעורבים'? על גירוש האוכלוסיה משם [לאן?] או על הקמת ההתישבות העברית שם [שהיתה חלק חיוני מהמארג הבטחוני]? בסדר. לגיטימי לדיון. אבל צריך לדבר על זה גלויות ובכנות ולנתח את הדברים המשתמעים מבצוע החלטות כאלה.

עזה 2004 היתה מפוצלת ע"י גושי ההתישבות עם נקודות אחיזה בטוחות לכוחות הבטחון וללא עורף טרור לוגיסטי בסיני. ב2008 שלטון החמאס היה בהתארגנות, איראן עוד לא היתה מעורבת ומצרים לא אפשרה זרימה חופשית של תחמושת [להזכירך באותם ימים הפצצנו 'מחרטות']. 2012 זו תקופה אחרת. שלטון החמאס מבוסס, 3 מדינות דוחפות נשק פנימה, סיני מזה שנתיים הינו עורף טרור לוגיסטי לכל דבר ובשנה האחרונה אפילו עורף תומך ונטול עכבות ואנשי החמאס עוברים אימונים בהפעלת נשק נ"ט ורקטי וכן הלאה במחנות מסודרים באיראן.

דוקטורינת שילוב האוכלוסיה כמגן והמצלמה כנשק הפכה למוצהרת ולמשמעותית בהשגיה והענין המחודש של רוסיה בעידוד משטרי טרור ערביים הפך למשפיע במזה"ת.

מבצע לכיבוש עזה הוא אפשרי. בודאי שניתן לכבוש 3 ערים חמושות שכל מהותן וקיומן נסוב סביב מלחמה [עם פה ושם הסתבכות בסגנון סואץ]. השאלה היא מה מטרת הכבוש. נקם? מניעת ירי רקטי? תגדיר לעצמך מטרות ותנתח ביושר את היכולת שלך להשיגן לטווח ארוך משנה בעזרת מבצע שכזה.

ישן 26-11-2012, 21:52

אף אחד לא מבטיח לך גם הפעם את אותו מספר הרוגים [לא קטן]
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אלף הרוגים פלסטינים ו-13..."

חלק מהמגבלות שלך עכשיו מקורן באותם 1000 הרוגים עזתים [למרות שהשלטון במצרים והממשל בוושינגטון היו אוהדים בהרבה לישראל מהיום]

וזה לא רק אלף הרוגים עזתים אלא 1000 הורגים עזתים + מובראק.

הסיבה להתגברות הירי הינה החלשות מובראק. עזה של 2006 ו2008 הן לא עזה של 2012. אם לא השגת שת"פ מצרי במניעת הזרמת הנשק - לא השגת כלום.. 1000 הרוגים פלשתינאים חדשים הם מתכון בדוק לדחיפת המצרים לאספקת נשק לרצועה.

נ.ב

שים לב כי הירי אחרי 'עופרת יצוקה' התחדש מהר מאוד למרות התנאים העדיפים שציינתי

ישן 27-11-2012, 21:56
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כי עבר רק שבוע?"

הדיון התחיל כשכתבת

"אתה סבור שכניסה קרקעית עם X נפגעים חלילה לצה"ל, 500 חמאסניקים הרוגים, 500 'לא מעורבים' עזתים הרוגים [ועוד 5000 מדווחים כהרוגים] ושהיה של חודשיים ברצועה תייצר שקט לתושבי הנגב הצפוני והערים הגדולות שהותקפו. אני סבור שלא רק שזה לא ייצר שקט אלא שזה אף יוליך בסופו של דבר ליצירת 'איזור מוגן' לחמאס ממנו בחסות מתערבים חיצוניים כרוסיה ומצרים יוכל להגביר את פגיעתו.".

אני כתבתי בתגובה כי מהלך דומה הביא לירידה משמעותית בהתקפות בשלוש שנים שאחריו. אכן, את המהלך הנוכחי ניתן יהיה לשפוט רק עוד זמן מה, אבל אי אפשר להגיד שכתישה וכניסה חלקית לא היו עושות את העבודה, כי הן עשו כבר, ובהצלחה לא מועטה.

ישן 27-11-2012, 22:06

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הדיון התחיל כשכתבת "אתה סבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אכן, את המהלך הנוכחי ניתן יהיה לשפוט רק עוד זמן מה, .

או קי - עד כאן הסכמת איתי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
, הן עשו כבר, ובהצלחה לא מועטה.

אההממ.. גם אם נתעלם מהמונח 'הצלחה לא מעטה' למה שנראה יותר כתחזית מזג האויר הרקטי לשנים 2008-2012 כל הענין הוא ההשוואה, לא? אז אם לא ניתן להשוות לא ניתן לטעון שאלף הצליח יותר מבית להשיג שקט יחסי.

רצוי באותה הזדמנות גם להשוות את הסיטואציות לפני שמנבאים הצלחה [מצרים מסייעת לבלימת הזרמת נשק איטית / מצרים מסייעת בפועל להזרמת נשק מסיבית מאיראן, סודן וכלה בשאריות לוב]

ישן 28-11-2012, 20:49

אלא אם כן אתה מדבר על 'כיבוש מלא' אז שום דבר לא עבד ולא הוכיח את עצמו ברמת 'אין ירי'
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "השאלה היא למה לא לנסות משהו..."

מוטיבציה יש [ומאחר והרקע שלה הינו דתי לא ניתן לשנות זאת] . שטח יש [ולמעט כיבוש מלא וממושך לא ניתן לשנות זאת]. אוכלוסיה שלא מתנגדת לשמש כמגן יש [לא ניתן לבקש ממנה לסוע למקום אחר...]. כל מה שצריך זה להעביר פנימה נשק ואת זה איראן, סודן וגם שאריות לוב מספקות. היחידה שיכולה לצמצם זאת היא מצרים ולמעט מלחמה עימה וכיבוש סיני הדרך היחידה לשכנע אותה לצמצם/למנוע מעבר נשק שכזה הינה הסכמים עם מעורבות אמריקאית כפי שנעשה.

אף אחת מהאופציות האחרות [כיבוש מלא, גירוש אוכלוסיה מעזה, מלחמה עם מצרים או גם וגם וגם] היא לא כזו שההסטוריה לא יכולה לגלגל אותנו לפתחה אבל בהחלט כדאי שלא להגיע למקום ההוא. [ואני בהחלט סבור שחלק ממטרת גיוס המילואים במידה שהינה מעבר לניתן לדחיסה לתוך עזה נועד כדי להרתיע את מצרים מלקדם אותנו לכיוון הזה]

כיבוש חלקי/זמני כפתרון הוא רק אשליה שאפילו ברמת התאוריה של מה ואיך עושים ומה מפיקים ממנה בטווח של חצי שנה קשה ליצג אותה.
ישן 28-11-2012, 22:18

התגובה שלי היא באשר ל'למה תקיפה אוירית' ולא 'כניסה קרקעית'. היא לא סנגוריה על ההסכם
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נכון, ולכן כתבתי למטה- מדוע..."

ולא תמיכה בכל מה שנתניהו עושה/יעשה/עשה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
, ומדוע החליטו לוותר על הסגר ועל השמירה על הגדר? ומה היית כותב לו הגברת הנחמדה לא היתה נלחמת כאריה והיינו מקבלים משפחת פוגל 2?

אתה יודע בודאות שהחליטו לוותר על השמירה על הגדר?
אתה יודע בודאות שהשנויים במדיניות הסגר להבדיל מפעילות המנהרות בעבר הקרוב הם אלה שאיפשרו את חדירת המחבל?
אתה יודע בודאות שמצב בו 3 מחטיבות החי"ר הסדירות ועוד 2-3 חטיבות מילואים עוסקות בלש"ב, סריקות ומעצרים במשך חודשים ארוכים לא היה מאפשר חדירה זהה של מחבל עם סכין לבית בישראל?

ישן 29-11-2012, 05:51

שואל ברצינות: יש לך קישור למקום [למעט אותן כתבות במאקו ובערוץ 7] בו ישראל מאשרת את
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "דווקא אין פה כל ספק"

ענין הגישה לגדר?

מדובר בשתי כתבות בודדות המציגות מציאות קיצונית שקצת מוזר שאין לגביה מעקב עיתונאי או תגובה רשמית [שאינה נוגעת ל'הערכות מבצעית' מדובר צה"ל או ממשרד הבטחון הנגישים ככל הידוע לי לכתבים] ומדוע הציטטה במאקו היא מפי 'אחת החילות' ו'אחד החילים' ו'חקלאים'.ץ
http://www.mako.co.il/news-military...96f83b31004.htm ["...מאות ואפילו אלפי אנשים על הגדר, מהם אנשים של חמאס שמגיעים על מדים. הם חצו את הגדר כמה פעמים והם נכנסו לעמדות של הכוחות שלנו והשמידו רכוש צה"ל..."]

כי אם אין בעיה בגישה של ערבים לגדר אז מה היה פשר ההרוג ו16 הפצועים הערבים ביום שישי האחרון?

כנ"ל לענין הפירצה [ושוב אם אפשר קישור נוסף לערוץ 7 אם ישנו כזה]

ועוד: הם יש אישור של דובר צה"ל או גורם רשמי לשני הדברים? [זכות הגישה ההמונית לגדר והחדירה דרך פירצה שנוצרה בהפגנה]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-11-2012 בשעה 06:17.
ישן 29-11-2012, 11:50

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שואל ברצינות: יש לך קישור למקום [למעט אותן כתבות במאקו ובערוץ 7] בו ישראל מאשרת את"

http://www.mako.co.il/news-israel/l...0&pId=565984153

"במקביל, השלימו היום בפיקוד הדרום את התחקירים המבצעיים של התקרית, זאת לאחר שהמחבל הצליח ללכת שמונה קילומטרים בשטח הארץ. על פי התחקיר, הפלסטינים שהתקרבו לגדר המערכת בדרום הרצועה בימים האחרונים חיבלו בגדר ולכן לא הייתה התרעה. בנוסף, כשלים נוספים התגלו לאחר שהמערכות השונות והתצפיות לא הצליחו לזהות את האיש בזמן שהתקרב לגדר."

http://www.israelhayom.co.il/site/n...tter=28.11.2012

"מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי הפלשתיני חדר לישראל וצעד שמונה קילומטרים, תוך כדי שהוא חולף על פני כמה יישובים. מבדיקות ראשוניות עולה כי המחבל חדר לשטח ישראל בלי שניתנה אינדיקציה על חדירה, ובלי שהתצפיתניות או מערכות אחרות זיהו זאת. ההערכה היא שהגדר לא התריעה, בשל חבלות שנעשו בידי פלשתינים ובשל פגיעה בה במהלך אירועי הלחימה בדרום. מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, התייחס אתמול לתקרית ואמר כי "יש לנו עוד הרבה מה ללמוד. זו סיטואציה חדשה, אבל אנחנו נדע לתת ביטחון מלא לתושבי הדרום". מדובר צה"ל נמסר: "התחקיר בנושא טרם הסתיים. לכשיסתיים, יוסקו המסקנות ויופקו הלקחים מהאירוע"

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-11-2012 בשעה 11:53.
ישן 29-11-2012, 16:03
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "..."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4312485,00.html

בעדויות שהועלו בעקבות התחקיר נטען כי הפרצה נגרמה בעקבות הפגנה של פלסטינים ביום שישי שעבר מול חאן יונס, והיא לא זכתה לשמירה. לאחר ההפגנה הופקד כוח של צה"ל לשמור על הגדר עד שתתוקן, אלא שבמהלך סוף השבוע קיבל הכוח משימות אחרות ועזב את המקום ובכך נותר הגבול עם עזה חשוף לחלוטין. בצבא בודקים גם אפשרות שהמחבל ניצל פרצה אחרת שנגרמה בעקבות עבודות הנדסיות של צה"ל כחלק מההכנות לכניסה קרקעית במהלך מבצע "עמוד ענן".

בצבא היו מי שמתחו קו ישיר בין המדיניות המקלה אחרי מבצע "עמוד ענן" לחדירה שאירעה אתמול. בניגוד לעבר, כעת אין רצועת ביטחון שבה אסור לפלסטינים לשהות.

בנוסף, ישראל יזמה באופן חד-צדדי הקלה שמאפשרת התקרבות עד לטווח 100 מטרים מהגדר וגם אז נוהל הפתיחה באש הוא מחמיר: ירי באוויר כלפי מי שמתקרב לגדר וירי לרגליים רק כלפי מי שמנסה לפגוע בגדר.

"איזה ביטחון הנהלים הללו נותנים לנו לפעול ועוד אחרי החדירה אתמול?", אמר היום אחד הקצינים שמבצע משימות ביטחון שוטף בגזרה. "קירבו את הסכנה עוד יותר ליישובים ולכוחות. החקלאים נכנסו לטווח אש של ירי מנשק קל ולא רק מצלפים או נ"ט".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר